"AKKERTJES" Zij had ai zoo'n zakdoosje in haar taschje en het kwam haar juist van pas, want had zoo'n hoofdpijn LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 20 Aprfl 1934 SPORT. z«l Draag altijd zoo'n zakdoosje met "Akkertjes" in Uw taschje WENKEN VOOR BEOEFENAARS DER WANDELSPORT. NIET JAKKEREN, MAAR WANDELEN. De heer K. W. Wijk, inspecteur van po- Itie hier ter stede, schrijft ons: Nu de tijd weder is aangebroken dat velen zich opmaken tot het beoefenen van de steeds meer op den voorgrond tredende wandelsport wil het mij voorkomen dat het niet ondienstig is eenige wenken te geven, welke, door de ervaring geleid, den wandelaars ten goede kunnen komen. In de eerste plaats dient er op gewezen te worden dat het wandelen eerst dan het volle genot schenkt als er in stede van ge jakkerd gewandeld wordt. Maar al te vaak ziet men dat wandeltochten worden ondernomen, waarbij de snelheid zoo danig wordt opgevoerd dat men dit moei lijk meer onder wandelen kan rangschik ken. Men ziet dan heel dikwijls de deel nemers in gesloten formatie voortschrij den met een snelheid welke aan snelwan delen doet denken. Indien nu een derge lijke groep bestaat uit personen, die steeds of meermalen met elkaar oefenden, dan kan zulks er nog mede door, doch het wordt anders indien een wandeltocht wordt georganiseerd ter aanmoediging tot en bevordering van de wandelsport waar bij een ieder zich kan aansluiten. Het aantal deelnemers is sterk vari- eerend doch aan een wandeltocht, uitge schreven door een bekende vereeniging nemen al gauw van 300500 personen deel. Weliswaar wordt als regel een mini mum leeftijdsgrens gesteld van 14 Jaar doch in de praktijk blijkt, dat vaak per sonen van jeugdiger leeftijd aan een dergelijken tocht deelnemen. Dit kan over het algemeen het bestuur van de uit schrijvende vereeniging niet als verwijt treffen, aangezien het niet doenlijk is zich persoonlijk van den leeftijd van een ieder, die zich doet inschrijven, op af doende wijze te overtuigen. Gedurende een wandeltocht geeft als regel een peleton ervaren loopers, leden van de vereeniging welke den wandeltocht uitschrijft, het marschtempo aan waar achter de overige deelnemers zich aan sluiten. Dit tempo wordt vaak opgevoerd tot een snelheid van 77</i K.M. per urn- welk tempo, in verband met de betrek kelijke geoefendheid der meesten zeer zeker te hoog moet worden geacht. Men mag nimmer uit het oog verliezen dat vrijwel 2/3 van de deelnemers bestaat uit jeugdige onervaren loopers, die mees tentijds voor het eerst uitkomen en vaak hun krachten hebben overschat. Het kan dan ook niet uitblijven dat het doel, dat wordt beoogd, het aankweeken van de liefde voor de wandelsport en het genieten van de vrije natuur, voorbij wordt gestreefd. Een tempo van 5'/iS'/i K.M. per uur. rust inbegrepen is m.i. bij niet te verre tochten hoog genoeg. Voor marschen boven de 40 K.M. zou het aanbeveling verdienen den maatstaf aan te nemen, welke ook voor de 4-daagsche afstandsmarschen. uitgaande van den Ned. Bond voor lichamelijke Opvoeding geldt, berekend naar een snelheid van 5 KM. per uur, waarbij de rust is inbe grepen en een ieder zijn rust naar eigen behoefte regelt. Bij nerhaling is mij ge bleken dat na het beëindigen van een marsch of tocht een niet onbelangrijk deel der deelnemers een verzuchtig slaakt en zich in beginsel voorneemt, zich niet meer aan een dergelijken tocht te wagen. Dit verklaart ook waarom zooveel eerstbegin- nenden bij een 2en en 3en tocht op het appèl mankeeren. Het wandelen op zich zelf is afgescheiden van het feit dat het de gezondheid bevordert een zeer aange name en prettige bezigheid en het deel nemen aan een georganiseerden wandel tocht is eveneens zeer aan te bevelen doch men hoede zich er voor zijn krachten te overschatten. Men moge niet uit het oog verliezen dat het maken van verre tochten mar schen meer dan men over het algemeen denkt krachtsinspanning vereischt, Maar al te vaak hoort men er zeer luchthartig over spreken en het komt dan ook meer malen voor dat er loopers bij zijn die zulks zoo maar eens voor de aardigheid en vrijwel ongetraind doen. Zeker het resultaat is meestal „schitterend". Na af loop loopen ze rond met de als regel aan een wandeltocht verbonden onderschei ding op de borst gespeld, maar ze ver geten er bij te vertellen hoe veel moeite het verkrijgen daarvan heeft gekost, hoe veel zweetdruppels ze onderweg hebben laten vallen en hoeveel maal ze onderweg op het punt hebben gestaan om op te geven. Afgescheiden hiervan is het niet na te gaan hoevelen hunner uitgeput en ge radbraakt zijn thuis gekomen, niet we tende wat daarvan de gevolgen kunnen zijn op lateren leeftijd. Van voetgebreken zal ik dan nog maar niet eens spreken doch het is een bekend feit dat juist zij, die er zoo prat op gaan het er zoo keurig zonder voorafgaande oefening te hebben afgebracht, het meest te lijden hebben van voeteuvels, die hen er een volgende maal van weerhouden aan een dergelijken tocht mede te doen. Uit ervaring is mij bekend, dat personen, die reeds meermalen groote tochten mede maakten, juist omdat ze mank gingen aan zelfoverschatting, later door uitputting bij betrekkelijk kleine tochten uitvielen. Maar al te dikwijls werden de innerlijke krachten op die wijze zeer ten nadeele van de gezondheid, misbruikt. Het is daar om noodig dat een vereeniging die een wandeltocht (bedoeld als propaganda) uit schrijft, rekening houdt met de redelijke prestatie-mogelijkheid van den ééndags- gast. Indien men in een groep of als er varen looper uitkomt dan is als regel een meer of minder hoog tempo geen bezwaar De groepsgenooter, zijn aan elkaar ge waagd en de ervaren individueele looper weet zich bijtijds los te maken van de groep waarbij hij zich aansluit als hij voelt dat het tempo voor hem te hoog is. De onervarene klemt zich, en dit komt vooral tot uiting in een onbekende streek, uit angst voor niet op tijd binnen zijn. ach terblijven, of uit valsche schaamte voor het opgeven aan het hoofdpeleton vast met het gevolg dat hij ver boven zijn kun nen loopt en vaak ver voor het eindpunt reeds op is. Vraag niet hoe zoo iemand binnen komt. Het kan dan ook niet uit blijven dat dezulken een onaangename herinnering aan de wandelsport blijven 'behouden. En de propaganda wordt op die wijze tegengewerkt! Is de tocht bedoeld als prestatietocht en als zoodanig geannonceerd, dan is het uitgesloten, dat de bedoeling vnorzit on ervaren loopers uit te noodigen. Waagt een onervarene zich er dan toch aan dan doet hij dat geheel voor eigen risico. Een fout, welke vrijwel steeds bij het afmarcheeren wordt gemaakt, is het feit dat aan den kop een zoodanig tempo wordt ingezet dat daardoor in de colonne hiaten ontstaan. Waar veelal wordt aan gegeven dat de deelnemers tot aan de grens der gemeente gehouden zijn geza menlijk te marcheeren, hetgeen overigens een prijzenswaardige maatregel is. heeft dit tot gevolg dat getracht wordt door het opvoeren van de snelheid, den ontstanen achterstand in te halen. Deze meerdere krachtsinspanning heeft dikwijls minder aangename gevolgen omreden het dikwijls voorkomt dat daardoor een spierkramp in de beenen ontstaat, welke zeer hinderlijk is en geruimen tijd nawerkt. Met matig tempo optrekken en geleidelijk het tempo opvoeren lijkt mij wel aan te bevelen. Groote snelheid in den aanvang veroor zaakt spierkramp en brengt achterblijvers Men ziet vaak gebeuTen dat dezulken zich aan een beenmassage onderwerpen, welk middel vaak nog erger is dan de kwaal om reden de zich aandienende deskundige, hoe goed bedoeld, dikwijls door onkunde meer bederft dan goed maakt. Vooral beginnelingen moeten voorzichtig zijn. Bij ervaring weet ik dat een laag tempo houden voor een ervaren looper een uiterst moeilijke taak is omreden hij zijn eigen tempo normaal vindt en zich niet meer de moeilijkheden van beginners kan indenken. Niettemin kan zulks in vele ge vallen noodzakelijk zijn. De wandelsport sluit nu eenmaal elke gedachte uit, welke zweemt naar een wedstrijd. VOETBAL. BELANGSTELLING VOOR BELGIE—NEDERLAND. Minister Marchant gaat mee. De „Sportkroniek" meldt: De echte BelgiëHolland-sfeer is weer over ons land vaardig. Het Bondsbureau van den K.N.V.B. kan er van meepraten. De heer Staal heeft „maar" twaalf dui zend kaarten gehad, maar als er straks in Antwerpeneen Stadion voor 60.000 toeschouwers komt en de Belgen zijn zoo vriendelijk een slordige 25.000 ter be schikking van Holland te stellen, dan ra ken ze óók weg. De 12.000 beschikbare kaarten zijn nu als sneeuw voor de zon verdwenen. In het Zuiden van ons land wij hoorden speciaal van Bergen op Zoom is men blijkbaar nog in staat geweest rechtstreeks kaarten uit België te krijgen, straks zullen eenige honderden wel pro- beeren door middel van opkoopers aan toegangsbewijzen te komen, en alles bij een zal het aantal Hollanders, dat in Deurne present is, niet ver van de 15.000 af liggen. Naar wij vernemen, heeft minister Mar chant den wensch te kennen gegeven den wedstrijd in Antwerpen mee te maken. Hij gaat 's Zondagmorgens mee met den zelfden trein als de spelers en eenige of ficials en zal naar alle waarschijnlijkheid aanzitten aan de lunch, die de Gouver neur van Antwerpen, der gewoonte ge trouw, aanbiedt. De K.N.V.B. zal daarbij vertegenwoordigd zijn door de heeren dr. Van Prooye. Coldewey, Moorman en War ner. Verwacht wordt, dat de Minister ook zal deelnemen aan het banket na afloop van den wedstrijd. Deze minlsterieele be langstelling. die ongetwijfeld op hoogen prijs gesteld moet worden, is voor ons land een unicum. o ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L. V. B. Programma voor morgen. Oefenwedstrijd: L.F.C.L.V.B.-elftal, 4'/i uur, J. Hillebrand. Ie klasse: A.R.C. 1Terleede 1, 31/» uur, P. Graafmans; S.C.O. 1S.L.F. 1, 3 uur. J. Arnoldus. 2e klasse A: L.R.C. 2A.R.C. 2, 4 3/4 uur, L. Kroezemeyer; Terleede 2Quick B. 2, 2Vt uur, A. Hillebrand: Rijnsb. B. 2Wou- brugge 1, 4V« uur, J. Neuteboom. 2e klasse B: S.C.O. 3—O. Clubje 1. 4 3/4 uur, A. Ladan; Quick B. 3S.L.F. 2, 3": u., J. H. Pardon. 3e klasse A: O. Clubje 2F. Pacta 3, 3'/s uur. C de Haas. 3e klasse B.: L.R.C. 4Quick B. 5, 3 uur, D. Warnaar: Woubrugge 2Rijnsb. B. 3, 3'/! uur, L. v. Vliet. 4e klasse: F. Pacta 4Terleede 4, 3'/i u„ G. Tuyl. Adsp.: F. PactaRouwkoop, 3uur (bij terrein I, C. v. d. Burg; Quick B. (b)Kat wijk. 3'/i uur, H. v. d. Nat: Rijnsb. B. Quick B (a), 3 uur. M. v. d. Stelt. o Overzicht. Het L.V.B. elftal speelt morgenmiddag een oefenwedstrijd te half vijf op het L F.C. terrein aan den Haagweg tegen L.F.C. Voor de eerste klasse competitie trekt Terleede 1 naar A.R.C. 1 in welken wed strijd weinig belang meer schuilt. Wellicht wordt hij door de kampioenen gewonnen. Van meer belang is de ontmoeting S.C.O. 1 S.L.F. 1 waarin het gaat om de bezetting van de laatste plaats. Wint S.L.F. dan is zij vrijwel safe en zelfs met een gelijk spel, waar veel kans op is, ontspringt zij moge lijk den dans. In 2 A krijgt L.R.C. 2 bezoek van A.R. C. 2. De bezoekers mogen en zullen hier geen puntje verspelen. Quick Boys 2 trekt naar Terleede 2, waar zij flink moet aan pakken om de kans op de eerste plaats te behouden Rijnsburgsche Boys 2 zal thuis de puntjes aan Woubrugge 1 moeten af staan. In 2 B kan Ons Clubje 1, dat üit speelt tegen S.C.O. 3, weer een stapje nader bren gen tot het kampioenschap. Quick Boys 3, de groote concurrent van Ons Clubje, heeft het tegen S.L.F. 2 wat zwaarder, doch kan eveneens de kans behouden. In 3 A komt Ons Clubje 2 tegen F. Pacta 3 binnen de lijnen. Een punten verdeeling? 3 B brengt L.R.C. 4 tegen Quick Boys 5 met de beste kans voor de bezoekers. Wou brugge 2 kan waarschijnlijk Rijnsburgsche Boys weerstaan, waardoor in deze afdee- ling, na den verloren wedstrijd van Kat wijk 3, weer danig spanning komen kan. In de 4e klasse heeft Fides Pacta 4 nog een klein kansje om tegen Terleede 4 thuis de eer te redden Voor de adspiranten zal Fides Pacta het niet gemakkelijk hebben tegen het bezoe kend Rouwkoop. Katwijk trekt naar Quick Boys (b) wat een stapje dichter bij het kampioenschap beteekent. Rijnsburgsche Boys, de eenige mede-candidaat, krijgt bezoek van Quick Boys (a) dat in staat is haar de laatste illusies te ontnemen. Wel een reden voor de Boys van Rijnsburg om geducht aan te pakken. o BEKERWEDSTRIJDEN TER LEEDE" (SASSENHEEM). Morgenmiddag om 5 u. speelt Zeeburgia I uit Amsterdam tegen Scheveningen I. De wedstrijd wordt opgeluisterd door mu ziek. Vóór dezen wedstrijd speelt Ter Leede n tegen Quick Boys II voor de competitie om half drie. Deze wedstrijden worden ge speeld op het Ter Leede-terrein genaamd „Sporthoff" te Sassenheim. o L. P. S. V.—LABORATORIUM XI. Op het N.B.L.O.-terrein speelde L.P.S.V. gisteren tegen het Laboratorium-elftal. Rust 11. Einde 32 voor L. P. S. V. RIJNSBURGSCHE BOYS. In café Centraal te Rijnsburg hield de voetbalvereeniglng Rijnsb. Boys haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer Heems kerk, opende de vergadering met een har telijk welkomstwoord. Het lezen der notulen gaf geen aanlei ding tot op- of aanmerkingen. De secretaris-penningmeester, de heer Nic. Ouwersloot, bracht de gebruikelijke verslagen uit. Het inrichten van het nieuwe terrein bracht groote kosten met zich mede, zoo dat de vereeniging thans staat voor een nadeelig saldo. De prestaties der elftallen werden nader besproken. Hierbij bleek, dat in het afge- loopen seizoen wel wat was aan te merken. Dit met uitzondering van de adspiranten, die een mooie kans op het kampioenschap hebben. Ten slotte werden alle spelers opgewekt veel en ernstig te oefenen, op dat betere resultaten verkregen kunnen worden. De Commissie voor het nazien der be scheiden van den penningmeester rappor teerde, dat alles in de beste orde was be vonden. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren C. Heemskerk, Nic. Ouwersloot en J. v. Iter- son met groote meerderheid werden her kozen. Tot leden der Kascommissie werden be noemd de heeren W. Teljeur, J. v. d. Gug- ten Wz. en C. Bloemendaal. Na enkele bestuursmededeelingen volgde de rondvraag, waarvan een druk gebruik verd gemaakt. o FABRIEKSARBEIDERS— 6e R. V. A. Deze wedstrijd nader te bepalen datum uitgesteld. o WATERPOLO. POELMEER I—ZIJL I 6—4. Deze laatste wedstrijd van Poelmeer voor de wintercompetitie is niet haar beste geworden. Bij beide zeventallen was het verband ver te zoeken, zoodat een niet bijster aantrekkelijke partij werd te zien gegeven. Voor Poelmeer werden de doelpunten gemaakt door Westen (3), Boorsma (2) en Bornhaupt (1). Van de 6 wedstrijden die Poelmeer dus van L.Z.C. II heeft overgenomen, werden er dus 3 gewonnen 1 gelijk gespeeld en 2 verloren. DE COMFETITIE-INDEELING. Aan de in de „Zwemkroniek" gepubli ceerde competitie-indeeling van den Ned. Zwembond ontleenen wij het volgende: Heeren, le klasse, Afdeeling A: A.Z. I, D.J.K. I, de Dolfijn I, H.P.C. I, het Y I. Afdeeling B: H.Z. en PC. I, L.Z.C. I, Maas I, U.Z.C. I, Z.I.A.N. I. Res. eerste klasse: Afdeeling B: G.Z.C. II H.Z. en P.C. n. L.Z.C. II, U.Z.C. Et, Z.I.A.N. II. Tweede klasse: Afdeeling C: G.Z.C. I, R.Z.C. I, S.VH. I, S.Z.C. I. de Zijl I. Res. tweede klasse: Afdeeling B: H.Z. en P.C. IH. L.Z.C. m, Maas II, R.Z.C. II, 5.V.H. II. Z.IA.N. m. Derde klasse: Afd. B: A.Z.C., C.J.M.V., D.Z.V., Gouwe, Poelmeer. Reserve derde klasse: Afd. D: D.W.R. H, Haarlem n, H.P.C. IV, de Zijl n. o SCHERMEN. SABELKAMPIOENSCHAP NEDERL. POLITIE-SPORTBOND. In hotel „Hof van Brabant" te Den Bosch zijn gisteren wedstrijden gehouden om het sabelkampioenschap van den Ned. Politie-Sportbond. Aan de „Msb." ontlee nen wij de volgende uitslagen: Personeel sabel le afd.: 1. Kampioen. J. v. Daalen, Den Bosch 9 gew. part. en 10 ontv. treffers (na barrage) met 2 v. Eke- lenburg, Den Bosch 9-18. 3. Rempt Leiden 7-25. 4. Mol den Bosch 5-28. 5. Harles, den Bosch 5-33. 6. v. d. Corput, den Bosch 4-30. 7. Groenenberg, Amersfoort 4-31. 8. Jansen den Bosch 4-33. Personeel sabel 2de afd. 1. Schakenreed, den Bosch 9-23. 2. Straathof, Leiden 9-26. 3. Konings. den Bosch 8-24. 4. Schreuder den Bosch 7-32 5. Preet, den Bosch 6-30. 6. Smeets, den Bosch 6-30. 7. Schoutrop, den Bosch 6-31. 8. v. Dijk, Leiden 4-32. Korpswedstrij den 1. Kampioen den Bosch I 16 gew. part. 2. Leiden I 14 gew. partijen. 3. Den Bosch III 9 gew. partijen. 4. Den Bosch n 8 gew. partijen. 5. Politietroepen Amersfoort 7 gew. part. 6. Leiden n 6 gew. partijen. Het beste geplaatst: van Daalen, den Bosch, met alle partijen gewonnen. Volgens recept van Apotheker Dumont GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „NIEUW.BRUNHILDE" Succesnummers van Epinal vormden het hoofdbestanddeel. De Leidsche dames-gymnastiek - en athletiek-vereeniging „Nieuw-Brunhilde" gaf gisteravond haar iaarlijksche uitvoe ring in de groote Stadszaal. En er was als altijd een talrijk publiek om haar verrich tingen te aanschouwen en om eenige uren van prettige en sportieve ontspanning te vinden! De nieuwe voorzitter der Kon. Ned. Alhletiek Unie, de heer Strengholt. was voor deze gelegenheid uit de hoofdstad overgekomen om met „Nieuw Brunhilde" kennis te maken. Er waren verder onder de genoodigden om. afgevaardigden van den Leidschen Athletiek-kring, van zuster verenigingen, van de 3-October-Vereeni- ging en „Koninginnedag" en zij allen zijn met een hartelijk woord welkom geheeten door de presidente, mevr. Van Dorsten, die overigens tot haar spijt moest mededeelen, dat de beschermvrouwe, mevrouw Van de Sande Bakhuyzen, en de burgemeester, verhinderd waren deze uitvoering bij te wonen. Het afgeloopen jaar is, zoo zeide de presidente, een goed jaar geweest en vooral te Epinal. in Frankrijk, werden op het internationale tournooi schitterende successen behaald, in verband waarmede zij dank bracht aan mej. De Bruin en de heeren Koopmans. Van Leeuwen en Zirk- zee. die gezamenlijk de triomfen van die buitenlandsche reis hebben voorbereid. Spr. deed enkele mededeelingen omtrent de viering van het tienjarig bestaan in Februari van het volgend jaar (welke bij zonderheden reeds eerder in ons blad wer den gepubliceerd) en met het gemeen schappelijk gezongen clublied werd daarna het gymnastiek-programma ingeluid. Het is het streven van Nieuw-Brunhilde voor alle leden een gelijke taak te stellen en van uitzonderlijke prestaties kan in dat systeem geen sprake zijn. Ook ditmaal moest het succes dus in de eerste plaats gevonden worden in een voortreffelijke organisatie, in een correcte afwerking, in een volmaakte orde, drie factoren, die gis teravond stuk voor stuk tot het uiterste waren verzorgd en het publiek zoo gaarne stemmen tot gulle waardeering en warme sympathie! Tot op de minuut wist men zich te houden aan de chronologische program- indeeling en wij weten uit ervaring, dat er maar heel weinig vereenigingen zijn, die in staat zijn een dergelijke prestatie na te volgen. Pittige algemeene vrije oefeningen waren het begin van deze negende uitvoering van „Nieuw Brunhilde" en met een twaalftal nummers zijn de toeschouwers daarna tot over elven bezig gehouden. De adspiranten, groep A, kwamen met oefeningen van en op de plaats, waarbij een „bank"-demonstratie, gelijk onlangs bij Donar, ook hier het te verwachten en stellig verdiende succes vond. Er was mooi klassikaal brugturnen der groepen B en C, een door de nieuwe leidster, mej. A. C. M. Ort gegeven buitengewoon goed geslaagde en leuke les aan „Nieuw Brunhllde's" kleintjes en knotsoefeningen der gansche adspiranten- schare. Dat was voor het eerst in het negen-jarig bestaan dezer vereeniging, dat zij haar adspiranten knots oefeningen vertolken liet en het weid een niet te miskeiinen succes. De oefenstol was wèlgekozen en vlot en soepel reageer den de meisjes daarop, tegelijk het tempo der muziek uitstekend volgende. De prestaties der werkende leden zijl bevredigend geweest, zonder dat zij direcl tot ultbundigen jubel aanleiding hebben gegeven. Eenig tekort aan nieuwe nummer: droeg daartoe bij. Een demonstratie der verschillende vormen van voortbewegen toch mocht ook thans bij menigeen inte resse ontmoeten, zij was tenslotte in haar uitingen bijkans volmaakt gelijk aan de demonstratie, die op de vorige acht uitvoe ringen gegeven is. Haar waarde vermin derde daardoor niet al lijkt ons het voortdurende vóór-werken door den leider onjuist doch ook de sport vraagt nu eenmaal nieuwe ideeën om blijvend te kunnen boeien. De springtafel bleek ook dezen avond weer een attractie-nummer, terwijl even zeer het brugturnen door een keurtroepje van zes dames (een uitzondering op den in den aanvang genoemden stelregelver diende belangstelling had. Heel mooi waren de vrije oefeningen: een reeks van moei lijkheden, die elegant en gemakkelijk over wonnen werden en terecht het publiek tot enthousiasme brachten. Twee nummers, waarmede verleden jaar te Epinal zooveel succes werd behaald, vormden intusschen het hoofdbestanddeel van dit programma: allereerst rythmische gymnastiek, en ten tweede het door den heer H. J. v. Leeuwen ontworpen en onder diens leiding inge studeerde drie-deelige Spaansche ballet (op den vorigen Koninginne-dag alhier eveneens opgevoerd). Beide nummers von den, bij kleuren-belichting op het tooneel, een welhaast smettelooze en zeer tempera mentvolle weergave. Dit was ..Nieuw Brun hilde" op haar best; een vuurwerk van sprankelende sportieve actie, een feest van fleur en kleur, met voortreffelijke bege leiding van Han Zirkzee aan de piano! In den loop van den avond heeft de presidente verschillende malen het woord gevoerd. Zij heeft toen achtereenvolgens dank gebracht aan mej. Ort en de heeren Koopmans. Zirkzee en Van Leeuwen en aan alle vier fraaie bloemen aangebodea DAMMEN. SIMULTAAN-AVOND TE KATWIJK BINNEN. Voor de Katwijksche Dam- en Schaal- club trad gisteravond als simultaanspelet op de heer C de Nie uit 's Gravenhage. De heer de Nie speelde tegen 20 dammers en 11 schakers. Na 4 uur spelen waren de meeste partijen nog onbeslist. Naar gelang van den stand werd een beslissing Se' nomen. De uitslag voor den simultaanspeler waj voor dammen: 8 gewonnen 11 remise en I verloren; voor schaken: 0 gewonnen, remise en 6 verloren. Voor de club, die P" in het begin van dit jaar werd opgeric» een mooi succes! o RECLAME. Hebt Gij er ook al een "AKKERTJES" zijn nu ook verkrijgbaar in handige metalen zakdoosjes met 3 Cachets. Dal is zoo gemakkelijk. Ge hebi ze dan, waar Ge U ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pas bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spier pijn, Zenuwpijn, Migraine, "Kater", Griep, enz. (AKKER-CACHETS) Glazen bois met IS stuk* slechts 52 cent (Omzetbelasting inbegrepen). £«,020 cent

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10