Jeugdig - en vol vertrouwen PALMOLIVE zeep der {Jeugd 75*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 16 April 1934 Derde Blad No. 22720 BINNENLAND. 0, NEDERLAND, HOE MOOI ZIJT GIJ! AlUM FAILLISSEMENTEN. Burgerlijke Stand v. Leiden INGEZONDEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. 0E EERSTE „BOLLENZONDAG" prachtig weer lokt velen naar buiten. Wat was 't gisteren prachtig weer: een welhaast reeds zomersche sfeer lokte velen naar buiten, hoofdzakelijk in de zeldzaam mooie middaguren en men heeft er wer kelijk geen spijt van gehad! Hoe was men verrast door de heerlijke zonneschijn, waaronder de kleurige bloemenvelden zoo prachtig oplichtten. Het was nog wel niet de echte, ouderwetsche bollendrukte (wij verwachten, dat deze eerst a.s. Zondag haar hoogtepunt bereiken zal), maar toch werden de kijklustigen in lange file's auto's en enorme bussen, waarbij men de nieuwe stroomlijn kon bewonderen, vervoerd. Ook zagen wij de gebruikelijke serle's wielrijders, gezellig omhangen met de bekende bloemenslingers, die altijd als tro-phëeen mee naar huis gebracht wor den, om de pracht der velden in de huis kamer over te dragen. In menig dorp was 't soms echter tóch al bovenverwachting druk: immers, men had gedacht, dat velen hun uitstapje tot over een week zouden uitstellen, maar het bleek wel hóe sterk het verlangen was, om de frissche buitenlucht in te ademen en er eens een dagje „uit" te zijn! Van de bloemenpracht kon al heerlijk geprofiteerd worden: de narcissen stonden er uitstekend voor, de hyacinthen veelal eveneens en het oog werd hier en daar ook al getrokken door de ontluikende tul pen! Toch zal men Zondag a.s. stellig nóg meer kunnen genieten! Het was zulk een zomersch-warme dag, dat velen het er zelf op gewaagd hadden buiten te picniccen: vooral in de omgeving ran Noordwijkerhout werd dat druk ge daan! Wij herinneren echter aan het woord van den AJN.W.B.: „Laat niet uit dank voor het aangnaam verpoozen, den iigenaar van het bosch de schillen en de doozen"! Laat de natuur ongerept en pak uw papieren weer netjes in, zoodat na af loop van Uw lunch geen onverkwikkelijke resten meer den grond ontsieren! Over het algemeen moeten gisteren ge lukkig al uitstekende zaken gedaan zijn: hoe bezet waren bijv. de terrassen aan den Noordwij kschen Noord-Boulevard bezet, waar de autoparkeerterreinen eveneens volkomen vol waren! Ook op den Boule vard te Katwijk Zee was het zóó druk als op een zomerschen dag in 't hartje van het badseizoen. Naar het ons voorkwam, maakten meer deren anders gebruik van de gelegenheid om „Bloemen van 't veld" te koopen: vele auto's stonden langs den weg stil en de passagers trokken de velden in! Maar dat gaf wel eens aanleiding tot verkeers-op- stoppingen, bijv. even vóór Noordwijk en bij Vogelenzang. De "IJsco" mannetjes hadden 't óók best: het verorberen van een ijscotje be hoort nu eenmaal tot het programma van zoo'n uitzonderlijken voorjaarsdag! In verschillende plaatsen had de politie al handen vol met werk, om het verkeer ordelijk te laten verloopen: zoo was in Hillegom het eenrichtingverkeer ingesteld en in Noordwijkerhout waren de agenten tot zes uur in volle actie. De N.Z.H. reed naar Haarlem in 20 minuten dienst en had tamelijk veel pas sagiers te vervoeren, hoewel de rijtuigen niet overvol waren. De Spoorwegen behoef, den geen extra treinen te laten loopen, zoodat concludeerend, nog niet van de „echte" Bollenzondag gesproken kan wor den. Het wachten is nu op 22 April: dan 2al het wel anders zijn! Laten wij hopen, dat het weer dan even schitterend mag zijn als gisteren! Want bollenvelden onder een grijzen hemel of met regen trekken niet! Weer werd het mulle, rulle duin, Herschapen in een wondertuin. Bedwelmend zoet streelt lentewind Gedrenkt in '«sur van hyacinth. Weer strekt zich breed een bonte wei Van kleurenvelden rij na rij. En bloemen! bloemen! Waór men ziet Tot ver in eindeloos verschiet. Daarneven ruischt in klaren vreê Met zilvren golf, de blanke zee. En boven hoogen duinentop Stijgt jubelend de leeuw'rik op! Weer mogen we langs paden gaan, Waar duizendvoudig „bloemen" staan. Van trotsivervuld, erkennen wij: „O Nederland, hoe mooi zijt gij!" E. H.—v. M. HOOFDBESTUUR CHR.-HIST. UNIE. Prof. dr. Th. J. Haitjema heeft naar >.De Nederlander" bericht zijn benoe ming tot lid van het hoofdbestuur der Chr. Hist. Unie, waartoe hij op de alg. verga dering in de vacature wijlen mr. dr. N G. Veldhoen was verkozen, aangenomen. TARIEF INKOMSTENBELASTING. Het afdeelings-onderzoek der Eerste Ka mer van het wetsontwerp tot technische herziening van het tarief der inkomsten belasting gaf verscheidene leden aanlei ding hun instemming te betuigen met de voorgestelde technische herziening. Enkele leden was het echter een teleur stelling, dat bij deze gelegenheid niet ver der kan worden gegaan dan groote gezin- JJen te ontlasten, die in hooge mate den druk gevoelen van de verschillende in den matsten tijd opgelegde indirecte lasten. Hoewel zij de toezegging van den minister, om bij eventueele verlaging van het tarief der Inkomstenbelasting in het bijzonder op de belangen dezer gezinnen te letten, waardeerden, vreesden zij toch, dat het hog geruimen tijd zal duren eer in dezen verlichting van beteekenis zal kunnen worden gebracht. Dit vraagstuk werd der halve in dë blijvende aandacht van den munster aanbevolen. NAGEDACHTENIS VAN MGR. NOLENS. een gedenksteen onthuld.' Onder zeer groote belangstelling heeft gisteren te Den Haag de onthulling plaats gehad van een gedenksteen, welke ge plaatst is in den gevel van de Stichting van de Eerw. Zusters van Lidulna aan de Prinsengracht 36, als een eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van Mgr. Dr. W. H. Nolens, die gedurepde vele jaren in de huis heeft geleefd en gewerkt. Gisterochtend om 9 uur werd in de Huiskapel een gezongen H. Mis opgedra gen door den Kanunnik-Deken van Dam voor de zielerust van wijlen Mgr. Nolens. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig de Ministers Deckers en van Schaik, prof. Aalberse. voorz. van den Partijraad der R.K. Staatspartij, het bestuur van den Rijkskieskring 's-Gravenhage, de Tweede Kamerleden Henri Hermans, dr. Korten- horst. Schaepman en Max van Poll, de heer Borghols, voorzitter van het Comité Katholiek 's-Gravenhage, luitenant-gen. van Munnekrede. kolonel baron van Voorst tot Voorst en kolonel Verberne, mr. Kolf schoten. secretaris van het Partijbureau, oud-Minister Bongaerts, Mgr. dr. Verhoeve directeur van het R.K. Bureau voor On derwijs en Opvoeding, voorts verschil lende bestuursleden van Katholieke orga nisaties en vertegenwoordigers van paro chiale kiesvereenigingen. De H. Mis duurde ongeveer een uur; de zusters van de H. Liduina voerden de Mis meerstemmig uit. Tegen drie uur in den middag verza melden zeer vele belangstellenden zich wederom in een der vertrekken van de Stichting aan de Prinsegracht. Zoo goed als alle autoriteiten, welke de H. Mis had den bijgewoond, waren ook toen weer aanwezig. Behalve de reeds genoemde ver tegenwoordigers werden nog opgemerkt de Tweede Kamerleden Kampschoer, Steinmetz en mej. Meijer, de burgemees ter van Rijswijk, mr. van Hellenberg Hubar de burgemeester van Naaldwijk, v. Elzen, staatsraad mr. dr. Kooien, Hoofdalmoeze- nier Noordmans, de pater Provinciaal der Jezuiten V. Esser. het bestuur van de Ka tholieke Garde, de voorzitter van het partijbestuur, mr. Goseling en zeer vele leden van het bestuur van den Rijks kieskring. De voorzitter van den Kieskring, ir. L. J. M. Feber, sprak een korte rede uit, waarin hij in groote trekken memoreerde hetgeen aan de onthulling van dezen ge denksteen is voorafgegaan. Hij wees er op, hoe in 1931 door den secretaris van den Kieskring, den heer W. J. van Dijck, het initiatief genomen is tot plaatsing van een gedenksteen in den gevel van perceel Prinsegracht 36. Het Kieskringbestuur heeft dit initiatief spontaan overgenomen om den grooten Staatsman en Stadge noot te huldigen. In het laatst van het vorig jaar ls de finitief tot uitvoering van het plan be sloten en ook overgegaan. Dit was moge lijk. dank zij de vrijwillige bijdragen van alle parochiale afdeelingen van den kies kring. Deze onthulling was oorspronke lijk vastgesteld op 25 Maart, den dag, waarop Mgr. Nolens de Priesterwijding Ontvangen heeft in 1377, doch werd in verband met het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder uitgesteld. Na de rede van ir. Feber werd het doek, dat den steen aan de oogen van het pu bliek onttrok, door den secretaris der Kiesvereeniging weggetrokken, waarna de gedenksteen aan de H. Carolus Borro- meusstichting werd overgedragen. De gedenksteen is van groen Seijeniet en is vervaardigd door den steenhouwer J. F. Hinfelaar. In het steen is het vol gende opschrift gebeiteld: Hier woonde en werkte van 1910 tot aan zijn dood in 1931 Mgr. Dr. W. H. Nolens. Na afloop van de plechtigheid op de Prinsegracht had een bijeenkomst plaats in de groote zaal van Amicitia. De zaal was op een passende wijze met palmen en tapijten versierd. Temidden van een een voudige bloemversiering stond het borst beeld van Mgr. Nolens, door den beeld houwer Toon Dupuis ter beschikking ge steld. Nadat de heer Feber de bijeen komst met den Christelijken groet had geopend, zong het zangkoor der parochie van de H H. Antonius en Lodewijk. onder leiding van den heer F. Haring „Tu es Petrus" van Giesen. Het woord was daarna aan prof. mr. Aalberse, die een herdenkingsrede over den ontslapen staatsman hield. Deze rede werd met groote aandacht aangehoord. De groote schare was zicht baar onder den indruk. Tenslotte zong het zangkoor nog eenige nummers, waar mede de plechtigheid ten einde was. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN MINISTER VERSCHUUR. Zijne Excellentie zal het ziekenhuis dezer dagen verlaten. Aangaande de gezondheidstoestand van den minister van Economische Zaken. mr. T. J. Verschuur, die, zooals bekend, in ver band met een niersteenaandoening wordt verpleegd in het Maria Paviljoen te Am sterdam, kan thans met vrij groote zeker heid worden medegedeeld, dat Zijne Ex cellentie het ziekenhuis in het begin dezer week verlaten zal. Wel staat het, zooals wij reeds in een vorig bericht mededeelden, vast, dat de minister voor algeheel herstel nog eenigen tijd vacantie zal moeten nemen. J. VAN DEN BERGH OVERLEDEN. Pionier der Margarine-industrie. Reuter meldt uit Londen: De pionier der margarine-industrie. Jacob van den Bergh. is Zaterdagmorgen op 86-jarigen leeftijd in zijn huis te Hampstead overleden. De overledene was de oudste van zeven broers. Op 20-jarigen leeftijd ging hij voor de zaak van zijn vader naar Engeland, waar hij zijn geheele leven verbleef. Met Henri van den Bergh leidde hij vijftig jaar lang de Engelsche afdeeling der firma. WIJZIGING DER TARIEVEN. de plannen der regeering. Geen wijziging van koers. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsont werp tot instelling, afschaffing, verhooging of verlaging van invoerrecht op korten ter mijn. Hierin erkennen de ministers ten volle, dat de regeering bij aanvaarding van het wetsontwerp ook op tariefgebied een groote macht verkrijgt. Het bij art. 1 voorgestelde beoogt niet anders dan in het vervolg te voorkomen, dat met het oog op een nadere tariefswijziging voorraden, dikwijls vol doende voor de behoeften van ettelijke maanden tegen het lagere tarief worden ingevoerd. Ten einde de betaling van het bijzonder en het compenseerend invoer recht. dat met ingang van 1 Januari j.l. krachtens de omzetbelastingwet zou wor den geheven te ontgaan, hebben de be langhebbenden in het bijzonder in de maand December buitensporig groote hoe veelheden van allerlei artikelen ingevoerd. Uitbreiding van het ontwerp tot accijn zen is niet noodzakelijk. Bij accijnzen be staat de mogelijkheid tot bijvordering van de verhoogde belasting van ten dage der invoering ln het binnenland aanwezige voorraden, omdat de accijns dezelfde is, onverschillig of het artikel in het binnen land vervaardigd of van af is ingevoerd. Het opnemen van een bepaling in een tariefwet, die aan de wet terugwerkende kracht geeft tot het tijdstip harer indie ning, brengt groote moeilijkheden met zich, omdat dan het verhoogde invoerrecht niet aanstonds kan worden geheven, doch later van den importeur moet worden na gevorderd. Naarmate de, goederen meer dere malen worden verkocht, wordt de eventueele verrekening van het invoer recht moeilijker. De gevraagde bevoegdheid is niet ver zocht voor een bepaalden termijn, omdat zij bij fiscale tariefswijzigingen ook al is zij in den tegenwoordigen tijd dubbel gewenscht in het algemeen reden van bestaan heeft. Intusschen bestaat er bij de regeering geen bezwaar te voldoen aan den door enkele leden geuiten wensch om de bevoegdheid voorloopig te beperken tot een tijd van ongeveer twee jaren. Een be paling. die de wet zal doen vervallen op 1 Januari 1937, wordt daarom bij nota van wijziging toegevoegd. Door het volstrekt vereischte van goed keuring voor den wetgever is de volmacht allerminst onbeperkt. Te minder is dit het geval, daar de werkingsduur van het be sluit een termijn van een jaar niet kan overschrijden. De regeering wenscht over te gaan tot het invoeren van een actieve politiek van vechttarieven. In het algemeen gesproken is het zeker juist, dat bescherming van bedrijfstakken tegen abnormale buiten- landsche concurrentie door contingen- teeringsmaatregelen veel meer aanbeveling verdient dan door tariefmaatregelen. De contingenteering zal dan ook de allereerste plaats moeten blijven innemen. Er zijn echter uitzonderingsgevallen, waarin de contingenteering alleen niet voldoende hulp biedt. Vestiging van nieuwe indus trieën b.v. wordt meer dan eens belem merd, ook wanneer overigens een behoor lijke rendabiliteitsbasis aanwezig is, door het gevaar, dat buitenlandsche concurren ten met dumpingsprijzen de opkomst van het bedrijf zullen tegengaan. Onder zoo danige omstandigheden kan van overmati- gen invoer niet worden gesproken en moet de crisisinvoenvet derhalve buiten toepas sing blijven. Contingenteering stuit som wijlen ook af op technische bezwaren, b.v. wegens gemis van voldoend gespecificeerde gegevens betreffende aard en hoeveelheid der in te voeren goederen. In dergelijke ge vallen kan slechts verhooging van invoer recht het gewenschte resultaat doen be reiken. Het is juist, dat de scheepvaart van be lemmering van den invoer niet anders dan nadeel kan ondervinden. Maar ook is de scheepvaart er bij gebaat, wanneer de re geering er met behulp van de voorgestelde bevoegdheid in zal kunnen slagen, nieuwe uitvoermogelijkheden te veroveren, die het vervoer van Nederlandsche producten naar den vreemde met Nederlandsche schepen zullen kunnen bevorderen. Dat het voorstel een bewijs zou zijn. dat de natuurlijke aanpassing aan de gewij zigde economische omstandigheden zich in ons land te traag voltrekt, kan de regee ring niet toegeven. Deze natuurlijke aan passing wordt helaas in zeer sterke mate belemmerd door de economische omstan digheden zich in ons land te traag vol trekt, kan de regeering niet toegeven. Deze natuurlijke aanpassing wordt helaas in zeer sterke mate belemmerd door de economische maatregelen van het buiten land. Het ontwerp mag alleen beschouwd wor den in het kader eener fiscale tariefpoli tiek. De regeering zou het bepaald onge oorloofd en in de hoogste mate onge- wenscht achten, indien in het algemeen karakter van onze tariefpolitiek verande ring zou worden gebracht, zonder dat daaromtrent te voren door de Staten- Generaal een beslissing was genomen. Wanneer over de hoofdbeginselen van onze handelspolitiek een beslissing moet worden genomen, is volstrekte vrijheid der Staten-Generaal daartegenover een ver eischte. Die beslissing zou niet op de ge ringste wijze door voorafgaande invoering van tariefmaatregelen mogen worden ge- praejudicieerd. De regeering heeft er geen bezwaar te gen, dat in de wet zelf met zoo veel woor den wordt neergelegd, dat de bevoegd heden van art. 2 alleen zullen mogen wor den gebruikt in de gevallen, waartoe zij het gebruik van den aanvang af heeft willen beperken. Een in dezen zin gewij zigde redactie van het artikel wordt bij nota van wijziging voorgesteld. HET DREIGEND CONFLICT IN HET LOODGIETERSBEDRIJF. Voorstel Rijksbemiddelaar aanvaard. Naar wij vernemen, hebben beide par tijen, betrokken bij het dreigend conflict in het loodgietersbedrijf, het voorstel van den Rijksbemiddelaar aanvaard. De nieuwe loonen zullen met ingang van 21 April worden betaald. RECLAME- 9471 Zoo is de moderne vrouw, ongeacht haar leeftijd! Want zij weet dat blikken van bewondering haar zullen blijven volgen zoolang haar teint frisch, jeugdig en charmant blijft. Om dit te bereiken gebruikt zij regel matig Palmolive zeep de verzach tende, verjongende zeep, samenge steld uit een mengsel van olijf- en palmoliën de edelste schoonheids producten ooit door de Natuur voort gebracht. 's Morgens en 's avonds masseert zij twee minuten lang gezicht en hals met het rijke, fluweelzachte schuim van Palmolive zeep en warm water. Dit schuim dringt zelfs de fijnste po riën binnen en verwijdert alle stof deeltjes, zoodat de huid onbelemmerd ademt. Na deze massage spoelt zij zich af: eerst met warm, daarna met koud water. Pas nog heden deze een voudige. doeltreffende methode toe! CONTINGENTEERING RIJST. Voor den tijd van één jaar. In afwijking met het dezer dagen mede gedeelde is de termijn van contingentee ring van rijst vastgesteld op één jaar. UIT NED. OOST-INDIE. ONTSLAGEN BIJ DE B. P. M. SOERABAJA. 14 April (Aneta). - De Bataafsche Petroleum Mij. ontslaat in den loop van de komende maanden pl.m. 30 stafemployé's, o.a. enkele ouderen, die financ. onafhankelijk zijn. De rest wordt gevormd door jongeren, die eenige jaren geleden zijn uitgezonden, doch voor het speciaal B P. M.-werk niet voldoen. Gis teren heeft men een aanvang gemaast met de aanzegging van ontslag aan dit overtollig personeel. ALGEMEENE REKENKAMER VOOR NED.-INDIË. BUITENZORG, 14 April Aneta). - De accountant der eerste klasse G. D. J. Ger ritsen is benoemd tot lid van de Alge- meene Rekenkamer voor Ned.-Indië. MAC GILLAVRY'S SIGARETTEN- FABRIEKEN. SEMARANG. 14 April (Aneta). De direc tie van Mac Gillavry's sigaretten- fabrieken deelt het volgende mede: De geheele fabricage wordt overgebracht naar de fabriek van de British American To bacco Company te Soerabaja, zoodat de fabrieken te Ambarawa worden gesloten, alwaar het geheele Chineesche en Inland- sche personeel op gunstige voorwaarden is ontslagen. Een deel van het Europee- sche personeel gaat over in dienst van de British American Tobacco Coy. De beslaglegging op de bezittingen van Mac Gillavry door de firma Geo Wehry is thans opgeheven, doordat het gevorderd bedrag, omstreeks f. 200.000. is gestort. De firma Mac Gillavry pretendeert een tegenvordering te hebben, waarover ver moedelijk een proces zal worden gevoerd. RECLAME. 9427 „OOGS1EE1SCHC" In de week van 914 April werden in Nederland 91 faillissementen uitge sproken. GEBOREN: Johannes Cornelis, Z. van J. C. Brandt en G. A. v. d. Laaken Anthonius Hen- dricus, Z. van A. P. Beij en A. P. Zand vliet. o ONDERTROUWD. P. Vijlbrief jm. 26 j. en J. Bavelaar jd. 21 j. W. G. Bousie jm. 22 j. en J. E. Mulder jd. 26 j. M. J. Bouwman wedr. 47 j. en M. Ouwerkerk jd. 48 j. H. Piket jm. 24 j. en A. v. d. Weijden jd. 20 j. J. de Ru jm. 26 j. en J. E. Arentsen jd. '28 j. S. Koster jm. 20 j. en J. M Rijs- bergen jd. 19 j. T. A. Stadt jm. 30 j. en W. Ouwerkerk jd. 26 j. R. C. v. Weeren jm. 30 j. en J. v. Loef jd. 28 j. H. van Zonneveld jm. 26 j. en J. J. Lourense jd. 26 j. o OVERLEDEN. H. v. Rijswijk Zn. 6 mnd. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE A.N.F.B. EN DE LEIDING. Mijnheer de Hoofdredacteur, U zoudt mij zeer verplichten, door aan het volgende een plaats in Uw blad af te staan: In enkele Nederlandsche bladen is een bericht verschenen in zake den A. N. F. B. en teekenaar dezes, hetwelk op meerdere punten onjuist is. De leiding van den A. N. F. B. berust na het uittreden van den heer Baars niet bij teekenaar dezes, doch bij Jhr. R. Groeninx van Zoelen. Verder is teekenaar dezes geen Directeur van de Kon. Begeer Deze twee bijzonderheden zijn alreeds voldoende om te doen blijken, dat de be richtgever niet op de hoogte is. Volledigheidshalve moge hieraan worden toegevoegd, dat met het overgaan van de leiding op Jhr. Groeninx van Zoelen slechts uitdrukking wordt gegeven aan een verhouding, welke daadwerkelijk reeds lang was ingetreden. Dr. M. R. J. BRINKGREVE. De geachte inzender is Directeur van de Zilverfabriek Voorschoten, onderdeel van de Kon. Ned. Edetmetaalbedrijven. (Red. L D DE AFDEELING BOEKVERSPREIDING VAN HET ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND TE 's GRAVENHAGE. Ditmaal eens een opwekking van het Hoofdkwartier te 's Gravenhage. Sedert een half jaar heeft de afdeeling Boekversprei ding het voorrecht door de goede zorgen van mevr. M. Kist-Bok, Boisotkade 9, iedere maand een zending leesstof te ont vangen. De firma Gerzon heeft daarvoor welwillend den wagen beschikbaar gesteld, die eens in de maand. de derde Maan dag rondgaat om aan een aantal vaste adressen week- en maandbladen en boeken af te halen. Mevr. Kist is zoo goed die in zameling dan naar het Boekenhuis alhier te zenden. Wij zijn daarvoor dankbaar. Maar de ijver en belangstelling der Lei- denaars moet niet verzwakken, zoodat wij verplicht zouden zijn die ophaling te staken. Uw landgenooten in den vreemde en stamgenooten in Vlaanderen en Zuid- Afrika zien reikhalzend naar leesstof uit en voortdurend komen er aanvragen uit alle deelen der wereld om geestelijk voedsel Van de belangstelling van Leiden in het nationaal cultureel werk dezer versprei ding van leesstof ben ik overtuigd en daarom kan een hernieuwde opwekking geen kwaad. Men zie zijn boekenkasten na en ruime eens op wat niet meer gelezen wordt. FRED. OUDSOHANS DENTZ, Leider. Laan 34, 's Gravenhage. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 17 APRIL. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn)Nam. 8 uur, ds. R. Kok van Veenendaal. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kemp's Boekhandel: Nam. 7 1/4 uur, ds. De Rover van Vlaardingen. BENTHUIZEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Broepen: Te Enter B. N. J. Roskott te Hendrik Ido Ambacht.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9