<l« Jaargang VRIJDAG 20 APRIL 1934 No. 22724 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN I OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAG BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opeending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplem Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1-907. Postckèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZE-R COURANT:! Voor Leiden per 3 maanden f.2.35; per week L0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0J)8 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. e Burgemeester van Leiden brengt ter emeene kennis, dat door den Gemeen- aad, in zijn vergadering van den 16en zer, uit zijn midden zijn benoemd tot a. van de commissie van Financiën, in Ie vacature-de heer Mr. H. F. A. Donders, 'e heer H. Lombert; 'b. van de commissie voor de Strafver- deningen, in de vacature-de heer Mr. F. A. Donders, de heer Mr. C. Beeken- •np; c. van de commissie voor de Stedelijke brieken van Gas en Electriciteit, in de cature-de heer H. M. Simonis, de heer j. Coster. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 April 1934. 9720 Algemeene Ongevallenverzekering voor onze abonné's. Hierbij brengen wij onder de aandacht an alle abonné's, dat zij zich wederom -gen ongevallen kunnen verzekeren en el tot 30 April 1935. De verzekering, die wij bij de N.V. Ver- keringsbank der Oude Haagsche van 836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, uidt wat het bedrag der uitkeeringen etreft o.a. als volgt: a. ƒ500.— Ingeval van overlijden binnen een maand naden dag, waarop het ongeluk voorkwam. b. „400.— bij verlies van beide oogen, beide handen, beide voeten, of één hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet tezamen, binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. „200.— bij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100.— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of beide wijsvingers. e. 50.— bij breuk van een been of arm. f. 15.— bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van één der hiervermelde lichaamsdeelen wordt met verlies gelijk gesteld, zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid met verlies gelijk. Bij verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand, kan het gezamenlijk bedrag der uit keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies (of vol slagen onbruikbaarheid) der hand is vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbijstering tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- teering. Een ieder, die zich wil laten inschrijven voor deze verzekering betaalt 10 cts. admi nistratiekosten, waarna hem of haar een inschrijvingsformulier overhandigd wordt, hetwelk zoowel voor de(n) ingeschrevene als voor ons, als bewijs geldt, dat die abonné verzekerd is en wel op de voor waarden als op het inschrijvingsformulier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwijl onze abonné's in de omgeving zich tot onze respectieve lijke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende het afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in het bezit van een inschrijvingsformulier, kunnen de geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier tegen betaling van 10 cts. administratiekosten, aan ons bureau laten Verlengen tot 30 April 1935. Men verzuime dit niet, daar onze abonné's die in het bezit zijn van niet verlengde inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschrijvings formulieren bezitten, geen enkele aan spraak kunnen doen gelden, wanneer hun ten ongeval mocht overkomen. DJ 3JKECTIE. AANWINSTEN VOOR DE LAKENHAL. Zij het ook in tijdelijk bezit. In den loop van het vorige jaar is de schilderijen collectie van het stedelijk Museum de Lakenhal alhier met belang rijke brulkleenen voor langen tijd verrijkt. Van den heer C. W. A. Buma te Marssum (Fr.) verkreeg het Museum het fraaie paneel „Pelgrim en Satan" van den zeld- zamen schilder Jan Wellens de Cocq, ge naamd Jan van Leiden, waarschijnlijk in het Antwerpsche gilde in 1503 en over leden vóór 1527. L. Graaf van Stirum te Noordwijk gaf in bruikleen het portret van Bisschop George van Egmond door Jan Scoorel en een voor Leiden, ook uit historisch oogpunt buitengewoon belangrijk werk: de beide buitenluiken van een triptiek door Cornells Engebrachtsz, waarvan het middenstuk verloren is gegaan. Het verbeeldde het Lam voor den Troon van God, ontsluitend het Boek met de zeven Zegelen. Van Man der noemt het „het allerbeste en uitmun- tendste van (zijni kundige hand". Het linkerluik stelt voor drie geknielde vrouwen, de drie dochters van Willem van der Does en Hendrika van Poelgeest, Adriana, gehuwd met Jan van Lockhorst, Henrica, gehuwd met Jacob Heerman van Oegstgeest en Margaretha, gehuwd met Willem Jan Kerstantsz. Stoop. Achter de groep de Heilige Magdelena. Op het rech- terluik zijn de reeds genoemdg mannen afgebeeld met Sint Joris. De buitenzijde der luiken, die helaas in zeer vervallen toestand verkeert, geeft op het rechterluik o.a.: Cornelius E(nge- brechtsz) L(eidensis). Voor zoover bekend zou dit de eenige signatuur zijn van Engebrechtsz. Verschillende omstandigheden maken het waarschijnlijk, dat het drieluik omstreeks 1509 werd geschilderd. Het schilderij was eerst geplaatst in de kapel der familie van der Does in de Pieters kerk. Bij den beeldenstorm werd het gered en overgebracht naar het huis der Look horsten in de Pieterskerkstraat, waarna het altaarstuk door Wigbold van der Does in 1660 naar Huize Offem te Noordwijk werd overgebracht, waar het steeds is gebleven, doch het middenstuk verloren raakte. Aangekocht werd een zeer goed geschil derd wmkelinterieur van Mathijs Naiveu, gedateerd 1709, dat dezen Leidschen meester van een veel betere zijde leert kennen, dan de drie werken, die de Laken hal reeds van zijn hand bezit. Door den aankoop van een goed levens groot mansportret borstbeeld een jeugdwerk van A. H. Bakker Korff werd de verzameling werken van dezen schilder aangevuld. TUSSCHENKOMST RIJKSBEMIDDELAAR VERZOCHT. De bouwvakarbeiders, werkzaam bij den bouw van het woningcomplex in den Roo- denburgerpolder hebben onderstaand tele gram gericht aan den minister van sociale zaken te 's-Gravenhage: „Namens 50 bouwvakarbeiders, ontslagen bij de firma 't Hart en Aanen wegens het uitblijven van de bouwvergunning voor 110 woonhuizen in den Roodenburgerpolder te Leiden verzoekt ondergeteekende Uwe Ex cellentie dringend tusschenkomst Rijks bemiddelaar". w.g. E. GROEN, Nic. Beetsstraat 28 a. GOEDKOOPE TREINEN NAAR DE BOLLENVELDEN. Zondag 22 April a s., de bollendag, zal de Nederlandsche Spoorwegen goedkoope treinen 2e en 3e klasse van Enschedé, Al melo, Nijmegen, Zutphen, Arnhem, Wage- ningen, Ede en Utrecht via Woerden naar Leiden, Lisse, Hillegom en Haarlem laten loopen. 's Avonds om halfnegen keeren de be zoekers weer van Leiden naar huis terug. Ook van Brussel en Antwerpen zal Zon dag a s. een goedkoope trein naar Leiden loopen voor bezoekers aan de bollenvelden. VERBETERING BELASTINGAANGIFTEN. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de termijn voor het straf feloos verbeteren van onjuiste aangiften voor de belastingen naar inkomen en ver mogen onherroepelijk 30 April a.s. eindigt. VER. „OUD-LEIDEN". In de gisteren in café-restaurant „In den vergulden Turk" gehouden algemeene ledenvergadering van de Ver. „Oud-Lei den" werden de notulen gelezen en goed gekeurd. De penningmeester deed rekening en verantwoording over 1933; door zuinig beleid sluit de rekening met een klein batig saldo; zij werd goedgekeurd. Met algem. stemmen werden alle leden van het be stuur herkozen; dr. J. E. Kroon werd defi nitief als bestuurslid gekozen. Na rondvraag sloot de voorzitter, Prof. Dr. L. Knappert, de vergadering. o- DE ARBEIDSBEURS. Op den 19den April 1934 waren 3131 (v.j. 3002) werkzoekenden ingeschreven. KON. VER. „LITTERIS SACRUM". Rijke prijzenoogst behaald te Haarlem. Zooals wij onlangs reeds berichtten, heeft „Litterls Sacrum" met de opvoering van „Mejonkvrouwe de la Seiglière" in den internationalen tooneelwedstrijd van ..Ja cob van Lennep" te Haarlem prachtige successen behaald. Gisteravond na afloop van de eerevoor stelling door de jubileerende vereeniging heeft de voorzitter van de jury, dr. Tjebbo Franken den uitslag bekend gemaakt en daarbij aan „Litteris" de volgende prijzen uitgereikt. eerste prijs beste opvoering: geldsbedrag en zilveren lauwertak van den eere voorzitter van „Jacob van Lennep"; eerste prijs uitspraak: zilveren medaille van H. M. de Koningin; eerste prijs samenspel: zilveren medail le van wijlen Z. M. koning Albert van België; eerste prijs keuze stuk: zilveren medail le van H. K. H. prinses Juliana; eerste prijs costumeering: zilveren me daille van dr, Tjebbo Franken. Bovendien legde „Litteris" beslag op den publieksprijs, zijnde een zilveren lauwer tak, uitgeloofd door den voorzitter van „Jacob van Lennep". Er waren voor dezen prijs 198 stemmen uitgebracht, waarvan „Litteris" er niet minder dan 163 op zich vereenigde! De andere deelnemende vereenigingen behaalden resp. 14, 14 en 7 stemmen! Voorts werden nog personeele prijzen behaald door mevr. C. HagemanVerha gen, een zilveren plaquette van „Vreem delingenverkeer" als eerste prijs beste da meshoofdrol; door den heer H. de Wilde, een zilveren plaquette van „Koninginne dag" als eerste prijs beste heerenhoofd rol en door den heer P. A. Wisse, een zil veren medaille van den heer Schindeler als tweede prijs beste heerenbijrol. De jury bestond uit de heeren dr. Tjeb bo Franken, voorzitter, dr. C. Spoelders, secretaris, Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum, Visser en Meyer, bei den regisseur van „Jacob van Lennep." „Litteris" heeft, ondanks haar bijkans 80-jarig bestaan, slechts heel weinig aan tooneelwedstrijden deelgenomen, in 't ge heel maar zeven maal. Doch kwam zij uit, dan waren over 't algemeen de resul taten mooi. Vooral Haarlem is een bij uit stek gelukkige stad voor „Litteris"; in de drie wedstrijden, waarin zij aldaar uit kwam, kwam zij steeds met den eersten prijs uit den strijd. In 1912 met „IJs- „brand", in 1932 met „Nora" en nu in 1934 met „Mejonkvrouw de la Seiglière". Het thans verworven negental prijzen is een prachtige belooning voor de ern stige en harde studie waarmee „Litteris", onder de bekwame leiding van den heer Hageman, deze opvoeringen, als steeds, heeft voorbereid. VER. TOT CHR. WIJKVERPL. „PHÉBE" (OUDE VEST). Jaarverslag over 1933. Ook in het jaar 1933 heeft deze veree niging haar werkzaamheden op de gewone wijze voortgezet. Door de wijkzuster, zuster A. M. Jasperse werd aan 86 personen, behoorende tot 83 gezinnen, 4735 keer in hun eigen woning hulp verleend. In de polikliniek van het wijkgebouw verleende de zuster 3565 keer hulp en wel aan 322 patiënten. Aan armen en zieken bracht de zuster 45 bezoeken. Op medisch advies werden aan 18 zie ken en zwakken 1300 eieren en 1230 liter melk verstrekt. Hiermee was een uitgaaf gemoeid van f. 184,18, welke voor een deel werd bestreden uit hetgeen, onder leiding van mevr. BarnardMuyzer, Rijn- en Schiekade 121 d, van eenige belangstel lende personen voor dit doel was bijeen gebracht. Bovendien werden 192 porties soep verstrekt. Uit haar eigen fondsje be steedde zuster Jasperse nog voor een be drag van f. 15.65 aan allerlei, door haar uitgereikte, welkome versnaperingen. Het aantal uitgeleende verplegings-arti- kelen bedroeg 87; het aantal dat werd terug ontvangen 84. In 1933 hadden 535 hoogtezon-bestra- lingen plaats ten behoeve van 21 personen. Ouder gewoonte werd het Kerstfeest met de oudjes, zwakken, herstellenden en behoeftigen in het lokaal der Vereeniging gevierd. Ditmaal geschiedde dit onder lei ding van den heer de Groot, godsdienst onderwijzer alhier. Bij die gelegenheid werden aan 81 gezinnen pakken uitgereikt, samen inhoudende 294 kleedingstukken en voor elk gezin een scheurkalender. Voor dit doel ontvingen we, in dank, van eenige firma's lappen, sokken, kousen en sajet. Aan deze kerstgeschenken werd in totaal een bedrag van f. 210.93 besteed. De in- teekenlijst, voor dit doel door de wijk zuster aan onderscheiden belangstellenden aangeboden, wees een opbrengst aan van f. 154,32'/=. Dit bedrag werd uit de kas aangevuld met het ontbrekende, namelijk f. 56.60'/=. Gezusters Terdu zorgden ook in 1933 trouw voor de localtiteiten. In het Bestuur kwam geen wijziging. Het is samengesteld als volgt: J. B Meijnen, voorz.; Jonkvr. A. J. W. Barnaart, secretaresse; mevr. S. A. C. van Nesv d. Pol, penningmeeste- resse; mevr. J. A. M. de PlanqueArps; mevr. P. BarnardMuyzer, mej. A. M. Boonacker en mevr. H. M, Oostveen Segaar. N.R.V., AFDEELING LEIDEN. Uitstekend besluit van het winterseizoen. De bovenzaal van het café-restaurant „In den Vergulden Turk" was gisteravond tot in alle hoeken bezet voor de seizoen sluiting van de afd. Leiden der Ned. Reis- vereeniging. Dat was geen wonder ook, want op het programma stonden enkele films over generale reizen, die gehouden zijn en dit jaar te houden is en tal van Leidenaars, die deelnemers geweest zijn, of zullen zijn, moesten natuurlijk deze film zien. De voorzitter der afdeeling, de heer Hardeweg, sprak er zijn groote voldoening over uit, dat zoovelen waren opgekomen. Hij heette hen allen hartelijk welkom en richtte een bijzonder welkomstwoord tot een 81-jarige dame, die dezen avond niet wilde verzuimen. Vervolgens gaf hij het woord aan den heer J. A. A. van der Horst, vice-voorzltter der afdeeling en leider van alle generale reizen, die over den oorsprong en den aard hiervan zijn gehoor enkele mededee- lingen deed ter inleiding. In 1926 n.l. werd ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der N.R.V. besloten een stertocht naar den Rigi te houden, op dat de deelnemers aan de verschillende leizen, aldaar zouden kunnen samenkomen ter herdenking van het jubileum. Duizend Hollanders bevonden zich toen op den Rigi, zoodat er geen plaats meer was voor En- gelschen en Amerikanen en deze weer on- verrichterzake het kabelbaantje terug moesten nemen. Hoewel men altijd nogal sceptisch tegenover massa-reizen had ge staan, bleek uit dezen Rigi-stertocht, dat het toch wel in den geest zou vallen, wes halve besloten werd de mogelijkheid tot massa-reizen te beproeven en deze proef lukte uitstekend, want reeds het volgend jaar, 1927, werd een boottocht naar Noor wegen gehouden met tweemaal 1500 deel nemers. 1928 werd een groot succes door de 1ste landgenerale naar Merano met 350 deelnemers. Het volgend jaar trok Nice niet minder dan 1100 deelnemers, die in twee extra treinen moesten worden aan gevoerd en die boven andere internatio nale treinen den voorrang kregen om op tijd te kunnen zijn. In 1930 ging de reis naar Harzburg met 750 reizigers. In 1931 stond Weenen op het program en 800 Hol landers maakten de mooie reis mede. 450 deelnemers telde de reis naar Appenzell in 1932 en het vorig jaar werd een dubbele generale naar Lugano gemaakt met 750 deelnemers, terwijl bovendien nog een extra trein met 350 personen naar Weenen en Budapest ging. Over al deze reizen vertelde de heer Van der Horst de voor naamste bijzonderheden, doch het zou ons te ver voeren hierop nader in te gaan. Hierna deelde de heer Van der Horst een en andermede over de generale van dit jaar, van 28 Juli tot 5 Augustus naar de Dolomieten en Venetië. Op 19 Januari werd de gelegenheid tot inschrijving openge steld en op 28 Februari was de reis uitver kocht met 400 deelnemers, terwijl er 300 nadien zich nog opgaven. Op de vraag, welke men onwillekeurig kan stellen, waarom er dan niet meer deelnemers wor den toegelaten, zeide spr„ dat het aantal verband houdt met op zekere punten van de reis. waar overnacht moet worden, be schikbare bedden. Na deze interessante bijzonderheden volgde de vertooning van de films. Eerst vertoonde de heer P. J. J. van Remundt de reis van Weenen en Budapest, na de pauze, die naar Lugano en Milaan, terwijl tenslotte nog twee films werden vertoond over de Dolomieten en Venetië, welke door de Italiaansche regeering welwillend waren afgestaan. Dat de aanwezigen meeleefden met het geen op het doek vertoond werd, bewijst wel het feit, dat de verschillende melo dieën, welke de pianist ter begeleiding en in overeenstemming met de films ten ge- hoore bracht, werden meegezongen, 't Was of men weer op reis was. Aan het slot van den avond dankte de voorz. den heer Van der Horst hartelijk voor dezen avond en herinnerde de aan wezigen aan de zomer-exursie op 10 Juni per autocar naar Epe. LEIDSCHE MECCANOCLUB. Nadat de voorzitter deze vergadering geopend had, nam de leider het woord en vertelde het een en ander over metalen. Hoe ze gevonden worden en waar. Ook maakte hij duidelijk, wat erts was, en hoe 't metaal er uitgehaald wordt, hetgeen in hoogovens gebeurt. De leider had eenige ertsen en steenen meegebracht, waarin metalen aanwezig waren, zooals: zinkerts, chroom in chroomiizerertsen, mangaan- sulphaat, tin en dergelijke, Vervolgens zeide hij, dat hij over twee weken zou spreken over den Dieseltrein. Er werden hierna twee modellen besproken. K. Kors- wagen had een kraanauto gemaakt, en J. Kager een motorfiets. Beide waren zeer mooi gemaakt. Voor 2 Mei werd opgege ven een 3-deelige Dieseltrein te maken. Nadat er nog eenige vragen beantwoord waren, sloot de voorzitter dezen prettigen middag. o DE DIERENASYL-BAZAAR. De Dierenasyl-bazaar in de foyer van de Stadsgehoorzaal mocht zich gisteravond wederom in een druk bezoek verheugen, dank zij de medewerking welke verleend werd door het dameskoortje onder leiding van mevr. Maartje Offers. Het succes, dat het koortje oogstte was dan ook buitenge woon groot. Ook hedenavond, als de bekende gooche laar prof. Rebus zijn medewerking verleent zal de bazaar wel niet over geringe belang stelling te klagen hebben. BINNENLAND. De financiering der Indische pensioenen; voorstellen tot belangrijke verlaging der lasten en tot vorming van een Alg Indisch Pensioenfonds. (2e Blad.) Wetsontwerp te wachten om vrijge stelden van organisaties van gemeente en provinciaal personeel de verkiesbaar heid voor gemeenteraad of Prov. Staten te ontnemen. (Binnenland, 4e Blad.) De winkelsluitingswet van de Kamer agenda afgevoerd. (Binnenland, 4e Blad.) De ziektegevallen op de Streefkerk; een onderhoud met den kapitein. (Gemengd, 3e Blad.) De nieuwe Rijksweg bij Oegstgeest; bouw van twee viaducten; mooie verkeersver- betering komt tot stand. (3e Blad.) Het drama te Nieuwkoop; oud-rijks- veldwachter door het Amsterdamsche Hof veroordeeld tot 8 maanden gevangenis straf. (Rechtzaken, le Blad). Ernstig verkeersongeval te Eindhoven; één doode en zes gewonden. (Laatste Be richten le Blad.) Voortzetting van het proces tegen de officieren van de „De Zeven Provinciën." De eisch van den fiscaal, (le Blad.) BUITENLAND. Rondom de Fransche nota inzake de Ontwapening. (Buitenland en Tel., le Bi.) Hitier heden 45 jaar. (Buitenland en Tel., le Blad.) Ontstemming over de Japansehe verkla ring over een Monroe-Ieer voor Azië. (Buitenland, le Blad.) CHR. SCHOOL. LUSTHOFLAAN 4. Ouderavond. De jaarlijksche ouderavond aan deze school, die zich telkenjare mag verheugen in een zeer talrijk bezoek, werd gehouden onder leiding van het bestuurslid, den heer Zijlstra. Tegen achten had zich de gymnastiek zaal, die voor deze gelegenheid er zeer feestelijk uitzag, gevuld met een groote schare ouders en belangstellenden. Na de opening bepaalde de voorzitter de aanwe zigen enkele oogenblikken bij een gedeelte uit Rom. 8. Daarna was het woord aan de leerlingen der 6e en 7e klasse, die onder leiding van het hoofd der school, den heer Pothuis, de aanwezigen vergastten op een viertal tweestemmig gezongen liederen. Een groote stilte en een dankbaar applaus bewees dat hun prestatie op prijs werd gesteld. Hierna vertrokken de kinderen, na nog eerst een versnapering in ontvangst te hebben genomen. Daarna kwam aan de beurt het bezoek aan de verschillende lokalen, waar het werk der leerlingen kon worden bezich tigd. Druk werd hiervan gebruik gemaakt en vele vragen werden de onderwijzers en onderwijzeressen gesteld. Vooral de hand werken en de teekeningen werden bewon derd. Vervolgens kreeg het woord de heer M. P. v. Hooidonk, onderwijzer, voor zijn inleiding over: „Het huisgezin van Vader Jacob". Veel is ook voor dezen tegenwoor- digen tijd te leeren uit dit voorbeeld van een „groot" gezin. De verschillende karak ters der zonen en de houding van den Aartsvader tegenover deze in zooveel op zichten verschillende kinderen werden naar voren gebracht, vooral het handha ven van het gezag. De inleider mocht zich verheugen in een aandachtig luisterend gehoor. Als laatste spreker vroeg het hoofd der school nog enkele oogenblikken de aan dacht voor het uitbrengen van een kort verslag over het afgeloonen jaar. Hij ge dacht in enkele gevoelvolle woorden de in 1933 overleden collega, mej. C. C. H. van Dorp en een der leerlingen, die in den loop van dit voorjaar plotseling overleed. Nadat de voorzitter allen, die hadden meegewerkt aan het slagen van dezen ge- zelligen en leerriiken avond, had bedankt, sloot het hoofd der school de vergadering met gebed. o HET A.S. 100-JARIG JUBILEUM DER ..MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST" Naar wij vernemen, zijn de juiste data der concerten, te geven ter gelegenheid van het in Mei a.s. te herdenken 100-jarig jubileum der „Maatschappij voor Toon kunst" vastgesteld als volgt: 16 Mei: Leerlingenuitvoering met hierop aansluitend receptie van het bestuur; 18 Mei: Leerarenuitvoering; 23 Mei: Groot Jubileumconcert met medewerking van 't Concertgebouworkest onder leiding van Richard Boer. Door den heer G W. Groen, secretaris der Maatschappij is een Gedenkboek sa mengesteld. dat op 9 Mei a.s zai verschij nen, op welken datum ook wij een be schouwing aan dit jubileum zullen wijden. o De magazijnbeheerder le klasse der Artillerie van 6e R.V.A. O. Kampman wordt met ingang van 23 April as. overgeplaatst naar het A.V.P. te Zaandam. De wachtmeester A. Krabbendam is van 8 R.V.A. te Ede overgeplaatst naar het 6e Regiment Veldartillerie alhier.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1