ilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 1 Mei 1934 STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 757. iqegrafisch weerbericht |k Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt. Hoogste stand: 762.6 te Blaavandshoek. toilt stand: 736.9 te Janmayen. tfiwachting tot den avond van 2 Mei ■wakke wind. aanvankelijk uit Noorde- ke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt droog Lr; behoudens kans op onweer. Aan- kkélijk warmer. i bcitenlandsch weerbericht. «edeeld door het Kon. Ned. Metcorol. Instituut te pe Blldt. bfschoon de depressie bij IJsland weer ktérking kreeg en zij de hooge drukking [Scandinavië verdreven heeft, blijft ons t- nog beheerscht door den rug van te drukking over de Noordzee, die met V;t drukking bij de Azoren samenhangt [door de ondiepe depressie over Frank lin Duitschland Boven Duitschland is rit tot groote hoogte abnormaal warm lOkelijke bovenwinden brengen daar la, ook naar onze omgeving, waarbij lgtand met de koelte op zee eenige itoor onweer ontstaat. In Zuid-Frank- fdelmeer dan 20 m.m. regen en dreigt [siw onweer. Ierland en Schotland heb- E"bij betrokken lucht regenachtig weer, [«an de Noorsche kust valt regen. En- ons land en Duitschland hebben tótelijk zonnig weer met lage ochtend- iperaturen in Engeland, maar zeer ki temperaturen in Duitschland. Over fslgemeen wijst de toestand op zacht met toenemende kans op regen of luchttemperatuur. •J uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.). ■12uur 'smidd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). Tuur nam.: 22 gr. C. (72 gr. F.). iogwatertijden te katwijk zee. Voor Woensdag. »rm. te 4.14 uur; nam. te 4.35 uur. licht op voor fietsers e.a. g: 7.55 n.m. tot 3.59 v.m. j1aans- op- en ondergang. li Mei: onder: 4.51 uur; op: 22.50 uur. 50-JARIG JUBILEUM VAN DE J.Y. MEELFABRIEK „DE SLEUTELS" v/h DE KOSTER Co. Huldiging in intiemen kring. Heden werd in Intiemen kring het [jarig bestaan van de N.V. Meelfabriek Sleutels" v/h De Koster Co. her klit. Om 11 uur werd de directeur, de ftr A. de Koster, met familie binnen leid in een door het personeel als feest- 1 herschapen magazijn, alwaar de heer igeman, in bijzijn van het geheele per- lteel hen hartelijk verwelkomde, pe directeur gaf daarop een historisch krzicht van het ontstaan en den groei |r meelfabriek „De Sleutels". Als nestor Tb het personeel voerde hierna het krd de heer B. Houthoff, die eenige Me herinneringen naar voren bracht. De p A. Verboog sprak namens het admi- Htatief personeel, terwijl de heer ir pi namens het verdere personeel het w'd voerde. «ierna hernam de heer Hageman het pti, om het huldeblijk van het perso- ftl bestaande uit een zilveren plaquette r de fabrieksgebouwen benevens een kmmerlng van het privé-kantoor aan [bieden. heer De Koster sprak daarop een N van hartelijken dank. Vele bloem den van zakenrelaties sierden het mrgebouw. o Gisteren is een aanvang gemaakt het verplaatsen van de 8, het meest "et oog loopende reclame-borden «r het stadsbeeld minder afbreuk bende plaatsen. Binnen enkele dagen zal puien zoo niet geheel dan toch we- r'en aeele het oude aspect bieden. Te- Ujkertijd is een aanvang gemaakt met 1 even nuttig werk, n.l. het plaatsen i de fundeering voor de eerste publieke jetooncel en wel aan de Steenschuur Rr men ons mededeelde zal deze cel in begin der volgende week in gebruik wmen kunnen worden; wanneer de poere cellen geplaatst worden kon men »cnos nlet mededeelen; wel echter dat Ke spoedig de eersteling zullen volgen. MOORDAANSLAG. ebr.my,nwerker E. B. te Kerkrade 1 ft let ^\.F°etel—Kurz uit Amsterdam LÏJ'fi samenwoonde, met een revol touw u i de borst; zwaar gewond. I B is o. het ziekenhuis opgenomen. Re Maaj. .r,resteer<i en naar de gevangenis uas'richt overgebr t overgebracht. branden. Te Zaandam is hedenmorgen door on bekende oorzaak brand ontstaan in de werkplaats van het electrotechnische in stallatiebureau D. Brondijk, gelegen Ge dempte Gracht 111. Daar de brand tijdig door de buren was waargenomen, mocht het de brandweer gelukken uitbreiding te voorkomen en de houten werkplaats te behouden. Veel materieel en een auto gingen verloren. Verzekering dekt de schade. De eigenaar van een juwelierszaak Rechtestraat 12 te Eindhoven was gister avond tot middernacht in zijn zaak werk zaam geweest en had zich daarna naar zijn woning aan den Leenderweg bege ven. Omstreeks een uur heeft de politie hem gewaarschuwd, dat ijl zijn winkel brand was uitgebroken. Het geheele pand, eigendom van den heer Grünfeld brandde uit. Verzekering dekt de schade. (Hbld.) nederlandsche boter naar engeland. In het Engelsche Lagerhuis zijn vragen besproken met betrekking tot den invoer van boter uit Nederland, waarvan be weerd wordt, dat deze de prijzen op de Engelsche markt zou dumpen. De parlementaire secretaris van het Ministerie van Handel, Dr. Burgin, ver klaarde, dat de groothandelsprij.s voor Nederlandsche boter op 21 April in Enge land genoteerd stond op 69 tot 77 shilling per cwt. en op 20 April in Nederland op 190 shilling 6 d. per cwt. Dr. Burgin deelde voorts mede, dat de prijs waarvoor de Nederlandsche boter in Engeland wordt verkocht de wereldprijs is. Om redenen welke in Nederland zeer goed bekend zijn, hecht men er daar de voor keur aan den blnnenlandsChen prijs op buitensporige wijze te belasten. Er is geen sprake van dumping. De invoer van Neder landsche boter maakt bovendien slechts een klein deel uit van den totalen invoer van boter in Engeland. Gepoogd zal wor den bij handelsovereenkomst te verbieden dat door een buitenlandsch producent in Engeland artikelen worden ingevoerd tegen een lageren prijs dan den kostprijs. NIEUW STADHUIS IN DEN HAAG. DE LOONSVERLAGING IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. In overleg met het hoofdbestuur van de drie arbeiders-organisaties wordt met in gang van 9 Mei a.s. het uurloon van de landarbeiders in den Wierlngermeerpolder bepaald op 30 cent. Van 1 November tot 1 Mei 1935 geldt bovendien voor de gezinshoofden, in den Wieringermeer woonachtig, een verblijfs- toelage van 27 cent per dag. Voor deze verblijfstoelage komen ook in aanmerking de trekker-bestuurders en paardenknechts. ONDERLINGE GARANTIE-VEREENIGING VOOR HANDEL EN NIJVERHEID. Voor het bedrijfsleven beteekenen de verschillende crisiswetten en niet minder de omzet-belastingwet verzwaring van administratieve en men denke hierbij in het bijzonder aan de omzet-belastingwefj ook van financieele lasten. In werk geverskringen leeft de behoefte om deze moeilijkheden door onderlinge samenwer king zooveel mogelijk te beperken. Inzon derheid is dit het geval terzake van de verplichting tot het deponeeren van waar borgsommen of het geven van borgstel ling, waarvoor de werkgever zich ziet ge plaatst. Een aantal industrleelen en handelaren, heeft zich thans herinnerd, hoe in de oorlogsjaren door de „Industrieelc Crediet- bank" aangesloten bi) „Centraal Beheer" door onderlinge samenwerking de toen gevraagde borgstelling tegenover de N.O.T. werd geregeld en zich naar dat voor beeld vereenigd in een „Garantie-Vereeni- ging voor Handel en Nijverheid." Deze organisatie, die eveneens bij „Cen traal Beheer" is aangesloten besloot een viertal groepen te vormen, en wel: voor de Groot-Industrie; den Algemeenen Goe derenhandel; de Zuivel-Industrie en de Fabrikanten van en Handelaren in Voe- dings- en Genotmiddelen. De taak der nieuwe organisatie zal voor een belangrijk deel bestaan in het onderling stellen van garantie ten aanzien van de omzet- belastingwet. Voor de vier genoemde groepen werden in het Bestuur der vereeniging gekozen de heeren L C. F. M. Smulders, Direct, der N.V. Utrechtsche Machinefabriek o/d Frans Smulders te Utrecht; Mr. E. H. Bisschop Boele. Secretaris der Directie van de Oranje-Nassau Mijnen te Heerlen; I. N. Calisch, Directeur dar N.V. de Vries van Buuren en Co, te Amsterdam; L. Meyer, Directeur der N.V. De Bijenkorf te Am sterdam; C. Veerdig, Directeur van de N.V. Het Koelhuis te Zutphen; A. C. Couvée. Directeur der N.V. ..Hollandia" te Vlaardingen; H. ten Haven, Procuratie houder der Unl-Lever NV. te Rotterdam; H. W. Tieleman (Firma Tieleman en Dros te Leiden.) Tot voorzitter, onder-voorzit ter en secretaris werden aangewezen resp. de heer I. N Calisch, L. Meijer en H. ten Haven, terwijl de heer Calisch den wensch te kennen gaf. zijn functie slechts te be- kleeden totdat de heer Ed Gerzon. die reeds eerder tot voorzitter van het Be stuur was gekozen, na een gehoopt vol ledig herstel weder in staat zal zijn, het presidium opnieuw te aanvaarden. DE WERKVERRUIMING. Morgen stemming in de Tweede Kamer. De Tweede Kamer besloot hedenmiddag z.h.st. morgen te stemmen over het wets ontwerp inzake Werkverruiming, het ini tiatief-voorstel Vos c.s. inzake Winkel sluiting werd aan de agenda toegevoegd. DE WIJNHANDEL EN DE WIJNACCIJNS. De Vereeniging van Nederlandsche Wijnhandelaars heeft zich met een adres tot den minister van Financiën gewend met het verzoek den wijnaccijns belang rijk te verlagen. Z. K. H. de Prins is heden voor eenige dagen van Het Loo in Den Haag aange komen. voorstel tot opdracht aan den architect luthmann aldaar. De Commissie van advies inzake den Stadhuisbouw heeft op 30 April verslag uitgebracht aan het Gemeentebestuur van 's-Gravenhage over de plannen der vijf voor de Raadhuis-prijsvraag uitgenoo- digde architecten. Zij geeft in overweging, de keuze te bepalen op het ontwerp van architect J. Luthmann te 's-Gravenhage en hem op te dragen, zijn plan nader uit te werken. Wij merken hierbij op dat aan deze prijsvraag op verzoek hebben deel genomen de architecten: Dudok, Krophol ler, Staal, Luthmann en Rozenburg. Architect Luthmann, die thans 43 Jaar oud is, ontving zijn opleiding aan de Aca demie van Beeldende Kunsten te Rotter dam en ontwierp als Rijksarchitect o.a. het Radio-station te Kootwijk, met bijge bouwen, Als particulier architect ontwierp de heer Luthmann o.a. de bebouwing langs de Goudbloemlaan. het kerkgebouw van de Vrije Kath. Kerk en het school complex in de Laakwijk te Den Haag, Tevens was de heer Luthmann een der drie Nederlandsche architecten wier ont werp voor een nieuw Volkenbondspaleis te Genève werd bekroond, terwijl h{j en kele maanden geleden de opdracht ont ving een ontwerp te maken voor de kamer van den secretaris-generaal van den Vol kenbond. AFSCHEID BARON VAN GEEN. De heer F. M. L. Baron van Geen. wien met ingang van heden eervol ontslag is verleend uit zijn functie van particulier secretaris van H. M. de Koningin, werd hedenochtend in zijn werkkamer te Den Haag op hartelijke wijze toegesproken door den chef van het bureau-secretarie, den heer J. A. van der Star, die geduren de de 30 jaren, dat baron Van Geen zijn functie bekleedde, met hem heeft samen gewerkt. Hij bood den scheidenden parti culier-secretaris der Koningin een aan denken aan. Vervolgens is baron Van Geen in een der zalen van het Paleis ontvangen door alle in Den Haag wonende dames en hee ren van de hofhouding en verscheidene van buiten Den Haag. Namens alle leden van de hofhouding heeft de opperkamer heer, mr. W. J. baron van Lynden het woord gevoerd en in zeer hartelijke be woordingen de verdiensten van baron van Geen geschetst, waarna hij hem uit aller naam een geschenk heeft aangeboden. o Door de Vereeniging van directeuren van hypotheekbanken is een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin verzocht wordt het wetsontwerp tot heffing van be lasting van besloten vennootschappen niet aan te nemen. UIT NED. OOST-1ND1E. AARDSCHUIVING. PADANG, 1 Mei. (Aneta). Op het terrein van de Mijnbouw Mij. Sallda, afdeeling Painan, heeft een groote aardschulving plaats gehad, waardoor de woningen van den hoofdingenieur en twee geëmployeer den werden vernield. Een groote Winter- j thur-compressor is verdwenen. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De schade wordt getaxeerd op f. 70.000. o BRAND DOOR ONVOORZICHTIGHEID. TELOKBETONG, 1 Mei. (Aneta). Door onvoorzichtigheid is brand uitgebroken in de Chineesche wijk van Telok Betong. Een Chinees is levend verbrand, terwijl zijn echtgenoote zware wonden opliep. Uitbreiding van den brand werd voor komen door de snelle komst van dc trend spuit. TWEE DOODEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK. SEMARANG, 1 Mei. (Aneta). De com mies van de Semarang-Joana-Stoomtram Mij. de heer H. A. de Lizer en diens doch tertje zijn bij een auto-ongeluk, dat nabij Oengaran plaats had, gedood. Mevrouw De Lizer werd ernstig gewond. De chauffeur bekwam geen letsel. AMSTERDAM, 2 Mei. De scherpe koersdaling in Wallstreet werd hier goed opgevangen, dank zij de vaste tendenz voor Rubbers en eenige vraag voor Fransche rekening. De handel was echter zeer stil o.a. als gevolg van het feit, dat de Londensche en Berlijnsche beurzen heden gesloten waren. Alleen voor Rubbers bestond vraag; een verdere koersverbetering was het gevolg. De koersverschillen bleven evenwel beperkt A'dam Rubbers Hepen 21/* op, doch kon den het hoogste peil niet handhaven. En kele minder courante soorten gaven koers winsten tot 3 te zien. Koninklijke liepen tot 149% op, dank zij enkele arbitrageaankoopen Daarentegen waren de Amerikaansche soorten lager. De industrleafdeellng was goed prijshou dend. Philips schommelden om 230%, ter wijl Unilevers iets hooger waren. Aku's weinig veranderd Ned. Ford verbeterden 4%. Tabakken stil, Oude Dehll's bleven op peil. Senembah's en Deli Batavia s boetten 2 a 3% van hun koers in. Suikers vaster bij uiterst kleine omzetten. H.VA.'s ver beterden 1% na aanvankelijk lager ope ning. Scheepvaarten zoo goed als onge wijzigd evenals Mijnwaarden. Amerika nen waren gedrukt bij uiterst kalmen handel. Duitsche obligaties ongeanimeerd. Youngleening liep tot 39 terug in verband met den geringen voortgang der transfer- besprekingen. Nederl. en Ned. Indische staatsfondsen hooger 4% leening 1934 waarvan heden de storting plaats vond, steeg tot 100 3/16% WISSELKOERSEN. Engeland 7.53«/4 (7.54); Duitschland 58.II1/* 58.171/4Frankrijk 9.743/4 19 74Vi)België 34.50 (34.51); Zwitserland 47.84Vï (47.84); Denemarken 33.65 (33.721/*); Zweden 38.821/* (38.90); Noor wegen 37.82'/* (37 90); New York 1.46 3/4 (1.463/4). Prolongatie 1 Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. DE ZAAK-ONNES VAN NIJENRODE. voortzetting pleidooi mr. kappeyne. Vandaag zette mr. Kappeyne v. d. Co- pello zijn pleidooi in de Onneszaak voort. Pi. gaat uitvoerig het financieel ver leden van verdachte Onnes na, om aan te toonen, dat de lezing van Onnes meer geloof verdient dan die van een getuige als Koning. Pi. zal de financien bespreken aan de hand van het accountantsrapport Hamelberg. Hij zegt uit dit rapport geheel andere conclusies te hebben getrokken dan de officier. Er was geen sprake van, dat verdachte moeite had met particuliere schulden, die trouwens in korten tijd aan merkelijk waren afgenomen. Meer in het bijzonder besprak pi. ver volgens de belastingschulden. Op het oogenbiik van de inbraak, was slechts een deel van de belastingschulden direct in vorderbaar, een belangrijk deel was trou wens reeds voldaan. Er was dus geen sprake van, dat er een vervolging dreigde van de zijde van de belastingambtenaren. Pi. vestigt er de aandacht op, dat vele groote zaken lieden, met het oog op de rente, eerst hun belasting betalen na ontvangst van 1932. De financieele positie op 1 Maart 1932 was zeker niet van dien aard. dat Onnes er geen uitweg in kon zien. Wat de han delszaak van den heer Onnes betreft, ook daar was de toestand niet zoodanig, dat onmiddellijke voorziening boodig was. Pas na Mei 1932 (dus twee maanden na de inbraak) werden groote verliezen ge leden. Pi. geeft dan een overzicht van de onderhandelingen door Onnes met de Hollandsche Bank voor Zuld-Amerika. Steeds zag Onnes de mogelijkheid, ddar een credlet te krijgen. Tijdens die onder handelingen had de inbraak plaats en direct zal hij toen gedacht hebben; als de dieven niet vlug gearresteerd worden, zal de verzekering moeten uitbetalen. Doch wanneer de inbraak niet had plaats gehad zou verdachte toch voor de noodige liquiditeit hebben kunnen zorgen b.v. door verkoop van het pand aan Plein 1813 te Den Haag, door verkoopen van kunst voorwerpen en in de derde plaats door beleening van kunstvoorwerpen. Door de tijdsomstandigheden was het eerste en tweede misschien minder ge makkelijk, maar de beleening en gros was zeer wel mogelijk. Daarvoor was het noodzakelijk, dat de belangengemeenschap Onnes-Goudstikker werd ontbonden. Daarbij kwam nog, dat de belangengemeenschap zeer weinig op leverde. Moreel was verdachte volkomen gerechtigd, het contract te verbreken. Een opzeggingstermijn werd er niet in ge noemd en het zal toch wel niet de be doeling zijn geweest om de samenwerking eeuwig te doen duren. Ware verdachte in Mei 1933 niet ge arresteerd, dan zou verdachte al zijn schulden hebben kunnen betalen en dan zou hij in Duitschland een landgoed heb ben betrokken. Neem nu een oogenbiik aan. aldus plei ter, dat Onnes de Inbraak wèl in elkaar heeft gezet; hy zou dan f. 8500 hebben moeten betalen aan da,verhuizers, hij ont ving f. 9000 van Goudstikker. Zou hij zich dan niet hebben gehaast om de verhuizers te betalen? Uit de geheele financieele po sitie van Onnes blijkt dat hij de inbraak niet kan hebben gepleegd. Na deze zake lijke beschouwing besprak pi. de figuur van Onnes als mensch en hij vroeg zich af hoe men tegen dezen man met een dergelijk goed en verdienstelijk verleden bewijsgronden zou willen aanvoeren uit de verklaringen van een man in wiens ver leden men geen enkel lichtpunt heeft kunnen ontdekken. (Wordt vervolgd). HAAGSCHE RECHTBANK. De zaakwaarnemer G. J. F. A. uit Was senaar is terzake van oplichting bij ver stek veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf. Verdachte, die tegen dit vonnis in verzet kwam, hoorde op 17 April jj. 1 jaar tegen zich eischen. De rechtbank heeft heden het verstek- vonnis bekrachtigd. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 29-jarigen P.J S. J. W. D. te Leiden die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Den Haag waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van f. 300 sub. 50 dagen hechtenis en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 jaar wegens een aanrijding op 5 Nov. j.l. te Wassenaar De officier vaq Justitie had bevestiging gevraagd. De rechtbank veroordeelde verd. tot f. 50 sub. 25 dagen hechtenis. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 28-jarigen chauffeur H. A. Gr. uit Leiden die door den Kantonrechter te Leiden was veroordeeld tot f. 10 sub 5 dagen hechtenis terzake dat hij zich in den avond van 18 Oct. j.l. op bevel van een agent van politie niet met z'n auto heeft verwijderd bij het uitgaan van een bioscoop toen de veiligheid van het verkeer dit vor derde. De officier had bevestiging gevraagd van het vonnis. De rechtbank sloot zich daarbij aan. Hedenochtend stond terecht de 48- Jarige L. G. M. uit Amsterdam, die begin Februari j.l. door de politie aldaar in samenwerking met de Haagsche politie wegens oplichting is gearresteerd. Met deze arrestatie had de politie de hand gelegd op iemand, die behoorde tot de leiders van een omvangrijk complot, dat onder allerlei voorwendselen gelden voor z.g. weldadigheidsinstellingen trachtte te innen, welke gelden grootendeels ten eigen bate werden aangewend. Ook in Leiden en omgeving is menigeen door M. opgelicht. Zoogenaamd inde hij geiden voor de stichting „Jong Leven". De ambtenaar van het O M. elschte 1'/* jaar gevangenisstraf Een verzoek om de preventieve hechtenis op te heffen werd geweigerd. Uitspraak 15 Mei. LEIDEN. 1 Mei. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Lelden en Omstreeken" Bloemkool I f. 12 22, idem II f. 411. Pieterselie f. 0.80 1.60, Prei f. 0.50—1.70 Radijs f. 0.80—1.80, Kropsalade f. 0.50—4 20 Selderie f.0.50—1, Wortelen f. 5—15. per 100 stuks. Kroten, gek. f. 4—6, Witloof f. 1—13, Peulen f. 59— 60, Postelein f 1725, Spinazie f. 24 Uien f. 1.503.10, Wortelen f.5—11 per 100 KG, Andijvie per kist 2672 ct, Vette varkensmarkt. 1 Mei Aange voerd totaal 199, zwaar 198, licht 1, Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 37—36 ct. licht geen noteering. Handel matig. Kleine aanvoer. ALPHEN a d. RIJN. 20 April. Spinazie f.2—5.50, Postelein f. 14—17, per 100 K.G. Radijs f.2, Seldery f.0.501, per 100 bos. Kropsla I f.35, idem II f. 1.502. Bloem kool II f. 616 per 100 stuks. BODEGRAVEN. 1 Mei. Kaasmarkt. Aan gevoerd 118 wagens. 4875 stuks, 43875 K.G. Ie soort met R.M. 1719. 2e soort idem 1416 Handel flauw BOSKOOP, 30 April. Rozen per bos: Briarcliff 24—35 ct. Butterfly 16—21 ct. Orange-Perfection 3754. Mac Keiler 17— 25. Hadley 31—45. Gloria Mundl 60—1.10. Golden Ophelia 1416. Columbia 1318 August Noack 1825. Ellen Poulsen 33. Pauls-Scarlet 37. Florex 2738 Marcel- Royer 1621. Rosalandia 1722. Ingar Olsson 4060. Edith Helen 3357. Clau dius Pernet 3955. Else Poulsen 4580. Gemengde rozen 13—19. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 1.802.30. Idem President 1.501.70. Idem mr. Patijn 40 50. Idem Miss Bateman 15. Idem Sieboldl 1.30. Idem Mevr. ie Coultre 1.50. Idem ge mengd 2450. Lathyrus 612. Leeuwen bekken 1.001.20. Lelie's 19. Rhododen- dronbloemen 1020. Azalia Mollus bloe men 3050. Diversen per stuk: Hortensia's 4260. Cactussen in bloei 2531 ct. Eierenveiling. Voor kippeneieren werden ter velling prijzen besteed van f. 2.30 2.40 per 100 stuks. HAZERSWOUDE, 3 OApril. Aangevoerd werden 14055 eieren. Prijs kipeleren f. 2.00 f. 2.50. Eendeleren f. 2.10f. 2.35. PURMEREND. 1 Mei. 6 partijen Kleine Boeren Kaas f. 18 per 50 kilo, han del stug; 2887 KG. Boter f. 1.051.35 per kilo; Weiboter f. 1.101.25 per kilo; 1341 runderen (waaronder 267 vette koeien 54— 62 ct. per kilo. handel stug, en 669 gelde koeien f. 80150 per stuk, handel matig; 225 melkkoeien f. 110220, handel stug; _0 stieren 3246 ct. per kilo, handel vlug; 18 paarden f.60130, handel stug; 63 vette kalveren 40—60 ct. jjer kilo, handel matig: 821 nuchtere kalveren: slacihtkalveren f,3 tot f.9 per stuk, handel vlug; fokkalveren f. 614, handel vlug; 302 vette varkens: slachtvarkens 3436 ct. per kilo, handel matig; 324 biggen f.7—13, handel stug; 35 magere varkens f. 1520, handel stug; 512 schapen f, 10—28, handel vlug; 268 lam meren f. 612, handel matig; 47 bokken 1.311, handel matig; kipeieren f.22.50 per 100 stuks; eendeieren f. 2.60 per 100 st.; oude kippen en hanen 5055 cent; piep kuikens 80—85 ct. per stuk; eenden 3070 cent konijnen f. 0.25f.2; duiven per paar 40 cent; 10409 kipeieren A 1.22.60; 10099 eendeieren A f. 2.602.65; 300 eendeieren B f.2. Op de gemeentelijke Kaasbeurs waren heden aangevoerd: 22 partijen kaas, we gende 46.000 KG., handel stug, hoogste prijs f. 18. Eierveiiing „Paradijs". Aanvoer 255.000 eiren f. 1.60—2.75; 70/80 KG. f.2.90—3.10; 65/66 KG f. 2.40—2.60; 63/64 KG. f. 2.30— 2 40; 60/62 KG. f. 2.10—2.30; 58/59 KG. f. 2.10—2.20; 56/57 KG. f.2—2.20; 53/55 KG. f. 1.90—2.10; 50/52 KG. f. 1.80—1.90. ROELOFARENDSVEEN, 30 April. Spi nazie 34 ct.; Andijvie 35 ct. p. kilo; Sla 0.504.80 per 100 krop; Aardbeien 26— 43 cent per doosje; Snijboonen 3.603.90; idem stek 2 30; Peulen 2.603.00 p. 10 pond. TER AAR, 30 April. Centrale Veiling Spinazie 815 ct.; Sla f. 0,504,20; Peu len per pond 2531 ct.; Snijboonen p.p. 38 ct.; Postelein 12—15 ct.; Witlof 12—14 ct.; Zuring 3 ct. per K.G.; Bloemkool 734 ct.; Radijs f. 1,702,40; Aardbeien 2533 ct. ROTTERDAM, 1 Mei. Aanvoer in totaal 4869 stuks. 221 paarden, 1455 magere run deren, 780 vette runderen, 245 vette kal veren, 139 graskalveren, 1802 nuchtere kalveren, 172 schapen en lammeren, 7 varkens, 5 biggen, 43 bokken of geiten Vette koeien 56—60. 50—54, 38—42 p. K.G.; vette ossen 5256, 4650, 4042 per KG.; stieren 5052, 4446, 3840 per KG.; vette kalveren 8090, 6071, 45—55 per KG.; schapen 44, 39, 34 per K.G.; lamme ren 46. 41. 35 per KG.; graskalveren 48, 44. 39 per KG.; nuchtere kalveren 21, 16 per KG.: slachtpaarden 42, 37, 33 per KG.; Schapen f. 22. 15, 10 per stuk; lammeren f, 19, 12 p. stuk; nucht. slachtkalveren f 7, 5, 4: nuchtere fokkalveren f.21, 15, 10; slachtpaarden f.140, 105, 80; werkpaarden f.160, 125, 80; hitten f.90, 70, 60; stieren f.240, 180, 140; kalfkoelen f.255, 205, 150; melkkoeien f.250, 200, 150: vaarzen f160, 105, 85; pinken f.95, 70, 50; graskalveren 1. 60, 40, 28, alles per stuk. VEUR, 30 April. Engelsche komkommers 1ste soort f. 16.10—17.50; 2de soort f. 10.30— 14.90, 3de soort f,8.50—9.60: gele komkom mers, 1ste soort f. 14.90—16.50, 2de soort f. 10.50—13.10, 3de soort f. 6.50—9.20; Krop sla. 1ste soort f3.605.00, 2de soort f. 1.20 2.S0; stoofsla f.4—6; peen f. 16.9018.40; bloemkool, 1ste soort f. 18.1020.50, 2de soort f. 14—16.10; uitschot f. 8—9.50; To maten, midd. f. 31.50—33.10, gr. ronde f. 31.90—34.00, 2de soort f. 30.50—31.60, 3de soort f. 27.10—29 10; Andijvie per 100 f3.60 4.80; per K.G. f.1416; spinazie f.19 21; postelein f. 16.1017.50: rabarber per 100 bos f.4 00—5.00; snijboonen f.81—84; radijs f. 1.80—2.50; prei f. 1.10—2.00; Sel dery f. 1.00—1.50. WESTLAND, 30 April. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten vei lingen. Roode bessen f. 3.70; aardappelen 1822 ct.; aardbeien f. 1.802.05; Alicante drui ven f. 2.15; doperwten 23 ct.; dubbele boo- nen 8085 ct.; postelein 1517 ct.; toma ten A 5255 ct.; B 55 ct.; snijboonen 65— 90 ct. per kg.; andijvie 38—62 ct. per bak: witte asperges 35—38 ct.; idem blauwe 30 32 ct. per bos; bloemkool f. 15—21; 2e f.9 —13; eieren f. 2.50; sla f.35.40 per 100; kelen f. 0.901.10: peen f. 14—20; prei f. 1.903.40; radijs 7080 ct.; rhabarber 2.30—2.90; seldery f. 0.90—1.10 per 100 bos; perziken 23 ct.; 2e 11 ct.; 3e 5 ct. per stuk. ZOETERWOUDE. 30 April. Eierenveiling Aanvoer 7012 stuks. Kippeneieren f. 2,10 —2,40; Eendeneieren f. 2,10—2.30: Kaas 17; Kippen 40—50; Hanen 70; Duiven 13 —18; Eenden 40—60; Konijnen 1. 0,18— '-I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3