LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. OVER DIERENDRESSUUR. AGENDA. NAAR DE WERKVERSCHAFFING. Heden vertrokken weer met de eerste treinen naar Utrecht, een groot aantal werkloozen uit Rijnsburg. Katwijk a. d. Rijn, Woubrugge. Hazerswoude, en Rijn- zaterwoude naar Dedemsvaart en Markelo, die aldaar door de Rijkswerkverschaffing te werk gesteld zijn. o AALSMEER. De bloemenhandel. In de eerste dagen der vorige week is het hier in den bloemenhandel geheel mis- geloopen wat de geldelijke opbrengst van verschillende producten betrof. Ondanks het feit, dat het seringen-seizoen nu ten einde spoedt, was het aanbod zeer groot, terwijl bij den handel hoegenaamd geen lust meer bestond tot het koopen dezer bloemtakken, die zoo goed als niets op brachten. Met de rozen was het al niet veel beter gesteld: de mindere kwaliteiten bleken zelfs waardeloos en kwamen op de vuilnisbelt terecht, terwijl veel van het aangevoerde niet meer opbracht dan den minimumprijs van 10 ct. per bos. Was het met de Lathyrus eerst goed gegaan, in het begin der vorige week kwam ook voor dit product een sterke prijsdaling; de beste kwaliteit noteerde niet hooger meer dan 1520 cent per bosje. Zeer laag in prijs werden eveneens de convallaria. calla's, Jap. lelies e. d. Wat de veilingen van pot- bloemen en -planten betreft, ook-daar was een zeer groot aanbod, met over het alge meen matige opbrengst. Van perkplanten, violen, primula veris, bellis enz. was een aanbod als nog nimmer te voren, terwijl de geldelijke opbrengst over het algemeen zeer laag was. Veel koopen bleken zelfs geen waarde te hebben. Dit voorjaar kan wel in het bijzonder geconstateerd wor den, dat ook de productie van potbloemen en -planten hier nog steeds belangrijk wordt opgevoerd, wat in de huidige tijds omstandigheden met zeer beperkte afzet mogelijkheden niet anders tot gevolg heeft, dan dat de toch al lage prijzen zich in doorsnee steeds meer in benedenwaart sche richting gaan bewegen. Zilveren jubileum. A-s. Donderdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer R. Moulijn alhier bij de Ned. Spoorwegen in dienst, trad. De eerste jaren aan het station Hoorn verbonden, werd de heer Moulijn in het laatst van 1915 naar hier overgeplaatst. Hij is een spoorman. die zich hier om zijn hulpvaar digheid en voorkomendheid algemeene achting heeft mogen verwerven. Den heer Moulijn zal het daarom zeker niet op zijn zilveren jubileumsdag aan vele bewijzen van belangstelling ontbreken! Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer H. Bax. o HAARLEMMERMEER. De Kleuterschool. Met de werkzaamheden voor den bouw van een Kleuterschool nabij den Nieuwe- weg te Hoofddorp, wordt groote spoed be tracht. zoodat er alle kans op Is, dat het gebouw op 1 Mei of althans begin Mei ge reed zal zijn en In gebruik zal kunnen worden genomen. Deze inrichting, waar aan in Hoofddorp groote behoefte bestaat, wordt door velen toegejuicht. Het bestuur van de Oranje vereenl- ging .Hoofddorp" heeft besloten wederom êen autorit voor ouden van dagen te orga- niseeren en wel op Dinsdag 29 Mei a s. De te maken route zal nog nader worden vast. gesteld. Naar ons wordt gemeld, zullen de sportwedstrijden, welke georganiseerd waren ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van Burgemeester Slot in October 1933, doch wegens de slechte weersgesteldheid moesten worden uitge steld, thans worden gehouden op Zaterdag 12 Mei a.s. op het gemeentelijk sportter rein te Hoofddorp. Door de commissie werd reeds een keurig programma samen gesteld. o HILLEGOM. Eenige ongevallen. Op de Weeresteinstraat is een motor rijder nabij het Stamhuis tegen een auto gereden. Men zegt dat deze plotseling stopte, maar de Rijksveldwacht consta teerde dat de remmen van het motorrij tuig niet in orde waren. De motorijder had een gebroken pols en een lichte her senschudding. Dr. Steenmeyer en leden van EH B O. verleenden hulp. De motor rijder is per ziekenauto naar een zieken huis te Amsterdam gebracht. Bij de Burgemeester Pontstraat had een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijder, zekere M. van hier. Deze is licht geraakt; zijn fiets was geheel stuk. Verder heeft de E.H.B.O. hulp verleend bij kleine ongevallen, die voorkwamen bij de Steen fabriek en het Café „Op de hoogte." Vergadering der R.K. Kiesvereeniging. Door de R.K. Kiesvereeniging alhier is een buitengewone ledenvergadering ge houden. De opkomst der leden was zeer slecht, wat het bestuur niet aangenaam vond, te meer daar met kracht aange drongen was op voorlichting omtrent ver schillende toestanden. Het woord is ge voerd door den heer van Koevorden. lid van de Tweede Kamer. Deze behandelde het begrip staat, de verhouding tusschen kiezer en gekozene, de politiek der N.S B. en die der R.K. Staatspartij. Na gedach- tenwisseling volgde sluiting. De eerste werkzaamheden aan een speeltuin der vereeniging „Goed Wonen" zijn aangevangen. De tuin wordt aange legd op een terrein aan de verlengte Prins Hendrikstraat. o— KATWIJK. Schietwedstrijd der Katwijksche Burgerwacht. Zaterdag was het de laatste dag van de gehouden, wedstrijd met buks door de Kat wijksche Burgerwacht. Vanaf 2 Dec. 1.1. tot en met Zaterdag waren 16 wedstrijd- RECLAME- T I. Het doel van het Nederlandsch Jack- London-Verbond is bestrijding van mis handelingen van dieren ten dienste van openbare vermakelijkheden, dus ten ge- noege van het publiek, hetgeen beteekent: algeheele stopzetting van voorstellingen met of door dieren, en wel om de navol gende redenen, welke alle wreedheid insluiten; 1. Dat de vangst in de wildernis van wilde dieren altijd wreed is. Toelichting: Gewoonlijk geschiedt het vangen door de wreede inlanders, daar de Europeanen dit zelden of ooit goed kun nen leeren. De dieren worden uit hun omgeving weg gerukt, dikwijls met achterlating van jongen, die onherroephjk den hongerdood sterven. 2. Dat diezelfde dieren bij het vervoer van de wildernis naar de kust, in gloeiende tropische treintjes of bootjes of in auo's, gesloten in nauwe kisten en daarna op wekenlange zeereis, zóóveel te lijden heb ben. dat een groot percentage sterft ToelichtingEen Commissie van den Londenschen Dierentuin heeft een werkje geschreven, waarin middelen ter verbete ring van dit vervoer worden aangegeven: ii.l.. Hints on the transport of Animals". (Kan besteld worden bij de R.S.P.C., Jer- mynstreet 105, London). Dit lezende, krijgt men pas een begrip van hetgeen er aan dit vervoer ontbreekt. De dieren lijden door het overladen op andere schepen, waarbij ruw gehandeld wordt en de kisten dikwijls gekanteld worden inplaats van gedragen, door opéénpakken, in kleine, be nauwde ruimten zoo klein, dat de lede maten bij aankomst verstijfd zijn, hitte en dorst wordt geleden. De dieren worden ziek door ongewoon voedsel enz., zulk een reis is één lange marteling. 3. Dat het dageüjksche leven van kun- stenmakende dieren onvermijdelijk mede brengt een veel te nauwe opsluiting, on ophoudelijk reizen ter zee en te land, enz. enz. In één woord een ellendig bestaan. Toelichting: Denkt men zich dit in voor een natuurwezen! Een broeierige trein wagon voor een ijsbeer b.v., die In de zui vere Poolstreek in Juli zijn bad tusschen de ijsschotsen neemt! Wat zulk een dier moet lijden! Waarom geeft men zioh van zulke dingen geen rekenschap? 4. Dat 90 dierendressuur op „de grootst mogelijke wreedheid berust", zooals Louis Bouwmeester Jr. het uitdrukte. De Heeren van Doveren en von Uhazi, bedrijfsleiders van het Circus Hans Stosch Sarrasani zei den: „voor 75 heeft het Jack- London-Verbond volkomen gelijk". Toelichting: P. S., Kunstschilder in Den Haag, heeft ten overstaan van den Engel- schen Consul in Den Haag op 15/3 1922 (naar aanleiding van het toen in het La gerhuis te Londen aanhangige onderzoek inzake kunstenmakende dieren) o.m. het volgende onder eede verklaard: In den zomer van 1920 kreeg ik toegang tot het Circus Cari Hagenbeek te Scheveningen voor het maken van schetsen. Ik zag er paardendressuur. Een dezer paarden moest op de achterbeenen achteruitloopende de manege verlaten. De dresseur volgde alle bewegingen rustig met de karwats, daarbij steeds herhalende: Braaf! Braaf!" Voor zoover te beoordeelen was. verliep alles zonder fout, evenwel, toen het paard in den uitgang was aangekomen, nam de dresseur het bij den neus vast, sloeg het vele malen, hard en hol klinkend, met het handvat van de karwats, op den kaak, weer steeds daarbij herhalend: „Braaf, Braaf". Dit is een truc waarbij het publiek niet bemerkt, dat het dier zoodanig wordt be dreigd, dat het niet het hart heeft op de voorbeenen terug te vallen, iets dat geen dresseur kan riskeeren. P. S. had tien jaaT geleden in een circus precies hetzelfde gezien. 9848 Alzoo, Lezers. Wil geen genoegen ten koste van lijden, ten koste van hem, die het verschaft, zooals reeds Plutarchus schreef. Daarom bezoekt géén Circus. Namens het Nederl.-Jack-London-Verbond Secr.: Wassenaarscheweg 42, Den Haag. Gratis Maandbericht, min. contributie f. 1. Giro Nr. 18097. Wordt vervolgd in het Avondblad van Dinsdag 24 April. series geschoten welk aantal punten wer den bij elkaar geteld en die de totaal uit slag bepaalden. Ook was er een geluks- baanwedstrijd aan verbonden. Toen de laatste serie geschoten was, nam de com mandant het woord en wees er op dat ook hier, evenals elders, steeds meer belang stelling voor het instituut Burgerwacht komt. In het algemeen, door toeneming van het ledental en meerdere deelname aan de oefeningen. Dit getal was ook hier grooter dan ooit te voren en gedurende het seizoen heeft er steeds een aangename en gemoedelijke sfeer geheerscht bij de oefe- ningn. Spr. wekte nog op tot propaganda, want nog meerdere personen kunnen tot de Burgerwacht toetreden. Door huisbe zoek en persoonlijk onderhoud is er nog veel te bereiken. Binnenkort zal nog een extra propaganda-avond gehouden worden waarvoor introductie zal zijn. Spr. bracht een woord van dank aan de commissie tot aankoop der prijzen. Dit is geen gemakke lijk werk geweest, temeer omdat zulks als steeds moet geschieden zonder kasgelden. Ook aan anderen die tot het welslagen van dezen wedstrijd hebben meegewerkt, wordt dank gebracht waarna wordt overgegaan tot uitreiking der prijzen. Er was geschoten ln drie klassen A. B. en C. De uitslag in A was: 1. R. Trousselot 637 pnt., 2. C. v. Leeu wen 599 p., 3. J. de Kreek 597 p., 4. C. Hoek 574 p.. 5. A. Slingerland 569 p., 6. L. J. v. d. Valk 565 p.. 7. Nlc. Schaap 559 p„ 8. B. Dubbelaar 554 p., 9. P. Slingerland 546 p., 10. H. de Boer 530 p.. 11. A. Dubbelaar 528 p., 12. J. Slingerland 523 p., 13. M. Schone- veld 501 p., 14. J. Heges 500 p. In B.: 1ste prijs: S. Dubbelaar 532 p., 2. J. v. Rijn 515 p., 3. Jan Meijer 506 p., 4. P. Bekker 497 p., 5. A. Wassenaar 454 p., 6. Nic. Schuitemaker 446 p., 7. F.è N. A. v. d. Valk 442 p„ 8. C. v. d. Gugten 426 p., 9. G. J. Schuitemaker 397 p., 10. W. A. Rijken 388 p., 11. Jac. Th. Kobus 313 p. In C.: Ie prijs Leo Lange 424 p., 2. R. v. Duyvenbode 426 p„ 3. P. v. Duyvenbode 370 p.. 4. D. v. d. Plas 299 p., 5 H. Slinger land 288 p.. 6. Nlc. v. Leeuwen 235 p., 7. W. Houwer 195 p. De uitslag der geluksbaan was: 1ste prijs: R. Trousselot 1800 p., 2. L. J. V. d. Valk 1735 p., 3. C. v. Leeuwen 1712 p., 4. J. Slingerland 1623 p., 5. Cor Hoek 1622 p., 6. B. Dubbelaar 1573 p., 7. Nlc. Schaap 1544 p. De prijzen voor den grooten wedstrijd be stonden uit luxe voorwerpen, die der ge luksbaan uit luxe voorwerpen en geld prijzen. Na nog enkele mededeelingen, o.m. over de te houden oefeningen aan de banen in het duin, welke oefeningen over 14 dagen zullen aanvangen, verklaarde de comman dant dezen wedstrijd voor geëindigd. Voor- loopig worden de oefeningen nog in het Parochiehuis gehouden. o KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 507 werkzoekenden, nl. 12 opperlieden. 60 grondwerkers, 3 timmerlieden, 3 metse laars, 3 fabrieksarbeiders, 45 kuipers, 141 losse arbeiders, 121 landarbeiders. 2 tuin lieden. 165 visschers, 1 autogeen-lasscher, 17 stokers, 12 binnenschippers, 9 varens gezellen, 1 mandenmaker, 1 loodgieter, 1 kistenmaker, 6 scheepmakers, 1 typograaf, 1 bloemist. 2 broodbakkers. 1 smid, 1 kok, 5 motordrijvers, 1 machinist, 12 venters, 1 uitvoerder, 1 schoenmaker, 1 kantoor bediende, 2 stucadoors, 1 verwarmings monteur. Beneden 18 jaar: 2 visschers, 1 vr. kantoorbediende, 1 vr. winkelbediende. Jeugdige werkloozen: 34 jongens en 24 meisje]. Bij de werkverschaffing zijn werk zaam 30 mannen. Geplaatst werden 2 grondwerkers, 1 metselaar. 1 kuiper, 7 losse arbeiders, 4 landarbeiders, 1 scheep maker, 1 dienstmeisje. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een bruine hond. De bidstond voor de visscherij zal in de Herv. Kerken op Zondag 29 April in de avonddiensten gehouden worden. De politie moest ingrijpen bij een vechtpartij op den Boulevard waar P. S. uit de Waal Malefijtstraat werd mishan deld door P. v. d. O. uit de Schoolstraat, die hem met een fieUpomp bewerkt had. LISSE. Raadsagenda. De agenda voor de te houden Raadsver^ gadering luidt als volgt: 1. Benoeming 2 leden voor com. tot we ring van Schoolverzuim. 2. Vaststelling voorwaarden levering huur-gastoestellen. 3. Verordening wijziging en aanvulling bouwverordening. 4. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring Stationsweg 14. 5. Verzoek beschikbaarstelling oefenter rein voor ..Sparta". 6. Verzoek tot plaatsing van een paar denstal door de afd. Lósse van de Ned. Ver. tot Dierenbescherming. 7. Verhuring perceel aan fa. v. Waveren- v. d. Voort. 8. Idem aan den heer J. Oldenhage. 9. Verkoop bouwterrein aan Gebrs. Moo- lenaar. 10. Verzoek der R.K. H. B. S. te Leiden voor bijdrage over 1931. 11. Verzoek van N. C. C. afd. Lisse voor subsidie voor 1934. 12. Verhaal van verschuldigde coupon belasting. 13. Nadere vaststelling gemeente-reke ning 1934. 14. Nadere vaststelling voorloopige ge meenterekening 1934. 15. Comptabiliteit. 16. Mededeelingen en rondvraag. B. en W. stellen den Raad voor om aan de firma van Waverenvan der Voort le verhuren een perceel grond langs de haven groot ongeveer 300 M2. tegen een jaarlijksche huurprijs van f. 75. Het Ned. Herv. Kinderkoor „De Lisch- bloem" hield een gezellig en goed geslaagd jaarfeest in „Rehoboth". De avond werd afgewisseld door een zangwedstrijd en voordrachten waarvoor prijzen beschik baren waren gesteld. Gevonden: een grijze regenjas, fiets- tasch met gereedschap, een zak schelp kalk. 2 gebord. tafelkleedjes, een porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen aan 't politiebureau. o NOORDWIJK. Aanleg weg Piet Hein straatVuurtoren. Wij vernemen dat de N.V. Bevea, die aan den raad verzocht had om medewerking tot den aanleg van een weg van de Piet Heinstraat naar den vuurtoren, de voor waarden, die haar in de laatste raadsver gadering waren gesteld, heeft ingewilligd, zoodat de aanleg van dezen weg nu ver zekerd is, tenzij natuurlijk een hoogere instantie haar goedkeuring aan het raadsbesluit mocht onthouden. o NOORDWIJKERHOUT. Indien de burgerij mede wil werken bestaat het plan weer een autotocht te organlseeren voor Ouden van Dagen. Aller hulp is echter noodzakelijk. Het aantal werkloozen Is hier thans nog 280. Ruim 200 gezinnen worden ge steund. Door de saneering kunnen vele bloemist-arbeiders zelfs in het volle sei zoen geen werk bekomen. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling alhier werden de volgende noteeringen gemaakt: Bartlgon 8 ct., Schlegel 8 ct., Elisabeth 1216 ct„ Prins v. Oostenrijk 611 ct., Ibis 711 ct., Gele prins 7 ct., Yellow 15 16 ct., Prosperity 79 ct., Krelage 1415 ct., William Pitt 1415, Rauwenhoff 1516 ct., Sultan 14 ct.. Rijzende zon 12 ct.. Island 614 ct., Theeroos 89 ct., Moore 89 ct., Tltiaan 15 ct., La reine 714 ct.. Canada 11—17 ct.. Pride 13—15, Parma 15 ct., Ma- telas 89 ct„ Kingley 11 ct. alles per dozijn Violen f. 4 per 100. Anemonen 850 per 100 Muurbloemen 67 ct. per bos. o SASSENHEIM. Wachthuisje der N. Z. H. Bij de halte Zuiderstraat ls in den tuin van „Huize Bernardus" door de N. Z. H. een wachthuisje geplaatst voor de tram- passagiers. Het is, vooral bij regenachtig weer, een belangrijke verbetering. In de Teyloostraat ontstond een schoorsteenbrand. Door buren werd deze gebluscht, zoodat de brandweer niet be hoefde op te treden. De heer G. C. van Goeverden, die op 31 Januari 1.1. bij de ontploffing van een vat parafine ernstige brandwonden be kwam is thans in zooverre hersteld, dat hij het ziekenhuis heeft kunnen verlaten en thuis verder verpleegd wordt. De opbrengst van de Zaterdag ge- r houden verkoop van bloempjes ten bate i van de vereeniging „Hulp in Nood" heeft f. 42.50 opgebracht. VEUR—LEIDSCHENDAM. Voor de verkeersveiligheid. In de bochten van de Vliet nabij de Wij- kerbrug en de brug van het Rijkskabel- magazijn zijn door de provincie witge schilderde palen langs het water geplaatst, opdat het rijverkeer veiliger kan geschie den en te water rijden wordt voorkomen. Ook in Veur is thans tegen 3 winke liers proces-verbaal opgemaakt wegens 't verstrekken van kansbewijzen van de Handel-Mij. „Uiljor". Bij gehouden aanbesteding is het vervoer van cement voor de recbnstructie van den Stompwljkscheweg gegund aan de firma Luck alhier voor f. 0.80 per ton. o VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De uitkeeringen aan de scholen Eervol ontslag aan den heer de Bekker Bespre king benoeming opvolger Het inschakelingsplan voor werkloozen. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bulten. De raad was ge heel voltallig. De notulen werden ongewij zigd vastgesteld. Van Ged. Staten van Zuid-Holland was o. m. Ingekomen een schrijven waarbij de begrooting over 1934 ongewijzigd werd goedgekeurd; eveneens werd van dit Col lege goedkeuring ontvangen van het Ta rief en Reglement van het Waterleiding bedrijf, waarin de o.a. de tariefsverhoo- ging was opgenomen. Ook werd mededee- ling van "dit College ontvangen, dat het raadsbesluit tot overneming van een per ceel grond waarop de oude R.K. Jongens school staat, voor'loopig werd verdaagd. B. en W. hadden aan den raad prae- advies uitgebracht inzake de afrekening der uitkeering over 1931 ex artikel 101 der L.O. wet. De heer Spierenburg vroeg hierover op heldering. Spr. vondt het niet te billijken, dat eerst aan de schoolbesturen werd ge zegd, dat zij een voorloopige uitkeering krijgen van 80 pet. van f. 14.87. terwijl la ter de afrekening volgde waaruit blijkt, dat zij als restant ontvangen 20 pet. van f. 13.70. Bij de voorloopige uitkeering heb ben de schoolbesturen gerekend; daarop zijn ook hun uitgaven gebaseerd op 20 pet. van hetzelfde bedrag, als waarvan vroeger ook de 80 pet. zijn berekend; deze handelwijze mag theoretisch misschien niet gevolgd worden, zooals wethouder Van der Laan terecht opmerkt, doch zoo wordt practisch deze gedragslijn wèl gevolgd. De schoolbesturen zullen zich zoodoende voor een tekort geplaatst zien. en dat in een tijd „het hoofd boven water houden" zeer moeilijk is. Spr, wilde den raad derhalve adviseeren te besluiten het vroeger toege zegde bedrag te handhaven en een ge meente zoeken, die plm. f. 14.80 per leerl. aan de schoolbesturen uitkeert. Dit voor stel werd door het lid Witteman onder steund. Het lid Van Reijsen vroeg of de ge meente eigenlijk niet moreel verplicht is. om ook de 20 pet. uit te keeren van het zelfde bedrag als waarvan eertijds de 80 pet. zijn uitgekeerd, en voelde wel iets voor het betoog van het lid Spierenburg. De Voorzitter antwoordde dat B. en W. de zoo juist door het lid Van Reijsen ge lanceerde moreele verplichting, als zoo danig niet zoo zwaar aanvoelen, en be- streedt de meening van hen die beweren, dat in deze handeling een onbillijkheid zou schuilen. B. en W. hebben volkomen Inge volge de L. O.-wet gehandeld, wanneer het prae-advies wordt aanvaard. Steeds heeft spr. ervoor gepleit qm een flink bedrag per leerling aan de bijz. scholen uit te keeren, In deze raad, zegt spr., heeft steeds de be- doeling voorgezeten meer te geven dan eigenlijk de raad verplicht was te geven, terwijl B. en W. ook steeds getracht heb ben ln dezen geest te adviseeren. Langdurige discussies ontsponnen zich over dit onderwerp, waarna de Voorzitter het voorstel van B. en W. In stemming wilde brengen, en het lid Spierenburg in- terrumpeerd, dat Ingevolge het vigeerende Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad het verst-strekkende voor stel voorrang bij stemming verdiende en dat naar zijn bescheiden meening het door hem voorgestelde vérstrekkender is dan het voorstel van B en W. De Voorzitter kon deze meening niet deelen en bracht het voorstel van B. en W. in stemming, hetgeen met 6 tegen 5 st. werd aangeno men. Tegen stemden de leden Van Reijsen De Groot, Spierenburg en Witteman. Wijziging gemeentebegrooting 1933; de HEDEN. Concordia: Uitvoering Leidsohe Dila. tantenclub. 8 uur nam. „Oud-Hortuszlcht": Leidsche Radlow; te 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Ver. Rott.-Hofstadtoonsa „Om acht uur aan tafel", 8i/4 uur na- Stadszaal: Voorjaarsbeurs 8'/i—11 UUI namiddag. Volksgebouw: I. v. A. O. Spr. de hea Hesper over amateur-fotografie. 8 u. aam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie 8 uur nam. Stadszaal: Voorjaarsbeurs. 1'/=5'/i Th11 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Nachtclub Madonna". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat a 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Gewroken". Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. na „Golddiggers 1933". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst da Apotheken wordt van Maandag 23 tot ei met Zondag 29 April a.s. waargenomc door de apotheken: G. H. Blanken, Hoog- woerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesuu, Mare 110, telef. 406. uitgaven moeten worden verhoogd mal f. 8.382.24. De ontvangsten zullen dienten-l gevolge hooger worden geraamd tot eal bedrag van f. 6.616.30, terwijl daarnaar,I de geraamde uitgaven zullen worden ve l minderd met f. 1.765.94. Uit de wljzieiij der bedrijfsbegrooting blijkt, dat het nJ deelig saldo met f. 1 814.moet wotdJ verhoogd. Beide wijzigingen werden zcJ aangenomen. 1 Ontslagaanvrage A. P H. de Bekker Voorzitter las diens ontslagaanvrage ra I waarbij hij den raad eervol ontslag a I zocht uit zijn functies van Administrate:! van het Waterbedrijf en Ambtenaar vl| den Burgerlijken stand. Goedgekeurd ml ingang van 1 Mei a.s. Bij dit punt werd behandeld een schr-l ven van 6 Raadsleden, t.w. Van Reljscl Witteman, Nijssen, De Groot. Angevaaiel en Spierenburg, waarbij zij verzoeken az: B en W. om inzake de ontstane vacature gehoord te mogen worden. Als eerste onderteekenaar, deelde cl heer Van Reijsen mede, dat de onderte I kenaren geenerlei overleg hebben gepieefil alvorens dit schrijven ter teekening cl ronde deed. Alleen wil spr. wel zeggen, di: naar zijn meening mogelijk een tijdelijl voordeel te behalen zou zijn geweest bij dt benoeming van een nieuwen ambtenaa:. Geenszins is het de bedoeling der onder- teekenaren geweest en hierop wees spreka met de meesten nadruk, om B. en W. ie*) in de weg te leggen. Het lid Spierenbug sloot zich hierbij aan en vroeg ook of hei niet mogelijk is dat op een andere wijn een tijdelijke bezuiniging is in te voeren. De Voorzitter antwoordde, dat zoodra c; benoeming van den heer De Bekker bekend was, een oproep werd geplaatst in „De Ge meentestem" voor de vaceerende functie van len Ambtenaar ter Secretarie en voet de functie van Administrateur van hei Waterbedrijf. De heer Van Reijsen bestreed ten stellig ste de meening, dat de Raad ooit de cumu latie der beide functies uitdrukkelijk heelt gewild. De toevallige omstandigheden deed zich hier voor, dat de destijds benoemd; administrateur tevens le ambtenaar was ter Secretarie. De Voorzitter zeide dat door B. en W. gehandeld ls volgens de voor hen liggende besluiten van den raad, en daarvan niet is afgeweken. Spr. zeide, dat naar zijn oordeel de belangen van de gemeente zou den worden benadeeld, indien niet een vol ledig bekwaam ambtenaar voor den heen gaande in de plaats zou worden gesteld. De heer Nijssen zoude een Ambtenaar- Administrateur willen zien aangesteld, die zijn waterleiding-administratie in Secreta rie-tijd verrichtte, waardoor de andere ambtenaar meer werk zou krijgen en der halve een salarisverhooging zou tot- komen. Het lid Van Reijsen zeide o.a. met klem, dat B. en W. geenszins hun bevoegdheid te buiten zijn gegaan. Nadat de heer Spierenburg personen wilde gaan bespreken, onderbrak de Voor zitter zijn woord; hij achtte het beter, da> dit zou geschieden in Comité Generaal. Na circa anderhalf uur werd de verga dering heropend, en in behandeling geno- men de vaststelling van het kohier der Wegenbelasting, dat sluit voor wat he, dienstjaar 1934 betreft met een totaal drag van f. 11.074.65. Zonder h. st. werd dit kohier vastge steld conform het voorstel van B. en W. De voorzitter deed mededeelingen in zake werkloozen. B. en W. hebben zien bemoeid met de contra-prestatie voor werkloozensteun. Dezer dagen mocht® B. en W. een ministerieel schrijven ont vangen, waarbij bepalingen zijn voorge* schreven waaraan moet worden voldaan om de contra-prestatie te laten verrich ten om de rijkssubsidie niet te verbezem B. en W. hebben zich voorgesteld aan w hand van deze voorschriften werklooz® bij toerbeurt aan het werk te stellen, han de wegen is het dringend noodig dat etw wat wordt gedaan; hiervoor is een grootingspost uitgetrokken, derhalve zon»1 men al spoedig hieraan kunnen beginner en zal de inspecteur der werkverschau1"» hiervan in kennis worden gesteld, ten einde de goedkeuring te ontvangen, w bracht spr. naar voren het amoveeren het woonhuis gelegen aan de Hoofdst»' dat tegen de school staat gebouwd: nu® lijk dat deze afbraak ook door weriao®- kan geschieden. Het afbraak-materiaal»" dan voor de wegen kunnen worden S 8-J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6