LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 1 Mei 193|' BINNENLAND. ALLE BABIES DIE PER JAAR IN NEDERLAND GEBOREN WORDEN WEGEN TEZAMEN CORRFSPRNRENTIE. FAILLISSEMENTEN. VRASEN8UBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. DE VERJAARDAG DER PRINSES. DE VIERING XE APELDOORN. Te Apeldoorn waar H.K.H. Prinses Ju- liant thans op het paleis 't Loo verblijft, wapperden gisteren ter gelegenheid van Haar 25sten verja-irdag vlaggen van de openbare gebouwen en van zeer vele par ticuliere hulzen. Van de gelegenheid om de fellcitatlereglsteirs ten paleize 't Loo te teeltenen werd een ongewoon druk gebruik gemaakt. In den loop van dien dag werd een enorm aantal schriftelijk» en telegrafische ge- lukwenschen aan het paleis afgegeven, alsmede tal van fïaaie bloemstukken. Het gemeentebestuur van Apeldoorn zond schriftelijk zijn gelukwensch. Er hielden zich den geheelen dag veel men- schen voor het paleis op om een glimp van de jarige Prinses op te vangen. Des middags maakte de Koninklijke fa milie een autorit door de kom der gemeen te. waarbij zij vteel enthousiaste begroe tingen ontving. In verband met den hofrouw droeg de viering overigens geen feestelijk karakter. o AFSCHEID VAN GENERAAL SEIJFFARDT Plechtigheid iip het bureau van den geoeralen staf. Gisterochtend heeft de chef van den Generalen Staf, luitenant-generaal Seijf- fardt, die. naar men weet. met ingang van heden, ontslag uit den militairen dienst heeft verkregen, op hartelijke en zeer sym pathieke wijze afscheid genomen van de officieren en :tmbtenaren, werkzaam op het Hoofdburecm van den Generalen Staf. In een der zalen van het bureau van generaal Seijffardt aan het Lange Voor hout hadden zich om 11 uur allen ver zameld. toen de generaal, vergezeld van den hem toegnvoegden hoofdofficier, kolo nel v. d. Vijver en zijn adjudant, 1ste lui tenant Paters, binnentrad. Generaal ïjeijffardt richtte allereerst vriendelijke woorden tot den kapitein Verschoor, die eenigen tijd bij den Staf werkzaam is geweest en met ingang van heden een andere bestemming gaat volgen Daarna spriak de aftredende chef van den Generalen Staf zijn medewerkers op hartelijke wtfze toe. Hij memoreerde hoe prettig de samenwerking steeds was ge weest en ho.- hij er altijd naar gestreefd had om bij alle inachtneming der militaire hiërarchieke verhoudingen een aange name omgangssfeer te scheppen. Alleen bij een prettige verhouding in het offi cierskorps is het mogelijk in tijden van nood op elkaar te kunnen rekenen en voor elkaar in de bres te springen. De herinnering aan de prettige wijze van werken en aan den kameraadschap- pelijken onagang op het hoofdbureau van den Generalen Staf maakt het afscheid moeilijk. De tijd. welke spr. hier doorge bracht heeft zal hem onvergetelijk blijven. Den officieren gaf hij de verzekering, dat hij hun verdere carrière met belangstel ling zal blijven volgen en hij besloot zijn toespraak met zijn beste wenschen voor het welzij a van allen. Kolonel v. d. Vijver voerde namens de officieren van den Staf en namens het Krijgsgeschiedkundig Archief het woord. Hij dankte den generaal hartelijk voor zijn afscheidswoorden en zeide diep door drongen te zijn van de beteekenis van dit oogenblik. Voor den generaal beteekent dit oogenblik de slotacte van een militaire loopbaan van bijna 46 jaar. Gij zult op dit moment, aldus richtte kolonel v. d. Vijver zich tot den scheidenden generaal, ongetwijfield vervuld zijn van bijzondere gevoelenu. wanneer gij terug ziet op uw loopbaan, welke gij in 1888 als cadet hebt aangevangen. Thans verlaat gij den dienst als luitenant-generaal, chef van den Ge neralen Staf. Voor uw ongeschokte werk kracht zal zich ongetwijfeld weer een nieuwe kaak voordoen Het scheiden is voor u moeilijk, maar ook voor ons. Wij verliezen in u een chef en een kameraad. Gij waart als chef ons een voorbeeld in alles en als kameraad waart gij jong en ging ons voor in spor tiviteit en gezeiligen omgang. In en buiten den dienst wist gij steeds een sfeer te scheppem van levenslust- eerlijkheid en waarachtigheid. De officieren van den Generalen Staf hebben gemeend hun sympathie niet al- ieen bij woorden te moeten laten, doch een blijvend aandenken aan dezen dag te rchenkén. Door de kunstenaarshand van den hoer van Romondt is een portret van u getewkend in pastel. Dit geschenk ging vergezeld van een rlbum, vermeldende de namen van de ge vers en verlucht met afbeeldingen uit de jaren, dat de generaal als chef van den staf is oDgetreden. Met enkele vriendelijke woorden dankte de generaal Seijffardt voor dit mooie ge schenk. Hij vond het geschenk zeer sym pathiek. In zijn huis heeft hij kleurtee- keningen van zijn betovergrootvader, over grootvader. grootvader en vader, allen in kleuren en in hun uniformen als officier. Het ïs een aangename gedachte, dat zijn beeltenis hierbij gevoegd zal kunnen worden. o V0REENIGING ..DE PRINCEVLAG". In de gisteren te 's-Gravenhage gehou den algemeene vergadering van „de Prin- eevlag". werd tot eerelid benoemd gene raal Weber. adjudant i.b.d. van H. M. de Koningin, die daarna een voordracht hield over: „Het gezag der Oranjes". Vervolgens hield ds. M. H. A. van der Val'k uit Hillegersberg, een causerie over: .Het Oranje in of aan de vlag." Aangenomen werd een voorstel om het in ije statuten bepaalde, n.l. het bij voor keur voeren van de Princevlag. te laten ver vallen en daarvoor in de plaats te stel len het Oranje in of aan de Vlag. Tbt leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren overste v. d. Vlerk uit Rotterdam, J. H. van Hoboken uit Over schie, mr. A. N. M. Allard uit Overschie, dr. H. M. A. v. d. Valk uit Hilllgersberg. L. Florie uit Den Bosch, J. da Silva uit Amsterdam, jhr. F. Beelaerts van Blokland uit Middelburg, mr. W. A. C. van Dam uit Rotterdam, H. J. Nestelroy uit Amster- da m, C. S. Heerma van Voss uit Amers foort, mr. J. H. C. Kok uit Schiedam, C. Rutygrok uit Leiden. J. v. d. Minne uit VI aardingen, burgemeester J. A. J. Jan sen uit Zwijndrecht en L. Proos Hoogen- dijk uit Overschie. STEMPELEN OP KANTOREN VAN VAKORGANISATIES. Slechts in één geval toestemming verleend Op vragen van den lieer Amelink ln verband met aan werkloozen, die zich in, bij de bestuurdersbonden aangesloten, werkloozenvereenigingen hebben georga niseerd, bij wyze van proef verleende ver gunning tot stempelen en het ln ontvangst nemen hunner uitkeering aan de kantoren dier organisaties, heeft minister Slote- maker de Bruine o.m. geantwoord: Een goedkeuring, als in deze vraag be doeld. is door den ondergeteekende tot dusverre in één geval by wyze van proef verleend. Het gemeentebestuur van Haarlem had den ondergeteekende voorgelegd een ver zoek van de moderne werkloozenorganl- satie ter plaatse, om goed te kernen, dat de ondersteunde leden van die organisa tie in den vervolge in een eigen lokaal mochten stempelen en om hun steun gelden door tusschenkomst. van den pen ningmeester der organisatie te doen uit betalen. Dit verzoek is door den onder geteekende in overeenstemming met het voorstel van het gemeentebestuur van Haarlem voorshands onder de volgende voorwaarden ingewilligd: uitdrukkeiyk is bepaald, dat de con cessie. welke in het algemeen aan de georganiseerden is toegestaan, nl. dat slechts één maal per dag behoeft te wor den gestempeld, niet geldt voor de leden van deze werkloozenorganisatle en dat, indien zich byzondere gevallen mochten voordoen, voor elk geval afzonderiyk zal moeten worden beoordeeld of de bedoelde concessie zal kunnen worden verleend: voorts is vastgelegd, dat de betrokke nen in geen geval eenigen hoogeren steun dan dien. welke is vastgesteld voor de ongeorganiseerden (nlet-verzekerden) zul. len ontvangen; als eisch is gesteld, dat een organisatie met rechtspersoonlykheid. bijv. de Haar- iemsche Bestuurdersbond zich garant stelt voor mogehjk financieel nadeel, dat de gemeente door of vanwege de relatie met de bedoelde organisatie zou kunnen ïyden. Tenslotte werd het gemeentebestuur verzocht, aangezien de gevraagde regeling slechts bij wyze van proef door den onder geteekende. zooals hierboven reeds werd opgemerkt, is goedgekeurd, te zijner tijd van de ter zake opgedane ervaringen mededeeling te doen. Met betrekking tot de motieven, welke tot het nemen dezer beslissing hebben ge leid, moge de ondergeteekende in herinne ring brengen, dat in de Tweede Kamer reeds eerder stemmen zyn opgegaan, om de stempeling zooveel mogeiyk te decen- traliseeren. Nog geheel daargelaten, dat het hier, gelijk gezegd, een proef geldt, waaromtrent nog geen voldoende ervaring is verkregen, kan de Regeering bezwaarlijk aan leden van een bepaalde vereeniging faciliteiten tot het verleenen waarvoor zij overi gens wel reden zag onthouden, uitslui tend, omdat andere vakcentralen meenen niet tot stichting van vereenigingen. als thans bedoeld te moeten overgaan. ..HORECAF". De Nederlandsche Bond van werkgevers in Hotel-Restaurant-, Café- en aanver wante bedrijven „Horecaf" heeft ln het Grand Hotel Brittannla te Vllssingen zijn jaarlljksche algemeene vergadering gehou den. zulks op uitnoodiging van de Stoom vaart Maatschappij Zeeland, welks direc teur de vergadering bywoonde. In deze vergadering heeft het Hoofd bestuur verslag uitgebracht van de werk zaamheden der vereeniging in 1933. terwijl door den bondspenningmeester eveneens rekening en verantwoording werd gedaan over het afgeloopen Jaar. Het jaarverslag werd goedgekeurd en den penningmeester decharge verleend van zyn financieel be heer. De Bondsvoorzitter de heer T. N. van Stigt en de aftredende bestuursleden, de heeren F. A. Pfeifer. directeur van het Centraal Bureau der Exploitatie Mij Sche- veningen. H. Teitsma, hotel Bellevue, Dordrecht en G de Grooth, Hotel Groot Berg en Dal te Nijmegen, werden bij accla matie als zoodanig herkozen. De Bondsaccountant. de heer J. P. de Haan te Amsterdam, gaf een kort exposé van de Wet op de Omzetbelasting en be antwoordde tal van vragen, welke zich t.a.v. deze belasting aan het hotel-café restaurantbedrijf voordoen. Daarbij werd gebaseerd op het reeds in een bijzondere vergadering aangenomen besluit ter tege moetkoming in de heffing van O.B. van het hotel-café restaurantbedryf 3b» op de clientele te verhalen. Verscheidene ter vergadering aanwezige niet-leden traden als lid toe. BEBOUWING VAN RIVIER-OEVERS. De Woningwet kan dit euvel beperken. Op vragen van den heer Polak, betref fende het bevorderen van de totstandko ming van wettelyke bepalingen tot het tegengaan van bebouwing van oevers van rivieren meren, plassen en soortgelijke wateren, heeft minister Slotemaker de Bruine, geantwoord: Paragraaf 7 van de Woningwet, welke de bebouwing en de bestemming van gronden regelt, bevat voorschriften omtrent uit breidingsplannen Die plannen strekken tot een goede ontwikkeling van de gemeen te, met inachtneming van alle belangen, die daarby in aanmerking komen even tueel ook dat van natuurschoon. Door een, eenvoudig uitbreidingsplan kan der halve met behulp van de Woningwet het euvel bestreden worden. Byzonderiijk zij in dit verband verwezen naar art, 36 lid 1, slot, en lid 2. en art. 44, lid 1. van de Woningwet hetwelk aan Gedeputeerde Staten de bevoegdheid geeft den raad eener gemeente te verplichten een uitbrei dingsplan vast te stellen. Opdat waar noodig de Overheid het aanbevolen belang scherper bewake, is heden in een rondschrijven de aandacht van Gedeputeerde Staten der verschillende gewesten op deze aangelegenheid gevestigd en eventueel toepassine van art. 44 lid 1. van de Woningwet aanbevolen. NATIONALE DEMONSTRATIE „NEDERLAND VOORUIT" TE ARNHEM. De regecring wil financieelen steun verleenen. Mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van Arnhem cn mr. J. Huges. secretaris van de Kamer van Koophandel aldaar hebben zich onlangs tot de Regeering ge wend met de gedocumenteerde mededee ling, dat zy, na gebleken instemming, be reid zouden zyn om een onderzoek in te stellen naar de uitvoerbaarheid van eene Nationale demonstratie „Nederland Voor uit" ln de zomermaanden van 1935 op het landgoed Zypendaal te Arnhem. De bedoeling is om. in den vorm van Tentoonstelling en Demonstratie, op po pulaire en vóór alles, aanschouwelijke wyze, het Nederlandsche Volk voor te houden de economische realiteit van het oogenblik hoe die voor zoover althans aanwijsbaar ontstaan is en wat er ge daan en gelaten moet en kan worden, om voor ons Land de vooraanstaande plaats, die wy tot nu toe veelal ln de wereld hebben gehad, zooveel mogeiyk te behou den. resp. terug te winnen. Het voorstel, waarmede o.a. ook de hee ren: mr. dr. W. F. J. Frowein, directeur voorzitter van de Staatsmanen in Lim burg; Z.Exc. jhr. D. J. de Geer, minister van Staat; H. F. R. Snoek, secretaris van de Vereeniging voor Tentoonstellingsbe- langen cn der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat; Z.Exc. H. N. A. Zwart, luiten - generaal b. d.; mr. L. J. A. Tripp. presi dent van de Nederlandsche Bank; C. G. Vattier Kraane, directeur der N.V. Nederl - Indische Steenkolen Handel-Maatschappij prof. Ir. J. P de Vooys, directeur der Al gemeene Kunstzijde Unie; C. J Ph. Zaal berg. voorzitter van den Nyverheidsraad, hunne instemming hebben betuigd, Is door den Ministerraad beoordeeld en heeft geleid tot de mededeeling. dat de Regee ring voor de uitwerking der plannen niet alleen groote belangstelling heeft, maar deze in beginsel ook moreel, financieel en op meer andere wijze, daadwerkeUjk wil steunen. In het bijzonder zal aan het Departement van Economische Zaken ver- moedelijk een belangryke plaats in het geheel der Tentoonstelling worden toe bedeeld. Op grond van deze gunstige ontvangst hunner denkbeelden, gaan de beide ini tiatief-nemers thans door om te trach ten, in den kortst mogeiyken tyd, den financieelen grondslag van het werk ten volle te verzekeren, terwyi tegeiykertyd aan de vorming van een uitgebreid Na- tionaal-Comité wordt gewerkt. Wanneer op 1 Juni a.s. het noodzake- Ujke garantiefonds zou zyn volteekend, dan stelt mr. Huges zich, op dezelfde wyze als in 1928 voor de I.T.A., ook nu weer beschikbaar om den opbouw van het eigeniyke werk aan te vangen en te ver zorgen. EINDHOVEN EN HET INTERNATIONAAL LUCHTVERKEER. Een dubbeldaagsche dienst. Eindhoven, het vooruitstrevend fabrieks- centrum van OosteUJk Noord-Brabant is sedert heden ingeschakeld ln het nationaal en internationaal luchtverkeer. Met in gang van heden opent de K. L. M. een dubbeldaagschen dienst in beide richtin gen Amsterdam via Rotterdam-Eindhoven. Vanaf 1 Mei tot en met 31 Augustus zullen de Zuid-Nederlanders des morgens in de vroegte en des middags naar Rot terdam en Amsterdam kunnen vliegen en verbinding hebben met Engeland. Frank rijk. Spanje. België, Zwitserland, Tsjecho- Slowakije. Duitschland, Polen en Scandi navië. In binnenkomende richting zyn de verbindingen minder gunstig, doch alsnog zeer voldoende. Gisteren had de officieuse opening van den dienst plaats. Een extra K. L. M.- toestel met persvertegenwoordigers streek te ruim vier uur op het prachtige Eind- hovensche vliegveld neer, waar de burge meester van Eindhoven, de heer A. Verdijk, eenige leden van het dagelijksch bestuur cn enkele raadsleden, benevens leden van de Kamer van Koophandel van Oostelijk Noord-Brabant ter verwelkoming aanwezig waren. Burgemeester VercUjk heette allen wel kom by de inschakeling van Eindhoven in het nationaal en internationaal lucht verkeer. Door den chef van het vliegveld, ir. R. J. Castendyk, werd hierop onder applaus de standaard van de K. L. M. geheschen. De heer Kools, directeur van gemeente werken, gaf een overzicht van de plannen voor inrichting van het vliegveld. In de eerste plaats zal een groot en zeer modern stationsgebouw verrijzen, waarvoor een groot plein zal worden aangelegd. Een terras, vóór het stationsgebouw, dat ongeveer 1 Meter boven den beganen grond komt. zal den bezoeker een fraai uitzicht over het geheele vliegveld bieden. In het stationsgebouw wordt o.m. een groot café-restaurant ingericht, waarboven een dakterras. Naast het gebouw zal een publiek-ruimte worden vrijgelaten van ongeveer 160 meter. Ten Noorden van het vliegveld wordt een hangar voor verkeersvliegtuigen ge bouwd. Ook met een radiobaken en nacht- verlichting is rekening gehouden De duur van den tocht van Rotterdam naar Eindhoven bedraagt thans nog 40 minuten. Men moet aanvangen met een voudig materiaal, doch in 1936 hoopt de K.L.M. den duur op 25 minuten te kunnen terugbrengen. DE BOURDON TE DELFT. Wordt voortaan eleclrisch geluid. Voor het luiden van de 9000 K.G. we gende groote klok in den Ouden Kerkto ren te Delft, bekend als de Bourdon, wa ren tot dusver, afhankeiyk van den tyds- duur, 24 a 32 personen noodig. De ruim 3 eeuwen oude bewegingsinrichting van deze klok is thans vervangen door een moderne electrische en mechanische In stallatie welke gistermiddag officieel ln werking werd gesteld door den burgemees ter van Delft, mr. G. van Baren. De klok heeft daarna ongeveer een half uur geluid ter eere van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. RECLAME. nog niet 'h van de hoe veelheid Sunlight Zeep die de Nederlandsche huis vrouwen jaarlijks gebrui ken! En waarom wordt er zooveel Sunlight Zeep ge bruikt? Omdat de huis vrouw door ervaring over tuigd is van de voortreffe lijke kwaliteit van Sunlight Zeep! DE WEGENBELASTING. Vandaag gaat het nieuue belastingjaar in. De K.N.A.C. vestigt de aandacht van automobilisten op het feit, dat vandaag het nieuwe belastingjaar voor de wegen belasting Ingaat. Hun die verzuimd mochten hebben een nieuwe belastingkaart aan te vragen of de belasting nog niet hebben voldaan, wordt aangeraden zulks in ieder geval te doen aangezien men anders kans heeft door de belastingambtenaren te worden aange houden en verballseerd. ALG. BOND VAN POLITIEPERSONEEL IN NEDERLAND. Afscheiding van de afdecling Amsterdam. In een gisteren onder leiding van het door het hoofdbestuur geroyeerde afdee- lingsbestuur van Amsterdam van den Alg. Bond van Politie-personeel in Nederland 's morgens, 's middags en in den voor avond gehouden vergadering, welke door 343 stemgerechtigde leden werd byge- woona, is met 336 stemmen voor en 7 stemmen tegen, besloten, dat de afdee- ling Amsterdam vertrouwen blijft stel len in het geroyeerde afdeelingsbestuur en zy zich tydelpk zal afscheiden. ZIEKENHUIS VERPLEGING. De Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhulsverpleging in Nederland heeft te Utrecht haar jaarhjksche algemeene vergadering gehouden. Volgens het jaarverslag was het aantal bij de Federatie aangesloten vereenigingen van 143 op 1 Januari 1933, door aansluiting van 22 vereenigingen, uitbreiding van de vereeniging te Sassenheim en de fusie met de federatie Noord-Holland, geklommen tot 179 op 31 December 1933. In het eerste kwartaal 1934 sloten zleh nog twee ver eenigingen by de Federatie aan, waardoor het aantal aangesloten vereenigingen op 1 April 1.1. 181 bedraagt met een aantal ver zekerden van rond 525.000. Büjkens het verslag van de commissie voor de statistiek bedroeg het aantal ver zekerden. dat van 128 vereenigingen be kend was. 418.295; daarvan hadden 64 ver eenigingen contributieplicht voor alle 255.428 verzekerden, zij het dan dat niet terstond het volle pond moet worden be taald. Wel was dit het geval by 13 vereeni gingen met 35.241 verzekerden. VERSPREIDE BERICHTEN. Heden herdenkt de N.V. Gomarus Sigarenfabriek v/h. Norbert van Reuth te Eindhoven, het feit. dat zy 50 jaar geleden werd opgericht. In verband met de tijdsomstandigheden zal dit jubileum onopgemerkt voorbygaan. P V. te L. Waartegen u opponeert, is volkomen wettig, zoodat opnemen van Uw klacht geen zin heeft. In de week van 23 t/m. 28 April zyn in Nederland 81 faillissementen uitgesproken. S. Bte L. Schoonmaken met ster ken pekel. VOOR WOENSDAG 2 MEI. Hilversum. 301 M AVRO-uitzending; 5.30: VPRO; 6.30: RVU 8.00: Gramo- foonplaten 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonplaten 10.30: Orgel concert P. v. Egmond Jr.. m.m.v. W. Schansman (tenor) 11.00: Kook. en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHil- lebrand 11.30: Vervolg orgelconcert 12.00: Kovacs Lajos en zyn orkest en Gramofoonplaten 2.15: Gramofoonpl. 2.30: Voordracht door Ank van dei- Moer 3.00: Knipcursus 4.15: Gramo foonplaten 4,30: Radio-klnderkoorzang o.l.v J. Hamel 5.00: Voor kleinere kin deren 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO door ds. B. J. Aris 6.00: Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte 6.30: RVU. Ir. L. J. van Dunne: De Rotterdamsche Tunnel plannen 7.00: Vervolg Omroeporkest 7.30: Kamermuziek door het Helmara. kwartet 8.00: Vaz Dias 8.05: Kovsa Lajos en zyn orkest 9 00- Hot Apet. pootje", schets van W. W. Jacobs. Veit G. Czopp. Regie: K. Kleiin 9.40: 0; roeporkest o.l.v. A. van Raalte, m.m.r. Armhold (sopraan) 11.00: Vaz Dias 11.1012.00: Gramofoonplaten. Huizen. 1875 M. NCRV-uitzending -8 Schriftlezing en meditatie 8.15; G mofoonplaten 9 00: Godsd. Friese Lectuur 10.30: Morgendienst o.b. J. W. Esselink 11.00: Trio v. d. H" im.m.v. mevr. C. v. Ravenzwaay-ft kamp (zang) 12.15: Gramofoonpla' 12.30: Vervolg concert 1.15: Or spel R. Parker 2.00: Gramofoonpla 3.00: Chr. Lectuur 3.30—3.45: G mofoonplaten 4.00: Concert door „Delftsche Trio" 5.00: Kinderurn 6.00: Causerie door ds D. E. Boeke f Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persb 7.15: Gramofoonplaten 7.30: bouwhalfuur 8.00: Samenkomst r. Leger des Hells o.l.v. majoor F. J. B man, m.m.v. spreker, muziekcorps en brigade 9.30: NCRV-Kleinorkest P. v. d. Hurk. Om ca. 10.00: Vaz Dia 11.0011.30: Gramofoonmuziek. Daventry. 1500 M. 9.35: Morgenw 9.50: Tydsein, berichten 10.05: zing 11.00: Voor de scholen 11 Orgelspel Q. MacLean 12.05: WeJ Studio-orkest o.l.v. F. Thomas m.m.t Morgan (bariton) 1.20: Voor de scho 2.20: Sted. orkest Hastings o.l.v. J. H" rison m.m.v. Tapia-Caballero (piano) 3.50: Gramofoonplaten 4.35: Kindeiu 5.20: Berichten 5.50; Kamerast door strijkkwartet 6.10, 6.25 en 8 Lezingen 7.20: Fiuitrecital E. Pen"' 7.35: „Bands across the Sea", gevariet muzikaal programma 8.20: Berich 8.40: Speech door Z.K.H. Prins Geo 9.00: „Tre Gesture Gesture", spel E. M. Delafield 9.45: Causerie 11. 11.20: Jack Jackson en zijn Band. Parijs „Radio Paris". 1648 M 6.20 7.20: Gramofoonplaten 11.35: Gold): orkest 6.40: Gramofoonplaten 8 Dansmuziek. Symphonieconcert o.l.v. Bigot Kalundborg. 1261 M. 11.20—1 Concert uit het Bellevue-Strandhotel 2.20: Concert uit Rest. „Wivex" 4" 4.50: Gramofoonplaten 7.20: Lite muzikaal programma— 8 20: Orkest» eert o.l.v. Gröndahl 9.351.20: Fe programma m.m.v. solisten en orkest. Langenberg. 456 M. 5.25: Gramof platen 6.20: Blaasconcert o.l.v. Sch rnann 10.3511.20: Gramofoonplaten 12.20: Orkestconcert o.l.v. Johr 33 Orkestconcert o.l.v. Seeker 435: Con cert 6.20: Omroeporkest o.l.v. Busct kotter 7.50: Vroolyk programma 10.0011.50: Populaire- en dansmuziek. Rome. 421 M. 8.05: „La sete di DS" spel van Alessi. Hierna gramofoonplatt- Brussel: 322 en 484 M. 322 M 113 Orkestconcert o.l.v. Alexys 12.30—13 Gramofoonpl. 4.20: Dansmuziek 53 Gramofoonpl. 7.20: Omroeporkest 8.20: Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Me" lemans 9.05: Gramofoonpl. 484 11.20: Orkestconcert o.l.v. Walpot 12 1.20: Orkestconcert o.l.v. Elexys 1® Kamermuziek 4.50: Gramofoonpl 5.35: Zang 6.05: Gramofoonpl. 7 dito 7.50: Omroepsymphonie-orB 0.1 v. Meulemans 8.20: Omroeporkest 9.3010.20: Gramofoonplaten. Deutschlandsender. 1571 M. ..Urn Saar, den Weg fei zur Verstandigung" 7.50: Concert uit München 8.20: varieerd programma 9.20: Berichten 9.50: Kwartiertje Radio-techniek MUJ Scheepsweerbericht 10.20: Feestavos (Tot 11.50) 12.35—2.20: Vervolg fee* avond. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF Öj DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 2 Mei. Istc Programma: Hilversum van 8-24n- 2de Programma: Huizen van 8—24 uiffl 3de Programma: 8.008.30: Hamhuis-" 9.20—12.05: Keulen 12.05—13.20: Luxe» burg 13.20—14.05: Keulen Hf" 15.20: Kalundborg 15.20-17.20: len 17.20—18.20: Brussel Fr. - 19.20: Keulen - 19.20—21.30: Parus Parisien). 21.30afl.: Keulen. 4de Programma: 11.20—13 20: Brus» Fr. 13.20—14.20: Deutschl.sender 14.20—16.35: Daventry - 16.35—17-^ Een der Eng. „National"-zenders afl.: Londen Reg. De uitzending der R.O.V. geldt voor het locale Leldsche programma, de plaats hiervan omvat programma der R.O.V den geheelen dag DaventO' Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10