LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 20 April 1934 WEERBERICHT. I 'San de nieuwe depressie zich echter I jaidoostwaarts beweegt, zooals de scheeps" I terichten uit het Noordwesten doen ver- J aoeden, zal zich betrekkelijk spoedig weer I toeneming van wind met nieuwen regen- I hns vertoonen. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Or. Colijn aanvaardt tijdeljik Economische Zaken. BEURSOVERZICHT. RECHTZAKEN. TWEEDE KAMER. FINANCIEN. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 754. Hedenmiddag 3 uur: 790. telegrafisch weerbericht I T ji. Kon. Ned. Meteorol. Inst te De Blldt. Hoogste stand 765.3 te La Coruna. Laagste stand 739. 2 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 21 April Zwakke tot matige Westelijke tot Zui- I delljken wind. Tijdelijk opklarend. Weinig I of geen regen. Kans op nachtvorst; iets zachter overdag. bcitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De depressie in Scandinavië trekt afne mend naar het Noord-Oosten in het Zuld- I westen en Zuiden herstelt de hooge druk- 1 nu zich nabij IJsland Is een diepe nieuwe depressie verschenen. Na vandaag zal I atntengevolge de koude Noordenstroom I tiderbroken worden en kan een tijdelijke I t-jilanng met zachter weer worden ver- I Op het oogenblik waait het alleen ten i zuiden van IJsland stormachtig. Frank- I rijk hefijt zwakken wind imet meestal be- I dekte lucht en plaatselijk regenbuien. In Ifluitscliland waait een matige Zuldweste- I lijke wind met vrij zacht "weer en eenigen liegen in het Oosten, in Spandinavië nam 1 de vorst verder af maar valt nog sneeuw lin het Noorden, aan de Britsche West- I lusten begint weer regen te vallen en I neemt de wind uit het Zuidwesten toe. luchttemperatuur. Suur voorm.: 8 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's midd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. eoogwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. Voorm. te 7 u. 24 m.; nam. te 7 u. 56 m. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 7.35 n.m. tot 4.22 v.m. maans- op- en ondergang. 20 April: onder: 1 u. 30; op; 8 u. 34. DE PARKEERGELEGENHEID BIJ DE ZWEMINRICHTING AAN DEN HOOGE RIJNDIJK. koet de gemeente voor verharding zorgen? Bij de zweminrichting aan den Hooge IRijndijk alhier bevond zich. even voor de laaar staande boerderijen, een open hoekje grond, toebehoorende aan de provincie, I dat geregeld gebruikt werd als parkeer- I gelegenheid voor auto's van bezoekers van Ihet zwemibad. De ruimte was zeer beperkt, Idoch met passen en meten konden er I althans een tiental wagens geplaatst wor- I den. Thans blijkt ons echter dat dezer I dagen van provincie-wege stevige palen (langs den Roomburgerweg geslagen zijn 1 ter afscheiding van bedoeld stukje grond, dat overigens nergens dienstig voor is. Niet I alleen kan er nu geen enkele auto meer 1 geparkeerd worden, maar zelfs ls het er I «mogelijk geworden met een auto te I been. Komt hierin geen wijziging dan I zullen bezoekers der zweminrichting voor- I ban hun wagens bij de Wilhelmlnabrug I motten achterlaten om daarna nog een I vindeling van een minuut of tien te baken! Dat dit het bezoek aan het zwem- ernstig benadeelen zal is buiten kijf ld naar wij vernemen zal daarom het be- I duur der Leidsche Zwemclub zich onmid- IWlijk wenden tot het gemeentebestuur I -viet het dringende verzoek tot mede- Wrking. Naar wij vernemen meent men van pro- I vincie-zijde dat alleen de gemeente (die lua zweminrichting exploiteertl belang I Jeeft bij de parkeer-ruimte. Deze moet I dan echter ook zorgen voor een behoorlijke I verharding de wegzakkende grond begon I hu gevaar op te leveren). Als het ware I "hl druk op de gemeente uit te oefenen njn nu de palen geslagen li X? vertrouwen intusschen dat de moei lijkheden tijdig zullen worden opgelost, ajthans voordat de zweminrichting op 1 0 hlei wordt geopend! i berinneren er aan, dat heden- |™ncl het Fritz Hirsch-gezelschap in den Sjhouwburg opvoert „Liebe blüht auf allen 5®"^ het vervolg op Schubert's Drei- Maderlhaus!' Rotterdamsche tooneelkunstenaar in v, t ^°°ssons komt Zondagavond a.s. Concertgebouw Concordia met zijn breno een av°nd van vroolijke kunst wii n' Voor bijzonderheden verwijzen wo naar de advertentie in dit Blad. academische examens. Geslaagd zijn voor het artsexamen le gedeelten de heeren n, f. de Vries (Lelden) j. j. Schreuder (Honselaarsdljk) en R. Soedarto (Lelden.) Bevorderd zijn tot arts: mej. A. W. Bokma (Schiedam) en de heeren P. van Andel (Leiden), A. W. van Rossen (Rot terdam) en J. j. Bleeker (Dronrljp.) ernstig verkeersongeval te eindhoven. Eén doode en zes gewonden. Gisteravond om twaalf uur werd de 22-Jarige mej. M. Maas uit Eindhoven die per fiets op den Boschdljk te Eindhoven, dichtbij het Rijkskrankzinnigengesticht reed, aangereden door een auto uit Den Bosch, bestuurd door den heer Hanrath uit Den Bosch. Het meisje werd van haar flets geslingerd. Op het moment, dat de auto, om nog een botsing te voorkomen, naar links uit week, werd deze door een uit tegenover gestelde richting komende auto aange reden. De auto's kwamen op elkaar terecht In de auto waarin de heer Hanrath was gezeten bevonden zich verder de heer A. Schampers. 33 Jaar, griffier-penningmees ter van het waterschap De Aa te Den Bosch en de heer Damen, ambtenaar van het waterschap De Aa uit Den Bosch. De heer Schampers liep eenlge kneuzingen op aan den rechter voet, de heer Damen be kwam een ernstige beenfractuur, alsmede vrij ernstige kneuzingen. De heer Han rath kwam met den schrik vrij. In de andere auto, waren vier personen gezeten, H. S. Strijbosch uit Eindhoven, de Gebrs. Vertogen en F. Hikspoor. De heer Strijbosch liep een kaakfractuur op, een der Gebrs. Vertogen, aannemer te Hooze bekwam een armbreuk. Zijn broer, winkelier te Sterksel en diens knecht F. Hikspoor bekwamen eenlge kneuzingen. Strijbosch en de drie passagiers, die in zijn wagen zaten, werden naar het Binnen gasthuis te Eindhoven overgebacht. De heer Hanrath, en A. Schampers zijn per auto van den G.G.D. van Eindhoven naar Den Bosch getransporteerd waar alleen de heer Damen in het Johan de Deo Zieken huis werd opgenomen. Het meisje werd eenige meters verder van de plaats waar de belde auto's met elkaar in botsing kwamen gevonden en is in zorgwekkenden toestand naar het Bin nengasthuis in Eindhoven vervoerd, waar zij vanmorgen vroeg aan de gevolgen van ernstige verwondingen is overleden. De auto's zijn ernstig beschadigd. DE BLOEIENDE BOOMGAARDEN. De Betuwe einde dezer week op haar mooist De A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land meldt: In de Betuwe zijn de kersen en peren in bloei, de appels beginnen. Einde dezer week zal het op zijn mooist zijn. In de Mldden-Beemster zal - naar men verwacht de volle bloei ln de aan staande week zijn. In de „Bangart" (bij Hoorn) en het overige West-Friesland is a.s. bondag het hoogtepunt van den bloei. Voornamelijk bloeien hier pruimen en peren. Uit Zuid-Limburg wordt bericht, dat een bezoek aan de bloeiende boomgaarden zeer zeker nog ls aan te bevelen, hoewel de bloesem door den zwaren regen wel iets geleden heeft. Voor de kersen-boomgaarden is vooral de streek rondom Eysden (met Gronsveld en Mheer) aan te bevelen. De peren-boom gaarden zijn meer verspreid. Op Zuid-Beveland staan de kersen ln vollen bloei. De streek Wemeldinge—Ka- pelleKloetinge ls zeer de moeite van een bezoek waard. Als algemeene indruk wordt gemeld, dat vele vruchtboomen ook reeds in bloei staan, hetgeen een aspect van de bloesen- boomen eenigszins heeft gewijzigd. Een unicum voor ons land zijn de z.g. ..Krententuinen" bij Dwingelo. De witte bloesems van dit gewas, waarvan de vruch ten voor jambereiding gebruikt worden, staan nu in vollen bloei. Men kan ze het best zien op den weg naar Assen, bij Uffelte den hoofdweg te verlaten en over Ansen naar Dwingelo te rijden. Hier slaat men dan voorbij de kerk linksaf in de richting van Dleverbrug. waar men weder den hoofdweg MeppelAssen bereikt. O MOTORRIJDER DOOR DRONKEN AUTOBESTUURDER DOODGEREDEN. De 21-jarige R. H. Onflee te Warnsveld is gisteravond te ongeveer 10 uur. toen hij op zijn motorfiets reed bij het hotel ,,De Kat" aldaar van achteren aangereden door een auto, bestuurd door een handelsrei ziger uit Rotterdam, die later bleek onder den invloed van sterken drank te ver- keeren. O. werd met motor en al nog een groot eind meegesleurd en daarna door een heg geslingerd. Vreeselijk verminkt en bewusteloos werd hij naar het Algemeen Ziekenhuis te Zutphen vervoerd, waar hij te middernacht zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. VERGADERING CHg, NATIONAAL VAKVERBOND. In zijn gisteren te Utrecht gehouden vergadering heeft het algemeen bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond de onder staande resolutie aangenomen die gezon den is aan <ign Minister van Sociale Zaken. Het algemeen bestuur van het C.N.V., besprekende de voorgenomen maatrege len der Regeering teneinde te komen tot vermindering van het totaal uit te keeren steunbedrag; waardeerende het terzake gepleegd over leg met de vertegenwoordigers der Vak- centralen; spreekt als zijn verwachting uit, dat de Regeering daarbij volle aandacht blijft schenken aan den nood der werkloozen, speciaal die der groote gezinnen die, ln aanmerking nemende de hoogte der in directe belastingen, in onevenredig zwaren druk komen te verkeeren; voornoemd bestuur blijft voorts van oordeel dat wijziging der huurtoeslagre- gellng gepaard moet gaan met het openen der mogelijkheid voor verkrijging eener woning voor lager huurbedrag. Naar wij vernemen, heeft minister Colijn gisteren aan de Koningin bericht gezon den, dat hij zijn functie als minister ad interim van het Departement van Econo mische Zaken heeft aanvaard. MINISTER DECKERS NAAR FORT HONSWIJK. De Minister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers, door den oudcommandant van Fort Honswijk uitgenoodlgd tot gedeelte lijke bijwoning van de samenkomst van de Honswijkers 19141915 op Hemelsvaartdag a.s. in hun vroegere fort, heeft bericht aan deze uitnoodlging gaarne gevolg te zullen geven. het PARLEMENT IN DEN De leden der Tweede Kamer zijn he denmiddag té halfvler van het Staats spoor-station te Den Haag een rit met den Dieselmotor-trein naar Arnhem gaan maken. Het lag in de bedoeling 20 minu ten te Arnhem te blijven, daarna weder terug te keeren. o crisisbotermerk. De Crisis Zuivel Centrale maakt be kend, dat, behoudens tusschentljdsche wijziging, voor de week van 22—28 April de prijs voor het crisisbotermerk en die van de vervoervergunning voor buiten- landsche boter zijn vastgesteld op f. 1.— per K G. aanhouding te wassenaar. Te Wassenaar zijn aangehouden de 62- jarige landbouwer B. en de 46-jarige vee houder van E. Eerstgenoemde die Jl. Maandag in staat van faillissement werd verklaard heeft eenlge hem in eigendom toebehoorende stuks vee, n.m.l. 6 koeien en 2 pinken aan laatstgenoemde verkocht. Bij het op verzoek van den curator in gestelde politie-onderzoek ls gebleken, dat het met deze handeling niet in orde is en B. verdacht moet worden, zich te hebben schuldig gemaakt aan misdrijf, waaraan Van E. medeplichtig zou zijn. Het tweetal is in arrest genomen en zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Den Haag. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 10.11 is het K L.M.- vliegtuig „De Kwartel" op Schiphol ge land. De „Pelikaan'' (uitreis) is heden uit Rangoon vertrokken en te Bangkok aan gekomen. o Per 1 Juni zal een bootverbinding tot stand komen tusschen De Cocksdorp en Vlieland met voorloopig 2 diensten per dag vice versa. De levering van dg bewegingsinrich tingen voor de hefdeuren, schuiven enz. voor de beide groote schutsluizen te Vrees wijk in het nieuwe verbindingskanaal Am sterdamBovenrijn is door de Rijkswater staat opgedragen aan de N.V. Machine fabriek Jaffa te Utrecht, voor een bedrag van omstreeks f. 300.000. Heden werden afgekondigd de Staats bladen, welke bevatten Koninklijke Be sluiten, waarin cichorei en turf worden aangewezen als erisisproducten. Z.K.H. de Prins is heden van Het Loo voor eenige dagen in Den Haag gekomen, De kamerheer-ceremoniemeester van H. M. de Koningin, R. A. baron van Har- denbroek van Hardenbroek, die eenige weken geleden in het Diaconessenhuis te Den Haag moest worden opgenomen tot het ondergaan van een operatie, is thans in zooverre weer hersteld, dat hij hedenochtend het Ziekenhuis heeft kun nen verlaten en in zijn woning is terug gekeerd. AMSTERDAM, 20 April. De stijging van Wall Street werd bijna volkomen genegeerd, hetgeen moet worden geweten aan de scherpe reactie der Ame- rikaansche goederenmarkt Deze ontwikke ling houdt gevaren in zich met betrekking tot den dollar. De dollacr weerspiegelde deze vrees en noteerde vrij belangrijk lager. De ondernemingslust liet heden weer veel te wenschen over en dit was de oor zaak dat het geringe aanbod slechts te gen lagere koersen kon worden opgeno men. Van de Industr. fondsen verloren Philips plm. F/s8/» pCt. terwijl Unilevers 1 pCt. lager golden Daarentegen boden Aku's weerstand en de koers was nage noeg onveranderd. Ned. Ford openden 2 pCt. hooger, maar daalden toen iets. Petroleum waren ge drukt. Kon. Olies zetten wat lager in en hepen verder terug; het slot lag 1V!8/o beneden het vorige. Ook de Amerikanen werden lager afgedaan. Tabakken ontmoetten vraag, daar het resultaat der eerste inschrijvingen de ver wachtingen overtrof. Suikerwaarden waren zwak, speciaal H. V. A.'s. die 3'/i pet. verloren Ook Rub bers verkeerde in reactie ondanks de ge ruchten over restrictie. A'dam Rubbers verloren 1 pet. Redjangs daalden 1 pet, Ned. Scheepvaart Unies waren flauw, op de overigens verzwakte dividend passee ring der Mij. Nederland, de noteering kwam beneden 40 pCt. Duitsche obligaties flauw en Amerik. fondsen ongeanimeerd Ned. Staatsfondsen op peil, de nieuwe leeningen onveranderd. Ind. Obligaties lagen wat lager. WISSELKOERSEN. Engeland 7.58 (7.58 1/2)Duitschland 57.97 1/2 (58,10); Frankrijk 9.75 1/4 (9.75); België 34.54 (34.51); Zwitserland 47.83 (47.83 1/2); Denemarken 33.85 (33.85); Zweden 39.10 (39.10)Noorwegen 38.10 (38.10); New-Pork 1.47 (1.47 5/8). Prolongatie 11/2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HET DRAMA TE NIEUWKOOP. oud-rijksveldwachter tot acht maanden veroordeeld. Het Hof te Amsterdam wees heden arrest in de zaak tegen den gepenstonneerderi brigadier-majoor der Rijksveldwacht J. B.l T„ thans wonende te Warmond, verdacht) van zware mishandeling met voorbedach-l ten rade van Van der Weide te Nieuwkoop/ De Utrechtsche rechtbank veroordeelde J indertijd den ex-Rijksveldwachter conform den eisch wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, tot een gevangenisstraf van acht maanden. Verd. kwam in hooger beroep, hij beriep zich o.m. op noodweer en hij ontkende zélf te hebben geschoten. Het slachtoffer verklaarde, dat T. zelf het geweer op hem had gericht en op hem had gevuurd De procureur-generaal mr. A baron van Harinxma thoe Slooten requireerde wegens zware mishandeling met voorbedachten rade een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Het Hof, arrest wijzend, veroordeelde ver dachte wegens mishandeling met voorbe dachten rade, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbend tot een gevangenisstraf van acht maanden. Het Hof overwoog, dat 't feit zeer ernstig is, het verwierp het beroep op noodweer; wat de strafmaat betreft, wilde het Hof er rekening mee houden, dat de oud-Rijks veldwachter een trouw en goed ambte naar was. o haagsche politierechter. Terecht stond de landbouwer W. J v. d. Kr. uit Woubrugge, die een controleur van de crisis-zuivelwet heeft gehinderd in de uitoefening van zijn functie. De ambtenaar had n.l. in den kelder van verd. een partij boter aangetroffen, die niet voorzien was van het vereischte merk. Toen hij hiervan een monster wilde meenemen, weigerde verd. hem uit den kelder te laten. De Officier van Justitie achtte dit een ernstige overtreding. Rekening houdende met het feit, dat verd. een blanco straf blad had, vorderde hij een geldboete van f. 60 subs 60 dagen hechtenis, conform welken eisch mr. v. d. Boom, de Politie rechter, den verd. veroordeelde. Terzake van diefstal van een paar hand. schoenen stond terecht mej. J. M. W. uit Leiden, Subsidair was haar ten laste ge legd verduistering van die handschoenen. Verd. zeide, dat zij de handschoenen had gevonden. De eigenares van de handschoenen zeide dat zij de handschoenen in haar fiets- tasch heeft gedaan en haar fiets op straat heeft neergezet. Toen zij terugkwam waren de handschoenen verdwenen. Later ont moette zij verd., die de bewuste hand schoenen aanhad. De Officier achtte hier een onvoorwaar delijke gevangenisstraf noodzakelijk. Verd. heeft reeds een voorwaardelijke veroor deeling van 5 maanden gehad, inzake van een ander feit. Spr. vorderde een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 2 maan den. Teneinde een rapport omtrent verd. te doen inwinnen, heeft mr. v. d. Boom de zaak voor onbepaalden tijd uitgesteld. Wegens mishandeling en wegens vernie ling van de kleeren van mej. van K. uit Leiden moest terecht staan mej. K. uit Leiden, Verd, ontkende. De officier van Justitie eischte tegen verd. f. 10.— sub. 10 dagen hechtenis. De Politierechter ver oordeeld verd. tot f. 5.— sub. 5 dagen hech tenis. Wegens mishandeling van J. v. Leeuwen te Alphen moest terecht staan G. W„ uit Alphen. Verd, was niet verschenen De officier eischte f. 25.— subs. 25 dagen hechtenis. Overeenkomstig dien eisch werd verd. veroordeeld. Wegens ontduiking van havengeld der gemeente Katwijk moest terecht staan P F., uit Lisse. Verd. was niet versche nen. Als getuige werd gehoord de haven meester J. Jansen aldaar. De officier eischte 2 x f. 25, subs. 2 x 25 dagen hechtenis. De Politierechter veroor deelde verd. tot 2 x f. 10.— subs. 2 x 10 dagen hechtenis. Wegens het wederrechtelijk binnendrin gen op een schoolplein aan de Paul Kru- gerstraat en wegens mishandeling van een onderwijzer stond terecht Mej. J. v. d. B. uit Leiden Ais getuige werd 'gehoord het hoofd der school en de mishandelde on derwijzer H. De officier eischte f. 20 sub. 20 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde verd. tot f. 15 sub. 15 dagen hechtenis. Wegens vernieling van de sabel van een agent van Politie te Katwijk op 26 Dec. '33 moest terecht staan L. de M. uit Katwijk a. Zee Verd. had het feit gepleegd toen hij onder den invloed van sterken drank ver keerde. De sabel had verd. in zee gewor pen. De officier eischte 2 maanden gev.- straf. Conform dien eisch werd verd. ver oordeeld. Wegens beleediging op 25 Nov. jl. moest terecht staan M. de B„ uit Alphen a. d. Rijn. Als getuige werd gehoord de zadel maker V. De officier eischte f. 10 subs. 10 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde verd. tot f. 2 subs. 2 dagen. De officier eischte tegen den brand- stoffenhandelaar H. H. uit Alphen f. 8 subs. 8 dagen hechtenis, wegens beleedi ging van een zekeren v. d. B. aldaar. Verd. ontkende. De Politierechter veroordeelde hem tot f. 5 subs. 5 dagen hechtenis. regeeringsbeleid inzake werkloozen-ondersteuning. Voortgezet wordt de interpellatie- Kupers in zake steunverlaging voor werk- looze arbeiders in Twente en de loonsver lagingen in werkverschaffingen, en in het algemeen het beleid in zake de werk- loozen-ondersteunlng. Minister Slotemaker (Je Bruine zegt dat het kabinet na zijn beraad in zake Twente het pijnlijk besluit heeft moeten nemen. Alleen in zake kindertoeslag wordt ong wijziging overwogen. Niet alleen de werk- looze arbeiders hebben de zorg der regee- rlng; er zijn vele andere noodlijdende groepen ln onze samenleving. Vermindering van steun houdt verband met de daling van loon. Er moet een marge blijven bestaan tus schen loon en steun, hoewel de meer derheid der arbeiders geen prikkel tot werken noodlg heeft. Door de nieuwe regeling zal de Overheid meer geld moeten beschikbaar stellen. Wegens de véle complicatiës heeft een debat over verschillende bepaalde gevallen weinig nut. Spr. betoogt dat bij een hoogere basis de gedachte der kindertoeslagen niet zou kunnen worden gerealiseerd. Door verbeterde controle en organisatie heeft spr. de behoefte aan geld trachtten te verminderen. De laatste cijfers en de perspectieven der komende begrooting hebben spr. genoodzaakt, te beslissen dat de voor Twente waargenomen verbeterin gen niet konden doorgaan. Spr.'s beleid is geen compromis tusschen regeering en Kamer; spr. draagt de verantwoordelijk heid en neemt zijn beslissingen. Om de waarde der hier genomen maat regelen te beoordeelen, make men verge lijkingen met andere landen, b.v. Duitsch land. Polen, Italië, wat de steunregelingen c.a. betreft (stemmen: en Engeland dan?) Loondalingen zijn geen uiting van wet gevers-wellust, maar sociale verschijnselen in een exporteerend land. De heeren Ku- pers c.s deden beter, ons volk te leeren, zuiverder sociaal-economisch te denken, De aanpassing der loonen in de werk verschaffing aan die in het vrije bedrijf is noodzakelijk. Het antwoord op de vragen van den heer Kupers is in het bovenstaande opgesloten. Spr. wijst tenslotte op allerlei maatrege len der regeering. als betreffende de 00 millioen voor werkverruiming, vreemde arbeidskrachten, huurverlaging enz. De regeering doet wat in haar vermogen is voor onze werkloozen (Applaus). De heer Kupers (v.-d.) repliceert Het gaat er naar toe, dat de steunrege lingen c.a. sluitpost der begrooting worden. Daartegen komt spr. op. Indien het voornemen bestaat, de steun verlaging ook in de groote steden toe te passen, moet spr. daartegen ernstig waar schuwen. Bij vergelijkingen met het buitenland moet rekening worden gehouden met de draagkracht van elk land. In plaats van de lasten te leggen op de werklooze arbeiders, doe men dit door extra heffingen op hen die nog wèl bezit ten. Spr. dient een motie in waarin de Kamer de regeering uitnoodigt, de steunregeling voor de Twentsche werkloozen in nadere overweging te nemen en van haar voor nemen tot verlaging der steunnormen in de groote steden af te zien. De vergadering wordt een half uur ge schorst. STOOMVAART-MIJ, „NEDERLAND". Geen divldenduitkeering. Op de vergadering van Commissarissen van de Stoomvaart Maatschappij „Ne derland", welke gisteren te Amsterdam gehouden werd. werd besloten aan de al gemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het afgeloopen boek- iftar ggen djvjdgftd uit jg IJMUIDEN, 20 April 1934. Tarbot per K.G. 1.301.15; Griet per kist van 50 K.G. 2610; Tongen per K.G. 1.200 75; Zetschol per kist van 500 K.G. 19; Kleine schol per kist van 50 K.G. 20— 5.40; Schar per kist van 50 K.G. 4.102; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 4239; Wijting per kist van 50 K.G. 3.60—1.70; Aangekomen de beuger VL. 86 met 692; en de loggers IJM. 204 met 620; SCHEV. 247 met 546; K.W. 51 met 8009; K.W. 39 met 943: K.W. 91 met 370; K.W. 3 met 627; Levende beugvisch Gul 0.770.39 per stuk; Leng 4.201.15 per stuk; Kabeljauw 4.451.90 per stuk: Heilbot 1.151.10 per K.G. Doode beugvisch: Heilbot 0.80 per K G.; Leng 2.000.29 per stuk; Vleet 0.77 per stuk; Kabeljauw 2423 per 125 K.G.: Groote gul 8.50 per 50 K.G.; Kleine gul 8.50 pér 50 K.G. LEIDEN. 20 April. Ter veemarkt aange voerd: 1501 runderen, 456 kalveren, 528 schapen, 1220 varkens: 25 stieren f. 50— 230, per KG. 30—52, matig. 353 kalf- en melkkoeien, f. 125—245, stug. 1953 vare koeien. f. 70—140, matig. 167 vette ossen, f. 120210. schoon a. d. haak 3558 ets., stug. 3 Pinken. 42 vette kalveren, f. 30—75, schoon a. d. haak 60—90 ets.: 414 nuchtere kalveren, f. 3.50—7.00, matig. 501 vette schapen, f. 1624, matig. 25 Lammeren. 664 mestvarkens. f. 1023, matig. 556 Big gen, f. 5—8, matig. 9 Paarden f. 60190. 9 Bokken en geiten. Kaasmarkt. Aangevoerd 54 partijen, waarvan 45 partijen Goudsche en 9 par tijen Leidsche. 1ste soort Goudsche per 50 KG. f. 1718, 2de soort f. 1516; 1ste soort Leidsche per 50 KG. f. 15—21. Handel flauw BENTHUIZEN, 17 April. Aanvoer: 4228 kipeieren pr. f. 2.05—f. 2.50. 112 eendeieren f. 2.20f. 2.35. Roodekool g. 10alles per 100. Bloemkoolplanten 4044 ots. p. 100. Kropsla 34 ets. per stuk. BODEGRAVEN, 19 April. Eierenveiling B.P.K.V. Aanvoer 19136 stuks kipeieren. Prijs wit f. 2.30—2.60; bruin f. 2.35—2.85; eendeieren f. 22.20. HOOFDDORP, 19 April. Graanbeurs. Rogge f. 7.5: Gerst (Chevalier) en Winter-, gerst f. 4.50; Haver, Faardeboonen en Ka« nariezaad f. 6; Duiveboonen, Bruineboo- nen en Groene erwten f. 8.50; Vale erwten en geel mosterd f. 11.50; Karwijzaad f 21- Blauwmaanzaad 1.17.50; alles per 100 KG. NIEUWKOOP, 19 April, Aanvoer 9043 eieren. Kipëieren f.2—2.30; Eendeieren f. 1.501.70 per 100 stuks. RIJNZATERWOUDE, 19 April Eierenvei ling. Aangevoerd 5747 kipeieren. Prijs van f-2.30 de 100; partij eendeieren, prijs van f. 1.80—2.20 de 100. ZEVENHOVEN, 19 April. Eierenveiling. Aantal eieren 6262 stuks. Kippeneieren ifj'en-i on Rer 100 stuks; Eendeieren -.Ti)*

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3