2$«le Jaargang WOENSDAG 25 APRIL 1934 No. 22728 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADyÈRTENTIEN:] Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. - - Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlen 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor evenitueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 (Si. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35; per weet 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd si}n, per weet „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lel- I jen brengen ter algemeene kennis, dat E Castelein, te Leiden, een verzoek heeft I ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrij® drank voor gebruik in het perceel langebrug No. 6a, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden, 25 April 1934. 9986 JUBILEUM DS. M. J. PUNSELIE. 25 JAAR LEIDSCH PREDIKANT. Volgende week Woensdag herdenkt ds. M. J. Punselie, Ned. Herv. pred. alhier, den i dag, waarop hij vóór 25 jaar in de oude sleutelstad zijn intrede deed. Marinus Johannes Punselie werd 8 Dec. 1875 te Gouda geboren en studeerde aan het Chr. Gymnasium te Doetinchem en 1 aan de Amsterdamsche en Utrechtsche I Universiteit. In 1899 candidaat geworden [in Zeeland aanvaardde de jubilaris 25 i Febr. 1900 het predikambt te Kuinre, sprc- 1 lende over Gal. 5 13 b, na tevoren te zijn bevestigd door ds. L. ten Bosch van Gro- dingen. In 1904 vertrok ds. Punselie naar Hijverdal, waar hij intrede deed met 2 Cor. |S:5a, om daarna, in 1909. zich in deze gmeente te vestigen. Aan deze gemeente abend hij zich, sprekende over Luc. IU 10: „Want de Zoon des menschen is (fflomen om te zoeken en zalig te maken [dat verloren was." Van 2 Mei 1909 af arbeidde hij dus te i Leiden en vond er overvloedig gelegenheid j om de vroeger verkregen ervaring in dienst te stellen mede van de fabrieksbevolking I zijner wijk, waarvan het wijkgebouw op I het Levendaal het middelpunt is. Zoodra ds. Punselie zijn intrede te Lei- I den had gedaan, werd hij benoemd tot lid Ivan het bestuur van de Chr. Wijkvereeni- ging Levendaal met de bedoeling, dat hij ds B. van Meer als voorzitter in het be- I stuur zou opvolgen. Op 24 Mei 1909 had deze benoeming dan ook plaats en hij is dus eerstdaags even eens 25 jaar als voorzitter aan deze Wijk- |vereenlging verbonden. Bijgestaan door meerdere personen, die I in het Wijkwerk hun sporen reeds lang hadden verdiend, is onder zijn leiding het werk met moed en vertrouwen op God Ivoortgezet en heeft het Wijkwerk, niet tegenstaande het weldra zestig jaar zal I bestaan, nog niets van zijn frischheid en I innerlijke kracht ingeboet. Dit is te ver- Irassender, omdat in den loop der jaren de I omstandigheden op schier elk terrein van I het leven zich hebben gewijzigd. Hoewel Idoor den grooteren omvang de arbeid Imeer gedecentraliseerd is, verheugt elke I onderaf deeling zich in een frisschen bloei. I Gedurende zijn voorzitterschap werd, na- Idat de heer Duyker als evangelist naar I Amsterdam was vertrokken, als zoodanig I op 14 November 1917 in diens plaats be- I noemd de heer J. M. G. Hakkert, terwijl |de heer A. van Borselen eenige jaren ge ileden zijn 40-jarig jubileum als medewer ker in den Wijkarbeid mocht vieren. Vermeldenswaard is tevens, dat in den oop der jaren besloten werd tot uitgifte Iran een „Wijkblaadje", waarvoor veel be langstelling bestaat, niet alleen om het JVljknieuws maar vooral ook om het pak kende en frissche voorstuk door den voor- I fitter verzorgd. Be Wijkverpleging, als onderdeel van den Wijkarbeid, was niet voldoende ge- I huisvest, waarom besloten werd een belen- I bende' woning als kliniek te verbouwen, 1 kaardoor ruimschoots werd voorzien in I "e behoefte van een kamer voor den arts, wachtkamer, een werkkamer voor de [zuster en een badkamer. Bat de kosten, die deze verbouwing met bch bracht voor een zeer groot deel kon- I den worden bestreden uit vrijwillige giften, vond niet alleen zijn oorzaak ui I sympathie voor het werk van de wijk- 'ereeniglng en -verpleging, maar voor een groot deel ook uit waardeerihg en hoog achting voor den arbeid van den voor- zttter. Met recht kan dan ook gezegd worden, dat ds. Punselie in deze kwart- oeuw met grooten ijver heeft gewerkt en daarbij getoond, dat hij aan zijn practi- schen blik groote gaven als zielverzorger en catecheet en zeker niet minder ais pre diker paarde Toen ds. Punselie kwam werd hij door een groot deel der gemeente har- fti'ik welkom geheeten; men verwachtte van zijn jonge kracht, die in Leiden uitnemend te stade zou komen De ver wachting werd niet beschaamd. De nieuwe nominee bleek een uitnemend spreker te die zijn kracht niet zocht in termen ol'ché's, maar met zijn frisschen kijk op het evangelie in vaak dichterlijke poeldrijke taal het woord Gods tot de menschen bracht. En hij wordt nog altijd p„,ne door velen gehoord, die niet in de «rste plaats naar de richting, maar naar et Evangelie vragen. Als stadspredikant ds. Punselie natuurlijk in yele com missies en besturen waarvan wij hier al leen zijn arbeid aan het christelijk onder wijs willen memoreeren. Nadat hij geruimen tijd in het Bestuur der Bijz. scholen voor U.L.O. en L.O. aan het Noordeinde als secretaris was werk zaam geweest, werd ds. Punselie 27 Juni Ds. M. J. PunseKe. 1921, na het vertrek van ds. Hoogenraad voorzitter van de Ver. voor Chr. Onder wijs te Leiden, welke toen nog op zich zelf stond. Op 19 Sept. 1924 besloot echter het be stuur van bovengenoemde scholen een fusie aan te gaan met de Ver. voor Chr. Onderwijs te Leiden en deze scholen te brengen onder het bestuur dezer ver- eeniging. Ook in deze vereeniging be kleedde ds. Punselie al spoedig opnieuw het voorzitterschap. De geest van samen werking en homogeniteit, die steeds wel het bijzondere kenmerk in dat bestuur geweest was. wist hij als voorzitter voor treffelijk te handhaven door een breed en onpartijdig standpunt in te nemen, zich ook als voorzitter in de problemen geheel in te werken en niet enkel als leider der discussies, maar als werkend lid de be langen van het christelijk onderwijs door woord en daad te behartigen. Na de gelijkstelling van het Ojienbare met het bijzondere onderwijs, was het duidelijk, dat de werkingssfeer der ver eeniging zich zou uitbreiden, zoodat tot den bouw van meerdere scholen, ook be waarscholen, onder zijn voorzitterschap moest worden overgegaan. In de stichting van deze scholen heeft hij idan ook een werkzaam aandeel gehad, zoodat de vereeniging thans 10 bijzon dere scholen waaronder 2 voor voorbe reidend onderwijs (bewaarscholen) onder haar bestuur heeft. Nog niet lang geleden werd het 75-jarig bestaan :der vereeniging herdacht naar aanleiding waarvan bij benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Buiter; deze werkzaamheden ligt voorts zijn taak in de geestelijke verzorging van Entdegeest c.s. Toch vindt ds. Punselie tijd om zich op de hoogte te houden van de literatuur en voor belangrijke studieboeken, die weder ten goede komen aan zijn prediking. Moge het hem nog vele jaren gegeven zijn dit onvangrijke werk met zijn krach ten te dienen en te leiden op de degelijke en tevens beminnelijke wijze, welke hem eigen is. In verband met dit jubileum vernemen wij dat er zich een jubileum-commissie gevormd heeft onder eere-voorz.schap van prof. dr. H. M. v. Nes en waarvan de heer J. B. Meynen als voorzitter, de heer P. J. Fontein als secretaris en de heer Van Bor selen als penningmeester optraden. Het is de bedoeling van deze Commissie ds. Punselie Woensdagavond 2 Mei om zeven uur in het wijkgebouw Levendaal een hul deblijk aan te bieden. Ten behoeve van de deelnemers aan het huldeblijk is een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Na half negen zal er voor de wijkbewoners gelegenheid zijn ds. Punselie te compimenteeren. Donderdagmiddag d.a.v. zal ds. Punselie te zijner huize, Rijnsburgerweg 110 reci- pieeren, terwijl de jubilaris Zondagavond 6 Mei in de Pieterskerk een gedachtenis rede hoopt uit te spreken. De andere avondbeurt (Doopsbed.) staat in verband daarmede idien avond stil. DUBBEL JUBILEUM. Vandaag herdachten onze stadgenooten, de heeren H. Bergman en W. de Vos hun 40-jarlg jubileum als steendrukkers in dienst van de firma P. J. Mulder en Zn. De beide jubilarissen werden hedenmor gen in hartelijke bewoordingen toegespro ken door den oudsten firmant, den heer J. P. Mulder, die zijn gelukwenschen verge zeld liet gaan van de aanbieding van een enveloppe met inhoud. In de drukkerij werd daarna namens het personeel het woord gevoerd doof den heer C. J. Onvlee, hetgeen ook weer ge paard ging met de overhandiging van ge schenken. VanzelfsDrekend brachten bei den den verderen dag in feestelijke stem ming thuis door. DE LEIDSCHE VOORJAARSBEURS. De Leldsche Voorjaarsbeurs verheugt zich in een groote belangstelling, hetgeen gisteravond wel bijzonder tot uiting kwam Er heerschte een gezellige stemming, zoo als die voor het welslagen van een ten toonstelling noodig is. In de groote zaal demonstreerden de standhouders hun artikelen. Den bezoe kers werden proefjes aangeboden, terwijl op het podium door de firma Douwe Eg berts gratis thee en koffie werd geser veerd. Het cabaret in de kleine zaal had plaats te kort om de belangstelling te verwer ken. De telepaath Maloitz gaf hier een séance, die aller bewondering wekte. Het strijkje hield het publiek in de pauzes bezig. Ook buiten de zaal wordt alle moei te gedaan om de bezoekers naar de Stads- zaal te trekken. Kleurige rood-witte vlag getjes op de stadstrams verkondigen, dat er in onze stad iets bijzonders aan de hand is. Voor hen die de tentoonstelling rustig willen bekijken, verdient het aanbeveling 's middags te gaan. Bij onze opsomming van de stads ter Eerste Leidsche Voorjaarsbeurs hebben wij tot onzen spijt die van de N.V. de Vries en Stevens, van de N.Z.H.T.M., van de N.V. Leidsche Uitgeversmij en N.V. Leidsche Drukkerij alhier en van „Dutim" te Oegstgeest niet vermeld. Dat verzuim zij bij dezen hersteld. ZONDAGSSCHOOL „REHOBOTH" Viering van het eerste lustrum. Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Zondagsschool Rehoboth had het be stuur gisteren een ouderavond belegd. De drukbezochte bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 105 1 en 5, waarna ds. J. de Wit voorlas Marcus 10 en voorging in gebed. Spr. schetste ver volgens met dankbaarheid den groei der school, welke, begonnen met 27 kinderen, thans 96 leerlingen telt en deed een be roep op de ouders om hen in het geloof van Jezus Christus te doen onderwijzen. Spr. bracht een en ander in verband met het woord van den Heiland „Laat de kin- derkens tot Mij komen en verhindert ze niet." v In het verdere verloop van den avond werden de aanwezigen vergast op zang van mevrouw Rensink en declamaties van den heer Heymans; de heer J. Langeveld besprak uitvoerig de taak van een Zon dagsschool-onderwijzer, terwijl ten slotte voorlezing werd gedaan van een aantal opstellen van leerlingen. Ds. De Wit dankte tenslotte allen, die tot het welslagen van dezen avond had den bijgedragen, liet staande zingen Ge zang 96 en ging voor in dankgebed. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter L., de heer I. M. Kuyvenhoven (Honselersdijki en voor het doctoraal examen Indische letteren dc heer F. H. van Naerssen (Voorburg). OOK DIESELTRACTIE OP DE NIEUWE SPOORLIJN GOUDA—BOSKOOP—ALPHEN—LEIDEN. Onze spoorwegmedewerker meldt ons: Naar wij vernemen zal de benzine- tractie die aanvankelijk in de rijtuigen van de nieuwe spoorlijn Gouda-Boskoop- Alphen a. d. Rijn-Leiden aangebracht zou worden, ook door Diesel-tractie vervangen worden. In verband hiermede heeft „Werkspoor" een belangrijke order voor Dieselmotoren ontvangen. In verband met het feit, dat ook het treinpersoneel met de bediening van de a.s. Dieseltreinen bekend moet zijn, wordt in deze weken aan 80 personen van dit personeel onderricht in het rijden van electrische treinen op het baanvak Rot terdam-Den Haag-Leiden-Amsterdam ge geven. (De Dieseltractie komt vrijwel met de electrische tractie overeen). PROPHYLAXE-FONDS. Het Bestuur van het Fonds, bedoeld in art. 123 der Ziektewet (Prophylaxefonds), verzoekt ons mede te deelen, dat in de laatste vergadering van het Bestuur is besloten om voor het Instituut voor Prae- ventieve Geneeskunde, gevestigd alhier, een bedrag van f. 5.000 beschikbaar te stellen, teneinde daaruit de kosten van een bijzonder onderzoek over virus-ziekten te bestrijden, terwijl ten behoeve van de Phy- sisch Therapeutische Kliniek hier ter stede met de leiding waarvan de heer Dr. Touw is belast, een bedrag van maximum f. 20 000 zal worden uitgekeerd. HET RAADSEL OPGELOST. Naar wij vernemen is thans komen vast te staan, dat het rijwiel, dat achtergeble ven was in de rijwielloods van V.V.V. alhier en waarvan door sommigen vermoed werd, dat het zou hebben toebehoord aan het slachtoffer van het drama te Reeuwijk, in derdaad het eigendom is van zijn alhier studeerenden broer, den heer G. J. H. Ebbinge Wubben, die gemakshalve het abonnement alleen geteekend had met de voorletter J. i DE ALGEMEENE TOESTAND. De reizen van Suvich en Barthou. Een officieel comuniqué zegt. dat Su vich in gezelschap van den Italiaanschen gezant, gisteren een bezoek heeft gebracht aan Sir John Simon in het Foreign Office. De besprekingen, waaraan deel hebben ge nomen Eden, Van Sittart en Lord Stan hope. waren voornamelijk gewijd aan den huldigen stand der ontwapening. De dis cussie zal heden voortgezet worden. De commissie uit het kabinet voor de ontwapening heeft gisteravond vergaderd. Als gevolg van de besprekingen tusschen Sir John Simon, Eden en Suvich zijn de Engelsche en de Italiaansche regeering van oordeel, dat een ontwapeni'ngsconven- tie op den grondslag van het Britsche plan door de jongste gebeurtenissen nog wen- schelijker is gemaakt. Men weet, dat de Italiaansche regeering van meening is, dat men zou kunnen volstaan met een minder vergaande beperking van bewapening, indien het Britsche plan in zijn geheel aanvaard zou kunnen worden. Het doel van de onderhandelingen tusschen Simon en Suvich is niet om tot een of andere speciale overeenkomst te geraken, maar om van gedachten te wisselen over de vooruitzichten van de- aanstaande bijeen komst der ontwapeningsconferentie en de lijn, die elk land daar zal volgen. Daar beide landen er voortdurend hun pogingen op richten om een conventie tot stand te brengen, rekent men er op, dat als de be sprekingen hedenavond eindigen, het mogelijk zal zijn een definitieven voort gang naar het gemeenschappelijk doel te constateeren. Officieel blijft men dus optimistisch! Het officieele deel der reis van Barthou naar Polen is geëindigd. De besprekingen hebben op nuttige wijze bijgedragen tot verheldering der betrek kingen, zoo heet het Op de eerste plaats blijft het alliantie verdrag van 1921 de fundamenteele basis dier betrekkingen. De twee mogendheden begrijpen het wederzijdsch belang, dat aan het behoud van het verdrag en zelfs aan de verster king ervan gelegen is, waaraan zij beslo ten zijn gemeenschappelijk te werken. Barthou heeft Beck in kennis gesteld van de documenten, welke te Parijs zijn opgesteld over de ontwapening en zal hem op de hoogte houden van de ontwikkeling van den toestand. Polen zal overigens binnenkort onder handelen over de verlenging van het non- agressiepact met Rusland. Polens overeen komst van Januari met Duitschland be- teekent een merkbare ontspanning, zon der dat Polen ook maar in het minst zijn politieke onafhankelijkheid prijs geeft. Met de Baltische landen, behalve Li- thauen, onderhoudt Polen normale betrek kingen. Barthou kon zich over de stappen van Polen op dezen vredelievenden weg slechts verheugen en Beek, den voornaamsten be werker, geluk wenschen. De eenige schaduw is het Poolsch-Tsje- chisch meeningsverschil in verband met de arrestatie van Poolsche burgers in Tsjecho-Slowakije, die inmiddels weer zijn vrijgelaten. Naar de meening zelfs van de Poolsche autoriteiten moest het incident geen en kelen invloed hebben op de algemeene politiek der beide landen. Barthou zal waarschijnlijk te Krakau spreken over Oostenrijks onafhankelijk heid, de eventueele toetreding van Rus land tot den Volkenbond en over econo mische kwesties. Officieel is het dus alles botertje tot den boom. Naar verluidt, heeft Barthou voorts be sloten binnenkort Fransch-Poolsche eco nomische onderhandelingen in te leiden. Von Ribbentrop. speciaal benoemd voor de behandeling van ontwapeningszaken in Duitschland. heeft een interview toege- BINNENLAND. Aan vice-admiraal J. F. Osten is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. (Binnen land, 3e Blad). De Najaarsbeurs te Utrecht zal gehou den worden van 11 tot en met 20 Sep tember. (Binnenland, 3e Blad). Jaarvergadering van den Ned. Bioscoop bond. (Binnenland, 3e Blad). Pleidooi in 't Onnes-proces. (3e Blad). Een arrestatie moord te Waspik. Blad). Gewijzigde teeltregeling voor rundvee; stopzetting van de afname; verplichte be perking van vaarskalveren vanaf 1 Juli. (Laatste Berichten, le Blad). in verband met den (Laatste Berichten, le BUITENLAND. Barthou's officieel bezoek aan Polen is beëindigd. (Buitenl. en Tel., le Blad). Japan tracht geruststelling te wekken. (Buitenl. en Tel., le Blad). Labour-overwinning bij een tusschcn- tijdsche verkiezing in Engeland. (Buitenl. le Blad). Weer een bankschandaal in Frankrijk? (Tel., le Blad). Ontzettende brand in een dorp in Zuid- Slavië. (Tel.. le Blad). Kabinetscrisis in Spanje. (Tel. le Blad). staan aan een vertegenwoordiger van Reu ter, waarbij hij o.m. verklaarde, dat hij vertrouwde, dat ondanks de vele bestaande moeilijkheden het gezonde verstand op den langen duur zou overwinnen en zou leiden tot een duurzame oplossing voor het ontwapeningsprobleem. Von Ribbentrop voegde hieraan toe dat naar zijn meening in alle landen de gedachte veld won, dat het primitieve recht van zelfverdediging en gelijkheid Duitschland niet kan worden ontzegd. Verder verklaarde hij, cftat zijn benoeming ten doel heeft den weg te banen voor een bewapeningsconventie, die op een basis van rechtsgelijkheid vrede zou geven aan Europa en het gevoel van veiligheid en vertrouwen zou herstellen, dat noodzakelijk is voor een herstel van het economische leven HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. Eltax (N.V. in oprichting). Hooge Rijn dijk 90, Leiden, Auto taxibedrijf. De N.V. in oprichting is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Eltax. Dir.: P. H. van Ulden, Leiden. Adj.-dir.: Q. W. A Bleys, Leiden. Comm.: L. G. W. van Ulden, Hillegom; A. P. J. van Ulden. Leiden en H. A. van Ulden, Leiden Maatsch. kap. f. 10.000, waarvan ge plaatst en gestort f. 5.000 (Ned. Staatscrt. 16 April 1934, bijvoegsel Nr. 743). Rectificatie. Naaml. Venn. Technisch Bureau voorh. van Duuren, Lange Mare 74, Leiden. Op 24 April j.l. werd abusievelijk ver meld, dat de directeur: C. van Brero en de commissaris: P. J. J. Verschoor, waren uitgetreden. Deze opgave moet vervallen. DUITSCHLAND. Geen uniformen van den R.K. Jeugdbond. Het hoofd der politie te München heeft in het belang van de handhaving van de openbare rust, orde en veiligheid het dragen van uniforme kleeding of op uniformen lijkende kleedingstukken als mede van insignes waaruit het lidmaat schap van een Katholieke jeugd- of ge- zellenorganisatie blijkt, verboden. Over tredingen worden gestraft met maximaal 6 weken hechtenis of 150 mark boete. Het verboid treedt onmiddellijk in werking. Tot besluit van het winterseizoen komen de bekende Amsterdamsche Jor- daan-vertolkers „Mie en Ko" a.s. Zondag en Maandagavond in „Concordia" met hun nieuwste revue „Me geld zit er in". Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit Blad. FRANKRIJK. De Stavisky-affaire Waarheen gaat Trotzky? De Stavisky-commissie heeft kennis genomen van de medische rapporten op grond waarvan Stavisky voorloopig op vrije voeten gesteld werd. Vervolgens hoorde de commissie Pressard. die zekere onjuistheden in zijn vorige verklaring er kende. Tevens gaf Pressard toe. dat hij de verwanten van Prince had ontvangen op den dag, waarop Prince vermoord werd. Hij ontkende echter te hebben gezegd, dat Prince zelfmoord had gepleegd, het geen in tegenspraak is met de verklarin gen van getuigen. Voorts gaf Pressard toe zekere parlementaire interventies te heb ben toegestaan, hetgeen hij tevoren ont kend had. Vervolgens hoorde de commissie weder om Lescouvé, die zijn vorige verklaring herhaalde, zeggende, dat Pressard schul dig was aan zekere beroepsfouten. Les couvé is er zeker van, dat Prince ver moord is, omdat hij in het bezit was van zekere documenten, die betrekking hadden op de zaak-Stavisky. Ook zijn verklaring, dat Pressard zich niet aan eervergrijpen had schuldig gemaakt herhaalde Les couvé. Het heet, dat Trotzky in onderhande ling is met Turkije voor een hernieuwd verblijf daar te lande. Ook gaan er ge ruchten. dat hij zich in Mexico zal vestigen. De politieke correspondent van de „News Chronicle" meldt, dat twee dagen geleden een afgezant van Trotzky uit Parijs te Londen is aangekomen om te trachten de Engelsche regeering te over reden om aan Trotzky asyl te verleenen op een der Kanaal-eilanden. De pogingen van dezen afgezant zijn reeds in zooverre geslaagd, dat eenige invloedrijke persoon lijkheden. waaronder ook Lloyd George, hun voorspraak bij de regeering beloofd hebben om het verzoek van Trotzky in te willigen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1