LEÏDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 1 Mei 1934 GOUDEN ECHTPAAR TE SASSENHEIM UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. Foto Turk. Op 8 Mei hoopt het echtpaar Johannes Spierenburg en Klaasje Spierenburg—De Vreugd, wonende Hoofdstraat 223 (Kuipershofjete Sassenheim zijn 50-jarige echt- vereeniging te herdenken. Bruid en bruidegom tellen ieder 72 jaar en zijn nog zeer kras. Het zal hun op 8 Mei zeker niet aan belangstelling ontbreken! AALSMEER Sluiting der Handelsavondschool. De jaarlijksche sluiting der Gem. Han delsavondschool met 5-jarigen cursus heeft plaats gehad in een der lokalen van de school aan het Weteringsplantsoen. Allereerst werd het woord gevoerd door den directeur, den heer G. den Hertog, die in het bijzonder welkom heette den heer P. Kaptein, als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur, de leden van de Com missie van Toezicht op het Handelsavond- Qnderwijs, de heeren Wesselius. Jb. Alder- <fen Dzn. en Buisma, onderwijzers, leer lingen e.a. Spr. merkte op, dat van de 28 leerlingen der 4de klasse er 7 terecht moesten worden afgewezen, die niet voor een diploma in aanmerking konden komen, wel een bewijs, dat het niet lichtvaardig wordt afgegeven en daardoor voor de praktijk van groote waarde kan worden geacht. De heer Den Hartog feliciteerde de meisjes en jongens hartelijk met hun diploma- De heer K. A. Wesselius sprak namens Se Commissie van Toezicht, welke ten zeerste den arbeid waardeerde van den directeur met zijn onderwijzend personeel. Spr. wilde de verzekering geven, dat wan neer donkere wolken boven het Handels onderwijs drijven, de Commissie paraat zal zijn om verslechteringen zoo mogelijk tegen te gaan. Men late zich nimmer ont moedigen en bedenke, dat zeker de zon weer zal doorbreken, ook wat betreft het maatschappelijk leven. De heer Wesselius reikte dan de diplo ma's aan de geslaagden uit, t. w.: P. M. A. v. d. Brandt, C. J. Broerse. J. Buis, W. v. Dam. J Eveleens, J. K. van Eijk, R. G. Haasnoot, A. Hansen, C. Jore, A. Kniep, M. Knoppers. E. v. d. Laarse, J. v. d. Laarse. N. Luik (met lof), J. Maat. J. Schouten. J. Schreuders, L. Silvis, F.Spaar- garen. K. v. d. Zwaard en D. Langereis. De heer Jb. Alderden Dzn. feliciteerde èn als lid der Schoolcommissie èn als ver tegenwoordiger van het gemeentebestuur de onderwijzers en leerlingen met het be haalde succes; het was een mooie en goede avond. De directeur sprak een kort dankwoord, waarbij hij o.a. hartelijk dank bracht aan het onderwijzend personeel voor de pret tige samenwerking. Handelsavondschool-bevorderingen. Van de voorbereidende naar 1ste klasse zijn bevorderd: J. Been, W. N. C. Busker- molen. J. C. v. Eijk, M. J. Keizer, C. Maarse, W. Peters, M. Weerman eti A L. Korthals. Van la naar 2e klasse: J. A C. de Boer, Z. Filius, W. Harting, J. D. Kuite, A Leeuwerik, W. v. d. Linden. W. Maarsen, F. Mulder. A. Peters, A Spaargaren, H. Verbeek, W. Wegman, E. de Heus, J. Dek ker en A. M. van Wijk. Van lb naar 2e klasse. A. Buis, W. de Jong. A. Joore, M. v. d. Laarse, A. H. Maarse. K. Millenaar, J. Piëi, J. Spaar garen, J. de Vries, C. Tas en C. Vreeken. Van de 2e naar de 3e klasse: P. Boom- houwer, W. Groeneveld. A Keessen, A Kreeft, G. de Kwaasteniet, M. M. P. Tim mermans, A Uitslag, P. Vreeken, G. H. Zeestraten. G. Hansen en H. Reijnen. Van de 3e naar de 4e klasse: G. Buis, J. Eveleens, W. Grasseurt, D. Holtman. J. N. Kessen, L. Kniep. J. v. d. Laarse, A. v. d. Meer, C. J. Nagtegaal, G. Panne- koek, P. Spaargaren. M. Spaargaren en J. de Jong. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Lena Buys 80 j„ wed. van Manus Rensink. Bij den gemeentelijken arbeids- correspondent staan slechts 5 werkloozen ingeschreven, van wie 2 steuntrekkend. Thans wordt geen steun meer verleend. o HAARLEMMERMEER. Ernstige baldadigheden. Op een aan den Ringdijk nabij Aalsmeer alhier gelegen terrein van den heer V., hebben eenige jongens op schandelijke wijze huisgehouden. Een wagen en een auto werden in de sloot gereden; van een aantal broeikassen werden de ruiten ver nield, terwijl ook de ruiten van een schuur het moesten ontgelden. Voorts hebben ze aan eenige in. de schuur staande voorwer pen hun vernielzucht botgevierd. De politie stelde direct een onderzoek in en is de daders reeds op het spoor. Door den bliksem gedood. Tijdens het onweder dat zich boven Haarlemmermeer ontlastte, werd bij den heer v. d. G. te Vijfhuizen, een in de weide loopende koe door den bliksem getroffen en gedood. 65-jarige echtvereeniging. Het echtpaar Leendert Silvis en Adriana de Koekkoek, wonende aan den Spdering- weg te Vijfhuizen alhier, genoot gisteren het zeldzame voorrecht zijn 65-jarige echt vereeniging te mogen herdenken. Van ver schillende zijden mochten de nog krasse oudjes blijken van belangstelling, achting en vriendschap ondervinden. De burge meester van deze gemeente, mr. A. Slob heeft hen persoonlijk gelukgewensdht. - De ambtenaar bij de administratie der Directe Belastingen, de heer H. M. van Kuipers, is van Helmond overgeplaatst naar Hoofddorp. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school aan den Schinkeldijk nabij Schip hol alhier (hoofd de heer H. de Jong) is benoemd mej. M. Swaters te Vorden. HILLEGOM De collecte voor het Pelikaanfonds heeft ruim f. 77 opgebracht. o KATWIJK. Loop der Bevolking. Vertrokken: A G. Groenhuizen van Overrijn 7 naar Utrecht, Beverstraat, 9 G. Kulk van Zuidstraat 31 naar Voorburg, Leeuwensteinlaan 23 A. C. M. Fomara van Molentuinweg 14 naar Camplaan 8, Heemstede L. Noort van Valkenburger- weg 24 naar Apeldoorn, Tuinmanslaan 24 M. N. Kapte (j n van Zuidstraat 113 naar Pr. Julianalaan 84, Rotterdam J. Oh. J. v. d. Berg van Zeehospitium naar Wilhel- mina Ziekenhuis, Amsterdam H. Zomer - veld van 3e Kanaalstraat 6 naar Sonne- vanck. Harderwijk J. W. Schoor van Duinoord 29 naar 's-Gravenzandelaan 47, Schiedam S. Langkruis van Duinoord 29 naar 's-Gravenzandelaan 47, Schiedam. In den zelfden naoht dat in de villa At Home is ingebroken, zooals gisteren is meegedeeld, werd in de Amerikastraat een rijwiel gestolen. De Hillegomsche Vrijwillige Burger wacht heeft de trekking gehouden van hare groote verloting. Het aantal mooie prijzen was van 50 vergroot tot op 55. KATWIJK AAN ZEE. Openluchtconcert van U.N.I. Ter eere van den 25sten verjaardag van Prinses Juliana heeft de Katwijksche Har monie U.N.I., directeur de heer P. C. Langmuur haar eerste openluchtavond concert gegeven in de muziektent op den Boulevard. Dit eerste concert trok veel toehoorders niettegenstaande er later in den avond 'n koude damp kwam opzetten, nam het publiek in aantal toe. Begonnen werd met een koraal, gevolgd door het Wilhelmus, eenige Vaderlandsche liederen, marschen enz., tenslotte volgde „Wien Neerlands bloed". Waar het muziekgezelschap tracht, vooral des zomers voor de badgasten, goede muziek ten gehoore te brengen, valt het te betreuren, dat het genot van het beluisteren dier muziek verstoord wordt door het gedrag van de jeugd van ongeveer 812 jaar. Den ouders wordt met aandrang verzocht deze kinderen thuis te houden of er voor te waken, dat zij zich ordelijk gedragen, zoodat zij geen steenen des aanstoots zijn! NOORD WIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jacobus Wilhelmus, z. van J. H. WassenaarDieben Cor nelia Jozef, z. van Simon Klinkenberg Rusman Willem Leonardus Jozef, z. van P. H. Kerkvlietden Elzen Albertus Jo hannes, z. van Cornells de GrootKou- wenhoven Sophia Petronella Hendrica, d. van M. J. WarmerdamLangeveld Alida Cornelia Maria, d. van C. J. Nulkes van den Burg Johanna Hendrika Petro nella, d. van J. F. KoelewijnVink Ni- colaas Hubertus, z. van L. A Duivenvoorde van Eeden Anna Catharina, d. van W. van der ZwartBetgen Petronella Jo hanna. d. van J. Jansenvan Beelen Bemardina Johanna Maria, d. van J. F. WillemseWarmerdam Josephus Pe trus, z. van Egb. W. PollèDrogtrop. Overleden: Petrus J. Kern 69 j„ echtge noot van N. H. E. Louwe Wouter Hh. Langeveld 64 j„ echtgenoot van M. Th. Klein Egidius J. Piek 64 j. Johannes van der Zwart 2 j. Josephus C. Visser 78 j., echtgenoot van W. M. van Dijk Jo hannes Bouwmeester 90 j„ weduwnaar van H van der Dood Huberta M. Im merzeel 23 j. Jacobus Duijndam 66 j., weduwnaar van C. van der Valk. Ondertrouwd: Wilhelmus J. van den Berg 26 j. en Maria C. van der Slot 26 j. Theodorus J. Tomassen 27 j. en Margare- tha M. Peters 30 j. Theodorus Jacobus van der Wiel 31 j. en Huberta M. Nulkes 28 j. Jacobus J. G. B. Peeters 25 j. en Alida P. Broekhof 26 j. Getrouwd: Gerardus Lemmers 29 j. en Pacoba A. Vreijling 25 j. Albertus Augustinus 27 j. en Jacoba M. Heemskerk 27 j. Johannes C. Emaus 32 j. en Elisa beth M. Meiland 23 j. o OEGSTGEEST. Tijdens het voetballen op het terrein nabij de Zendingsschool, werd van een "viertal spelers uit hun portemonnaie geld ontvreemd, tot een bedrag van f. 7.- De politie heeft, als verdacht van dit feit aangehouden G. J. F. D. wonende te Leiden, die bekende genoemd geld te hebben ontvreemd. RIJNSBURG. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der aibeids- bemiddeling stonden in de afgeloopen week 72 werkzoekenden ingeschreven, ver deeld als volgt: 63 landarbeiders, 3 fa brieksarbeiders, 2 schippers. 2 straatma- kers. 2 timmerlieden, 1 schilder en 1 grondwerker. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling werden de vol gende prijzen besteed: Tulpen: Copland 813 c. per dozijn; Star 9 c.; Ibis 8 c.; La Reine 8 c.; Yellow 1217 c.; Caledonia 16 s.; Rauwenhof 18 c.: Moore 7 c.; Cr. Brillant 4 c.; Prospe rity 6 c.; Darwin 16 c.t Couleur Cardinal 910 c. per dozijn. o SASSENHEIM. Uitvoering „Ambrosius". Voor een flink bezette zaal gaf „Ambro sius" een propaganda reclame-avond, die in hoofdzaak tot doel had donateurs te werven. Het program bestaande uit har monie. zang en tooneel werd op keurige wijze vertolkt en met aandacht gevolgd. Het doel van dezen avond werd uiteen gezet door den voorzitter. De tentoonstelling in Spalding. Over de jaarlijksche Narcissententoon- stelling die te Spalding (Engeland) gehou den is. lezen wij van vakkundige zijde in ..Bloembollencultuur" over de stand van de N.V. Warnaar en Co. alhier: Leerzamer en nog mooier was echter de zeer rijk gesorteerde inzending nieuwig heden van de N.V. Warnaar en Co.. te Sas senheim, welke vooral de aandacht trok de keur van uitstekende aanwinsten, die hierin voorkwamen. De fraaie Incompara- bilis Araaijuez werd algemeen bewonderd en wij zijn er van overtuigd, dat als de firma had mogen mede dingen voor de beste bloem van de show, deze variëteit uit verkoren zou zijn. Achievement, met haar prachtig zacht geel bloemdek en vurig rood kroontje, deed zich kennen als een edele Barril, hetgeen ook gezegd kan worden van de zuiver witte Tilla Durieux en de nog meer opvallende Lady Kesteven, welker zuiver rood kroontje schitterde op het hagelwitte bloemdek. Actea. de groote poeticus, kwam hier prachtig uit, waarnaast weer fraaie bloe men van Scarlet Leader en Dick Wellhand, met hun vurig oranje gekroonde hoofden, tentoongesteld stonden. Van een uitstekend gehalte waren ook Beersheba, Insulinde. Agra, Red Guard en Monique, terwijl de rood gerande, fraai gesloten incomp. Naomi en de zeer net gevormde Barrii Keiter mede de aandacht trokken. De begrooting 1934 niet goedgekeurd. Naar wij vernemen, is de begrooting der gemeente voor 1934 waarop een tekort was van f. 29.000 ('tz.g. uitgesloten bedrag) door Ged. Staten niet goedgekeurd. Ged. Staten wenschen. dat het tekort gevonden moet worden door bezuiniging en belasting. B. en W. stellen nu voor, de indertijd in getrokken staatbelasting toch in te voe ren, wat een opbrengst zaJ geven van f. 15.000 en de overblijvende f. 14.000 uit verschillende posten te bezuinigen. De bij de behandeling der begrooting verwachtte hulp van het Rijk. zal dus niet worden verkregen. Inplaats hiervan wordt de belastingschroef aangedraaid en .de nieuwe straatbelasting ingevoerd. Deze zal geschieden volgens de belastbare op brengst der grondbelasting. De werkzaamheden aan het R.K. Kerkhof zijn voltooid Het kerkhof is 2 maal zoo groot geworden. De gisteren gehouden speldjesver koop ten bate van het Crisis-comité heeft f. 65.43'/s opgebracht. STOMPWIJK. Burgerlijke stand. Bevallen: A. J. Rotteveel, geb. Groene- weg, D. W. P. van den Brink, geb. Hooymans. D. P. Groenewegen. geb. v. d. Ploeg, Z. Getrouwd: M. M. van Steyn en W. G. van Lochem. Overleden: E. Hillenaar, vr. 79 jaar. VEURLEIDSCHENDAM. Yertooning in het Patronaatsgebouw. In het Patronaatsgebouw had een film- vertooning plaats onder leiding van den heer de Laat uit Tilburg. Allereerst trad mevr. de Laat op, die een paar vroolijke en keurige liedjes zong, die zeer in den smaak vielen en een dankbaar en verdiend applaus oogstten Hierna trad de heer Aug. de Laat op, die vroolijke oogenblikken bezorgde met zijn liedjes en voordrachten, evenals het duo de Laat, dat een groot succes oogstte. Hierna werd vertoond de film van de begrafenis van H. M. de Koningin Moeder, waarna de mooie hoofdfilm „Credo" volgde. Vermeld zij nog, dat des middags om 3 uur een voorstelling voor de kinderen en geleiders gegeven werd, waarbij de zaal stampvol was en waarbij het gezelschap de Laat eveneens een groot succes be haalde ERNSTIGE AANRIJDING. Milicien uit Benthuizen zwaargewond. Gisterenmiddag c.a. 3 uur had op den Vlietweg een ernstige aanrijding plaats. De 19-jarige milicien M. K. afkomstig uit Benthuizen, gedetacheerd in de Alexander Kazerne te den Haag reed achter een auto per rijwiel in de richting Leidschendam. Zonder op te letten kwam hij naar links achter de auto vandaan juist toen uit de richting Leidschendam naderde een bestel auto H. 62230 van de kruideniersfa. B. en bestuurd door den chauffeur P. v. W. uit Stompwijk. Ondanks krachtig remmen ontstond een botsing met het gevolg dat K. op den weg werd gesmakt en daardoor een bekkenfractuur bekwam. De doctoren Pieck en van Zeeland, die de eerste hulp verleenden hebben hem daarop per zieken auto naar het Militair hospitaal doen ver voeren. Onder leiding van burgemeester Keijzer werd door Rijks- en Gemeentepolitie direct een nader onderzoek ingesteld. De gevolgen van een onvrijwillig bad. In den nacht van 6 op 7 Maart j.l. ge raakte tegenover hotel „de Zwaan" O. van den Oostvlietweg met zijn rijwiel in den Vliet. O., die nog steeds de nadeelige gevol gen ondervindt van dit onvrijwillige bad, heeft thans een actie ingesteld tegen de N.V, v/h. Wilson te den Haag. Deze firma was daar ter plaatse doende met het leg gen van een gaszinker. O. beweert nu, dat geen voldoende waarschuwingslichten wa ren geplaatst, waardoor hü te water is ge raakt. o VOORSCHOTEN. Vergadering der Burgerwacht. In het gymnastieklokaal, achter het Raadhuis, heeft de Burgerwacht onder leiding van haar commandant, den heer A J. Turion, een algemeene vergadering gehouden. De commandant heette alle heeren hartelijk welkom en herdacht het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder Spr. memoreerde wat Zij voor ons volk heeft gedaan hoezeer Zij werd bemind. Deze woorden werden staande aange hoord .Uit het verslag van den secretaris, den heer C. J. A. Schrassert Bert, bleek dat 115 verklaringen waren verzonden. 92 waren geteekend teruggekomen, 5 wensch ten niet meer te teekenen en 18 verkla ringen moesten nog binnenkomen. Ver volgens bracht de penningmeester verslag uit over zijn gehouden beheer, waaruit bleek dat 1933 een batig saldo opgeleverd had terwijl verwacht wordt dat 't saldo in 1934 grooter zal zijn. Voor een belangrijk deel was dit het gevolg van de actie van den secretaris, waardoor jaarlijksche bij dragen van leden en autoriteiten werden verkregen. De voorzitter sprak hiervoor een voord van dank tot den secretaris. Tot bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen de heeren A P. Schram de Jong en W. Meijer Gedurende de wintermaanden werden wedstrijden gehouden, schieten met buks. Hieraan namen 18 leden deel. In klasse A. werden de prijzen behaald door: 1. J. Noord. 476 pnt. 7 rozen; 2. R. v. Mulligen, 476 pnt. 3 rozen; 3. J. J. Pijn- naken, 475 pnt. 11 rozen. Klasse B. 1. H. Nouwens, 444 pnt. 4 ro zen; 2. J. Kroon. 431 pnt. 3 rozen. Daar dezen winter geen maximum was geschoten, werd de wisselprijs, een presse- papier niet uitgereikt. De heer J. Noord werd winnaar van den wisselbeker, de heer J. J. Pijnnaken van de zilveren medaille en R. v. Mulligen van de bronzen medaille geschonken door den oud-commandant, den heer A. G. J. Els- kamp. Getracht zal worden in het komende zomer-seizoen, Koningsschutters te krij gen. De heer R. Middelkoop, sergeant le klasse, ontving van de leden die hadden deelgenomen aan de schermoefeningen, n mooie plant. Hierop volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. C. Voge. Papelaan 204, uit? Vreeland H. van der Luit en vr.. Rijn dijk 128, uit Leiden M. van Harmeien en gezin, Leidscheweg 199E, uit Leiden H. J. Systermans, Rijndijk 160, uit Hoens- broek Wed. Wijsman—Beumker en gez., Leidscheweg 227. uit Voorhout A. van Oudheusden. Veurscheweg 82B, uit den Haag Wed. Baptistvan Es, Veursche weg 82B, uit den Haag. Vertrokken: C. Hoogervorst. Schoolstr. 94, naar den Haag P. Lelyveld—Pieters, Veurscheweg 40, naar Wassenaar E. Groenendijk en gez., Burg. Vernedepark, naar Ned. Indië H. Jordaan, Laan van Langenhorst 4, naar Ned. Indië. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier staan ais werkzoe kenden 152 personen ingeschreven: 10 timmerlieden, 11 metselaars, 6 opper lieden, 7 grondwerkers, 62 land- en tuin- bouwarbeiders. 17 losse arbeiders- 4 zilver- bewerkers, 2 loodgieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 1 scheepmaker, 2 bankwerkers, 1 straatmaker. 2 chauffeurs. 1 radio- techniker. 1 betonwerker, 2 houtbewerkers 2 monteurs, 1 electricLen- 1 kantoorbediende 1 schipper, 5 smeden. 1 handelsreiziger, 1 surveillant, 1 letterzetter. 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 1 bedrijfsleider, 2 werksters, 1 bakker, 1 nachtwaker, 1 houthandelaar. Mej. G. Mooten, alhier, is aan de Wassenaarsche Vakschool geslaagd voor costumière. o WARMOND. De Volksbond. Onder groote belangstelling werd in Hotel de Stad Rome de algemeene verga dering gehouden van de afdeeling War mond van den Ned. R.K. Volksbond onder leiding van den heer Th. Derriks. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend en een woord van wel kom had gesproken deelde hij mede, dat van den geestelijken adviseur bericht was binnengekomen, dat deze verhinderd was de bijeenkomst bij te wonen. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging vastgesteld. De Voorzitter deed mededeelingen over de viering van den 6en Katholieken dag te 's Hertogen bosch. Daar ook de encycliekvierihg op de zen datum is bepaald zal hij zich verstaan met het bestuur „Encycliek viering". Het woord was hierna aan de penningmeesters der onderafdeelingen. Het bleek, dat van allen de boeken en bescheiden in de beste orde werden bevonden zoodat zij allen werden gedechargeerd, In de St. Nicoiaas- commissie werd de heer A. van Tongeren herkozen. Met algemeene stemmen werd besloten voor dit doel uit de kas f. 50 te voteeren. Na de verloting van acht halve retraite kaarten deelde de voorzitter mede. dat de heeren M. en A. Sikking zich bereid hadden verklaard wekelijks bij hen die aan de retraite wenschen deel te nemen 15 cent op te halen. Op deze wijze kan een ieder aan de retraite deel nemen. Bij de rondvraag sprak de heer Hogenboom een opwekkend woord tot deelname aan den inkoop van brandstoffen. Nadat de voor zitter nog had medegedeeld, dat de collecte ten bate van Hulp in Nood had opgebracht f. 2.29 werd de bijeenkomst onder dankzeg ging gesloten. De verpachting van de Eendenkooi. Door B. en W. alhier is besloten de een denkooi voor den tijd van vier jaren te verpachten aan den heer J. Bergman al hier. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter alhier heeft vrijge sproken den heer J. Ph. te Sassenheim, directeur eener bloembollenkweekerij, te-' gen wien het O.M. f. 500.boete subs. 1 maand hechtenis had geëischt, wegens het naar Engeland doen vervoeren van afge keurde, althans minderwaardige gladiolen of bollen daarvan. Op 27 Februari had de controleur van de Crisis en Zuivelwet de heer ten Cate bij den melkboer M. W. te Noordwijkerhout een hoeveelheid roomboter in een pot aan getroffen die niet volgens de crisiswet was verpakt en van een stempel voorzien was. Verdachte verklaarde dat de boter be stemd was geweest om vleesch te braden, wat de controleur niet geloofde daar hij een uur later een meisje had aangehonden die 2 kilo boter bij verdachte had gehaald en ook deze boter was van geen stempel voorzien en ook niet volgens de crisis en zuivelwet verpakt geweest. Verdachte was al eerder door de controleur gewaar schuwd. Verdachte ontkende de boter af geleverd te hebben. Het O. M. eischte f. 30 boete of 10 daga hechtenis. De kantonrechter veroordeel' verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hei- tenis. De kok H. T. uit Amsterdam stond te recht omdat hij op 19 Februari bij M Groene Kerkje onder Oegstgeest zeer on voorzichtig en met een slingerende gang op het linkergedeelte van den weg had gereden waardoor hij een auto van dra heer P. Overduin uit Leiden had aangere den en deze met zijn auto tegen een boom was aangebotst waardoor de inzittenden verwond werden. Verdachte was na de aanrijding direct doorgereden en bij Amsterdam door de po litie aangehouden. Verdachte verklaarde niets van de bot sing gemerkt te hebben, zijn wagen was niet erg in orde geweest, vandaar dat de auto wat geslingerd had. Het O. M. eischte f. 15 boete of 10 dagen, De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 30 boete of 15 dagen hechtenis. VALT EEN KANO ONDER ART. 14 VAX HET BINNENAANVARINGS-REGLEME.VT Voor de rechtbank te 's-Gravenhagé heeft in hooger beroep terecht gestaan, N. J. de G., wien ten laste was gelegd, dat hij als bestuurder van een kano, waar mede hij onder Stompwijk voer in het Rijn-Schiekanaal, er niet voor had ge zorgd, dat hij een helder wit licht gevende lantaarn gereed had, die tijdig genoeg, om een aanvaring te voorkomen, kon worden getoond. De Kantonrechter te Delft, die in eerste instantie de zaak behandelde, had venL ontslagen van rechtsvervolging op grond, dat een kano geen roeiboot is en dus niet valt onder art. 14 Binnenaanvaringsregle- ment. De rechtbank overwoog echter, dat, al moge er in strikt technischen zin een onderscheid bestaan tusschen een kano en een roeiboot, een kano toch als een roei boot in den zin van art. 14 moet worden beschouwd, daar het duidelijk is, dat de wetgever in het Binnenaanvaringsregle- ment de bedoeling heeft gehad, dat alle schepen en vaartuigen in het donker zouden zijn verlicht. In deze zaak heeft de advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt. thans conclusie genomen en geoordeeld, dat het begrip roeiboot in art. 14 niet alleen moet worden opgevat in de technische beteeke- nis, welke scheepvaartkundigen eraaa geven. Zijn conclusie luidde tot verwer ping van het beroep. De Hooge Raad zal 28 Mei arrest wijzen Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede U stadsrumoer te bestrijden. De verkoop van het Emma-bloempje bracht in deze gemeente f. 94.43'/! op. De opbrengst der Emma Collecte al hier bedraagt f. 94.43. o WASSENAAR. Alhier werd aangehouden zekere 2- gedomicilieerd te Amsterdam. Hij werdoP transport gesteld naar Apeldoorn, ver dacht van rijwieldiefstal. o ZEVENHOVEN. Bakfiets te water. De groentehandelaar K geraaktenf' zijn bakfiets beladen met aardappel® water. Hulpvaardige omstanders hielp* hem weer op het droge. lA

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14