DE „GROOTE BLOEMBOLLEN-ZONDAG. TOM DE NEGERJONGEN. CIRCUS AMAR N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 April 1$ EEN OVERWELDIGENDE DRUKTE. X NAAR ONZE STAD. FAILLISSEMENTEN. RADIO-PROGRAMMA. MtHHHHHtllHtlffllfflHItHHIHIH! HIIIHIIIBtH«tmillllllllllllHII1llllllllllllll MOTORSPORT. NIEUW WERELDRECORD 1 K.M. VLIEGENDE START. In het dorpje Bonheyde nabij Mechelen heeft de Belgische motorrenner Milhoux het wereldrecord over 1 KM. met vliegen den start verbeterd. Milhoux reed op een 500 c.M. FJJ. machine en bereikte op de heen- en terugrace een gemiddelde uur- snelheid van 224.019 K.M. Het wereldre cord stond op naam van Henne (Duitsch- land) met een gemiddelde uursnelheid van 214.222 K.M. O HARLEY DAVIDSON CONCOURS. In Royal te Arnhem had gisteren een reünie van Harley Davidson-rijders plaats als slot van het door de N.V. Delftsche moiorenhandel te 's-Gravenhage uitge schreven Harley-Davidson-concours, be staande uit twee gedeelten, n.l. een puzzle en een rit. De hoofdprijs voor dit con cours was een Harley Davidson 750 c.c. 2 cyl. model 1934, voorts waren er nog vele andere prijzen. Er waren 669 deelnemers. De hoofdprijs viel ten deel aan den heer W. van Boven Jr. te Rotterdam. TOERTOCHT VAN DE LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB. Gisteren hield de L.M.T.C. een toertocht om en door het Gooi, o.a. naar Amersfoort en Hilversum, welke tocht zeer geslaagd mag genoemd worden. Te 9.30 had de start plaats van Café- Hoppenbrouwer. Er was een goede opkomst Vertrokken werd over Alphen en Woerden naar Utrecht, vervolgens naar Amersfoort. Hier werden de motoren geparkeerd en allereerst wat rond gezien; verder over Baarn, Hilversum. Bussum. In de omgeving van Bussum werd nog even gepauseerd, om van de schitterende natuur aldaar te ge nieten. Daarna ging het over Naarden, Muiden, Amsterdam. Halfweg, Haarlem en Leiden naar het clublokaal, tesamen ge nomen een tocht van pirn. 180 K.M. Zondag te 9.30 uur houdt de L.M.T.C. weder een tocht in de omgeving van de Betuwe. Deze tourtocht zal ongeveer 180 a 200 KM. bedragen. A.s. Donderdag 26 April om 8.30 uur. zal de LM.T.C. in haar clublokaal een leden vergadering houden, voor het wijzigen en bespreken van het bestaande Reglement. PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De uitslag van de te Duindigt gehouden courses luiden: Cleopatraprijs (Prijzendraverij 4e klasse over 1740 M.: 1. X Doorlooper. eig. J. de Vlieger; 2. Vassal, Stal Gruno. Casa D'Oroprijs (Seriedraverij der eer ste klasse over 1700 M.): Eerste serie: 1. Calumet Aster, Stal Rembrandt; Tweede serie: 1. Detemmination. J. A. Bakker; 2. Epinard in. Stal O. Onderlinge Snelheidsproef (Handicap over 975 M., afstand te rijden door dames) 1 Elass. Manege van de Velde; 2. Ompha- zit. Tattersall Manege; 3. Prospect, Ma nege van de Velde. Cloccinaprijs (Prijzendraverij 2e en 3c klasse over 2000 M.): 1. Vlieger D„ J. de Vlieger; 2. Tanny See van Kerrigan. H. L. Nvveld. Derde Heerrijdersprijs (Handicap-dra verij- 1ste klasse over 2000 M.): 1. Parme- nio. Stal Woudestein; 2. Trotteur, Stal Holland. DAMMEN. DAMCLUB THEORIE EN PRAKTIJK. De uitslagen der partijen gespeeld voor de 8ste ronde van den Bodeva wedstrijd zijn als volgt: P. Ligtvoet—E. v. Tongeren 2—0 K. Tol—A. G. de Jeu 0—2 J. J. BekkerN. van Wijk Jr. 20 F. ZeilstraN. Wassenaar 11 I. JuA. Saunier 02 Th. BartenM. J. Moerkens 20 C. van TongerenH. Enseling 20 S. WillemsG. Blijleven 2—0 W. F. van TongerenL. de Jong afgebr. De uitslagen der afgebr. partijen uit de 7de ronde zijn: F. ZeilstraN. Wassenaar 0—2 J. J. BekkerI. Ju 20 G. Blijleven—L. de Jong 20 RECLAME. Zeldzame belangstelling voor de schitterende velden! De Gebroeders AMAR verzoeken ons aan onze lezers te willen mededeelen dat alvorens onze stad te bezoeken, zij verblijf te BREDA en DORDRECHT houden. Het is dus mogelijk de lof welke hun komst vooraf gaat aan de waarheid te toetsen. Vraag Uw vrienden en kennissen naar hun indrukken, wendt U tot den Commis saris van Politie in die steden, gaarne ver tellen zij over het geweldige bedrijf der Gezrs. AMAR, welk een organisatie talent eischt dit, hun eersterangs programma's, sprookjesachtige verlichting, rijkdom van kleeding en décor. Het circus vertrekt naar ALKMAAR en UTRECHT, maar mochten hun program ma's U geen algeheele voldoening gegeven hebben, zoo aarzel niet uw vrienden in die steden te waarschuwen. 9858 In de week van 16 t/m. 21 April werden in Nederland 78 faillissementen uitgespro ken. Gisteren is het wel de echte, groote „bollendag" geworden, ondanks het feit- dat men in het vroege morgenuur niet precies wist, hoe het weer zou worden. Een warme zonneschijn kon doorbreken, maar ook kon het gaan regenen. Men waagde het er dus maar op en zij, die uittrokken, werden gelukkig niet teleurgesteld. De zon kwam al heel gauw te voor schijn, zoodat de velden in volle straling pronkten: felle kleuren lagen over groote vakken uitgespreid en trokken de bewon dering van jong en oud, van landgenoot, zoowel als vreemdeling! Het schijnt alsof de belangstelling steeds grooter wordt. Het moderne verkeer brengt steeds meerderen naar deze speciale Ne- deriandsche voorjaarsattractie. Van heinde en ver stroomen de kijklustigen toe. in auto of bus, in tram of op de fiets en allen zijn het er over eens. dat zulk een „bollenultstapje" toch altijd weer de moeite loont! Tienduizenden en nog eens tienduizen den hebben de fraaie dorpen in onze om geving bezocht: zij kwamen tot laat in den avond met slingers en bouquetten omhan gen terug, opgetogen over de schoonheid der bollenstreek, waarvan de bewoners zich terdege voorbereid hadden, om de menschenstroomen te laven en te spijzi gen. of van bloemen te voorzien. Eindelooze file's auto's passeerden den Rijksstraatweg; de politie had overal de handen vol, om voor een goede verkeers regeling te zorgen. Maar helaas: alle prij zenswaardige moeite ten spijt, kon toch niet verhinderd worden, dat meermalen een langdurig oponthoud, speciaal in het middaguur, bijv. tusschen Oegstgeest. van het Groene kerkje af, tot in Sassenheim, geconstateerd moest worden. Tegen zulk een overgroote rij auto's is niemand be stand. vooral als men dan nog met de moeilijkheden van smalle brugen heeft te kampen! Maar wij moeten na zoo'n heerlijken dag maar niet mopperen: gezelligheid kent geen tijd en al heeft men soms lang moeten wachten, een heerlijken dag heb ben de „bollengasten" toch zeker gehad! Temeer omdat ook het weer in 't alge meen buitengewoon heeft meegewerkt om de goede stemming er in te houden! De groote bollendag ligt achter ons: hij heeft talloozen mooie uren van oprecht natuur genot gebracht! En den zakenmenschen, naar wij hopen, mooie inkomsten! Van onze spoorweg-medewerker ver nemen wij: Bij de Ned. Spoorwegen is het belang rijk drukker geweest, dan het vorige jaar. Reeds vroeg was het vol aan het station toen de vele bezoekers voor de bollen velden met de verschillende treinen aan kwamen. Maar de drukte werd nog groo ter toen tegen half elf de verschillende goedkoope treinen uit alle deelen van ons land en België binnenkwamen. Vele reizi gers stapten in Leiden uit, om hier den tocht naar de bollenvelden aan te vangen. Maar ook verlieten veel reizigers in Lisse en Hillegom den trein De Inspecteur van het vervoer, de heer Postumus Meyes ver gezelde de goedkoope trein uit Nijmegen terwijl de Inspecteur van het Vervoer de heer van der Wal uit Amsterdam met ae d.d.chefs den drukken treinenloop op het station regelde. Niettegenstaande de vele extra treinen (die zeer goed bezet waren) en de groote drukte waren alle treinen precies op tijd en ook 's avonds bij terug keer der vele extra treinen was er gee nerlei stagnatie. Onze correspondent te Oegstgeest schrijft: De verkeersdrukte is gisteren in onze gemeente weer verbazend groot geweest. In bijna onafgebroken rijen passeerden op de hoofdwegen auto's, motorrijwielen, autobussen en rijwielen. Voor wandelaars bleef weinig ruimte over. De trams naar Haarlem waren op een kwartierdienst ingesteld, waardoor de pas sagiers gemakkelijk werden vervoerd. Onder leiding van den chef-veldwachter Krijger was de gemeente- en Rijkspolitie den geheelen dag in de weer om het ver keer in behoorlijke banen te leiden. Die taak was ditmaal niet gemakkelijk maar is, mede door de goede regeling op uit stekende wijze ten uitvoer gebracht. De gevaarlijkste plaatsen waren die aan den ingang van de smalle Dorpstraat tot over den Kanaalbrug en op het kruispunt bij de R.K. kerk. Bij de Kanaalbrug stonden aan beide zijden lange file's auto's die om beurten de brug mochten passeeren. In den loop van den middag was één onafgebroken file auto's te constateeren van de Kanaal brug tot aan de brug van de Haagsche Schouw toe. Met tusschenpoozen van stil staan, was het tempo zóó langzaam, dat voetgangers hier en daar gemakkelijk tus schen de auto's door de overzijde van de straat konden bereiken. ,Om het tramverkeer naar Haarlem een geregelden voortgang te verleenen, werd dan ook de grootste voorzichtigheid en tact vereischt. Behalve hier en daar een gering stootje was de kans van ongeval len bijna uitgesloten. Een ten hoogste te waardeeren verbetering merkten wij op door de openstelling van het rijwielpad langs den nieuwen Rijksweg vanaf de bocht bij het Groene Kerkje tot aan de Postbrug. Tot op pl.m. 400 meter na is dit rijwielpad gereedgekomen en met het oog op de te verwachten drukte. Zaterdagmid dag opengesteld, alleen voor wielrijders. Het bezwaar om het laatste gedeelte nabij Postbrug te moeten loopen werd opgehe ven door openstelling van den rijweg welke juist op die lengte is voorzien van de asphaltlaag. Met zekerheid mogen wij aannemen, dat hierdoor gisteren talrijke ongevallen zijn voorkomen. Wij zien ons echter verplicht te wijzen op het gevaar van het in gebruik nemen van het trot toir met stoelen in de smalle Dorpstraat door de bewoners van in die straat gele gen woonhuizen. Aan voetgangers wordt hier een goeden kans geboden met voorbijrijdende auto's in botsing te komen. Een even onaangename toestand merk ten wij ook in de Geversstraat op: aan het einde daarvan vóór de perceelen 1 en 3 stonden voortdurend twee stadstrams geparkeerd, waardoor dit gedeelte voor het doorgaand verkeer geheel werd afge sloten, gerekend dan nog den langen tijd dat de trams naar Rijnsburg voor de krui sing van den Rijksstraatweg stilstaan. In den loop van den dag is hierin op verzoek van de politie wel eenige wijziging geko men waardoor het mogelijk was om, zij het met groote stuurmanskunst, tusschen de twee trams door te worstelen, maar de toestand bleef o. i. uiterst lastig voor het verkeer. Als hierin geen afdoende verandering wordt gebracht zullen wij den aanleg van het dubbelspoor aldaar als een voor het verkeer enorm veel slechteren toestand moeten gaan beschouwen. Uit Noordwljk schrijft men ons: De drukte op den bollen-Zondag is over weldigend geweest. Reeds in den vroegen morgen volgden volgeladen reeksen groote reiswagens uit alle deelen des lands elkaar •gestadig op, afgewisseld door auto's, auto bussen en fietsen, terwijl wandelaars uit overvolle trams zich met moeite daar tus schen door bewogen. De Koepelweg en de Prins Hendrikstraat, vanwaar uien een onvergelijkelijk schoon gezicht heeft op de bollenvelden, stonden in het brandpunt der belangstelling. Op verschillende plaatsen hadden verkeers opstoppingen plaats. De terrassen aan den Noord>-Boulevard zaten allen vol. terwijl ook de parkeerterreinen grootendeels be zet waren. Uit Sassenheim meldt men ons: Het begon hier reeds vroeg in den mor gen met auto's autobussen en wielrijders die van de bloemenweelde wilden genieten, doch de grootste drukte was des middags. Het verkeer werd door de politie op uit stekende wijze geregeld en als het stop gezet moest worden om hun die van de Teijlingerlaan kwamen gelegenheid te geven den tocht te vervolgen, vormden zich files van meer dan een K.M. lang. Het viel op dat dit jaar veel auto's uit Friesland en Groningen kwamen. Ook het aantal wielrijders was grooter dan andere jaren. Ongelukken kwamen hier niet voor. t Onze correspondent te. Voorhout schrijft: De bollen-Zondag bracht waarlijk op schudding in onze gemeente. Reeds zeer vroeg in den morgen zagen wij tal van wandelende toeristen door de gemeente dwalen om te genieten van de mooie hyacinthen. tulpen en narcissen, die vooral dit jaar te kust en te keur te vinden zijn. Al wordt Voorhout vaak niet zoo zeer medegerekend toch kan men ook hier bogen op een groote opervlakte. waarvan het meerendeel met bloembollen is be plant. Vooral de handeldrijvende middenstand en de nijvere werkloozen die met bloemen langs onze wegen stonden, hopen nu van harte dat het een volgende week nog drukker zal worden. Wat Hillegom betreft het volgende: Het was hier gisteren bij de bloemen velden zéér druk Dit buitengewoon groote bezoek was wel te danken aan het gun stige weer en aan de groote hoeveelheid hyacinthen. narcissen en tulpen, die er tegelijkertijd op z'n mooist voorstonden. De duizenden bezoekers hadden het niet beter kunnen treffen, zij hebben volop ge noten! Van heinde en verre is men ge komen, zelfs uit België en Frankrijk. De Duitschers waren lang niet zoo talrijk als in voorgaande jaren Wat gisteren sterk opviel, waren de vele clubjes en gezelschap pen, niet alleen per rijwiel en reiswagen, maar ook te voet. Een 150 tal V.C J.B.ers uit den Haag en omgeving was per trein gekomen en woon de de godsdienstoefening van de afd. van den Nederl. Protestanten Bond bij. Men bleef verder den geheelen dag hier ver toeven. Uit Haarlem kwamen vele hon derden wandelaars, met vlavgen of vanen, enkele groepen met trommelslagers. Onder hen waren ook velen uit den Helder. Het was een aardig gezicht deze jonge tippe laars te zien marcheeren! De groote drukte is over het algemeen rustig verloopen. mede dank zij de goede maatregelen van de ge- meente-politie. die door drie Rijksveld wachters werd bijgestaan om het verkeer te regelen Vooral het punt bij den Hout tuin. het eindpunt van de locale tram HaarlemHillegom, eischte veel toezicht om storingen te voorkomen Onder begunstiging van mooi weder heerschte ook in Haarlemmermeer, vooral op en langs de primaire wegen, 'n gezellige drukte met het passeeren van de honder den met tulpen, narcissen en hyacinthen versierde auto's, motorrijwielen, fietsen en touring-cars. Het was bij het passeeren van de groote menigte, die als 't ware in een schitterende bloemenpracht was gehuld, 's middags op sommige momenten zóó druk, dat de po litie bij de bruggen te Hoofddorp aanwezig was om het verkeer te regelen. De mooie wegen in Haarlemmermeer waren op dezen schoonen, zonnlgen dag voor de vele automobilisten en motor- en fietsrijders een waar genot! Zoo is 't dus gisteren overal een „bollen hoogtij-dag" geworden, die opnieuw be wezen heeft, hoezeer men van de schoon heid van het eigen land wil profiteeren! Wij hopen in het belang van hen, die op eenigerlei wijze bij den bollenhandel zijn betrokken, dat spoedig goede tijden mogen aanbreken: de mooie dag van gisteren zij hun daartoe een gunstig voorteeken! RECLAME. 9839 U moet er goed naar kijken, dat is alles! Als U de krant vlak houdt, ja, dan pas kunt U lezen, wat hier staat! Onthoudt dien naam en koopt eens een stuk. Het fijnste, dat U ooit in handen kreeg: Castella, de nieuwe schoonheidszeep van Dobbelman! VOOR DINSDAG 24 APRIL. Hilversum. 301 M. AVRO-uitz. 5.30 —6.00: VPRO 6.30—7.00: RVU 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Ensemble Rentmeester 11.00: Kook- en bakpraa- tje door mevr. R. LotgeringHillebrand 11.30: Vervolg concert 12.45: Orgelcon cert P. Palla, m. m. v. J. Heesters (tenor) en B. Lensky (viool) 2.00: Omroepor kest o. 1. v. N. Treep 3.00: Knipcursus 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Radiokin- derkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00Voor kleinere kinderen 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO o. 1. v. Ds. B. J. Aris 6.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30: RVU. Ir. L. J. v. Dunné: De Rotterdamsche Tun nelplannen 7.00: Kovacs Lajos en zijn orkest, m. m. v. de AVRO-Girls 9.00: ■.Hoog bezoek", schets door mevr. C. Spoor Carelsen 9.20: Omroeptrio o. v. N. Treep. met medewerking van L. Fuldauer (sopraan) en H. Viskil (tenor) 11.00: Vaz Dias 11.1012.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 12.00: Godsd. half uur 12.15: Orkest concert en Gramofoonpl. 2.00: Vrou wenuur 3.00: Modecursus 4.15: Gra mofoonpl., pianorecital en lezing 5.50: Schlagermuziek 6.40: Lezingen 7.35: Gramofoonpl. 7.45: Causerie 8.00: Gramofoonpl. 8.30: Vaz Dias 8.35: Orkest- en koorconcert 10.25: Vaz Dias 10.30: Orkest- en koorconcert 10.25: Vaz Dias 10.30: Orkestconcert m. m. v. koor 11.1012.00: Gramofoonpl Daventry, 1500 M. 9.35: Morgei ding 9.50: Tijdsein, berichten Lezing 11.20: Orgelspel R. New j; Commodore Grand Orkest o. 1. v. Mus 12.50: Midi. Studio Orkest o. 1. v. p teil 1.20: Voor de scholen 3.50: cert. J. Slater (fluit) en M. Korch' (harp) 4.35: Kinderuur 5.20: richten 5.50: Pianorecital F. Osborn 6 10: Duitsche causerie 6.40: Het P- klngton Kwintet m. m. v. E. Steve (sopraan) 7.50: Lezing 8.20: Bef ten 8.40: „Will Shakespeare", hoo van C. Dane 10.2511.20: Roy Fox zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 620 7.20: Gramofoonpl. 11.20: Pascal-or' 7.20: Zang o. 1. v. Chepfer 9.20: v» volg zang 9.50: Dansmuziek door 1 Pascal-orkest. Kaltmdborg, 1261 M. 11.20—1 Concert uit rest. ..Wlvex" 2.204.20: Hansen's orkest 7.20: Strauss-concai o 1. v. Mahler 7.50: Gramofoonpl 8.00: Hoorspel 9.35: Balletmuziek o.i Mahler 10.20—11.50: Dansmuziek o.b Warny. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en l)ji Gramofoonpl. 12.20: Weragorkest 0 v. Kühn 3.20: Concert m. m. v. ork 0. 1. v. Hanker, het Omroepkoor en soli; ten4.40: Concert 7.35: Omroepkleic orkest 0. 1. v. Wilcken 10.20: „Schrittp literair-muzikaal programma. Muzik. la ding: Kaufmann 11.2011.50: Pia en cellorecltal. Rome, 421 M. 8.05: Concert m. m. 1 mandolinekwartet en sopraan Radiotooneel 9.30: Populair concert Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11 Gramofoonpl. 4.20: OmroepsymphtL. orkest 0. 1. v. Meulemans 5.50: Gra foonpl. 7.20: Shakespeare-orogrami m. m. v. het SARCV-Tooneel Ensemble 1. v. L. Belloy en het Omroepsymphouie orkest O. 1. v. Meulemans 9.30: Grac foonpl. 484 M.: 11.20: Gramofoonpl 12.30: Zang 12.45: Gramofoonpl.-! Omroeporkest 5.35: Gramofoonpl. 5.50: Orgelconcert J. Collot 7.20: Oi roeporkest 0. 1. v. André 8.35: Ven concert 9.3010.15: Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Oragkleinorkest 0. 1. v. Wilcken 8. ,-Fliegerbomben", korte hoorschets van 5 Plücker 8.50: „Juhu vom Berge", joit!- programma 9.20: Berichten 9.50' B» richt over de Europeesche kampte schappen in Boedapest 10.05: Weert» richt 10.2011.20: Zie Langenberg. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 24 April. lste Programma: Hilversum van 8-21 2de Programma: Huizen van 8—24 e 3de Programma: 8.008.30: Hambuq 9.20—14.05: Keulen 14.20—15.20: lundborg 15.2016.20: Keulen 1 —18.20: Brussel VI. 18.20—22.20: Lux- burg 22.20afl.: Keulen. 4de Programma: 11.2013.30: Luxe» burg 13.30—16.35: Midland Reg. lil 17.30: Een der Eng. „National"-zen<! 17.3018.00: Locale uitzending. Kind:- koor „Ex Animo", o.i. van den heer l W. Wolf. Het optreden van eenige mi foon-debutantjes. (Laatste uitzending ra het koor in dit seizoen). 18.00-it" Londen Reg. De uitzending der R.O.V. geldt 1 voor het locale Leidsche programma; li de plaats hiervan omvat programma I der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag geslote» 253. Toen Pijl weer met allebei zijn bee- nen op de wereld terug was gekomen, ging hij weer verder met zijn standje. Tom liepen van berouw de tranen langs de wangen, en hij was nieuwsgierig wat er nu verder met hem zou gebeuren. De leeuw was onder de bedrijven haast ver geten. Maar die was daar zeker niet mee tevreden, want plotseling spoot uit den hoop hout en meloenenpulp een straal naar boven, waarvan alle mannen, die hun gedachten alleen bij stouten Tom hadden, opeens erg schrokken. 254. Nu was het Tom's beurt óm v^' geten te worden. De mannen ijlden den leeuw en keken ontzet naar de b"5 ging in den vormloozen hoop rommel f* leeuw, die eerst een beetje verdoofd geweest, was weer tot bewustzijn Zei0®. en bemerkte, dat zijn neus en zijn vol zaten met de smerige, natte me'0®;!) pap. En daar had hij heel verontwsar® eens eventjes over geniesd. En daa" bromde hij onrustbarend.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12