LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 1 Mei 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. lllllllll!l!!llll!llilll!lltlUI!9llllllllllll!!!lll TELEGRAMMEN. AANBESTEDINGEN. Commissarissen der Sted. Fabrieken van Gas en Electricitelt hebben gistermiddag aanbesteed het bouwen van een transfor matorhuisje in de Brederodestraat (I) en in de De Laat de Kanterstraat (II i Er was als volgt ingeschrevenDe Later en Meyers in massa i. 2440; M. Kool, Warmond, I f. 1290, n f. 1190. H C. Heemskerk I f. 1269. II f. 1168; C. van Osnabrugge, Voorschoten, I f. 1250, II f. 1180: L. P. H. Kantebeen I f. 1137, n I. 957; I. Th. Cornet, I I. 1050. II f 1015. Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Lelden. De gunning werd aangehouden. Namens de Commissie van Beheer over de Gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest werd hedenmorgen door den directeur van Gemeentewerken aanbe steed het verbouwen van de woning „Zui derhorst" aan den Endegeesterstraatweg te Leiden. Ingekomen waren de volgende 7 biljet ten: W. F. Marcells. Leiden, f. 4193: H. C. Heemskerk I. 4443; M. Kool. Warmond I. 5430; N V. Nat. Aann. Mij v h v. d. Velden en de Jong. Oegstgeest. f. 5737; Ia. van Duin en Vink, Noordwijk, f. 6200; C. v. d. Vliet. Den Haag. f. 6365; fa. Rood- zand v. d. Vlist, Rotterdam, f. 6510. Verder werd namens B. en W aanbe steed het uitvoeren van een slootdemping en van rioleerings en bestratingswerken tot verbetering van de Potgieterlaan. Ingekomen waren 9 biljetten: Th. de Winter en C. J. van Weeren, f. 8897; W. F. Marcells. f. 8139; J. A J. de Later en Ph. Meyers. Oegstgeest, f. 7999; P. J. Vis ser. Wassenaar, f. 7890; H. C. Heemskerk, f. 7767; A. van Halen en I. Doornink. I. 7640; H. Bunschoten en W. A de Groot, f 7585; fa. Joh. Dienaar, IJmuiden f. 7193; M. Konings, f. 5960 Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Leiden. De gunning is aangehouden. LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Oudermiddag. Begunstigd door 't mooie, zonnige weer kon de oudermiddag ditmaal gehouden worden op het terrein der Leidsche Bui tenschool. Op dezelfde plaats waar anders de kinderen zich voor de lessen bevinden verzamelden zich nu de ouders. De op komst was iets minder groot dan verleden jaar. maar toch zochten er velen een plaats op de banken. De bloeiende pere- boomen en de kleurige tulpen in de tuin tjes der kinderen, vormden een fleurigen achtergrond. Evenals 't vorige jaar hield ook nu 't hoofd der inrichting een korte lezing Ever doel en werken der Buitenschool. Be sproken werden die maatregelen, die ge nomen worden in 't belang der kinderen en waarvan somtijds blijkt dat ze door de ouders niet of slecht worden begrepen. Kleeding. voeding, algemeene hygiënische voorschriften passeerden de revue om ten slotte nog een kort woord te wijden aan het eigenlijke schoolwerk. Want de school wordt niet als een instituut gevoeld, waar de kinderen, nu ja, wel wat opsteken, maar waar toch eigenlijk nooit zoo veel bereikt kan worden. Integendeel aan de Leidsche Buitenschool wordt hard en in tens gewerkt en de resultaten zijn dan ook gezien de rapporten der hoofden van scholen, waarheen de kinderen terug keren. bevredigend te noemen. In de schoollokalen lag "t schriftelijk werk. de teekeningen en de nuttige hand werken der kinderen ter inzage en met veel belangstelling werd één en ander be keken. Met de onderwijzers, die allen aanwezig waren, kon men de persoonlijke belangen der leerlingen bespreken. Na den dorst gelescht te hebben, werd nog even het terrein bekeken, waarna de ouders voldaan over hun middag met de tram weer Leidenwaarts gingen. -o- VACANTIE BOUWVAKARBEIDERS. De afdeelingen Leiden e.o. van den Patroonsbond voor de Bouwbedrijven ln Nederland en den R.K. Bond van Bouw- patroons hebben dit jaar de vacantie voor de bouwbedrijven in de gemeenten Lei den, Oegstgeest en Leiderdorp vastgesteld op 30 Juli t/m 3 Augustus. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: Gebroeders Bergman (B P.), Teylin- gerlaan 33. Sassenheim. Kweeken van en handel in bloembollen enz. Vennooten: A. H. Bergman, Sassenheim en H. A. Berg man, Sassenheim. Gebr. Vies (f.) Breestraat 177. Leiden. Hoofdz.: Amsterdam. Westeinde 31. Kleermakerij en heerenmode-artikelen. Dagelijksche Autodienst ,De Transpor teur". Pieter Wijnstok. Kernstraat 27, Leiden. Autovrachtdienst Leiden—Am sterdam. Eigenaar: P. Wijnstok. Leiden. KI. de Fey, Oude Rijn 21, Leiden. Tim mer-, metsel- en aannemersbedrijf. Eige naar: K. de Fey, Lelden. Wijzigingen: H. J. M. de Graaf Lage Rijndijk 4, Leiden. Handel in wijn en gedistilleerd. Wijziging uitgeoefend bedrijf in: distil leerderij le klasse, wijn- en cognachandel slijterij. Naamlooze Vennootschap Sioomglst- fabriek en Distilleerderij „De Valk", voor heen T. H. Ritman en Co. Langegracht 95 en 97. Leiden. Nieuwe Procuratiehouder J Bremer, Lelden (B. P.) Commanditaire Vennootschap G. S. Verby. Hoofdstraat 150, Sassenheim. Kweeken van en den handel in bloem bollen. planten, enz. De zaak is verplaatst naar: Warmond. Heerenweg A. 142. A. Kukler, Heerenstraat 128, Leiden. Grossier in fruit. Opheffing filiaal Leiden, Bloemmarkt 2 a en b „Leidsche Fruit Cen trale." Opheffing: Gebroeders Vies, Breestraat 177, Leiden. Kleermakerij. Veieff.: B. 8, Vies. Brussel, LEIDSCHE RADIOVEREENIGING. Laatste clubavond in dit seizoen. De laatste clubavond in dit seizoen werd werd wederom verzorgd door de N V. de Groote Roos te Amsterdam. Aangezien de heer Kery nog steeds niet geheel hersteld was, was als „Invaller" verschenen de heer Van Oostveen, die overigens op zeer verdienstelijke wijze debuteerde. Begon nen werd met een kort overzicht te geven van de voordeelen der chassis-montage, waarbij in de eerste plaats natuurlijk ge noemd werden de zeer goede aavölng van alle onderdeelen en de makkelijke, stevige montage. Vervolgens werd overgegaan tot de be handeling van een populair Invincible schema met Morlicore-IJzerkern spoelen. Dit is een drielamper, chassis-montage, één-knops afstemming en overigens be antwoordend aan de hoogste eischen, wel ke aan een modern drielamps-toestel ge steld kunnen worden. Ook zijn bij de mon tage van dezen ontvanger, in geval dat men wil ombouwen, oude onderdeelen te gebruiken, mits deze van goede kwaliteit zijn. aangezien ook in den origineelen In- vincible-ontvanger uitsluitend materiaal van hooge kwaliteit verwerkt ls. In de pauze werd het toestel gedemonstreerd en konden de leden zich overtuigen van de selectiviteit. Inderdaad was deze. evenals de geluids-kwaliteit en -sterkte, opvallend. Na de pauze werd een universeel voor- zet-apparaat door U.K.G ontvangst, de „U.K.G.-Jager". gedemonstreerd. Elke be hoorlijke drielamper, tweekrings, of band filter-schema's, geven achter dezen „Ja ger" een verrassende ontvangst. De U.K. G.-ontvanger heeft een omschakelbaar meetbereik van 12 tot 80 meter, een eigen plaatstroom-apparaat. speciale U. K. G - spoel. chasslsbouw met zeer korte verbin dingen, terwijl bij inschakeling van de „U.K.G.-Jager" automatisch de antenne van het omroep-toestel op den „Jager" overgaat en tegelijk het net ingeschakeld wordt: bij uitbedrijfstelling gaat ook de antenne weer automatisch op den omroep ontvanger over. Door een en ander is het mogelijk geworden dezen U.K.G.-ontvan ger tegelijk met den omroep-ontvanger ln dezelfde kast in te bouwen. Bij de demon stratie werden, niettegenstaande het vroe ge uur. reeds een groot aantal telefonie- en telegrafie-zenders beluisterd. De voorzitter bracht den heer Van Oostveen en tevens de N.V. de Groote Roos, dank voor dezen zeer geslaagden avond. Zijn woorden werden door een hartelijk applaus onderstreept. o HET 1 MEI-FEEST DER S. D. A. P. Een geslaagd ochtendfeest. Vandaag viert de arbeidersklasse over de geheele wereld haar 1 Mei-feest. Van zelfsprekend blijft de Leidsche beweging daarbij niet achter. Vanmorgen vroeg al het was nauwel.ks 8 uur! verzamel den zich honderden kinderen voor het Volksgebouw aan de Heerengracht om daarn3 in optocht met groen-omkranste vaandels en slaande trommels langs de gisteren gepubliceerde route naar de Stadsgehoorzaal te marcheeren. Deze was op de gebruikelijke wijze versierd met lange guirlandes van roode tulpen. Namens het 1 Mei-comité werden de zeshonderd kinderen hier toegesproken door den heer r Hessing.-die in bevat telijke woorden de beteekenis van dezen dag voor de ouders der kinderen uiteen zette en er op wees, hoe het feestelijk karakter van dezen dag ook op de kinde ren afstraalt. De Roode Valken onder leiding van Koos Webbers hebben daarna de kinderen een afwisselend en aantrekkelijk pro gramma voorgezet, waarvan de opvoering van het leekenspel „Het standbeeld" het hoogtepunt vormde. Het succes was dan ook overweldigend! Maar ook de samen zang, de declamtie en de gedemonstreerde dansen vielen bij de jeugd best in den smaak. De versnaperingen, bestaande uit koek. i chocolade en een sinaasappel, droegen het hunne er toe bij om de feestvreugde vol komen te doen zijn. Om ruim 10 uur was de eerste voorstel ling afgeloopen, waarna om halfelf voor een groote groep hetzelfde programma werd vertoond. Inmiddels hadden eenige honderden andere leden der S.D.AP. van uit het Volksgebouw een wandeltocht door de stad gemaakt, welke eindigde in Tuinstad- wijk, waar de Stem des Volks eenige lie deren zong, terwijl de A. J. C. verschillende dansen uitvoerde. Vanmiddag werd ln de Stadszaal. welke tot in alle hoeken en gaatjes bezet was, de groote feestvergadering gehouden, waarin de heer J. W. Matthijsen de feest rede uitsprak. Vanavond te halfnegen wordt de demon stratieve fakkeloptocht gehouden. Wij komen daarop morgen terug, o AUTOMATISCHE BRANDMELDER. Een vertegenwoordiger der N.V. Alarma te Amsterdam demonstreerde dezer dagen te onzen bureele een nieuw systeem voor automatische brandmelding, dat belang rijk afweek van bestaande apparaten en waaraan wij dan ook hier eenige aandacht willen schenken. Terwijl andere systemen berusten op het beginsel, dat zoodra ln de te beveiligen ruimte een bepaalde tempe ratuur wordt bereikt (bijv. 40 gr. Celcius), een alarmsignaal ln werking wordt gesteld, ligt aan het Alarma-systeem nog een tweede principe ten grondslag. Alvorens n.l. bij dezelfde temperatuur van 40 gr. C. groot alarm wordt gemaakt, kondigt een eenvoudig belslgnaal den concierge ln zijn woning aan zoodra de temperatuur ln een bepaald vertrek abnormaal snel stijgt. Dit laatst ls dus niet afhankelijk van het be reiken van een bepaalden warmtegraad, doch alleen van de snelle stijging der tem peratuur. Bij het demonstratie-apparaat, dat ons werd uiteengezet, werd dit effect bijvoorbeeld reeds bereikt door eenige keeren achtereen op een nikkelen plaatje te ademen. De concierge kan zich dan onmiddellijk met een brandbluschappartat naar de be dreigde plaats begeven en het vuur ln de kiem bedwingen. Naar wij vernemen zal deze N.V., welke ook volledige beveillglngsinstallatles tegen inbraak levert, binnenkort ook hier ter stede vertegenwoordigd worden. Men raad plege daarvoor te zijner tijd de adver- tentiyrubriek. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 2 Mei. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van Mandersloostraat: Nam. 7'/« uur, de heer Redelijkheid van Ouderkeik aan den IJssel. BENTHUIZEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Barth van Borssele. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds, J. R. van Oordt van Zeist. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Scherpenzeel (Geld.) J. C. Wolthers te Putten. Bedankt: Voor Dinteloord W. Rijnsbur ger te Oud-Beijerland. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Hornhuizen-Kloos- terburen H. Mulder, cand. te Groningen, Bedankt: Voor Wanswerd I. de Wolff te Mussel. CHR. GEREF KERK. Tweetal: Te Arnhem J. Tamminga te Harderwijk en L, S. den Boer te Leerdam. JUBILEA. Morgen vieren drie predikanten hier te land, n.l. dr. P. J. Kromsigt. Ned. Herv. predikant te Amsterdam, ds. H. A. Munnik, Ger. predikant te Zwolle en ds. G. H. Ver- maat. Ned. Herv. predikant te Ommelan- derwijk, een zilveren ambtsjubileum, Dr. Kromsigt staat morgen 25 jaar te Amsterdam en arbeidde tevoren te Scher- penisse, Wierden en Rotterdam. 2 Mei 1909 deed hij zijn Intrede in de hoofdstad. De jubilaris, die een der meest op den voorgrond tredende figuren is In den kring van de Confessioneele Vereenlging. heeft nu eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Munnik aanvaardde zijn ambt te Fijnaart en stond vervolgens te Bunscho ten en Barendrecht om in 1919 te Zwolle zijn intrede te doen. Hij beweegt zich ln zijn woonplaats op verschillend gebied. Ds. Vermaat werd in 1909 predikant te Cillaarsgoek, Hiaure. Sebaldeburen en Om- melanderwijk. Hij heeft nu juist een be roep aangenomen naar Anjum (Fr.). o VOOR SPELLINGSHERVORMING. Het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft in een dezer dagen gehouden vergadering besloten, ter kennis van de regeering te brengen, dat het zich geheel kan vereenigen met de voorgestelde spellingshervorming, zooals die in de dagbladen is openbaar gemaakt. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestri idt gij de werkloosheid. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Apr.li ingelegd 1. 411.455.39 en terugbetaald f. 596.843.17; 117 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 126 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.373 inleggers, inclusief 1.426 deelnemers aan den Afhaaldlenst, bedroeg einde April 1934 f. 8.579.520.90. In 4.842 posten is in deze maand door den Afhaaldlenst f. 13.749.25 ontvangen. De wethouder van Sociale Zaken, de heer mr. A. J, Romljn, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal vermoedelijk 14 Mei plaats hebben. Weer in het Nutsgebouw. Het 6de regiment veldartillerie alhier zal van 16 tot en met 27 Juni in de leger plaats bij Oldebroek worden gelegerd tot het houden van schietoefeningen en dar- toe van 11 tot en met 16 Juni naar die legerplaats marcheeren, onderweg oefe ningen en nachtkwartier houdende. Tijdens het concours van „Ex Animo" heeft het gem. koor „Zang en Vriend schap" uit Hazerswoude niet een eersten prijs behaald in de le afdeeling, zooals wij tot ons leedwezen abusievelijk ver melden, maar in de afd. „Uitmuntend heid" en wel met de nummers „Psalm 42 2" (verplichti en „Geestelijk Lied." Gistermiddag is de 50-jarige timmer man J. W. bij het verrichten van werk zaamheden in een perceel aan de Heeren gracht van een 2'/, meter hoogen steiger gevallen. Hij kwam op een steenen vloer terecht en kreeg een gapende wonde in het hoofd. Daar hij bovendien over pijn ln den rug klaagde, ls hij door den E.H.D. naar het Sint-Elizabeth-Ziekenhuls over gebracht, waar hij is opgenomen. Ten nadeele van den student van B. is uit den Witte-Slngel een bruingelakte 12-voets]ol ontvreemd, aan den kop ge merkt met 2 koperen letters C. K. Gistermiddag omstreeks 4 uur is op den hoek van Lammenschansweg en Bloe mistenlaan de 15-jarige wielrijder G. B. overreden door een groentewagen van W. de G. uit Zoeterwoude. waarvan het paard op hol was geslagen, Hij werd bij dr. Meyboom binnengedragen, waar bleek, dat hij verschillende^ verwondingen had bekomen. Gelukkig bleken deze niet van ernstlgen aard, zoodat hij per taxi naar huls kon worden vervoerd. Het paard werd na het ongeval tot staan gebracht. EEN AMERIKAANSCHE VERKLARING AAN JAPAN. WASHINGTON, 1 Mei. (Reuter). De Ver- eenigde Staten, aldus luidt een officieele verklaring van de Amerikaansche regee ring, zijn een van de onderteekenaars van het negen-mogendheden-verdrag en van andere verdagen, die de territoriale en be- windsintegriteit van Chine waarborgen, benevens de handhaving van de open deur. De Vereenigde Staten houden stevig vast aan hun verdragsrechten ln het Verre Oosten. De tekst van de door Cordell Huil afgelegde verklaring luidt woordelijk als volgt: „De Amerikaansche ambassadeur in Ja pan heeft krachtens een opdracht van het ministerie van builenlandsche zaken. Zon dag een bezoek gebracht aan den Japan- schen minister van bultenlandsche zaken, en hem mededeelingen gedaan, die op het volgende neerkomen; De jongste aanduidingen nopens de hou ding der Japansche regeering met betrek king tot de belangen van Japan en van andere landen in China en met betrekking tot China zelf. maken het noodzakelijk, dat de Amerikaansche regeering de opvat ting der Vereenigde Staten nog eens on derstreept. De betrekkingen tusschen de Ver. Sta ten en China worden, evenals de betrek kingen van Japan en de andere landen met China beheerscht door de algemeen aanvaarde beginselen van het volkenrecht en door de bepalingen van de verdragen waarbij de Ver. Staten party zUn. De Ver. Staten hebben bovendien met betrekking tot China nog zekere bepaalde rechter, en verplichtingen en zijn met China of Japan of met belden, benevens, met zekere andere landen gebonden door multilaterale verdragen, die betrekking hebben op de rechten en verplichtingen in het Verre Oosten. Bedoelde verc. (gen zyn alleen te wyzi- gen of te beëindigen door de methoden waarover de verdragspartyen het eens zyn geworden. De Amerikaansche regeering streeft er ten aanzien van de internatio nale betrekkingen der Ver. Staten naar behooriyk rekening te houden met de rechten van andere landen en zy ver wacht van de zyde der andere regeeringen dat zy behooriyk rekening zullen houden met de rechten, verplichtingen en belan gen der Ver. Staten. o AMERIKA EN DE SOVJETS. WASHINGTON, 1 Mei. (Reuter). Roose velt en minister van bultenlandsche za ken Cordell Huil hebben gisteren bespre kingen gevoerd met den Russische gezant Troyanowsky. Er zyn aanwyzingen, dat de impasse, waarin de Amerikaansch-Russische schul den-besprekingen dreigden te raken, ver meden is. Troyanowsky heeft Roosevelt een brief van Litwinoff overhandigd, waar in verschillende punten worden opgehel derd De besprekingen worden voortgezet. ———o DE PHILIPPIJNEN. MANILLA, 1 Mei. (Reuter). De wetge vende vergadering van de Philippynen heeft zich uitgesproken voor de aanvaar ding van de reeds door het Amerikaan sche Congres aangenomen maatregel, wel ke voorziet in de onafhankelykheld van de Philippynen binnen 10 tot 12 jaar. o VOOR EEN 30-URIGE WERKWEEK. WASHINGTON, 1 Mei. (Reuter). De voorzitter van de Amerikaansche Arbei ders-federatie, Green, heeft Roosevelt ver zocht zijn steun te verleenen aan een wetsvoorstel tot het invoeren van een 30- urige werkweek, in plaats van 40 uur, zoo als de codes thans voorschryven. Green zeide, dat indien dan al 3 mil- lloen werklieden door het invoeren van de codes werk hebben gekregen, toch nog steeds 10 millioen werkloos zyn. AMERIKA EN H ANDELSOVEREENKOMSTEN. WASHINGTON, 1 Mei.: (Reuter). 29 Maart heeft het Huis van Afgevaardigden een wetsvoorstel aangenomen, waarbij Roosevelt volmacht wordt verleend tot het onderhandelen Inzake handels-overeen komsten met het buitenland Thans verklaarde senator Robinson, dat de regeering bereid is een amendement aan te nemen, waarby de betrokken in dustrieën hun meening te kennen mogen geven ln dergehjke gevallen. o MINISTER-WISSELING IN ITALIË. ROME. 1 Mei (Reuter). De minister voor verkeerswezen, Clano, vroeger chef van den regeeringspersdienst, is by accla matie gekozen tot voorzitter van de Kamer. De koning heeft tot zijn opvolger be noemd, de tegenwoordige onderminister van financiën, de afgevaardigde Humbert Puppini, ingenieur en directeur van de po lytechnische school in Bologna. Tot onder-minister van financiën is be noemd de afgevaardigde Ageo Arcangeli, professor in het handelsrecht aan de uni versiteit van Bologna. Federzoni is voorzitter van deti Senaat gebleven. OVERSTROOMING IN FRANKRIJK. MONTPELLIER, 1 Mei (Reuter). De rivier Aude, is buiten zyn oevers getreden en heeft het land overstroomd. De oogst is vernield. PAKHUIS INGESTORT. CALCUTTA, 1 Mel iReuter). Een jute- pakhuis, dat vorige week In brand had gestaan, is ingestort. Vier arbeiders wer den gedood en acht gewond. DE 1-ME1-DAG. MADRID. 1 Mei. (Reuter). Terwijl op vele plaatsen sneeuw ligt, wordt de 1-Mei- dag gevierd. Tal van bommen zyn ont ploft. O.a. te Valencia en Saragossa, waar by vele personen gewond werden. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4c klasse, 2e lUst Trekking van Dinsdag 1 Mei 1934 Hooge Prezen 25.000— 7370 1.500.— 17785 18575 1.000.— 4931 13568 4002539 3314 18564 200.— 12447 18609 100— 125 2383 3264 8337 12372 1 4403 1788! 19267 19882 Prijzen van f 65. 37 69 84 106 168 190 231 297 298 299 346 394 419 458 493 505 542 557 565 568 597 611 614 638 659 686 765 709 803 808 836 892 975 999 1007 1011 1076 1086 1268 1274 1297 1300 1305 1349 1371 1372 1360 1525 1534 1537 1545 1581 1661 1716 17lg 1824 1829 1841 1923 1933 1988 2028 2042 2060 2063 2071 2129 2143 2174 2176 21» 2247 2255 2282 2291 2330 2371 2444 25» 2521 2523 2565 2620 2639 2650 2677 2771 2784 2785 2794 2820 2833 2835 2850 2921 3000 3024 3057 3060 3065 3074 3078 3106 3114 3178 3230 3252 3277 3327 33C6 33» 3416 3479 3489 3514 3520 3529 3610 3634 3643 3646 3661 3671 3687 3720 3729 3795 3811 3856 3867 3881 3898 3933 3935 4021 4029 4104 4108 4173 4180 4181 4191 4215 4240 4266 4293 4300 4328 4342 4353 4)55 4370 4418 4480 4489 4564 4601 4812 4668 4681 4720 4737 4769 4820 4889 4897 4908 4916 4923 4972 4990 5047 5056 5078 50» 5122 5193 5215 5310 5347 5359 5417 542) 5461 5540 5586 5601 5610 5633 5648 5690 5701 5731 5788 5792 5811 5814 5816 5621 5827 5854 5860 5900 5910 5956 5972 6011 6016 6039 6073 6128 6204 6242 6255 6264 6267 6325 6356 6400 6407 6447 6461 6470 6485 6573 6588 6703 6721 6724 6741 6771 6790 6852 6895 6919 6924 6975 7001 7046 7075 7084 7114 7122 7123 7134 7156 7251 7266 7285 7305 7407 7409 7454 7457 7475 7481 7510 7521 7531 7536 7542 7549 7550 7593 7603 7636 7656 7734 7737 7771 7795 7798 7828 7842 7848 7869 7891 7959 7973 8003 8023 8033 8039 8057 8086 8115 817) 8213 8214 8215 8223 8239 8381 8412 8461 8464 8474 8480 8507 8510 8543 8604 8654 8666 8703 8706 8736 8742 8744 8753 8771 8785 8795 8844 8869 8881 8920 8924 69U 8962 8974 8993 9007 9087 9126 9172 9213 9256 9271 9300 9311 9338 9347 9351 9394 9428 9459 9462 9502 9511 9542 9551 9562 9626 9628 9643 9650 9679 9705 9786 988 9825 10007 10014 10039 10124 10160 10239 1025) 10292 10360 10388 10389 10404 10432 10442 1044) 10571 10612 10617 10655 10666 10680 10722 10731 10780 10787 10814 10866 10871 10897 10919 10930 10937 11023 11049 11050 11098 11139 11176 11203 1121) 11244 11251 11257 11306 11341 11353 11357 11411 11426 11427 11475 11492 11500 11505 11523 11571 11597 11605 11632 11734 11822 11828 11841 11W 11853 11889 11898 11944 11975 12031 12033 1203) 12053 12074 12085 12147 12175 12181 12182 122SI 12259 12368 12377 12462 12485 12501 12515 125? 12546 12614 12617 12663 12704 12707 12741 127 12770 12630 12863 12920 13015 13045 13062 134 13118 13161 13217 13235 13274 1327T 13322 13» 13342 13361 13408 13436 13448 13452 13504 135.1 13584 13588 13603 13630 13641 13665 13669 1WJ 13689 13741 13761 13807 13815 13824 13975 IS» 14084 14143 14150 14151 14180 14196 14272 m 14306 14307 14337 14372 14413 14423 14446 144)7 14458 14459 14471 14472 14487 14492 14523 14335 14539 14567 14574 14587 14600 14628 14631 148S3 14733 14750 14761 14765 14781 14815 14825 1484) 14862 14903 14930 14960 14964 14971 15076 15124 15128 15146 15170 15271 15322 15332 15334 15341 15390 15401 15426 15453 15460 15500 15508 15511 15535 15536 15597 15646 15658 15747 15813 15824 15852 15962 16011 16036 16058 16083 16)13 16151 16165 16174 16175 16182 16211 16212 16247 162» 16315 16329 16349 16350 16422 16426 16451 16466 16500 16622 16628 16654 16690 16711 16765 16794 16818 16892 16910 16937 16979 16993 17010 17023 17056 17111 17151 17235 17257 17262 17270 17290 17327 17329 17347 17404 17421 17498 17508 175» 17587 17649 17670 17695 17703 17728 17756 17899 17920 17952 17987 18047 18061 18090 18146 18159 18208 18239 18259 18265 18325 18330 18404 18449 18462 18531 18542 18608 18642 18646 18652 186» 18727 18729 18752 18789 18805 18961 18976 18990 19002 19038 19042 19061 19082 19105 19115 19116 19194 19198 19236 19243 19316 19339 19342 19354 19363 19367 19371 19476 19497 19516 19520 19541 19567 19607 19613 19616 19688 19782 19798 19809 19835 19896 19944 19970 19983 20005 20036 20042 20051 20059 20130 20133 20134 20136 20278 20285 20295 20326 20334 20395 20423 20489 20525 20534 20543 20556 20610 20688 20732 20738 20758 20824 20851 20869 20879 20903 20908 20920 20959 20969 20971 20994 DE STAKING TE BOMBAY. BOMBAY. 1 Mei (Reuter). Alhier heerscht ernstig gevaar voor wanorde, als gevolg van de staking in de katoen-spin nerijen, waardoor 65.000 arbeiders zonder werk zijn. Veertien communisten zijn ge arresteerd, omdat zij de menigte opruiden tegen het gezag. o ONGEREGELDHEDEN IN FRANKRIJK. NANTES, 1 Mei (Reuter) Gisteravond hadden hier nieuwe onlusten plaats; de menigte wilde een hotel leegplunderen: er ontstond een handgemeen met de politie. Twintig personen werden gewond en 20 gearresteerd. o OUD MEESTERWERK GEVONDEN? KAAPSTAD, 1 Mei (V.-D- Deskun digen interesseeren zich op het oogenblik bijzonder voor een schilderij, dat gevon den is op de vliering van een huis in Kaapstad. Zij vermoeden dat het een Ti- tiaan of Raphael is met een waarde van naar schatting tusschen de tien en veer tig duizend pond sterling. Het schilderij is ongeveer vier maanden geleden onder zocht door de heer Manchester zelf kunst handelaar. die door een familie te Kaap stad was uitgenoodigd om eens te komen zien naar een oud schilderij, dat ongeveer zestig jaar geleden van Engeland naar Zuid-Afrika was gebracht en sedert dien vergeten op de vliering had gelegen. Toen de kunsthandelaar het schilderstuk zag was het onherkenbaar; stof cn vuil van jaren hadden allen vorm en kleur wegge nomen Eenige penseelstreken evenwel trokken de aandacht van den heer Man chester en hij kwam met de familie over een het schilderstuk nader te onderzoeken Hoe verder het doek schoon gemaakt werd hoe meer de kunsthandelaar er van over» tuigd was een oude meester te hebben ont dekt. Het schilderij stelt klaarblijkelijk een gebeurtenis uit de mythologie, waar» schijnlijk de geboorte van Bachus, voor. o N

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2