CORRESPONDENTIE. Als het deze keer geen reuzenlange cor respondentie kan worden, moeten jullie maar denken: een ander maal langer, maar ik lig te bed en dan is schrijven altijd veel vermoeiender, ik zal mijn best doen zooveel mogelijk op alles te antwoorden. Annie Boekestein, zoo. heb je mij toen gefopt voor 1 April, daar dacht ik niet aan en ik heb het toen heusch geloofd. Judith de Roode, je hoeft alleen de ant woorden op te schrijven, niet ook de raad- Arie en Piet Smittenaar, je kunt beiden genieten van Aries prijs. Jan Brokaar en Abram v. d. Ouweelen. van wie is het hondje, wie van beiden schreef de brief? Bep en Wim Nieboer, dat kan ik toch heusch niet van te voren weten wanneer iemand gelukkig zal zijn bij het loten. Jo en Kit Dreef, wie mag er niet naar gymnastiekles en waarom niet? Dat raad sel is heel onduidelijk. Rietje Trap, hartelijk gefeliciteerd en veel plezier op je verjaardag. Annie en Wim Keyzer en Piet Lagas, het is best hoor zooals jullie nu met je drietjes inzendt. Wonen jullie te ver van het bu reau Leldsch Dagblad om den brief daar te bezorgen vóór Maandags 9 uur 's morgens, dan kost het geen postzegel. Lies Deumer, bevalt het je alles zoo goed in Leiderdorp, en zoo'n mooie nieuwe school! Heb je al vriendinnen? Was je net buiten met die windhoos of met het on weer? Geertruida Blote, ja alles groeit en bloeit buiten zoo mooi, dat zag ik de vorige week ook nog dagelijks, nu helaas niet meer, nu moet ik te bed liggen. Emmy Geerdes. dat was aardig voor je zusje en Lijntje dat ze beiden een prijs behaalden. Is dat een aardig spelletje dat waschophangen? Sientje Timmermans, ja dat doe ik zelf allemaal het werk voor de raadsels, prijs raadsels, loten enz. Clasina Möhlmann, heb je zóóveel huis werk tegenwoordig, dan mag je gerust wel enkel de raadseloplossingen sturen, zonder brief er bij. Petra v. Waveren, zeker mag je alle raadsels oplossen. Dat begrijp ik dat jij, die in Lisse woont, rondom in de bloemen zit, het is nu een prachtige tijd. Woens dags en Zaterdags heb je dan toch zeker 's middags vrij. Mar janna en Marius van den Anker, ik moet nu te bed blijven, maar hoop dat het niet lang zal duren. Sari Minnee, wat een heerlijken verjaar dag heb je gehad, dat zie ik wel aan alles uit je brief. Ben je zelf naar Leiden ge weest om je prijs te halen? Johan Hoogstraten, je raadsels gaan bij de zeer vele raadsels die nog liggen te wachten op een beurt. Leen de Jong. uit logeeren geweest met de Paaschvacantie? dat vond je zeker heel prettig. Waren de prijsraadsels je te moei lijk? Conny van Vliet, hartelijk gefeliciteerd nog met je verjaardag, al is de dag al voorbij als je dit leest. Adri en Ali Crama, natuurlijk hoopten jullie op een prijs, dat deed iedereen die meedeed, maar velen moesten teleurgesteld worden. Piet v. Schayk, naar de bloemenvelden geweest? ik begrijp dat het er prachtig was. Rie en Klaas Oudshoom, op 't oogenblik kan ik helaas niet uitgaan, want moet te bed liggen. Prettig dat Klaas is overgegaan Pietertje en Saartje Lagendijk, heb je verleden week niet gezien in de correspon- tie dat ik jullie feliciteerde met je nieuwe zusje. Hoe gaat het er mee? Francina en Bald de Wit, dat zal groot feest worden op school, aardig hoor. Ja L. D. woont nu in Leiderdorp en vindt er alles heel prettig. Tine v. d. Star, zoo ben je gelukkig weer thuis en weer geheel gezond, ben je niet erg ziek geweest. Was je moeder niet blij toen je weer thuis kwam. Corrie v. d. Kerkhof, had je dat woord nooit gehoord. Vandaag is het nog vol strekt geen zomer, nog zóó frisch, mijn kachel brandt nog steeds, al lig ik ook te bed. Nico Koning, het zal zeker eerst vreemd en moeilijk zijn, die nieuwe taal, de jeugd moet die leeren, maar de oudere menschen behoeven dat niet te doen. Wim Serlie, hoe grappig, zóóveel verjaar- De wolken vliegen langs de lucht. Gaan zij nu plots'ling op de vlucht? Heer Wind toch blaast ze zóó hard voort. Dat iedereen zijn buld'ren hoort. De menschen zeggen: - 't stormt geducht! De wolken jagen langs de lucht! Maar ik denk vast: het is slechts spel. Ze spelen krijgertje of wel (Nadruk verboden i. dagen tegelijk, wat moest je toen veel feli- citeeren op één dag. Jo en Tiel v. d. Linden, zijn jullie al een paar maai naar de bloemenvelden geweest, dat begrijp ik dat de trams o zoo vol zijn, vooral op Zondag. Nico Liebert, wat aardig, wat je mij schrijft over het aquarium op school. Is de pomp er al? Ik lees ook graag. MArietje Voorzaat en Annie "Cats zijn jullie ook al eens naar de bollenvelden gaan kijken? Fietsen jullie ook? Of alleen maar wandelen? Triny en Hendrientje Blotkamp, dat trof dan wel heel aardig, dat het grapje van je moeder waarheid werd. Ben je het boek zelf gaan halen? Bep en Plet Vos, het was zeker wel een vroolijke feestdag toen je moeder jarig was, en mochten jullie lang opblijven, je kon Zondags uitslapen. Henk en Cor Bousie, hoe lang gaan jul lie naar Brussel? Heelemaal per auto? En mogen jullie dan van school verzuimen? Ja, ik ben ook wel in Brussel geweest. Tinie en Leonie Impeta. zoo. zijn jullie in de Paaschvacantie naar Leiden en Oegstgeest geweest? Jullie hebben vroeger immers in Leiden gewoond? Mientje van Riet, niets erg hoor, dat scheurtje in je brief. Annie van Weizen, zeker, vind ik het heerlijk, dat het mooi weer is. al kan ik nu ook niet uit, doordat ik te bed moet blijven. Cisoa van Gijzen, Jaantje en Bep Brax- hoven, nu eens de 3 nichtjes te zamen. Zijn jullie met je drieën den prijs van Cisca gaan halen, ik denk dat de nichtjes het boek ook wel mogen lezen, niet waar Cisca? Henny van Wijk, heb je dat ongeluk met die auto's gezien? Och er gebeuren helaas altijd zóóveel auto-ongelukken, men leest er dagelijks van, wel treurig. Toosje Bouter, ben je Zondag zoo heer lijk gaan wandelen en daardoor maar een korten brief? Dat begrijp ik best, het be hoeven ook heusch geen lange brieven te zijn. Hennie de FEcluse, ik heb nog altijd raadsëls in voorraad liggen en zóó velen vragen telkens: wanneer plaatst u mijn raadsels nu eens, en ik kan toch niet alles tegelijk plaatsen. Je hebt groot gelijk dat je het maar bewaart. Viertal van Vliet, dat lijkt mij heel aar dig die pop als eierwarmer voor meerdere eieren. Hoe meer verscheidenheid van handwerken, des te aardiger zal de ten toonstelling worden. Martha van Dam, ben je zoo ijverig aan Verstoppertje, heusch. met de zon, Die zfch op eens verschuilen kon. Daar is zij weer en lacht, die guit! Maar 't spelletje is nog niet uit. Weer vliegen wolken langs haar hee Zoodat de arme zon verdween. Dan schijnt z' opnieuw, tot 's avonds Ze eind'lijk gaat naar bedje toe! CARLA HOO het breien? Voor wie worden die sok Zijn er ook raadselnichtjes van mij bij in de klasse? Eempien en Jo Wassenaar, dank de brieven ook van Jan. Ik dacht wel de briefkaart terecht was gekomen an had ik die wel teruggekregen. Ik be dat het Zondag ontzettend druk wa de wegen waar bollenvelden waren te Zijn er vlak bij jullie ook? Wilhelmina en Beppie Groenhui waren er Zondag gasten bij jullie vai Overijssel om naar de bollenveldei kijken? Ja, ik las in de courant da Zondag van heinde en ver menschen komen kijken. Janna Schinkel, heel grappige pla. op je nieuwe postpapier. Ik lees ook de verhalen in de kinderkrant, ik wil als raadseltante toch ook lezen. Jan de Graaf, ik begrijp best, dat j< kleine jonge beertjes allerliefst v maar om ze mee naar huis te nemen als je mij schreef, dat zou je niet i vallen, hoor. Maria E. Laman, toen je schreef, het mooi voorjaarsweer, maar terwi; nu schrijf, is het guur en ben ik blij de kachel brandt, al lig ik ook helaa bed. Heb je bloemen in je tuin? Nelly en Greet de Leeuw, alsjeb voorloopig geen nieuwe raadsels. Ik er nog genoeg in voorraad liggen. Lientje Oostveen, neen, ik heb radio, dus heb dat ook niet gehoord, je naar je jarige Oma geweest? Johannes Jacobus Planje, heb je prettig op Wielingen gelogeerd? Hel daar familie wonen? Willy Flaman, ga je dikwijls roeien? kan je zwemmen ook? Dat is veilig als je eens in het water viel. Heeft je een eigen bootje? Ali van Cittert, wat een ellenlange b ik kan daar onmogelijk ook zoo ellen op antwoorden. Ik vind heel aardig wat je vertelde over die spelletjes en kindje en het feest, enz. Stiena van der Blij, van jou ook al als van Ali zoo'n ellenlange brief vol halen, Ik vind het wel aardig hoor het i te lezen, al kan ik er niet lang op i woorden, want als ik op iederen brief lang antwoordde, dan vulde ik de h kinderkrant. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER Den Haag, Van Beuningenstraat i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16