LIEFDEWERK „OUD PAPIER" TE HUUR: PINKSTERREIS VOSSEKOP P. J. COLLA Fa, H. VROOM, Morschstr, 2-4-6, lï Doet geen LODSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. UIT 0E RIJNSTREEK. TUINSPROEIERS WATERSLANG Amerik. geribde slang GRASMACHINES LANGE MARE 51 ZIT-SLAAPKAMER HARDANGER SÓRFJORD KLEEREN' ■■VERF met de gloofjte vel f klacht. AALSMEER. Afscheid bij de Ned. Here. Kerk. Ter gelegenheid van het neerleggen zij ner functie als boekhouder-ontvanger der Ned. Herv. Kerk hebben kerkvoogden en notabelen afscheid van den heer G. v. Dillewijn, die ruim 15 jaar als zoodanig is werkzaam geweest, genomen. Het .Kerkblad" schrijft daarover, dat de scheidende boekhouder door den heer N. Moleman, president-kerkvoogd, werd toe gesproken, op den hem eigen waardee renden toon en door den heer A. Baardse, voorzitter van het college van notabelen. Door den heer Broeckmans werd den heer Van Dillewijn. namens kerkvoogden en notabelen, een foto in lijst aangebo den. voorstellende 't interieur der dorps kerk. De echtgenoote van den scheiden denboekhouder had een fraai koffieser- vies in ontvangst te nemen. De heer Van Dillewijn dankte, mede namens zijn vrouw voor de hun geboden verrassingen. Zaterdagmiddag reed de heer B. al hier met zijn auto in de Weteringstraat, toen hij plotseling het stuur blijkbaar niet meester was. Het gevolg was. dat de auto de leuning van de brug bij de bewaar school ramde en op den kop in het water kwam te staan. De bestuurder kon zich redden door een zijportier. De auto werd in den loop van den namiddag door den aannemer v. d. Heuvel weer op den kant gebracht. HAARLEMMERMEER. Op hol. Een voor een wagen bespannen paard schrok op den Kruisweg voor een passee- rende auto en sloeg op hol. Nabij den spoorovergang geraakte het gerij in de sloot. Het paard wist zich echter los te werken en holde in razende vaart verder. Het dier rende zelfs op den Kruisweg voor hem uitrijdende auto's voorbij en werd eerst 3 kilometer verder tot staan gebracht De bestuurder, die van den wagen was ge sprongen, kwam er vrijwel zonder letsel af. Rijschool „Prinses Juliana". In de bovenzaal van hotel de Beurs te Hoofddorp werd onder leiding van den voorzitter den heer mr. A. Slob, de algem. jaarvergadering gehouden van de vereeni- ging .Hoofddorpsche rijschool Prinses Juliana". Na afhandeling van enkele huis houdelijke zaken. w.o. het verslag omtrent den toestand der vereeniging en de reke ning over het afgeloopen jaar, werd door den heer W. Slob uit Heemstede als secre taris van de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen. een toelich ting gegeven op het voorstel van het be stuur om in principe te besluiten het manege-gebouw te bestemmen tot vestiging van een Federatie-rijschool. Afscheid T. H. v. d. Veen. Door de leerlingen, oud-leerlingen, het vroegere personeel, het. schoolbestuur en anderen, werd op hartelijke wijze afscheid genomen van den heer T. H. van der Veen, aan wien wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met in gang van 14 April 1934 eervol ontslag werd verleend als hoofd van de bijzondere school aan den Aalsmeerderweg. welke betrekking door hem ruim 42 jaren op de meest eer volle wijze werd vervuld. Na 's middags in de school een paar ge zellige uren met de leerlingen enz. te hebben doorgebracht, werden hem in de Geref. Kerk aan den Aalsmeerderweg onder groote belangstelling 's avonds genot volle uren bereid, die ongetwijfeld bij alle aanwezigen een hoogst prettigen indruk zullen achterlaten. Verschillende sprekers voerden het woord, waarbij den heer v. d. Veen namens het schoolbestuur, gemeente bestuur. plaatselijke schoolcommissie enz. dank werd gebracht voor de vele belang rijke diensten door hem gedurende zoo'n lange reeks van jaren in het belang van het onderwijs bewezen en de prettige samenwerking en vriendschappelijken om gang die steeds van hem werden onder vonden. Voor den heer v. d. Veen en de zijnen is 13 April 1934 tot een onvergetelijken dag gemaakt. 50-Jarige Echtvereeniging. Op 8 Mei a.s. zal het 50 jaren geleden zijn dat P. van Staveren en C. v. d. Helm, wonende aan de Boschstraat te Nieuw- Vennep, in het huwelijk traden. Voor de woning van deze nog krasse oudjes, die niet minder dan 73 kleinkinderen hebben en veler achting en vriendschap hebben verworven, is een groote eerepoort ge plaatst. welke 's avonds electrisch wordt verlicht. Het zal dit gouden echtpaar op 8 Mei stellig niet aan blijken van belang stelling ontbreken. Een groote verbetering. Aan het besluit van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder tot verbetering van den Westelijken oprit van den Hoofdweg naar den Ringdijk bij de Lijn den is thans uitvoering gegeven. Het nieuwe profiel is nagenoeg gereed; de twee scherpe bochten zijn verdwenen, waardoor een groote verbetering is ver kregen. Een Jeugdkapei te Nieuw-Vennep. Te Nieuw-Vennep heeft zich een comité gevormd om te komen tot de stichting van een Jeugdkapei naast de Hervormde Kerk waaraan groote behoefte bestaat. De vrouwen- en meisjesvereeniging van Nieuw-Vennep hebben hare medewerking toegezegd, terwijl ook ds. D. Bouman, Ned. Hervormd Predikant en de heer W. Faber, hoofd van de Hervormde school adlaar. zullen trachten de zaak tot een goed einde te brengen. Het plan wordt door velen toegejuicht, zoodat het te hopen is, dat de krachtige pogingen van het comité, waarvan mevr. Pruissen presi dente is, met gunstig resultaat zullen wor den bekroond. De verkoop van het Emmabloempje heeft in Haarlemmermeer bijna f. 200 op gebracht. De volgende week zal de verkoop in de andere wijken van de Haarlemmer meer plaats hebben. o HILLEGOM. Bij het gehouden examen voor het diploma voor eerste hulp bij ongelukken slaagden de dames: P. Oudakker; F. M. Duinhoven en Th. Klinkenberg; en de heeren: W. H. Beijersbergen: G. Chau- dron; M. Schouten; E. Wiedijk en G. L. van Waveren. Het circus Roberti, waarover wij reeds schreven, heeft hier zijn openings voorstelling gegeven. Er was groote be langstelling. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering „Katholiek Katwijk". De vereeniging .Katholiek Katwijk" wijk" hield haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, pastoor J. P. Buys. De voorzitter opende de vergadering met gebed en schetste daarna de vereeni ging als een die niet gemist kan worden in de parochie. De secretaris, de heer J. v. d. Nouweland, bracht een uitvoerig jaarverslag uit hierin memoreerend wat KK. alzoo verricht heeft in het afgeloopen tijdvak. De pen ningmeester deed zijn finantieel verslag en had een batig saldo van ruim f. 9. Een controle-commissie bracht een gun stig rapport uit. Vervolgens kwam in be handeling een concept-reglement. Na toe lichting, en nadat enkele wijzigingen en aanvullingen waren aangebracht, werd dit reglement goedgekeurd. Dan kwam aan de orde, bespreking bloembollenveiling. Algemeen ging men ermee accoord dat Katholiek Katwijk ook dit jaar weer een bloembollenveiling zal organiseeren ten bate der kerk. Staande de vergadering werden al vele posten hiervoor opgegeven. Als commissie tot behartiging van deze zaak werden met algemeene stemmen be noemd de heeren Hub. v. Paridon, Jari Meijer. F. v. d. Valk en L. J. v. d. Valk. Deze veiling zal op een nader door deze commissie te bepalen datum worden ge houden in het Parochiehuis. De aftreden de bestuursleden de heeren Nic. J. Winters en J. v. d. Nouweland werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd het bestuur gevraagd dit najaar vroegtijdig aandacht te willen schenken aan de ontwikelings avonden. Hierna sluiting met gebed. o KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens voor het certificaat in kennis van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd KI. Kuijt, P. v. d. Plas. D. v. Bee- len, A. Messemaker, Jac. v. Duijn. M. v. Duijn, Corn. Vooys, KI. de Mol, P. de Haas, H. v. Beelen, J. Dijkhuizen, M. v. d. Linden, W. Bamhoorn. D. Meijvogel, allen van hier en A. Smit van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherij school alhier. Rijksgedelegeerde was kapi tein J. H. Götz. lid der examen-commissie voor stuurlieden. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 661 werkzoekenden n.l. 11 operlieden. 60 grond werkers, 5 timmerlieden. 1 schilder, 3 met selaars. 3 fabrieksarbeiders. 45 kuipers, 140 losse arbeiders. 130 landarbeiders, 3 tuin lieden, 165 visschres. 1 autogeen-lasscher, 17 stokers, 11 binnenschippers, 6 varensge zellen, 1 mandenmaker, 1 loodgieter, 1 kis tenmaker, 6 scheepmakers, 1 typograaf, 1 bloemist, 2 broodbakkers, 1 smid. 1 kok, 6 motordry vers, 1 machinist, 13 venters, 1 uitvoerder. 1 schoenmaker. 1 kantoorbe diende, 2 stucadoors. Beneden 18 jaar 2 visschers, 1 vr. kantoorbediende, 1 vr. win kelbediende. Jeugdige werkloozen 44 jon gens en 27 meisjes. By de werkverschaf fing zijn werkzaam 55 mannen. Geplaatst werden 2 grondwerkers. 1 schilder. 6 losse arbeiders. 5 landarbeiders. 2 visschers. Tweede straatfelefooncel. Een tweede straattelefooncel is voor het publiek opengesteld aan den Drieplassen- weg, hoek Varkevisserstraat. Van deze cel uit kunnen dag en nacht gesprekken worden aangevraagd, zoowel in het locaal- als interlokaal verkeer. Te Den Haag is geslaagd voor het examen van Radio-telegrafist Arend van Duyn, leerling van den heer C. Varkevis ser, directeur van de Visscheryschool alhier. Van D. uit de Varkevisserstraat deed by de politie aangifte, dat onbekenden ge poogd hebben in zijn winkel in te breken. De politie stelt een onderzoek in. o LISSE. Aanrijding. Gisteravond omstreeks halfnegen reed de motorryder H. uit Haarlem op den Ryksstraatweg naby het huis van den heer J. v. d. Veld en raakte zijn stuur kwyt, doordat hy niet wist welke richting de naderende tram zou nemen, Hy viel, evenals zyn echtgenoote. die als duo-pas sagier meereed. Deze laatste werd gewond en ten huize van den heer v. d. V. bin nengedragen. Na verbonden te zyn is zij naar Haarlem vervoerd. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Dame 10 M. door tram meegesleurd. Enkele dames uit Amsterdam, die per fiets een tocht maakten door de bloem- bollenvelden, stapten gistermiddag om ongeveer 3 uur nabij de tweede Poellaan alhier af, om wat te gaan drinken. Zij staken den weg over, doch een der dames passeerde de tramrails, terwijl de tram zeer dicht naderde. Zy stootte met haar rywiel tegen de stoep aan en viel met haar fiets op de tramrails. Zy werd door de tram gegrepen en 10 Meter met haar fiets meegesleurd. De bestuurder remde uit alle macht, gebruik makende van zijn zandstrooier. De fiets werd totaal verbrij zeld en de dame gewond binnengedragen in een nabij liggende woning. Na verbon den te zyn is zij per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd, lawaar by nader onderzoek bleek, dat haar verwondingen niet ernstig waren, wat wél een wonder mag heeten! De afd. Lisse van de E.H. B.O. verleende haar gewaardeerde hulp. De ryksverkeerpolitie, die juist op dat moment surveilleerde, regelde het ver keer uitstekend. o NOORD WIJjKERHOUT. Gistermiddag ontstond alweer een duinbrand, door onbekende oorzaak, dit maal achter de boerderij „Djatti-Toedjoe". Met man en macht slaagde men er in het vuur met zand te dooven. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Ryksstraatweg nabij het „Witte Huis" had een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel bestuurd door W. N. M. wonende te Haarlemmermeer en een ry- wiel bestuurd door mej. W. S. alhier. Mej. S. die zeer onvoorzichtig den rijweg dwars overstak, den motorrijder aan haar rech terhand had en geen voorrang verleende, werd door het motorrywiel aangereden en tegen de straatsteenen geworpen. Haar rijwiel werd hierby vernield, terwijl zy een bloedende wond aan haar gelaat bekwam; een tand werd uit haar mond gestooten. De motorryder kwam eveneens te vallen en kreeg een schaafwond aan zijn knie, terwijl de motor zwaar beschadigd werd. Door een dokter van „Rhijngeest" werd mej. S. verbonden. Jongen aangereden. Terwyi een kleine jongen van T. wonen de te Voorschoten op de Schouwbrug van achter een auto kwam loopen, merkte hij niet een auto op, die uit de tegenover gestelde richting kwam. Hy werd door dezen auto. welke bestuurd werd door J. L. B. uit Den Haag aangereden en brak een been. Hy is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd ter verdere behandeling. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder van den auto geen schuld. Zilveren jubileum van den heer v. d. Meene. Hedenmorgen is op beseheiden, maar harteiyke wijze het 25-jarig jubileum ge vierd van het Hoofd der Chr. School aan den Endegeesterstraatweg, den heer B. J. v. d. Meene. Reeds vroeg in den morgen mocht de heer v. d. Meene vele bewijzen van gelukwensch in ontvangst nemen, zoowel schriftelijk als in den vorm van bloemen. Nadat het Bestuur der School en de leerlingen met het onderwijzend personeel in een der met bloemen ver sierde lokalen hadden plaats genomen, werd de jubilaris onder het zingen van Gezang 194 binnengeleid. Namens het Schoolbestuur voerde ds. T. J. Jansen Schoonhoven het woord en bood den ju bilaris in welgekozen woorden zyn geluk- wenschen aan. waarbij hy een mooi bloemstuk voegde. Daarna sprak de heer Eggink namens leerlingen en personeel en bood den jubilaris een tuinparasol aan. Tenslotte sprak de heer Jansen als per soonlijke vriend van den heer v. d. Meene nog enkele waardeerende woorden. De heer v. d. Meene. zich tot bestuur, leerlingen en personeel richtende, dankte allen voor de spontane hulde die hem zoo verrassend was gebracht. De heer L. Borst sloot daarop deze in tieme bijeenkomst met gebed. Gaarne voegen ook wij onze gelukwen- schen hierby aan! o ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Herdenkingswoorden - Het onderhoud der gemeentewegen - Subsidieverleningen. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. De voorzitter herdacht allereerst uitvoe rig het heengaan van H.M. de Koningin- Moeder, alsmede dat van den oudsten wet houder Hermanus Franciscus Noordman. Deze was iemand met een sterken geest en groote wilskracht, met een breeden blik, die onbevooroordeeld en ook onver schrokken voor zijn meening uitkwam en daarbij steeds den juisten toon wist te be waren. Dat wy hem nooit meer in ons midden zullen zien, dat wy zyn voorbeeld moeten missen, het zonder zyn rijke ken nis en ervaring, zonder zijn gewaardeerde adviezen moeten stellen, kunnen wij nog zoo moeilijk als een harde werkelijkheid aanvaarden. Wethouder Noordman nad zyn gemeente lief en toonde dit door zich met heel zijn hart en heel zyn toewijding te geven aan de taak, welke hy te ver vullen had. Wethouder Noordman heeft gewerkt zoolang het dag was. Reeds zwaar gebukt gaande onder de kwaal, die lang zaam maar zeker zyn lichaam sloopte, zagen wij hem toch nog op onze vergade ring verschijnen en nam hij totdat ziin krachten hem ontvielen de zware taak van het Voorzitterschap van de werkloo- zencommissie waar. Zijn heengaan betee- kent een groot verlies voor de gemeente, daar met hem is heengegaan een goed burger van Zoeterwoude, die de plaats zijner inwoning, zoowel in als buiten den Raad, trouw en eerlijk en met groote toe wijding heeft gediend. De herinnering aan zijn persoon en zijn werk zal zeker bij ons allen in dankbare herinnering blijven voortleven. Hij ruste in vrede! Deze rede werd door de aanwezigen staande aangehoord, waarna een korte wijle in stilte de doode eerbiedig werd her dacht. Hierna werd tot nieuw raadslid geïnstal leerd de heer Th. C. Berg. De voorzitter deed mededeeling van de ingekomen stukken, o.a. goedkeuring ge- meentebegrooting 1934 en goedkeuring heffing opcenten op gemeentefondsbelas ting en personeele belasting, alsmede van een besluit van den Min. van Financiën, dat op de uitkeering uit de Fondsbelasting 6zal worden gekort. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten niet over te gaan tot het maken van een tegelvoetpad aan den Hooge-Rijn- dijk, conform een voorstel van den Min. van Waterstaat, in verband met een klacht van den Raad omtrent verzanding van een rioleering aldaar. Hierna ging men in geheime zitting over. Na ongeveer een halfuur wérd de openbare vergadering voortgezet en besloot de raad conform een voorstel van B. en W. om voortaan de werkloozen voor het steunbe drag te laten werken aan het onderhoud der gemeentewegen, tegen een loon van f. 2 per dag, met toepassing van een roulee- iingssysteem. In de weken dat niet ge werkt wordt zal een gelijk bedrag aan steun worden uitbetaald Dit besluit gaat onmiddellijk in werking. Vervolgens werd zonder h. st. besloten: a. om aan de R.-K. HBS. te Leiden een subsidie te verleenen van f30 per leer ling; b. tot wijziging der begrooting 1933 en 1934; c. tot verhuur van een zolder aan T„ en d. om een extra crediet van f. 50 beschikbaar te stellen voor het doen van onderhoudswerken in de onderwijzerswo ning. Op een verzoek van het hoofd der o. 1. school om de huishuur te verlagen werd conform een voorstel-Wessel, met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer H. v d. Poel, Hooge Rijndijk. Nadat de raad nog machtiging had ver leend aan B. en W. tot het aanbesteden van onderhoudswerken en leverantie van grind, volgde na rondvraag sluiting. Een mooie poppententoonstelling. Gisteren is aan den Hooge Rijndijk in het Patronaatsgebouw door mevr. Wap, als eere-voorzitster van het Wlt-Gele Kruis een poppententoonstelling geopend, waar- van de baten ten goede komen aan die vereeniging. Er zijn verschillende fraaie stands, o.a. een bruidspaar, Zeeuwsche school, speeltuin etc. Tegen den melk- en boterhandelaar B is door een controleur, der Crisis-zuivei- centrale proces-verbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben zonder voorge schreven Rijksmerk. ALPHEN. Ontstemming over de regeling van de contra-prestaties onder de werkloozen. Over de regeling van de contra-prestatli voor steuntrekkende werkloozen heerscht in onze gemeente onder hen thans een zoodanige ontstemming, dat het niet on mogelijk is, dat men tot staking zal over gaan. Benevens het adres, waarmede de Chr. Besturenbond en RK. Volksbond ziek reeds tot den raad en het college van B, en W. hebben gewend reeds door ons gepubliceerd hebben deze organisaties zich Zaterdag tevens met een pamflet tot de Chr. arbeiders gewend, waarbij zij waarschuwen niet aan eenige staking of demonstratie deel te nemen, maar op de gewone wijze het werk te blijver, verrich ten. De arbeiders worden er voorts op merkzaam opgemaakt dat de besturen al het mogelijke zullen doen. maar dan met geoorloofde middelen, om voor hun be langen op te treden. Bijtijds gered. Zaterdagmorgen reed de autobestuurder L. uit Aarlanderveen met zyn auto langs den Westkanaalweg. Op een gegeven mo ment zag hij ter hoogte van den land bouwer v. E. een man in het kanaal drij ven, die reeds in zinkenden toestand ver keerde De autobestuurder stopte onmid dellijk, gooide den drenkeling een dit touw toe, en wist zoo den man te redden. Door omwoners werd de drenkeling zekeren T.' uit Nieuwveen van droge kleeding voor zien. terwijl ook zijn rijwiel werd opge- vischt. De oudste inwoonster overleden. Op 97-jarigen leeftijd is alhier overleden onze oudste inwoonster Maria Hage, we duwe C. Stapper. De overledene is slechts enkele weken ziek geweest, daarvoor zag men haar, niettegenstaande haar hoogen leeftijd, nog meerdere malen langs den straat wandelen, steunend op een stokje. De bestuurder Sch. kwam met zijn auto op de hoek Bruggestraatv. Man- dersloostraat in aanrijding met een drie- wielde bakfiets van den bloemenhandelaar v. D. Van D. kwam er goed af, doch de bakfiets werd belangrijk beschadigd. o BOSKOOP. Een ernstig ongeluk. In den nacht van Zaterdag op Zondag, te circa 1 uur, heeft op het Jaagpad een ernstig ongeluk plaats gehad. De alhier wonende mej. L. die te Leiden als winkel juffrouw in betrekking is, zat achter op de fiets van haar vader, die haar van Alphen had afgehaald. Van de tegenover gestelde richting (Bos koop) naderden twee wielrijders, die naar beweerd wordt zonder licht reden. Toen deze wielrijders dichterbij gekomen waren, maakte het meisje zich zenuwach tig en sprong van den bagagedrager, met 't. gevolg dat zij werd aangereden door de wielrijders en zeer ernstig aan het gezicht werd verwond. Met behulp van de wielrijders werd mej. L. naar huis vervoerd, alwaar doktershulp werd ingeroepen, deze constateerde een lichte hersenschudding en een neusbeen breuk. o HAZERSWOUDE. De huisvrouw van den heer L. R. heeft het ongeluk gehad door het omslaan van 'n trapje, waarop zij stond, te vallen, waardoor haar been bij den enkel gebro ken werd. Daardoor ontstond een groote vleeschwond, gepaard gaande met veel bloedverlies. De ongelukkige moest dadelijk naar het ziekenhuis worden overgebracht ter verdere behandeling. 2-, 3-, 4-, 6-, en 8-armig met inlagen vanaf 30 ct. p. M. op elke gewenschte lengte en wijdte Ruime soileering vanaf f. 9.00. 9463 TUINGIETERS, HARKEN, GRAS- SCHAREN. SPADEN. HORREN GAAS. MESTVORKEN, ENZ, Telef. ra» Prijscourant wordt op aanvraag gratis toegezonden. BANKETBAKKERIJ E. R. BEULINK Kort Rapenburg 2 - Tel. 342 Mare 40 en 44 - Telef. 1133. Leidsche Schors, Botersprits, Dessert de Nice, Fransche Kletskopjes, 18 ets. per ons. Per blikje 70 ets. 9465 Gevraagd, 1 Mei, TWEE KAMERS of ruime zit-sl.k„ m. vol], pension, omgeving K. Rapen burg, door jongedame, P.G., b. b. h. h. Br. met prijsop gaaf onder letter G. bur. Utr. Dagblad, Utrecht. 9495 OUDE RIJN 77-79 Voor het afhalen v. papier gelieve U uitsluitend op te bellen No. 985 Brieven en boodschappen 1035 Meisje-studente zoekt tegen 1 Mei met pension; eventueel met huiselijk verkeer. Brieven Bur. v. d. BI. onder no. 7148a. TE LEIDEN Buitenruststr. 2a Morschkade 10a Groenhovenstr. 26 Leeuwerikstr. 10 Lijsterstraat 2 Wasstraat 16 per jaar f.385— f. 426— f. 800— f. 480— f. 540— f. 550— OEGSTGEEST per jaar Emnialaan 99f. 540— Emmalaan 7 f. 600— Regentesselaan 15 f. 525— Weth. Spaarg.str. 29 f. 550.- Warmonderweg 70 f. 700— Regentesselaan 57 f. 510. Te bevragen bij: 9483 Fa. B. I. HUURMAN ZN, Heerengr. 12, Tel. 590 met het m.s. „CHRISTIAAN HUYGENS" van de Stoomvaart Maatschappij „NEDERLAND" naar de van 18 tot 22 Mei 1934 Passage-prijzen van f. 55.tot f. 300. Iiui Tinken bij het Agentschap Leiden: 9474 RQLLANDET Co. - Breestraat 61-63 - Leiden. 9169 4-3 i verschoten of verkleurde kleeding weg I Geeft alles een nieuwe, frissche kleur met Prijs per dotje of per pakje 221/z cents. (OMZETBELASTING INBEGREPEN) - Bij alle drogisten.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8