AKKERTJES Zoon hoofdpijn? TOM DE NEGERJONGEN Daar zal ik U even van af hel pen LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Vrijdag 27 April 19311 UIT DE OMSTREKEN. Draag altijd zoo'n zakdoosje met "Akkertjes" in Uw vestzak DE KORENBOND „ST. WILLIBRORDUS", De Korenbond „St. Willlbrordus" te Was senaar en waarbij zijn aangesloten de zangkoren van Wassenaar St. WtlUbrord, Wassenaar G. Herder. Wassenaar St. Jo seph, Voorschoten, Noordwijk, Oegstgeest en Katwijk a. d. Rijn hield haar jaarverga dering met zangersavond in het R.K. Ver- eeniglngsgebouw te Wassenaar. De avond zette in met een Plechtig Lof gecelebreerd door pastoor C. Tholenaar voorzitter van den Bond met assistentie van pastoor J. P, Buys en kapelaan Corsten, resp. vice-pres. en geestelijk bestuurslid van den Bond. De zangers van St. Willibrordus zongen ver dienstelijk de verschillende lofgezangen. Pastoor Tholenaar, voorzitter van den Bond opende met gebed en een woord van welkom aan de leden en verdere belangd stellenden. Vervolgens notulen en jaarver slag door den secretaris. De rekening van den penningmeester den heer v. Adrlchem wees een batig saldo aan van f. 133.50. De rekening werd in orde bevonden. Hierop werden verschillende Gregoriaan- sche nummers uitgevoerd. Ieder koor had een vrij nummer. De volgorde der koren was: Noordwijk I, G. Herder Wassenaar 2, St. Joseph Wassenaar 3. St. Willibrord, Wassenaar 4, Katwijk a. d. Rijn 5. De koren van Voorschoten en Oegstgeest waren ver hinderd. Dan volgde de uitvoering van verplichte nummers Gregorlaansch, en wei volgens een nieuw systeem. De koren kregen in de volgorde als bovengenoemd van pastoor Meijsing een nummer op, waarvoor 7 mi nuten werd gegeven om het in te studee- ren: vrijwel onvoorbereid moest dit dus worden uitgevoerd. Na afloop hiervan sprak pastoor Meijsing zijn tevredenheid uit over het aldus gezongene. Pastoor Tho lenaar noodigde hiema eenlge jongedames uit Wassenaar uit een nummer ten gehoore te brengen. Zeer verdienstelijk zongen deze onder leiding van den heer Beuk de „Missa de Angells". Vervolgens werd meerstemmige muziek gegeven. De zangers van den G Herder zongen een lied unisono. Noordwijk voerde de Gloria van de Trinitatis Mis van Hub. Cuypers uit. Wassenaar (de drie koren gaven Palestrijnsche muziek) Katwijk a. d. Rijn het Responsorium „Coenantlbus" van Witt. Pastoor Buys sprak het slotwoord. BENTHUIZEN. De onderwijzeres aan de openbare school alhier, mej. A. Homing, is in gelijke betrekking benoemd te Est bij Gelder- malsem. RECLAME. 78 "AKKERTJES" zijn nu ook verkrijgbaar in handige metalen zakdoosjes mei 3 Cacheis. Dai is zoo gemakkeli]k Ge hebt ze dan, waar Ge U ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pas bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spier pijn, Zenuwpijn, Migraine, "Kater Griep, enz. HAARLEMMERMEER. Stempelbureau voor werkloozen. Met Ingang van 1 Mei as. wordt het sub agentschap van de arbeidsbemiddeling te Lisserbroek opgeheven en overgebracht naar het dorp Abbenes ten huize van den heer Comelisse aan den Hoofdweg aldaar. Juliana-avond. Op Initiatief van het bestuur van de afdeeling Hoofddorp der vereeniging „Pro Rege", zal op Dinsdagavond 1 Mei as. in de Beurs aldaar een Oranje-vergadering worden gehouden, waarin als spreker zal optreden ds. P. G. de Veij Mestdagh, predi kant bij de Hervormde Kerk te Rotterdam en de Hoofddorpsche Orkestvereenlglng onder leiding van den heer van Schreeven hare medewerking zal verleenen. Aanrijding. Op den Hoofdweg werd de wielrijder S., die zooals hij verklaarde geheel rechts van den weg reed door een achteropkomende auto aangereden. De autobestuurder, de heer H. uit Amsterdam, bracht den wiel rijder naar een ziekenhuis alwaar een beenbreuk en een schouderfractuur gecon stateerd werden. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. v. A. E. Timmers en J. Jansen Gerrit, z. v. G. Zekveld en A. Breure Petrus, z. v. Th. J. van Tol en C. A. Pouw Maria Johanna Ge- rarda, d. v. H. Brouwer en J. M. Weijers Theodoras Johannes Jacobus, z. v. A. H. Buckens en G. G. Verhaar Hendrik, z. v. C. van Oostram en R. Kessler Franciscus Petrus Josephus, z. v. N. P. J. Olsthoorn en A. H. Stokman Trijntje Hendrika, d. v. S. van der Meij en M. J. Schoo Aldert, z. v. B. Nieuwkoop en M. Maarsen Jan Roelof, z. v. J. van der Leek en G. Dekker Pleter, z. v. F. Groe- newoud en J. clement Adriana, d. v. G. L. Trompert en H. de Vrles Levenl. d. v. P. Schrama en J. P. Braak Jan, z. v. J. Eveleens en A. Maarse. Ondertrouwd: J. L. de Boo 31 j. en H. A. de Hoog 24 j. E. van den Hazel 33 j. en D. G. van den Burg 24 j. W. E. van den Hazel 30 j. en M. van Wieringen 30 j. C. van der Spek 25 J. en G. J. Hulsbos 23 j. J. J. Dekker 28 J. en K. M. Blom 27 j. Getrouwd: P. J. v. d. Steijle 26 J. en W. Tool 26 j. J. T. van Vliet 19 j. en J. M. van Oostende 22 j. C. van der Steen 26 j. en A. C. Nieuwkoop 28 j. D. Thomas 24 j. en H. C. van Arendonk 25 j. Overleden: Anna Catharina Sol 74 j., geh. met C. Holla Hendrika Bulder 76 j„ geh. met G. Vlaar Anna Francina Feleus 40 j., geh. met A. Grlep Maria Catharina 14 j., d. v. A. van Oosten en H. Beijk. De heeT M„ wonende aan den Ringdijk nabij Aalsmeer alhier, vond gistermorgen op zijn erf een nog ln goeden staat verkee- rend heerenrijwiel. (AKKER-CACHETS) Glazen buit mei 12 jiuks jlechtt 52 ceni (Omzetbelasting inbegrepen). Volgens recept van Apotheker Dumont Dit zakdoosia OA rpnf met drie stuks CCIII KATWIJK AAN ZEE. JAARVERGADERING DER KNAPENVEREENIGINGEN. Een geanimeerde avond. Deze bijeenkomst werd gehouden In de geheel bezette groote zaal van hotel „du Rhin". Aanwezig waren ds. W. M. A. Kalkman, voorzitter van de Chr. Jeugd organisatie, de heer A. den Dikken, 2de voorzitter, de leiders der afdeellngen en vele ouders der knapen. De heer C.Bezemerlietzlngenps. 119:5en ging voor in gebed. Hij heette de jongens ouders en afgevaardigden hartelijk wel kom. HIJ wierp een kringblik op het af- geloopen jaar, dat niet een van de pret tigste geweest is, wat de hulsvesting be treft en wees naar het nieuwe gebouw, dat straks betrokken zal worden. Het doel van de vereeniging is den weg te wijzen naar Christus, het hoofddoel bespreking van Gods Woord en zette het werk nader uiteen. Er moet een band tusschen de ouders en ons werk zijn, vandaar de ouderavonden. Wij doen al het mogelijke, dat tot heil van uw jongen kan strekken. Van ons werk gaat ongetwijfeld een zegen uit, al kunnen soms de vrachten daarvan na jaren pas aanschouwd worden Na dit openingswoord zong een koor onder lei ding van den heer A. van Rijn eenlge meerstemmige liederen. IV* heer van Rijn, die voor het eerst dirigeerde, bracht het er met zijn Jongens goed af. Door W. v. d. Bent werd aardig voorgedragen: „De ver kiezing in de Kinderkamer", waarna K. v. d. Plas een opstel voorlas: „Getrouw tot ln den dood". Nu spraken diverse af gevaardigden. Eerste spreker was ds. Kalkman, voorzitter van de Chr. J.V. Als deze C J.V. er niet zou zijn, aldus spr., dan zouden 90 van onze jongens op straat loopen: daar leeren zij niet veel. maar hier wel. Namens de C.J.V. wenschte spr. alle Jongens geluk met dit jaarfeest en ook de ouders. Het nieuwe Jeugdhuis nadert zijn voltooiing, het is ook de plicht van de ouders om propaganda te maken voor het Jeugdhuis. Spr. hoopte, dat er bij een volgend jaarfeest 300 knapen aanwe zig zullen zijn. Wij allen bouwen, en God zal het doen gelukken! De heer Bezemer dankte ds. Kalkman, waarna nog spraken de afgevaardigden van de Geref. Knapen- ver. alhier, die van de Geref. Knapenver. te Katwijk aan den Rijn, de Knapenver- eenigingen van Rijnsburg en Valkenburg en van de beide Jongelingsvereenigingen alhier. Ook dezen werden dankgezegd voor hun gelukwenschen. Wegens vertrek van den heer Bezemer, berusttte de verdere leiding bij den heer Den Dikken. Aandachtig werd geluisterd naar den heer N. Desjardljn, die het verhaal ver telde van „Kazan de Wolfshond" toege licht door lantaarnplaatjes, vertoond door den heer C. J. Lambour. De heer Den Dikken dankte den heer Desjardljn voor zijn boeiend verhaal, en ook den heer Lambour. Ook bracht hij den dank over aan den heer Van Rijn, die zich met zijn koortje nog eens liet hooren. Na de pauze werd vertoond de pantomine „De wreed gestrafte inbreker". Een voordracht werd gehouden door J. van Duyn en een opstel voorgelezen door Z. v. d Plas. Er volgde nog een paar samenspraken „De jongens van de Club" en „De muzikale Beklaagde". Het was een avond van veel genot De heer W. van Beelen. voorzitter van de Knapen- afdeeling verrichtte de sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. De gehouden Emmabloem-Collecte heeft alhier opgebracht de som van f. 31 46. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. A. v. d. Meer—Straathof van Haarl meer. Kanaalstraat 223 J. Verbeek, van Hillegom, Vreewijk 13 M. J. Sprengers en gezin, van Hillegom, Broek- weg 27, Vertrokken: Mej. A. Hogenes, naar Til burg Mej. J. J. Slierendrecht, naar 's-Gravenhage W. W. v. Leeuwen en ge zin, naar 's-Gravenhage L. de Graaf en gezin, naar Zullen A. N. A. Hogenes, naar 'sGravenhage J. de Vries, naar Engeland. Burgerlijke Stand. Geboren: Lijsje, d. van J. v. d. Spruit en van M. G. de Vos Margaretha Petronella d. van J. F. Th. Dahlkamp en E. v. Diest. Overleden: Ida Kaak, echtgen. van M. Overdorp. 56 jaren Maria Justina van Egmond, 52 j. Wilhelmina Petronella van der Voort, 2 weken Willibrordus Cornells Lambertus Jonkman, 5 weken. Ondertrouwd: E. v. Dijk en E. Vaneveld C. Tillema en I. v. Turennout. Getrouwd: J .Schippers en M. v. Werk hoven L. W. v. d. Meij en P. M. M. Ruig- rok. Vergadering Chr. Historische Jongerengroep. In hotel de „Witte Zwaan" vergaderde de afdeeling Lisse van de Chr. Hist. Jon gerengroep. Als spreker trad op de heer P. Schotte uit Den Haag met als onder werp: .Rechten en plichten van het Overheidsgezag". Bij onstentenis van den lsten voorzitter stond de vergadering onder leiding van den heer L. Goldberg (2de voorz.t. Deze opende de vergadering door te laten zingen van ps. 108:1. Na schriftezlng. pred 10, en gebed sprak hij een kort welkomstwoord. De notulen wer den gelezen en onder dankzegging goed gekeurd. Hierna was het woord aan den spreker, die ln een leerzame rede de rechten en plichten van de Overheid uit een zette. Na de pauze volgde een beang- rljke bespreking. Na een tweetal muziek nummers van de heeren Goldberg en Schaap, volgde het verslag van de ge houden Prop. feestavond te Leiden Hierna droeg mej. A. Tanis nog voor „Het lied van de zee" waarna rondvraag volgde. De heer Dannljs uit Sassenhelm bracht dank voor de uitnoodlglngen en deelde mede dat ook te Sassenhelm ernstige pogingen in 't werk gesteld worden tot oprichting eener groep. De heer Pauw uit Alphen a. d. Rijn, lid van het Fed. Bestuur, die als gast de vergadering bijwoonde, sprak een opwek kend woord en spoorde de leden aan om den landdag, welke op 12 en 13 Mei te Amersfoort gehouden zal worden, te be zoeken. Met het zingen van Gez. 3:1, en gebed, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De opkomst was be vredigend. Na een druk bezoek en vlotten ver koop behoort de Bazaar voor de Suriname- Zending, georganiseerd door de Ned. Chr. Vrouwenbond alhier weer tot het verleden. De goederen, die nog over waren, werden bij opbod verkocht. Deze Bazaar is een groot succes voor den Zendingsarbeid. Het resultaat kon echter nog niet worden mee gedeeld wegens verschillende zaken, die eerst nog afgedaan moesten worden. De Chr. Vrouwenbond mag met genoegen op deze dagen terugzien! Onder presidium van den heer J. C. de Haan werd een ledenvergadering ge houden van de R.K. Voetbalvereenlging „Llsse". De voorzitter memoreerde dankbaar de openstelling van het Gem. Sportpark en de toetreding van 100 nieuwe donateurs. Aangedrongen werd op een beteren geest tusschen de leden onderling, hetgeen in het belang der vereeniging ls. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst der Oranje-vereeniglng. In verband met den 25sten verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, wordt door de Oranje-vereeniging ..Noordwijk aan Zee" a s. Woensdag 's avonds 8 uur een bijeenkomst gehouden ln de Geref. Kerk Medewerking verleenen de beide plaatse lijke predikanten ds. Bouma die den avond zal openen en ds. Cupedo die een slotwoord spreekt. Vervolgens zal ds. Houtzagers uit Voorschoten een rede houden ln den geest van de bijeenkomst. Verder werken mede de Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Glo ria" o. 1. v. den heer Jac. Smit en de Chr. Gem. Zangver. „Zingt den Heer" o. 1. v. den heer G. A. Wiggers. Onze plaatsgenoote mej. C. G. Plug ls geslaagd voor het diploma krankzinnigen verpleging. Momenteel ls zij verpleegster ln huize „Bloemendaal" te Loosduinen. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. v. d. Lelie, Rijnsburgerweg 146, van Rijnsburg; J. Veenstra en gez., Emmalaan 62, van Lelden; M. E. v. d. Kool, Emmalaan 62, v. Lelden; M. Mauve, Leidschestraatweg 8, van Den Haag; G. W, A. Stammers, Endegeest, van Lelden; J. Erlacher en gez., a/b „Medemblik"; J. Th. Kessels, H. Morschweg 106. van Leiden; C. J. Kuljvenhoven geb. v. d. Maat, Hooge Morschweg 106, van Lelden; P. G. Kooij- man, Rijnzichtweg 11. van Voorhout; S. Muller en echtgen., Nassaulaan 54, van Leiden; J. Boevé, v. Assendelftstraat 34, van Zevenhulzen; W J. van Os, Endegees- terstraatweg 7, van Leiden; W. de Roode en gez., De Kempenaerstraat 107, van Leiden: M Harkim geb. Wlcherts, A. v. Burenlaan 3, van Lelden; H. Tijsterman, Dorpsstraat 80, van Rijnsburg; J. Q. v. d. Wal. Deutzstraat 13a, van Voorhout; M. Cl. J. Kerkvliet, Weth. Spaargarenstraat la, van Lelden J. F. Kerkvliet, Weth. Spaargarenstraat la, van Leiden; C. Dek ker, H Morschweg 69, van Leiden. Vertrokken: B. H. Opdenberg, van Ter- weeweg 78 naar Den Haag. Jac. v. d. Does straat 58; D. Plieger geb. Bouwmeester, van Sumatrastraat 36, naar Zwolle, Groe- neweg 35; A. Bouwmeester en gez., idem idem; H N. Overvliet. van Borneostraat 27, naar Sassenheim, Hein Baderstraat 36; B. J. Maitimo, van Oranjelaan 3. naar Katwük, Tarbotstraat 55; G. H. A. van Schuijlenburch. van Leidschestraatweg 7, naar Den Haag, Goudsbloemlaan 49. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Pauline, d. van D. N. den Haan en M. J. v. d. Meij; Abraham Boudewijn Jan Jacob, z van J. Bregman en A. J. Timmers; Hendrika, d. van J. W. Bonda en J. v. d. Heuvel; Petrus Adrianus Jozef, z. van J. N. Kniest en E. M. Dui venvoorden. Ook ln onze gemeente zullen de Crisis-postzegels van 28 April t/m 31 Juli a s. worden verkocht. Men zie de beteeke- nis daarvan in ons blad van gisteren onder ..Stadsnieuws". RIJNSBURG. Vergadering Woningbouwvereen. „Spinoza." Bovengenoemde vereeniging vergaderde hi de zaal achter het Weeshuis. De voor zitter, de heer G. J. Rijkmans opende met een hartelijk woord van welkom. De secre taris, de heer R. Zandbergen, las de no tulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Door het Centraal Bureau van Verificatie is kascontrole gehouden. Uit het uitgebrachte rapport bleek, dat de boeken en beschei den van den penningmeester, den heer R. Wachter, en die van den administrateur, i den heer C. de Monye in de beste orde zijn bevonden. Hierna bracht de secretaris het Jaarver slag uit. Hoewel de gevolgen van de crisis nog steeds gevoeld worden, hoopt het Be stuur. dat het tweede bouwplan toch zijn beslag zal krijgen. De werkzaamheden der vereeniging van de oprichting af werden in den breede nagegaan, eveneens den bouw en exploitatie van woningen ge bouwd door particulieren. Gehoopt wordt op volle medewerking van het gemeente bestuur. In dit verband werden de werk zaamheden opgesomd, die hier. zoowel als bij de hoogere autoriteiten zijn verricht. Het ledental steeg van 26 tot 50. Dank werd gebracht aan de rechterhand der vereeniging, den architect van der Heyden en aan den afgetreden voorzitter, den heer G. v. Delft, die steeds aller belang heeft bevorderd. Deze werd ook uitgestrekt tot RECLAME- ALS DOLKSTEKEN IN HAAR RUG. Gekweld door rheumatiek. Thans van alle pijn verlost. Een vrouw schrijft ons; „Ik werd marteld door pijnen, die me als een doill in mijn rug staken. Vandaar straalden dj pijnen uit tot aan mijn schouders, zoode-1 ik mijn armen niet kon op en neer bt-l wegen van pijn. Nu en dan dacht lk, di;I ik mezelf nooit meer van deze kwelllnget I zou kunnen bevrijden. Weken lang liep 's nachts maar door de kamer zonder nl kunnen slapen. Ik probeerde allerlei soor-L ten smeersels, maar kreeg niet de minste I verlichting-. Toen probeerde lk het mel[ Kraschen Salts en daarmee begon onmid-l dellljk het wonderlijke resultaat, waant I lk tegenwoordig nog steeds geniet. Geen I angst meer om naar bed te gaan, niiil meer bang om te eten. Vroeger werd lil bijna altijd benauwd door het eten. Hul zal wel door een teveel aan maagzuur b I mijn lichaam geweest zijn, maar ik kanI met groote dankbaarheid zeggen, dat dit! thans ook over ls. Ik oogst veel succsil met Kruschen Salts, wat ik nu regelmatlj eiken morgen neem. Het heeft me nieuiel levenskracht gegeven. Mevr. E. p.l Kraschen Salts spoort de inwendige ot-l ganen aan tot krachtige werking. Urine. I zuur en afvalstoffen, die zich mochtal hebben opgehoopt, en de aanleiding Uwerl rheumatiek zijn, worden verwijderd. Ge.l zwellen en pijnen verdwijnen, stijve lede-l maten worden weer normaal en U voeli| zich weer gezond en lenig als voorheen, Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg.! baar bij alle apothekers en drogistal a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelai.l tlng Inbegrepen. Let op dat op het etitel op de flesch, zoowel als op de buitenra.l pakking de naam Rowntree Handels Maal-f schappij Amsterdam voorkomt. de overige bestuursleden en den Raad vijl Commissarissen. Met een woord van op.1 wekking om te Ijveren voor den bloei iel Vereeniging eindigde dit onder applaal uitgebracht verslag. De penningmeester, de heer R. Wachtel gaf een overzicht van de toestand del geldmiddelen, waarna de heer C. dc to.| nye de onderdeelen van de balans uitvorjl toelichting. Nadat enkele '/ragen war beantwoord, werden ook deze versli) onder dank aanvoord. De Bestuursverkiezing had tot result dat de aftredenden, de heeren R. 2a; bergen. A. den Heyer Azn. en C. v. Az. met op één na alg. st. werden 1 kozen. Tot commissaris werd herkozen d' heer H. v. d. Eykel en gekozen ln de vat; ture J. Ravensbergen Jz. de heer G, rul Delft Gz. Het verslag van den Raad uil Commissarissen, werd uitgebracht doorda| secretaris van dien Raad, den heer I Wolthaus. Dit verslag gaf geen reden t:j eenige op- of aanmerking en getui?£l van groote tevredenheid over de verticil tingen van het Bestuur. De architect der Vereeniging, de hetjl Van der Heyden. besprak nog uitroer.!! het tweede bouwplan o.a. de onderhand!-| Ungen met Rijnland over straataanls Spr. hoopte in de volgende vergadertai uitgewerkte voorstellen ter tafel te kun-l nen brengen. Nadat enkele huishouden]dl zaken ter sprake waren gebracht werf! deze geanimeerde vergadering door dei| voorzitter gesloten. SASSENHEIM. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar Johannes Spierenburg Klaasje Spierenburgde Vreugd, wonen; Hoofdstraat 223 hoopt 8 Mei as. zijn 5t| jarige echtvereenlglng te herdenken. Het zal het krasse echtpaar dien dg zeker niet aan belangstelling ontbreken. ZOETERWOUDE. Door B. en W. ls aangewezen i plaatsvervangend burgemeester de hi»l Adr. van Leeuwen Adzn. en tot dieidl plaatsvervanger de heer Jan de Graaf. Tot voorzitter der commissie tot t ring van schoolverzuim is benoemd here J. Schouten en tot secretaris de hee Jac. van de Ruit. Door B. en W. dezer gemeente l toegelaten als volontair ter secretarie f heer Adr. Visser, wonende te Leiden. 261. Net op tijd! Want daar verscheen op hetzelfde oogenbll-k de kolos. Groot en breed kwam hij daar aangestapt. Maar wat zagen de weggescholen mannen daar? Was het groote beest wel zoo gevaarlijk als ze vreesden? Er zat op den breeden rug van het dier een klem, zwart manneke, en die scheen er heel niet bang van te zijn, hoor. 262. „Aoh, nee maar, kijk nu toci cj^l riep Leeuwentemmer uit, „daar |;l zoowaar Drakeplt met zijn Jumbo. HotO Waf l/nmt Hixx nu Viior HnRIl? <7 waratje, je hebt gelijk," antwoordde „het is hem hoor. Maar wat zoekt het bosch? Zoo ver van het Pa'els,'";l daan, er moet zeker iets aan de hand aan het hof". H

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 18