MAANDAG 23 APRIL 1934 No. 22726 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. ft* Jaargang E» 1 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENi 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd ztjn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opeending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noorüeinüsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. PostdfèqtK'- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DE-2E-R GOURANT: Voor Leiden per 3 maanden f.2:35; per weelc Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per Franco per post f. 2.35 portokosten. i. o.ia O.-MÜ es Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. AFSLUITING DONKERSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Lei- jen brengen ter algemeene kennis, dat je Donkersteeg, in verband met het ver richten van werkzaamheden aan het wa terleidingbuizennet, op Dinsdag 24 April van des voormiddags 7 uur tot des namiddags 5 uur, voor alle rijverkeer ls afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1934. 9882 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- cta brengen ter algemeene kennis, dat hen de beslissing op het verzoek van Jac. Volbeda, om vergunning tot het op- I richten van een Inrichting voor het be werken van vleeschwaren in het perceel I De Ruyterstraat No. 31, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 3168, is I rerdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1934. 9881 HINDERLIJK EN ERGERLIJK STRAATRUMOER. I IE VEELVULDIG GEBRUIK VAN DE CLAXON DEMONSTREERT EEN GEBREK AAN GEMEENSCHAPSZIN EN IS DUS ONBESCHAAFD. Een beroep op automobilisten, motor rijders en trambestuurders. Het steeds toenemend aantal motorrij- I tuigen, dat zich vrijwel als een slang zonder-eind door de hoofdstraten slingert maakt het leven voor stadsbewoners hoe langer hoe ondraaglijker en in zeer bij zondere mate geldt dit wel voor de inge zetenen van de Sleutelstad met haar be- rucht-smalle hoofdverkeerswegen. De hoogstbeschelden plaats, welke in Leiden aan het niet-snelverkeer is toebedeeld, maakt het voor de bestuurders van auto's en motorrijwielen ongetwijfeld noodzake lijk om zich in meerdere mate van hun claxons te bedienen dan wanneer wij hier de beschikking hadden over breede stra ten met afzonderlijke rijwielpaden en trottoirs voor de voetgangers. Maar dat is toch geen verontschuldiging voor het onhebbelijke lawaai, dat he- tal van bestuurders van auto's en motorfietsen aanhoudend veroorzaken. Sommige motorrijders schijnen nog steeds niet te weten, dat de Motor- en Rijwielwet het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente uitdrukkelijk verbiedt en laten hun één- o! tweepitters knetteren, dat hooren en zien een mensch vergaat. En dan het onophoudelijk getoeter! Het zijn waarlijk niet alleen de taxi-chauf- teurs, die zich hieraan schuldig maken. Voor hen geldt tenminste nog het ex cuus, dat zij aldus trachten de aandacht le trekken in de hoop daarmede een vrachtje te krijgen. Neen, het is juist de zeer groote categorie van autorijders, die zonder zich er eigenlijk van bewust te zijn, hoeveel lawaai zij veroorzaken, een buitensporig druk gebruik van hun claxon haken. Gedeeltelijk valt dit te verklaren uit het feit, dat zij, gezeten achter het stuur van hun gesloten wagen, zelf weinig of niets van hun eigen signalen hooien, maar wee den armen stadsbewoner wiens trommelvliezen van den vroegen morgen 'ot diep in den nacht op een zware proef worden gesteld. De fabrikanten van autohoorns komen het kwaad nog verergeren door de sig nalen hoe langer hoe scheller en door dringender te maken. Het lijkt er soms op alsof zij tot zich zelf gezegd hebben: nu zal i k eens een claxon maken, waar voor iedereen, die het hoort van schrik °P zij tuimelt. In trouwe, kan ook het geluidsvolume ■net wettelijk geregeld worden? Maar zelfs wanneer alle auto's voorzien waren van de meest schreeuwerige claxons, welke er ter wereld bestaan, zou het nog niet zoo'n cacaphonie behoeven 'e zijn als thans vaak het geval is. De voorwaarde daartoe is een gepast en 'poraloordeelkundig gebruik van de claxon. Hoe vaak hoort men niet signalen ge ven, terwijl er geen levend wezen in de "Mirt en de eerste zijstraat nog honderd Heter verwijderd is? Het is waarlijk niet noodig om wanneer men links wil voorbijrijden en de voorlig ger rijdt keurig ter rechterzijde van den weg. de claxon over een afstand van vijf tig meter te laten gillen. En het is even min noodzakelijk om bij het naderen van een kruispunt vijf- tot tienmaal op den hoorn te slaan; één of twee korte stooten 'Dn ruimschoots voldoende. Ook trambestuurders gaan ln dit op zicht veelal niet vrijuit. Er zijn bestuur ders, die aan hun goed humeur uiting ge ven door een lang aangehouden roffel met de voetbei of een geheelen regel van den een of anderen „schlager" met de lucht- flult, Wij zfjn ervan overtuigd, dat wanneer iedere autobestuurder, motorrijder en trambestuurder zich eens goed realiseerde hoeveel kabaal hij veroorzaakte en zich alleen bewust van zijn alarmsignalen bediende, er heel wat minder straatru moer zou zijn. Daarom demonstreert een veelvuldig gebruik van de signalen in wezen een ge brek aan gemeenschapszin en is daarom onbeschaafd. Is het hinderlijke straatrumoer voor normale menschen een bron van voort durende ergernis, voor zenuwzieken en physisch-kranken wordt het vaak tot een obcessie I Hebt u wel eens een nacht gewaakt aan het bed van een ernstig-zieke? Lang zaam, uur voor uur kroop de nacht voor bij; onrustig woelde de patiënt in zijn koortsslaap, elk oogenblik wakker schrik kend. Eindelijk, uitgeput door vermoeid heid, valt de patiënt tegen den morgen in een lichten sluimer. De overige huis- genooten sluipen op hun teenen door de ziekenkamer en het huis om de patiënt niet wakker te maken. Dan komt de nieuwe dag; melkwagens hossen over de hobbelige keien; de eer ste trams dreunen voorbij; daarna ko men de auto's. Een automobilist claxon neert vlak voor de deur; de schrille toon snijdt door de ijle ochtendlucht. Misschien was het noodzakelijk, maar op dat oogen blik zouden wij den chauffeur een draai om zijn ooren kunnen geven. Een zenuw trek glijdt over het gezicht van den pa tiënt, maar de vermoeidheid doet zich gelden en de genezing-brengende slaap duurt voort. Vijf minuten blijft het nog rustig, doch dan komt er een tweede en een derde auto; het leven herneemt zijn dagelijkschen gang en bekommert zich niet om zieke menschen. De rust is heen en het duurt niet lang of de patiënt ont waakt en het getob begint opnieuw. Niemand is daarvoor verantwoordelijk, maar gij, autobestuurder, die zich van geen schuld bewust uw weg vervolgt, zijt gij er volkomen van overtuigd, dat uw luidruchtige signalen absoluut noodzake lijk waren? En niet alleen zieke, maar ook gezonde menschen ondervinden dagelijks last en ergernis van uw schreeuwerig getoeter. Staakt daarom uw luidruchtig spel en maakt alleen gebruik van uw claxon, wan neer dat werkelijk noodig is. Wanneer iedereen zich dat plechtig voorneemt, zal het straatrumoer met minstens 50 procent verminderen, zonder dat de veiligheid van het verkeer daardoor ook maar in het minst wordt geschaad! VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. S. H. Spanjaard uit Vlaardingen heeft bedankt voor het door de Remonstr. Geref. Gemeente alhier op hem uitge brachte beroep. DE ONTEIGENING IN VERBAND MET DEN STADHUISBOUW. Wij vernemen van welingelichte zijde dat, in tegenstelling met vroegere plannen, thans op zeer korten termijn de onteige ningsprocedure voor de perceelen, benoo- digd voor den Stadhuisbouw, bij den ge meenteraad aanhangig zal worden ge maakt. SPEELTUIN-VEREENIGING „WESTERKWARTIER." Propaganda-fcestavond. Zaterdag hield de speeltuinvereeniging „Westerkwartier" een propoganda-feest- avond in „Zomerlust". Te 8 uur sprak de penningmeester, de heer Simons een woord van welkom tot alle aanwezigen, in 't bijzonder de afge vaardigden van alle speeltuinverenigin gen, van de Tuiniersvereeniging en Fluks. Hij zeide verder, dat de voorzitter tijdens de pauze eenige woorden tot allen zou richten. Het duo van Noordt kwam hierna op de planken en hield allen gezellig bezig met zijn liedjes en schetsjes. In de pauze sprak de inmiddels gearri veerde voorzitter eenige woorden, waarin hij wees op den in aanbouw zijnden speel tuin. Het wordt een schitterende speeltuin, maar.de aanschaffing van speelmate riaal kost f. 3000. Nu ligt het in de bedoeling deze voor de vereeniging groote som te verkrijgen door een propaganda-actie op touw te zetten met als hoofdschotel een voetbal wedstrijd op het A.S.C.-terrein tusschen D.H.C. (Delft)—V.S.V. (Velsen). Verder door het aanwerven van leden en donateurs en ten slotte door een groo te verloting. De voorz. sprak den wensch uit, dat allen daaraan zouden medewer ken. Na de pauze verscheen het duo van Noordt weer voor het voetlicht en dit hield de vroolijkheid er in tot het einde van dezen goed geslaagden avond. HET ZANGCONCOURS VAN „EX ANIMO" De tweede avond; een vlot verloop. Zaterdag werd in de Stadsgehoorzaal de tweede avond van „Ex Anlmo's" zangwed strijd gehouden, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. Gelukkig was ditmaal het verloop veel vlotter, terwijl ook de aankondiging luider geschiedde. De be langstelling bleek eenigszins grooter dan op den eersten avond. De opening was zeer geslaagd; het Chr. Dameskoor „Mon- nickendam". uitkomend in de afd. „Uit muntendheid" maakte met „Bede" van Kools en „Nachtgezang" van C. v. d. Lin den een bijzonder beschaafden en muzi- kalen indruk, het wist dan ook het mooie puntenaantal van 347 te verwerven en kreeg dus een eersten prijs. Dit optreden beteekend een prachtigen Inzet! Het ge mengde koor „Harmonie" uit Naaldwijk was in 't vrije nummer „Woudzang" van Isr. Olman beter dan in 't verplichte, n.l. de Wolff's „Levensvernieuwing". De klank is echter weinig glanzend, die der sopra nen moet beschaafder worden, terwijl de voordracht over 't algemeen te eentonig is. Met 268 punten verwierf het koor een tweeden prijs (le Afd. Gem. Koren). Heel wat frlsscher en genuanceerder zong de Chr. Zangver. „De Lofstem" uit Rijns burg (dir. de heer v. d. Keur), die met „Levensvernieuwing" en het succesnum mertje „Liedje van den Schoenlapper" van Kools eveneens in de le afd. Gem. Koren met groot succes een len prijs ver wierf (323 pnt.) Er werd markant en rhythmisch gezongen, er was bezieling en een juiste opvatting, zoodat bijv. „Levens vernieuwing" in een totaal ander licht kwam te staan. Bravo! Een buitengewoon sympathieken indruk maakte het mannenkoor „Zang Veredelt" uit Wateringen, zingend onder den heer G. F. L. Lamers, die over een opmerkelijk goede dirigeertechniek beschikt. Van dit koor mogen wij in de toekomst veel ver wachten! Het kwam nu nog uit in de 2e Afd. Mannenkoren en behaalde daarin een eersten prijs met 332 punten. Een prachtig succes, volkomen gerechtvaar digd! Niet alleen was Kool's „Ouderhuis" tevredenstellend, maar ook in „Deus, in nomine tuo" (Psalm 53) van denzelfden componist en een zeer moeilijke opgave voor een koor in deze afdeeling. trof ons het mooie materiaal, de goede uitspraak en het juiste begrip. Het was jammer, dat tenslotte, waarschijnlijk omdat de zangers moe werden, een inzinking intrad, waar door onzuiverheid ontstond. Maar over 't algemeen was dit optreden een kranige prestatie, waarvoor wij den directeur en zijn koor onze oprechte hulde niet willen onthouden! Het mannenkoor „Eendracht maakt macht" uit 's-Gravenzande, kon ons maar matig bekoren; zoowel in „Ban nelingen" van Hamel en in „Des Heeren Huis" van Boers was zeer weinig voor dracht; er werd teveel op één toonsterkte gezongen en wel te hard. Ook de klank was weinig edel, zoodat het ons al te saam geenszins verwonderde, dat men 't niet verder kon brengen dan een tweeden prijs met 294 punten (le Afd.). Een vol gend maal beter! Nu was de beurt aan het Zaandamsch Chr Mannenkoor, dat in de afd. Uitmun tendheid met 316 punten een lsten prijs werd toegekend en o.i. daarmee wel iets te hoog werd aangeslagen. De klank is wel egaal en vormt een eenheid, maar mist kern en glans, terwijl de voordracht te monotoon is, zoodat bijv. uit de Wolff's „De Morgen" veel te weinig gehaald werd. Daar maakte, in sterk contrast Excelsior" uit Delft, uitkomend in dezelfde afd., en dat over mooie sternen beschikt, veel meer van: veel afwisseling en scherpe rhytmiek uitstekend onderscheid tusschen licht en donker, loffelijke climax! 't Was veelzins voortreffelijk: het tempo kon wellicht iets vlugger zijn. Ook in Versloot's „De bood schap op de hei" (onbegrijpelijk echter hoe een componist zich kon laten inspi- reeren door woorden als ..Straalt van zijn knokige aangezicht) was veel te waar- deeren. De eerste prijs met 339 punten, als mede de directeursprijs van dezen avond, voor den heer G. C. Wilmink, waren dan ook terecht verdiend! Als laatste vóór de pauze het dubbel mannenkwartet „Zang en Vriendschap" (Afd. Uitmuntendheid) uit Dordrecht (dir. A. H. Kloens) mooi materiaal maar helaas, te scherp en geknepen (speciaal de te noren). meer eenheid een vereischte. Vooral met Heinze's „Omhoog" hadden deze zangers veel succes. Uitslag le prijs met 315 punten. Na de pauze volgde het Chr. Mannen koor „L.E.D.A.G.O.H." uit Waddinxveen (4de afd.), dat wel aardig en verzorgd zong maar nog niet fijn en zuiver genoeg (2de prijs met 278 punten.) Een iets hooger puntenaantal had 't o.i. wel verdiend! In de 3de afd. Mannenkoren kwam uit: „De Vereenigde Zangers" (Maarssen). dat met Hamei's ..Matrozenlied" en Kools' „Blondje" een zeer bevredigenden indruk maakte. Een goede uitspraak en veel uit stekende nuanceeringen; het „Matrozen lied" kan echter nog frisscher! Uitslag le prijs met 330 punten. Nog noemen wij tenslotte „Ons Genoe gen" uit Overschie (Eere-afd. Mannen koren), dat het ondanks veel aantrekke lijke eigenschappen toch niet tot een eer ste prijs kon brengen ..De Hebe uit onze Taveerne" werd met gloed en frischheid gezongen. Mooi materiaal, waar veel uit te halen is! Een 2e pr. m. 289 p. was zijn deel Deze avond, waarin de mannenkoren de voornaamste plaats innamen, had ge lijk gezegd gelukkig een vlot verloop. Nu met moed op naar de derde en laatste serie die ons nog heel wat koren zal brengen! FILMOCHTEND INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. „Kameradschaft". De reeks filmochtenden, welke de plaat selijke afdeeling van het I. v. A. O. in dit seizoen in het Tnanontheater voor haar leden en donateurs georganiseerd heeft, werd gistermorgen besloten met de be kende film van G. W. Pabst „Kamerad schaft". Op 12 Maart 1906 vond bij Courrières op de Fransch-Duitsche grens het verschrik kelijke mijnongeluk plaats, waarbij niet minder dan 1200 Fransche mijnwerkers het leven verloren. De Duitsche mijnwer kers, die in dit gedeelte der mijn werkten, dat op Duitsch grondgebied lag, snelden hun ongelukkige Fransche collega's te hulp en daalden af in de schachten, waar de dood hen van alle kanten bedreigde. Aan deze mijnwerkers is deze film van Pabst gewijd. Grenzen tusschen de volkeren, fictieve scheidingslijnen, die de natuur niet kent, zij vallen weg aa nbeide zijden der stippel lijn, als de gemeenschappelijke vijand, het mijngas, de delvers van het zwarte goud bedreigt. De film schildert op treffende wijze de paniekstemming, die het bericht van het mijnongeluk zoowel bij de Fransche als de Duitsche mijnwerkersbevolking teweeg brengt. Zoodra de Duitsche „Kumpels" van de catastrofe hooren, gaan eenige red dingsbrigades in vrachtauto's, zonder zich om grensformaliteiten te bekommeren, naar het bedreigde gebied om te trachten, zooveel mogelijk menschenlevens van een verschrikkelijken dood te redden. Vreeselijke oogenblikken maken zoowel de reddingsmanschappen als de ingesloten mijnwerkers door. Bijna reddeloos ligt een half waanzinnig geworden Franschman in een met gas gevulde mijngang. Door nevel en water nadert een door een gas masker beschermde Duitscher, die den Franschen kameraad vindt. De Franschman ziet het gasmasker, hoort de Duitsche taal en denkt, dat hij nog in den oorlog is. Niet dan met geweld, kan de Duitscher den bijna waanzinnig geworden man die hem aanvalt, overmees teren en hem van een wissen dood redden. Wij zien een ouden man, vroeger zelf mijn werker geweest zijnde, op redding van z'n kleinzoon bedacht, de mijn ingaan en na bovenmenschelijke, heldhaftige pogingen bereikt de dappere man zijn doel: zijn Jean is gered! Later, na het vreeselijk gebeuren, als de Duitsche helden weer naar hun Heimat vertrekken, worden zij door de Fransche grensbevolking tot de grens begeleid tn zoowel de Fransche als de Duitsche mijn werkers wekken op, om kameraadschap te betoonen. Vooral in deze moeilijke tijden geeft de film „Kameradschaft" waardevolle richt lijnen voor de menschheid. De afd.-voorzitter deelde nog mede, dat het in de bedoeling lit, om in het volgende winterseizoen ook tooneel- en muziekoch- tenden te organiseeren, waarvan het be stuur hoopt, dat deze bijeenkomsten een even groot succes zullen worden ais de thans gehoudene. Spr. dankte allen, die tot het welslagen van het winterwerk hebben bijgedragen. De Leidsche Instituut-afdeeling kan op een zeer geslaagd winterseizoen terugzien. EXCURSIE GEREF. KNAPENVER. De Geref. Knapenvereeniging alhier bracht onder leiding van de heeren Schipper en Wessel een bezoek aan de bloemenvelden. Zij werden te Sassenheim ontvangen, door de Knapenver, „De Jonge Samuel" en door den heer H. L. Boter Jr., rondgeleid. In de consistoriekamer der Geref. Kerk werden ververschingen aangeboden, waar na de kerk bezichtigd werd. Hoogst voldaan en in het bezit van bloe men, verstrekt door de firma K. Ouds hoorn en Zn., keerden de jeugdige bezoe kers huiswaarts. BINNENLAND. De nood in het visscherijbedrijf t* IJmuidcn; voorstellen van burgemeester Rambonnet (Binnenland, 3e Blad). De muiterij op de „De Zeven Provin ciën", pleidooien voor den Zeekrijgsraad (3e en le Blad). De „groote" BloemboUen-Zondag; over weldigende drukte (3e Blad). Bloeiende boomgaarden in de Betuwe; de drukte was gisteren niet overweldigend (3e Blad). Het drama te Putbroek; bekentenis van v. d. Elzen Jr. (Gemengd, 3e Blad), De verbreeding van den Rijnzichtweg te Oegstgeest; mooie verbreeding naar Rijnsburg komt tot stand (3e Blad). Te Amsterdam is beden, 82 jaar oud, overleden de heer Simon de Wit, eigenaar van meer dan honderd winkelzaken in ons land. (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Suvich te Londen, Barthou te Warschau (Buitenl., le Blad). Weer een radiorede van den Franschen premier Doumergue (Buitenl., le Blad). Vonnis in het proces in Roemenië (Bui tenland, le Blad). Opnieuw staking in Spanje (Buitenland le Blad). De Deensche zeeliedenstaking is opge heven (Buitenl., le Blad). Ernstige mijnramp in Zuid-Slavië. Ver moedelijk meer dan 100 slachtoffers (Bui- tenlandsch Gemengd, 3e Blad). EERSTE LEIDSCHE KLUCHT- EN REVUE-GEZELSCHAP. Een geslaagde uitvoering. Voor eén tot de laatste plaats bezette Concordia-zaal heeft het Eerste Leidsche Klucht- en Revuegezelschap Zaterdag een uitnemend geslaagde feestavond gegeven. Het programma omvatte een klucht .Han nes wordt ingekwartierd" waarmede dei verschillende dames en heeren een groot succes oogstten en een nieuwe revue van den heer Rosier. Hoe hartelijk is er ge lachen om de koddige reiservaringen van het oude moderne echtpaar dat per vlieg tuig een reis om de wereld maakte. Zang en dans waren tevens uitstekend ver zorgd en vormden een prachtigen schakel tusschen de verschillende tafereelen. Te voren had het danspaar reeds getoond den danskunst uitstekend te verstaan. „The Hofenk's Band" verzorgde op goede wijze de begeleidende en de entre-acte muziek en luisterde het bal. dat onder leiding van Jeanne de Wekker den avond besloot, op. Het gezelschap dat het volgend jaar zijn 12'/! jarig bestaan zal herdenken, mag met voldoening op dezen avond terugzien. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: N.V. Morpheus, Heerengracht 24, Leiden. Handel in patentartikelen voor de ziekenverpleging. Het kantoor is ver plaatst naar Corn. Speelmanstraat 64, 's-Gravenhage. .EKEENIGING GRONINGEN. In de Burchtfoyer heeft Zaterdagavond de heer Riks voor de Leidsche Gronin gers een lezing gehouden over gebruiken in Groningen en Drente. Op geestige wijze vertelde de causeur van de gewoonten op feestdagen, bij het slachten enz. Onder leiding van den heer Van Kluyve is een begin gemaakt met het instudee- ren van enkele liederen. Een dansje besloot den prettigen avond. PAST OP UW RIJWIELEN! Er wordt in den laatsten tijd bi] de politie weer herhaaldelijk aangifte ge daan van diefstal van rijwielen. Wie er eens op let, hoe fietsen dikwijls uren achtereen onbeheerd op straat blijven staan, zal moeten toegeven, dat het den heeren rijwieldieven ook héél verleidelijk en gemakkelijk wordt gemaakt. De politie laadt den bezitters van fietsen daarom m hun eigen belang dringend aan om beter op hun karretje te passen en het niet zoo lang op den openbaren weg achter te laten, tenzij het natuurlijk voorzien is van een deugdelijk slot. Aan onzen vroegeren stadgenoot, dr. J. W. F. A. van den Berg de Bruyn, offi cier van gezondheid bij de Kon. Marino te Soerabaja is wegens zijn verdiensten met betrekking tot het Nederlandsche Roode Kruis ter gelegenheid van den ver jaardag van Z.K.H. den Prins der Neder landen „het kruis van verdienste" van het Ned. Roode Kruis toegekend. Tot onderwijzeres aan de Herv. school te Leiderdorp is benoemd mej, J. W. Wil brink alhier. De afdeeling Leiden van de Neder landsche Vereeniging voor E.H.B.O. (do cent dr. J. W. Loos) behaalde op de door de afdeeling Rotterdam „Linker Maas oever" ter gelegenheid van haar 35-jarig jubileum gehouden nationale wedstrijden in de junioren-afdeeling den derden prijs. De commandant der ploeg was de heer C. Bey. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 16 April 49, Dinsdag 17 April 52, Woensdag 18 April 53, Donderdag 19 April 53, Vrijdag 29 April 53, Zaterdag 21 April 52 volwassen personen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag kregen H. R. en M. H. op den Stille Rijn een woordenwisseling, welke al spoe dig overging in een handgemeen. R. be weerde tegen de politie dat H. op een zeker oogenblik een boksijzer voor den da» Aaalde en hem daarmede te lijf wilde gaan. R greep daarop H's vuist vast en bracht hem met zijn eigen wapen zoo danige verwondingen toe, dat H. zich in het Academisch Ziekenhuis moest laten j verbinden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1