De muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën". XflDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 23 April 1934 STADSNIEUWS. BINNENLAND. De officieren voor den Zeekrijgsraad. SPORT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 749. Hedenmiddag 3 uur: 750. telegrafisch weerbericht I t. h. Kon. Ned. MeteoroL lust. te De Bildt. Hoogste stand 780.4 te Valencia. Laagste stand 741.6 te Berlijn en Reyk- |avik. Verwachting tot den avond van 24 April Matige, later tijdelijk krachtige Noord- Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar gewolkt tot betrokken, waarschijnlijk tij delijk regen. Weinig verandering in tem peratuur. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Over Midden-Duitschland is thans een lepiessie gelegen, die zich vooral aan haar loordzijde uitbreidt. Haar kern ligt thans i«i Berlijn, rond deze kern waait het m daar vrij krachtig. In midden- en :-Duitschland is nog slechts weinig gevallen, in Maastricht viel he- icht 11 m.m. Over het algemeen is Dultschland de temperatuur nog ver ,ieti de normale waarde. Tijdelijk zette l( hooge druk in het Westen op. Zij icht bij Noordelijke tot Noordwestelijke ind afkoeling over Groot-Brittannië, iriand. Frankrijk en ons land. Echter idert bij IJsland thans weer een diepe lepressle, die ten onzent wel krimpenden rind en hoogstwaarschijnlijk regenachtig r zal veroorzaken. De hooge druk trekt :h naar de Azoren terug. In Zuid-Frank- Ijk vielen zware regens. Ook nu is het opteer daar nog slecht. In Scandinavië is iet iets kouder geworden. Abisko meldt iet minus 9 graden Celsius heden matige list. LUCHTTEMPERATUUR. h 9 uur voorm.: 7V; gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). I luur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.). BOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 11 u. 09 min.; nam. te 11 u. [34 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 7.40 n.m. tot 4.16 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 April: onder: 2 u. 38; op: 12 u. 10. bollendrukte bij de n. z. h. De N.Z.h.t.m. vervoerde gisteren, op |den bollenzondag op haar lijnen Scheve- pingen-Leiden-Katwijk-Noordwijk en Lei- pien-Haarlem v.v. (deze laatste opgave is pchts gedeeltelijk) bijna 37.000 passa giers! I - De Commissaris van Politie alhier ►rengt in herinnering de verordening, re pelende het toezicht op in Lelden verfoe iende vreemdelingen, waarbij is bepaald, Jet een ieder, die een vreemdeling in zijn jtuchting, huis of woning opneemt, bin- |ta 24 uur verplicht is daarvan kennis te Ten aan genoemden Commissaris van ™tie (Bureau Vreemdelingendienst Zon- 'veldstraat alhier, geopend van 9—12 u.. ■^uur en van 7—9 uur). [Door aangifte aan het Bureau van de wvolking en den Raad van Arbeid vervalt ■ovengenoemde verplichting niet. I verzuim is strafbaar gesteld. Deze be- rtg geldt niet alleen voor dlenstper- ■™eel, doch ook voor logé's enz. herdenking der mobilisatie. De Kon. Ned. Ver. Ons Leger, de Kon. E™'Ver. Onze Vloot en de Nationale Bond Jr "'obillsatiekruis hebben het initiatief genomen voor eene herdenking van den ,,8,.waarop twintig jaar geleden de mobl- werd afgekondigd. 7® Minister van Defensie draagt kennis L, a|t voornemen, waarmee hij Instem ming heeft betuigd. simon de wit overleden. In den ouderdom van 82 jaar. fniri!«msterdam is heden overleden ln den Wit Van 82 laren de heer simon de „^heer De Wit, de eigenaar van meer Waren ilrd winkelzaken in kruideniers- merv»„ land' werd geboren te Wor- loruien' n klein a' 's hij zijn zaken be vist l i?aar do°r groote volharding en E bloei ze Bemaakt tot grooten pfe^gnUddaB heeft de begrs.f'.-nis ZaanA de A'gemeene Begraafplaats te WERKZAAMHEDEN VAN DR. COLIJN. De minister-president, dr. Colljn, heeft zijn ambtswerkzaamheden als minister v. Koloniën en als minister ad interim van Economische Zaken thans zoodanig gere geld. dat hij des ochtends aan het Depar tement van Koloniën en des middags aan het Departement van Economische Zaken werkzaam ls. o ONDERSCHEIDING OUD-MINISTER VERSCHUUR. Ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw. Bij K. B. van 20 April is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Mr. T. J. Verschuur, oud-mlnlster vam Economische Zaken, te 's-Gravenhage. o EERSTE KAMERLEDEN MET DEN DIESEL-TREIN. Ook de leden der Eerste Kamer zullen een rit naar Arnhem maken met den nieuwen Dieselmotor-trein. A.s. Woensdag vertrekt de trein om 15.30 van het Staats spoor station te 's-Gravenhage. Om 16.43 uur heeft de aankomst plaats te Arnhem, waarheen men zonder stoppen rijdt. Om 17.03 vertrekt de trein uit Arnhem, waarna achtereenvolgens te Ede, Utrecht en Gouda gestopt wordt tot het uitlaten van reizi gers. De trein ls in Den Haag terug 18.19 uur. o LEERSTOEL IN HET FRIESCH. Aan de Universiteit van Amsterdam heeft hedenmiddag prof. dr. G. Gosses uit Den Haag zijn inaugureele rede ge houden als bijzonder hoogleeraar ln het Friesch vanwege den Provincialen Onder wijsraad van Friesland. nederlandsche VEREENIGING VAN BELASTING-BETALERS. Te Amsterdam ls opgericht de Nederl. Vereeniging van Belastingbetalers, ge vestigd te Utrecht. Het doel der Vereeniging is de bevorde ring, ln de meest uitgebreide beteekenis van het woord, van de rechten en belan gen der belasting-betalers. Tot bestuurs leden werden gekozen: mr. dr. W. J. C. A. Nijgh te Hellevoetsluls. voorzitter; H. J. D. van Hoorn te Utrecht, secretaris-pen ningmeester, St. Janskerkhof 15, Utrecht ing. M. e. Ionker, Amsterdam: C. l. D. von Münchlng, Amsterdam; A. Perquin, Amsterdam; mr. P. J. F. H. van de Rlvière, Baarn en A. H. Stierman, Rotter dam. o ontijdig den weg overgestoken. Gistermiddag heeft bij Schettens (Fr.) een ernstig motorongeval plaats gehad. De 34-jarige IJ. Molenaar uit Schraard, die links van den weg liep, trachtte bij het hooren van een signaal op het laatste oogenblik naar rechts over te steken. Hij werd hierdoor door den 18-jarigen motor rijder J. v. d. Heide uit Bolsward aange reden. Met een ernstige schedelfractfur werd het slachtoffer opgenomen Hij overleed enkele uren later. V. d. H. werd licht gewond. o overreden en gedood. Gisteravond te omstreeks elf uur is de heer L. Kraayenbrink te Terborg door een auto aangereden en op slag gedood. DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de „Pelikaan" in Bandoeng Is geland. --o melkoorlog te katwijk. Hedenmorgen is er te Katwijk een „melkoorlog" uitgebroken tusschen de vereenigde melkslijters en een tweetal on georganiseerde boeren. Overal in den lan de. aldus de slijters, is de prijs in dalen den lijn. Ook de door de Regeering vastgestelde prijs is lager dan voorheen. De slijters hadden dan ook reeds verlaagd in de onderstelling, dat de boeren met dezen toestand rekening zouden houden. Dat hebben de meesten dan ook gedaan, doch een tweetal wil de prijs van Februari en Maart handhaven en dreigt met zelf te gaan uitventen. De slijters hebben hedenmorgen onmid dellijk de inwoners per circulaire met de kwestie op de hoogte gesteld en verzocht van de boeren niet te koopen, daar hun eigen belang dit eischt. Moeten immers de slijters verhoogen, dan ligt het voor de hand dat ook de consumenten den ver hoogden prijs zullen moeten betalen. Ter vervanging van den heer A. Ka- mes, referendaris, chef der 5e afdeeling der provinciale griffie van Zuid-Holland, die met 1 Mei a.s. den provincialen dienst met pensioen verlaat, is benoemd de heer O.M. Tolsma, hoofdcommies bij de 3e af deeling, belast met het toezicht op de gemeente-administratie en de controle op de gemeentekassen. Gisteren is door de politie uit den top van het Casino te Zandvoort een haken-kruis vlag verwijderd. Het gemeentebestuur van Amsterdam besteedde heden aan het maken van wal- muren langs de Ringvaart bij de Schollen- brug. Laagste G. A. Koning te Voorschoten met f. 24.400.—. Te Heerlen ls geslaagd voor het examen vroedvrouw mej. H. van der Kley te Oegstgeest. o UIT NED. OOST-INDIE. aardbeving. DJOKJAKARTA, 23 April. (Aneta). In den namiddag heeft Zaterdag j.L een dui delijk voelbare aardbeving plaats gehad. Op dienzelfden middag vond ook een ernstige eruptie van de Merapi plaats, welke 8 minuien duurde. bf-'KOEI.tN, '3 April (Aneta). Zater dagavond 7 uur 0 werd alhier een korte, krachtige aardschok gevoeld. o .11 (Vervolg van het 3e Blad.) SOERABAJA, 23 April (Aneta) Aan het slot van zijn pleidooi betoogt de ver dediger, de officier van administratie der tweede klasse H. C. van 't Hoff, ten aan zien van den beklaagde den luitenant der zee der tweede klasse E. M. Hornsveld. dat het schip nog niet onder stoom was toen de vlet afvoer. De heer Hornsveld wist slechts dat het voorschip in donker was en de communicatie met den wal verbroken. Hij was geen getuige van andere strafbare handelingen. Beklaagde mag niet worden gestraft terzake van een verkeerde keus zijner handelingen, daar die keuze rede lijk en gegrond was. Zelfs zou beklaagde verantwoordelijk zijn geweest indien de tocht met de vlet was mislukt. De raads man is er bitter over gestemd dat be klaagde zelfzucht en zelfbehoud wordt toegeschreven.. Ten aanzien van den beklaagde, den luitenant ter zee der derde klasse A. N. Baron de Vos van Steenwijk. vangt de raadsman Van 't Hoff aan met een be spreking van het Aneta-interview, welke bijna een half uur duurt. Hij kwalificeert dit Interview als een „journalistiek mis baksel", dat de zaak De Vos vanaf den aanvang heeft vertroebeld en een aanlei ding vormde voor een aantasting van de eer van den mensch en den officier Baron de Vos van Steenwijk. Baron De Vos van Steenwijk meende dat, nadat hij formeel een interview had ge weigerd, de verslaggever van Aneta geen misbruik zou maken van zijn positie als gast door verslag te geven van antwoorden van beklaagde op door officieren en den verslaggever gestelde vragen. (Een opvat ting, die inderdaad ook de juiste is Red. L.D.) De raadsman concludeert ten aanzien van dit interview tot een zucht naar goedkoope sensatie in strijd met wat een goed journalist siert. Ten aanzien van de machtige familie relatie van beklaagde welke tot uiting zou komen in het feit dat de advocaat-fiscaal van het Hoog Militair Gerechtshof in Ne derland de handschoen voor Baron De Vos van Steenwijk opnam, toont de raadsman aan dat Interventie door den advocaat fiscaal een spontane uiting was, hetgeen blijkt uit een persoonlijk schrijven van den vader van Baron De Vos van Steenwijk aan den advocaat-fiscaal waarin verzocht wordt mede te deelen wat precies ten gunste van zijn zoon door hem gezegd is. De Raadsman citeert het spreekwoord: „Al is de leugen nog zoo snel, de waar heid achterhaalt haar wel", tn eindigt met het uitspreken van de gegronde hoop. dat veler oordeel zich thans zal wijzigen. Komend tot de verdediging betoogt de raadsman dat het Initiatief van Baron de Vos van Steenwijk, dat van bijzonderen aanleg getuigt, het beleid vormt, hetwelk bij de samenstelling van artikel 143 van het Militair Wetboek van Strafrecht ten voorbeeld is gesteld. Hij critiseert de op merkingen van den fiscaal ten aanzien van de onsympathieke houding welke Baron De Vos van Steenwijk ten processe zou hebben aangenomen. De Raadsman zegt dat Baron de Vos van Steenwijk het niet liet voorkomen alsof uit zijn initiatief het optreden van den officier van den Marine Stoomvaart Dienst Beets zou zijn voortgesproten De scène in de radio-hut is door beklaagde juist gekenschetst, in tegenstelling met de verklaring van den luitenant ter zee der derde klasse J. A. Agelink van Rentergem. Deze beklaagde gaf blijk een slecht waar nemer te zijn, zoodat het aannemelijk is dat Baron De Vos van Steenwijk van den luitenant ter zee der tweede klasse D. Dekker de order ontving tot verzameling van de officieren in de longroom en geen wapens te gebruiken. Het door den fiscaal tot uiting brengen van een minder sym pathieke houding in de strafmaat is in strijd met artikel 95 van het Reglement op de Rechtspleging bij de Zeemacht en een onoirbaar gebruikmaken van de ver klaring van een mede-beklaagde. Pleiter concludeert dat beklaagde Baron de Vos van Steenwijk het schieten alleen naliet uit een besef van militaire gehoor zaamheid. Hij verzoekt den .zondebok van een schandelijke perscampagne" te reha- 'biliteeren door vrijspraak, hetgeen een goede en rechtvaardige daad zou zijn. Ten aanzien van den beklaagde den luitenant ter zee der tweede klasse L. D. de Kroon betoogt de raadsman dat deee niet handelde uit lijfsbehoud. Het sluiten HOCKEY. togo iii—leiden iii 2—0. (dames-afdeeling) Het was jammer dat deze laatste com petitiewedstrijd van het Leidsche juniores elftal zoo'n onaangenamen indruk achter liet. Allereerst ontbrak de captain weer en kwam de ploeg slechts met 10 speel sters op. Verder was er een tekort aan geestdrift bij belde partijen. Van samen spel was bovendien geen sprake. Voor half-time maakte de linksbuiten van Togo een doelpunt en na de rust wist zij den stand op 20 te brengen. Dat was ook de eindstand. Als we terugkijken op wat het juniores- elftal dit jaar gepresteerd heeft, dan kun nen we maar matig tevreden zijn. Van de 14 competitiewedstrijden heeft het team er maar 3 gewonnen en 2 gelijk gespeeld. Tot verontschuldiging van dit onbevredi gende resultaat moet gezegd worden dat het dit jaar voor het eerst was dat een junioreselftal deelnam aan de competitie, 7 van de speelsters hockeyden dit jaar voor het eerst. borstbeeld onthuld. SEMARANG. 23 April (Aneta). Alhier is een borstbeeld van wijlen Raden Adjeng Kartini onthuld. Er werden vele redevoe ringen gehouden. van de deur beteekende de mogelijkheid t&t verweer door de officieren. Beklaagde V6erde loyaal uit wat de oudste wilde. Ten aanzien van den officier van den Marine Stoomvaart Dienst der tweede kl. L. de Wilde zegt de raadsman dat deze een voorbeeld is van het doordringen van de lijdelijkheid der Regeering tot de offi cieren. Overigens is het de groote fout dat beklaagde de muiterij niet uit een militair doch wel uit een menschelljk standpunt zag, waarvoor beklaagdes niet-mllitaire vorming, alsmede het feit dat men niet kon verwachten dat een technicus de lei ding zou nemen, een verontschuldiging ls. Ten aanzien van den officier van den Marine Stoomvaart Dienst der tweede kl. C. M. W. van Balkom beantwoordt pleiter uitsluitend de vraag of van beklaagde in dividueel gewelddadig optreden verwacht mocht worden, hetgeen spr. ontkent, daar blijkens de verklaringen van getuigen aansluiting van de officieren beter was. Ten aanzien van den officier van ge zondheid der tweede klasse H. C. Bos, betoogt pl. dat vervolgens van een officier van gezondheid wegens het niet nemen van offensief nimmer gegrond kan worden op rechtvaardigheid, billijkheid en een juist Inzicht in de positie van een officier van gezondheid bij de Koninklijke Marine, daar hem niet is bijgebracht waar zijn plicht als medicus ophoudt en zijn plicht als officier begint. Muiters zijn geen vogelvrije zeeroovers, weswege zij de bescherming van den Ne derlandschen Staat niet verloren, wes wege de menschlievende bepalingen van het Verdrag van Genêve toegepast moeten worden. Daar de nationale wetgeving den mui ter, als opstandeling gelijk stelt met den vijand (artikel 87 strafwetboek) moest beklaagde-officier vuren, beklaagde-me dicus achter den kogel aanrennen ten be hoeve van medische hulp. Het leiding nemen door een officier van gezondheid is militair-rechterlijk onjuist, daar de luitenant ter zee der tweede klasse Van Boven de leiding had. „Oorlogvoeren zou eenvoudig zijn Indien een officier van gezondheid het met een pistool zou kunnen winnen van honderd met geweren gewapenden." Ten aanzien van de verleening van ge neeskundige hulp tijdens de muiterij, vTaagt pl. zich af hoe de ondeskundige fis caal terzake oordeelen kan. Blijkbaar weet hij niet dat een ernstig patiënt in de ziekenboeg later maandenlang te Batavia moest worden verpleegd. President: „Wie was die patiënt?" De raadsman herinnert zich den naam niet. Beklaagde Bos: „De marinier Branden burg". Pleiter citeert een schrijven van een oud officier van gezondheid terzake, die het ongelooflijk oordeelt dat iemand de ver vulling van zijn taak als arts kwalijk ge nomen zal worden. Raadsman concludeert tot vrijspraak van dezen beklaagde. i SOERABAJA, 23 April. Hedenmorgen begon de vermoedelijk laatste zitting. Beklaagde de luitenant ter zee eerste klasse W. F. J. Fels, die Zaterdag na af loop onmiddellijk naar den ziekenboeg was gebracht wegens den invloed welke de behandeling zijner zaak op zijn nerveus gestel heeft gehad, woont deze zitting bij. De luitenant van het corps Mariniers Romswinckel verdedigt beklaagde den luitenant ter zee der tweede klasse D. Dekker. Hij geeft achtereenvolgens een beschouwing over de persoonlijkheid, de wijze van optreden en de militaire vorming van beklaagde. Hij critiseert het toevertrouwen van jonge adelborsten aan officieren wier paedagogische talenten niet ter sprake komen, welkg fout in bijzonder tot uiting komt bij een gevoelig, serieus en Impul sief mensch als beklaagde Dekker. Ondanks de verwaarloozing van de vor ming in de praktijk streefde de heer Dekker onbevreesd naar het einde van de ■muiterij. Het gedrag van den heer Dekker getuig de niet van een houding tegen geweld, welke alleen werd opgemerkt door den 19 jarigen Beets doch niet gestaafd werd door de feiten, zoodat pleiter concludeert dat de typeering van een onmilitair karakter onjuist is. Ten rechte moet worden gespro. ken van een onvoldoende geschoold mili tair karakter AMSTERDAM. 23 April. Gedrukte markt. Kon. Olies flauw. In- dustrieele fondsen, Rubbers en Suiker waarden gedrukt. Tabakken verdeeld. Red jang's goed prijshoudend. Ned. Scheep vaart Unies gedrukt. Amerlk. fondsen vaster. Ned. Staatsschuld verdeeld. De nieuwe week werd op ongeanimeerde wijze ingezet. Er ging zeer weinig om met nagenoeg algemeen lagere koersen. De scherpe dalingen der dollar was heden wel tot staan gekomen en had zelfs plaats gemaakt voor eenig herstel, doch er blijft ongerustheid bestaan t. a. v. de waarde volheid van den dollar. Dit remt de ondernemingslust en eenig aanbod veroorzaakt weer een kleine da ling. Bepaald flauw waren Kon. Olies; daarentegen waren de Amerikanen goed prijshoudend. Van de Industr. fondsen daalden Philips een fractie, evenals Aku's en Ned. Ford. Unilevers daarentegen waren goed prijshoudend. Tabakken waren verdeeld, Dell Batavia's en Senembah's reageerden iets; Oude Deli's bleven op peil. Suiker waarden lagen buiten de attentie en Iets zwakker, terwijl ook Rubbers iets verloren. A'dam Rubbers waren ongeveer 1 pCt. lager in verband met minder gunstige mededeelingen op de Aandeelhoudersver gadering. Scheepvaarten nauwelijks prijs houdend, maar Redjangs vast en 2 pCt. hooger. Amerlk. fondsen, kwamen nyerenr deels wat hooger, maar Duitsche obligaties liepen terug. H.V.A.'s verloren 1 pCt. Ned. en Ned. Ind. Staatsschuld meeren- deels lager 4 pCt. Nederland 1934 daalde tot 99 5/8 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 7.54'/: (7.58); Dultschland 57.92'/t (57.97'/.): Frankrijk 9.75 (9.75 1/4); België 34.57'/. (34.54); Oostenrijk 47.84'/. (47.83): Denemarken 33.95 (33.85)Zweden 38.95 (39.10); Noorwegen 37.95 (38.10); New- York 1.46 5/8 (1.47). Prolongatie 2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Ned eilandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid LEIDEN. 21 April. Eierenvelling. Totale aanvoer 9231 stuks. Kipeleren f. 2—2.60, kuikeneieren f. 2 102.35 per 100 stuks. Handel matig, AMSTERDAM. 23 April. Veemarkt: 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken; 542 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5662 ct., 2e kw. 5054 ct., 3e kw. 4048 ct. per KG. slachtgewicht; mindere soorten 3448 ct.; 110 melk- en kalfkoeien f. 150220 per stuk; 148 vette kalveren: le kw. 5256, 2e kw. 4450 ct., 3e kw. 30—42 ct. per KG. slachtgewicht; 121 nuchtere kalveren f. 2.506 per stuk; 67 schapen f. 1620 per stuk; 725 varkens: vleeschvarkens 90110 KG., 4243 ct. per KG. slachtgewicht; zware vadkens 4143 ct.; vette varkens 4041 ct.; 45 paarden f. 60100 per stuk. Overzicht: Runderen behoorlijke aan voer, weinig prima kwaliteit, voor betere soorten iets oploopende prijzen, handel verder stug. Melkkoeien ruime aanvoer, tamelijke handel. Vette kalveren aanvoer niet groot, zeer weinig beste kalveren, prijzen Iets dalende en handel stug. Nuch tere kalveren aanvoer iets minder dan de vorige week, vlugge handel en constante prijzen. Schapen weinig aanvoer en stille handel. Varkens ruime aanvoer, weinig vraag, prijzen Iets afbrokkelend. Slaoht- paarden weinig aanvoer en vlugge handel. BOSKOOP. Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling", 21 April. Rozen per bos3 Florex 27—41 ct.. Hadley 30—43 ct., Rosalandia 25—35 ct„ Gloria Mundi 4253 ctElse Poulsen 7090 ct.. Edith Helen 20- 37 ct., Brlarcliff 31 ct.. Butterfly 2741 ct., Claudius Fernet 3659 ct., Wïlh. Kordes 32—36 Ct„ Chas. P. Kilham 34—52 ct., Orange Perfection 2138 ct.. Babyrozen 2835 ct.. Gemengde rozen 1225 ct. Diversen per bos: Tulpen 7 ct.. Prunus- takken 15 ct.. Lathyrus 8 ct„ Cerasus Hi- sakura 27 ct., Clematis Prins Hendrik 230 ctidem Miss Bateman 14 ct., idèm Nelly Moser, 31 ct., Azaliamollusbloemen 4060 ct.. Aronskelken 50 ct., Rhododendronbloe- men 2030 ct., Seringentakken 8 ct„ Ger- bera 28 ct. ROTTERDAM, 23 April. Veemarkt. Aan voer totaal 1747 stuks. 452 vette runderen. 282 vette vette kalveren. 171 schapen en lammeren. 834 varkens, 8 nuchtere kal veren. Prijzen per K.G. Vette koeien 55 60. 48—52, 38—42, vette ossen 54—56, 44— 48 36—40, vette kalveren 90—95, 70—75, 5060, varkens (lev. gew.) 3435, 3032, 26—28, schapen 44 39, 34, lammeren 46, 41, 35. Prijzen per stuk: schapen 22, 15, 10, lammeren 19 12, 10. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer korter, handel willig, prijzen stijver, tot 2 cent boven noteering. Vette kalveren ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer iets korter, handel kalm. prijzen iets lager. Varkens aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen als vorige week. WESTLAND. 21 April Bloemenveiling. Copland 812 ct.; Bartigon 1116 ct.; Wm Pltt 1217 ct.: Eliisabeth 1118 ct. Sanders 1616 ct.; Clara Butt 1114 ct.; Irissen, geel 1115 ct.; idem blauw 1216 ct.; idem wit 21 ct, per dozen; Lathyrus 917 ct.; Anemonen 36 ct. per bos; Vio lieren 8—18.00; Butterfly 2.30—2.60; Jap. Lelies 56.00; Lelium Regalls f.3 p. 100. Middenprijs van de bij den Bond West- land aangesloten veilingen van 21 April. Asperges 3740 ct. per bos; bloemkool 12 19. 2de soort f. 410 per 100; sla le soort 0.0.80—3.40. 2de soort 50—80 ct. per 100; radijs f. 0.60—2 50 per 100 bos; spinazie 1015 ct. per bak; postelein 11—12 ct. per K.G. In plaats van kaarten. Geboren: jacob, Zoon van V. E. BLOEMKOFER en J. BLOEMKOPER— DEN HARTOG. Lelden, 22 April 1934. 7 Ijar 5694. De Ridderstraat 16. 9872 Tijdelijk adres: Diaconessenhuis, Witte Singel Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN HEES—BURSCH geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon corneille adrien Delft, 21 April 1934. 7798a Oost Plantsoen 29. Tijdelijk adres Bethel. 8-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3