£>ste Jaargang DINSDAG 1 MEI 1934 No. 22733 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. VISSCHERIJBERIOHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto tè betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. HBKS PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zjjn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. herijk van maten en gewichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter kennis van het pu bliek: bat in het jaar 1934 zitting zal worden gehouden voor den herijk van maten en gewichten in het voormalig schoolgebouw, Korte Mare No. 13 a, op 8, 9, 11 14, 15, 16, 17 18 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30 en 31 Mei, 1,4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19 en 20 juni telkens van 9 tot 12 en 13 tot 16 uur. Ten gerieve van belanghebbenden zul- Im briefjes worden uitgereikt, vermel- jtnde het tijdstip, waarop de maten en [wichten ten herijk kunnen worden aan- pboden. Ken houde zich, in zijn eigen belang, 0 dit tijdstip! lij, die onverhoopt, geen briefje moch- a ontvangen, kunnen hunne maten en ichten ten herijk aanbieden op 19 en j) Juni. De belanghebbenden worden er voorts op vezen: le. dat de'voorwerpen droog, schoon en roestvrij, de ijzeren gewichten met lijnolie, jl of niet vermengd met zwartsel, inge weven en de ijzeren maten geverfd (van binnen en van onderen gemenied, de bui tenzijde grijs of zwart geverfd) moeten lijn; 2e, dat de maten en gewichten voor 1 October 1935 gestempeld moeten zijn met de letter h en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijk- lantoor te 's-Gravenhage, Varkenmarkt 1 b, eiken Maandag en Dinsdag van 9—15 aur; 3e dat de maten en gewichten,welke zijn tempeld met 't afkeuringsmerk /niet In winkels e. d. mogen worden teruggebracht; 4e, dat ten bate van 's Rijksschatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (justeerloon) 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkan- toor herijkt kunnen worden. (Opzending per post, franco, met insluiting van een postbewljs, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enveloppe, afgege ven bij de vorige verificatie, daar de ge wichtjes anders aan de eischen voor de nieuwe, moeten voldoen). Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 April 1934. 336 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a, L. den Holder om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Galgewater No. 20, kad. bekend Sectie F. No. 1343; b. J. F. Raaphorst om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Tesselscha- destraat No. 20. hoek Spieghelstraat, kad. bekend Sectie P. No. 1819 (ged.) en c. de lirma J. Zitman, om vergunning tot net uitbreiden van de inrichting voor machi- bale houtbewerking in het perceel Waard No. 2, kad. bekend Sectie N. No. 397, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Mei 1934. 335 IJMUEDEN, 1 Mei. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G f. 0.70—0 55. Griet per kist van 50 K.G. f. 29—10, Tongen per K.G. f. 1.30—0.65. Middelschot per kist van 50 KG f.23—19, Zetschol f. 21—15, Kleine Schol f.17—2.30, Schar f. 9.50—2.60. Tong schar f, 2718 Vleeten per stuk f. 2 35 '90, Pieterman en Poontjes per kist van K.G f. 7,50—4.30 Groote Schelvisch f. 21, Middel Schelvisch f. 18 50—17.50 Kleinmid- Jel Schelvisch f. 19—10 Kleine Schelvisch ib4.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. 1.3617.50. Gullen per kist van 50 KG. f. 10504.70 Lengen Der stuk f. 1.20—0.60, Heilbot per K.G. f. 0.85—0.52, Wijting oer kist van 50 K.G. f .4.50—0.70 Koolvlsch per stuk f. 1—0.08. Makreel per kist van 50 KG f. 4 202,75 Aangekomen 6 Stoomtrawlers: R.O. 15 m« f.1801 IJM 16 met f.3295. IJM. 195 I 2249. IJM. 106 met f. 1569 IJM. 191 »«t f.2941 IJM. 44 met f.2359: 5 loggers: KW 78 met f 148i K.W. 51 met f. 921. KW 55 met f. 481, K.W. 3 met f. 772, SCH. 201 met f. 795. afscheid van den heer h. van der schaft. Als brigadier van politie. Brigadier Van der Schaft. Gistermiddag heeft de brigadier van politie H. van der Schaft afscheid van het korps genomen. Te dien einde waren in de groote theoriezaal de hoofdinspecteur, inspecteurs, collega's en agenten tezamen gekomen om den algemeen geachten korpsmakker te hand te drukken. Namens het geheele korps werd aller eerst het woord gevoerd door den agent J. Zwart, die zeide, dat men hier is samen gekomen om afscheid te nemen van iemand, die een groot deel en waarschijn lijk het beste deel van zijn leven in Leid- schen politiedienst heeft doorgebracht. Spr. weet bij overlevering, dat van der Schaft's eerste jaren bij de politie niet de aangenaamste zijn geweest. De belooning voor de vaak inspannende diensten liet veel te wenschen over en ook de behande ling en waardeering was gering. Geluk kig zijn de omstandigheden in de latere jaren sterk ten goede veranderd, waar door ook de geest in het korps veel is ver beterd. Tot dit laatste heeft volgens spr. ook bijgedragen het uitwisselen van geschen ken bij jubilea, e.d., zooals in de laatste jaren is geschied. Er is onderling vertrouwen gekomen, waardeering voor eikaars standpunt en wederkeerige hulpvaardigheid^ waardoor het dienen in het Leidsch politiekorps vol gens spr. een genoegen is geworden. Spr. eindigde met de verzekering, dat het korps zich van der Schaft zal blijven herinneren als een joviaal collega, die te allen tijde klaar stond kleine, diensten te bewijzen en die zich veler '.Tiendschap heeft verworven. Ten bewijze daarvan bood spr. den scheidende een fauteuil en een gramofoonkast aa.n Bij ontstentenis van den heer Duval wegens familieomstandig heden werd het woord gevoerd door zijn onmlddellijken chef. inspecteur K. Wijk. die eraan herinnerde hoe van der Schaft door zijn rijpe ervaring een vraagbaak en een steun is geweest voor de jong-aanko- mende inspecteurs, waartoe ook spr. heeft behoord. Wij zijn u daarvoor, aldus spr., dank verschuldigd. Toch is spr. bij en door dit afscheid niet. weemoedig gestemd, om dat hij uit ondervinding weet, dat de hier gevlochten banden door het pensioen niet worden verbroken. Sor. besloot met den wensch. dat ook tusschen het korps en van der Schaft de relaties niet zullen worden verbroken. Tenslotte sprak nog de directeur van het Politie Muziekgezelschap, die eveneens een geschenk aanbood en Van der Schaft een voortreffelijk secretaris noemde, met wien hii bijzonder orettig heefft. samengewerkt. De heer Van der Schaft dankte daarna den wnd.-commissaris, den heer Eskcns, voor zijn tegenwoordigheid en de heeren Wijk en Zwart voor hun waardeerende woorden en geschenken. Dank bracht hij verder ook aan het afdeelingsbestuur van den Alg. Ned. Politiebond, dat hem eenige weken geleden een rooktafel schonk en aan het Muziekgezelschap, dat hem ver raste met het lidmaatschap van verdienste. Snr. eaf de verzekering, dat hij deze onder scheiding pp hoogen oriis stelt en wensch te den aanwezigen wederkeerig alles goeds toe Daarmede was deze eenvoudige, doch hartelijke plechtigheid afgeloopen. ZILVEREN JUBILEUM. Heden is de meteropnemer-geldophaler F Beurze 25 jaar in dienst bij de Stede lijke Lichtfabrieken Op verzoek van den jubilaris werd aan dit feit geen bijzondere aandacht geschonken Wel is hij op de gebruikelijke wijze door de directie ont vangen en door den directeur in het bij zijn van den hoofdboekhouder en zijn chef hartelijk gelukgewenscht. PUBLIEKE TELEFOONCEL. Op de Hr v/on dsbrug wordt een pu blieke telefooncel geplaatst, de eerste te dezer plaatse op den openbaren weg! jubileum „meester" j. m. de koning Een hartelijke huldiging. Hedenmorgen is in het gymnastiek lokaal van de school aan de Hooglandsche Kerkgracht het 40-jarig jubileum van den heer J. M. de Koning op hartelijke wijze herdacht. Behalve het personeel en de leerlingen waren o.a. ook aanwezig, na mens het gemeentebestuur Wethouder Tepe, namens het Rijkstoezicht de heer J. Baak Jzn., namens het Chr. Nationaal Schoolonderwijs de heer Schilp, namens het Schoolbestuur de heeren Goslinga en dr. de Bruyne en als goede buur de heer Aldershof, hoofd der U.L.O.-school. Nadat de heer de Koning met zijn fami lieleden was binnengeleid werd een Psalm gezongen en ging het hoofd der school, de heer D. Meyer voor in gebed. De heer Meyer sprak daarna den jubi laris toe. Spr. begon met er op te wijzen, dat de bladen Zaterdag gezegd hebben, dat de school vandaag in feesttooi zou zijn. Dit is onze feesttooi (spr. wijst op de Princevlag). Wij zijn Chr. Nationaal. De feesttooi be staat in palmen en groen, in de 300 kinde ren met blijde gezichten en hun mooiste pakjes aan, en in de tegenwoordigheid van autoriteiten. Is er geen oorzaak voor deze feeststemming. Den ijver en de plichtsbe trachting van den jubilaris in de eerste plaats wil spr. grootelijks roemen. Hij is een van de eerste die komt des morgens, een van de laatsten die 's avonds weggaat. Voor 100 °/o heeft hij zijn kracht gegeven aan het onderwijs. Hij heeft er niet iets bijgedaan, zooals zoovele andere onderwij zers. In de eerste plaats was hij onderwij zer. Het eenige wat hij er bij gedaan heeft was het bekleeden van het ambt van ouderling in de Geref. Kerk. Als er iets is dat zeer goed bij elkaar hoort, dan is het wel het ambt van ouderling en het zijn van onderwijzer. Geen wonder dat er zich een commissie heeft gevormd om den ouden veteraan in het onderwijs te huldigen. Hij is een vete raan van Koning Jezus. Hij heeft de kin deren gewezen den weg naar Boven. Dat is zijn eer. God geve hem een levensavond vol dankbaarheid. Met een hartelijken geluk- wensch drukte de heer Meyer den jubilaris de hand. De kinderen vielen in met een lied van gelukwensch en feliciteerden op deze wiize hun meester. Namens de kinderen bood de heer Meyer daarna aan den jubilaris een divan aan, een gaskomfoor, mitsgaders een theeservies, terwijl spr. namens het per soneel een stel groene pluche overgor dijnen aanbood. Namens het schoolbestuur sprak de heer T S. Goslinga enkele woorden van gelukwensch, waarbij hij eveneens na mens het bestuur een geschenk aanbood. De officieele huldiging door het bestuur heeft nog later plaats. Weihouder Tepe vertegenwoordigde het gemeentebestuur bij deze huldiging en hield eveneens een korte toespraak, waar in hij erop wees, dat de heer de Koning door edeler en hooger motieven is gedreven tot het Chr. Bijz. Onderwijs dan door den wensch zich een maatschappelijke positie te verwerven. Het gemeentebestuur zou te kort schieten in zijn plicht als het ach terbleef in het toonen van waardeering om hetgeen de heer de Koning voor de opvoeding der burgerij heeft gedaan. Zijn loon moge hij vinden in de overtuiging dat hij schoon en voor God welgevallig werk heeft verricht. Daarna sprak de heer Baak Jzn., In specteur van het L.O. in deze inspectie, die namens het rijksschooltoezicht dank bracht voor hetgeen de heer de Koning voor de jeugd heeft gedaan en hem toe- wenschte dat hij nog vele jaren in kracht en gezondheid welverdiende rust moge ge nieten. Tenslotte, aldus spr., klinke ook tot u het woord: „Over weinig zijt gij ge trouw geweest, over veel zal Ik u zetten." Namens het Chr. Nationaal Schoolon derwijs sprak de heer Schilp. Spr. wees er op dat de heer De Koning niet alleen uitnemende kwaliteiten heeft als onderwijzer, maar ook ais Christelijk onderwijzer. God heeft hem als middel willen gebruiken om vele kinderen tot trouwe Christenen en tot trouwe vader landers op te voeden. Namens het comité uit de oud-leerlin gen en oud-collega's, sprak dr. J. de Bruyne enkele woorden. Spr. deelde mede dat het comité een haard alsmede een lamp en een dozijn tafelmessen, dat alles vergezeld van een album met namen, wenscht aan te bieden als blijk van waar deering. Deze aanbieding zal vanavond plaats hebben De heer Aldershoff sprak als goede buur een woord van gelukwensch en daarna v/as het woord aan den jubilaris zelf, die dank zegde voor de waardeering, zooals deze zich in woorden en cadeaux heeft geuit. De kinderen wier vader reeds bij den heer De Koning in de klasse gezeten heb ben, brachten den jubilaris daarna een aardige zang- en vlaggenhulde, de kinde ren wier moeders reeds den heer De Ko ning als onderwijzer hebben gehad, een niet minder leuke bloemen- en vlaggen hulde, terwijl tenslotte de kinderen, wier vader' en moeder onderwijs van den heer De Koning ontvangen hebben een vlag gen-, bloemen- en zanghulde brachten. Een aardige gedachte, welke keurig was uitgewerkt. De kinderen werden daarna getrac- teerd en voerden diverse spelletjes uil:. Vanmiddag en -avond is er nog gele genheid den jubilaris geluk te wenschen. HERDENKING VAN DEN VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Door de Chr. Oranje-Vereeniging. In de Stadsgehoorzaal, die zeer goed be zet was, heeft gisteravond de Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van Prinses Juliana een feestelijke bijeenkomst gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op wethouder Goslinga, de predikanten Van Apeldoorn. De Wit, Bouwman en De Bondt en voorts afgevaardigden van zus terverenigingen. De voorzitter, ds. H. Thomas, heette, na dat het ver,scheiden van Koningin Emma staande was herdacht, allen hartelijk wel kom, waarna hij voorlezing deed van het gelukstelegram, dat hedenochtend namens de Vereenigmg aan Prinses Juliana was gezonden. Met een daverend applaus stem den de aanwezigen hiermede in. Als feestredenaar voerde ds. Houtzagers, Geref. pred. te Voorschoten, het woord. Spr. begon met te schetsen hoe men tegenwoordig den band met de historie wil breken en welk een funeste gevolgen dit zou hebben. Het prijsgeven van de historie is de kanker van dezen tijd. Wij zullen de banden, die het heden aan het verleden binden, niet loslaten, want zij zijn als gegeven uit Gods hand. Spr. teekende vervolgens de moeder van Willem van Oranje Juliana van Stolberg als de vrouw m; c esn groote ziel en een vroom hart. Van haar stamt Prinses Ju liana af. Evenals Haar moeder voelt Zij ock voor de armen en verdrukten en heeft zij een democratisch-aanvoelend hart. Vervolgens teekende spr. Prinses Juliana in het licht van de gratie Gods over het stamhuis van Oranje. Wij zien duidelijk m ons Koningshuis de groote gedachte van het Koningschap, zcoals wij dit in de Schrift zien opgeteekend, geopenbaard. God, Oranje en Nederland, het blijve de gratie Gods, die niet gebroken wordt. Spr. eindigde zijn enthousiast oranje woord met de bede uit Psalm 134 3 (ge wijzigd). Arnold Spoel, de eminente leider van den volkszang, wiens vitaliteit wij gisteren opnieuw bewonderden, vulde, bijgestaan door zijn „rechterhand", mevr. Betsy de Ridder—Spaan en met medewerking van mevr. Jeanne FlintermanVan Eek (so praan), mej. Trees Hoogendam (sopraan), den heer Willem Segboer (bariton) en het Volkszangkoor der Haagsche afd. der Ned. Ver. voor den Volkszang, het verdere ge deelte van den avond. En dat hem dit toevertrouwd is, zal wel niemand betwij feld hebben. Met een snedige opmerking af en toe een pluimpje, dat per slot op een standje uitliep, wist hij de aanwezigen tot gehoorzame zangers en zangeressen te maken. Iedereen gaf zich gaarne aan zijn leiding over en geen keel bleef dan ook gesloten. De heer Spoel heeft gisteren zijn reputatie als volkszangleider hooggehou den ondanks zijn leeftijd, die de zeven kruisjes reeds heeft overschreden. Hem werd een krans aangeboden. Ook 't volks zangkoortje o. 1. v. mej. Tilly Leening iiet zich eenige malen op verdienstelijke wijze hooren. Met het zingen van „Dankt, dankt nu allen God" werd deze zeer geslaagde bij eenkomst geslóten. In de Pieterskerk. In de Pieterskerk was Üoor den Kerke- raad der Ned. Herv. Gem. een herden kingsdienst uitgeschreven, in welke samen komst ds. Joh. W. Groot Enzerink de ge dachtenisrede heeft uitgesproken. Alle Hervormde predikanten, uitgezonderd ds. Kuilman en ds. Riemens, die verhinderd waren, woonden deze herdenkingsure bij. Voorts merkten wij ook op mr. Briët en den legerpredikant, ds. Nauta. Na in het begin van zijn rede geschetst te hebben, dat Nederland met God en Oranje groot is geworden en dat de jarige Vorstinne de traditie van Haar voorvade ren zal voortzetten, bepaalde spr. zijn ge hoor bij Pred. 10 17: „Welgelukzalig zijt gij, land, welks koning een zoon der edelen is". Spr. wees verder op de groote vreugde, die alom in het gansche land heerschte bij de geboorte van de Prinses. Door Haar ge boorte is het Oranje-bloed niet gestorven en gaat Nederland weer een blijde toe komst tegemoet. Voor dit Kind en voor onze Koningin zullen wij bidden, dat God beiden genadig zij en blijve. Ds. Groot Enzerink onderwierp voorts de namen van onze Kroonprinses aan een nadere beschouwing om hierna uitvoerig stil te staan bij den vader van Louise de Coligny, Caspar de Coligny, de moeder van Prins Willem van Oranje, Juliana van Stolberg en tenslotte bij wijlen Koningin Emma. Op treffende wijze werd door spr. uit het leven van deze groote figuren in de historie iets verhaald. Zij en al de vor sten van dit Koninklijk geslacht hebben goed en bloed gegeven voor het welzijn van ons volk en tot behoud van ons dierbaar Vaderland. Daarom staat ons volk als één man om den troon van Oranje. Dankbaar zijn wij, dat onze Prinses Haar 25sten verjaardag mocht vieren. Dat God Kaar nog lang spare voor Land en Volk. Wij smeeken, dat ons land voor verdeeld heid en oorlog bewaard blijve. Wij doen, aldus spr., niet onder voor de menschen die tegenwoordig zoo vurig ijveren tegen den oorlog. In Gods kracht zullen wij alles doen om den oorlog te weren. Maar aan ontwapening zonder meer doen wij niet mee. Dankbaar zijn wij voor 't bestaan van den B.V.L., die geen revo lutie in het Vaderland duldt. Ons leger en onze vloot blijve paraat en bescherme land. volk en vorstenhuis tegen den in dringer. BINNENLAND. Proefrit AmsterdamArnhem en terug, met den Diesel-electrischen trein. (4de Blad). Afscheid van luit-generaal Seyffardt als chef van den Generalen Staf. (Binnenland 3e Blad). Persstemmen over den voetbal-wedstrijd BelgiëNederland. (Sport, 4e Blad). Plechtig afscheid van den heer J. van der Meulen, burgemeester van Hazers- woude. (3e Blad). Voorgesteld wordt voor een nieuw Stad huis te Den Haag het ontwerp te kiezen van den architect J. Luthmann aldaar. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De 1 Mei-dag in het Buitenland. (Bui tenland 2e Blad en Tel. le Blad). Gocring afgetreden als minister van binnenl. zaken in Pruisen. Frick volgt hem op. (Buitenl. 2e Blad). Een nieuw Duitsch ministerie van Wetenschappen, Opvoeding en Volksonder wijs onder minister Rust. (Buitenl. 2e BI.). Engeland laat de Japansche verklaring inzake China rusten. Amerika zendt een verklaring naar Tokio. (Buitenl., 2e Blad en Tel. le Blad). Welgelukzalig is het land, welks Koning een zoon der edelen is, maar dat brengt dan ook mede. dat dit Godsgeschenk be waard en beschermd moet worden. Moge is ons dierbaar Vaderland, aldus eindigde spr., de troon van Oranje, die in de stormkruising der tijden is blijven staan, zich tot nieuwen bloei ontwikkelen. Aan het einde van den dienst zong men twee coupletten van het „Wilhelmus". DUBBEL JUBILEUM BIJ TEMPLUM SALOMONIS. Vandaag herdenken onze stadgenooten de heeren J. van der Linden en J. J. Swaan hun 40-jarig jubileum in dienst van den boekhandel en antiquariaat „Templum Salomonis" der firma Burgersdijk en Niermans. Nadat de jubilarissen met hunne echt- genooten in het met bloemen versierde tentoonstellingszaaltje waren ontvangen, werden zij achtereenvolgens toegesproken door de firmanten, den heer P. J. Dee en mevrouw Burgersdijk en door den procu ratiehouder, den heer van 't Hooft namens het personeel. Eerstgenoemde liet zijn hartelijke geluk- wenschen vergezeld gaan van de aanbie ding van een geldsbedrag onder couvert, zoomede van de draagpenning in zilver van de Mij. voor Nijverheid en Handel met daarbij behoorend diploma. Ook de heer van 't Hooft huldigde de jubilarissen met passende geschenken. Tegen 12 uur kwam de burgemeester, mr. van de Sande Bakhuyzen, die met van waardeering getuigende woorden den oudsten jubilaris, den heer van der Linden de eere-medaille In brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst spelde. Vanzelfsprekend werden de echtgenoo- ten ook mej. v. d. Linden vierde haar 40-jarig jubileum als huisbewaarster in de bloemetjes gezet. Zeer vele relaties zonden daarenboven schriftelijke of telegrafische gelukwen- schen, zoodat de echtparen van der Lin den en Swaan dezen ln dubbel opzicht mooien 1-Meidag niet licht zullen ver geten! HET SNORVERBOD EN „STADSVERKEER". Heden is het snorverbod" in werking getreden en daarmede is de betrekkelijke ..rust" op den rijweg voor een groot ge deelte teruggekeerd! Niet langer zullen nu de taxi's als slakken voortkruipen in de hoop voetgangers tot een ritje te verlokken of met de allures van race-auto's langs daveren om zoo snel mogelijk 't .vrachtje" af te leveren om dan weer een nieuwe „prooi" te gaan zoeken Voortaan zal alles orderlij k geschieden, ten genoegen van fietsers voetgangers en particuliere auto mobilisten Tevens is vandaag het „Stadsverkeer" na enkele jaren de communicatie tusschen het station en de buitenwijken van onze stad te hebben onderhouden in andere handen overgegaan. Gelijk bekend vormen de autobussen thans een onderdeel van het .,Eltax"-bedrijf, dat heden den dienst met eenige reserve-bussen aanving, welke echter binnen eenige weken door nieuwe zullen worden vervangen, terwijl op 5 plaatsen in de stad nabij de autobus-routes ter aanvulling taxi's gestationeerd zijn.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1