LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 17 April 1934 RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. VAN ONS LAND NAAR ROME kantongerecht te leiden. Gisteren werd voor liet Kantongerecht alhier een zeer belangrijke strafzaak tegen een bekende firma uit de bloembollen streek behandeld, welke een groot gedeelte van de strafzitting in beslag nam. De heer j pdirecteur der firma v. Z. en P., bloem bollenkweekers te Sassenheim stond te recht dat hij in Februari afgekeurde en zieke bloembollen (gladiolen) bij een zen ding van 31 kisten bestemd voor uitvoer naar Engeland had gevoegd. In deze strafzaak werden vier deskun digen en negen getuigen gehoord, terwijl als verdediger voor den heer P. optrad mr. F. J. J. Trapman, advocaat alhier. De heer van Sas, controleur van den Plan- tenziektenkundigen Dienst, verklaarde op 6, 7 en 9 Februari op een zolder der firma Z. en P. te Sassenheim een party bloem bollen wegens ziekte te hebben afgekeurd. De heer van Sas had eenlge zieke bloem bollen meegebracht en toonde deze het OM. Hy had één geleldeblljet en certifi caat voor 31 kisten goedgekeurde bloem bollen voor uitvoer naar Engeland afge geven. Voordat de 31 kisten bloembollen van het motorschip „De Onderneming" te Rotterdam op de „Batavier" naar Enge land overgeladen zouden worden, had hy met den controleur v. leeuwenhoek een onderzoek naar de bloembollen Ingesteld en daarby hadden zy 3250 zieke gladiolus- bollen aangetroffen die door de party ge mengd waren, zy hadden daarop de 31 kisten in beslag genomen en deze doen vervoeren naar het politiebureau te Sas senheim. De bollen waren onderzocht door dr. van Slochteren te Wageningen en het rapport van het onderzoek was bij het proces verbaal gevoegd. De controleur van den Plantenziekten- kundigen Dienst, de heer G. Demmink, uit Wageningen. verklaarde dat de onder zochte bloembollen ziek waren en niet aan de gestelde eischen voldaan hadden. Den bloemistknecht C. Guldemond was opge dragen om de zending naar Engeland klaar te maken. Op eigen verantwoordeiykheid, aldus getuige, had hy. toen er bollen te kort waren, een party van de afgekeurde zieke bloembollen by de zending gevoegd. De bloemlstknecht De Mooy verklaarde dat hy op last van eerstgenoemde de zieke bollen had uitgezeefd en daarna in de kisten verpakt had. Nadat nog de heer Dreef, boekhouder bij de firma, was ge hoord, kreeg het OM. het woord. In een uitvoerig requisitoir wees de ambtenaar er op, dat de firma een goe den naam heeft. Hy wilde aannemen, dat zij in deze te goeder trouw heeft gehandeld, maar desniettemin is verdachte strafbaar. Hij wilde met verschillende omstandig heden rekening houden en daarom in dit geval een lichte straf vragen nl. f. 500 boete of twee maanden hechtenis. Na een uitvoerig pleidooi van mr. Trapman be paalde de Kantonrechter de uitspraak over veertien dagen. Daarna stond terecht G. C. v. d H. die op 22 Februari met een vrachtauto op hoogst roekelooze wyze den Wassenaar- schen weg onder Katwyk was gepasseerd en daarbij «en personenauto vin den heer Rietsma, assuradeur uit Rotterdam, had aangereden. Nadat deze heer was gehoord eischte het OM. f. 30 boete of 15 dagen hechtenis De Kantonrechter wees onmid dellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 30 boete of 15 dagen hechtenis. Voorts moest A. de H. uit Boskoop te recht staan omdat hy op 22 Februari van dit Jaar op den Haagweg alhier een auto had bestuurd, terwyi hy in staat van dronkenschap verkeerde, waardoor hy met zijn auto zig-zag gewyze over den weg had gereden en het verkeer ernstig in gevaar had gebracht. Nadat verschillende getuigen gehoord waren, eischte het OM. acht dagen prin cipale hechtenis met intrekking van het rtjbewys voor den tyd van zes maanden. De kantonrechter vond het een zeer ern stig feit en veroordeelde verdachte, die reeds driemaal voor hetzelfde feit heeft terecht gestaan tot 8 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewys voor den tyd van één jaar De heer M. S. P., fabrikant te Leiden stond terecht omdat hy op 6 Januari op den Lage Morschweg. terwyi het mistig weer en de weg glad was. met een snel heid van 35 KM. te hebben gereden en door den nevel de groentekar niet gezien te hebben. Het O.M. eischte f 20 boete of h> dagen hechtenis. De Kantonrechter deed onmlddellyk uitspraak en veroor deelde den heer P. tot f. 25 boete of 10 'jagen hechtenis. o HET DRAMA TE HAELEN. 15 jaar gevangenisstraf geëlscht Gisteren is ln hooger beroep voor het «rechtshof te 's-Hertogenbosch de zaak behandeld tegen P. G. van R„ 34 jaar, koopman te Nederweert, die door de recht bank te Roermond is veroordeeld tot 2 Jaar gevangenisstraf wegens diefstal te roermond en tot 12 jaar gevangenisstraf wegens doodsiag op den handelaar Hen brik Puts aan den Napeleonsweg te Haeien. den nacht van 7 op 8 Oct. 1933. De eisch was resp. 3 en 15 jaar. Verdachte is 3 hooger beroep gekomen. Thans is na getuigenverhoor 15 jaar ge vangenisstraf geëischt. LTMUH5EN, 17 April. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 1.35—1.30; Griet per gst van 50 KG. f.32—14.50; Tongen per f. 1.250.70; Zet-schol per kist van 50 vS' 16,5° Klchie Schol per kist van 50 r®'i' 144.60; Schar per kist van 50 KG. i-bolt-i.20; Tongschar per kist van 50 tv'-28—25; Roggen per 20 stuks f. 12.50 —4-50; Vleeten per stuk f. 0.76; Pieterman Poontjes per kist van 50 KG. f. 11— 1C ,e'ne Schelvisch per kist van 50 KG. Kabeljauw per kist van 125 f iV L4327Gullen per kist van 50 KG. h 16.50-9: Heilbot per KG. f. 1.301.15: ««ting per kist van 50 KG. f.4.90: Kool- "sch per stuk f. 0.28—0.11. mSa?g„e.komen 1 stoomtrawler: IJM. 44 "let f. 3103. En de loggers: KW. 161 met f. 815; KW. 'riet f.669; SHV. 201 met f. 9.30. HAARLEMMERMEER. Een concert uit dankbaarheid. Zaterdagmiddag werden de inwoners van Nieuw-Vennep in een vrooiyke stem ming gebracht, doordat het Fanfarecorps „Wilhelmus" uit Abbenes, onder leiding van den heer A. van Leeuwen, een muzi- kalen rondgang door het dorp maakte met een collecte voor den aankoop van nieuwe instrumenten. De directeur deelde mede, dat uit dankbaarheid in de aanst. zomermaanden voor de inwoners van Nieuw-Vennep een concert zal worden ge geven. Het Nyverheidsonderwijs. Aan het jaarverslag van de nijverheids school voor meisjes in Hoofddorp en N.- Vennep en uitgaande van de midden- standsvereeniging „Haarlemmermeer", kan het volgende ontleend worden. De leera- res-leidster, mej. J. Janssen, is nog steeds ongesteld, haar taak wordt waargenomen door mej. Joh. van Drlel. Hoewel het aan tal leerlingen van de kookcursussen iets verminderde, bleef het totale aantal be vredigend; door de mindere inkomsten moesten de bezuinigingen nog verder door gevoerd worden. Op 8 Maart had weder de keuring plaats van bloembollen, be schikbaar gesteld door de heeren Griek- spoor en Felkamp, Van de 17 prijzen vie len er 9 te Hoofddorp, de andere te Nieuw vennep. Tentoonstellingen werden met succes gehouden en ter gelegenheid hier van werden de behaalde diploma's uitge reikt, dit geschiedde door den 'voorzitter van het schoolbestuur, den heer L. W. v. Driel, by ontstentenis van wethouder Ouwerkerk. Een welgeslaagde excursie werd gemaakt naar de dekenfabriek van de firma Zaalberg te Leiden; in de school werd een film vertoond van Carp's Ga- renfabriek te Helmond. Met een opsom ming van de mutaties, welke plaats von den in de verschillende commissies en' in het personeel besluit het uitgebreide ver slag. Nog tijdig gered. De echtgenoote van den heer D. aan den IJweg alhier, miste haar 2-jarig doch tertje. Op onderzoek uitgaande, vond ze de kleine dryvende ln de wegsloot. Ze be gaf zich direct te water en slaagde er in haar kind van een anders wissen dood te redden. „Gezellig samenzyn." Gisteravond gaf de Tooneelvereeniging „Gezellig Samenzyn" ter beëindiging van het seizoen in de Beurs te Hoofddorp een uitnemend geslaagde uitvoering. Opge voerd werd het wereldsuccesstuk „do Jantjes" met liedjes van Louis Davids en Margie Morris. Muzikale medewerking werd verleend door de geheele Hoofddorp- sche Orkestvereeniging. Er werd keurig en vlot spel geleverd en dat dit stuk by de talryke aanwezigen byzonder in den smaak viel, bleek wel uit het daverend applaus aan het einde van ieder bedryf. Er werd te voren verteld, dat „Gezel lig Samepzün" onder leidjng van den re gisseur P. van Vleuten een préstatie zou leveren en dit was niet overdreven, want het succes heeft inderdaad de verwach ting overtroffen. Alles en niet het minst het Orkest, werd dan ook tot het uiterste benut om „De Jantjes" tot in de perfectie te doen uitvoeren. De vereeniging kan met groote voldoening op dezen tooneel- avond terugzien. HILLEGOM. Teraardebestelling van wijlen den heer H. Veldhuyzeu van Zanten Jzn. Gisterenmiddag is het stoffeüjk over schot van den heer H. Veldhuyzen van Zanten Jzn. op de Algemeene Begraaf plaats alhier ter aarde besteld. De belang stelling was zeer groot; opgemerkt werden o.a. het kerkbestuur der Ger. Kerk, het be stuur en personeel der Chr. Schoolvereeni- ging „Boaz". van de Chr. Gemengde Zang- vereeniging „Asaf", het Bestuur van de Ver. Protestantsche Ziekenverpleging, het Gemeentebestuur door de belde wethou ders, tegenwoordig en vroeger secretarie- personeel. hoofdambtenaren, raadsleden en oud-raadsleden, de voorzitter van het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur de heer E. H. Kre- lage, Voorzitter van „De Hyacinth" de heer P. M. van Til, twee bestuursleden van de afd. Hillegom der Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur, de heer Warnaar Sr. uit Sassenheim, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren de heer T. H. M. van Waveren, vooraanstaande vakmen- schen zooals de heeren W. A. Philippo, Eggtnk (Voorschoten) e.a. benevens het personeel der firma. Op de baar lagen kransen, onder andere van de Afdeeling van Bloembollencultuur en van de Protestantsche Ziekenverple ging. Ds. A. K. Krabbe. Geref. Predikant, voer de het woord; hy richtte zich tot de echt genoote en de familie van den overledene, wie het een troost is te weten, dat Broeder van Zanten is ingegaan tot de rust van God. Namens de Geref. Kerk sprekende, herinnerde spr. er aan, dat de overledene lange jaren was Ouderling, voorlezer en organist der kerk. In büna elke Christeiyke vergadering was hy de gewenschte per- sooniykheid om op de voorgrond te treden. In de laatste jaren van zyn leven heeft hy een zwaren stryd gestreden, maar God heeft alles goed gemaakt! De heer J. Veldhuyzen van Zanten Gzn. sprak als voorzitter der Chr. Schoolver- eeniging „Boaz" en namens het personeel, van welke vereeniging de overledene eerst voorzitter en daarna eere-voorzitter was. Hy was een pilaar van het Chr. onderwijs, dat in zyn dagen een zwaren strijd had te strijden. Wethouder Vermeer heeft het woord ge voerd in opdracht van het Gemeentebe stuur, om in piëteit en groote eerbied te herdenken, welke voorname plaats de over ledene in de gemeente heeft gearbeid. De aanwezigheid van ambtenaren en oud ambtenaren op de begraafplaats bewijst, dat zy hem in eere gedenken. Hij heeft in moeiiyke tyden hard gewerkt, zijn hart was steeds ontvankeiyk voor hulpbehoe venden, onder opoffering van eigen mid delen. Een vriend herinnerde aan zyn orgelspel en zeide: „Zalig zyn de dooden, die in den Heere sterven. De heer Byi van Duivenbode sprak als secretaris namens het Afdeelingsbestuur van „Bloembollencultuur", dat dankbaar is voor de wyze waarop de overledene in de oorlogsjaren als leider en raadsman op trad. Ds. E. G. van Teylingen uit Oostwold sprak als kind naar den geest, niet naar den bloede en zeide, dat zyn vader veel heeft geleden omdat hy veel heeft lief ge had. Dr. J. Veldhuyzen van Zanten uit Enter bedankte als oudste zoon namens de fa milie voor de laatste, aan den overledene bewezen eer. Hierna verliet de groote schare den doodenakker. - Naar wy vernemen, is door de com missie voor autotochtjes met ouden van dagen, besloten, dezen zomer wederom een uitstapje per auto te maken. Het zal de vijfde maal worden, dus een lustrum. KATWIJK AAN ZEE. Excursie naar de Gasfabriek. Nu de nieuwe inrichting der Gasfabriek voltooid is, heeft de Chr. Bouwvakarbei dersbond hier ter plaatse daaraan een be zoek gebracht. De directeur van de gas fabriek, de heer E. A. van Daalen, gaf aan de hand van een teekentng aan de leden der afdeeling een theoretische uiteenzet ting. Daarna leidde hy hen rond ter be zichtiging van de in werking zynde kamer ovens. het toestellengebouw en de toon- kamer. De bezoekers waren vol lof over de inrichting van onze moderne gasfabriek. In werkverschaffing wordt het hooge talud in Duinoord omgespit, van een vetten laag baggergrond voorzien, waarin gras zaad gestrooid wordt. Binnen korten tyd zullen de vruchten van dezen arbeid gezien worden in een frisch groen grastapyt. Geslaagd te Utrecht voor het examen apothekers-assistent de heer H. A. P. Feller alhier. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Martinus Simon, Z. van W. Aanhane en C. P. van der Linden Jacob Cornelis, Z. van M. van der Niet en A. Vink Jacob Arte Johannes, Z. van Spieren burg en P Hogewoning Hendrlka, D. van C. Krayenoord en K. Messemaker Lena. D. van C. Snijder en K. van der Meij Maartje Jannetje, D. van K. van der Plas en M. van der Bent Johanna, D. van E. van Wensveen en A. A. Sjoorda Comelis Maarten, Z. van D. van Beelen en H. J. Guyt Dirk, Z. van D. v. Beelen en H. J. Guijt. Overleden: Jacoba Haasnoot 11 mnd., D. van C. Haasnoot en C. v. d. Boon. Getrouwd: J. van der Plas en E. Dyk- huizen A. Ny'gh en N. van der Plas. Ondertrouwd: H. Stuifzand en M. P. van Ryn J. de Jong en G. van der Mey. NATIONAAL SOC. BEWEGING Leider Ir. A. A. MTJSSERT SVEMMELAAR SPREEKT!!! Woensdagavond a.s. 8 nnr in Hotel „dn Rhln" (achterzaal) ENTREE 10 CENT -WERKLOOZEN VRIJ 9509 N. S. B. Groep Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN. Schade. Den bestuurder van auto 96231 over kwam het feit, zooals dit al zoovelen is gebeurd, dat in de zeer onpractische krom ming, die er voor de electrische brug door auto's genomen moet worden, de lading zandsteen die hy vervoerde, begon te schuiven. Juist op de brug, tuimelde, door dat het zijscherm de lading niet kon hou den, deze. Een gedeelte kwam op de brug, een ander gedeelte in den Ryn, het overige gedeelte steenen langs den weg. Wat nog opgeladen kon worden is met vereende krachten geladen. De jeugdige M. die nog school gaat, wil gaarne zyn overtolligen tyd productief maken en doet zulks by den smid F. Zulks is niet toelaatbaar by de wet en toen het jeugdige smidje in werkcostuum een twee tal marechaussees ontmoette, wat het pleit spoedig beslecht. F. kreeg een proces verbaal, hetgeen voor het smidje betee- kent, dat hij voortaan zyn tyd in ledigheid zal moeten doorbrengen. Van den garnizoenscommandant te Leiden is bericht ontvangen dat door de Katwijksche Burgerwacht kan worden be schikt over baan 6 op Zaterdagen van 5 Mei of tot en met 20 Oct. van nm. 2 tot 5 uur. o OEGSTGEEST. Bijeenkomst der S.D.A.P. Een gering aantal belangstellenden was gisteravond in „Het Witte Huls" tesamen gekomen voor de openbare vergadering van de afd. Oegstgeest der SL.A.P. Met een korte inleiding opende de voor zitter de heer Kruizinga de vergadering en gaf daarop het woord aan den spreker, den heer J. Spronkers, lid van Prov. Sta ten, die als onderwerp had gekozen: Het bloedbad te Weenen en wien de schuld". Spr. begon zyn rede over den grooten strijd die over de geheele wereld wordt gestreden: „Arbeid en broodnyd", als een gevolg van crisis en overvloed. Van alles is er te veel, dit hier en dat daar. zeide spr. De overvloed moet daar gebruikt worden, waar er een tekort is, al dus spr. Dit probleem is echter niet ge makkelijk te volvoeren, maar evenals aan het kapitalisme, zal ook eenmaal daaraan een einde komen. Een gelukkig verschynsel is, dat de crisis zich niet alleen onder de arbeiders doet gevoelen. Verschillende methodes zyn reeds toegepast, steeds komen er nieuwe inzichten w.o. die van het fascisme. Spr. behandelde hierop de toestanden in Duitschland en Oostenryk en schetste de belangen van Dollfuss in de politiek, de gehouden verkiezingen in Weenen met als het gevolg den opbouw van die stad, de daar heerschende woningtoestanden. In totaal zijn nu niet minder dan 64.000 arbeiderswoningen gebouwd. Ook besprak RECLAME- 9504 is een geweldige afstand f Toet» zoo alle Sunlight Zeep die per jaar in ons land gebruikt Wordt een afstand wormen, die meer dan dubbel zoo lang ist Door jarenlange ervaring geleid, Iffeï&en de Nederlandscbe huisvroawen met groote meerderheid van stemmen Sunlight Zeep uitverkoren tot haar doelmatigste hotp in de huishouding,waarzij niet meerbuiteokunnen hy de gezondheidszorg voor jonge kinde ren en de jeugdopleiding. In Weenen heeft ook het socialisme het gehad de geldbezittende klasse aan te spreken. Te begrijpen is dan ook, dat in dien tyd de grootste tegenstanders rood werden. Vervolgens ging spr. terug tot den groo ten Balkanoorlog in 1931. In Weenen heer ook het socialisme het offer moeten brengen als een groote fout van de regeering. De fabrieken liepen leeg en noodgedwongen hebben de socialisten de oude oorlogswapens moeten opnemen om zich te verdedigen waaraan de vrou wen hebben medegeholpen. Het is daar een bloedbad geworden als nimmer te voren. ^y zyn bezoek aan Weenen heeft. spr. eerst recht den grooten dank gevoeld van het Weensche volk voor de groote liefde en opoffering door de Hollanders bewezen aan hun kinderen. Niet Oostenrijk, maar het Weensche volk is daarvoor zoo dankbaar. En even groot ais dien dank, is ook in Weenen de standvastigheid aan het socia lisme. Niet in enkele dagen kan deze vol harding aan dit beginsel worden verkre gen. Daarvoor is stryd en opoffering noo- dlg, waartoe het Weensche volk heeft be wezen den moed te bezitten. Om tot den opbouw te komen moet er een gezond productiestelsel worden inge voerd met opheffing van alle hooge tol muren. Vrijheid moet er komen om een nieuwe wereldgeboren te zien worden. Door allen moet worden deelgenomen aan den strijd voor die vrijheid door middel van het socialisme om eenmaal te komen tot wederopbouwing van de wereld. Spr. uitte den wensch. dat door alle aanwezigen, zy het gering in aantal, ook hier aan de ver- wezenhjking worden medegewerkt. Hierop volgde sluiting door den voor zitter. RIJNSBURG. Burgerlüke Stand. GeborenHendrik, z. van A. de Mooy en Prijna Cederhout Arie, z. van A. Scho- neveld en Elisabeth van Beelen Hendrik Arie, z. van Daniel van der Mey en Petro- nella Jacoba Vliegenth'art. Getrouwd: Dirk Haasdijk 42 j., weduw naar van Maartje van der Kwaak en Janna Cornelia van Egmond 32 j. Jaco bus de Vos 35 j., weduwnaar van Ennigje van Leeuwen en Dina Oudshoorn 22 J. Ondertrouwd: Gerrit de Mooy 27 j. en Alida van Kralingen 26 j. Albertus Paauw 22 j. te Katwyk en Jannetje Haas noot 21 j. Overleden: Elina Bouwman, weduwe van K. H. Boukema 84 J. Willem Teljeur 82 j., echtgenoot van Cornelia van der vyver. De werkloosheid. In de afgeloopen week stonden als werk zoekenden ingeschreven: 1 grondwerker, 1 schilder, 2 timmerlieden, 1 wagenmaker, 2 straatmakers, 3 fabrieksarbeiders en 72 landarbeiders. Totaal 82 personen. De melkprijs is met 1 cent per liter verlaagd en gebracht op 9 cent SASSENHEIM. Tijd rede van prof. Wisse. Over het onderwerp: „Is de zaak van God bankroet?" sprak prof. Wisse van Apeldoorn in de Chr. Geref. Kerk. De kerk was geheel met een aandachtig luisterend publiek gevuld. Het was een tijdwoord op de basis en grondslag van Gods Woord, waarby spreker als tekstwoord koos: 1 Koningen 19, vers 9 en 10. Spr. schetste den donkeren tyd, waarin wy leven. Zouden wy nu aan de massa's, die met God en Zyn dienst niet meer te doen willen hebben, vragen: „Is de zaak van God bankroet?", wy zouden een vol mondig „ja" van hen ontvangen. Doen wij de vraag aan de geloovigen, aan hen, die in het verbond begrepen zyn, dan hooren wij een twyfelmoedig zuchten. Zou God aan Zyn gena vergeten? Want als wy rondom blikken, dan is het zoo droevig gesteld, als in de dagen van Elia. Deze verzuchtte toen in bange dagen: „zy heb ben Uw verbond verlaten. Uwe altaren af gebroken, Uwe profeten met het zwaard gedood." Spr. zette uiteen hoe het tegenwoordig in Rusland toegaat, met de ware geloofs- belydenis. Ook de toestand in ons naburig Duitschland werd geschilderd. Wij hoor den hoe ook daar de Kerk van God in het gedrang komt. De leeraars, die naar de aloude belydenis leeren en voorgaan en niet handelen naar de vergoding van de dictatuur, loopen gevaar het zwygen op- gelegdte worden. Op zeer boeiende wyze werd de ernst der tyden geteekend. De zaak van God staat echter onbeweeglyk vast. Ten allen tyde zyn er overgebleven, die zyn blijven vragen naar de aloude belydenis. Spr. drong er op aan, zich om de ware belydenis te scharen en zich toch vooral verre te houden van het oppervlakkig en verwaterd Christen dom. Zoo is het ook nu meer dan noodlg, om uit de spelonk naar voren te komen, om te biyven yveren voor de zaak des Heeren. Leider van den Ned. Prot.-Bond. Door de afd. Sassenheim van den Ned. Prot. Bond is in beginsel besloten tot samenwerking met andere afdeelingen in den omtrek tot het verkrijgen van een leider voor deze afdeelingen. Getracht zal worden de financiën hiervoor uit vrywil- lige bydragen byeen te krijgen. Onderscheidingen. Op de bloemen (narcissen! keuring td Haarlem werd het getuigschrift van ver dienste toegekend aan Narcissus (Barrii) Saturnus. ingezonden door de N.V. W. Warnaar en Co. alhier. De N.V. L. v. Leeu wen en Zn. verwierf met haar inzending groep Narcissen, uit Warenhuis, een di ploma voor verguld zilveren medaille; de firma Zandbergen Terwegen behaalde een getuigschrift eerste klas voor Dubbele Nar cis Insullnde en een getuigschrift van ver dienste voor Narcis Orange Triumph. De Zweminrichting. De zweminrichting zal half Mei geopend worden. Het voornemen bestaat de vorig jaar reeds verlaagde tarieven nog aan- merkeiyk te verlagen. In de as. Raadsver gadering zal hierover een beslissing worden genomen. NarriasententoonsteUing „Bloeminst". Morgen zal de groote jaarlijksche Narcis- sententoonstelllng geopend worden. Ver schillende groote firma's hebben toezeggin gen gedaan. Deze expositie belooft weer een groot succes te worden! Propaganda-avond der B.VL. Dé afd. Sassenheim van den B.V.L. houdt morgenavond een propaganda- avond; medewerking wordt verleend door „Crescendo". Het woord zal gevoerd worden door den burgemeester, dr. P. Ie Grand, reserve-majoor Boots, ree, Ié luit. Karres, generaal-majoor Zeeman en door de gees- teiyken hier ter plaatse. Tevens zullen op dien avond de brevetten voor de scherp schutters worden uitgereikt. De verbreedtag van de Oude Postbrug. Met de vèrbreéding van dë Oude Post brug is een aanvang gemaakt. Het is wél opmerkeiyk, dat de werkzaamheden aan de bruggen in deze streek in den bloemen- tyd moeten geschieden! De heer G. Zandbergen alhier is be noemd tot lid der Commissie voor de No menclatuur van de Alg. Vereen, v. Bloem bollencultuur (sub-commissie voor Bol- tris) en heeft deze benoeming aange nomen. o VOORSCHOTEN. De Emmabloem-collecte heeft méér dan f. 124 opgebracht, waarmede het bestuur van de afdeeling van „Het Groene Kruis" byzonder ingenomen was, omdat deze opbrengst aarimerkehjk meer is dan vorige collecten. De postbode W. I. R. is op den Leidscheweg aangereden, doordat een wielrijder, inplaats van links, rechts pas seerden en tusschen enkele andere wiel- ryders wilde verder gaan. Later op den avond heeft hij zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen, waar bleek dat hy een gekneusde hand had bekomen. Een andere wielrijder, die eveneens was ge vallen, bleek een lichte hersenschudding te hebben. De dader Is onbekend gebleven. WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. I. Louries naar Hazers- woude W. de Lee naar Heemstede H. Bekkopp naar Amsterdam P. H. Verdel, naar Alkemade W. Ouburg naar 's Gra- venhage A. M. C. van Kerkhoff, naar Sassenheim W. A. van Nieuwkerk naar Leiden. Gevestigd: M. C. A. Spithoven, van 's Gravenhage M. C. v. d. Zwet, van Lisse S. Th. Paternotte, van Amsterdam D. J. Dykema, van Leiden L. van Berkel van Oegstgeest J. Dorrepaal van Oegstgeest J. Franken, van 's Graven hage. Inbraak in Schuitenhuis. By de politie alhier is aangifte gedaan van het feit, dat in een schuitenhuis staande naby de Padox alhier is ingebro ken en dat de inbrekers op een ernstige manier hebben huis gehouden. Door hen zijn groote vernielingen aangebracht; niets is ontzien. De politie heeft de zaak in onderzoek. 8-8

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11