LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 April 1934 BUITENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. AGENDA. SCHEEPSTIJDINGEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rond de Ontwapening. Barthou is te Parijs teruggekeerd. Hij was zeer ingenomen met zijn verkregen resultaten te Warschau en Praag verze kerde hij. Bijzonder opvallend is de scherpe toon van Vlaamsche zijde tegen Frankrijk zoo schrijft de „Standaard": „In de omgeving van de Quai d'Orsay, moet dezer dagen zijn gezegd: als de re geering de Broqueville te Brussel in haar houding volhardt, dan moeten wij er voor zorgen dat deze regeering verdwijne. De Fransche minister Tardieu moet hebben gezegd, dat als de Belgische regee ring niet mee wil, de huidige Belgische re geering zal worden vervangen door een regeering die wél mee wil met Frankrijk" Wanneer het tot een beroep komt op de bondgenootschappelijke gevoelens jegens den Zuiderbuur, zal België, volgens het Vlaamsche blad niet de houding moeten aannemen, die Praag, maar wel die, welke Polen tegenover Barthou in de laatste da gen heeft gekozen: De heer Tardieu zal natuurlijk een uit stekende kennis bezitten van de middelen waarover Frankrijk beschikt om in België een regeering weg te vagen welke niet naar Frankrijks pijpen danst. Maar de heer Tardieu schijnt te vergeten dat er een gewijzigde politieke geografie in Bel gië is. Er is bijvoorbeeld de politieke mon digheid der Vlamingen, de Vlaamsche macht en medezeggenschap in de leiding der staatszaken, het algemeen bewustzijn der Vlamingen, wij zijn geen Tsjechen, mijnheer Tardieu! Moch een of ander poli tiek accident, door geheime machten uit gelokt. de huidige regeering ten val leiden, dan staan daar opnieuw de eischen en waarborgen en wegens de omstandigheden ditmaal verscherpt, die de Vlamingen stel len voor hun medewerking aan de regee ring. En zonder de Vlamingen is in dit land toch niet meer te regeeren. Onder deze eischen en waarborgen voor mede werking aan de regeering zullen de Vla mingen den eerstvolgenden tijd dubbel streng zijn wat betreft de onafhankelijke, breedgezinde. werkelijk vredewillende, bui- tenlandsche richting van België. „Wij zullen duidelijk spreken: de Vla mingen zullen nooit toelaten dat hun ver tegenwoordigers in regeering en parlement zouden toestemmen in een nieuwe editie van het Ruhr-avontuur aan de zijde van Frankrijk. Zij weten dat de huidige regee ring weigert Frankrijk te volgen op den weg naar zulk 'n dwaas avontuur, dat on getwijfeld bloedig zou afloopen, maar zij hebben ook de politieke macht om te be letten dat een of andere nieuwe regeering in 1934 of later dezen weg zou opgaan". DUITSCHLAND. Uit de perswereld. üe sinds 1722 bestaande Frankf. Nach- rlchter is verdwenen. Het blad was den laatsten tijd niet meer in staat de con currentie vol te houden tegen het plaat selijke nation.-socialistische „Volksblatt" en een voorstel van de directie om het blad op nazi-grondslag te hervormen, werd niet goedgekeurd. J x Voorts zijn weer eens een drietal k k. bladen geschorst voor korten of langen duur. De staatspolitie in Aken heeft officieel het gebruik der uitdrukking .modern hei dendom" verbodem De couranten, die deze uitdrukking in het vervolg nog zullen ge bruiken zullen worden geschorst. Het wordt laster genoemd deze uitdrukking in verband te brengen met het nationaal- socialisme. FRANKRIJK. De Staviskv-affaire. De enquete-commissie voor de Stavisky- affaire hoorde oud-minister André Hesse, die zijn houding ten genoege van de commissieleden van alle partijen kon rechtvaardigen. De commissie heeft besloten aan een sub-comité de redactie op te dragen van een motie, die aan den minister van Justitie zal worden voorgelegd; hierin wordt geconstateerd, dat ofschoon Pressard geen vergrijp heeft begaan tegen de eer, op hem toch de aansprakelijkheid rust voor het uitstel der Stavisky-affaire, voorts dat de rapporten Jer commissie- Lescouvée flagrante tegenstrijdigheden bevatten, die niet door het dossier worden gemotiveerd; genoemde commissie heeft slechts een onvolledig onderzoek ingesteld en heeft bepaalde belangrijke punten en elementen verwaarloosd. Fel is gestreden bij een tusschentijdsche Kamerverkiezing te Mantes in het departement Seine et Oise waar afge vaardigde Bergery, die vroeger lid was van de radicaal socialistische partij en die na de gebeurtenissen van Februari de leiding op zich heeft genomen van het anti-fas cistische front, vrijwillig zijn mandaat ter beschieting had gesteld, teneinde door nieuwe verkiezingen te doen uitmaken in welke richting de wil der kiezers ging. In verband hiermede hechtte men in geheel Frankrijk groote beteekenis aan deze ver kiezing De kansen van Bergery waren ge daald, toen dg secretaris generaal van de radicaal socialistische partij in de Ere Nouvelle den strijd tegen zijn voormaligen partijgenoot aanbond, waarvan diens tegencandidaat, van de Union Nationale, Sarret profijt trok. Sarret werd gekozen met slechts een zeer geringe meerderheid. Hij behaalde nJ. 8.788 stemmen tegenover Bergery 8.489. De opkomst der kiezers was buitengewoon groot. Van de 19.589 stemge rechtigden brachten nJ. 17.561 hun stem uit. ENGELAND. Nieuwe bombardementsvliegtuigen. De „Sunday Chronicle" bericht, dat door de Britsche militaire luchtvloot 23 groote nachtbombardementsvliegtuigen in op dracht zijn gegeven. Deze vliegtuigen zou den grooter en sneller zijn, dan die van andere landen. Zij zullen zich 500 mijl van hun standplaats kunnen verwijderen, de bommen neerwerpen en zonder tusschen- landing weer naar hun vlieghaven terug keeren. Bovendien zouden deze machines een hoogte van bijna 8 K.M. kunnen bereiken, zoodat zij door vliegtuig-afweergeschut niet bereikt kunnen worden. ITALIË. Troonrede van Koning Victor Emanuël. Zaterdag is de nieuwe Kamer van Afge vaardigden door den Koning plechtig ge opend. Op den tocht door de versierde straten, waarin de troepen stonden opge steld, werd de koninklijke familie doof 'n groote menschenmenigte stormachtig toe gejuicht. De openingsplechtigheid begon met de eedsaflegging door de nieuwe afgevaar digden. Als eerste sprak Mussolini zelf de eedsformule uit, gevolgd door de 400 af gevaardigden. Daarna sprak koning Victor Emanuel de troonrede uit. Hij begon met te wijzen op het veran derde staatsbegrip en den veranderden staatsvorm. De koning herinnerde er aan, dat hij reeds in 1929 heeft gezegd, dat in de mo derne maatschappij de staatsbemoeiingen niet aan den buitenkant van het sociale leven kunnen blijven. De bultenlandsche politiek van mijn re geering. vervolgde de koning, is en zal worden geleid door de historische, geogra fische en geestelijke positie van het Ita- liaansche volk. Italië heeft moreel of ma terieel belang bij alle landen der wereld en voert een vredelievende, openhartige en concrete politiek van samenwerking met alle volken, vooral met de buursta ten en die mogendheden, die de grootste belangen hebben bij de ontwikkeling en de toekomst van de Westersche bescha ving. In een geest van algemeene samenwer king werkt Italië aan een systematische en vredelievende ontwikkeling van zijn ko loniën, waarheen zich reeds talrijke Ita lianen begeven, om den economlschen en demografischen vooruitgang te bevor deren. Op het gebied der binnenlandsche po litiek zijn gezag, orde en recht de grond slagen van het geheeie land. De eensgezindheid tusschen de burger lijke en geestelijke autoriteiten is nog grooter geworden. De vermindering van de criminaliteit schrijft de koning niet alleen toe aan de strenge wetten, maar ook aan de opvoe ding van het volk door de fascistische partij en haar organisaties, in welk ver band hij speciaal de jeugdorganisaties noemde. De koning wees op de hervormingen in het openbaar onderwijs en legde den na druk op de gunstige resultaten. De schoolopleiding moet echter gepaard gaan met een lichamelijke opvoeding, op dat een gezonde dappere Italiaansche na tie weerstand kan bieden aan alle beproe vingen. Niemand moet zich er over verwonde ren. dat onderwerpen van militairen aard deel uitmaken van het program der mid delbare en hoogere scholen. Daar wij in beslag zijn genomen door het groote werk van den binnenlandschen opbouw, wen- schen wij oprecht en vurig den vrede voor Italië en Europa voor een zoo lang mo gelijk tijdperk. Maar de krachtigste waar borg voor dien vrede ligt in de doeltref fendheid van onze strijdkrachten. De taak van de regeering, tot uitbrei ding en perfectioneering van die doeltref fendheid wordt vergemakkelijkt door de nieuwe geestesgesteldheid der recruten, die voor-geoefend in de kazernes ver schijnen. Het oorlogsmateriaal moet vernieuwd en uitgebreid wofden. Eén van de grond beginselen onzer regeering is eenheid bij de voorbereiding en leiding, want zonder die eenheid kan de capaciteit van onze strijdkrachten niet volmaakt zijn. Over de financleele politiek zeide de koning, dat de regeering de noodzakelijke maatregelen zal nemen, waarbij zij reke ning zal houden met de financleele be hoeften van het land. Op dit gebied is reeds veel werk tot herstel der financiën verricht. Reeds begint men eenige symp tomen van de algemeene verbetering van den toestand te zien. Sprekende over de reeds genomen wet gevende maatregelen, wees de koning op de dringende noodzakelijkheid van een herstel van het begrotingsevenwicht. Hiermede is de toekomst van de openbare en particuliere financiën nauw verbonden en deze zijn gebaseerd en kunnen slechts, gebaseerd zijn op trouw aan den gouden standaard. De koning zeide eindelijk, dat de regee ring. in samenwerking van het parlement, alle andere problemen ter hand zal nemen op het gebied van de administratie, de industrie, landbouw en handel, waar het land belang bij heeft. ROEMENIE. Een vreemd vonnis. In December 1932 heeft een groep Roe- meensche boeren te Sinfalva in Zeven burgen de Hongaarsche inwoners van deze gemeente overvallen, hun huizen ten deele uitgeplunderd en in brand gestoken On der anderen vielen ten offer de Hongaar sche school, het huis van den Hongaar- schen predikant en van tachtig Hongaar sche landbouwers. De predikant moest met zware verwondingen ontvluchten en lag maandenlang in een ziekenhuis. Een landbouwer is van de pijn zijner verwondingen krankzinnig geworden en een boerin is van schrik gestorven. De Roemeensche autoriteiten hebben een ver volging aanhangig gemaakt tegen de Hon gaarsche journalisten, die over de gebeur tenissen te Sinfalva in hun kranten schreven. Op dringend verzoek der Hon gaarsche afgevaardigden is de staats secretaris van Binnenlandsche Zaken persoonlijk met het onderzoek belast, die ondanks het ontkennen der onderge schikte Roemeensche ambtenaren de fei ten van de plunderingen vastgesteld heeft. Aan de Hongaren werd 300.000 Lei schade vergoeding toegekend. De Officier van Justitie heeft tegen de negen en dertig Roemenen, die men verdacht heeft, een aanklacht ingediend. Tijdens het onder zoek kon men vele onderwerpen, die uit de geplunderde huizen gestolen werden bij de verdachten terugvinden. Te Turda heeft de rechtbank de behandeling van het proces gehouden, waarbij alle ver dachten vrijgesproken werden. Het O. M. heeft geen hooger beroep aangeteekend. De uitspraak van de Roemeensche recht bank heeft groote verbittering onder de Hongaarsche minderheid veroorzaakt. OOSTENRIJK. Dollfus* gehuldigd Maatregelen voor 1 Mei. Dollfuss is gisteren te Linz gehuldigd. Hij zeide oa. dat hij er van wilde afzien te polemiseeren met de Duitsche broeders, doch dat hij. wanneer hij de waarheid eens zou zeggen omtrent den economlschen toestand in Duitschland, hun zeker geen genoegen daarmede zou doen. De betooging verliep zonder Incidenten. Gisteren heeft de politie in Weenen en allé landshoofdsteden uitgebreide maatre gelen genomen, teneinde de orde en rust op 1 Mei te verzekeren. Te Weenen alleen reeds werden 3500 personen in arrest ge steld. Ook in de catacomben wekd een onderzoek Ingesteld, waarbij 6 benden, die zich daar ophielden gearresteerd werden. Onder hen was een groep mannen, die reeds met een groote hoeveelheid dyna miet onder het huis van het „Vaderland- sche Front" was doorgedrongen! De politie deelt mede, dat deze mannen gearresteerd zijn in een huis naast het Vaderlandsche front. Q BULGARIJE. Moesjanof weer thuis. Minister-president Moesjanof is van zijn buitenlandsche reis te Sofia teruggekeerd. Tegenover de pers verklaarde hij, dat Hij met het verloop van zijn besprekingen zeer tevreden is. De onderhandelingen te Londen met de schuldeischers der Bul- gaarsche oorlogsschulden hebben geleld tot het sluiten van een accoord, dat twee jaar geldig is. Een accoord met de Fran sche crediteuren kan verwacht worden. De besprekingen te Berlijn golden in de eerste plaats de economische betrekkingen tusschen Duitschland en Bulgarije. Eenige hangende kwesties, zooals die van den Bulgaarsche tabaksinvoer in Duitschland, waren geregeld. Er bestaat kans op een uitbreiding van de handelsbetrekkingen. Ook te Rome en te Boekarest verklaarde de minister-president hartelijk ontvangen te zijn. o SPANJE. Een kabinet Samper gevormd. Samper is geslaagd in het vormen van een kabinet. De president der republiek heeft zijn goedkeuring aan de nieuwe ministerlijst gegeven. Evenals in het vorige kabinet behooren de meeste ministers tot de radicale partij. Er zijn slechts 2 nieuwe gezichten. De partijen, waartoe de ministers be hooren, hebben slechts 148 van de 457 zetels in het parlement, maar daarbij komen de 137 zetels der partijen, die de regeering haar steun hebben toegezegd. Heden zal een ministerraad worden ge houden, waarna het ministerie zich aan de Cortes zal voorstellen. In politieke kringen voorspelt men deze regeering geen lang leven. VEREENIGDE STATEN. De werkloosheid. De statistieken van de Natonal Industrial Conference Board geven aan, dat de New Deal de werkloosheid in Amerika vermin derd heeft met ruim 5 mlllioen. Omtrent de werkloosheidsgetallen be staan echter verschillende opvattingen. De National Industrial Conference Board geeft een getal van 8 millioen, terwijl de Federation of Labour het aantal werkloo- zen op 11 millioen schat. Het departement van arbeid is voldaan over de bereikte resultaten, doch kan geen vergelijkende cijfers geven en herinnert aan de opvat ting van generaal Johnson, volgens de welke, wanneer de industrie tot het peil van 1929 zou zijn teruggekeerd, er toch nog een aantal werkloozen zou zijn van 7 millioen. o UIT HET VERRE OOSTEN. Japan's dreiging. Hirota. de Japansche minister van bui tenlandsche zaken, neemt thans, naar een telegram uit Tokio meldt, het standpunt in. dat de sensationeele verklaring van Japan's houding tegenover China, die ge daan is door den woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken, „of ficieel niet bestaat". Hirota zeide, dat de politiek van Japan is neergelegd in de ge wijzigde verklaring, welke een week gele den, dus drie dagen na de eerste verkla ring. is afgelegd. Schriftelijke verklaringen in dezen zin zijn aan de gezanten van En geland en de Vereenigde Staten overhan digd. Een doekjq voor het bloeden.... J. v. d. W., te L. Op de begrooting voor 1934 werd voor de 14 leden van het college uitgetrokken een bedrag van f. 122.185. H. B„ te A. Als zij de klasse, waarin zij bij het bereiken van den leeftijd van 13 jaar geplaatst was, heeft doorloopen, mag zij de school verlaten. W. F. N. te L. Het circus Sarassanl is niet in Leiden geweest, wel in den Haag. Hier is geweest het circus Gleich. N. N te L, De aanslag pers. bel. be draagt in de gemeente L. f. 50, in de ge meente O. f.54. De inkomstenbelasting in de resp. ge meenten f. 73.54 en f. 64.18. Aangenomen is. gehuwd, zonder kinderen en geen sa menwonende belastingschuldigen. De forensenbelasting is vervallen zoodat men alleen in de gemeente waar men op 1 Mei van het belastingjaar woont, wordt aangeslagen, NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Steenwijkerwold J. F. Snoep te Nijehaske. Te Scheveningen (vac. wijlen B. Tichelman) M. G, Gerritsen te Amersfoort. Aangenomen: Naar IJsselmonde J. F. Roth te Zoetermeer-Zegwaart. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Sneek W. Heerma te Aals meer en H. Velema te Drachten. SPELLINGS-VEREENVOUDIGING. Conferentie bij minister Marchant. In het kabinet van den minister van Onderwijs, K. en W. is een bespreking ge houden over de aanhangige plannen be treffende de spelllngs-vereenvoudiging. Met de leden der door den minister inge stelde commissie hebben daaraan deelge nomen de Belgische gezant, de heer Maskens, de gezantschapsattaché de heer Baert en prof. Verheyen, hoogleeraar aan de universiteit te Luik, dit daartoe met een bijzondere opdracht van den Bel gischen minister van Onderwijs was be last. De bespreking van de gemeenschappe lijke belangen van Nederland en België op dit gebied is daarbij gevoerd in har telijke verstandhouding en in de grootste overeenstemming. HULDIGING VAN DEN HEER K. BRANTS. Tal van toespraken. In een der zalen van restaurant Brink- mann te Haarlem heeft Zaterdagmiddag de heer K. Brants, (vroeger te Leiden als inspecteur van het L.O. werkzaam) die met ingang van 1 Mei wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leef tijd het onderwijs gaat verlaten, afscheid genomen als hoofdinspecteur van het la ger onderwijs in de tweede hoofdinspectie, omvattende de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Er was een comité gevormd, waarin 19 organisaties vertegenwoordigd waren. Voorzitter was de heer A. J. van Goethem. Deze sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat zoowel vereenigingen van open baar, Christelijk en R.K. onderwijs in het huldigingscomité bijeen zijn geschaard. In verband met droeve familie-omstandig heden van den heer Brants is een sobere huldiging georganiseerd. Als blijk van al gemeen erkentelijkheid voor de wijze, waarop de heer Brants zijn taak heeft vervuld bood de heer van Goethem hem een geschenk onder enveloppe aan. Rector W. de Jong, bisschoppelijk hoofd inspecteur van het onderwijs herinnerde er aan, dat de heer Brants een waardige vertegenwoordiger van de regeering is ge weest. Het onderwijs had zijn vaderlijke zorg en bij de uitoefening van zijn functie heeft hij zich altijd laten leiden door de beginselen vrijheid en gelijkstelling bij het onderwijs. Het R.K. onderwijs heeft nooit tevergeefs om advies of goeden raad ge vraagd. Daarvoor zegde spr. den heer Brants dank. De heer J. Th. R. Schreuder uit Amster dam, sprekende namens de drie Mulo- vereenigingen, bracht in herinnering, dat de heer Brants in 1902 met twee andere hoofden van scholen het initiatief heeft genomen tot stichting van een Chr. Ver. voor Mulo-onderwijs. Hij is dus een der grondleggers, doch heeft verder vele jaren deelgenomen aan de leiding Van 1902 tot 1921, met een korte onderbreking van 1906 tot 1908 is de heer Brants vice-voorzitter geweest. Spr. herinnerde aan het vele werk, dat de heer Brants in de jaren 1909 en 1910 ten bate van het Mulo-onderwijs heeft gedaan, toen er voor het mulo- onderwijs een ernstig gevaar dreigde. Voorts memoreerde spr. het werk van den heer Brants in de staatscommlssle- Woltjer. Ds. A. H. v. d. Hoeve uit Utrecht bracht den dank over namens de Vereenlging tot bevordering van het onderwijs in den handenarbeid. De vereenlging heeft in den loop der jaren met veel tegenstand te kampen gehad en daarom waardeert zij het zoo, dat de heer Brants een belangrijk werk ten bate van de vereenlging heeft Verricht. Namens de spaarkas Lucas voerde de heer H. Brakel het woord. Toen in 1901 de plannen tot stichting maar matig vorder den werd de heer Brants verzocht zijn steun te verleenen. Hij voldeed daaraan en 10 jaar heeft hij op de commando-brug gestaan en in den loop der jaren vele schipbreukelingen gered. In 1912 is hij af getreden, doch nog steeds volgt hij als „eere-kapitein" het werk der kas met groote belangstelling. De heer J. Hobma uit Utrecht, sprak namens de Vereeniging van Chr. onder wijzers en onderwijzeressen in Nederland en overzeesche gewesten. Ook dankte spr. namens de kweekschool Kloppenberg en namens de oud-kweekelingen voor het geen de heer Brants is geweest. De heer H. J. Weytens uit Tilburg ver tegenwoordigde de drie kweekschool bonden en de heer H. Ellens uit Santpoort de vereeniging voor teekenonderwljs. Nadat de heer Stamperlus. oud-school opziener te Amsterdam en de heer J. G. van de Ditmarsch, bestuurslid van de Unie van Christelijke onderwijzers en onder wijzeressen als vrienden het woord hadden gevoerd, sprak de heer A. H. Gerhard, namens het college van Ged. Staten van Noord-Holland. Als er bij Ged. Staten las- stlge kwesties op onderwijsgebied waren op te lossen, dan gaf de heer Brants daar voor zijn adviezen. De adviezen stelde het college zeer op prijs. Het had groote waar deering voor het werk en namens dat college dankte spr. den heer Brants. Mejuffrouw Brants uit Den Haag dankte den heer Brants namens de vereeniging van Christelijke onderwijzeressen bij het bewaarschoolonderwijs en hoopte, dat de vereenlging nog langen tijd op zijn steun mocht rekenen. Hierna was het woord aan den heer Brants om dank te zeggen. Hij zeide, dat de omstandigheden moeilijk waren en dat hij in de schaduw staat. Dezen middag is hij in de zon gezet en had zich daaraan willen onttrekken. Eerst thans beseft spr. wat hij verliest bij het neerleggen van zijn ambt. God heeft hem rijk gezegeld bij zijn werk, waarvoor hij Hem dankbaar is. Spr. heeft ervaren, dat hij vele vrienden heeft en hoopte, dat het zoo in de toekomst moge blijven. Na deze huldiging bestond er gelegen heid afscheid van den heer Brants te nemen, waarvan velen gebruik maakten. HEDEN. Concordia: Mie en Ko. Revue „Me gew zit er- in". 8 uur nam. Oud Hortuszicht: Leidsche Radio-va 81/4 uur nam. Schuttersveld: Circus Amar, 8 uur nam, Stadszaal: Feestavond L. Chr. Oranje, vereenlging. Spr. ds. Houtzagers van Voor schoten. 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie t« j uur nam. Prediker: Jeruël-conferentle 3 en 8 uur nam. Woensdag. Prediker: Jeruël-conferentle 3 en 8 uur nam. Donderdag. Prediker: Jeruël-conferentle 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Oude Kerk)Chr. Zang. vereeniging „Excelsior" .Judas Maccabaiis" 7 3/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 20 Mei): Tentoonstelling G. C. Haverkamp; 104 uur; 's Zondags 14 uur nam. Den Haag (Scala): „Is dat niet net van Colette?", 8 uur, 's Zondags ook te 2 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater Breestraat, 8 uur nam, „Meisjes in nonnenkleed". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 51 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Menschen in 't hotel", Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „My lips betray". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genee» kunde: Consultatiebureau voor moelllj) kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inentlu tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde- Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Geneei- kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—6 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. HOLLAND—AMERIKA LUN. DAMSTERDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 28 April van Liverpool. DELFTDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 27 April te Los Angeles. ROTTERDAM, wordt volgens nader be richt 1 Mei te Rotterdam verwacht Passagiersontschepping 8 uur v.m. HALCÏON LUN. MAASBURG, 28 April van Narvik te Vlaardingen. STAD ZAANDAM, R'dam naar SavoM, pass. 28 April Gibraltar. STAD ZALTBOMMEL, 27 April van Porto Torres naar Oran. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitreis, pass. 27 April Gibral tar. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK, 28 April van Hamburg te A'dam JAVA—NEW-ÏORK LUN. KOTA GEDE, Java naar New York. pass. 28 April Kaap Bon. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALCYONE, thuisreis, 26 April van Victoria SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN KOTA INTEN, 26 April van Vancouver n. Kaapstad. HOLLAND—O. AZIË LIJN. SEROOSKERK, uitreis, 26 April van Singa pore. ZUIDERKERK, thuisreis, 28 April van Takubar. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJINEGARA, 26 April van Batavia naar Hongkong. TJIKANDI, 26 April van Soerabaya naar Mieke. TJISADANE, 26 April van Shanghae naar Batavia. o DIVERSE STOOMVAARTBEKICHTEN, TOWA, 27 April van B. Aires naar Santos- TELA, B. Aires naar Antwerpen, pass. 2' April te St. Vincent. BEYERLAND. 28 April van Stettin naar Rotterdam. HOOGLAND, 27 April van Hamburg naar Blyth. MIDSLAND, 28 April van Harlingen naar de Tyne. ST. ANNALAND, 28 April van Blyth naar Hamburg. JONGE ANTHONY, R'dam naar Oran- pass. 27 April Gibraltar. JONGE JACOBUS, R'dam naar Cannes- pass. 27 April Ouessant. SOESTERBERG, naar Honfleur, pass. April Monrovia. NOORD, R'dam naar Wyborg, pass- 1 April Elseneur. 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6