75«te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 Mei 1934 No. 22733 plechtig afscheid van den Burgemeester van Hazerswoude. GEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. Vele hartelijke woorden hem toegezwaaid. Foto Bleuzé. Gistermiddag vond in het Raadhuis te Hazerswoude het afscheid plaats van den burgemeester, den heer Van der Meulen. Hierboven de burgemeester met de leden van den Raad na afloop van de vergadering. - Zittend van 1. n. r Wethouder D deBrayn; burgemeester J. van der Meulen; B. den Braver (gemeente-secretaris)- wethouder A. J. de Jong en de raadsleden W. Lommerse en J. de Kort Staande van 1. n. r.de raadsleden L. Noordam, J. van Beek, D. Buitenhuis, C. A van Dam M. P, Kaptein en M. Scheel. Gistermiddag vond in de vriendelijke ge uite Hazerswoude het plechtig en uiter- ,te hartelijk afscheid plaast van den «meester den heer J. van der Meulen, Wband met het bereiken van den 65- s«i leeftijd. S; is ons op dezen middag wel zeer lijk geworden, hoe bemind de heer der Meulen, in waarheid een „burge van den goeden ouden stempel" bij i gemeentenaren was. d het fraaie Raadhuis te Hazerswoude p, dat in 1927 geopend werd, zijn vele lijke en tot ontroering stemmende en gesproken, die er getuigenis van den. dat burgemeester van der Meulen nu in Oegstgeest gaat wonen, bij de «Diking, waarmee hij lange jaren lief en 1 deelde, een leege plek zal achterlaten, In de Raadzaal merkten wij behalve de adsleden, op mevrouw van der Meulen beide dochters van den scheidenden emeester, voorts W. C. Baron Roëll uit 'echt, ambachtsheer van Hazerswoude, burgemeester van Boskoop mr. Verkerk ede den heer Guldemond en mr. Helm- tijd. resp. wethouder en secretaris dier tneente, ds. Kiehl, de pastoors de Ruyter i van Leeuwen, verschillende gemeente- Eb lenaren en het secretariepersoneel, jl de publieke tribune met diverse be- dienden gevuld was ft burgemeester opende de zitting met M. waarbij alle Raadsleden, behalve de r J W. van Vliet tegenwoordig waren, wijdde allereerst eenige woorden aan n nationalen feestdag, den 25sten ver- Tdag van H.K.H. Prinses Juliana, dag n vreugde voor het Koninklijk Huis zoo- 1 als voor het geheele Vaderland Na riezing van eenige ingekomen stukken, 'l voor kennisgeving werden aangenomen, ak de heer van der Meulen onder aan- chtige stilte zijn afscheidsrede uit, waar- Ji wij het volgende ont-leenen Afscheidsrede van den heer van der Meulen. Zoo was het heden de laatste maal dat als voorzitter van den Raad uwe ver- dering mocht leiden. Gedurende een 17- iaren had ik het voorrecht vele be- "grijke zaken aan de orde te stellen en acht mij gelukkig in de meeste geval- u uwe volle medewerking in de tot and koming te hebben ondervonden. Ik 'b het steeds gedurende mijn 30-jarige btsvervulling ais een van de gewich- chtigste werkzaamheden geacht de adsvergaderingen te presideeren, omdat de verantwoordelijkheid, voelde, u steeds i) helder inzicht te geven in de zaken e u ter beslissing werden voorgedragen, uw besprekingen, zoo veel doenlijk a, de vrije loop te laten en ten slotte trachten u te overtuigen wat het ge- eentebelang vordert. Dat dit door u op jls werd gesteld was voor mij 'n groote oening. Na de eerste tien jaar verga rd te hebben in het z.g. Oude Raadhuis, J gehuurde bovenzaal op het Dorp, was mij een. ware blijdschap dat wij den enden Februari 1927 ons eigen Raad- u konden in gebruik nemen. Dat is mij wel het glanspunt geweest in W ambtsperiode in deze gemeente. Toen de hooge eer genoten den heer Com- aris der Koningin in ons midden te J. die kon getuigen dat het Zijne Ex- •«htie een groote vreugde was hier te ra dit fraaie gebouw, mij en den d daarmede geluk wenschte, hulde ragende aan het vroede beleid van het eentebestuur. Inderdaad ons Raaa- is een sieraad voor het Dorp. Daarop 'gde de verbetering en de verfraaiing 5 de Dorpstraat door een mooie klin- estrating met aan beide zijden trot- Rn ?aarlan8s een goede rioleering. dan na jaren moeizame onderhan den met de lichtfabrieken te Leiden m 1929 een gunstig contract gesto ei zoodat ook met de electrificatie dezer kon worden aangevangen. In zeilde jaar werd de door de Provincie el k i0 Koudekerksche brug onder zeer r an"stellitig geopend. Eer het ech- zoover kwam is er heel wat te regelen 'p „„,ve,ref'enen geweest. Daarvan zouden an ft van B' en en van den Raad „h De'de gemeenten kunnen getuigen. sioSü de vaste leiding van 't Com- vm vVan Ged- staten, den heer van nstfm wamen de gemeenten tot over- zij zijn nu door een prach- L. {Pye brug over den Rijn verbonden. J! nog voortgaan en u in herinne- hmirt Ben de belangrijke discussies hier ncie v °Ver de overname door de Pro- n v.ru11 den Gemecneweg en de daar- Ut,.„„,°pden opheffing van den tol een o'n r?iv' die de 'aatste jaren r9ke bron van inkomsten was voor de gemeente? De daaruit voortvloeiende groote veranderingen waardoor ons Dorp niet alleen een geheel ander aanzien zal krijgen door een reeks nieuwe gebouwen aan de Noordelijke ingang, maar weldra aoorkruist wordt door een prachtigen bree den weg. Ik deed slechts een greep uit de belangrijke zaken die aan de orde kwa men, doch niet alleen hebben wij vele be langrijke besluiten genomen ook ter ver betering van onze wegen, doch wij wer den ook geroepen ter verdediging onzer grenzen. Toen in het jaar 1930 in die on gekend goeden tijd voor het boomkwee- kersbedrijf de gemeente Boskoop haar be- geerige blikken richtte op een welvarend gedeelte van ons grondgebied ter grootte van ongeveer 480 H.A. en op z'n zachtst gezegd de groote mate van vrijmoedigheid aan den dag legde om Ged. Staten te vra gen te bevorderen dat aan die begeerte zal worden voldaan, waardoor onze ge meente zeer ernstig zou worden getroffen. Hoewel door ons den 14en Juli 1930 een goed gedocumenteerd advies aan Ged. Staten werd uitgebracht, heeft het Colle ge in het najaar van 1933 nog gemeend ons mede te deelen, dat zij wegens de huidige omstandgheden voorloopig deze zaak aan zou houden. Ik had zoo gaarne van deze plaats u nog medegedeeld dat het dreigend gevaar was afgewend doch nu moet ik u toeroepen, „blijft wakende!" Sprekers hart is vervuld met dank aan God. Die hem in staat stelde en de krach ten schonk de verschillende verbeteringen aan te brengen. Spr. achtte het van zeer groote waarde dat hij steeds omringd was van goede raadslieden, van wethouders, die hem met hun gave en krachten heb ben terzijde gestaan. Spr. denkt in deze oogenblikken aan den voor hem onverge- telijken heer Veelenturf, die gedurende ruim 12 jaar hem als wethouder met zijn bijzondere gave en hartelijke genegenheid tot grooten steun is geweest. Maar boven al heeft hij het groote voorrecht gehad gedurende bijna al die jaren door een se cretaris te worden bijgestaan, die zich met zooveel trouw volkomen gaf voor zijn administratie niet alleen, maar ook een warm medeleven toonde voor al hetgeen in het belang van deze gemeente te doen stond. Spr. voelde zich gedrongen den secretaris openlijk hulde te brengen voor al zijn arbeid. ding; lof heeft spr. voor diens accuratesse Ook over de hulpvaardigheid van het personeel op de Secretarie heeft hij zich steeds mogen verheugen; hij dankte allen daarvoor. Met den gemeente-ontvanger bestond eveneens de beste verstandhou ding; lof fheeft spr voor diens accurate boekhouding, evenals voor den gemeente opzichter. den heer Dekker, die met den bouw van het Raadhuis als inzet bij de veie door hejn uitgevoerde werken toont groote architectonische gaven te bezitten. Hartelijk dank ook aan den heer Com mandeur, den keuringsveearts, die deze dienst op zoo uitstekende correcte wijze leidde. Spr. dankte tenslotte de politie en merkte op, dat de taak van den Raad steeds moeilijke wordt, waar gij eenerzijds geroepen wordt tot de uitvoe ring van belangrijke werken, anderzijds alles moet worden vermeden om de lasten der ingezetenen niet onoverkomelijk te verzwaren. Geve God u steeds een helder inzicht in de belangen, die gij hebt te be hartigen en de noodige vrijheid om dat op de beste wijze te doen. Moge onder uw voorzichtig wijs beleid de financieele zelf standigheid dezer gemeente gehandhaafd blijven, totdat er weder een opleving kome in onze zoo schoone bedrijven, ook in het boomkweekersbedrijf, binnen onze oude grenzen, opdat de gemeente Hazerswoude onder Gods zegen weder moge groeien en bloeien. Andere sprekers. Verschillende leden van den Raad voer den hierop het woord. Wethouder D. de Bruyn releveerde in het kort de moeilijk heden, die in de afgeloopen jaren onder vonden zijn en wees er op, dat veel werk zaamheden door den burgemeester zijn verricht. Namens den Raad bracht spr. hartelijk dank voor hetgeen door den heer van der Meulen is verricht. God geve, dat U nog lang van Uw rust zult mogen genieten! De heer J. van Beek sprak ongeveer als volgt: God is altijd nabij U geweest; God zegene U tot in lengte van dagen. Hem komt alle eere voor Uw werk toe. Spr. was ervan overtuigd, dat God hem ook verder zou dragen. Wethouder A, J. de Jong merkte op: „Wanneer wij U moeten zien vertrekken, dan spreken wij woorden van weemoed, maar ook van dankbaarheid en waardee ring". Spr. is gedurende zijn jvethouder- KNAAPJE LANGS DE TRAMBAAN GEVONDEN. Gistermiddag ongeveer vier uur, is te Dedemsvaart het ongeveer 7-jarig knaapje van den heer S. met een verbrijzeld been langs de trambaan gevonden. Hoe en wan neer het ongeval is geschied is een raadsel. Het personeel van den tramdienst heeft van een ongeval niets bemerkt. Eenige uren, nadat het knaapje gevon den was. is het overleden. EEN SLAG VAN EEN KOE. De 80-jarige en overigens nog krasse landbouwer v. O. te Oud Gastel zou gis termiddag in den stal een koe losbinden. Hij kreeg daarbij "echter zulk een forschen slag van het dier, dat de oude man be wusteloos neerviel. Door geburen, die op het hulpgeroep van een dochter kwamen toesnellen, werd de man hevig bloedend en inwendig gekwetst opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Msb. schap vol bewondering geweest voor de arbeidslust en de toewijding van den bur gemeester. Het welzijn der gemeente en haar inwoners was altijd diens grootste zorg en beheerschte zijn levenswerk. U heeft steeds innig meegeleefd met het wel en wee en was een echt „burgervader". Gekomen in den moeilijken mobilisatietijd, werd veel van Uw werkkracht geeischt. Spr wees op de vele tot stand gekomen verbeteringen; bij de onderhandelingen werd veel tact en stuurmanskunst ver- eischt. U heeft nimmer om menschelijke roem, maar steeds uit eenvoud gehandeld. Spr. uitte zijn erkentelijkheid voor de groote onpartijdigheid van den burgemees ter, die bij specifiek Roomsche belangen altijd zijn medewerking betoond had. Na mens de Katholieken bracht spr. tenslotte dank voor de totstandkoming van de vele werken. De heer C. A. van Dam herinnerde aan het woord „scheiden doet wee". „Scheiden" beteekent bandeloos maken, aldus spr.: hier betreft het de banden tus- schen U en den Raad. Het zal weemoedig stemmen, wanneer wij een ander op Uw zetel zullen zien. Maar dit afscheid brengt ook een weinig „wel", n.l. dat U nog in ge zondheid zult kunnen genieten van Uw rust, want de lasten van den ouderdom bleven U bespaard. Namens de Chr. Hist, raadsfractie gaf spr. de verzekering, dat alles, wat door den burgemeester is ge daan, geschiedde in het belang van de ge meente. Spr. hoopte, dat de burgemeester het nog zou mogen beleven, dat ook in de gemeente Hazerswoude de welvaart van eertijds zal terugkeeren. Weth. de Bruyn bood hierop namens den Raad een prachtige tegelplaquette aan van het Raadhuis, ter herinnering aan de 17 jaren, waarin de burgemeester de vergade ringen in Hazerswoude heeft geleid, waar voor de heer van der Meulen zich zeer erkentelijk betoonde. De heer J. de Kort bracht hierop har telijk dank voor de medewerking, die hij in verschillende zaken van den Burgemeester heeft mogen ondervinden. De heer M. Scheel sprak woorden van dank, voor het geen de heer van der Meulen voor de werk- loozen deed. Tenslotte voerde de heer B. den Braver, secretaris der gemeente het woord. Spr. dankte allereerst voor de sympathieke woorden, die tot hem gesproken waren en wees er op, dat nu de gewichtigste periode uit het leven van den heer van der Meulen is afgesloten, n.l. zijn 30-jarig burgemees terschap. Gij waart de spil. waar alles om draaide, aldus sprgij hebt het besluit om 'heen te gaan. genomen, nu gij nog krach tig zijt; er zal nu een periode van rust voor U aanbreken, die U toch wel een schok zal geven". Spr. memoreerde de buitengewone samenwerking en zette uitvoerig uiteen, welk een sympathiek bestuurder de bur gemeester altijd voor zijn personeel ge weest is. Spr bood 'n fraaie tegelplaquette aan, voorstellende de werkkamer ter secre tarie, pendant van het door den Raad ge- schonkene en wel namens de ambtenaren ter secretarie, den gemeente-ontvanger den heer Heesterman, en den gemeente opzichter den heer Dekker. Ontroerd zegde de burgemeester dank voor deze hartelijke woorden en het prachtige geschenk. De beide plaquettes waren vervaardigd in de Aardewerkfabriek der fa. Zaalberg te Zoeterwoude. Hierop volgde sluiting der vergadering, waarna het woord gevoerd werd door den Ambachtsheer van Hazerswoude W. C. Baron Roëll. Spr. heeft altijd met de groot ste belangstelling gevolgd, wat er in de gemeente omgaat, ondanks het feit, dat bij de laatste Grondwetsherziening met één pennestreek de band tusschen Ambachts heer en Ambachtsheerlijkheid vernietigd werd. Spr. heeft het steeds buitengewoon gewaardeerd, dat de Burgemeester hem op de hoogte hield, wat er te Hazerswoude ge beurde en dat hij hem een uitnoodiging had gezonden tot bijwoning van de ope ning van het nieuwe Raadhuis. Helaas moest echter zijn medeleven beperkt blij ven tot diverse beschermheerschappen. Spr. hoopte, dat de Burgemeester aanvaar den wil, dat het geen frase is, wanneer hij zegt, dat dit afscheid hem weemoedig stemt. Spr. wenschte den scheidende ten slotte Gods zegen toe en eindigde met de woorden: ,,'t Beste is nog niet goed genoeg voor U!" Diep onder den indruk dankte de heer van der Meulen ook voor deze hartelijke woorden en beval zijn geliefde gemeente Hazerswoude bijzonder in den gunst van den Ambachtsheer aan. Hiermede was de plechtigheid beëindigd, waarna de vele aanwezigen van de gele genheid gebruik maakten den scheidenden burgemeester en diens familie de hand te drukken. Onder hen merkten wij o.a. nog op de burgemeesters van Leiderdorp en Woubrugge, resp. de heeren Brug en Bod- dens Hosang, alsmede diverse vooraan staande ingezetenen der gemeente Hazers woude. Den oud-burgemeester werd tenslotte nog een hartelijke ovatie gebracht door de vroolijk juichende schooljeugd. Een sympathieke ure, waarin een vrien delijke stemming den boventoon voerde, was hiermede afgesloten. EEN OPLICHTER GEVAT. Gistermiddag wist de politie te Zwolle de hand te leggen op een oplichter, die, naar later bleek, een ontslagen bediende is van de Varkenscentrale te Ulrum (Gr.) Deze, zekere D. D.r bezocht gistermiddag omstreeks vier uur een café. D„ die zijn hand in een verband droeg, zeide een ad vies voor de Rotterdamsche Bankvereeni- ging te moeten onderteekenen, doch daar toe niet in staat te zijn. Hij riep daarom de bemiddeling in van den kastelein, die daaraan voldeed. Een gelijkluidend ver zoek deed hij even later bij den herber gier Bruininga en ook hier vond zijn ver zoek een gewillig oor. Toen D. zich daarna op weg begaf naar de Bankvereeniging, kwam een der kasteleins de affaire niet geheel safe voor en verwittigde de bank. Toevallig stond D. juist voor het loket en zou hem het geld, pl.m. f. 100.worden overhandigd. De kassier vroeg D. of de handteekeningen door hem eigenhandig waren geplaatst. D. bevestigde zulks. Thans kreeg men argwaan en weigerde hem uit te betalen. D. vertrok, doch het personeel van de bank volgde hem. Zijn gedragingen waren toen zoodanig hij wikkelde het verband van zijn hand en gooide dit heimelijk weg dat men de politie waarschuwde. Inspecteur Smit hield den man aan. doch deze ontkende bij de Bankvereeniging te zijn geweest. Hij werd op het politiebureau vastgehouden. Vermoed wordt, dat D. zich meermaleii aan het op deze wijze verkrijgen van geld van de Varkenscentrale heeft schuldig ge maakt. Vad. GOEDERENWAGONS VAN STOOMTRAM IN EEN VAART. Toen gistermiddag omstreeks halfzes de Dedemsvaartsche stoomtram komende uit Dedemsvaart, nabij Zwolle tusschen de Lichtmis en het Plankenloodsje reed. brak van een der drie achter de locomotief ge koppelde wagens, de as. De wagens kan telden en kwamen in een langs den weg gelegen vaart terecht. Alle drie wagons werden zwaar beschadigd. Zij sleepten in hun vaart een duikermuur mee. De rails werd over een lengte van onge veer 100 meter vernield. Zoodoende is de dienst op Dedemsvaart stopgezet E deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. BUITENLANDSCH GEMENGD. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Duitsch sportvliegtuig, dat te Ba zel een tusschenlanding had gemaakt, is kort na het vertrek naar Genève, van ongeveer 300 meter' hoogte neergekomen. De bestuurder, iemand uit Frankfort is er slecht aan toe, terwijl zijn vrouw aan de wonden van den val is bezweken. GEVOLGEN VAN EEN WEDDENSCHAP. Uit Mainz wordt gemeld: In de vroege morgenuren hoorden de bewoners van een blok huizen in Mainz luide hulpkreten. Zij vonden een vrouw in nachtgewaad op de trappen van haar flat. De dame schreeuwde, dat er een vreemde man in haar kamer was gedrongen en zich daar ter ruste had gelegd. Een drietal mannen, gewapend met stokken, volgde haar in de kamer en inderdaad lag er een zeer gladgeschoren heer luid te snorken. Met geweld protesteerde de slaper op zeer luidruchtige wijze en verklaarde daar bij in zijn eigen huis te zijn. Dit bleek tenslotte ook het geval te zijn. De man was werkelijk de echtgenoot van de vrouw, die hem niet herkend had. om dat hij zijn indrukwekkenden baard had afgeschoren. Het bleek, dat een paar vrienden met hem een weddenschap hadden aangegaan om vijf liters bier, dat hij zijn baard niet durfde af te scheren. De verleiding was te groot en inderdaad liet de man zijn baard afscheren. Hij zal hem nu opnieuw laten groeien. Zijn vrouw wil het! VEERPONT IN BOTSING MET STOOMSCHIP. Gisteren is de veerpont van Helsingborg naar Helsingoer, de „Kroonprinses Louise" met de wagons van den trein van Oslo aan boord, in aanvaring gekomen met een Britsch stoomschip. De schok van de aan varing werd op beide oevers van den Oere sund gehoord De veerpont werd ernstig beschadigd, doch kon de reis naar Hel singoer voortzetten. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. een vrouwelijk passagier kreeg een zenuwschok. EEN BLIJDE GEBEURTENIS IN ITALIË TE WACHTEN. Naar uit Rome wordt gemeld, verwacht men eind Augustus of begin September een blijde gebeurtenis in het gezin van den Italiaanschen kroonprins. Het huwelijk van den prins van Piemont en prinses Marie José van België, dat. 8 Januari 1930 te Rome gesloten is, was tot dusver kin derloos gebleven. DE JACHT OP DILLINGER. Te Chicago gelukte het een politieauto na een vuurgevecht een andere auto tot stilstand te brengen, waarin zich 4 ban dieten bevonden. Men vermoedt, dat Dillinger en zijn voor naamste helper zich onder deze vier per sonen bevond. De bandieten sprongen echter uit de auto. ontwapenden de beide politieagenten, die hen beschoten hadden. Een der agen ten werd met slagen van de kolven der revolvers op het hoofd buiten gevecht ge steld. De bandieten sprongen daarop weer in hun auto, waarmede zij zich uit de voeten maakten. N.V. VERZEKERINGSBANK „VICTORIA'' (AMSTERDAM). Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende Zooals te verwachten was, zijn de uit komsten der exploitatie van ons bedrijf dit jaar in ernstige m.ate gedrukt door den ongunstigen economis chen toestand en de daarmede gepaard gaande werkloosheid De productie bedroeg f. 3.903.000. (9.642.000.—), terwijl dte afschrijving steeg tot f. 7.384.000— (62 >23.000). zoodat de vooruitgang aanzienlijik ten achter bleef bij het voorgaande jaar Intusschen mag de verkregen netto toename v. f.1.518.600. onder de gegeven omstandigheden echter alleszins tot tevredenheid stemmen; het verzekerd bedrag stejeg daardoor tot f. 74.344.000.De flnuncieele resultaten zijn dit jaar bijzondei- gunstig geweest. Over 1933 werd aan premiën ontvangen f. 2.959.000— (2.917.00(1—). Uitgekeerd werd in totaal f. 1-280.01 Ï0.(1.143.000. w.o. aan afkoop f. 4341)00.(361.000. Aan renten van beleggingen is ontvan gen f 723.000— (668.0(10—); de gemid delde rente bedroeg 4.7 13% (4.707°/o)Er werd f. 197.000— (182.COO.meer ont vangen aan rente, dan voor de aanvulling der premiereserve vereisciit was. Voor uitkeering bij overlijden was slechts 46.27% f 61.890/'n) noodig van het volgens de gebezigde stei ftetafels te ver wachten bedrag. De wiskundige reserve vermeerderde met f. 819.000.tot f. 13.637.000— (12.818.0001—). De hypo- thekenportefeuille nam ton met f. 235,000.- en bedraagt thans f. 5.168.CI00.- (4.933.000 -) Zij bestaat voor 89»/» uit -woon- en win kelhuizen en voor slechts ll°/o uit lande rijen. Bovendien is ruim 25°/o der hypo theken door gemeentegaranties gedekt. Het winstsaldo bedraaglt f. 444.000— (362.000.nadat reeds t. 41.000.als verplichte storting in de res erve voor geld belegging is afgezonderd. Van het winst saldo werd wederom het gr ootste gedeelte (309.000aangewend tot versterking der extra-reserves, terwijl voor aandeel houders een dividend van 2.5% (onv.) kon worden beschikbaar gesteld, waarvoor f. 40.288.benoodigd was. Aan het personeel werd evenals vorig jaar een gratificatie toegekund, waarvoor f. 45.000.uit het winstsaldo is uitge trokken, terwijl bovendien een extra stor ting werd gedaan in het pensioenfonds voor het personeel, dat hiercloor steeg tot f. 425.500— (366.100—). N.-HOLL. LANDBOUWCRE DIET N.V. Gevestigd te Alkma ar. In de gisteren gehouden jaarlijksche algemeene vergadering wer den de be stuursvoorstellen goedgekeurd, waarbij be sloten werd, na ruime afschrij ving, alleen op de preferente aandeelen ten beloope van f. 1.500.000 een dividend wan 6°/o uit te keeren. In mindering hierop hebben de preferente aandeelhouders in November 1933 reeds 3°/o ontvangen. De heer ir. Ph. M. Bosscher. d ie als com missaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. JAARVERGADERING VEREEIKIGING VOOR DEN EFFECTENHAMDEL. In de gisteren gehouden jaarvergade ring van de Vereeniging voor d en Effec tenhandel werd het jaarverslag uitge bracht en vervolgens de rekening over 't afgeloopen jaar goedgekeurd. I>e 5 be stuursleden, die periodiek aan de beurt van aftreden waren, werden bij enkele can didaatstelling herkozen. Tot beheerders van het ondersteunings fonds werd de heer H. J. Middendorp op nieuw benoemd en werd in de door over lijden van den heer A. A. P. M. van Wayen burg opengevallen plaats benciemd de heer L. W. A. M. Westerwoudt. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel, tioor een aantal leden ingediend inhoudende, dat geen schuldbrieven en dergelijkei, welke onder trustverband staan, in de F'rijscou- rant zouden worden opgenomen, tenzij de Vereeniging voor den Effectenha ndel of een door haar te stichten instelling als trustee werd aangewezen. Het best uur be streed dit voorstel met het argument, dat de Vereeniging zich niet op het gebied van de werkzaamheden van derden moet begeven, teneinde de vrijheid te behou den om, waar zij het noodig oordeelt, cri- tiek uit te oefenen en regelend op te tre den. Aan een commissie uit het testuur was reeds in Februari opdracht giïgeven deze materie te onderzoeken en vo Drstel- ien tot een verscherping van de bepalin gen voor trustees uit te werken. Het bestuur wenscht de verantwoorde lijkheid die het voorstel haar op zon leg gen, niet te dragen en verklaarde het voorstel onaannemelijk. Het voorstel werd daarop afgestemd. Bij de rondvraag ontspon zich ee n le vendig debat over de aantasting van de rechten van obligatiehouders, welke de zoo juist in de Tweede Kamer aangeno men wet op de vergadering van scliuld- briefhouders bevat. Zoowel voor als te gen de wet werden krachtige argume nten. aangevoerd. Door een aantal leden zal! een adres worden gericht tot de leden van de Eerste Kamer om deze wet alsnog te iloen verwerpen. Daarop werd de vergadering gesloten. GROOTE BRAND TE STRAATSBURG. Bij het station Straatsburg is een groote loods afgebrand. Alle goederen, die in de loods opgeslagen waren, zijn verloren ge gaan. Men schat de schade op vijf milliraen francs. o CHINEESCH STOOMSCHIP GEZONKEN. In de nabijheid van Hakodate is een Chi- neesch vrachtschip in een hevigen storm geraakt. Van het schip en zijn bemanniing van 31 koppen ontbreekt tot dusver ieder bericht, zoodat men het ergste vreest HET HEELE JAAR ZOMERTIJD. De regeering van Chili heeft besloton den zomertijd het geheele jaar door vani kracht te doen zijn.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9