proefrit met den TOM DE NEGERJONGEN Idiesel-electrischen trein NV. LEIDSCH DAGBLAD 75,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 Mei 1934 Vierde Blad No. 22733 Van Amsterdam naar Arnhem in 51 minuten. SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden O EEN IDEALE WIJZE VAN REIZEN. o— invoeren. Dit was mogenj* *Jraat de N.S. oplossingen gevonden heb- Voor meerdere technische moeilijk- welke tot heden eene belemmering J*QJUen uru-»r- T~\i/\oo1_olo/^fri_ ►eden Na de vertegenwoordigers van regeering I en Staten-Generaal hebben de Nederland- Ifche Spoorwegen gisteren ook de pers in Ide gelegenheid gesteld tijdens een proef- |iit, van Amsterdam W.P. naar Arnhem en I terug, kennis te nemen van de bijzondere Ikwaliteiten en eigenschappen van den |l)iesel-electrischen trein. Dat de Koningin I der Aarde ditmaal eens niet „haantje de ■voorste" is geweest, kan verklaard worden I— naar de voortreffelijke gastheer in Idew uren, ir. W. Hupkes. hoofdingeneur, Icief van den dienst van Materieel en ■Werkplaatsen, mededeelde uit het feit, "dat de Nederlandsche Spoorwegen den jein niet voor de pers wilden demonstree- ren alvorens onvermijdelijke kleine fouten Iter'oeterd zouden zijn. Voor de eerste maal, sinds in de dagbla den uitvoerige mededeellngen zijn gedaan over de Diesel-electrische tractie, had gis termorgen, onder de overkapping van het Weesperpoortstatlon een treinstel van dit ileuwe type de nieuwsgierige blikken van Hele hoofdstedelingen te ondergaan. Criti- :he opmerkingen waarin waardeering den toventoon voerde, werden gemaakt over te, gevaarte, dat met zijn stompvormige Men, zijn staalgrijze kleur en zijn een- mdige decoratie van breede, roode ban- die belangstelling volkomen ver ft 11.12 uur geschiedde het vertrek en de genoodlgden al dadelijk de eerste mg op: het snel op gang zijn nog sneller naar men ons van deskundige verzekerde dan de electrische le van dezen trein. De proefrit was nog geen Half uur oud, de journalisten reeds eenparig van leel waren, dat de Diesel-electrische In in vrijwel elk opzicht voldoet aan voorwaarden, welke aan een Ideale van reizen kunnen worden gesteld, gemis aan compartimenten eerste wordt allerminst gevoeld, aangezien de tweede klasse, met haai' met trijp ikleede, zacht veerende zitplaatsen ie op eén rij, tegen 4 in de derde klasse; Ie ran een behagelijke ruimte op het ibied van comfort en hygiëne niets meer itbreekt. Ook aan de derde klasse wij n daar ook vroeger reeds op mogen n ls bijzondere zorg besteed, waar- wel een groot voordeel ls. dat met het m der harde en nauwehouten :en van de electrische treinen, vol- gebroken is. Prettig veerende. met ioek bekleede zitplaatsen wat kan meer verlangen? Merkwaardig was het, tijdens den proef- it le ervaren, hoe deze trein, die uit licht Bteriaal is geconstrueerd, zonder dat ook laar het geringste aan de veiligheid ls [geofferd, den rustig zittenden reiziger ■a gevoel geeft, of hij door de ruimte Reeft. Dat, bij het passeeren van wissels het rijden door bochten, de bekende tokken en stooten ook hier optreden, be- erkt men feitelijk alleen als men zich nder het rijden door het looppad beweegt, inderlijke schudpartijen bleven echter thterwege, zelfs toen bij het passeeren m Maarn de snelheid 136 kilometer be- roeg en deze kort daarna tot niet minder in 147 kilometer werd opgevoerd. Zóó oof dit merkwaardig product van inge- (urskunst door de prachtige Hollandsche lidschap, langs het frissche, met wit en el bespikkelde groen der sappige weiden, it al spoedig overging in de teere weelde ir bloeiende bongerds. Door de groote rasters, met hun kleine, verschuifbare menraampjes, kon men genieten van dit eerlijke uitzicht. Opvallend was dat er, ofschoon er door reizigers behoorlijk werd gerookt, ner- ras een rookgordijn hing. Een vernuftig irverschlngssysteem hield n.l. der atmos- ïr voortdurend zuiver. Het was drie minuten over half twaalf, en de trein aan het perron te Arnhem t stilstand kwam en daarmede het ge- eele traject in den tijd van 51 minuten ad afgelegd (anders ongeveer 1 u. en 20 flatten). Ir. Hupkes heeft te Arnhem eenige fei- betreffende de nieuwe treinen geme- loreerd. Spr. zeide, dat de invoering van ffiesel-Electrische Tractie een schakel het groote project der N.S. tot ver- Krsverbetering om tegemoet te komen tden in de laatste jaren by het reizend ibUek zoo sterk naar voren gekomen [Wh naar vele, over regelmatige tyden welde, snelle treinen. Met het bestaan- ffoommaterieel was dat bezwaarlyk en Wits met hooge exploitatiekosten uit- krbaar. Aangewezen ls electrificatie voor hen met druk personenverkeer, de Die- Mectrische tractie voor lynen met min- kr druk verkeer. [Door de Nederlandsche Spoorwegen zijn JP 15 Mei 1934 geëlectrificeerd 200 K.M. lubbel spoor. Kosten f. 40.000.000, waarvan ^24,000.000 voor materieel en f. 16.000.000 "or aanleg bovenleiding onderstations l Ingaande 15 Mei 1934 wordt door de Fjderlandsche Spoorwegen de Diesel-eiec- rjjone tractie ingevoerd op 260 K M- poodijn: kosten aan de spoorbaan nihil, fsn materieel f. 7.000.000. By electrificatie Pa deze lijnen hadden de kosten bedra- 'oor bovenleiding onderstations enz. 000.000 en aan materieel f. 5.000.000 POen dus f. 23.000.000. Ll? N s- staan aan de spits, daar zy de yv - spoorwegen zyn, welke Diesel-elec- tractie op groote schaal op de |®0Mlijnen invoeren. Dit was mogelijk Sktra tl°°r 'nvoerinS van Diesel-electri- v'"«ue op groote schaal, b.v. voor de -'"-electrische rytulgen der N.S. be- in tegenstelling met tot heden Ka legensueinng meu ixw ncucn, Sroote loodsen te worden gebouwd, daar het koelwater automatisch op tem peratuur wordt gehouden. De Diesel-electrische rijtuigen der N S worden automatisch met warme lucht ver warmd; s zomers vindt regelmatig lucht- verversching plaats. De N.S. hebben voor het eerst geheel automatische koppeling voor de D E.-treinen ingevoerd De Dieseltreinen zyn nagenoeg geheel Nederlandsch fabrikaat. Het hoofdont- werp is gemaakt door de N.S, Detailleeren en bouw heeft plaats gevonden door de Nederlandsche fabrieken onder leiding en verantwoordelykheid der N.S. Doordat een bestelling van ruim f. 7.000.000 nagenoeg geheel in het land kon worden geplaatst is in ruim een jaar tyd in ons land f. 3.000.000 aan loonen aan Nederlandsche werknemers uitbetaald. Door de Nederlandsche industrie is een schitterende prestatie geleverd welke door geen buitenlandsche industrie overtroffen had kunnen worden. Op 8 Maart 1933 werd de mondelinge bestelling door N.S. gedaan, op 8 Maart 1934 stond de eerste Diesel- electrische trein voor proefryden gereed. De voorzitter van de Alg Vereenlglng voor Vreemdelingenverkeer, baron Krayen- hoff. huldigde ir. Hupkes als „de groote man" van den Diesel-electrlschen trein, die naar spr. zeide een omwenteling zal te weeg brengen in het a.s. zomer- verkeer en die het mogelyk zal maken om op snelle en comfortabele wyze te reizen. Spr. had ter gelegenheid van dezen „his- torischen dag" een legpenning laten slaan, waarvan hij, in den vorm van een presse- papler. Ir. Hupkes en zyn staf van mede werkers een exemplaar aanbood als dank voor hetgeen zy in het belang van het ver. keer in Nederland hadden gedaan. Ook de andere aanzittenden ontvingen een legpenning, waarop de technische vooruit gang van het door de Spoorwegen ge bezigde materiaal symbolisch is afgebeeld, ten geschenke. Te ruim drie uur werd de terugtocht naar de hoofdstad aanvaard. Ook deze verliep op aangename en vlotte wyze en kenmerkte zich door het feit, dat de heen reis met enkele minuten geslagen werd. Met dat ai zal, als met ingang van 15 Mei de eerste twaalf Diesel-electrische treinen ln het spoorwegnet worden opge nomen (en wel op de lijnen Amsterdam Arnhem, Rotterdam en Den HaagGouda Utrecht en UtrechtEindhoven) de vraag: „Hebt gij al gedieseld?" voorloopig niet van de lucht zyn! Wy vernemen nog dat op genoemde lynen van des morgens ongeveer zes uur tot des nachts ongeveer 12 uur een uur- dinst zal worden gereden. De ry-snelheid zal voorloopig geiyk zyn aan die der electrische treinen van Amsterdam naar Rotterdam. Ingevolge het niet gereed ko men van alle treinstellen vóór 15 Mei zal de dienst nog ten deele met stoom treinen gereden worden. De lengte der lynen. waarop Diesel- electrisch gereden wordt, bedraagt: Am sterdam—Utrecht 41 K. M.: Utrecht- Arnhem 57 K.M., Utrecht—Den Bosch 48 Kilometer; Den BoschEindhoven 32 K.M.; Den Haag—Utrecht 61 K.M.; RotterdamGouda 20 K.M, In totaal 259 Kilometer. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. NEDERLAND—FRANKRIJK. De Fransche ploeg vastgesteld. Gisteravond zyn in de bestuursvergade ring van den Franschen Bond de elftallen samengesteld, die op 10 Mei tegen Neder land in actie komen. Het elftal, dat te Amsterdam in het Stadion speelt, zal er als volgt uitzien: Doel: Thepot (Red Star Parys); ach ter: Malresse (Red Star Parys) en Mattier iSochaux); midden: Cottentier (Rou baux), Verriest (Roubaux) en Lietaer (Tourcoing); voor: Keiler (Straatsburg) Alcazar (Marseille). Jean Nicolas (Rouaan Rio (Rouaan) en Asto (Red Star Parys) NA BELGIENEDERLAND. UIT DE BELGISCHE PERS. Wat anderen zeggen. De Belgische bladen bevatten uitvoerig commentaar over den wedstrijd van Zon dag. Van verschillende zijden wordt daar by critiek uitgeoefend op het „tien-tien- geroep" der Hollanders, dat onbeleefd wordt genoemd tegenover de gastheeren Voor den Vlaamschen omroep sprak de ooggetuige er Zondagmiddag zelfs schan de van! Eenige bladen maken daarby de opmerking dat Holland moet oppassen dat in Italië haar tegenparty haar niet op dezelfde wyze begroeten gaat. Intusschen acht men algemeen onze overwinning ver diend. „De Schelde" is van meening, dal Ne derland beter gespeeld heeft dan België en de 42-overwinnlng volkomen verdiend heeft. Vooral gedurende het laatste kwar tier van de eerste helft en de periode waarin de drie doelpunten vielen, heeft Nederland zich ter dege laten gelden. Van Run was beter dan Weber, die te pootig optrad. Anderiesen overvleugelde Welken huyzen, maar hij was minder dan de bei de Nederlandsche vleugelhalfs. Pellikaan trad op den voorgrond en Van Heel was goed als altyd. In de voorhoede was Bak- huys de uitblinker. De linkervleugel was iets minder goed dan de rechter. By de Belgen moet Van de Weyer genoemd wor den, die z'n ploeg voor 'n grootere neder laag behoed heeil. De vervanging van Pappaert was een verzwakking. In de half-lijn was Peeraer de beste. Ledent moest een mislukking genoemd worden. De rechtervleugel was het beste van de Belgische voorhoede. De scheidsrechter heeft den wedstrijd zeer goed geleid. „Sportwereld" had van óe Belgische ploeg méér verwacht dan ze gegeven heeft Het blad erkent, dat de beste ploeg ge wonnen heeft. De Belgen hebben beter gespeeld dan in Amsterdam. Bewonderin; heeft het blad voor Bakhuys, die zich weer als een geweldig schutter heeft doen kennen.In de middenlinie was Van Heel de beste. De Nederlandsche verdediging zat bijzonder stevig ln elkaar. Keizer heeft goed gedebuteerd. By de Belgen was Van de Weyer de beste man. Smelllnckx, Peeraer en Voor hoof kunnen op een goeden wedstrijd te rugzien. Grlmmonprez was te persoonlyk. „Dernière Heure" acht den uitslag juist. Wanneer Pappaert niet was uitgevallen, zou het resultaat vermoedeiyk gunstiger Voor België zyn geweest, daar Van Dts- sel nog al is tegengevallen. Nederland heeft even.goed gespeeld als in Amsterdam, maar ditmaal bracht Bel gië een betere halflijn ln het veld. Zij wist de Nederlandsche vleugels gedeeltelijk in bedwang te houden. De linkervleugel van Nederland is eenigszins tegengevallen. Ca- pelle is nog niet de oude. De Belgische rechtervleugel heeft zich dapper geweerd. „De Soir" is tevreden over het spel van de Belgen, al is het blad van meening, dat ze in Italië niet veel kans op succes zullen hebben. In de Nederlandsche ploeg was de voor hoede en de verdediging buitengewoon. De middenlinie was iets minder goed dan in Amsterdam. De arbiter was de beste man van 't veld. Het „Handelsblad van Antwerpen" is niet tevreden over het geleverde spel. In Amsterdam heeft Nederland heel wat be ter gespeeld. Spil Anderiessen is bepaald tegengevallen. In de voorhoede moet Bak huys als de uitblinker worden aangemerkt Vente is en blijft een gevaarlijk binnen spelen Wels was de beste vleugelspeler. Keizer heeft niet veel te doen gehad, maar toch kan gezegd worden, dat hij een goed debuut had. Bij de Belgen heeft Ledent niet aan de verwachtingen beant woord, evenals Welkenhuisen. Het achter trio treft geen enkel verwyt. 267, Toen besloten de hoeren maar zich te laten zakken. Ze probeerden nog zoo veel mogelijk door het lager struikgewas bedekt te bHjven, maar de man op den olifant was veel te nieuwsgierig te zien met wie hy te doen had. om niet alle moeite te doen hen te ontdekken. Hij boog de takken van elkaar en daar zag hy, dat hy pyi en Leeuwentemmer voor zich had Dadelyk begon ly een lustig deuntje te blazen op zyn trompetje. „Hoera, hoera", riep hy, „de voortvluchtigen zyn terecht". 268. Jumbo had ook plezier in het geval. Hij had ook wel willen zingen in een trom petje, maar dat ging nu niet, en daarom stelde hy zich maar tevreden met een dansje op zyn 'ogge zware pooten. Ook zijn slurf liet hij vroolijke bewegingen maken, en meteen had hij ook al de twee mannen te pakken, en met een greep van zyn slurf zette hij ze vanuit hun schuil plaats op den grond. De „Gazet van Antwerpen": Na de 93- nederlaag der vorige maand, die weinig goeds voorspelde, hebben onze jongens het er veel beter afgebracht dan algemeen verwacht werd. Met Van Beek en Helle mans en ook met de volledige Union-ver- deging, dus zonder het spijtig uitvallen van Pappaert, hadden de Belgen mis schien een nog beter resultaat kunnen bewerkstelligen. Het succes was Nederland blykbaar naar het hoofd gestegen, zoo wel by de spelers als by het publiek. Wij hebben dien voetbalroes na onze Olympi sche overwinning ook gekend en 'thans heeft Nederland ondervonden, dat de score niet altijd vanzelf gaat en het scha delijk kan uitvallen een tegenstander te onderschatten. De zoo vermaarde voor hoede met haar doodelijk schot, haar af wisselend kort en lang spel, haar onver moeid tempo, heeft haar prestatie van Amsterdam niet bevestigd. „Les Sports": Het mirakel is niet ver- wezeniykt en Nederland heeft ook den tweeden wedstryd gewonnen. Wel is waar minder overtuigend dan te Amsterdam. Dit hebben wij te danken aan de prach tige prestatie van doelman Van de Weyer. Niemand zal de overwinning der Neder landers betwisten en zonder het schitte rend spel van Van de Weyer zou de score zeker tot 62 opgeloopen zyn. Dit is min der erg dan 93. maar het zegt toch dui delijk hoe groot de verantwoordelykheid der Belgische keuze-commissie is. In alle opzichten waren de tegenstanders ons de baas, physiek zoowel als technisch. Bo vendien hadden zy den vasten wil te over winnen en dit met zoo hoog mogelijke score. By hen bestaat een discipline, die wy tevergeefs bij de Belgen zochten. „La Métropole": De Belgen verdienden te verliezen, maar zy hadden ook kunnen winnen. Men had zich in België een ge heel andere meening gevormd over het Nederlandsche elftal, dat te Amsterdom met 93 won. Het Oranje-team bleek op verre na niet dat groote elftal te zijn, waarover zooveel geschreven werd en dit bevestigt onze these, n.l. dat de reputatie van het Nederlandsche voetbal overdreven is. Het uitvallen van Pappaert was voor de Belgen een tegenvaller, voor onze te genstanders een g uk. Het is slechts van dat oogenblik af, dat de Nederlanders zich de meerderen toonden. Deze opmerkingen verminderen geenszins de overwinning der Nederlanders: zy was rechtmatig en ver diend. Wij willen alleen maar doen uitko men, dat de overwinning binnen ons be reik lag en dat men in België ongelyk had na de catastrophe van Amsterdam het Nederlandsch elftal als onovertref baar te beschouwen. Dit laatste is geens zins het geval. De twee ploegen, die wy Zondag tegenover elkaar zagen, maken beide de reis naar Rome. De Belgen zou den beter doen om eenvoudig van de reis naar Rome af te zien, terwijl de Neder landers daar in Italië wel spoedig zullen afleeren den spot te drijven met hun te genstanders door kreten van „tien! tien! tien!", wanneer zij één doelpunt voor staan, want zy zouden in Rome wel eens met gelyke munt betaald kunnen worden. De heer Lotsy, voorzitter van de Tech nische Commissie, was vol lof over het spel van het Nederlandsch elftal. Hy noem de Van Heel en Bakhuys de beste spelers van de ploeg. Hy had den indruk opgedaan, dat de Belgen te veel verdedigend spel geleverd hebben, hoewel de totale indruk van het elftal toch veel beter is dan te Amster dam. Grlmmonprez is ongetwUfeld een versterking te noemen. De linksbuiten Le dent was zwak en tegen het einde waren verschillende Belgische spelers vermoeid. De heer Lotsy was verheugd, dat de Ne derlandsche spelers steeds over de noodige reservekracht beschikken om door te spe len, dat het moreel van de jongens zoo uitstekend is en dat zy, zelfs als zy een doelpunt achter staan, den moed niet ver liezen. De heer Seeldraaiers. voorzitter van den Belgischen Voetbalbond, zeide dat 't beste elftal gewonnen heeft, dank zy grootere snelheid en besluitvaardigheid. De heer Herberts, lid van de keuze-com missie, vond het eerste kwartier van den wedstryd bepaald slecht. Van beide zyden werd niet zoo gespeeld als het behoorde, hetgeen misschien wel kwam, omdat het veld onvoldoende geknipt was. Over het algemeen is het Belgische elftal meege vallen en was het Nederlandsche elftal zelfs beter dan te Amsterdam. De uitslag is verdiend. Persoonlyk deed het den heer Herberts genoegen, dat de Belgen thans naar Italië gaan. B. T. C.—A. S. C. Voor aanstaanden Zondag is vastgesteld de promotie- en degradatiewedstryd B.T. C.—A.S.C. U.V.S. COMB.—LAB. ELFTAL 4—3. De gisteren op het U.VB.-terrein gespeel den wedstryd tusschen een U.VJS. comb, en het Lab. elftal is na spannenden stryd door U.V S. met 4—3 gewonnen. L. R. C. I—S. C. O. I 3—4. S.C.O. neemt spoedig de leiding. L.R.C. is geheel uit vorm en mist tal van kansen. Nog voor de rust brengt S.C.O. haar voor sprong op 20. In de tweede helft is de stand spoedig 40 voor de gasten, L.R.C. wijzigt dan haar opstelling en binnen de tien minuten heeft zy tot 34 opgehaald. Een laatste poging om een gelyk spel te bewerkstelligen mislukt en als scheids rechter Kroesemeyer het einde aankondigt heeft L.R.C haar eerste nederlaag op eigen grond geleden. De kans op de tweede plaats is daardoor gedaald. De eenige kans is nog den wedstryd L.R.C.Quick Boys te winnen. Aan spanning zal het daarbij niet ontbreken. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBAL-COMPETITIE. Uitslagen. Zondag-competitie: Oosterkw. I—Alge- meene n 71; Algemeene I—Noorder kwartier I 22 (gestaakt); Oosterkw. II III (geen uitslag bekend). Zaterdagmiddagcompetitie: KI. I: Noor- derkw. I—Westerkw. I 23. K). II: Zuiderkv.'. Ill—Noorderkw. H 06; Oosterkw. nin 80. Overzicht. De Zondagcompetitie bracht wederom 'n overwinning voor Oosterkw. I, dat, na ver leden week Algemeene I met 31 te heb ben verslagen, thans met het tweede 12- tal der kantoorbedienden weinig moeite had (71). In den wedstryd Algemeene I Noorderkw. I blykt het nogal hard te zyn toegegaan. Nadat de scheidsrechter 2 spelers het veld uit had gestuurd, oor deelde hy het althans beter den wedstryd verder te staken. Een onderzoek zal nu uit moeten wijzen, wat de oorzaak van deze handelwyze is geweest De Zaterdagcompetitie leverde voor het eerst een overwinning voor Westerkwar tier en wel op Noorderkwartier, dat een week geleden de competitie zoo hoopvol begon. Zeker een fraaie prestatie van het Haagwegkwartier In de tweede klasse won Oosterkwartier II opnieuw met groote cyfers; Noorder kwartier II bleef haar echter op even fraaie wyze volgen. SCHAKEN. KATWIJKSCHE DAM- EN SCHAAKCLUB Het bestuur der Katwijksche Dam- en Schaakclub blijft actief en doet al wat in haar vermogen is om de club vooruit te brengen. Morgenavond om kwart voor acht zal voor de schakers als simultaanspeler op treden. de bekende Haagsche speler mr. W, G. Belinfante, terwyl de volgende week Woensdag een sterk dammer, de heer Van Ham van Rotterdam, als zoodanig tegenover de dammers zal optreden. DUIVENSPORT. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" (WASSENAAR). Wedvlucht met oude duiven vanuit St. Cath. Wavre (België), afstand 120 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 8 uur met Z.-O. Wind. De eerste duif bereikte het hok te 9 uur 42 min. 35 sec.; de laatste prijswinnende vogel te 9 uur 52 min. 53 sec. De uitslag was: 1. 8. 16 K. Scheffer: 2. 18 J. H. Groeneveld: 3 A G. Visser; 4, 7. 11 en 27 C. Versteeg Jr.; 5. 12. 13. 14. 15, 21, 22 en 28 W. Florusse: 6. 17. 20 A. l'Ami; 9, 24, 26 J. P. Brederode: 10. P. F. Oosterveer; 19 en 25 K. I, Waasdorp; 23. C. Groeneveld. „DE VRIENDENCLUB". Eerste buitenlandsch concours 1934 van St. Cath. Wavre (België), afstand hemels- breedte 119 K.M. In concours 100 duiven, welke een puntenaantal aangeeft van 25. De duiven werden om 8 uur door den N. A. B. v P. gelost met zwakken Zuid- Oostenwind en werden als volgt gecon stateerd G. A. L. v, d. Reyden le, 3e. 7e, 13e, 16e, 20e; L. Gysman 2; J. Phillipo 4: Joh. Vo gelenzang 5, 6 en 18: N. N. 8, 24 en 25; A. N. Erades 9: Chr. v d. Pluym 10, 21 en 22; G. P. Onvlé 11 en 12; G. F Tisseur 14; S. N. van Leeuwen 15 en 23: J. J. Tisseur 17 en 19. De overige leden constateerden te laat. De 1ste vogel werd geconstateerd om 9 uur 51 min. en 23 sec.; de 25ste prijswin naar werd geklokt om 10 uur 2 min. en 43 sec. De prijs, beschikbaar gesteld door den heer G. A. L. v. d. Reyden, namehjk 2 jonge duiven uit zijn kampioensvogels, werd gewonnen door de heeren L, Gysman en J. Philippo met No. 2 en 4 De prijs voor de eerste 2 in een busje werd gewonnen door den heer Joh. Vo gelenzang om 9 uur 54 min. en 57 sec. A.s. Vrijdag inkorven voor Vilvoorden, België, 137 K.M. C.G.W.- R.I. Gistermiddag speelde op het Lugdunum- terrein C.G.W. I tegen het elftal van het 4de regiment infanterie. Voor de rust wegen beide partyen tegen elkaar op. Na 15 minuten spelen neemt C.G.W. de lei ding, maar nog voor de rust leidt 4de R. I. met 2—1. Na de rust keert de keeper van het 4de alles. Er is geen doorkomen aan voor C.G.W. Het 4de wordt dan sterker en het einde komt met een 4—1 overwinning voor de militairen. Scheidsrechter Loef leidde goed. GEBOREN: Marinus Jacobus, zn. van J. de Ridder en C. S. Hollebeek Jan, zn. van A. J. v. d. Lelie en H. Keereweer Elizabeth, dr. van J. de Bruin en L. v. Wingerden Maria, dr. van B Bakels en C. M. La Lau Nellie, dr. van P. Giesbergen en W. v. d. Wolf Cornells, zn. van G. J. Wynla en A. Doorgeest Leonardus Petrus, zn. van P. C. v. d. Putten en D. C. P. Vermunnicht Mattheus Daniel, zn van D. Offerman en J. Mulder Hendrik, zn. van H. Verbiest en P. G. Pauw Johanna Maria, dr. van C. P. Tulpen en G. M. Jansen Maria Elizabeth Ermalinda. dr. van J. Th. J. Hoo- geveen en E. M. v. Grieken. GEHUWD. H, A. Kienjét, jm. en E. de Laaf, jd. J. N. Korswagen, jm. en G. A. den Ambt man, jd. J. de Ru, jm. en J. E. Arent- sen, jd. OVERLEDEN. L. v. Berkelv. d. Steen, wede. 77 j. H. Ober, m„ 63 j. R. v. Ouwerkerk, m„ 68 j. J. A. v. d. Voortv. Haasteren, wede. 64 j. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot :- 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13