Uw teint bepaalt PALMOLIVE uw jeugd! 7$ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 April 1934 Derde Blad No. 22730 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. f®! FBiESCHE BAAI 10,13 en 15 ct ...de 2£op d&rjmgd 10 VERRICHTEN VAN ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. DE VOORGESTELDE WETTELIJKE REGELING. Dl de Memorie van Antwoord aan de verste Kamer betreffende het ontwerp van Jet tot regeling van het verrichten van arbeid in loondienst door vreemdelingen wiist de Regeering er op. dat in de consi derans van het wetsontwerp de woorden I in loondienst" zijn vervallen, zoodat de considerans thans luidt: „Wetsontwerp tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen". Het is alleszins begrijpelijk dat, hoewel dit wetsontwerp geen bestrijding vormt, eenige leden een regeling als hier wordt voorgesteld, in abstracto beschouwd, af keurden. Deze leden zijn het echter daar over eens, dat de feitelijke omstandig heden nopen tot het treffen van voorzie ningen tot bescherming van de nationale arbeidsmarkt. Dit standpunt heeft de Re- geering van den aanvang af ingenomen. Het werkzaam zijn hier hier te lande van een groot aantal kellners en muzi kanten van vreemde nationaliteit heeft de aandacht van den minister van Sociale Zaken. Evenzeer is zijn aandacht gericht op het groote aantal vreemde dienstboden in Nederland. Bij de beoordeeling of door middel van het in dit ontwerp voorziene vergunnings stelsel naar vermindering van het aantal vreemde arbeidskrachten in de genoemde beroepen moet worden gestreefd, zal mede rekening dienen te worden gehouden met de belangen van de bedrijven en de gezin- I nen hier te lande, die deze arbeidskrach- 1 ten in dienst hebben. Dit punt zal ulter- aard bij de uitvoering der wettelijke rege ling onder de oogen worden gezien. Kaar de Regeering meent, heeft zij in de I Manorie van Antwoord op het Voorloopig I Verslag der Tweede Kamer duidelijk doen I bikomen, dat zij bij de uitvoering der hier l;»rgestelde wettelijke regeling in het al- Iqmeen ernstig rekening wenscht te hou- Iden met de belangen van de bedrijven of I endernemingen. die vreemde arbeids- I krachten in dienst hebben. Daarbij zal I zeker worden gelet op die vreemde I arbeiders, die mogen worden gerekend tot I de kem van het bedrijf. Echter zal niet Imogen worden voorbijgezien, dat de Re- ■geering bij haar beslissing in deze evenzeer I ral letten op de houding, die de vreemde I landen, waartoe de betrokken arbeiders I behooren, aannemen ten aanzien van de I toelating van of het verrichten van arbeid I door Nederlandsche arbeiders in die [landen. Of er aanleiding is, eerst dan het ver- Irichten van arbeid door vreemde arbeids machten aan een vergunning te binden .ranneer zal zijn gebleken dgt geschikte I Nederlandsche arbeidskrachten beschik- Ibaar en bereid zijn een werk op zich te laemen trots het ieit, dat hun een lagfr wordt aangeboden dan waaraan zij wend waren" zal de Regeering wees Ier reeds op in de Memorie van Antwoord I aan de Tweede Kamer naar omstandig- I heden moeten worden beoordeeld. DE HANDELSBETREKKINGEN VAN NED.-INDIE. De a.s. besprekingen met Japan. De N.R.Crt. schrijft: Ofschoon de Neder. Ilandsche delegatie voor de handelsbespre kingen met Japan die 4 Juni te Batavia I aanvangen nog niet deiinitief benoemd lis, kan men verwachten, dat de vice-pre- Isident van den Raad van Indië, dr. Meyer IRanneft tot voorzitter zal worden be- Ir.oe.T.d. Reeds is bericht, dat uit Neder- I land twee gedelegeerden naar Indië zullen bean, n.l. prof. van Gelderen en de heer Kpanjaard. welke laatste, als voorzitter Ivan de commissie van adviek voor de I er nvoerwet alle contingenteeringen lln Nederland heeft behandeld en dus ■speciaal georiënteerd is op het gebied van liie belangen van den Nederlandschen I export. Verder kan men wel aannemen, dat de directeur van economische zaken, de h^er Iwellenstein, deel van de delegatie zal uit- maken. Het is niet uitgesloten, dat de onder- I tie telingen geruimen tijd zullen duren. I Dra te Suinla van Japan met Britsch line: hebben 3'maand in beslag ge- ■nomen. Zooals men weet, zijn de besprekingen bet Duitschland over de handelsbetrek- ■tingen met Indië afgebroken, omdat men I'm beide zijden nadere informaties moest 15 "™nen en zich beraden. wij vernemen nu, dat de besprekingen Iranenkort, waarschijnlijk in de eerste Jffilft van Mei, zullen worden hervat en wel I» Den Haag. De Nederlandsche gezant te Berlijn, Ivan DDnburg Stirum, die voorzitter l*an de Nederlandsche delegatie is, zal loaarvoor naar Nederland" komen. I protocol is bij de tot stand- lr™'nS van het handelsverdrag met Italië lvf„ Selegd, dat over de handelsbetrek- I af, van Italië met Nederlandsch-Indië I •uzonderlijk zou worden onderhandeld. I wajr w'i veruemen, zijn de eerste voor- I aar!! gen voor de2e onderhandelingen v„Jev!?gen- Men stelt thans n.l de I onrifÜ!. che desiderata op, die later het 11„„ e™etp van de onderhandelingen zul- ll var |l€n uitmaken. hq!!!i.1e„ delegatie van Nederland voor de Itlid prekingen met spanje is inder- I sopciaüi pro£- van Gelderen aangewezen, dp?p voor de Indische belangen bij ren a e,rllandelingen. Prof. van Gelde- 5Drpi-i!Ü echter niet deel aan de be- overiapÜ!11' De Deiangen - n Indië die betreft?? geen ZE,kcrl v- groot belang voorzit!?; ™rden belu igd door den een heer L Nedfrlantische delegatie, AFSCHEID LUITENANT-GENERAAL H. A. SEYFFARDT. Als chef van den Gcneralen Staf. Een groot aantal personen, uit militai ren en burgerlijken kring hebben gister middag op het bureau van den Generalen Staf te Den Haag afscheid genomen van luitenant-generaal H. A. Seyffardt, die met 1 Mei aftreedt als chef van den staf en gistermiddag receptie hield in verband daarmee. Onder degenen, die hem de hand kwamen drukken, waren de chef van den marinestaf, vice-admiraal De Graaff, de generaals of oud-generaals Weber, Croockewit. van den Akker, Vorstman en Vogelaar, de oud-hoofdaalmoezenier kolo nel Everts, kapitein-luitenant ter zee H. J. Brueninck, de directeur van den Topo- grafischen Dienst de heer A. van Hengel, een deputatie van het 2de regiment veld artillerie (waarvan generaal Seyffardt commandant is geweest), bestaande uit overste H. D. S. Hasselman en kapitein jhr. D. W. Slckinghe, mr. R. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam en lid van den Raad van Defensie, een depu tatie van de inspectie der infanterie, be staande uit generaal-majoor I. H. Reyntjes den opvolger van generaal Seyffardt en kapitein A. J. R. de Vos, een deputatie uit de Vereeniging van Verlofsofficieren der Nederlandsche landmacht .bestaande uit reserve-majoor W. Cool en reserve-luite nant kolonel dr. J. de Jong, een deputatie van de A.R.K.O., bestaande uit kapitein A. J. J. M. Lohmeyer en luitenant N. J. L. Kortekaas. een deputatie van de inspectie der artillerie, bestaande uit generaal-ma joor M. ridder van Rappard, luitenant kolonel J. P de Man en luitenant J. K. H. de Roo van Alderwerelt en vele anderen. BOND VAN POLITIEPERSONEEL. Vijf bestuursleden der afdeeling Amsterdam geroyeerd. Naar wij vernemen heeft het bespro kene in een Maandag 1.1. gehouden ver gadering van de afdeeling Amsterdam van den Algemeenen Bond van Politieperso neel in Nederland het hoofdbestuur van dezen Bond aanleiding gegeven, over te gaan tot het royement van vijf bestuurs leden der afdeeling, t.w. de heeren Mey- nen, Andringa, De Vries, Laats en J. de Jong. Het persbureau V.D. heeft zich in dit verband gewend tot den voorzitter van ge noemde afdeeling, den heer J. J. van Leus den, die mededeelde, dat in de Maandag 1.1. gehouden afdeelingsvergadering ge sproken is over het jongste congres te Utrecht en het onbevredigende resultaat daarvan. Er is toen besloten, over dit re sultaat besprekingen te voeren in huis houdelijke vergaderingen met de leden der afdeeling. In die vergaderingen zal de goedkeuring der leden van de houding van het zittend afdeelingsbestuur worden ge vraagd en de eventueel verder te nemen maatregelen zullen daarbij worden be sproken. Op grond van dit besluit is. naar de zegsman mededeelde, het royement dei- genoemde bestuursleden gevolgd. De voor zitter zelf is op de bewuste vergadering niet aanwezig geweest. HANDELSBETREKKINGEN MET AMERIKA. Uitwisseling van producten. Naar het „Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren" verneemt, is door de regee ring een commissie benoemd, die met Amerika zal onderhandelen over uitwisse ling van producten. Deze commissie heeft o.m. tot taak een regeling te treffen tot uitvoer van lijnolie uit ons land naar Amerika, waar tegenover Amerika lijnkoe ken naar Nederland zou exporteeren. BE ENGELSCH—NEDERLANDSCHE BESPREKINGEN. Het na het beëindigen der Engelsch— Nederlandsche handelsbesprekingen te Londen gepubliceerde communique ver meldt, dat elk der beide partijen princi- pieele voorstellen heeft ingediend, welke thans worden bestudeerd. Dit onderzoek zal waarschijnlijk veertien dagen in beslag nemen, dan zal in den loop van verdere besprekingen, welke zoo spoedig mogelijk te Londen zullen worden hervat, de be slissing worden genomen. De Nederland sche voorstalen hebben in hoofdzaak bacon en tuinbouwproducten betroffen, hetgeen de Britsche positie moeilijk maakt. NEDERL. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. Deze vereeniging vergaderde gisteren te "Rotterdam onder leiding van den heer Roos. Het jaarverslag van den secretaris, den heer M. Groeneweg, meldde het vol gende: Aan de nabestaanden van 26 overleden leden werd de statuaire uitkeering groot f. 1000 uitbetaald. De uitkeering wegens verlies van betrekking werd aan 93 leden uitbetaald tot 'n totaalbedrag ad f 12,125,50 (v. j. f.8886,50). Aan uitkeering wegens ziekte werd aan 132 leden uitbetaald tot een totaalbedrag ad f 5473,50 (v. iaar f. 5243,50). Aan uitkeeringen wegens on geval werd aan 45 leden een totaalbedrag van f. 5473,50 verstrekt. Uit het Vrijwillig Ondersteuningsfonds is aan 101 leden een totaalbedrag van f. 16.423.38 uitgekeerd. Op 31 December 1933 bedroeg het leden tal 1925. verdeeld over 13 afdeelingen. Het kapitaal van de N.H.R.V. vermeerderde met f. 16.016.09, dat van de fondsenveree- niging verminderde met f. 2487,47, dat van het V.O.F. verminderde met f. 8564,87. Het kapitaal bedroeg per 31 December 1933 in totaal f 851.341,33. Aangenomen werd een voorstel om van de winst van de N.H.R.V zijnde f. 16.214,36, 25 pCt. te reserveeren als „extra reserve", zijnde f. 4053,59, en het restant van f. 12.160.77 over te boeken naar de fond- senvereeniging der N.H R.V., alsmede een voorstel om het verlies der fondsen-veree- niging der N.HR.V., groot f. 11.746.84 af te schrijven van de overwinst der N.H.R.V. er, het restant ad f. 413.93 te voegen bij de reserve voor propaganda. Tot voorzitter werd herkozen de heer P. I C. Roos, tot lid van het dagelijksch be stuur de heer M. v. Handel. DE MASSABESMETTING MET TUBER CULOSE TE EMMER-COMPASCUUM. Gisteravond hebben wij reeds gemeld, dat de resultaten van het verdere genees kundige onderzoek der met tuberculose besmette leerlingen van de openbare UX.O sjhool te Emmer-Compascuum niet ver ontrustend zijn. De onderzoekingen zullen echter geheel ten einde moeten zijn aleer hieromtrent definitieve mededeelingen kunnen worden gedaan. Het „Vad." meldt thans nog 't volgende: In verband met de opgeworpen vraag hoe. ondanks het bestaan van den gere- gelden schoolartsendienst, het proces zoo ver om zich heen kon grijpen, deelde het hoofd der schooi, de heer J. Liefhebber, ons mede, dat op 1 Maart door hem een leerlinge naar huis gezonden werd, omdat hij verschijnselen meende op te merken geen tuberculose die een gevaar voor, anderen konden opleveren. Daar de ouders geen gehoor wenschten te geven aan den; wensch het kind medisch te laten onde^-j zoeken, werd het de toegang tot de sciïdglj ontzegd, zoodat zij na 1 Maart de schoor niet meer bezocht. Voor dien datum had:, zij geen enkelen schooltijd wegens onge-} steldheid verzuimd. Omstreeks half Maart deden zich de eerste ziekte verschijnselen' voor bij andere leerlingen, verschijnselen die deden denken aan griep. Bij herha ling der verschijnselen heeft het school- personeel er den huisdokter op gewezen, dat de zieke kinderen uit dezelfde klas kwamen en op 1 April ontving de dokter een plattegrond van het desbetreffend lokaal, doch er waren geen aanwijzingen in de richting van infectie. Inmiddels ver meerderde het aantal patiënten weer met twee, waarna het schoolhoofd den school arts raadpleegde in overleg met den huis arts. Eerstgenoemde, de heer G. Groene- veld, nam dadelijk de noodige maatrege len en concludeerde tot infectie. Daarop volgden de eerder vermelde gebeurtenis sen, het verdere onderzoek met opsporing der infectiebron, het bijeenroeDen der ouders, enz. Weet men nu nog. dat de t race te Em- men gevestigde schoolartsen meerdere tientallen scholen in de gemeenten Em- men, Odoorn. Sluis en Schoonebcek onder controle hebben, zoodat zij in normale om standigheden niet in staat zijn de bevol king van elke school vaker dan bijv. eens per iaar te onderzoeken, dan is wel dui delijk dat in geen enkel opzicht het toe zicht eenige blaam treft. Ter geruststelling van de ouders werd besloten ook de leerlingen der andere klassen- hoewel die daartoe geen enkele aanleiding geven, te gaan onderzoeken. Aan de hand van de officieele rappor ten, ook van den inspecteur der Volksge zondheid, die inmiddels ter plaatse is ge weest. zullen verdere maatregelen, ook die in zake de financieelt gevolgen voor de ouders, worden getroffen RECLAME. 79 RECLAME. 78 ill: I. Laat er geen gras over groeien, Koop vandaag een pakje Echte Friesche Heeren baai en U zegt voortaan EEN ALGEMEENE BOND VAN SPOORWEGPERSONEEL? Onze spoorwegmedewerker schrijft: VerschiUende afdeelingen van de Ned. Vereeniging van Spoor- en tramwegper soneel hebben aan het hoofdbestuur het veffloek gericht, om op de a.s. aigemeene Bondsvergadering maatregelen te bera men, welke tot grootere eenheid onder het spoorwegpersoneel kunnen leiden. De be doeling is, om tot stichting van een Alge meenen Bond te jtomen. waarin alle spoor- en tramweglbrganisaties opgeno men kunnen worden. DE HEER FENTENER VAN VLISSINGEN BIJ RIJKSKANSELIER HITLER. Rijkskanselier Hitier heeft gisteren den president van de Internationale K. v. K„ Fentener van Vlissingen, den eere-presi- dent der Kamer en tevens president van de Duitsche groep dr. Frowein, den secre taris-generaal Vasseur en het lid van de Duitsche groep der Kamer dr. HiUandt ontvangen. Hierbij waren voorts aanwezig de rijksminister van economische zaken dr. Schmidt, de staatssecretaris bij de rijkskanselarij dr. Lammert en ministe- rialrat dr. Willuhn. De heer Fentener van Vlissingen wees op het werk van de Internationale K. v. K. en haar streven tot bevordering van den goederenruil tusschen de volkeren. Hitier zeide, dat de nood der volken alleen door vreedzamen arbeid uit den weg kan worden geruimd en Duitschland is, overeenkomstig zijn eoonomische struc tuur, bedacht op een levendigen goederen- ruil met de overige landen. De heer Fentener van Vlissingen gaf nog te kennen, dat stabilisatie van de va luta's een eerste voorwaarde is voor een verbetering van de handelsbetrekkingen tusschen de landen. VERSPREIDE BERICHTEN. Op verzoek is met 1 Juni eervol ont slagen met dank voor langdurige diensten J. L. Verveen als burgemeester van Kethel en Spaland en is hij benoemd tot ridder in de Oranje Nassau-orde. Op verzoek met 16 Juli eervol ont slagen P. Meijer als commies van den P. T. T.-dienst. Bij K. B. is aan mr. J. B. W. baron van Hugenpoth in verband met het be reiken van de wettelijke leeftijdsgrens met ingang van 1 Juni 1934 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van Raads heer in het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen "diensten. Een onberispelijke huid verleent u een charme zonder weerga. Zij geeft u een jeugdig uiterlijk en een aan trekkelijkheid, die niet van uw leef tijd afhankelijk is. Als u deze charme bezit, behoudt haar dan door het regelmatig gebruik v^n Palmolive, de wereldberoemde schoonheidszeep. Hebt u nog niet die aandacht aan uw teint geschonken welke deze verdient, begin dan nog heden met onze eenvoudige schoonheids behandeling, de 2-minuten methode: Masseer 's morgens en 's avonds gezicht en hals twee minuten met het zachte, overvloedige schuim van Palmolive zeep en warm water. Daarna afspoeleneerst met warm, dan met koud water. Over de resul taten zult u méér dan tevreden zijn AUTODIEVEN IN IIET NAUW GEDREVEN. Een surveilleerende agent van politie zag in de binnenstad van Rotterdam een personen-auto rijden zonder lichten op. Hij sommeerde te stoppen, doch aan het bevel werd geen gevolg gegeven. De auto reed juist met grootere snelheid door. Met een andere particuliere auto ach tervolgde de agent den overtreder, die in de richting van den Coolsingel verdween. Daar trof den achtersten wagen het on geluk te moeten wachten voor een stop licht. De andere, die even te voren nog net had kunnen passeeren, wist zich zoo aan de achtervolging te onttrekken.. De vreugde over dit succesje is voor de inzittenden niet van langen duur geweest In de Mauritsstraat toch reed dezelfde auto een zestienjarigen wielrijder aan. De jongen zelf bleef wel nagenoeg ongedeerd, maar zijn fiets was totaal vernield. De auto stopte; de automobilist en zijn pas sagier, die uitstapten, bekommerden zich tot verbazing der omstanders niet om hun slachtoffer, doch zetten het op een loo- pen in de richting van den Westersingel. Verontwaardigde burgers zetten de twee na. Eén hunner, een zeventienjarige sla gersknecht, werd zoodanig in het nauw gedreven, dat hij in de gracht sprong. De andere, een 31-jarige bankwerker, werd spoedig gegrepen. De drenkeling kon op het droge gebracht worden. Gezamenlijk zijn zij naar het politiebureau Kruisplein geleid. Daar bleek, dat de twee avontu riers de auto van het parkeerterrein op de Meent gestolen hadden. Zij zijn opge sloten in het bureau Groote Paauwen- steeg. (Hbld.) NEDERLANDER TE ANTWERPEN BEROOFD. Eergisteren heeft te Antwerpen een be- rooving plaats gevonden, waarvan de Nederlander, de heer L Z., die sinds eeni- gen tijd in een hotel in de Simonsstraat verblijf houdit, het slachtoffer is geworden. De heer Z. was in kennis gekomen met den 38-jajigen Rus M. B. uit Hamburg met wien hij vriendschappelijke betrekkingen had aangeknoopt. Eergisteravond had ge noemde B. wederom een bezoek bij hem gebracht en hem bij die gelegenheid eenige lekkernijen aangeboden. Toen de heer Z. deze opgegeten had was hij in slaap ge vallen en toen hij eenigen tijd later ont waakte bemerkte hij tot zijn groote ont steltenis dat zijn „vriend" verdwenen was qn hij tevens twee portefeuilles, inhou den den f. 30.00(1 en 7 a 8000 Belgische francs vermiste. De politie werd van het geval dn kennis gesteld die* pogingen in het werk stelt den Rus op te sporen. BUiTENLANDSCH GEMENGD. OUD-RECHTER SCHIET EEN VERSLAGGEVER DOOD. Te Morelis (Michigan) heeft de gewezen rechter Rafael-Garcia een verslaggever van de bladen Universal en La Prensa doodge schoten. naar men meent, omdat hij on gunstig over den rechter geschreven had. EEN BELGISCHE STAVISKY. Te Roeulx, een stadje in de Belgische provincie Henegouwen, werd eenige dagen geleden een zakenman, een zekere Thibaut, gearresteerd, die aan verschillende afzette rijen schuldig had gemaakt Uit het onder zoek is nu gebleken dat de man voor meer dan een millioen francs aandeelen van denkbeeldige ondernemingen, die naar hij beweerde in Turkije waren gevestigd, bij lichtgeloovige menschen had weten te plaatsen en dat hij zich op het oogenblik van zijn arrestatie voorstelde een holding company van zijn 15 a 20 fictieve maat schappijen met een kapitaal van 150 mil lioen francs in het leven te roepen. De Brusselsche bladen spreken van Thi baut als van een Belgischen Stavisky. (N.R.Crt.). o WINKELIERS. DIE OVERVRAGEN WORDEN GESTRAFT. Overeenkomstig de instructies van Mus solini worden alle winkeliers in Italië, die hun prijzen nog niet in overeenstemmihg hebben gebracht met de verlaagde loonen en traktementen hunner klanten, gestraft Te Palermo heeft de prefect 87 winkels gesloten, die te hooge prijzen vroegen, o.a. 16 slagerijen, zeven bakkerijen, 48 alge meenen levensmiddelenwinkels. VERDRONKEN. Gistermiddag is de 6-jarige P.. terwijl hij met eenige vriendjes aan het spelen was, langs het Maas- en Waalkanaal. blj"Nijme- gen, te water geraakt en verdronken. VLIEGTUIG RAAKTE DE BOOMEN. Gistermiddag hadden op de Groote Heide te Venlo door een 16-tal militaire vlieg tuigen oefeningen plaats. Bij het opstijgen is een van de machines, bestuurd door een aspirant vlieger, te dicht over de boomen gevlogen. De staart van het toestel werd daardoor licht beschadigd, met het gevolg, dat de stuurinrichting niet meer naar be hooren kon functionneeren. Uit veilig heidsoverwegingen besloot de bestuurder een noodlanding te maken, welke zeer vlot verliep. Het toestel is gedemonteerd en des avonds per vrachtauto naar Soester- berg vervoerd. Msb WEER INGEBROKEN IN EEN KERK TE GENT. Vannacht is ingebroken in de St. Mar- tinuskerk te Gent. De inbrekers zijn langs een dakgoot en vervolgens door het breken van een ruit de kerk binnengedrongen, waar zij het kleine tabernakel en twee offerblokken hebben opengebroken. De buit„ die hun in handen is gevallen, kan ten Ijoogste 20 francs bedragen. Een po ging, om ook in de sacristie te komen, is mislukt. Hoewel de gevolgen dus niet ern stig zijn, heeft het feit toch groote be roering gewekt na den jongsten opzien- barenden diefstal van het paneel van het Lam Gods-schilderij. (Msb 400 STUKS VEE DOOR MUGGEN GEDOOD. Uit Little Rock (Arkansas) wordt ge meld, dat plotseling ontzettende zwermen Buffalo-muggen zijn opgetreden, die groo te schade hebben aangericht aan den vee stapel. In twee dagen zijn 400 paarden, muilezels en andere dieren gedood. UIT HET RAAM GEVALLEN. Gistermiddag is de 5-jarige J. toen hij in de ouderlijke woning in de Fiersonstraat te Nijmegen voor het open raam zat van de eerste verdieping op straat gevallen. Hij brak zijn rechterbeen en kreeg een zware hersenschudding, zoodat de kleine niet naar het ziekenhuis mocht worden ver voerd. Gisterenavond verkeerde het ventje in levensgevaar. DE JACHT OP DBLLINGER. Terwijl de nasporingen naar Dillinger en zijn bende ijverig worden voortgezet, zon der dat ook maar het minste spoor van de bandieten wordt gevonden, wordt thans bekend, dat Dillinger en zijn voornaamste helper John Hamilton den 13den Maart aan een bandroof te Carson in Iowa heb ben deelgenomen. Daarbij hebben zij beiden schoten in den schouder opge- loopen. Zij dwongen beambten van het bureau van den geneeskundigen dienst te St. Paul hun wonden te verbinden. Een der beambten heeft thans de ver klaring afgelegd, dat 15 Maart op zijn bureau twee mannen zijn verschenen, waarvan er één onder zijn jas een mi trailleur verborgen hield. De mannen had den van hem geëischt, dat hij hun een nieuw verband zou aanleggen, hetgeen hij ook had gedaan. De beambte heeft naar zijn zeggen den gewonden aangeraden, den volgenden dag terug te komen. Intus- schen had hij de autoriteiten van het ge val in kennis willen stellen, hetgeen hij echter niet heeft gedaan. Hij had toen niet geweten, dat zijn bezoekers Dillinger en zijn kornuit Hamilton waren Hij heeft thans zelf schorsing uit zijn functie ge vraagd. Bij den bankroof te Carsor zijn 52.344 dollar buitgemaakt. De overal werd ■uitgevoerd door zeven bandieten, die wa, igjj bewapend njgt machinegeweren.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9