LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 20 April I934 UIT DE OMSTREKEN. Dit is Salad ine's eerste voorjaar AALSMEER De Qhr. Harmonie „Sursum Corda* '(dir. de heer P. Hulsbos) heeft besloten om op 19 Juli a.s. deel te nemen aan het muziek-concours te Zwolle. HAARLEMMERMEER Jaarvergadering Bad- en Zweminrichting. De ver. Bad- en Zweminrichting „Hoofd dorp" hield in de Beurs te Hoofddorp haar Jaarvergadering. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging ruim 130 leden telt en ondanks allerlei ondervonden tegenspoe den, (o.a. de heftige strijd die er gevoerd werd over het al of niet gemengd Daden» met een gerust hart het nieuwe seizoen tegemoet gaat. Dit de rekening en ver antwoording van den penningmeester bleek dat er over het afgeloooen jaar een batig saldo van f. 125 te boeken viel. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren dr. H. D. Nanninga en C. van Damme en verder benoemd de heeren J. H. Pocters, J. A. Veneman en G. T. Donker. Besloten werd de tarieven te handha ven en in verband met opgedane ervarin gen eenige wijzigingen toe brengen in de zwemtijden. De contributies werden weder op hetzelfde bedrag vastgesteld. Na uitloting van een 5-tal obligaties (leening 1932) en eenge gedachtenwisse- ling bij de rondvraag, werd de geanimeer de vergadering door den voorzitter onder dankzegging voor de belangstelling ge sloten. PolderverMexing. Bij de gisteren te Hoofddorp gehouden Verkiezing werden tot Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder herbe noemd de heeren J. J. Tiele, M. A. Noor- dam en L. Kranenburg en benoemd in de vacature van den heer J. Lanser, de heer P. K. Avis, wonende aan den Sloterweg alhier. Ernstig ongeluk. De 20-jarige J. G. heeft zich gisteren, terwijl hij in een nabij een womng aan den Sloterweg alhier staande schuur werk zaamheden met een zaag verrichtte, de linkerhand zoodanig verwond, dat twee vingers nagenoeg geheel werden afge- sneden. Na voorloopig verbonden te zijn werd hij naar een ziekenhuis gebracht. Woest rijden. Geregeld worden er klachten geuit over het woest rijden met auto's binnen de bebouwde kom van Hoofddorp. Het gebeurt niet zelden dat bestuurders zoowel van vrachtauto's als andere motorrijtuigen, met een vaart van 60 k 70 K.M. door t dorp heen vliegen 1 KATWIJK AAN ZEE. I Mishandeling. Mej. G. M. van de Meerburgkade deed bij de politie aangifte van het feit, dat haar 9 jarig zoontje op ernstige wijze is mishandeld door J. B. uit die zelfde straat De jongen werd door hem met zijn hoofd tegen een steenen paal gegooid, waardoor hij een ernstige wonde bekwam; op het politiebureau werd een verband gelegd. Tegen den dader zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Ontspanningsavond van den Ned. Bond van Chr. Fabr. en Transport Arbeiders. Deze avond, die eerst 22 Maart zou plaats vinden, werd nu door de afd. Katwijk in de zaal voor Prot. Belangen, die stampvol was, georganiseerd. De voorzitter, de heer D. van Beelen, herdacht den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik en sprak de beste wenschen voor het Koninklijk Huis uit. Hij liet zin gen Ps. 68; 10, las voor de; 46sten Psalm en ging voor in gebed. In een kernachtige toespraak gaf spr. een pleidooi voor de onderlinge saamhoorigheid en in verband daarmee het belangrijke van het Chr. Vakverbond. Hij verwelkomde den heer W. Strijbis Pz., voorzitter van het Hoofdbe stuur uit Den Haag, den heer W. Gouw en mej. Corry Gouw met het muziekgezel schap. Vervolgens dankte hij de firma Louis Dobbelman uit Rotterdam, voor de gratis verstrekking van tabak en de Gebrs. de Jong. voor de aanbieding van reepen chocolade. Ook heette hij welkom den de clamator den heer Alb. Remmelzwaal en de afgevaardigden der verschillende bestu ren en afdeelihgen. De heer D. de Jong bracht als secretaris en penningmeester de jaarverslagen uit. Door verschillende omstandigheden was het niet mogelijk het vorig jaar de jaar vergadering te houden, aldus spr. Ons be stuur besloot om aan deze bijeenkomst een feestelijk karakter te geven en daarbij de vrouwen uit te noodigen. Het jaar 1932 gaf het bestuur veel werk. Een steunrege ling werd ingevoerd en de werkverschaf fing belangrijk uitgebreid. Door het be stuur werden veel conferenties gehouden met B. en W. met den Minister en andere personen en instanties. In enkele commis sies heeft onze afdeeling vertegenwoordi gers. De Zondagsvisscherij en hare gevol gen heeft de voortdurende belangstelling van het bestuur. Ons rechtskundig advies bureau voldoet schitterend, de resultaten zijn dan ook groot. Aan vorderingen van loon, ziekengeld, enz. kwam bijna f. 4000 over 1932 door bemiddeling van het bureau binnen. Op 1 Januari 1933 telde de afd. 614 leden, een vooruitgang van 59 leden. Over 1932 bedroegen de ontvangsten aan contributie f. 17.786.48 De bljdage voor de werkloozenkas bedroeg f. 9678.50. Uitge keerd werd in 1932 uit de W. kas f. 32.563.55 of het dubbele van wat totaal aan contributie werd ontvangen. Aan steun werd via onze organisatie uitgekeerd over 10 maanden in 1932 totaal f. 34.902.50. In het geheel werd dus in 1932 uitgekeerd f. 67.465.05. Het jaar 1933 was een niet minder druk en veelbewogen Jaar. Het contract voor de haring- en trawlvisscherij werd stilzwij gend voor 1934 verlengd. De kindertoeslag van 75 cent werd op f. l gebracht. Intusschen is de geheele steunregeling weer veel verslechterd door toepassing van lager loontermen; hierdoor werden v.n. groote gezinnen getroffen. Een steuncommi^sle werd Ingesteld. Evenwel werd er ook hier de organisatie buiten ge houden; zij heeft voor ons een verkeerde I uitwerking. Katwijk is, wat dat betreft, i RECLAME- hoofdpijn verstoorde FAMILIEGELUK. Nu weer vroolijk en opgewekt. „Ik ben getrouwd en moeder van twee kinderen. Stumperds; als ze van school thuiskwamen moesten ze altijd erg stil zijn vanwege mijn gevoelig hoofd. Ik leed voortdurend heel erg aan hoofdpijn en zenuwachtigheid. Ik probeerde allerlei medicijnen, maar niets hielp me Inder daad werd het steeds erger. Het minste geluld kon ik niet meer verdragen. Drie jaar geleden begon ik voor 't eerst Kru- sohen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer werken en ben altijd opgeruimd en vroo lijk. Verscheidene menschen lachten me uit toen ik hun vertelde wat ik ging in nemen zelfs mijn eigen zuster maar toen ze zagen hoe ik veranderd was, waren ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kru- schen Salts. Ik heb het honderden men schen aanbevolen gedurende de laatste jaren, want lk vind het een prachtig mid del, vooral voor vrouwen als ikzelf, tus- sehen de 40 en 50. Het is een wonder. Ik neem Krusohen 's morgens in mijn eerste kop thee en zou het nooit willen misschen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Krusohen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer." Mevr. M. D. te L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voorkomende klacht kunnen meestal worden terug gebracht tot één en dezelfde oorzaak: traagheid der inwendige organen. Wanneer de afvoerorganen onvoldoende werken, blijven steeds afvalstoffen in het lichaam achter, welke het bloed onzuiver maken en de algeheele gezondheidstoestand kun nen schaden. De „kleine dagelijksche dosis" Krusohen Salts zal uw afvoerorga nen tot beter werking aansporen en zoo doende steeds Inwendig zuiver houden. Krusohen Salts zal u naar lichaam en geest verfrisschen en verjongen. Krusohen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegTepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voor komt. 9667 nog steeds ondemocratisch. Op het terrein der gemeente gunt men ons niet veel In vloed. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1934 580. Over 1933 werd ontvangen aan contributie f. 19.915.45; de bijdrage voor de W. kas bedroeg f. 9524.95. Uitgekeerd werd uit de W. kas f. 34.420. Aan steun werd via onze afdeeling uitgekeerd over 1933 f. 38.550.25; samen ln het geheel rond f. 73.000. Onze afdeeling trad 1 Maart 1933 en bloc toe tot het T. B. C. fonds, hiervoor werd over 10 maanden ontvangen f. 453.70; ieder lid betaald 2 cent per week. Het ver slag eindigt met een woord om te blijven medestrijden voor de vakbeweging en om de Chr. beginselen uit te dragen. De voorzitter dankte den heer de Jong voor zijn uitgebreid verslag. De heer Strijbis behandelde het onder werp: „Vastberaden voorwaarts in bewo gen tijden"; 400.000 arbeiders zoeken werk, aldus spr. Spr. zette de gevaren, ook de geestelijke, van dezen tijd uiteen. Alles gaat nog steeds meer naar om laag. Daar men God verlaten heeft, komt Hij met Zijn oordeelen en de volkeren der wereld worden daarmee geslagen. De wereld heeft God uitgebannen en wie dat doet, heeft smart op smart te vreezen. God is met zijn tuchtroede op de aarde ge komen en bezoekt de gansche wereld. Men moet weer zijn toevlucht nemen tot God. Het Godsvertrouwen is de kracht van de Chr. vakorganisatie. Naast dat vertrouwen op God te stellen, moeten wij werken. Christen zijn beteekent de grootste activi teit ontwikkelen, weg met alle lijdzaam heid. Een werkelijk Christen heeft strijd te voeren, hij heeft een voorbeeld in Jezus Christus en wij zijn niet meer dan Hij. Vastberaden moeten wij vooruit, maar dan in de Chr. vakbeweging met vertrouwen op God, dan worden wij nooit beschaamd. Nadat de voorzitter den heer Strijbis dank had gebracht, zorgde de muziekclub van den heer Gouw voor afwisseling, die zeer op prijs werd gesteld. Mej. Corrie Gouw gaf met haar xylophonnummers met den heer Gouw aan de piano een vroolijk cachet aan de bijeenkomst. Ook zij oogst ten veel lof! Tot slot memoreeren wij het succesvolle optreden van den heer Rem melzwaal. De heer Van Beelen sprak het slotwoord, waarin hij allen hartelijk dankte. Na zang van het laatste vers van Ps. 133, eindigde de heer Strijbis met dankgebed. J. v. d. P.. van den Sluisweg. deed bij de politie aangifte van het feit, dat des nachts van het erf achter zijn woning nieuwe zwart manchester werkbroeken zijn ontvreemd. Op het politiebureau is te bevragen een heerenrijwiel, dat onbeheerd in de Badstraat is aangetroffen. Onze plaatsgenoot, de heer D. Kruyt, opent heden een zaak van fotoartikelen aan den Boulevard. In den modern inge richte winkel met twee ramen aan de straatzijde is veel op fotogebied aanwezig, o.a. Eumig Projectoren voor smalfilm en Siemens Kino opneem-apparaten. In de andere vertrekken zijn de nieuwste toestel, len opgesteld om de afwerking der foto's zoo vlug mogelijk te doen plaats hebben. Op de bovenverdieping bevindt zich het atelier, dat geheel naar de laatste eischen is ingericht. Men zie de advertentie in ons blad van gisteren. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Enkele zonnige en warme dagen heeft alles wat leven heeft, in bloei gezet. Ter wijl men op het eene perceel b.v. nog aan het aardappelplanten Is, staan deze op het andere al op de rel, hetgeen abnormaal kan worden genoemd. Jonge groenten, die in het algemeen dit voorjaar niet erg vroeg waren, werden binnen enkele dagen in overvloedige massa aangevoerd. De z.g. „bollendagen" werden aanzienlijk vervroegd. Er wordt in tuinbouw- en bloembolienkweekerskringen niet om ge treurd, dat het weer zich Iets gewijzigd heeft. Het was te mooi, de producten waren te vroeg. Dit zou niet erg zijn, Indien men verzekerd bleef van dit mooie weer, doch waar dit niet 't geval is en men nog slecht weer kan krijgen, waardoor al het Jonge groen ernstig zou lijden, is wat koeler weer, als rem op den voorspoedlgen gToel, wel gewenscht. t Is intusschen al ver anderd. o LIS SE. Bazar Suriname-zending. De bazar ten bate van de Surlname- zending, welke georganiseerd ls door den Ned. Chr. Vrouwenbond alhier, zal Dins dagavond om 8 uur officieel geopend wor den door ds. G. Tichelaar. Klankfilm-avond der Christel. Oranje- Vereen iging. Op initiatief van de C. O.-V. alhier werd in net groote HR.G -gebouw een klank- film-avond gehouden. De opkomst was boven verwachting! Een ongeveer 1000- kopplge schare was opgekomen om dezen klankfilm-avond bij te wonen. Namens de C. O.-V. verwelkomde ds. Tichelaar de vele aanwezigen, zijn dank betuigend aan allen, die aan de organi satie van dezen avond hadden medege werkt. Gezamenlijk werd het aloude „Wil helmus" gezongen, waarna werd overge gaan tot de vertooning der films. De drie hoofdfilms waren; De huldiging in het Stadion van H. M. de Koningin; de plech tige uitvaart van HM. Koningin Emma. en de historische film .Prins Willem van Oranje". Deze films maakten diepen in druk en hebben in sterke mate de liefde tot het Huls van Oranje aangewakkerd. Er was veel spontaan applaus. Eenige bijfilms verhoogden het genot van dezen geslaag den avond. De C. O. V. mag dan ook met voldoening op dezen avond terugzien. Hoog bezoek. De Gezant der Zuid-Afrlkaansche Unie hier te lande. Zijne Excellentie dr. van Broekhuizen heeft met zijn echtgenoote en dochter een bezoek gebracht aan de N.V. Bloembollenkweekerij en -handel Gebr. Segers alhier. Onder geleide van de directie werd het geheele bedrijf bezichtigd; de hooge gasten toonden zich verrukt over de schitterende kleurenpracht die de bol lenvelden thans te zien geven. Dalende werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente blijft zich in dalende lijn bewegen. Echter is het aantal, in vergelijking met de zelfde week in het vorig jaar, toch nog beduidend hooger. Naar wij vernemen zal de Raad der Gemeente op Dinsdagmiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeenkomen. RECLAME- 9673 - en reeds zijn Saladine en jonge, malsche sla vast aan elkaar verbonden. Duizenden vrouwen namen een proef en ondervonden dal malsche sla Saladine vraagt Tevens maakt U met deze voortreffelijke slaolie een veel smakelijker mayonnaise en hei gaat veel vlugger. Een proef mei Saladine is een aanwinst voor Uw keuken. NOORDWIJK. Dank van HM. de Koningin. HM. de Koningin heeft den burgemees ter verzocht den dank van Hare Majesteit over te brengen aan de ingezetenen voor de gezonden bloemen na het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. Door den Minister van Justitie zijn benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter de agenten van politie de heeren Ch. J. de Winter en E. J. Visscher. Door den burgemeester dezer ge meente zijn benoemd tot zomeragent de heeren Timmers te Noordwijk en van Glls te Cuyk. Door B. en W. is het vergunningsrecht' ingevolge de Drankwet voor de café's in de gemeente vastgesteld voor het Jaar Mei 1934 tot Mei 1935 op in totaal f. 1800, v. d. Hark. De bestuursverkiezing had tot gevolg dat de voorz. en de 2e secr. de heer M. Hoek bij acclamatie werden herkozen. Bij de rondvraag werd het voorstel gedaan Z.K.H. Prins Hendrik, bij diens verjaardag een gelukwensch-telegram te zenden, waartoe besloten werd. Vervolgens werd in principe besloten op bescheiden schaal den 25sten geboortedag van Prinses Juliana te gedenken; 't Be stuur zal een en ander nader uitwerken. Tenslotte richtte de heer Jan v. Kan eenige waardeerende woorden tot den voorzitter voor de wijze waarop deze zich van zijn taak kwijt. Met eenige woorden van sympathie aan den 2en secretaris den heer M. Hoek. we gens ziekte afwezig, sloot de voorz. de ver gadering. Bezoek van Ouden van Dagen. In een 75-tal auto's, bracht een groot aantal zieken en ouden van dagen uit Rotterdam, onder geleide van verpleegsters een bezoek aan onze badplaats, waar in diverse restaurants aan den Nrd. Boule vard ververschlngen werden gebruikt. NOORDWIJK AAN ZEE. Spoedeischende raadsvergadering. Gisterenavond 8 uur heeft een spoed eischende Raadsvergadering plaats gehad onder voorzitterschap van Wethouder de Witt, die mededeelde, dat de Burgemeester wegens ernstige familie omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Hij hoopte op spoe dig herstel van diens zoontje, opdat de burgemeester weer spoedig zijn plaats zou kunnen innemen. Alle leden waren aan wezig, behalve de heer van Eeden. De voorzitter stelde onmiddellijk voor beide punten der agenda ln comité-gene raal te behandelen. Na heropening der geheime vergadering die tot kwart voor elf duurde, werd ln zake van den v.m. ambtenaar ter secretarie, den heer Fornora de kwestie besloten, dezen nog gedurende 2 jaar f. 350.— uit te kee- ren. De medewerking van de gemeente inzake straataanleg voor de terreinen van de B.V.A. waartoe in een vorige vergadering in principe besloten was en waaromtrent door een commissie ad. hoe. een uitge breid rapport was uitgebracht,, werd vooralsnog niet verleend daar de garanties voor de gemeente niet voldoende bleken. Vergadering der Oranje Vereeniging. In hotel Centraal werd door de Oranje Ver. haar jaarvergadering gehouden, die door den voorzitter den heer G. v. d. Luyt werd geopend. De notulen werden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Nadat de ingeko men stukken waren afgehandeld, las de secretaris, de heer W. Baalbergen, zijn jaarverslag voor, dat in korte trekken de werkzaamheden der vereeniging in 't afge- loopen jaar releveerde. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer v. d. Deyl, bleek, dat de kas over een batig saldo ad f. 15.42 beschikt, terwijl de Willem de Zwijger-herdenking sloot met inkom sten en uitgaven ad f. 67.25; rest nihil. Dank werd gebracht aan de diverse ver- eenlgingen voor de verleende subsidies. De kascommissie, bij monde van den heer Jan v. Kan, deelde mede, dat de boeken van den penningm., in goede orde waren be vonden, waarop décharge volgde. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren v. d. Berg en j STOMPWIJK. Onwelriekende sloot. Het raadslid Vink heeft opnieuw vragen gericht tot B. en W. dezer gemeente in verband met den onhoudbaren toestand, veroorzaakt door het open riool voor de huizen bij de openbare school aan den Westvlietweg. Aangedrongen wordt op zeer spoedige voorziening, hetzij door demping op de goedkoopste wijze, hetzij door het leggen van een duiker voor doorspoeling met Vlietwater. Blijkbaar wordt er thans ernstig werk van deze zaak gemaakt, want burgemees ter Kejjzer heeft in gezelschap van eenige heeren. on. den hoofdopzichter van den Prov. Waterstaat en den gemeente-opzich ter den toestand in oogenschouw geno men en naar verluidt zal de burgemeester in de volgende week een vergadering met de eigenaren der aanliggende perceelen houden om de oplossing te bespreken. 2. Zoo ja. welke maatregelen denken B, I en W. te nemen tegen deze opeenhoping I van door de groenteveiling doorgedraagt groenten, welke voor de omwonenden aangenaamheden verwekken. Ledenvergadering r.k. Volksbond. In de ledenvergadering van den Ril Volksbond (buurtschap) sprak de heef Lansink, bestuurder van het R.K. Werkli» denverbond, over dit verband en zijn li-1 stellingen. Tot afgevaardigde naar de Central! I Raad werd gekozen de heer Chr. Bolle» I boom. Een commissie tot oprichting van eet I retraiteclub werd samengesteld. De flnan-1 ciën van de R.K. tooneelclub zullen I voortaan door den R.K. Volksbond worden geregeld. Hierna volgde sluiting. VALKENBURG. Tot leden van het bestuur der Chr. School zijn gekozen de heeren L. Bloemen- daal. B. Imthorn en J. v. d. Nagel Hz. Woensdagmiddag as. te 2 uur is er op het Raadhuis gelegenheid tot koste - looze inenting en herinenting. VEURLEIDSCHENDAM. Zanguitvoering in het kerkgebouw. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Zang- lust" en het Jeugdkoor Jong Zanglust" gaven ln het matig bezette kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente een concert onder leiding van den heer A. Teljeur. Medewerking verleenden de heeren L. J. Oudshoorn vleugel en H. de Groot tenor. Na opening door ds. Vermet en gemeen schappelijk zingen van Ps. 89 1, zongen voor de pauze zoowel het groote als het kleine koor, benevens de heer de Groot. Na de pauze bracht de heer Oudshoorn op de vleugel ten gehoore Op. 10 no. 1 van Beethoven. Jammer dat bij dit mooie spel de onderlinge conversatie storend was; blijkbaar was 't te hoog voor de aan wezigen. Hierna zongen weer het gTOote en kleine koor en de heer de Groot. Over 't geheel genomen een goeden avond, ofschoon wij het groote koor wel beter hebben gehoord; het kinderkoor heeft echter nog veel bijwerking noodig. Ds. Vermet sloot met dankgebed en ge meenschappelijk zingen van Gezang 96 1. Vragen aan B. en W, Het raadslid de heer Bloemheuvel heeft de volgende vragen gericht tot B. en W. 1. Is het B en W. bekend dat men weer een begin heeft gemaakt, een mesthoop te vormen op een terrein van de Ned. Spoorwegen voorbij het viaduct. VOORSCHOTEN. Propaganda-avond der Chr. Hist. Jongerengroep. In het gebouw voor Chr. Belangen werd door de Chr. Hlst. Jongerengroep een propaganda-feestavond gehouden. De groote zaal. die met voorjaarsbloe men en vlaggedoek feestelijk versierd was kon de belangstellenden ternauwernooi bevatten. De voorzitter, de heer A. Fortgens heette allen hartelijk welkom in 't bijzonder den spreker, den heer G. Bakker waarna hit in 't kort het doel van dezen avond, pro paganda te maken voor het mooie doel dat de Jongerengroep zich stelt, uiteen zette. De Chr Historischen komen, aldus spr. met beginselen en willen zich stellen onder Jezus Christus. Laar het bij ons allen zijn met God voor Koningin en Vaderland. Het Tweede Kamerlid, den heer J. Bak ker sprak over „Storm en drangperiode", Het voorjaarstijdperk is een beeld van sprekers onderwerp. De jeugd, die in op bloei is. maakt ook dit tijdperk door. Ook in het inwendige leven. Op duidelijke wijze heeft God in dezen tijd tot de wereld ge sproken. Tegenover Zijn wonderen, staat de nietige mensch. Wij zien de strijd tus- schen de souvereiniteit-Gods en de souve- reiniteit van de menschen. En in deze worsteling zien wij dat de mensch zijn eigen weg wil banen en zijn eigen wereld vrede wil. Het lijkt alsof de menschelljke souvereiniteit zal zegevieren. In dit verband besprak spr. het communisme, fascisme en natonaal-socialisme. Als Chr. Historischen hebben wij hier; tegenover te getuigen en te laten zien wa, wij willen. Wij zullen ons vast houden aan den souvereinen God en zullen de Overheid hebben te zien als Gods dienaresse. Wil' zullen eischen dat ons land in Prot. Chr. zin geregeerd wordt; een Chr. nationale politiek is de juiste, hetgeen spr. uitvoerig tosl ichtte De voorzitter dankte den lieer Bakker voor zijn bezielende woorden, waan» staande een couplet van het Wilhelmn werd gezongen. Na de pauze, gevuld met gramofoon- muziek, welwilend door den heer Welling aangeboden, werd door leden der groep „Het vrouwtje van Stavoren" opgevoerd. Voor deze opvoering hadden wij groot» lof! 0 WARMOND. De Emmabloem-collecte. Ten bate der TJB.C.-bestrijding zal mof gen in deze gemeente de Emmabloem- collecte gehouden worden. Juist dit Jam heeft deze collecte een bijzondere bete kenis, want in zeer groote mate word» met het koopen van een EmmabloempK de nagedachtenis geëerd van onze zoo be minde Koningin-Moeder. Laat Uw ?u" Koninklijk zijn! ZEVENHOVEN De prijs per K.W.U. voor de verlichting is op 25 cents vastgesteld. M

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14