CHEF LHDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 27 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. 25 CT. "IET 20 ST. DE MONT BLANC IS HOOG, FINANCIEN. HET JAARVERSLAG VAN DEN SCHOOLARTSENDIENST „KATWIJK". Steeds grootere belangstelling. Aan het jaarverslag 1933 van den school arts A. in 'tVeld, uitgebracht aan de Com missie van Beheer Schoolartsendlenst „Katwijk" ontleenen wij het volgende: De dienst mag zich in een steeds groo tere belangstelling verheugen; behalve t gewone systematische onderzoek, wordt thans ook getracht de kinderen, die niet onder dat onderzoek vallen, uitvoeriig te onderzoeken op gezichts- en gehoor- scherpte. neus-keelholte. gebit enz. Het extra-volledig onderzoek kost veel tijd, maar werkt doeltreffend. Slechts 3'/o der ouders heeft tegen het geneeskundig schoolonderzoek principieele bezwaren. Het R.-K. schoolbestuur te Veur heeft ge meend niet langer gebruik te moeten ma ken van den dienst. De schoolarts ver trouwt echter, dat men op dit besluit zal terugkomen. Een overzicht wordt gegeven van de scholen in de diverse gemeenten: die voor het zevende leerjaar te Katwijk-Zee is zeer hygiënisch, de Chr. School aan den Hooge- Morschweg en de R.-K. School te Oegst- geest werden verbouwd, de R.-K. Jongens school te Veur verbeterd. Inlichtingen aan diverse gemeenten en commissies wer den verstrekt en op ouderavonden een overzicht van het werk gegeven. Naar aanleiding van de enquête onder het on derwijzend personeel te Katwijk aan Zee, werd deze uitgebreid tot 't geheele district. Ziekten deden zich in bijzondere mate voor. behalve te Katwijk, waar 38 gevallen van roodvonk ter kennis werden gebracht. Het aantal toegetreden scholen bedraagt thans 36, met een totaal van 5559 leerlin gen, t.w. 9 openbare, 19 Chr. en 8 R.-K. scholen. Onderzocht zijn 2802 leerlingen, t. w. Katwijk 1352. Oegstgeest 741, Voor schoten 270, Veur 338 en Stompwijk 101. In het begin van het jaar werd een extra controle ingesteld op de openbare Kleuterschool te Katwijk-Zee: 160 leer lingen passeerden de revue: dit bleek niet overbodig, getuige de uitkomsten. Via het Gemeentebestuur werd contact gezocht met het Crisiscomité, o.m. werd schoeisel verstrekt en door een particulier melk. Het verslag besluit met een zeer uitvoe rige opgave der behandelde ziekten en de daartegen genomen maatregelen. Tenslotte volgt nog een overzicht van de werkzaam heid van het consultatiebureau voor kleu ters te Voorschoten, dat geleid wordt in samenwerking met den huisarts, dr. M. van der Stoel. Dank wordt gebracht aan de Commissie én de Hoofden van Scholen voor hun groote bereidwilligheid en onverdroten ijver om het geneeskundig schooltoezicht zoo goed mogelijk tot zijn recht te laten komen. o AALSMEER. Zilveren jubileum van den heer Moulijn. Alhier herdacht de heer R. Moulijn het feit. dat hij 25 jaar geleden bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Bij deze gele genheid is de Jubilaris des morgens toege sproken door den stationschef, die hem op hartelijke wijze complimenteerde. Mede namens het personeel bood hij hem als blijvend aandenken een zitstoel aan. De Inspecteur van het Vervoer te Amsterdam kwam den jubilaris namens de directie der Ned. Spoorwegen complimenteeren en bood hem een enveloppe met Inhoud aan. In den loop van den dag ontving de ju bilaris nog talrijke bloemstukken van de zijde der burgerij, wel een bewijs, hoezeer de heer Moulijn hier gewaardeerd wordt! Deze dag is voor hem ongetwijfeld een zeer gelukkige geweest. In verband met de bezuinigingen bij de Ned. Spoorwegen wordt ingaande 1 Mei a.s. de heer G. S. G. Wijnenga. commies der Ned. Spoorwegen aan het station al hier overgeplaatst naar Nuth. Op verschil lende stations in de Haarlemmermeer zul len de commiezen door assistenten (be ambten) vervangen worden. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Vertrokken: Tjitske Geertsma. van Aals- meerderweg 249, naar Tietjerksteradeel, Eestrum Gosewinus G. Slob. v. Juliana- laan 42. naar Haarlem, Jansweg 2 Jo hannes J. Heijstek, van Spieringweg 1031, naar Curasao, Willemstad Maria J. van der Knijff. van Hoofdweg 1327, naar Nieu- wer-Amstel. Amsterdamscheweg 326 Pe- tronella J. M. Lanser, van Vijfhuizerweg 62. naar Aalsmeer, stichting „Rustoord" Ge- rardus C. Venverloo. van Kerkhoflaan 83, naar Haarlem, Atjehstraat 73 Geertje Lewis, van Venneperweg 529, naar Hiile- gom, Burgem. Pontstr. 68 Willem Jan sen, van Hoofdweg 902, naar Biervliet, Kaalstraat 636 Pleter Borst, van Hoofd weg 726, naar Rotterdam. Kerkhoflaan 55 Berendina M. van de Plassche, van Slo- terweg 152, naar Amsterdam, Van Hallstr. 107, 1 hg Pieter Schalk, van Dr. Heije- laan 42, naar Voorhout, Engelschelaan 37 Leendert Duijzers, v. Venneperweg 458, naar Hillegom, Pastoorslaan 17 Johanna van Tol, van Leimuiderdijk 493, naar Wou- brugge Wijk A. 23 Trijntje Jansen, van Fortweg 31, naar Maarssen, Friezenstr. 26 GerTit L. van Beek. van Nieuwestraat 16, naar Hillegom, Veenenburgerlaan 10 Johanna M. A, Straathof, van Lisserdijk 590, naar Lisse. Kanaalstraat 223 Jo hannes L. Breur, van Frledalaan 56, naar Amsterdam. Soerabaiastr. 52 Johannes Lindeman, van Eikenlaan 16, naar Amster dam, Admiralengracht 221. 3 hoog Trijntje Troost, van Venneperweg 479, n. Haarlem, Adriaan Loosjesstraat 31 Si mon van Wilsem, van IJweg 141 c, naar Amsterdam. Mercatorstr. 65 huis Leen dert van der Wekken, van Cruquiusdijk 58, naar Bloemendaal, Leidschevaart 68 Cornelia A. Knibbe, van Sloterweg 714, n. Boskoop, Goudsche Rijweg Hugo A. Pruissen, van AalsmeerderdUk 94, naar Velsen, weg langs Zijkanaal C. 8 Hotze Sijtsma. van Beukenlaan 7, naar Amster dam, Uithoomstr. 15 Jacoba M. Tulen, van Huigsloterdijk 383, naar Noordwijker- hout, Kerkstraat 55 Matthijs van der Maarl, van Hoofdweg 1440, naar Velsen, Genieweg 14 Herbert Blom, van Eiken laan 30, naar Amsterdam. Egelantiers straat 151, 3 hg. Harm Blok, van Aals- meerderdijk 490. naar Aalsmeer, Sportlaan 20 Cornelia de Vos, van Iepenlaan 8, n. Zaandam, Oostzijde 32b. RECLAME. 82 Spaart Uw zenuwen en Uw keel ABDULLA AMERICAN CIGARETTES Door een speciale Melange een uitkomst voor Ken, die inhaleeren I ABDULLA American Gevestigd: Teunls Benschop, van Alblas- serdam, E. 12, naar Kerkhoflaan 67 Gustaaf W. van Duinen, Van Haarlem. Kle verlaan 54, naar Olmenlaan 76 Chr. Jo hannes Gagel, van Velsen, Hagelingerweg 95. naar Hermlna Maria Dijklaan 8 Clasinus de Goede, van Arnhem, Rappard- straat 87, naar IJweg 50 Wilhelmina H. Groenendijk, van Bloemendaal. Boeken- roodeweg 1, naar Venneperweg 557 Cor nells Heman, van Schoorl, Duinweg D. 27, naar Akerdijk 25 Wilhelmus J. Heijnen, van 's-Gravenhage, Stortstr. 157, naar Badhoevelaan 54 Jan H. Kingma, van Lisse, Heerenweg 278a, naar Kruisweg 399 Maria M. van der Klauw, van Haarlem, Comelis van Noordestraat 36, naar Kas tanjelaan 4 Sijbren Visser, van Am sterdam .Overtoom 497 hs.. n. Spaarn- wouderweg 13 Tietje van de Witte, van Leeuwarden, Stationsweg 2, naar IJweg 53 Albert de Boer. van Amsterdam, Fre- derik Hendrikstr. 119. 3 hg., naar Sloterweg 138 Jan J. van Duijker, van Amster dam, Hoofdweg 395, 3 hg., naar Sloterweg 92 Nicolaas P. de Koning, van Wognum Z. 260. naar Sloterweg 106 Frederik W. Möhlmann, van Den Helder, aan boord Hr. Ms. „Piet Hein", Kruisweg 1070 Hen- riette L. Steffens, echtgenoote v. F. W. Möhlmann, van Haarlem, Lange Vla- mingstr. 5, naar Kruisweg 1070 Andries Ritmeester, van Alphen a. den Rijn, Steek- terweg 84. naar Stationsweg 60 Gerrit Korsman, van Bennebroek, Bennebroeker- laan 41, naar Bennebroekerdijk 53 Aria Ruighaver, van Hillegom, van Vlietstr. 78, naar Venneperweg 442 Gerrit J. Schef- fer, van Groningen, Billitonstr, 69, naar Nieuwemeerdijk 478 Wed. J. A. Smits, van Amsterdam, Middenweg 231, n. Sloter weg 248. o HILLEGOM. Buitengewoon zwaar varken. De veeboer Th. van der Wiel aan den Zilkerduinweg heeft een varken, dan 23 maanden oud is en bijna 1100 pond weegt. Het wonderdier is 1.10 meter hoog, 2.04 meter lang en heeft achter de schouders een omvang van 2.07 meter. Huizen-verkoop. Ten overstaan van notaris D. Lodder alhier is in toet openbaar verkocht: het café-pand met woonhuis aan de Weere- stelnstraat 101 aan den heer A. Schippers te den Haag (hoogste biederi voor f. 11.100 en het woonhuis aan den Stationsweg 172 aan den heer J. J. van Keulen q.q. voor f. 5000. Het café-pand Hoofdstraat 143 Is in hooger bod gezet op f. 5.400 door den heer J. Veelenturf alhier. Eerste Hulp en Reddingsbrigade. De pi. vereeniglngen „EH.B O." en ..Red dingsbrigade" hielden een gezamenlijken propaganda-avond. die goed bezocht was. Burgemeester Pont. enkele raadsleden, doktoren en hoofden van scholen waren aanwezig. Na de opening doo den voor zitter. den heer C. Veelenturf. hield de Burgemeester een korte toespraak, om zijn sympathie voor de vereenlgingen uit te spreken, te meej omdat zij met steunen op de kas der gemeente. Spr. waardeerde het werk der doktoren die cursussen voor eerste hulp bij ongelukken hebben ge geven Er waren twee sprekers. Dr. D. Buyze, uit den Haag. sprak over het doel, het nut en de noodzaak van het verleenen van eerste hulp bij ongelukken aan zijn medemensch waarbij hij verhaald uit zijn 25-jarige practijk om ten slotte krachtig op te wekken tot steun aan de vereeniging door als werkend lid toe te treden of haar financieel te steunen. Daarna heeft dr. Buyze met «enige per soonlijke felicitatiewoorden de diploma's uitgereikt aan de dames Oudakker, Klin kenberg en Duinhoven, en aan de heeren Wiedijk, van Waveren. Schouten, Chau- dron en Beyersbergen. Tweede spreker was de heer A. J. Meye- ring uit Haarlem, die zich bepaalde tot het zwemmen en het reddend zwemmen, het werk van de Reddingsbrigade. Na het zingen van het Bondslied volgde sluiting: De N.S.B. alhier telt reeds vele leden, die tot nu toe bij groep Lisse ingedeeld waren. Op een dezer dagen gehouden druk bezochte ledenvergadering in Lisse werd door den Krlnglelder uit Leiden de Groep Hillegom geïnstalleerd. De Beurs werd bezocht door 97 per sonen. De handel was traag. De heer Berghuis uit Uitgeest exposeerde rose- griseline (diep rose) een verscheidenheid, die donkerder is dan Augusta, alsmede Oranje Hobbema, te vergelijken met Oranje Pxeane. waarvan de opnaamstel- ling volgt. De Coop. Ver. „Onderling Belang" heeft haar tweeden propaganda-avond voor vrouwen gegeven Op den eersten avond konden niet allen door gebrek aan plaats toegelaten worden. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Thans zijn wel minimumprijzen of „op- houaorijzen" vastgesteld, doch deze mogen niet worden uitbetaald. De ophoudprijzen verschillen aanzienlijk met de vergoedings- prijzen. De ophoudsprijs van bloemkool b.v. is f. 1.50 per 100 terwijl de vergoedlngs prijs slechts f. 0.75 per 100 bedraagt. Voor roode en gele kool zijn deze cijfers f.1 en f. 0.75, voor uien f. 0.60 en f. 0.40, voor bos- peen f. 1.50 en f. 0.75. Daarbij komt de be paling dat alleen 1ste soort voor een ver- goedlngsprijs in aanmerking komt. Verder moeten alle producten, behalve bloemkool en knolselderie. voor den vergoedlngsprijs in K.G. worden opgegeven. Binnenkort krijgen wij de definitieve regeling betref fende het verplicht veilen en het vervoer van groenten en aardappelen op veiling- verklaringen. Ook in de oorlogsjaren ge schiedde het vervoer van aaardappelen op veilingverklarlngen. De ophoud- en vergoedlngsprijs voor vroege aardappelen is nog niet vastgesteld. LISSE. In rest. De Nachtegaal" is opgericht een afd. van R.K. Zuivelhandelaren. De heer van Zwieten hield hierbij een rede; de heer Bakker sprak een opwek kend woord. Een en ander zal verder wor den uitgewerkt wat betreft de plaatselijke afdeeling. o NOORDWIJK. Openbare les der Muziekschool „Polman". In de concertzaal van Hotel Royal te Noordwljk-Binnen, gaf de muziekleeraar, de heer Th. H. Polman met zijn leerlingen een openbare les, die evenals de vorige uit stekend is geslaagd. De zaal was zeer goed bezet toen de heer Polman den avond opende met een kort woord van welkom. Hierna werd begonnen met de afwerking van het uitgebreide programma. Voor de pauze waren het de jongste leerlingen die voor de groote vleugel hun vorderingen demonstreerden. Het is niet doenlijk alle nummers afzon derlijk te bespreken. Wij hebben echter waardeering voor hetgeen de heer Polman met zijn jonge leerlingen weet te bereiken. Rhythme en aanslag waren verzorgd. Cok de zangnummertjes, met woorden van mej. Briinlngs. werden zuiver vertolkt. Na de pauze vergastten de oudere leer lingen op technisch goed pianospel. De vaak moeilijke nummers, van meestsrs, zooals o.a. Mozart. Schubert. Mendelsohn, Bach, Haydn enz. ondergingen vlotte ver tolkingen. Vermeldenswaard is, dat op het programma ook een achttal composities voorkwamen van den leeraar zelf. Nog was er zang en triospel. Het was voor den heer Polman weer een mooie avond! De Werkloosheid in 1933. Het aantal werkloozen bedroeg in onze gemeente in 1933 op 1 Januari 819., 1 April 558. 1 Juli 364, 1 October 443 en 31 De cember 866. Over 1933 werd in totaal aan werkloozenzorg uitgekeerd: Steunverleening f. 107.897.66 Werkverschaffing 99.347.79 Kleeding schoeisel enz2.368. Ontwikkeling en ontspan. 671.65 Subsidie diepspitten 3.801.66 Subsidie werkloozenkassen 17.150. RECLAME- het hoogste punt van Europa! En toch, ais tvij een toren bouwden van al de Sunlight Zeep die in één jaar wordt verbruikt, zou deze 521 maal hooger zijn! Dit enorme verbruik bewijst hoezeer de Neden landsche huisvrouw Sunlight Zeep op prijs stelt, hoezeer de ervaring haar van de voortreffelijke kwaliteit van Sunlight Zeep heeft overtuigd! 23 THANS VOOR 4 (IROOTK STI KKEN., ISOyj-NÏMKN CTS. OP KIK PAK EEN RON VOOR ERA ATE GESCHENKEN Totaal f. 231.236.76 De Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt in onze gemeente op het oogenblik 517, verdeeld als volgt: 38 bouwvakarbeiders, 250 land arbeiders, 98 visschers, 84 losse arbeiders, 31 jongens. 4 kantoorbedienden, 5 dienst boden, 2 chauffeurs, 1 letterzetter, 2 ma chinisten, 1 kok en 1 bakker. Zeer opmer kelijk is, dat het aantal werklooze bouw vakarbeiders in betrekkelijk korten tijd met bijna 100 is gedaald. Door B. en W. is aan het Santos- Comité toestemming verleend voor het houden van een bloemendag op Hemel vaartsdag, 10 Mei a.s. Gevonden: portemonnaie met inhoud sleutel (vertind); een paar strandschoe- nen: blauw ratine jongensjas; sleutel met koperen plaatje No. 20!; oud heerenrij wiel; nikkelen slerdop van een autowiel; j 2 glassnijders; gouden oorbel met groene knop; combinatietang; tortelduif; oud heerenrijwiel; koopmansportemonnaie m. inhoud; rijwlelbelastingmerk; zwarte bontkraag; gouden kinderringetje; duim- stok; mestvork; rijwielbelastingmerk; sleuteltje No. 30; bruin kindermanteltje. I Inlichtingen worden uitsluitend ver- i strekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur nam. ten Politiebureele te Noordwijk-Binnen. o Het loon in de werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken was bepaald dat met ingang van 21 dezer de loonen in de werkverschaffing alhier zouden worden verlaagd van 35 op 32 cent per uur. B. en W. hadden hierover een confe rentie op het betrokken departement, waarbij een tusschenvoorstel ls gedaan om het uurloon te brengen op 34 cent. De definitieve invoering der verlaging werd opgeschort tot heden. In dien tijd zouden B. en W. dan hun bezwaren schriftelijk indienen bij den be trokken minister. Dezer dagen werd door den gemeente opzichter een kennisgeving namens B. en W. aangeplakt waarna werd medegedeeld, dat de verlaging op 32 ct. en regenverlet op 26 ct. per uur direct werd ingevoerd. B. en W. dezer gemeente stellen den raad voor de met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten gesloten rekening-courant overeenkomst groot f. 35.000 welke afloopt op 30 Juni a.s. te verlengen tot 31 Dec. a.s., waartoe bedoelde bank bereid ls. Deze gelden dienen voor de reconstructie van den Voorburgsche weg. De bedoeling is, zoodra de aansluitende Veursche straatweg e.a. geheel gereed zijn, voor de geheele kosten van reconstructie van deze wegen een vaste leening te sluiten. B. en W. dezer gemeente hebben af wijzend praeadvies uitgebracht op het adres van mevrouw M. Oudshoorn—Glas stra. om haar salaris als gemeente-verlos kundige in overeenstemming te brengen met dat van Stompwijk. B. en W. merken op, dat de begrooting voor dit dienstjaar geen meerdere uitgaven kan dragen. VEUR—LEIDSCHENDAM. Maandagavond te 7.30 uur heeft de herdenking van den 25sten verjaardag van Prinses Juliana plaats in de Ned. Herv. Kerk. Als voorgangers treden op ds. Ver met, pred. Ned. Herv. Gemeente en ds. Boukema, pred. Geref. Gemeente. Mede werking verleenen de Gem. Chr. Zang- vereeniglng „Zanglust" en de heer A. Ver meer tenor. o VOORHOUT. Door B. en W. werd benoemd tot len ambtenaar ter Secretarie, tevens belast met de administratie van het waterbedrijf de heer J. J. J. M Festen. Adjunct Com mies le klasse ter Gemeentesecretarie van Vught. Door B en W. werd vergunning ver leend aan de plaatselijke afdeeling van 't Santosfonds, tot het houden van een bloempjesdag op Zondag 6 Mei a.s. NOORDWIJK BINNEN. „Juliana -bijeenkomst". In verband met den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal door de Ver. de Ger Broederkring op Dinsdag 1 Mei a.s. te 8.15 een Juliana-bijeenkomst worden ge organiseerd in het kerkgebouw aan de Vinkelaan, waarin het woord zal voeren de heer J. Juich H.Rzn., directeur van de Dr. Mr. v. d. Berghstichtin alhier. De zangver. „Euphonia" met het Jeugdkoor „Klein-Euphonia" hebben hun medewer king reeds toegezegd en hopen eenlge spe ciale nummers te vertolken. Men vertrouwt op een zeer groote opkomst. RIJNSBURG. Tot controleurs voor het opmeten van bloembollenland zijn door de Bloembollen Centrale aangesteld de heeren N. v. d. Eykel Johz. alhier en C. Bakker te Oegst geest. o VEUR. De bouw van een R.K. Meisjeshulpschool. Na den bouw van de R.K. Meisjeshulp school wenschte het R.K. Kerkbestuur de I gedeclereerde kosten van den architect v. Vliet a f. 1210 te brengen ten laste van deze gemeente. B. en W. stonden hier af wijzend tegenover; na een conferentie met het R.K, Centraal Bureau voor Onderwijs hebben zij echter hun standpunt gewij zigd als volgt: Het R.K. Kerkbestuur en de gemeente nemen leder 1/3 voor haar rekening, de architect laat 1/3 vallen. Het R.K. Kerk bestuur wenscht echter een dergelijke transactie niet te aanvaarden waarom B. en W. ach tot den raad hebben gewend, teneinde een uitspraak te verkrijgen. J VOORSCHOTEN Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana geefft het har moniecorps „Benvenuto" a.s. Maandag avond 8 uur in het Burgemeester Ver- nèdepark een concert. Het programma zal geopend worden met een „In Memoriam" aan wijlen H. M. Koningin Emma. be staande uit „Ases Tod" en het „Wilhel mus". WARMOND. De verbreeding van de Zijl. Een commissie uit Ged. Staten heeft heden ten Raadhulze alhier zitting gehou den tot het aanhooren van bezwaren in verband met de onteigening ten dienst van de verbreeding van de Zijl. Daar geen enkel bezwaarschrift was ingediend en niemand is verschenen, zal met de werk zaamheden wel spoedig een begin worden gemaakt. Met toestemming der diverse exploi tanten der jachthavens alhier zullen op de verschillende havens borden worden geplaatst houdende mededeeling, dat het strafbaar ls zich te vertoonen in onge oorloofde kleeding. De begrooting der inkomsten en uit gaven dezer gemeente dienstjaar 1934 i» door Ged. Staten goedgekeurd, evenals die van het Waterleidingbedrijf over dit jaar. De gemeente-begrooting wijst in inkomsten en uitgaven aan een bedrag van f. 144.144.33. ZEVENHOVEN Burgerlijke Stand. Getrouwd: S. P. v. Veen en T. A. v. Stein T. Haak te Uithoorn en J. v. Horik. Ondertrouwd: Martinus Comelis Mari- nus Janmaat Jm. 24 j. eri Catharina Adrlana Josephlna v. Schle jd. 22 j. te Wilnis Adrlanus Simon Compier Jm. 25 J. en Petronella Jacoba Duikereloot jd. 28 i. te Mijdrecht. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Elizabeth Johaojl d .van P. J. v. d. Ham en M. van Noorul Franclscus Comelis Johannes, z. van c. 1,1 van der Aa en M. H. Smulders Lamtef tus Gerardus, z. van L. G. Oosterling t; A. Roschmann Maria Theresia, d. vanj] Th. Schroder en M. T. Gottenbosch- Berendina Jacoba, d. van C. P. Webera C. H. Polak. Overleden: Philippus Jacobus van sen 81 j„ wdr. van C. M. Ham Hendi Pruijssen 82 j„ wed. P. Verschoor. OndertrouwdD. van Barneveld en C Bazen. Getrouwd: A. F. Hooijmans en 1 van Kempen. Rijwielpad langs den Wassenaarsche S Door de toenemende trek naar i strand aan den Wassenaarsche Slag we het verkeer over dezen weg steeds en hierdoor ook gevaarlijker, omdatij geheele verkeer op de smalle wegvert ding ls aangewezen. Tengevolge hiervan doet zich het i van een rijwielpad langes dezen weg 6 ook ernstig gevoelen. De A.N.W.B. en K.N.A.C. hebben da; aan B. en W. van Wassenaar verzocht aanleg van dit rijwielpad te willen bera deren. RECLAME. Prijs per tube 35 ct. Groote tube 60 til SCHULDBRIEVEN AAN TOONDER. Op het wetsontwerp houdende voort schriften voor de vergadering van bou| ders van reeds uitgegeven schuldbrierai aan toonder heeft de Vaste Commissie v«| Privaat- en Strafrecht twee amendemen ten ingediend. Het eerste strekt om voorgestelde artikel 12, luidende: ..Teeq de beschikkingen van de rechtbank n van haar president, ingevolge deze wet -1 geenerlel voorziening toegelaten, behc-1 dens cassatie In het belang der wetj vervangen door het volgende: ,-BinrJ acht dagen na den dag, waarop de KJ schikking van de rechtbank is uitgesprosq kan, zoo de bekrachtiging is geweigerd,4f schuldenaar en. zoo zij is verleend, ie<Kj houder, die overeenkomstig artikel 9 té zwaren heeft kenbaar gemaakt, tegen «j beschikking bij verzoekschrift in hooifl beroep komen. Het Gerechtshof besJ| ten spoedigste na verloop van den tern" van acht dagen, met inachtneming het bepaalde bij de artikelen 10 en i tweede en derde lid. Tegen de beschikking van het gerecBJJ hof kan binnen gelijken termijn en OP.'T zelfde wijze cassatie worden ingesteld n»| den schuldenaar, zoo de bekrachtig van het besluit is geweigerd, en door o houder, die in hooger beroep is gekomf-l zoo zij is verleend. ,L Tegen de beschikkingen van den Prei;| dent der rechtbank, ingevolge deze wet/1 geenerlei voorziening toegelaten, belW'T dens cassatie in het belang der wet.' L Voorts wordt voorgesteld art. 15 als te lezenJ „Indiening van een verzoek Inge'0'rt deze wet schorst in zooverre de geheel» gedeeltelijke executie van vorderingen tr' bij het verzoek met betrekking tol in vorderingen geheele of gedeeltelijke kw| schelding dan wel uitstel van betaliMI verzocht. De schorsing werkt van het u i stip, waarop de schuldenaar een afscW'l van het verzoek aan den executant nevj doen teekenen, totdat vaststaat of "*-■ bindend besluit al dan niet tot stand se Automobilisten, geeft ^("J signalen, wanneer het wetkm'I noodig is en niet uit sleur tijdverdrijf.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10