6 AMAR GEBROEDERS CIRCUSn|A9 m LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 20 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. KATWIJK AAN ZEE. De beer J. D. Parlevlietf Hedenmorgen te half elf overleed plot- I reling in den ouderdom van ruim 64 Jaren I de heer J. D. Parlevllet, domein-opziener alhier. o VOORHOUT. Dezer dagen werd in deze gemeente de jaarlijksche speldjesdag gehouden door Let Comité „Draagt Elkanders Lasten", I uitgaande van het Chr. Nationaal Vak verbond. Deze collecte bracht op f. 26.76Vt, voor dezen tijd nog een aardige opbrengst WASSENAAR. Jaarvergadering der R.K. Klcsvereen. In het R.K. Vereenlgingsgebouw hield I de R.K. Kiesvereenlging haar jaarverga- I dering. Waarschijnlijk wegens het minder gunstige weer was de opkomst niet groot. I pij ontstentenis van den voorzitter werd Ide vergadering geleid door den heer L. I a van den Berg, 2e voorz. Het jaarverslag Ivan den secretaris zal in een volgende I vergadering worden uitgebracht. Het ver slag van den penningmeester toonde aan, dat de kas sloot met een nadeelig slot Ivan f. 171.28. Op verzoek van den voorzit- j ter zullen twee leden de rekening en be- I scheiden van den penningmeester nazien |en in een volgende vergadering rapport I uitbrengen. De heer G. P. G. van Leeuwen ■bracht verslag uit van het verhandelde ter Ijergadering van den testkieskring. Hierna was het va. punt aan de orde, Lj. wijziging van het reglement. Het be stuur had voorgesteld art. 25, dat handelt lover de aanwijzing van voorloopige can- dldaten voor den gemeenteraad, zoo te wijzigen, dat schriftelijke candidatenlijs- 1en minstens 8 dagen voor een voor dat I «joel uitgeschreven vergadering moeten reiden nfjediend, en dat deze lijsten door ;den candidaat moeten worden mede-on- Jderteekend, terwijl de leden, die op een [vergadering een candidaat voorstellen, zich tevoren moeten hebben overtuigd, of de .eirokken persoon een candidatuur zal willen aanvaarden. De bedoeling was het aantal voorloopige candidaten te beperken Besloten werd dit artikel zoodanig te wij- Eigen, dat ook ter vergadering 15 leden een kandidaat kunnen stellen, mits de bewil liging van den candidaat wordt overge legd. In art. 25, dat handelt over de groslijst, wilde het Bestuur schrappen de bepaling, dat de candidaten onderschrijven een eventueel door de Klesvereeniging vastge steld verkiezingsprogram en daarvoor in de plaats stellen dat zij zullen onder schrijven iedere actie of voorstel, in strijd met de Katholieke principes, met alle hun ten dienste staande middelen te bestrijden pit voorstel lokte een uitvoerig discussie iiiit. Enkele leden van het Bestuur meen- :n, dat het niet aanging de candidaten Jets te laten verklaren wat zij niet ken- !ren of waarmede zij het niet eens zijn. jBit de vergadering werd erop gewezen, dat een dergelijk program alleen hoofd lijnen kan bevatten en niet in details af daalt. Zij meenden, dat daarom het art. gehandhaafd diende. Na langdurige dis cussie werd tot het laatste besloten, ter- nijl de bepaling zal worden aangevuld inet de door het bestuur voorgestelde wij- pging. Er werd op aangedrongen, vóór de terstvolgende verkiezing een program ge- teed te hebben. Het bestuur had verder voorgesteld te khrappen de bepaling, dat de candidaten Jich verbinden het lidmaatschap van den gemeenteraad niet aan te nemen, indien bij voorkeurstemmen zouden worden {ckozen. Ook hiertegen kwam uit de ver- iadering groote oppositie. Het bestuur vees erop, dat een dergelijke bepaling vele fcezers zou weerhouden op de Katholieke lijst te stemmen, terwijl het er toch om Igaat zooveel mogelijk stemmen te verza melen. Uit de vergadering werd betoogd. I dat schrapping der bepaling afbraak van de organisatie beteekent en dat daardoor de deur voor alle mogelijke agitaties zou worden opengezet. Met groote meerder heid van stemmen werd besloten de be maling te Handhaven. Daarna kwamen aan de orde de voor- lellen, om de geheele definitieve candi- daatstelling te herzien. Tot dusverre ge- Tchiedde deze volgens het puntenstelsel. toodat elke candidaat door den kiezer werd ilenummerd. te beginnen met 1 tot het ge tal was bereikt, dat aangaf het in totaal y stellen candidaten. Betoogd werd- dat dit stelsel fouten kleefden. Voorge leid werd daarom te stemmen door op Kt stembiljet zooveel blokjes zwart te ►aken, als er candidaten zullen worden festeld De candidaat die dan de meeste f arte hokjes heeft is No. 1 en zoo ver- fens. Verder werd voorgesteld, dat het restaur gerechtigd zou zijn den leder. PMidaten aan te bevelen. De vergadering I")? accoord met de vereenvoudigde can- paaatstelling, doch wenschte dat niet JJkel het bestuur met de eventueel in de Ijaats van bestuursleden, candidaten te jiezen leden, het politiek advies zouden TsUtellen, maar dat zulks zou geschieden *)r de bestuursleden-niet candidaten en kn aantal leden, door de vergadering «ngewezen. Hiertoe werd na lange dis- piste besloten, waarna sluiting volgde. ALPHEN. Aanrijding. In de Hooftstraat werd een vracht- kgen met daarvoor bespannen paard van f" expediteur v. R. aangereden door een 'rachtauto bestuurd door J. v. M. uit den [wag. De vrachtwagen van v. R. werd •ph" beschadigd, o.a. bleek de achteras e u en' De oorzaak moet worden toe- ™rTn aan het feit, dat de vracht- Xeek weinig naar rechts uit- znnn?lai?J01?2en Plaatsgenoot, den heer J. Ie"d S is Aa met Shhstig gevolg afge- Itwio vt j °e acte godsdienstonderwijs ae Ned. Herv. Kerk uitgereikt. Hn?li0®')renSst van óe hier gehouden "iua-bloemcollecte bedraagt f. 190.12. RECLAME- 9683 Na jaar afwezigheid Gedecoreerd met de orde „Dévoueraent National" Officiers van Nichan Iftikar na hun zegetocht .door de grootste wereldsteden weer in Holland KOMEN NAAR LEIDEN standplaats SCHUTTERSVELD Vrijdag 27 April Avond- voortfallfng om t uur. Zaterdag 28 April Matinée om 2.30 uur Avond voorstelling om 8 uur. Zondag 27 April Matinée om 2.30 uur Avond voorstelling om 8 uur. Maandag 30 April Avond voorstelling om 8 uur. ZIJ LATEN U ZIEN HOE EEN ECHT MOET ZIJN I JF Het eenigste Circus met een RIJBAAN en een T00NEEL daardoor onafgebroken en opeenvolgende tafereelen Aanmerkelijk vergroot en uitgebreid, 4 masten, sprookjesachtige rijkdom, feöerieke verlichting en costumes. Een schitterend programma van den allereersten rang!!! CIBC0S AMAR vartoont naait aan VOLLEDIG CIRCUS PROGRAMMA en CABARET (Music Hall) 3 GLAASAiCMMERS „WILDE BEESTEN" en zijn heele kudde van OLIFANTEN HET IS EEN FRANSCH SCHOUWSPEL IN EEN WOORD De MOOISTE CIRCUS van FRANKRIJK met de mooiste Fr&nsche Menagerie ALLEEN AMAR KAN DIT DOEN fjffr GEEN BLUF Voorverkoop: Sigarenmagazijn H. ZIRKZEE Nieuwe Rijn 63, Leiden Telef. 197 BODEGRAVEN. Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Bodegraven van den Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde. Spr. was ds. Kruishoop, Ned.-Herv. predikant alhier, die een interessante rede hield over „De Joodsche Vrouw." Spr. sprak over het leven van de Joodsche Vrouw vóór de Israélietische Ballingschap en na deze ge beurtenis. Onder het oude Israël was de positie van de vrouw, onder den invloed van de Mozaïsche wetten tamelijk vrij. De man was wel het hoofd, maarde positie der vrouw onderscheidde zich zeer gun stig van die van de vrouwen onder de vol keren rondom. Haar waren talrijke rech ten en vrijheden verzekerd. Zij werd on miskenbaar geëerd. Na de Ballingschap kwam hee langer hoe meer heb wettische, gebod op gebod en regel op regel naar voren en dat hield voor de vrouw groote nadeelen in. Zij werd geheel verbannen en geheel in de schaduw geplaatst. Haar positie tegenover den man werd minder gunstig. Christus is dan ook met recht de vrijmaker der vrouw geweest. Voor de te genwoordige Joodsche vrouw uit ortho doxe kringen is de toestand gebleven, zoo als zij na de ballingschap was. Zij blijft verdrongen van alle openbaar Joodsch godsdienstig leven. Haar plaats is in hel huis. maar daar rust dan ook de geheele vervulling der wettische godsdienstplich ten op haar en deze vervult zij met voor- beeldigen trouw. Met groote lof gewaagde spr. van de voorbeeldige huwelijks- en gezinstrouw in de goede Joodsche gezin nen. Op deze onder groote belangstelling aangehoorde rede. volgde een uitvoerige bespreking, waaraan veel dames deelna men. Besloten werd, dat een belangrijk aan tal leden de algemeene Bondsvergadering in Utrecht zal bijwonen. Deze welgeslaagde vergadering, die door bijna alle leden werd bijgewoond, was de laatste van dezen winter. Nieuwe directeur Gem. Slachthuis. De heer J. Burggraaf, alhier heeft zijn functie als directeur van het Gemeente lijk Slachthuis, neergelegd. Het afscheid geschiedde zonder eenige plechtigheid. Als zijn opvolger werd. eveneens op de meest eenvoudige wijze, geïnstalleerd de heer H. Vis, alhier. Onze plaatsgenoot de heer G. Maas kant slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het Propadeutisch examen in de Godgeleerdheid. De Chr. Oranjevereeniging heeft af gezien van haar plan om ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana een feestelijke samenkomst te beleggen. Wel hoopt men dat te kunnen doen op 31 Augustus. Thans reeds is men er in ge slaagd om voor dien dag als spreker te verwerven de bekende ds. Van Hoogen- huijze uit Amsterdam. In Gereformeerde kringen bestaan plannen tot het houden van een Jeugd landdag op een terrein in deze gemeente. Op de Zuidzijde kwam de landbou wer A. met een volgeladen wagen van het erf afrijden. Het paard schrok; man, paard en wagen schoten rechtuit het wa ter in. Gelukkig liep het ongeval met eenige materleele schade af. Alhier is opgericht een vereeniging van handelaren in aardappelen en groen ten, die aanvankelijk reeds 25 leden telt. Op de laatste Raadsvergadering was den wenk gegeven, zich te organiseeren. De Raad zal niet verwacht hebben, dat zoo spoedig reeds hieraan gehoor zou worden gegeven. De heer G. J. v. d. Waal alhier, is benoemd tot secretaris van de Ver. van Kaashandelaren. Een collecte ten behoeve van de Ver. v. Bijbelverspreiding heeft opge bracht de som van f.61. BOSKOOP. PLANNEN TOT HET BOUWEN VAN EEN TUNNEL. Een plein bij de Ned. Herv. Kerk? Er bestaan alhier plannen, en hierover zijn ten gemeentehuize al meermalen be sprekingen gevoerd, tusschen het gemeen tebestuur, den hoofd-ingenieur van den provincialen waterstaat, het college van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk en ver dere omwonenden en belanghebbenden, om in de Dorpstraat aan de West-Zijde, bij de oprit der Gouwebrug een tunnel te bou wen. waardoor men van het plein der Ned. Herv. Kerk af in de Barendstraat kan ko men. Om de Ned. Herv. Kerk'dan geheel vrij' te doen staan, omgeven door een groot plein, zullen moeten verdwijnen: het laat ste gedeelte van het oude raadhuis, de schilderswerkplaats vali den heer Jongejan met de daaraan grenzende garage, terwijl het dan tevens in de bedoeling ligt, om een schuine hoek van de pastorietuin af te nemen. Wanneer deze werkzaamheden uitge voerd zullen zijn, komt de kerk geheel vrij te staan, terwijl dan tevens ter plaatse een fraai groot plein zal zijn ontworpen, wat het centrum der gemeente een mooi aspect zal geven. Naar wii vernemen, hebben de bespre kingen, ook die betreffende de financien reeds een tamelijk vasten vorm aangeno men. Dc Boskoopsche reddingsbrigade. In hotel „Neuf" heeft onder zeer groote opkomst de jaarvergadering plaats gehad van „De Boskoopsche reddingsbrigade. De voorzitter, de heer H. W. E. Struve, opende de vergadering met een inleidend woord en heette de aanwezigen o.a. den burgemeester hartelijk welkom, Spr. me moreerde het vele wat onze oud-burge meester, de heer P. A. Colijn, voor de Boskoopsche brigade heeft gedaan en sprak er zijn blijdschap over uit, dat de heer Verkerk het beschermheerschap der brigade heeft willen aanvaarden. De zeer uitgebreide notulen werden ver volgens gelezen en behoudens een kleine opmerking onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van de penningmeeste- resse, mej. Hijzelendoorn, bleek, dat de kas beschikt over een batig saldo van circa f. 146. Het jaarverslag van den secretaris was wederom een lijvig boekdeel en wij verna men daaruit o.m dat de brigade 260 leden telt. dat het materiaal in goede conditie verkeert en voorts, dat bij de zwemcursus- sen weder 18 dames en 13 heeren op mid delbaren leeftijd zwemmen hebben geleerd, terwijl aan 36 personen een diploma kon worden uitgereikt als reddend zwemmer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden, de heeren H. W. E. Struve en W. J. Hardijzer herkozen, terwijl in de vacature van mevr. R. Grootendorst Groen, die werd gekozen mej. A. C. Beu- kenholdt. Daarna bracht de heer J. de Bruijn ver slag uit over de door hem als afgevaar digde bezochte bondsvergadering te 's Her togenbosch. Vervolgens werd door den voorzitter aan een 25-tal dames en heeren met eenige hartelijke woorden uitgereikt de diploma's „E.H.B.O." van het „Oranje Kruis", terwijl door hem verder werd medegedeeld, dat het in de bedoeling van het bestuur ligt eens per maand een avond te oefenen en wel op eiken derden Woensdag. Daarna verkreeg de heer Jac. van Roon het woord, die namens de cursisten „E. H. B. O." eenige hartelijke woorden sprak tot de heeren. dr. P. du Buy leider der cursus sen en H. Vogelenzang de Jong, diens as sistent. Als blijk van waardeering en als aandenken ontving dr. du Buy een fraaien barometer, terwijl de heer Vogelenzang de Jong een keurig rookstel in ontvangst had te nemen. Door beide heeren werd deze attentie ten zeerste op prijs gesteld, hetgeen zij in enkele woorden tot uiting brachten. Tot slot werd een voorloopige commissie aangewezen, bestaande uit de dames: Goudkade en Jongejan en voorts uit de heeren J. Streng, D. Nijhof, J. de Bruijn en J. G. Bak, die plannen zullen ontwer pen voor de feestelijke herdenking van het 2e lustrum der brigade wat dezen zo mer zal plaats vinden. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting van deze hoogst gezellige Jaarver gadering. Sschaarschte in rozenstruiken. Dat er eenige schaarschte begint te komen, in het artikel lage rozenstruiken in deze gemeente, mogen blijken uit het feit. dat een boomkweeker-handelaar uit deze gemeente op de markt te Utrecht zijn benoodigde hoeveelheid moest aankoo- pen en omdat hij in Boskoop niet kon slagen. Eenige weken geleden werden hier nog 2000 lage rozenstruiken verkocht tegen den prijs van f25. Geslaagde zangavond. Het Chr. Kinderkoor „Klein Hosanna" en het Jeugddameskoor gaven onder lei ding van haren directeur den heer J, van Beek uit Woerden in hotel „Klaassen" een zangavond, die uitstekend geslaagd kan worden genoemd. Mej. Alie v. d Broek, verleende hare medewerking op de piano. De zeer velen, die aanwezig zijn geweest, hebben een ge notvolle avond gehad, en tegelijkertijd de groote vorderingen kunnen constateeren, die beide koren, onder de uitstekende lei ding van den heer van Beek hadden ge maakt. Inzameling Crisis-Comité B. Alhier had per verhuis-auto, van de firma Sterkenburg, de jaariijksche inzame ling plaats van de door de ingezetenen beschikbaar gestclden goederen ten bate van het crisis-comité B. Ook thans viel de oogst weder mede, zoodat tal van door de crisis getroffenen weder geholpen kunnen worden aan het hoogst noodzakelijke. Geslaagde Slagerstentoonstelling. In hotel „Neuf" had een tentoonstelling plaats, georganiseerd door de gezamelljke slagers uit onze gemeente en omgeving. Deze interessante tentoonstelling liet ons vele gegarneerde en gespoten vleesch- waren zien: bloemstukken, miniatuur ge bouwen enz. Ook keurig opgemaakte ham. men en andere vleeschwaren vielen te be wonderen. Daar een dergelijke tentoon stelling hier nog nimmer plaats vond, was er zeer veel belangstelling! DE KOMENDE VERANDERINGEN IN HET ASPECT DER GEMEENTE. Uiteenzetting van Ir. de Koek v. Leeuwen. De ingenieur van den Provincialen Wa terstaat, ir. W. J. de Koek van Leeuwen, heeft op verzoek van het gemeentebestuur aan de belanghebbenden bij de verande ringen, welke het gedeelte dezer gemeente, gelegen in de omgeving van de Westzijde der Gouwebrug zal ondergaan, als gevolg van de uitvoering van werken tot verrui ming der Gouwe, een uiteenzetting gege ven van deze veranderingen. Met betrek king tot deze werken had de Boskoopsche Mlddenstandsvereeniging eenige wenschen geuit. Het resultaat van de voorbesprekin gen in deze bijeenkomst is, dat het zich laat aanzien, dat eenige wijzigingen in de plannen zullen worden aangebracht, welke ten goede komen aan het aspect der ge meente en aan de belangen van de eige naars van perceelen, gelegen aan de Zuidzijde van de Dorpstraat W.Z., de Kerkstraat. Bootstraat en Barendstraat. Deze wijzigingen zijn als volgt: A. De noordzijde van de Dorpstraat W.Z. tusschen de Ned. Herv. Kerk en de Gouwe blijft onbebouwd Vanaf de brug krijgt men zoodoende een vrij uitzicht op ge noemd kerkgebouw. Aan deze zijde komt geen muur langs den te maken oprit naar de brug. In de plaats daarvan zal een ta lud worden gemaakt. B. Er zal een tunnel onder den hoogen rijweg worden gemaakt, ter breedte van minstens 2 M. voor voetgangers en rijwiel- verkeer. Deze tunnel komt tegenover de Barendstraat onmiddellijk achter de brug en zal een verbinding geven tusschen de Kerkstraat en den onderweg langs de hul zen aan de Dorpstraat W.Z., de Barend straat en de Bootstraat. Bovendien zal aan weerszijden van den hoogen rijweg naar de tunnel een trap worden gemaakt, om vanuit de Kerkstraat en de Dorpstraat W.Z. en omliggende straten op dezen weg te kunnen komen. C. De provincie is bereid de trap, welke toegang zou geven naar het hooge ge deelte weg, nabij het woonhuis van den heer K. van Nes naar den onderweg langs de huizen aan de Zuidzijde van de Dorp straat W.Z. te laten vervallen en in de plaats daarvan een zacht glooiende hel ling aan te brengen. Volledigheidshalve merken wij nog op, dat de nieuwe toegangswegen naar de brug een rijbreedte zullen krijgen van 7'/: c.M„ met aan weerszijden trottoirs. Het trapje van de Barendstraat naar de Dorpstraat zal verdwijnen. Op verzoek van den heer ir. de Koek van Leeuwen, deelen wij nog mede, dat hem ter oore is gekomen, dat sommige winkeliers bezwaren hebben om in de winkelgalerij die aan de Oostzijde van de Gouwe ontworpen is, te bouwen, omdat zij daarbij te veel aan banden zou den zijn gelegd, wat de goedkeuring der bouwplannen betreft, welke goedkeuring ook het inwendige van de te bouwen per ceelen zou betreffen. Dit laatste is niet juist. De provinciale goedkeuring wordt alleen vereischt voor de gevels. Gevaarlijk voetbalspel! Mej. T. uit deze gemeente, die zich per rijwiel op den openb. weg bevond, had het ongeluk, toen eenige jongens op den weg aan het voetballen waren, dat de bal tegen haar rijwiel opsprong, waardoor zij kwam te vallen, en zieh zóó ernstig aan een der beenen bezeerde, dat dokters hulp moest worden ingeroepen Enkelversplin- tering werd geconstateerd, zoodat zij ge- ruimen tijd gedwongen rust zal moeten houden. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan. Uitvoering „Sursum Corda". Het Chr. gemengd koor „Sursum Corda". onder leiding van haren directeur den heer H. Hoedemaker, alsmede de afd. kin derkoor, waarvan de heer H. den Besten de leiding had, gaf in de Geref. Kerk voor een geheel gevuld gebouw een "uitstekend geslaagde uitvoering. Zoowel het gemengd VOOR ZATERDAG 21 APRIL 1934. Hilversum 301 M. Vara-uitzending - 8.00 Gramofoonpl. 9.00: Klein Vara-ensem- ble o. 1. van F. Bakels 10.00: Morgen wijding VPro 10.15: Voor arb. in de continubedrijven: Klein Vara-ensemble o. 1. van F. Bakels, Vara-Tooneel o. I. van W. v. Cappellen 12.00: De Notenkrakers 0. 1. van D. Wins 2.00: Pauze 2.15 Dr. H. Polak: Keir Hardie 3.30: Zang door J. Hekkertvan Eijsden 4 00: Mu zikale causerie P. Tiggers 4.30: Film praatje M. Sluyser 4.45: De Fliereflui ters o. 1. van J. v. d. Horst 5.30: Boek bespreking J. Winkler 6.00: De Wiele waal o. 1. van P. Tiggers 6.30: Orgelspel J. Jong 7.00: Gramofoonpl. 8.00: Her haling S.O.S.-berichten, Vaz Dias en Vara- Varia 8.15Vara-orkest o. 1. van H. de Groot m. m. van Elis Schumann (zangj 9.00: Toespraak A. de Vries 9.15: Zang door Elis. Schumann 9.30: De Fliere fluiters o. L van J. v. d. Horst m. m. van A. de Booy en „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins 10.30 A. Veraart en mr. P. J. Mijksenaar: Regen en mist 1050: Vaz Dias 11.0012.00: Gramofoonplaten. Huizen 1875 M. Kro-uitzending 8.00 9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 Gods dienstig halfuur 12.15: Schrammelmu- ziek en Gramofoonpl. 2.00: Voor de jeugd 2.30: Kinderuur 4.15: Orkest concert. gramofoonpl., lezingen 7.15 Kath. R.V.U. 7.35: Gramofoonpl. 7.45 Causerie 8.00: Schlagermuziek 8.30: Vaz Dias 8.35: Pianoduetten 8 45: Hoorspel 9.30: Schlagermuziek 10.00: Gramofoonpl. 10.10: Pianoduetten 10.20: Schlagermuziek, in de pauze om 10.30: Vaz Dias 11.0012.00 Gramof.- platen. Davcntry 1500 M. 10.35: Morgenwijding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05: Le zing 12.20: Western Studio Orkest o. L van F. Thomas 1.05: Dansmuziek (gr.- pl.) 1.35: Commodore Grand Orkest o. 1. van J Muscant 2.35: Gramofoonpl. 3.20: Orgelspel H. Ramsay 3.50: Het Bern. Crook Kwintet 4.35' „Tweet- Tweet", gevar. programma 5.35 Kinder uur 6.20: Berichten 6.50: Sport- praatje 7.05: Welsch intermezzo 7.25 Lezing 7.50: Reportage 8.20Mevr. Jack Hyiton en haar orkest 9.20: Be richten, lezing 9.55: „The Extra hour", gevar. programma 10.40: Lezing 10.4512.20: Het BBC-Dansorkest o. 1. van Henry Hall. Parijs „Radio Paris" 1648 M. 6.20 en 7.20: Gramofoonpl. 11.20: Goldy-orkest 8.05: Concert o. 1. van Flament 9.50 Dansmuziek o. 1. van Pascal. Kalundborg 1261 M. 11.2011.35: en 12,051.20: Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel 1.502.20: Gramofoonpl 2.50- 4.50: Omroeporkest o. 1. van Mahler 7.20 Pianorecital 7.45: Kinderkoorconcert 8.05: Folkloristisch programma 9.20: Omroeporkest o. 1. van L. Gröndahl 10.1011.35: Dansmuziek o. 1. van Teddy Petsrscn Langcnbcrg 456 M, 5.25: Gramofoonpl. 6.20: Blaasconcert o. 1. van Stark 10.50: Gramofoonpl. 11.20: Leipz. Sym- phonie-orkest o. 1. van Blumer -12.20: Kwintetconcert 1.20: Gramofoonpl. 3.20: Omroepkleinorkest o. 1. van Eysoldt 6.20: Otto Kermbach en zijn orkest 8.20: Uit Milaan: „La Traviata", opera van Verdi 10.5012.20: Dansmuziek. Rome 421 M. 8 20: Volksliederen, hierna opera-uitzending. Brussel 322 en 484 M, 322 M.: 11.20 Omroeporkest 12.30' Concert o. 1. van P. Mereaux 4.20. 5.20 en 5.50: Gramof.- muziek 7.20: Omroeporkest o. 1. van F André 9.30—11.20: Max Alexys' or kest 484 M.: 11.20: Concert o. 1. van P. Moreaux 12.30: Salonorkest o. 1. v. Walpot 4.20: Symphonieconcert o. 1. v. Kumps 5.35: Zangvoordracht 6.05: Symphonieconcert o. 1. van Kumps 8 15 Uit Milaan: Verdi's opera „La Traviata", na afloop tot 11.20: Max Alexys' orkest. Deutschlandsender 1571 M. 7.30: Dans muziek door Bernhard Etté en zijn or kest m. m van H. Goedecke (spreker) 9.20: Berichten 9.45: Sportpraatje 10.05: Scheepsweerbericht 10.2011.50: Populair concert en dansmuziek uit Ham burg. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 21 April. lste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Hulzen van 824 uur. 3de Programma: 8.05afl.: Luxemburg. 9.2016.20: Langenberg 16.2018.00: Brussel Fr. 18.00—22.50: Langenberg 22.50afl.: Deutschlandsender. 4de Programma: 11.1712.20: Brussel VI 12.2017.35: Daventry 17.35 20 15: Londen Reg. 20.15—22.20: Brus sel VI. 22.20afl.: Londen Reg. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. koor, alsmede het kinderkoor hebben het uitgebreide programma tot in de puntjes uitgevoerd. Een woord van lof voor beide directeuren is hier zeker op zijn plaatsl Voor Zondag, 22 April, zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Het bestuur van de Coop, brood- en verbruiksvereeniging „Vooruitgang" alhier, heeft in hare vergadering besloten, niet samen te werken met de Coop, ver, „Ons Voordeel" te Waddinxveen. Het betreft hier het betrekken van allerlei winkelwaren van laatst genoemde Coöperatie. Op een uitvoering van Aeoliankwar- tet te Den Haag. is ook ten gehoore ge bracht het aan dit kwartet opgedragen strijkkwartet, dateerend 1932 van onzen plaatsgenoot den heer Max Weil. De tweede uitvoering hiervan zal begin Mei plaats vinden voor de Ver. van heden- daagsche muziek te Amsterdam, eveneens door het Aeolian-kwartet. WADDINXVEEN. Veel werk! Aan de carrosseriefabriek „Verheul" is het momenteel zóó druk, dat men. behalve met een twee ploegenstelsel, ook nog met een overwerkvergunning werkt. De goede reputatie die het fabrikaat van deze fa briek geniet, is daaraan zeker niet vreemd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7