BLOEIENDE BOOMGAARDEN. 75»,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 26 April 1934 Derde Blad No. 22729 BINNENLAND. Onuitroeibaar gespuis? DE REGELS VAN DEN WEG. verschillende wijzigingen aangebracht. Het Kon. Besluit tot wijziging van het mntor- en Rijwielreglement, dat gisteren is bekend gemaakt, brengt o.m. de vol- I eende wijzigingen 1 Stoplampen moeten oranjekleurig I licht geven, 2 Snijden" wordt verboden. i 3 Inhalen kan op bepaalde smalle weg gedeelten verboden worden. 4 overbodige geluidssignalen worden VC|b°Autódeuren m0eten voorzichtig ge mend worden. 6 Stilstaande auto's weder verlicht. Nadat reeds enkele maanden na de af- I vrnidring van een nieuw Motor, en Rij- I wielreglement in 1927 de wenschelijkheid I bepleit was om verschillende wijzigingen I aan te brengen, is nu een Kon. Besluit 1 herschenen van 24 Maart 1934, dat ver- I schillende veranderingen brengt. J jn net vervolg zal men steeds aan de I linkerzijde van zijn auto, motor, rijwiel, 1 rii of voertuig moeten aangeven, dat men I vaart vermindert door de ljand op en neer I te bewegen. Ook de stoplamp blijft hier- Ivoor geoorloofd, men moet echter zorgen I voor oranjekleurig licht; de plaats van I dit lichtsein zal nader worden vastgesteld, Ook voor de richtingaanwijzers volgen I nadere ministerieele voorschriften. 1 Bij bochten en vernauwingen van den I weg. waar men onvermijdelijk van richting I moet veranderen zal geen teeken meer Inoodig zijn. Bovendien wordt uitdrukke lijk bepaald, dat door het uitsteken van leen richtingaanwijzer (of de hand e.d.) I de bestuurder geen aanspraak kan maken 1 op een voorrang, die hem niet volgens I andere voorschriften toekomt. Andere 1 tekens dan in deze bepalingen vervat tonnen van de weggebruikers niet geëischt j,orden (dus ook niet een teeken bij I(echtuit rijden). Inhalen Is alleen geoorloofd indien hiervoor voldoende gelegenheid bestaat |ln verband met uit tegengestelde richting naderend verkeer. Veel nieuwe bepalin gen zijn in de rijksregeling verschenen; het kan verboden worden op een weg stil I te staan, te stationneeren (d.i. langer stil- I staan dan noodig is voor in- en uitstap- oen, enz.) en te parkeeren. Deze materie kwam totdusverre alleen voor in de ver- ordening van sommige gemeenten (o.a. Imsterdam). Belangrijk is in verband hiermede de toevoeging, dat dergelijke [verbodsbepalingen ter kennis van de weg gebruikers moeten worden gebracht oip door den minister van waterstaat te he ipalen wijze. l Voor bepaalde smalle wegen kan een l.inhaalverbod" worden vastgesteld. In de 1 practijk bestonden er reeds dergelijke voorschriften, maar het was niet zeker of jcaze rechtsgeldig waren. Dit nieuwe voor- llthrift komt daaraan tegemoet. In aansluiting hiermede wordt thans de mogelijkheid geschapen om aan het ver- I keer uit bepaalde richting voorrang te lieven bij smalle weggedeelten (bruggen) I e.d. Ooi dit is niet nieuw: dergelijke voor- Ischrlften bestaan reeds lang in de practijk. I Het verllchtingsvraagstuk wordt niet I aangeroerd, slechts is bepaald, dat stil- Istaande auto's weder verlicht moeten zijn! I Ook de thans geldende regeling bevat dit I voorschrift, maar het mist verbindende I kracht. Een verbod wordt ingevoerd om ge- I iuldssignalen te geven, tenzij de veilig- I held van het verkeer zulks vordert. Hier- Imede wordt gewerkt in de dezer dagen I door ons bepleitte richting! Een andere nieuwe bepaling houdt een I verbod in om de autodeuren te openen op I zoodanig wijze, dat de vrijheid of veilig- Iheid van het verkeer in gevaar wordt ge- I bracht. We memoreeren nog de verplich- Iting om op alle motorrijtuigen, dus ook I motorrijwielen, een achteruitkijkspiegel te hebben. Verblijdend is het te kunnen constatee- 1 ren, dat thans binnen afzienbaren tijd de I nieuwe internationale verkeersseinen zui- llen worden Ingevoerd, Bovendien znl thans zéér binnenkort het wetsontwerp tot wij- ziging van de Motor, en Rijwielwet wor- 1 den ingediend bij de Tweede Kamer, zoo dat de mogelijkheid bestaat, dat men dan op de huidige veranderingen in het Motor. I dn Rijwielreglement nog terugkomt. Deze wijzigingen zullen op een nader te I bepalen tijdstip in werking treden. DE NEDERL.-ENGELSCHE HANDELS BESPREKINGEN TE LONDEN. Bevredigende voortgang. De Britsche en Nederlandsche vertegen woordigers zijn gisteren op het ministerie |un Handel te Londen voor de tweede Ihaal ln conferentie bijeen geweest. I Dr. Hirschfeld heeft verklaard, dat bij l!y ouderhandelingen bevredigende voort- In n ®ort" gemaakt. Hij hoopt, dat de Ipreliminaire besprekingen heden beëin- lO'gd kunnen worden. Dan zal een offi- |c'eel communiqué worden uitgegeven. Dr. ABRAHAMS. Bedankt met zijn echtgenoote voor „Trein 8.28". *?r- Abrahams en mevr. S. Abrahams "•Reyden te Amsterdam hebben den vol- fl! n brief gericht tot het bestuur van °e vereeniging „Trein 8.28": ■■"a ampele overweging hebben wij de u me(je deelen, dat de gebeurtenis- van den laatsten tijd voor ons een ni°/frkomelijk beletsel vormen, de veree- dlenc *9ortaan met onze krachten te n. Mitsdien zien wij ons genoodzaakt V.P ™ei a s- den band, die ons aan de ,ng blindt, geheel te verbreken. vpr„„„. u duidelijk zijn, dat wij, die de rii»i ni1?® hebben heipen groot maken, komen ardig tot dlt besluit zUn se- vatf'a de ^oste wenschen voor de toekomst H^e vereeniging. Abraï? nd> (w- B-' Abrahams, S. nDtahams_yi a. Reydeu.'2 de heer fentener van vlissingen in berlijn. Diner te zijner eere. De Duitsche afdeeling van de Inter nationale Kamer van Koophandel heeft gisteravond naar aanleiding van het be zoek van den president van de Internatio nale Kamer van Koophandel, den heer Fentener van Vlissingen in hotel Adlon te Berlijn een diner gegeven, waaraan tal van vooraanstaande vertegenwoordigers der regeering, der groote organisaties en uit het bedrijfsleven aanzaten. Aanwezig waren o.m. de rijksminister van buiten- landsche zaken, von Neurath, de zaak gelastigde van den rijkskanselier voor economische aangelegenheden, Keppler, de leider der Duitsche economie, Kessler' en de leider van het buitenlandsch politieke bureau der N.S.D.A.P., Rosenberg. De rijksminister voor economische zaken, Seldte hield een korte tafelrede, waarin hij zeide: De rijksregeering verheugt zich zeer bij zonder, U mijnheer Fentener van Vlis singen aan het hoofd te zien van dit be langrijke Internationale instrument. Men spreekt weliswaar in alle landen er over, dat de saneering van den economischen toestand slechts voort kan komen uit de bevordering en verzorging van den ruil van goederen en van het verkeer tusschen de afzonderlijke landen, maar aan den anderen kant zien wij, dat in feite prac- tisch in vele gevallen het tegendeel ge daan wordt en dat de eene maatregel tegenmaatregelen aan den anderen kant oproept en dat een verstarring en bevrie zing en daarmede ook een wantrouwen is ingetreden, dat den internationalen goe- derenruil, het internationale verkeer en daarmede de bevordering van de wereld economie beperkt en dientengevolge alle betrokken groote landen steeds meer moeilijkheden bereidt. Ik geloof, dat het voor de Internationale Kamer van Koop handel een dankbaar gebied is hier in detailwerk mede te helpen en er voor te zorgen, dat practlsch langzamerhand den anderen toestand geschapen wordt en het vertrouwen weerkeert. De voorzitter van de Internationale Kamer van Koophandel, de heer Fente ner van Vlissingen gaf uiting aan zijn vreugde, dat de Internationale Kamer van Koophandel in Berlijn goede vrienden heeft. Spr. schilderde de groote bereid- wiligheid van de Duitsche leden om mede te werken aan de taken van de Kamer en stelde vast, dat de belangstelling in Ber lijn thans nog grooter geworden is dan vroeger. Bijzondere vreugde gevoelde spr. er over, dat ook vertegenwoordigers der Duitsche regeering aanwezig waren. Dat bewijst, aldus spr., dat bij de Duitsche re geering belangstelling bestaat voor de werkzaamheden van "de Kamer. nederlandsche vereeniging van huisvrouwen. DE NOOD VAN DE BOOMKWEEKERS. Een nationaal park in klein formaat te Bilthoven. Men schrijft aan het U.D. o.m.: Het is vrijwel algemeen bekend, dat ook de boomkweekery een moeilijken tijd door leeft. moeilijkheden, die niet door de crisis werden veroorzaakt, maar hierdoor ver scherpt en uitgebreid over nagenoeg alle bedrijven in ons land. Vooral op die kweekerijen. welke, zoo niet uitsluitend, dan toch grootendeels op den export waren ingericht, zooals wij deze vooral kenden in Boskoop, Naarden-Bus- sum, Aalsmeer, Oudenbosch, hebben de voorraden zich meer en meer opgehoopt. Boskoop wordt daarbij niet zonder reden voorop gesteld. Deze plaats toch bestaat hoofdzakelijk als kweekerscentrum en haar handel was voor verreweg het grootste deel op het buitenland gericht De kwee kerijen te Naarden-Bussum werden bouw terreinen voor de groeiende dorpen, Aals meer legde zich toe op de cultuur van snij bloemen, maar Boskoop moest vooral in de oude richting blijven voortwerken. Om een oplossing te brengen ontstond de gedachte aan een nationaal park. Men weet, dat de regeering nog geen be slissing nam en dus dit nationaal park nog slechts een gedachte is, Het publiek vraagt zich dan af. wat zoo'n nationaal park eigenlijk is of zal worden. Deze vraag wil de heer J. H. van Straaten van Nes, die de gedachte opwierp, in een voorbeeld beantwoorden. Met de medewerking van de familie Kramer te Rotterdam, die haar ideaal gelegen bosch terrein van ongeveer 4 hectaren aan den Soestdijkschen straatweg te Bilthoven be langeloos ter beschikking stelde, wordt thans een nationaal park in klein formaat aangelegd. Dit geschiedt in den vorm van een tentoonstelling in de vrije natuur van bloeiende heesters, coniferen, sierheesters enz., opdat iedereen zich een beeld kan vormen van hetgeen een natibiiaal park zou moeten worden. Deze tentoonstelling, die ongetwijfeld zeer veel bezoek zal trekken, wordt den 8en Mei officeel geopend en van 9 Mei tot en met 10 Juni voor iedereen tegen een klein bedrag toegankelijk gesteld. Jaarvergadering te Breda. De Ned. Ver. van Huisvrouwen verga derde gisteren te Breda onder leiding van mr. Eerdmansde Holl. Volgens het jaar verslag zijn er 33.000 leden. Mevr. OppenheimerBelinfante werd gehuldigd omdat zij 10 jaar secretaresse- penningmeesteresse is. Mevr. Pel, uit Lei den, hield een toespraak en bood de Jubi- laresse een bloemenmand en een zilveren vlschschaai met de initialen der vereeni ging aan. De rekening en verantwoording van de penningmeesteresse sloot met een batig saldo van f. 224.69, dat tot afschrijving op de keukens is bestemd. De aftredende hoofdbestuursleden, de dames C. Eerdmansde Holl en A. E. Douwes DekkerJolles, werden herkozen. In de vacature mevr. A. van Gilse van Geldermalsen werd gekozen mevr. M. J. BraunsSchagen. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur, dat de algemeene vergade ring als haar oordeel zou uitspreken, dat het verleenen van korting door leveran ciers bij contante of daarmee gelijk te stel len betaling, mits gelijkelijk geldend voor alle koopers, aanbeveling verdient, doch dat alle andere vormen van korting onver dedigbaar zijn, omdat zij een zuivere prijs vorming in den weg staan. Mevr. A. van Gilse, het aftredende en niet herkiesbare bestuurslid, werd door de presidente gehuldigd. Haar werd een zil veren broodmand aangeboden, alsmede een zilveren bloemenvaas met orchideeën. Om 5 uur vond op het stadhuis te Breda een officieele ontvangst plaats. DE MOEILIJKE POSITIE VAN HET MIJNBEDRIJF. In antwoord op vragen van den heer Hei-mans betreffende van regeeringswege te nemen maatregelen in het belang van het mijnbedrijf zegt minister Kalff, mede namens minister Colijn, dat de moeilijke positie van het mijnbedrijf voornamelijk moet worden toegeschreven aan het ver lies van export; overmatige invoer van steenkolen doet zich niet voor. Zou in het laatste geval beperking van den invoer, zoowel in handelspolitiek opzicht als met het oog op de binnenlandsche handels- en scheepvaartbelangen, gemakkelijk verde digbaar zijn, thans stuit deze op bijzondere moeilijkheden. Omtrent heffing van een recht op bui- tenlandsche steenkolen is overlegd met den minister van Financiën. De slotsom was. dat, aangezien zulk een recht, nu volgens de geldende verdragsbepalingen Duitsche kolen hiervan zijn vrijgesteld, krachtens het meestbegunstigingsrecht niet zou kun nen worden geheven van kolen uit landen, waarmede een handelsverdrag is gesloten, het in het leven roepen van een invoer recht weinig practisch nut zal hebben. Maatregelen tot bevordering van het ge bruik van Nederlandsche steenkolen heb ben reeds in ruime mate succes gehad. Hoewel de Nederlandsche mijnen een con ventie hebben gesloten met de importeurs van Duitsche kolen, wordt voortgegaan met het bevorderen van gebruik van het Nederlandsche product. Nauwere samenwerking op economisch gebied door de mijnen wordt ook door de Regeering beschouwd als een middel om kraohtiger te staan in den strijd doch hiertoe moeten in de eerste plaats de be langhebbenden zelf den wil koesteren. Omtrent de punten, genoemd als meer reclïtstreeks de belangen van de arbeiders rakende, kan worden medegedeeld, dat de directies zich reeds in de vergadering der Contactcommissie van 10 December 1933 bereid verklaard hebben zooveel mogelijk rekening te houden met den wensch om, indien weder tot ingrijpende maatregelen, zooals massaal ontslag en nieuwe of nog verdere beperking van de arbeidsweek, moet worden overgegaan, ter zake vooraf overleg te plegen in de Contactcommissie. De regeering ziet geen aanleiding om de contactcommissie tot bedrijfsraad te her vormen. ZONDAG A.S. ZAL DE BETUWE OP HAAR MOOIST ZIJN. De K.N.A.C. meldt: Zondag a.s. zullen de Betuwsche boom gaarden hun bloesemweelde nog in volle pracht vertoonen. Teneinde een vlot verkeer te bevorderen en de automobilisten zooveel mogelijk van de bloeiende vruchtboomen te doen ge nieten, volgen hieronder enkele wenken en eenige van de mooiste routes. Rijdt steeds zooveel mogelijk langs de dijken. Gij ziet dan over de boomgaarden heen en krijgt op deze wijze het mooiste uit zicht. Rijdt niet hard, hoogstens 30 KM. per uur. Eerstens leenen de smalle kron kelende Betuwsche wegen zich niet voor snelverkeer en tweedens hebt ge dan geen tijd om iets van al het moois in U op te nemen. Indien gij bij een mooien boomgaard zijt aangekomen, stop dan een oogenblik en bezie de bloesem eens van dichtbij. Indien gij kunt, verzuimt dan niet de Betuwe nog eens te gaan zien op een achtermiddag en tracht dan met een laagstaande zon in den rug te rijden. Ge zult dan versteld staan van de bijzondere schoonheid die u wordt geopenbaard. Enkele mooi routes: 1. Van de nieuwe verkeersbrug te Waar denburg over den Waalbandijk langs het schilderachtige Neerijnen en Opijnen met een zeldzaam mooi riviergezicht, langs Varik en Ophemert naar Tiel. 2. Van Tiel over den Waaldijk langs Echteld, IJzendoorn, Ochten, Dodewaard en Hien naar Andelst. 3. Van Opheusden over Kesteren naar Lienden, verder langs den Rijndijk of wel binnendoor over Ingen, Eek en Wiel naar Maurik en vandaar naar Tiel. 4. Van Culemborg of Beusichem over Buren naar Tiel. 5. Van Elden langs den Rijnbandijk naar Randwijk. 6. De wegen om Tiel, langs Drumpt, Kerk-Avezaath, Zoelen en de Groote Brug. GEEN ROULETTE VOOR SCHEVENINGEN. Hazardspelen zullen bestreden worden. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft de Raad van Ministers op voorstel van den Minister van Justitie besloten geen ha zardspelen op de badplaatsen toe te laten. De Exploitatiemaatschappij te Scheve- ningen had hiertoe een verzoek gedaan aan den Raad van Ministers. Het plan was, in stede van een spel als Straperlo b.v. roulette te gaan spelen. De requestran- te was bereid aan allerlei beperkende be palingen te voldoen. Aan dit verzoek zal nu geen gevolg gegeven worden. (Vad.) BURGEMEESTER WASZINK VAN ROERMOND. In verband met geruchten omtrent het aftreden van den burgemeester van Roer mond, mr. M. A. M. Waszink, kunnen wij thans definitief melden, eenerzijds dat er van aftreden geen sprake is, anderzijds dat nog niet definitief vaststaat, wanneer mr. Waszink zijn werkzaamheden zal her- yatten. DE MIDDENSTAND EN DE JAPONNEN-PARADE VAN DE A.V.R.O. Het Algemeen Bestuur van den Konlnkl. Nederl. Middenstandsbond heeft dezer dagen het volgend schrijven gericht tot het bestuur der Algemeene Vereeniging Radio- Omroep: „Van verschillende zijden hebben ons ernstige klachten bereikt over de door uw omroep georganiseerde „Japonnen-parade" Deze modeshow moge als een logisch uit vloeisel beschouwd worden Van de knip cursussen van mevrouw De LeeuwVan Rees. naar veler meening overschrijdt uw omroep de grenzen van specifiek ar beidsveld door het organiseeren van der gelijke bijeenkomsten. Daarbij komt, dat blijkens de officieele aankondiging in „De Radio-bode" een der grootwinkelbedrijven, n.l. de N.V. magazijn De Bijenkorf, gelegenheid wordt geboden om reclame te maken voor zijn japonnen- en stoffenafdeeling. Het voorkomen van het bekende Bijenkorf-embleem en andere aanwijzingen in de Radio-bode-aankondi gingen wijst erop, dat hier een commer cieel doel wordt nagestreefd, waarvoor de propaganda in den omroep verboden is. Bovendien wordt aan deze shows een thé-complet verbonden, alles voor den prijs van 25 cent, dus voor een bedrag, dat ver ligt beneden den gemiddelden prijs, welke in de café-restaurantbedrijven naar redelijke calculatie moet worden berekend. Wij mogen uw bestuur dan ook niet ver helen, dat door de aankondiging van deze „Japonnen-parade" en de daaraan ver bonden attracties in middenstandskringen ernstige ontstemming is verwekt, en dat de A.V.R.O. de kans loopt om door derge lijke handelingen de sympathie van dui zenden luisteraars te verspelen. Men heeft bij ons Bondsbestuur aange drongen op verweer met de krachtigste middelen, doch de groote waardeering, welke ook dezerzijds voor het mooie, cultu - reele A.V.R.O.-werk wordt gevoeld, heeft ons ervan weerhouden daaraan aanstonds toe te geven, overtuigd als wij zijn, dat uw bestuur tot het inzicht zal komen, dat de A.V.R.O. met zoodanige bemoeiing bulten het terrein van den omroep, op den ver keerden weg is. Wij vertrouwen dan ook uwerzijds de toezegging te mogen ontvangen, dat hierop zal worden teruggekomen." EERSTE KAMER IN DEN DIESELTREIN. Gisteren hebben de leden der Eerste Kamer hun eerste rit met den nieuwen Dieseltrein der Nederlandsche Spoorwe gen gemaakt. De Kamer was zoo goed als voltallig: bovendien werd de tocht mee gemaakt door de ministers Kalff, Slote- maker de Bruine, Oud, De Graaff, De Wilde, Marchant en den oud-minister Beelaerts van Blokland. Ook de Kamer-voorzitter mr. W. L. ba ron de Vos van Steenwijk merkten we on der de reizigers op. Van de directie der Nederlandsche Spoorwegen waren aanwezig de heeren dr. H. van Manen en ir. E. C. van Dijk, ir. Hupkes, chef van den dienst, materiaal en werkplaatsen en ir. Bolleman Rylstra, hoofdingenieur. Punctueel 16.43 uur de trein was om half vier uit Den Haag vertrokken stopte de motor-trein op het eerste per ron te Arnhem voor de eerste klasse wachtkamer, waar de heeren zich eenige oogenblikken ophielden. Men was algemeen zeer voldaan over de nieuwe trein, die wat snelheid en comfort betreft, aan alle verwachtingen voldoet. Even over vijf uur vertrok het gezel schap weer. Op de terugreis werd gestopt te Ede. Utrecht en Gouda voor het uit laten van die Kamerleden, die de reis naar elders wenschten voort te zetten. Te 18.19 uur arriveerde de trein wederom aan het S.S.-station te Den Haag. i RIJWIELVERGOEDING IN DE WERK VERSCHAFFINGEN. In opdracht van den minister van sociale zaken, hebben de Rijksinspecties voor de werkverschaffing aan de ge meentebesturen en aan de uitvoerende lichamen in de gebieden der Rijksinspec ties medegedeeld, dat de bekende „rij wielvergoeding" voor tewerkgestelden, eenigszins is gewijzigd en wel zoodanig, dat met ingang van de eerste werkweek, tot nader aankondiging wordt vergoed: voor een afstand van twee maal 10 tot 15 K.M. daags 50 cent per man per week: voor een afstand van twee maal 15 tot 20 K.M. daags f. 1 per man en per week. BURGEMEESTERS. Herbenoemd is tot burgemeester van Hoeven P. J. Jansen; van Mierlo J. C. J. Verheugt; van Gendringen J. J. A. M. Beaumont; van Harderwijk J. de Jong Saakes; van Winterswijk J. A. R. Bosma; van Schipluiden D. J. M. van Gent; van Vianen S. Hoogeboom; van Renesse W. H. Scholder; van Hoofdplaat B. J. M. Tho- maes; van Colijnsplaats en Kats J. W. A. Stüte; van Ooststellingwerf E. van Dou wen; van Hasselt J. P. Roijer; van Nieuw- leusen J. P. Bakx; van Delfzijl J. Buiskool van Vlagtwedde F. A. Beins; van Beegden J. H. van Geldrop; van Stamproy J. M. Stals. HERSTELLINGSOORD EN SANATORIUM VOOR KANTOORBEDIENDEN EN HANDELSREIZIGERS. Onder presidium van den heer Jac. F. Vogel had in het „Parkhotel" te Rotter dam de goed bezochte jaarvergadering van „Dennenheuvel", vereeniging tot het ex- ploiteeren van herstellingsoorden en sana. toria voor Handels- en Kantoorbedienden, Handelsreizigers en Handelsagenten plaats. Het jaarverslag van den secretaris ver meldt, dat het aantal contribuanten iets achteruit ging; per 31 December stonden 3164 leden, 1285 begunstigers en 249 dona teurs te boek. In het Herstellingsoord „Dennenheuvel" te Ossendrecht werden 39 patiënten ver pleegd, terwijl voorts aan 14 personen gelegnheid geboden werd tot het volgen van een korte rustperiode; het totaal aantal verpieegdagen bedroeg 2105 In het sanatorium „Dennenrust" te Renkum werden 36 patiënten verpleegd met 4365 verpieegdagen. de resultaten werden door (je leidende medici gunstig beoordeeld. RECLAME 14 Thans Is gebleken, dat vele bestrijdingsmiddelen tegen- ralten en muizen bii onvoldoende werking hel ongedierte voor verdere verdelging ongevoelig maken, op dezelfde wijze als ingeente personen niet meer vatbaar zijn voor bepaalde ziekten. Slechts het werkelijk maagvergif Rodent, dat op ratten en muizen een fatale aantrekkingskracht uitoefent, is in staat elke rat en muis volkomen uit te roeien. Waarom zoudt U nog langer last van muizen en ratten hebben Een doos Rodent van 50 ct. of een dubbele doos i 90 ct zal U veel last en schade besparen. Imp.: Fa. B. Metndersma - Den Haag. B54 Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat aan 19 patiënten nog reductie op den lagen ver- pleegprijs werd verleend tot een bedrag van f. 2051.52. De verlies- en winstreke ning sluit met een voordeelig saldo van f. 255.55; het kapitaal staat thans met f. 123.048,52 op de balans vermeld. De aftredende bestuursleden, de heeren N. A. A. Kampman, Rotterdam, R. L. de Graaff, Amsterdam en W. P. Zoetemeyer te Haarlem werden bij acclamatie her kozen. Een voorstel van de afdeeling 's Graven- hage om een commissie te benoemen, wier taak het zal zijn daartoe strekkende voorstellen te ontwerpen tot wijziging van de art. 3 en 22 der statuten werd met groote meerderheid van stemmen aange nomen, terwijl voorts de voorstellen van de afdeelingen Groningen en Rotterdam om een bouwfonds te vormen voor het stichten van een kinderhuis bij acclamatie werden aanvaard. VERSPREIDE BERICHTEN. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft de financieele voorstellen van B. en W. goedgekeurd, waaronder het heffen van 65 opcenten op de Gemeentefondsbe lasting. Bij K. B. is benoemd tot notaris bin nen het arrondissement Breda, ter stand plaats Roosendaal, gemeente Roosendaal en Nispen, A. C. Nieboer, candidaat-notaris te Eindhoven. Bij K, B. is benoemd tot notaris bin nen het arrondissement Utrecht, ter standplaats de gemeente Maarssen, mr. J. Eggens, candidaat-notaris te Utrecht (va cature L. G. James.) Bij K. B. is benoemd tot notaris bin nen het arrondissement Almelo, ter standplaats de gemeente Den Ham, W. B. H. van Tright, candidaat-notaris te Hil- sum. UIT NED. OOST-INDIE. UITKEERINGEN N.LV.A.S.-FONDS. BATAVIA, 26 April (Aneta). Het NX V.A.S.-fonds heeft over de maand Maart 1934 aan ontslagen werknemers in de sui kerindustrie uitgekeerd Aan 472 Europeanen voor een bedrag van f. 26.698, aan 5148 inheemschen voor een bedrag van f. 10.296. BOKMA DE BOER MALANG. 26 April (Aneta). Alhier is overleden de heer Bokma de Boer, oud- hoofd van het laboratorium voor grond onderzoek van de fabrieken der Factory der Nederlandsche Handel-Mij., oud- groepsadviseur van het proefstation voor de Java-suikerindustrie. oud-landbouwkun- d,ig-adviseur van de Internationale Crediet- en Handelsvereeniging Rotterdam. I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9