H. M. PIERROT De muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën". LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 27 April 19; NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. reclame- Gero-Zilver Gero-Zilmeta Gero-Gromalca\Mode,,en ^Rijkste keuze Vele BEURSOVERZICHT. MOTIVEERING VAN HET VONNIS. RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. AGENDA. reclame. ROMPLJ® waddinxveen. Burgerlijke Stand v. L KON. NED. GROFSMEDERIJ. Vergadering van aandeelhouders. Onder leiding van den president-com- tmissaris, den heer J. H. Zeeman, had hedenmiddag de Jaarlij ksche vergadering van aandeelhouders plaats der N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Grofsmederij al hier. De heer Zeeman herdacht den over leden president-commissaris den heer P. M. Dekker. Vertegenwoordigd zijn 7 aandeelhouders uitbrengende 12 stemmen Aan 't door den directeur, den heer N. C. F. van Ginkel. uitgebrachte jaarverslag ontleenen wij Aan verschillende werken werd ln 1933 uitgevoerd voor een bedr. van f. 403.976.37 tegenover f. 421.079.23. f. 1.035.266.37 en f. 1 509.266.08 ln de jaren 1932, 1931 en 1930. Het voordeellg saldo der fablcagereke- ning, de z.g. bruto-winst, bedraagt na overboeking uit de latente reserve van f. 86.922.13, f. 45,862.25. De belanswaarde der terreinen, gebou wen, werktuigen, gereedschappen enz. be droeg op ultimo 1932 f. 632.772.69. In 1933 werd aangeschaft voor f. 16.594.63 totaal f. 649.367.32. en geamoveerd voor een balanswaarde van f. 1, tot. f. 649.366.32. Wij stellen u voor op dit bedrag een af schrijving te doen van f. 19.740.51 waar door de balanswaarde zal worden terugge bracht tot f. 629.625.81. Na aftrek van deze afschrijving, van bijdrage ln de kosten van pensioenen, intrest, ongevallenverzekering enzoovoort en na toevoeging van het surplus reserve fonds en te veel gereserveerd in 1932 voor Deb. Debiteuren, blijft een verlies van f. 18650.21. Dit verlies is afgeschreven door over boeking van f. 18650.21 der rekening Re serve Belangen Personeel naar de Verlies- en Winstrekening. Volgens de verlies- en winstrekening be draagt de bruto-winst over 1933 f. 45.862— welke geheel wordt aangewend voor af schrijvingen en reserveering. De jaarstukken werden goedgekeurd, besloten werd het dividend te passeeren. Tot commissaris werd gekozen de heer J. H. Zeeman te 's-Gravenhage en geko zen werd ln de vacature-Dekker, de heer ir J. E. Inckel, eveneens te 's-Gravenhage. De uitloting der obligaties had niet plaats, teneinde de liquiditeit van de vennootschap te bevorderen ln verband met het aanschaffen van nieuw matriaal voor de këttlngfabricage. De rentebeta ling zal echter op de gewone wijze plaats vinden. DE POSTVLUCHTEN. De „Oehoe", uitreis, is van Bangkok te Singapore aangekomen. MAARSMANSSTEEG 1421 HORLOGEMAKER „vlekvrij' Etui 12 Theelepels f. 1.40 Tatellep. o! Vork f. 0.2 KONINGIN EN PRINSES NAAR DE BLOEIENDE BETUWE. Men deelt ons mede, dat H. M. de Ko ningin en HJC.H. de Prinses gistermiddag een autotocht hebben gemaakt door de Betuwe en bij die gelegenheid een bezoek brachten aan mevrouw van Pallandt op het kasteel Neerijnen. Ook heeft H. M. aan de Linge eenige schetsen gemaakt. PRINS HENDRIK BEZICHTIGT NIEUWE FOKKERTOESTELLEN. Z. K. H. Prins Hendrik bracht heden voormiddag met een 15-tal heeren van het Hoofdbestuur van het Nederl. Roode Knus een langdurig bezoek aan de magazijnen der Kon. Fabrieken H. P. Mutters en Zn. te Den Haag, waar het gezelschap werd ontvangen door den heer J. A. van der Hulst, adj.-directeur. Het bezoek gold hoofdzakelijk de bezichtiging van inte rieurs van de toestellen F XXXVI en F XXII. welke vliegtuigen worden voorzien van slaapplaatsen op de Indiëroute. Ook de interieurs van de toestellen op de Europalijnen werden gedemonstreerd. TERAARDEBESTELLING M. G. DE BLOEME. Hedenochtend is op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den M. G. de Bloeme, oud-directeur van den Postcheque en Girodienst. Groot was de belangstelling op de be graafplaats, vooral uit de kringen van de Posterijen en den Girodienst, waarvan velen samengekomen waren om den over ledene de laatste eer te bewijzen. De Minister van Binnenlandsche Zaken had zich doen vertegenwoordigen door den waarnemend directeur-generaal van het Staatsbedrijf der P.T.T.. mr J. F. v. Roijen, voorts waren aanwezig de directeur van den Postcheque- en Girodienst, de heer I.azonder- de procureur-generaal bij den Hoogen Raad. mr. A. Tak. de administra teur bij het Departement van Waterstaat SOERABAJA, 27 April. (Aneta). De Zeekrijgsraad komt in het vonnis (elders in dit Blad vermeld), uitgesproken over de terecht gestaan hebbende officieren van de „De Zeven Provinciën" tot de volgende overwegingen: wettig en overtuigend be wezen is: lo. dat artikel 143 van het Militair Wet boek van Strafrecht is overtreden; 2o. ten aanzien van den beklaagde, den luitenant ter zee der 1ste klasse Fels bo vendien dat hij als bevelhebber van eenige wacht een als zoodanig op hem rustende verplichting niet heeft nagekomen. Ten aanzien van den beklaagde den lui tenant ter zee der 2de klasse Homsveld bovendien dat hij „behoorende tot eenige wacht of ander militair dan als schild wacht een als zoodanig op hem rustende verplichting niet heeft nagekomen". De Krijgsraad verwerpt heit verweer dat beklaagde Fels zal lijden aan een abnor male geestelijke gesteldheid. Als verzachtende omstandigheden wer den aangenomen de overtuiging der offi cieren, dat zij door zich te onthouden van geweld, handelden in den geest der auto riteiten. voorts dat ln aanmerking moet worden genomen het feit dat beklaagden door omstandigheden buiten hun schuld eerst 15 minuten na het ontvangen van het bericht, dat muiterij was uitgebroken over een geladen pistool konden beschik ken: voorts het ontbreken van leiding op een avond van 4 Februari .het slechte voorbeeld van den oudsten aan boord aan wezigen zeeofficier Fels, verder de on- -Uiste gedragslijn, aangegeven door oer. luitenant ter zee Van Boven en ten slotte d« meenlne. welke de officieren koester den, dat zij zich aan die gedragslijn moesten onderwerpen. Voormelde omstandigheden gelden voor al ten aanzien van de luitenant ster zee derde klasse en hen, wier werkkring hoofd- zakelijk op technisch en ander speciaal gebied ligt. Hierna volgen de overwegingen ten aanzien van eiken beklaagde afzonderlijk: Het beroep van den heer Fels op de be kendheid bij de autoriteiten van zijn on bekwaamheid op grond van zijn condultes wordt aanvaard. Ten aanzien van den beklaagde den lui tenant ter zee der 2de klasse Hornsve.c wordt bewezen geacht, dat hli geheel d. kluts kwijt was als gevolg van zijn jeug digen leeftijd, nl. 23 jaar. Ten aanzien van beklaagde den luite nant ter zee 2de klasse De Kroon word bewezen geacht dat hl] zich verscholen heeft achter een gesloten deur. hoewel gewapend met een geladen pistool. Ten aanzien van den beklaagde, der, luitenant ter zee der tweede klasse Dekke" j oud 24 jaar, wordt bewezen geacht dat h -1 niet heeft gehandeld uit vrees doch, wegens zijn on-militaire karakter-eigen schappen. Ten aanzien van de groep beklaagden Rltsema van Eek, Egelinck van Rentergem Koppen. Reynlerse, Baron de Vos van Steenwijk en Smits, staat vast, dat zij tijdens de vaart een voorsel hebben ge daan voor een gewapenden overval. Ten aanzien van den luitenant ter zee der derde klasse Reynierse wordt gewaar deerd dat hij in strijd met het bevel van den officier aan de wal toch aan boord i3 gebleven. Ten aanzien van de luitenants ter zee der derde klasse Agellnck van Rentergem en Baron te Vos van Steenwijk wordt over wogen dat zij den moreelen steun van oudere officieren misten, hoewel zij acti viteit toonden. Ten aanzien van den officier van den M.SD. der tweede klasse De Wilde wordt overwogen diens buitengewoon geringe waardeering van den militaire tucht en orde en de waardigheid van den officier door op ergerlijke wijze na te laten om zich naar de machinekamer te begeven en zijn informeeren bij de deputatie der mui ters naar de voedselvoorziening, voorts het aandringen bij den luitenant ter zee Van Boven op inwilliging van den eisch der muiters om geen geweren te doen nemen uit de rekken door de officieren, ten slotte het aandringen bij andere officieren om niet op zichtbare wijze tijdens de vaart wapens te dragen Ten aanzien van de beklaagde den offi cier van den MjS.D. der tweede klasse Smits wordt diens verweer aanvaard. Ten aanzien van den beklaagde den of ficier van den M.S.D. der tweede klasse Van Balkom wordt overwogen diens zeer onvoldoende waardeering van de mili taire tucht en orde, terwijl hij bovendien volkomen onverschilligheid heeft getoond. Ten aanzien van den beklaagde, den officier van gezondheid der tweede klasse Bos. wordt in overweging genomen diens geheel gemis aan militairen geest, terwijl hij zijn medischen dienst bleef uitoefenen onder de muiters, hoewel er geen ernstige zieken waren. Nadat de voorlezing van het vonnis door den President van den Zeekrijgsraad te 10 uur 45 was beëindigd, ging de Zeekrijgs raad in besloten zitting, waarin de pre- sidtnt memoreerde dat de berechting van de zaak der ,.De Zeven Provinciënaan ving op 31 October 1933 en eindigde 27 April 1934. Een sneller berechting was ondoenlijk. De president dankte den plaatsvervan gend secretaris en den plaatsvervangend fiscaal voor de door hen betoonde acti viteit; hij dankte de Raadslieden voor hun medewerking door beklaagden zooveel mogelijk rechtskundigen bijstand te ver- leenen. De president legde ten slotte den voor zittershamer neer. mr. Schönfeld. dr. K. H. E. de Jong, pri vaat-docent aan de Leidsche Universiteit, de heer Goedhart, oud-directeur der Ste nografische Inrichting, en vele vrienden en bekenden. Aan de groeve voerde de oudste zoon, dr. de Bloeme, het woord. o NED. AARDAPPEL-CENTRALE. Het bestuur der Nederlandsche Aard appel Centrale brengt ter algemeene ken nis, dat het heeft besloten om geen ver dere verhooging van bewaarloon voor consumptie-aardappelen, na 30 April ge- of verkocht, verplichtend te stellen. Tot het einde van het seizoen zullen dus de bewaarloonen voor klei-aardappelen 10.40 en voor zandaardappelen f. 0.20 p. 100 K.G. bedragen. o CONTTNGENTEERING VAN LEDER In de Staatscourant van hedenavond zal een Koninklijk Besluit worden opgenomen waarbij de contingenteerlng van den invoer van leder voor 8 maanden verlengd wordt Voor zoolleder. drijfriemleder, tuig. en zaalleder is het contingent bepaald op 40 van de hoeveelheid, welke gemiddeld per 8 maanden in 1930 en 1931 werd In gevoerd. Voor over leder en ander leder (waar onder zeemleder en voeringleder) is het contingent bepaald op 40 van de hoe veelheid, welke gemiddeld per 8 maanden in 1931 en 1932 werd Ingevoerd. UIT NED. OOST-IND1E. DE REIS VAN DEN GOUVERNEUR- GENERAAL NAAR DE MOLUKKEN. BATAVIA, 27 April (Aneta) De Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië ver trekt 15 September a.s. voor zijn reis naar de Molukken aan boord van stoomschip der Gouvernementsmarine ..Rigel." Dit schip zal worden geëscorteerd door een nader door den Commandant van de Zee macht in Ned.-Indië aan te wijzen oorlogs schip. Vanuit Makassar zal een bezoek worden gebracht aan de Toradja-landen. De reis zal ruim een maand duren. Ook Manokwari zal worden bezocht en op de terugreis Soembawa-Besar. De reis zal worden meegemaakt door den algemeen secretaris, den heer P. J. Gerke, den in tendant van het huis van den Gouver neur-Generaal en de adjudanten. AARDBEVING. GORONTALO. 27 April (Aneta) Gis teravond ongeveer 9 uur 30 werd een vrij hevige aardbevig gevoeld, richting Oost- West, welke circa een halve minuut duurde. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. In aansluiting op het vermelde ln het lste Blad nog het volgende: In zijn arrest, zegt de Hooge Raad o.m.: dat vaststaat de verplichting van het Pa leis voor Volksvlijt tot terugbetaling van de geleende gelden, terwijl tijdstip en hoe grootheid der betaling, op iedere obligatie te doen, afhangen van den uitslag der trekkingen en ook het Amsterdamsche Hof de verplichting van het Paleis voor Volks vlijt om de trekkingen te doen, niet in twijfel trekt; dat 'sHofs bezwaar om De Castro in zijn vordering te ontvangen in de eerste plaats schijnt te berusten op vrees voor verwikkelingen, die voor het Paleis voor Volksvlijt mochten ontstaan bij opeisch- baar worden door de trekkingen van een groot aantal obligaties: dat echter twijfel, of een schuldenaar zijn geldelijke verplichtingen ten volle kan voldoen en zoo neen, in welke rangorde zijn verschillende verplichtingen voor vol doening in aanmerking komen, voor den rechter geen beletsel mag zijn om het be staan van die verplichtingen vast te stel len en tot nakoming daarvan te veroor- deelen, terwijl bovendien in het onderha vige geding nog alleen maar gevorderd wordt nakoming van de verplichting tot het doen der trekkingen; dat ook overwegingen, ontleend aan be lang en inzicht van andere gerechtigden, het Hof niet had mogen weerhouden, om in dit geding de vraag te beantwoorden, of de overeenkomst van geldleenlng voor het Palels voor Volksvlijt de verplichting mee brengt, om de achterstallige halfj aarlij k- sche trekkingen op de gevorderde wijze in te halen. o DIEFSTAL VAN KONIJNEN. Den laatsten tijd werden te Hillegom, Lisse en Noordwijkerhout herhaaldelijk konijnen gestolen. In totaal verdwenen er meer dan veertig. Tenslotte werd de dief, een jongeman uit Lisse, gesnapt. Hij stond gisteren voor de Haarlemsche recht bank terecht. Hem was een der diefstal len ten laste gelegd De jongeman beken de en verklaarde, dat hij door geldgebrek tot de diefstallen gekomen was. De officier van Justitie zeide ln zijn re quisitoir dat verdachte reeds eerder voor diefstal ls veroordeeld en daarvoor straf heeft ondergaan, welke blijkbaar niet ge holpen heeft. Hij eischte één jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Betting pleitte clt mentie. uitspraak 8 Mei. (N,R.Ot.). AMSTERDAM, 27 April. De handel was weer kalm, de beleggings- afdeeling was rustig, terwijl de 4 pCt. 1934 lichtelijk aantrok, en oude schuld eerder was aangeboden. Van de buitenlandsche soorten was Youngleenlng gevraagd, zoodat een ver betering plaats vond. Op de locale aandeelenmarkt waren A'dam Rubbers niet veel veranderd maar toch vast. In Tabakken ging weinig om. De gunstige stemming op de Sumatra tabak inschrijving kwam ln de aandeelen noteering niet tot uiting. Olie's lusteloos, Koninklijke werden lager afgedaan. Shell Unions daalden verder, door de tegenvallende resultaten over 1933. In Sul kers ging weinig om. H.V.A.'s vertoonden een kleine neiging tot reageeren. Voor Scheepvaarten en Mijnwaarden werd bijna in 't geheel geen belangstelling ge toond. Industrleelen trokken weinig aan dacht. Aku's waren aan den gedeprimeer den kant. Unilever en Philips hadden een uiterst beperkte markt. Van de Amerika nen werden City Service tamelijk druk verhandeld. WISSELKOERSEN. Engeland 7.53 3/4 (7.551/.). Duitschland 58.17'/! (58.17'/*). Frankrijk 9.75V: (9.70. België 34.54 (34.55'/*). Zwitserland 47.88'/* (47.89). Denemarken 33.75 (33.80). Zweden 38.90 (39.—). Noorwegen 37.90 (38.—). N.- York 1.46 7/8 (1.47 1/4). Prolongatie 2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Het Jaarverslag der Martha-Stichting. Aan het jaarverslag van de Martha- Stichting, inrichting voor onverzorgde kinderen, alhier ontleenen wij het vol gende: Ook over het afgeloopen jaar blijkt dat de nood der tijden in toenemende mate de inkomsten heeft doen verminderen, zoodat de gedaalde cijfers over 1932 nog verder slonken over het jaar 1933. Dit blijkt weer uit de vrij sterke daling van de „Verpleeggelden", n.l. van f. 116.545.— op f. 108.948.Dezelfde oorzaken als verleden jaar gelden in nog sterkere mate voor 1933: 1. Subsidie-verlaging door de Regeering; 2. Vermindering aantal verpleegden; 3. Moei lijker binnenkomen der verpleeggelden door enkele partijen. Ook de post „Giften" bestaande uit gewone giften, scheurkalen ders, abonnementen en opbrengst Bazaar, ls dit jaar gedaald, en wel van bijna f. 10.000 tot ongeveer f. 8500; een daling dus van f. 1500.Deze Bazaar had de be doeling gelden bijeen te brengen voor de inrichting voor het nieuw verbouwd zie kenhuisje. Het Bestuur is zeer verblijd over de mooie opbrengst, welke gelden zoo nuttig besteed kunnen worden, nu het zie kenhuisje bijna geheel voltooid is en wel dra in gebruik genomen kan worden. Op de balans, komen bovendien nog pl.m. f. 1700.voor als ontvangen giften voor het tekort, w.o. de opbrengst der Collec- teerkaart is begrepen, benevens het wel kome bedrag uit de Weldaaigheidspost- zegels „Voor het kind", zoodat feitelijk de ontvangen giften ruim f.3200.— stijgen, en. hoezeer gedaald, toch een hoogte van f. 11.700 bereikten. De volgende ontvangst post „Opbrengst Boerderijen", is na hal veering van verleden jaar iets bijgetrok ken; echter is de post „Loon Werkjongens" weer verder gedaald, en wel van f.7600— op f.6700.—. Hieruit blijkt, dat de werk jongens, die een patroon hebben, weinig verdienen. Het aantal werklooze jongens blijft vrijwel gelijk, en het bestuur wordt almeer gedrongen door de plaatselijke toe standen de jongens in eigen werkplaatsen werk te verschaffen en in vakopleiding to nemen, zoodat men zeer gebaat zou zijn, Indien een betere toestand zou intreden in de bedrijvigheid te Alphen. Werkobjecten op de Stichting waren er in het afgeloopen genoeg te vinden, vooral voor timmerjon- gens en schildersleerlingen. Zoo de aan- en verbouw van de Ziekenbarak, het on derhoud en verven van enkele gebouwen, de installatie van de verlichte klok op het Centraal gebouw (geschenk van oud- verpleegden ter gelegenheid van het 50- Jarlg bestaan der Stichting). De Zieken barak nadert, zooals gezegd, zijn voltooiing en binnen enkele weken hoopt men het eenvoudig, doch zeer doelmatig en aan trekkelijk gebouwtje in gebruik te nemen. De jogens hebben hier aardig en degelijk werk verricht en een woord van hulde past hier aan de opzichter den heer Hoekstra. Per saldo zijn de totaal-ontvangsten, ver geleken met het vorig jaar, met ruim f. 10.000— gedaald en daar de cijfers van het vorig jaar tegenover het daaraan voor afgaande. eveneens een daling van f. 10.000 te zien gaven, zijn dus de ontvangsten in twee jaar tijds met f. 20.000— terug ge gaan. Bij het nagaan der uitgavencijfers blijkt er geen daling van beteekenis; het totaal der „algemeene kosten" is slechts f. 1000 minder dan verleden jaar. Oogenschijn- lijk heeft hier dus een groote versobering plaats gehad. Dit heeft echter een bijzon dere oorzaak Het bestuur der stichting heeft namelijk besloten de keukeninrich ting. waarvan het systeem hopeloos ver ouderd was. grondig te moderniseeren. Men stond voor de keuze of bi] korte poo- zen telkens te herstellen met vrij kost bare vernieuwingen, of Ineens de zaak flink aan te pakken en een grondige ver betering te bewerkstelligen. Het bestuur heeft na ernstige overweging gemeend, dezen laatsten weg te moeten volgen, on der de overweging, dat naast de geeste lijke ook de stoffelijke behartiging van het groote gezin, kinderen zoowel als personeel, aan hen is toevertrouwd en dat zij zoo mogelijk alles in het werk moeten stellen om aan redelijke eischen op het gebied van voeding te voldoen. Een overweging van beteekenis was, dat het voedsel op de nieuwe kookinrichting bereid, een hoo- gere voedingswaarde zou hebben dan op de ouderwetsche wijze bereid. Mede op ad vies van den dokter, lid van het bestuur, is men tot deze groote uitgaven overge gaan en is onder den post „nieuwe meu belen en machines" opgenomen de prijs van de nieuwe keukeninstallatie ad f. 8036. Deze installatie, waarop de keuken in 1911 reeds was gebouwd als centraal-keuken, ook voor het verwijderde Jongenshuis, bracht nu eenige verbetering en inwendige verbouwing mede, waarvan de kosten ge dragen worden op de loopende rekening. Had men deze bijzondere uitgave niet ge- HEDEN. Schuttersveld: Circus Amar, 8 uur t Stadszaal: Voorjaarsbeurs. l'/s—jr. 711 uur nam. Zaterdag. Schuttersveld: Circus Amar, 21/, uur nam. Stadszaal: Nation. Zangwedstrijd Animo". 7 uur nam. Zomerlust: Selsklp „Fryslan", 8 u. BIOSCOrEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur rr „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 81 Trianon-Theater Breestraat, 8 uur rui „Meisjes in nonnenkleed". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en s'om Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 5 8 uur nam. Zondag van 2 uur at doorta pende voorstelling. „Menschen in 't hotel Casino-theater Hoogewoerd 49. li „My lips betray". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst j> Apotheken wordt van Maandag 23 tot met Zondag 29 April a.s. waargenoni door de apotheken: G. H. Blanken, Ho» woerd 171, telef. 502 en D.- J. van Dries® Mare 110, telef. 406. N voldoet aan of ioGSTE E.SCHENV^ SMAAK EN;HÏ^Nf hoogste had, dan waren „Algemeene Onkosfc ln het totaal f.9000 lager geweest over het vorige Jaar en dat cijfer toch wel degelijk het beeld van bespari op verschillende uitgaven weer. De langrljkste verminderingen zijn: K ding en schoeisel plm. f.1000: salaris derwijzers plm. f. 1200; salaris pen en bazen plm. f. 1300; brandstoffen f. 1000; onderhoud terrein plm. f. 1100; derhoud gebouwen plm. f. 2600 en in en hypotheekrente plm. f. 1000, alz- totaal van f. 9200. Vermeld zij hier, een totaal van f 193.590,91 aan verple uitgaven, en een vermindering van aantal verpleegdagen tot f. 144.189,-, bedrag per verpleegdag ls gestegen ruim f. 1.34, De post „salaris" zal in loopende jaar nog verder verlaging on gaan. omdat een korting der salarf begin dezes jaars is aangevangen. De „belastingen" ls verlaagd door een stige beslissing inzake aanslag in de belasting, hetgeen een blijvende va ging van deze last voor de stichting kend. De vermindering in den post potheekrente en interest" wordt kiaard, doordat een belangrijk bedrag de hypotheken afbetaald is geworden, verschuldigde rentelast ls mede met teruggang van deze schuld sterk ven derd. hetgeen een zeer heugelijk verst sel is. De Hypotheekschuld bedroes saldo op 31 December 1933 slechts f29 Men was tot deze aflossing in staat, door een bedrag aan legaten, hetwelk het afgeloopen jaar werd ontvangen f. 7284,91. De algemeene onkosten zijn het afgeloopen jaar f. 948,40'/. lager weest dan over 1932. De afschrijvingen gelijk gebleven: daarentegen zijn de wone ontvangsten f. 10.744,94 verminde tegenover 1932. zoodat per saldo het t over 1933 f.9796.53'/* hooger is dan 0 1932 en derhalve bedraagt f. 64 O 86.071 Hoewel dit groote tekort het bestuur zorg vervult, is men geenszins term geslagen. Het afgeloopen jaar is, bij t gang van inkomsten, zwaarder belast worden door de groote extra-uitgave de keukeninrichting, terwijl het besta niet zonder grond hoopt dat de uitgav in het loopende jaar nog eenige verlagr zullen ondergaan: zij heeft geen bij zonde, plannen voor dit jaar. integendeel, na at wat zij in de afgeloopen Jaren tot s"" hebben mogen brengen, vraagt de van dezen tijd naar rust. consolidatie. H verwacht dus dat. indien men voor ra: pen of verrassingen gespaard mag blijve het jaar 1934 een kalm en normaal j zal zijn. Indien dan de ontvangsten al nog verder terngloopen en de krach', hulp en medewerking, die de vrienden 4 inrichting steeds getoond hebben, m» blijven aanhouden, zoo vertrouwt het stuur dat de inrichting onder God's ze?" de komende jaren haar belangrijk ongestoord zal kunnen voortzetten. 0 AUTO IN BRAND. Inzittenden zwaar gewond. Op den Breedeweg tusschen deze meente en Zevenhuizen is een auto, stuurd door den heer Comelissen alt' tegen een boom gebotst en in brand gei gen. De bestuurder en een mede-inziW de. de 25-jarige de Bruyn uit Gouda,' den zwaar gewond. Toen men de ongelukkigen uit de WJ dende auto had gehaald bleek het, dat'; heer C. een gebroken been en zware wondingen aan het hoofd had, terwijl B. een hersenschudding had bekomen" wonden aan de handen had. Beide had» tevens brandwonden aan het onderllcba bekomen. Zij zijn naar het Iterson-ziekenhuis-; Gouda vervoerd. Hun toestand is ern® Naar wordt vermoed is de auto ine» kuil van den weg terechtgekomen en da» door tegen een boom gebotst. GEBOREN Willem Frederik, Z. van W. F. en M. J. de Vroede. OVERLEDEN M. v. d. VeldenVerkerk, Wede. 79 J. Kok—v. Varik, Wede. 75 j. iji

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6