DE BLOEMBOLLEN-MARSCHEN DER L. S. C. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 23 April 1934 OEFENWEDSTRIJD L.V.B.-ELFTAL. Een goede ploeg. Voor dezen oefenwedstrijd was het L.V.B.-elftal met twee invallers voor Bouwmeester en Zirkzee verschenen. De opengevallen plaatsen werden ingenomen door P. Ju en J. Kooyman. L.F.C probeer de enkele spelers uit een lager elftal. Aanvankelijk heeft het L.V.B.-elftal het beste van het spel. Het samenspel vlot vrij goed. al vindt de voorhoede der roodbroe- ken in de stevige L.F.C.-verdediging een groot struikelblok. Toch gelukt het den L.V.B. de leiding te nemen door C. v. Goor imet een hard schot in den bovenhoek. Daardoor aangemoedigd komt het L.V.B.- elftal fanatiek opzetten en heeft L.F.C. geluk als de bovenlat tot tweemaal toe te hulp komt. Bij een misverstand tusschen de L.VB.-backs brengt Nagtegeller de partijen op gelijken voet. Na de rust gaat het spel gelijk op en imet onveranderde stand komt het einde. Het L.V.B.-elftal speelde als geheel een goeden wedstrijd. Naar onze meening zal voor den wedstrijd om den Vier Bonden beker in dit elftal niet veel wijziging meer worden aangebracht. CORINTHIAN—JUNIORES-TOURNOOI. Jeugdfeest in Haarlem. Op het HF.C.-terrein in den ontluiken den Haarlemmer Hout werd gisteren een deel van de jaarlijksche Corinthian-Junio- res-Tournooien gehouden, onder beproefde leiding van J. Pater, bijgestaan door enkele bekende H-F.C.'ers. Het was een jeugdfeest dat goed deed na zooveel competitie misères. Een juichende jongenspret waar door ouderen, kopstukken uit de Neder- landsche voetballerij, worden aangestoken. Op de tribune zat bijv. een eenzame figuur. Vader Hin van Haarlem, die danste van pret toen zijn volgelingen den eindstrijd van HBS. wonnen, nain de eerste ronde door de Kraaien van Schwencke en TThlenbeek te zijn geslagen. Daarmede komen wij al direct aan wat o.i. een groote fout was van dit tournooi. De zeer zonderlinge loting. De vier win naars van de eerste ronde speelden in de tweede tegen elkaar en daarnaast kwamen als herkansing nog vier verliezers. Zoo werd het mogelijk, dat de AS.C.-jongeren, die in de eerste ronde van H.V.V. wonnen slechter werden geplaatst dan de verlie zers van dezelfde ronde. Het resultaat van die Corinthian-wedstrijden is elders min of meer bijzaak en zonder twijfel waren Haarlem en HBB. de sterkste elftallen. Goed voetbal lieten deze jongelui zien, vooral in den eindstrijd en hoewel de Kraaien wat beter speelden, verdienden de Haarlemsche roodbroeken hun glorieus resultaat, alleen al door hun volhouden, nadat een der beste spelers vrij ernstig was geblesseerd. De oogst van de AJS.C.-jongeren was vrij matig. Tegen H.V.V werd in de eerste ronde goed gespeeld en het gelijke spel (22) was een te geringe belooning voor de vele kansen, al speelde H.V.V. misschien wel een tikje beter voetbal. H.V.V. benutte twee. A.S.C. echter drie strafschoppen en daardoor kwamen de AIS.C.-jongeren in de tweede ronde tegen H.F.C., die ook door strafschoppen van U.V.V. had gewonnen. (In den strijd om de derde en vierde plaats wonnen de Utrechtenaren echter door strafschoppen van de club van dr. Spoel- der). H. F. C was zeker geen sterk elftal, maar toen de A.S.C.'ers door een foutje van hun doelman al gauw met 10 achter stonden deden zij er niet te veel meer aan en volkomen onnoodig won H.F.C. toen met 2—0. waardoor AB.C. als winnaar van de eerste ronde direct werd uitge schakeld en de verliezers in de prijzen kwamen. De wedstrijd tegen HF.C. was zoo 'n typisch A.S.C -spelletje Afwachten wat de tegenpartij doet. het bekende tempo te laat en de HF.C.'ers lieten zich niet onbetuigd. AJt.C. I—TERLEEDE I. Doordat Terleede voor dezen Zaterdag 5.1. te spelen wedstrijd niet is opgekomen, kon bovengenoemde wedstrijd geen door gang vinden. Naar wij vernemen heeft Terleede wel uitstel gevraagd maar was dit door den competitieleider van den L.V.B. geweigerd. Voor Terleede intusschen een dure lief hebberij. o WEDSTRIJDEN RIJNSE. BOTS. Rijnsb. Boys n heeft eindelijk haar eer ste puntje veroverd in dit seizoen en wel door tegen het sterke Woubrugge I gelijk te spelen '44). Er werd heel wat beter gespeeld dan in vorige wedstrijden. Ook de doelverdediger deed beter werk dan zijn Toorganger. In de voorhoede vlotte het eveneens dezen keer heel aardig. De heer Neuteboom leidde uitstekend. Het derde elftal trok naar Woubrugge 2, waar met 53 werd verloren. De adspiranten der Boys handhaafden zich tegen het sterke Quick Boys A en wonnen thuis met 21. De kansen der kleine geelzwarten .vorden steeds mooier. Met de rust was de stand 10. Na rust maakte Q. E. gelijk en tegen het einde scoorde de midvoor der R. B. het winnende doelpunt. Le leiding was bij den heer y. d. Stelt in goede handen. LD.W.S. n—L.F.C. ra 3—1. Na een kwartier geeft Herreur met een boogballetje LD.W.S. de leiding. In de L.F.C.-voorhoede vlot 't niet best en het spel is te kort. Tien minuten voor de rust begaat LF.C. een overtreding in 't straf schopgebied, wat den scheidsrechter niet ontgaat, uit de penalty vergroot L.D.W.S. haar voorsprong 20. Na de rust is LD.W.S. met wind mede iets sterker. Als L.F.C. bij een misverstand in de LD.W.S. achterhoede een doelpunt maakt wordt de strijd weer spannend. Bij een LD.W.S. aanval loopt de links binnen den LF.C.-doelman met bal en al in 't doel, maar de scheidsrechter annu leert dit doelpunt. Bij 'n volgenden LD.W.S. aanval Is de LF.C. keeper te laat met uit- loopen en vergroot L.D.W.S. haar voor sprong 31. Met deze stand komt het einde. Scheidsrechter de Boer leidde uitstekend. BEKERWEDSTRIJDEN „TER LEEDE" ^^5 ZeeburgiaScheveningen 34. Zeeburgia trapt af en heeft reeds bin nen enkele minuten de leiding. Soheve- ningen speelt nog wat zenuwachtig en kan het spel niet verplaatsen, wat wel blijkt uit een tweede doelpunt van Zeeburgia. Nu wordt het Scheveningen toch te bar en zij pakt wat beter aan, zoodat de keeper van Zeeburgia handelend moet optreden. Vlak voor de rust denken we Scheveningen een doelpunt te zien make' als de midvoor voor open doel staat maar het schot gaat hoog over. Na de rust komt Scheveningen geweldig opzetten en moet Zeeburgia alle zeilen bijzetten om het tempo bij te hou den. Eindelijk krijgt Scheveningen haar moeite beloond deo. een tegenpunt, maar Zeeburgia maakt direct weer een schitte rend doelpunt 31. Scheveningen krijgt nu den smaak te pakken en doorloopend zweeft de bal voor het Zeeburgia-doel. Na 20 min. is de stand 32, spoedig gevolgd door nummer 3. Fel wordt er gewerkt voor het winnende doelpunt dat 7 minuten voor het einde door Scheveningen wordt ge maakt. Scheidsrechter Kruit leidde uit- st.kend. Zaterdag wordt gespeeld Quick (Den Haag) tegen B. M. T. LUGDUNUM n—TONA I 6—2. Vijftien minuten na den aanvang ziet Koolloos kans den Tona-keeper het na kijken te geven (1—0), terwijl de geel zwarte rechtsbinnen fraai gelijk maakt (11). De Roo geeft met- een tweetal goede schoten groen wit een 31 voor sprong. Nog voor de rust verkleint Tona op schitterende wijze haar achterstand. Rust 32. Na de rust- toont groen-wit zich sterker en Breedeveld, de Roo en Koolloos brengen den eindstand op 62. Scheidsrechter Kruit leidde op goede wijze. o SPORTMAN I—U.V.S. III 2—1. Als er een kwartier gespeeld is vindt er een doelworsteling plaats en onhoudbaar voor den Sportmankeeper verdwijnt de bal in de touwen, 0Nog voor de rust heeft de rechtsback van Sportman uit een penalty de partijen op gelijken voet ge bracht. en daarna geeft de Sportman linksbinnen zijn club de leiding. Na de thee verkeeren beide doelen beur telings in gevaar doch tot scoren komt het niet meer en met denzelfden stand als bij de rust (21) wordt door den heer v. d. Reij- den het einde aangekondigd. BERESTEYN I—R. C. L. II 0—1. Na verschillende aanvallen krijgt de Racing in het strafschopgebied een vrijen schop te nemen wegens gevaarlijk spel die op listige wijze in een doelpunt wordt om gezet. De voorhoede der Kostschoolbewo ners heeft dan pech wanneer een fraai schot van Smoorenburg tegen de bovenlat terecht komt en Pranger een zeker schij nend doelpunt uit den hoek van zijn doel grabbelde. In de tweede helft was het een voortdurend overwicht der Beresteyners doch zij maken daarbij de fout de halflinie met de voorhoede mede naar voren te zen den zoodat een teveel van aanvallers zich geregeld voor het Racing-doel bevonden, waarbij het achtertrio Pranger, v. Weizen, Huy zich weer voortreffelijk weerde en wisten te bewerkstellen dat de eindstand gelijk bleef aan den ruststand. Scheids rechter Schniedewind leidde goed. TONA II—LUGD. VIT 2—2. Aanvankelijk was Tona sterker en zij drukte dit in een tweetal doelpunten uit (20). Na de rust wist J. den Oude met twee fraaie schoten gelijk te maken (22), door welken uitslag A.S.C. 5 vrijwel kam pioen van 4 A is. L.D.W.S. IV—D.V.S. IV (GESTAAKT). L.D.W.S. liet vooral voor de rust uitste kend spel zien. Al gauw gaf van Wijk L.D.W.S. een 20 voorsprong. Na een kwartier maakte de Haas er uit een voorzet 30 van. Toen pas kon D.V.S. 't juiste tegenspel vinden en maakte zij kort voor de rust een doelpunt. Na de rust ging de strijd gelijk op, maar eenige moeilijkheden deden zich toen voor. Bij den stand 4—1 werd een D.V.S.-speler van het veld gezonden en even. later staakte de arbiter den strijd. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste klasse. ArsenalSunderland BirminghamTottenham H. Blackburn R Stoke City Derby CountyAston Villa EvertonPortsmouth Leeds UnitedSheffield Un. Manchester C Chelsea MiddlesbroughHuddersfield T. Newcastle Un.Wolverhampton Sheffield Wedn.Liverpool W. Bromwich ALeicester City Tweede klasse: BlackpoolNottingham Forest Bradford City—W. Ham Un. BuryOldham Athletic FulhamBradford Hull CityPreston N.E. Lincoln City—Burnley MillwallBrentford Notts CountyManchester Un. Port ValePlymouth Arg. SouthamptonGrimsby Town Swansea TownBolton Wand. 2—1 2—0 4—1 1—1 1—1 1—1 4—2 3—0 5—1 1—2 2—0 2—3 2—2 1—1 0—2 0—1 4—0 2—0 0—0 4—0 4—2 0—0 WATERPOLO. DE GOUWE (WADDINXVEEN). Het eerste polo-zevental van de zwem- vereeniging „De Gouwe", te Waddinxveen is voor het a.s. seizoen ingedeeld in den kring den Haag in de derde afdeeling van den Ned. Zwembond. Foto Bleu# Zaterdag en gisteren hield de Leidsche (sportclub haar uioembonen-marschen, cue geheel naar wensch zijn geslaagd Onze foto geeft een overzicht van den stoet, gistermorgen, bij den spoorwegovergang aan den Rijnsburgerweg. HOCKEY. DUITSCHLANDNEDERLAND (HEEREN) 5—1. VERDIENDE MAAR GEFLATTEERDE ZEGE VAN DUITSCHLAND. Voor 3000 toeschouwers heeft Duitsch- land (Dusseldorf) een verdiende maar wat de cijfers betreft, geflatteerde overwinning behaald op het Nederlandsehe hockeyelftal hetwelk, na met rust reeds met 31 te hebben achtergestaan tenslotte met 51 verloor. Ons team heeft niet slecht ge speeld. Dat geldt speciaal voor de eerste helft toen de onzen sterk in den aanval waren. Maar de Duitsche voorhoede bleek een stuk sterker te zijn dan die der Oranje hemden. Kurt Weiss is wel niet meer zoo snel als wij hem vroeger zagen, maar hij is nog steeds een uitstekende midvoor. Maar beter dan hij speelde Scherbarth. die de meeste doelpunten op zijn debet heeft staan en ook werkelijk de beste der Duitsche voorhoede was. De samenstelling der-beide teams was als volgt: Duitschland: Doel: Pfaffenholz (Schwarz Weiss Keu len). Achter: Wiesner (Leipziger S.C.) en Schnabel (D.H.C. Hannover). Midden: David (D.H.C. Hannover). Mill- ner (Leipziger S.C.) en Hardeland (D.H.C. Hannover) Voor: Mehlitz (Berliner Sport Verein), Müller (Berliner S.C.), Kurt Weiss i Berli ner S.C.), Scherbarth (Berliner S.V.) en Meszner (Berliner S.V.). Nederland: Doel: Van der Does (H.O.C.). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.). Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en van Lierop (Hilversum). Voor: Wagner (Amsterdam), Heybroek (Amsterdam), van den Berg (Amsterdam), Schook (Hilversum) en Gunning (Bloe- mendaal). De leiding der ontmoeting berustte bij de heeren Jassoix (Duitschland) en Eve- kink (Nederland). In de eerste helft waren de Oranje hemden sterker in het veld en goed ge steund door ter Haar en Van Lierop on dernam de voorhoede menigen aanval. De Duitsche verdediging was echter volkomen voor haar taak berekend en spoedig bleek, dat er van den Duitschen aanval heel wat meer gevaar dreigde. Daar werd beter samengespeeld, het ging sneller in zijn werk en vooral het schieten was uitste kend. Reeds na 6 minuten had Duitsch land de leiding toen Meszner een voorzet van rechts opving en hard langs van der Does schoot, 10. Spoedig was het 20 door Scherbarth. Nog beschouwden de onzen den wed strijd niet als verloren, maar onze voor hoede speelde niet snel en vlot genoeg om succes te hebben. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste speelhelft scoor de Müller nummer drie, 30. Van de bully af namen de Oranje- hemden den bal mee. een scrimmage ont stond voor het doel van Pfaffenholz en Schook zag kans den bal in doel te werken. Een verdiend tegenpunt, 31. Ook in de tweede helft waren de Hollan ders aanvankelijk sterk in de meerder heid, doch de Duitsche backs en Pfaffen holz in doel verdedigden uitstekend. Hoe de Waal zijn jongens ook aanmoedigden, het lukte niet en langzaam maar zeker ging toen het overwicht verloren. De Duitsche voorhoede kwam tot meer aanvallen en toen Kurt Weiss zich <door onze verdediging heenslingerde kon van der Does nog stoppen, maar de snelle Scherbarth was er al bij om in te schie ten, 4—1. De wedstrijd was toen verloren en even voor het eindsignaal klonk maakte Scher barth nogmaals een doelpunt, waarmede het einde kwam. De Waal en Tresling hebben uitstekend gespeeld, doch moesten tenslotte tegen de goed samenspelende voorhoede van Duitschland het hoofd buigen. Vooral hun stickwerk was uitstekend en in dat op zicht stonden zij zeker niet ten achter op de tegenstanders. De keeper was zwak. In de middenlinie vonden wij Van Lierop de beste. In de voorhoede was van den Berg eigenlijk de eenige, die in internationalen vorm speelde. De stand tegen Duitschland is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Duitschland 10 6 3 1 31—11 15 Nederland 10 1 3 6 11—31 5 DUITSCHLANDNEDERLAND (DAMES),, 6—0. Op het veld van de Duitsche Hockeyclub te Hannover verloren onze Hollandsche dames, die door eenige invalsters zeer ver zwakt waren opgekomen, van Duitschland met 60. De rust was met blanken stand ingegaan. In de eerste helft wogen de par tijen goed tegen elkaar op, er ontwikkelde zich een snel spel, waarbij de Duitsche dames nog al zenuwachtig waren. De stok- voering van de Hollandsche dames was uitstekend en vooral mej. Vreede muntte in de verdediging bijzonder uit. In de eerste helft werd aan geen van beide zijden gescoord, doch na de rust konden onze dames het tempo niet meer volhou den en werden de Duitsche dames allengs sterker. Na tien minuten scoort Frl. Har- gus het eerste punt,, twee minuten later lag de bal al weer achter mej. Andreas. Me) Hargus schoot numero drie in het net en daarop volgden nog op regelmatige wijze doelpunten van de dames M. Trede, en Hargus (2 maal). Het einde kwam met een 60 zege der Duitsche dames. BESLISSINGSWEDSTRIJD LAREN—LEIDEN 3—1. Op het veld van de H.C. Amsterdam bonden Laren en Leiden gistermiddag den beslissingswedstrijd om een plaats in de promotieklasse aan. Het veld was goed ge lijk, doch zeer droog, zoodat de bal soms rare sprongen maakte en moeilijk vlak over den grond gespeeld kon worden. Onder leiding van de heeren Broese van Groenou en De Ranitz stelden de volgende Leidsche spelers zich op tegen het Laien- sche elftal: Doel: De Ruijter de Wildt; achter: Haroen en Goekoop; midden: Jung, Jans sen Andeweg en Fraser; voor: B. van Haaften, W. van Haaften, Hakim, Damsté, Verheij van Wijk. Na de beginbullij zette Laren al dadelijk een aanval op, doch de Leidsche achter hoede bleek zich niet te laten intimideeren door dit snelle begin. Telkens en telkens kwamen de blauwhemden terug, maar in den slagcirkel kwamen ze niet. De Leidsche voorhoede probeerde het ook maar of het nu lag aan de loome temperatuur, of aan de ontbrekende stuwende kracht van de middenlinie was niet uit te maken, maar veel had deze aanvalslinie niet te betee- kenen. De rechtsbuiten was de eenige. die zijn oude spel speelde en het telkens weer probeerde; zijn zwoegen werd aan het einde van den wedstrijd dan ook beloond met een uitstekende goal. De rust trad in met den zelfden stand als er begonnen was. Na de rust bleef de stand nog zeer lgng 00. Ongeveer twintig minuten voor het einde wist Laren een goal te maken, welke al spoedig door een tweede en derde gevolgd werd. Voor dien tijd werd de strijd voornamelijk op het middenveld en voor den Leidschen cirkel gestreden. Wel ging Hakim er af en toe tusschen uit, maar op het kritieke moment wisten de Larensche backs hem altijd net weer den bal te ontnemen. Eindelijk, vijf minuten voor tijd kwam er een opleving in de Leidsche gelederen. Haroen, die na de tweede goal met Janssen Andeweg van plaats gewisseld was, zette de voorhoede met hooge pushes aan het werk. Eindelijk kwamen er gevaarlijke aanvallen van de Leidsche zijde. In deze periode wist B. van Haaften de Leidsche eer tenminste nog tot zoover te redden, door met een harden schuiver een tegengoal te maken. In de laatste minuut van den strijd schoot de zelfde speler nogmaals buiten bereik van den keeper in, doch juist in het zijnet. Een schot dat beter lot ve^iend had. Laren was qua ploeg misschien wat beter dan Leiden, omdat deze ploeg wat con stanter speelde De Leidsche voorhoede heeft nog te veel last van „off days". En dat moet niet in een kampioensploeg. Zooiets wreekt zich altijd. Maar Leidenaars. vol gend jaar beter. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. DE FINALES. Bij de interacademiale wedstrijden Amsterdam zijn de volgende resultatei verkregen Hockey. De verliezersronde werd gewot. nen door het Rotterdamsche team, hetwell Leiden met 7—1 klopte. De wedstryde om de eerste plaa ts tusschen Amsterda en Utrecht hadden een spannend verloc en eindigde met een 2—1 overwinning de Utrechtsche studenten Tennis Demi-finale Enkelspel: D. P Leiden tegen Hartwig Amsterdam 3-1 01. Pel gaf op wegens spierkramp. Bal- ker. Leiden tegen Oudshoorn Leiden 6-1 6—4. Finale enkelspel: Bakker Leiden sl. Har! wig (A'dam) met 64. 36. 64. Dubbelspel: Bakker—Pel (Leiden) De VriesThierens (Leiden). Voetbal. Finale, LeidenAmsterdam 3-3 na verlenging. Schermen. Floret. 1. L, Ph. Petit Amstêt dam 3 gew. part., 2 ontv. treffers: 2. Doeti Leiden 114: 3. na barrage mej. P. den Brinker met 1—14 en 4. Simons met 1— De barrage partij werd door mej. Brinker met 54 gewonnen. Op degen moest Petit zijn meerdere er kennen in Doets (Leiden), welke hen sloeg met 3—2. Op sabel: 1. L. Ph. Petit. Amsterdam gew. part 2 ontv. treffers; 2 Doets, Leiden, 28; 3. Simons. Leiden 1—9; 4. Wicherint, Leiden, 012. NEDERLAND—BELGIE. NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Naar wij vernemen is het Nederlandsch hockeyelftal, dat Zondag 29 April a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam te gen België uitkomt als volgt samengesteld: Doel: De Jong (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres ling (H.O.C.) Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Heybroek (Amsterdam), van der Berg (Amsterdam), (H.H.Y.C.) De wedstrijd vangt om half drie aan, LEIDEN—HURLEY AFGELAST. De dames-promotie-wedstrijd Leiden Hurley is wegens protest van Hurley afge last. GOLF. DEN HAAG—NOORDWIJK 5—3. Voor de handicap-competitie werd de wedstrijd Den HaagNoordwijk gespeeld. Den Haag won met 53. De uitslagen van de foursomes waren: Gallois (11) en Waller (13) spelen gelijk tegen Van der Graaf (14) en Redelmeyer (18); Ramaas (10) en Van der Wijck (18) winnen van F. Noorduyn (13) en Koolho ven (24) met 3 en 2; Horstman Sr. (11' en mej. Horstman (15) winnen van Cha- bot (24) en Everwijn (24) met 7 en 6. Het resultaat der singles was: Ramaas (10) verliest van F. Noorduyn (13) met fi en 5: Gallois (11) verliest van Redelmeyer (18) met 1 down; Horstman Sr. (11) verliest van Van der Graaf (1" met 3 en 2; Waller (13) wint van Kool hoven (24) met 7 en 6; mej. Horstman (15) wint van Chabot (24) met 2 en ,11 Van der Wijck (18) wint van Everwijn (24) met 8 en 7. o ATHLETIEK. R.-K. ATHLETIEK-VEREENIGING TE BATAVEN. Op de wedstrijden, uitgeschreven door de R.-K. Athletiekver. D.W.S. te Bussum, wist S. v. Bakel van De Bataven zich als tweede te plaatsen in de mooie maar zeer zware cross country over 3 K.M., die ge houden werd op werk IV op en om hei fort aldaar. Hier volgen de uitslagen: Klasse A: 1. Hummels, Swift, Arnhem. 9 m. 36 sec. 2. S. v. Bakel, Bataven, La den, 9 m. 42 sec. 3. Hilhorst D.W.S., Bus sum. Klasse B en C: 1. B Krijnen. D.WF. Bussum, 10 m. 24.6 sec. 2. T. v. Ochte, LF., Hilversum, 10 m. 25 sec. 3. M. Born, V.I.F., Hilversum.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14