LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 April 1931 BUITENLAND. de algemeene toestand. frankrijk. spanje japan. KUNST EN LETTEREN. De Ontwapening. Het Volkenbondssecretariaat heeft den tekst openbaar gemaakt van de ontwape ningsverklaring van Denemarken, Noor wegen, Spanje. Zweden en Zwitserland. Henderson heeft deze nota aan alle leden van de algemeene commissie der ontwa peningsconferentie toegezonden, met de mededeeling, dat de Nederlandsche re geering verklaard heeft, zich bij de strek- long ervan te kunnen vereenigen, zonder echter de argumenten woord voor woord te kunnen onderschrijven. In het memorandum verklaren de dele gaties van oordeel te zijn, dat uitsluitend ge algemeene commissie bevoegd is, de principieele beslissingen te treffen, die noodzakelijk zijn. Een algemeene overeen komst op den grondslag van het plan-Mac Donald van Maart 1933 is niet meer mo gelijk. De conferentie zal zich moeten aanpassen aan den toestand, die uit de feitelijke herbewapening voortvloeit. In dien de conferentie in deze zaak zou falen, zou de wereld aan het geweldige gevaar zijn blootgesteld van een algemeenen bewapeningswedloop. Ongetwijfeld hebben de directe diplo matieke besprekingen tot opheldering van den toestand bijgedragen, doch de grondslag van een accoord is nog niet ge vonden. Het Brltsche memorandum van 29 Januari 1934 is niet in staat, alle moei lijkheden op te lossen. De delegaties van bovengenoemde lan den achten het nuttig thans reeds de aandacht te vestigen op de essentieele ele menten van de oplossing, die zij moge lijk te verwezenlijken achten. Deze elementen zijn de volgende: I. Men moet zich tevreden stellen met «n conventie, die tot zekere gebieden van bewapening beperkt blijft. Een totaal-op- lossing moet tot later worden uitgesteld. De vlootbeperking moet tot de conferen tie van 1935 worden verdaagd. Iedere be slissing over het handhaven van de af schaffing van de militaire luchtvaart moet worden uitgesteld, doch het luchtbom bardement moet onvoorwaardelijk worden Terboden. H. In een zoo beperkt kader moeten al thans betere maatregelen van aanzien lijke bewa/peningsvermindering worden getroffen. m. De conventie zou in bescheiden om- Tang een practische verwezenlijking van het beginsel der rechtsgelijkheid moeten brengen. IV. Een conventie van zelfs maar be perkte draagkracht is niet te verwezen lijken, zonder een versterking der veilig heid, vooral wat betreft de concrete en preciese waarborgen voor de naleving der conventie. V. De terugkeer van Duitschland tot den volkenbond zou ongetwijfeld een be langrijke bijdrage tot de oplossing van het ernstige vraagstuk der collectieve vei ligheid zijn. De verklaring eindigt met de opmer king. dat de conferentie zich voor het al ternatief geplaatst ziet: of een tot enkele gebieden beperkt blijvende, doch wezen lijke bewapeningsvermindering, gepaard gaande met een matige herbewapening, of een stabiliseering tot den status quo, vergezeld gaande van een meer aanzien lijke herbewapening. In een interview met de „New York Times" over de ontwapeningskwestie heeft Mussolini o.a. verklaard, dat ieder er van overtuigd is, dat de landkaart vol gens Versailles op een goeden dag door een oorlog of op andere wijze veranderd zal worden. Waarom zoo had Musso lini in een rethorische vraag gezegd zou de revisie dan niet .,op een andere wijze" plaats vinden? Deze woorden worden in Fransche krin gen ongunstig opgenomen. Waarom vraagt de Petit Parisien komt Musso lini steeds weer terug op dingen, die het herstel van den vrede in Europa, waar voor hij zegt te werken, moeilijker ma ken? Waarom werpt hij steeds weer pro blemen op. waarvan hij weet. dat zij niet onmiddellijk kunnen worden opgelost? De „Figaro" noemt de idee der grens herziening buitengewoon gevaarlijk. Een verbetering der Fransch-Italiaansche be trekkingen kan slechts verwacht worden, wanneer men van de vrienden en de bondgenooten van Frankrijk geen offers verlangt, die onvereenigbaar zijn met hun eerste levensbelangen en hun waardigheid als souvereine staten. ENGELAND. Rede van Baldwin. - Voorstel tot opheffing Iersche Senaat. Het woord voerend te Worcester, heeft Baldwin met enkele woorden melding ge maakt van de ontwapening. ..Ik kan u enkel vragen om geduldig te zijn en te gelooven, dat de regeering alles doet, wat mogelijk is om een overeen komst tot stand te brengen. Ten aanzien van de komende algemeene verkiezingen, die binnen twee jaar ver wacht worden, meent Baldwin, dat zij kri tiek zullen zijn, tenzij er zich in den loop dezer twee jaren iets voordoet, dat een volkomen wijziging brengt in de politiek dor socialistische partij. Spr, gelooft niet in het succes van oenige poging om een dictatuur te vesti- eon in Engeland, maar, zeide hij, indien SU een uitgesproken toeneming waarneemt van het communisme, zult gij een uitge sprokener toeneming gadeslaan van het fascisme. Dit is de les van de continen taio democratie. Zaterdag is in de Dail het wetsontwerp tot afschaffing van den Senaat in den terschen Vrijstaat ingediend. Het inge- d'fjbde ontwerp maakt verandering of af- onaffing van 16 artikelen in de Iersche grondwet noodzakelijk en de oppositie- „f,™l van Cosgrave heeft besloten tot het uiterste voor verwerping te strijden. De bezuiniging gereed - Nieuw spoor in de moordzaak Prince - De actie der ambte naren - Trotzky woont bij Parijs. De Fransche ministerraad heeft onder voorzitterschap van President Lebrun het tweede deel van het bezuinigingsprogram ma aangenomen. De nieuwe maatregelen betreffen een korting der pensioenen van de frontstrij ders met 3 pet,, wat ca. 206 millioen zal opbrengen. De pensioenen der oorlogsdeelnemers, die niet aan het front zelf hebben gevochten, zullen ook herzien worden, waarvan men een besparing van 150 millioen verwacht. De pensioenen van hen, wien het Legioen van Eer of de militaire medaille is toege kend, worden eveneens met 3 pet. vermin derd. Oorspronkelijk had men hier een ver laging van 20 pet. willen toepassen. Dank zij deze 4 milliard aan bezuini gingen en onder voorbehoud van de onder drukking van de afzonderlijke misbruiken, waartegen de regeering streng zal optre den, is het werk tot inkrimping der begroo- tingsuitgaven voltooid. Zaterdag heeft een raadsheer van een der Parijsche rechtbanken, die zeer be vriend was met den vermoorden raadsheer Prince, voor de parlementaire commissie van onderzoek naar de Stavisky-affaire verklaringen afgelegd, die zeer bezwarend zijn voor den voormaligen minister van justitie, senator René Renoult. De getuige verklaarde, dat Renoult in 1925 bij de Pa rijsche justitie stappen had gedaan tot in trekking van een tegen Stavisky uitge vaardigd arrestatiebevel. De procureur- generaal was toen echter wantrouwend ge worden en had deze pogingen belemmerd. Ook het radicale Kamerlid Hesse en de voormalige procureur-generaal Pressard kwamen bij het verhoor ter sprake. Hoewel positieve aanknoopingspunten nog niet zijn gevonden, schijnt het wel vast te staan dat tusschen Pressard en Prince 'n verbit terde animositeit heerschte, omtrent wel ker oorzaken de opvattingen uiteen loopen. In de moordzaak-Prince volgt de politie op het oogenblik een geheel nieuw spoor, waaraan zij veel beteekenis hecht. De Parijsche garagebezitter Müller, wiens naam inderdaad veel genoemd is bij de arerstatie van Lussatz en zijn beide vrien den, heeft na de ontdekking van het mis drijf twee auto's verkocht aan een Zwit- serschen koopman. Deze Zwitser, die één der wagens voor 5500 francs had gekocht, hoewel hij nog zeer goed was en nieuw 100 000 francs had gekost, heeft in den wagen twee flesschen gevonden, van welke de één ether moet hebben bevat. Uit het medisch onderzoek van het lijk van Prince was gebleken, dat de vermoorde twee uur voor zijn dood verdoofd moest zijn. Men legt er verder den nadruk op, dat de auto een uur-snelheid van 140 K.M. ont wikkelde en men wijst er in dit verband op. dat in het alibi van Lussatz slechts een leemte van 36 uur bestaat en dat het der halve niet uitgesloten schijnt, dat hij zich van dezen wagen bediend heeft om van Marseille naar Dijon te rijden. De geconfedereerde bond van postamb tenaren en het cartel van ambtenaren in openbaren dienst hebben te Parijs een gemeenschappelijke vergadering gehouden waarin een protestmotie werd aangeno men tegen de regeeringsdecreten betref fende de vermindering van salarissen en pensioenen voor ambtenaren. Tijdens de vergadering ontstond een handgemeen, waarbij verscheiden deelnemers verwon dingen opliepen; een hunner moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ook in talrijke provinciesteden hebben de ambtenaren betoogingen gehouden tegen de regeeringsdecreten. De minister van P.T.T. heeft besloten, dat er van de 29 postbeambten, die Vrij dag j.l. waren geschorst wegens de mani festaties in het hoofdtelegraafkantoor te Parijs, 19 zullen worden ontslagen: zeven anderen worden naar een andere stad overgeplaatst, terwijl een ambtenares op wachtgeld wordt gesteld. Verder zijn, in verband met de gebeurtenissen van Za terdag zes beambten overgeplaatst en een ambtenares op wachtgeld gesteld. Verder zijn nog tegen een aantal postambtenaren, die werkzaam waren op het Gare de Lyon, strafmaatregelen genomen. De Nationale Bond van Fransche Be lastingbetalers heeft een oproep uitge vaardigd, waarin hij energiek front maakt tegen de stakingsplannen en de stakingen der „door de belastingbetalers betaalde" ambtenaren. De bond is bereid, werkloozen ter beschikking te stellen ter vervanging van stakende beambten. Indien niet on middellijk maatregelen worden genomen tot instandhouding van het staatsappa raat, zal de bond van belastingbetalers zich gedwongen zien, zijn leden te ver manen, geen geld meer aan de staatskas te doen toekomen. In het Parijsche Hof van Justitie heeft de tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeelde financier Rochette met een scheermes zelfmoord gepleegd. Onverwacht is ontdekt, dat de vroegere Sovjet-commissaris Trotzki op een villa bij Barbizon in de nabijheid van Fontai- nebleau woont, met zijn vrouw en drie zij ner aanhangers, die hem tevens tot lijf garde dienen. Trotzki had eenigen tijd geleden verlof gekregen op Corsica te verblijven. De post voor Trotzki, die naar Parijs verzonden werd, werd iederen avond door 'n motor rijder afgehaald en naar Barbizon ge bracht. Donderdagavond nu had de motor rijder pech met zijn lamp. Toen dé ver keerspolitie hem naar zijn papieren vroeg, weigerde hij inlichtingen te geven. Eerst op het commissariaat van politie ver klaarde hij Rus te zijn en lederen avond de post naar Barbizon te brengen. Hierop ging de politie ook in Barbizon een on derzoek instellen, waarbij zij in een stu deervertrek een man op leeftijd aantrof fen, dien zij onmiddellijk als Trotzki her kende, hoewel hij eerst een anderen naam opgaf. Spoedig gaf hü echter toe Trotzki te zijn. Tot verbazing der politiemannen bleek echter, dat Trotzki voorzien was van een geldigen pas en van de vereischle verblijfsvergunning voor het departement Seine et Oise. Deze papieren waren hem uitgereikt door het Fransche ministerie van binnenlandsche zaken. De politie kon toen onverrichterzake weer vertrekken. DUITSCHLAND. Conferentie met de crediteurstaten De strijd in de Evangelische Kerk. De Rijksbank deelt mede, dat de confe rentie der voornaamste crediteurstaten met de Rijksbank zal plaats vinden op 27 April, des middags te 3 uur in het gebouw der Rijksbank. Het geestelijke ministerie van de Duit- sche Evangelische Kerk heeft de volgende kerkwet aangenomen: Paragraaf 1. De vei ordening van den rijksbisschop betreffende net herstel van geordende toestanden bij de Duitsche Evangelische Kerk van 4 Januari 1934 wordt buiten werking gesteld. Par. 2: Maatregelen ingeleid tegen ker kelijke functionarissen wegens hun hou ding in dc kerkelijke politiek, worden niet verder uitgevoerd. Uitgezonderd blijven vervolgingen met een staatspolitieke zijde. Par. 3: Maatregelen, waartoe reeds be sloten is, worden onderworpen aan het oordeel van den rijksbisschop. Hij treft de noodige uitvoeringsbepalingen. Over deze wet wordt nog het volgende medegedeeld: Zij heeft de bedoeling, de eenheid in volk en staat, die in het poli tieke leven is gebracht, ook te brengen in het uiterlijke leven der Evangelische Kerk. Zoo weinig als door deze wet belij denis en geloofsvrijheid der Duitsche Evangelische Christenen wordt aangetast, zoo energiek wordt in de kerkelijke or ganisatie orde geschapen. Onder de ge beurtenissen van den laatsten tijd wordt een streep getrokken. Een oplossing van den strijd ziet men hierin echter nog niet na al het voorge vallene. Bovendien waar ligt de grens tusschen kerkelijke politiek en staats- polltiek? Baron Wilhelm von Poschmann heeft in een officieel schrijven aan den rijks bisschop meegedeeld, dat hij uit de Staats kerk treedt, wegens het gebrek aan moed door de Kerk onder het tegenwoordige regime betoond. Hij verklaart reeds her haaldelijk gewezen te hebben op het on eindige leed, dat in kerkelijke kringen en in Joodsche gezinnen wordt geleden. Von Poschmann. die directeur van de Beiersche Hardelsbank is, is een dei- meest geziene personen van de Evange lische Kerk en is vroeger ook voorzitter van het Evangelische congres geweest. OOSTENRIJK. Alle vaderlandsche groepen vcreenigd. Actie tegen soc.-dem. en Nazis. Een uitvoerige bespreking tusschen bondskanselier Dollluss en Starhemberg, den bondsleider der Heimwehren, heeft tot resultaat gehad het leggen van een grond slag voor de vereeniging en de samen smelting van alle vaderlandsche groepen in het kader van het Vaderlandsche Front. Dit zal ook tot uiting komen in de eerst volgende organisatiemaatregelen, die reeds in details zijn vastgelegd. Deze mededeeling bevestigd de subor dinatie der Heimwehren aan het Vader landsche Front onder leiding van Dollfuss. In regeeringskringen acht men deze over eenkomst van zeer groote beteekenis, het geen blijkt uit de verklaringen, die de bondsleider van het Vaderlandsche Front, dr. Stepan, heeft afgelegd tegenover een vertegenwoordiger van de Politischer Korrespondenz. „De overeenkomst aldus Stepan is niet slechts van principieele beteekenis voor de toekomstige ontwik keling van het Vaderlandsche Front en voor de vernieuwingsgedachte in Oosten rijk, maar het is in de eerste plaats ook de basis en de voorwaarde voor de schepping van den autoritair geleiden staat. Achter Dollfuss en Starhemberg zal in het vervolg het groote gesloten front staan dergenen die in onvoorwaardelijke navolging van Dollfuss den door hem opgebouwden Christelijken standenstaat belijden. Het Vaderlandsche Front zal na de inlijving van het Weerfront uit drie deelen bestaan: het weerfront, de organisatie naar be roepsstanden en de organisatie naar ge bieden". Bondskanselier Dollfuss heeft in Graz tijdens een vergadering van de Christelijke Stiermarkensche boeren een redevoering uitgesproken. Hij verklaarde daarin o.a. dat de economische toestand belangrijk was vooruitgegaan en dat het „aanzwenge- lingsprogram" zonder inflatie en zonder valutaexperimenten voortgezet zou worden. De uitzending der redevoeringen per radio van de redevoering van den bonds kanselier werd gestoord. Het bleek, dat alle telefoonverbindingen tusschen Weenen en Graz waren doorgesneden. De rede kon eerst na een half uur. na omleggen der verbinding worden uitgezonden. Te Weenen heeft de politie een omvang rijke actie tegen de sociaal-democraten op touw gezet. In verschillende districten hadden nauw keurige huiszoekingen plaats. Talrijke arrestaties zijn geschied. Zeer veel illegaal propagandamateriaal is in beslag genomen o.a. 10 000 exempla ren van de uit Tsjecho-Slowakije binnen gesmokkelde „Arbeiterzeitung". In een logement in de wijk Meidling zijn 14 nat.-socialisten en de logementhouder gearresteerd. Onder hen bevindt zich de zoon van den componist Kriegelstein. Men verwacht, dat nog meer nat.-socialisten gearresteerd zuilen worden. ITALIË. Verlaging van salarissen. De Italiaansche ministerraad heeft be sloten, met het oog op de verhoogde koop kracht van de lire, de ambtenarensalaris sen boven 500 lire maandelijks te verla gen. Bovendien worden met ingang van 16 April de huren van woningen met 12 pet. en die van winkels, kantoren en ma gazijnen met 15 pet. verlaagd, terwijl de levensmiddelenprijzen bij de staatsver- bruikscorporaties met 10 pet. worden ver laagd. De vrijgezellenbelasting wordt met ingang van 1 Juni met gemiddeld 15 pet. verhoogd. De salarissen tot 1000 lire worden ver laagd met 6 pct„ die van 1000 tot 1500 met 8 pet en die van 1500 tot 2000 lire met 12 pet. De salarissen van de ministers en onder ministers zijn met 20 pet. verlaagd. De toestand in Spanje. In Spanje beginnen de feesten ter herden king van het 3-jarig bestaan der republiek Voor de drie feestdagen is een uitgebreid program van feestelijkheden opgesteld, waaronder de benoeming van den eersten eereburger der republiek, een nieuwe waardigheid, die den hoogleeraar, Prof. Cossio, een ouden republikein, zal worden verleend onder gelijktijdige uitreiking van een tot dit doel vervaardigde medaille. De voornaamste gebeurtenis van het feest, de afkondiging der amnestie, vervalt van wege de obstructie, die de socialisten in het parlement ertegen hebben gevoerd, omdat naar hun meening vele rechts ex tremistische veroordeelden erdoor begun stigd worden, doch de linksche overtreders bijna niet onder de wet vallen. Het kabinet heeft in deze jubileumda- gen een ernstige schok gekregen door een onvoorzichtige uitlating van den Minister van Justitie, inzake de republikeinsche opstandpoging van September 1930, waar door deze Minister zijn ontslag-aanvrage moest indienen. Het ontslag is nog niet aanvaard, doch schijnt morgen accuut te zullen worden. Minister-Prerident Ler- roux heeft zich nog niet uitgelaten over dit incident, dat in den Cortes een storm veroorzaakte. De socialistische vakbonden zetten on danks de herdenkingsfeesten hun stakin gen voort. De toestand te Saragossa is ondanks den afgekondigden staat van be leg opnieuw verscherpt en herhaaldelijk kwam het tot schietpartijen tusschen politie en stakers evenals te Barcelona, Bilbao, Santander, Sevilla etc. Dat de politieke toestand in ieder ge val uiterst kritiek is, blijkt wel uit woor den, welke de leider der Katholieke Volks actie, dr. Gil Robles, dezer dagen op een bijeenkomst van de vrouwelijke jeugd groepen der Accion Popular gesproken heeft. Zooals de zaken nu staan, zeide dc Katholieke leider, is er geen andere uit weg dan een rechtsche regeering. Dat degenen, die thans de regeeringsverant- woordelijkheid in Spanje dragen, hier wel aan denken. Indien zij een anderen weg willen inslaan, laten ze er dan wel rekening mee houden, dat de wanhopige massa een factor van onrust zal worden en dat er dan geen geestelijke vrede meer moge lijk zal zijn." Verschillende Spaansche bladen meenen uit deze woorden de conclusie te mogen trekken, dat Gil Robles binnenkort het indertijd aan de regeering-Lerroux ge schonken vertrouwen zal opzeggen. ROEMENIE. De arrestatie der officieren. Elf leger-officieren en 13 hooge ambte naren die allen gearresteerd zijn in verband met een complot tegen den troon, zullen tegen het einde van de volgende week voor den krijgsraad terecht staan. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de leider, luitenant-kolonel Victor Frecup, die van meening was, dat hij onrechtvaardig was behandeld door ko ning Carol, dien hij in 1930 naar Roemenië terug had gebracht, aan eenige zijner vrienden verzocht had zich bij hem aan te sluiten om een poging te doen, koning Carol te arresteeren en de dictatuur in Roemenië in te stellen. Dit had Zaterdag vóór Paschen moeten plaats hebben op het oogenblik. dat de koning zich voor de godsdienstoefening naar de kathedraal begaf. Het complot werd evenwel tijdig door den geheimen dienst ontdekt en verijdeld. Kolonel Precup heeft niet alleen koning Carols terugkeer naar Roemenië in 1930 voorbereid, doch hii heeft hem ook sinds dien op al zijn reizen vergezeld. TSJECHO-SLOWAKIJE. Duitsch protest heeft succes. De Duitsche protest-nota inzake de caricaturen op de kunsttentoonstelling te Praag, heeft tot gevolg gehad, dat de mi nister van buitenlandsche zaken de leiding der tentoonstelling heeft verzocht, de tee- kening van Hitier uit de étalage weg te nemen, waaraan gevolg is gegeven. In de etalage is thans een aantal carica turen van Stalin, Dollfuss en binnenland sche politici gelegd. Aan het inwendige der tentoonstelling is evenwel niets veranderd. Hajasji blijft Verbouwing torpedo- bootjagers. De minister van oorlog Hajasji heeft zijn ontslagaanvraag ingetrokken op aan dringen van den minister-president en de andere ministers, die verklaarden, hem sedert zijn benoeming in Januari te heb ben leeren kennen als een flink staats man. Wij herinneren er aan, dat Hajasji aan vankelijk zijn ontslag had verzocht, omdat zijn jongere broer, de voormalige plaats vervangende burgemeester van Tokio, ver oordeeld is wegens omkooping en andere delicten. Naar aanleiding van de ramp met den torpedobootjager „Tomozuru", die door een fout in de stablliteitsberekening kapseisde, waarbij het overgroote deel der beman ning om het leven is gekomen, zal het ge- heele 21ste torpedobooteskader worden overgebracht op de lijst der vlootreserve, en zullen alle schepen van dit eskader ver bouwd worden overeenkomstig de resul taten van het onderzoek der commissie, die naar aanleiding van de ramp met de „Tomozuru" is ingesteld. De Japansche bioscopen zullen verplicht worden voortaan nationale Films te ver- toonen naast de gewone. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, lste lijst Trekking van Maandag 16 April 1934 Hoogc prijzen f 1500 18538 f 1000 8699, 8979, 20653. f 400 3466, 20993 f 200 5007 f 100 4046 7768 11875 13766 Frijzen van f 45. 11 48 67 96 129 137 174 224 252 260 316 334 335 342 362 368 379 393 397 417 452 504 533 545 551 570 596 632 675 677 692 698 700 719 727 737 796 854 858 929 941 957 985 992 1051 1087 1146 1151 1168 1203 1216 1265 1344 1381 1438 1484 1509 1547 1575 1603 1612 1614 1617 1699 1760 1771 1798 1804 1814 1883 1893 1934 1953 1981 1995 2008 2054 2108 2123 2156 2205 2234 2254 2297 2340 2359 2429 2468 2492 2526 2535 2541 2563 2568 2586 2635 2704 2706 2765 2781 2923 3069 3080 3099 3120 3125 3166 3172 3190 3258 3259 3270 3289 3320 3329 3365 3394 3417 3485 3493 3499 3538 3540 3553 3585 3653 3686 3696 3733 3790 3797 3803 3821 3824 3839 3851 3883 3900 3949 3953 3966 3975 4030 4067 4100 4102 4151 4163 4222 4224 4431 4513 4514 4551 4594 4671 4691 4697 4777 4827 4852 4887 4909 4932 4941 4976 4988 5004 5012 5048 5101 5173 5211 5214 5286 5345 5455 5462 5474 5538 5549 5582 5587 5660 5668 5697 5739 5748 5751 5760 5800 5843 5927 5946 6020 6037 6060 6101 6106 6131 6210 6218 6237 6277 6326 6335 6349 6380 6441 6457 6474 6489 6492 6551 6566 6619 6636 6668 6670 6698 6759 6783 6818 6837 6845 6939 6950 6969 7013 7018 7021 7065 7077 7135 7149 7164 7225 7240 7302 7315 7343 7368 7390 7408 7418 7445 7471 7506 7524 7558 7597 7618 7631 7714 7728 7757 7772 7794 7849 7868 7912 7990 8001 8044 8060 8141 8168 8173 8260 8267 8313 8321 8344 8372 8388 8416 8484 8545 8611 8629 8659 8667 8890 8701 8777 8784 8788 8790 8815 8842 8882 8892 8926 8945 9035 9059 9106 9107 9150 9151 9195 9209 9219 9229 9231 9240 9294 9334 9369 9372 9409 9456 9587 9538 9620 9667 9669 9695 9777 9799 9815 9877 9893 9943 10041 10063 10152 10163 10166 10179 10190 10225 10240 10252 10261 10339 10433 10440 10443 10455 10482 10519 10522 10542 10556 10568 10579 10605 10718 10729 10756 10763 10764 10788 10799 10828 10833 10854 10953 10955 10960 10972 10976 10981 10990 10994 11002 11018 11033 11052 11068 11128 11135 11154 11159 11274 11287 11312 11352 11389 11390 11444 11481 11483 11531 11564 11625 11687 11748 11751 11774 11785 11899 11929 11933 11966 11972 11977 11980 11987 11994 11998 12008 12019 12099 12101 12112 12154 12185 12280 12285 12289 12300 12347 12409 12568 12592 12659 12689 12746 12750 12776 12819 12836 12851 12864 12894 12915 12931 12965 12970 13038 13040 13087 13160 13165 13197 13211 13231 13288 13293 13345 13383 13396 13410 13424 13435 13440 13447 13487 13496 13519 13604 13612 13662 13672 13719 13734 13771 13780 13781 13788 13796 13818 13828 13829 13870 13885 13956 13974 14041 14045 14091 14216 14234 14244 14259 14320 14339 14424 14445 14486 14498 14501 14505 14519 14544 14571 14605 14606 14610 14654 14670 14725 14730 14818 14909 14921 14962 15042 15064 15079 15083 15086 15094 15153 15154 15189 15199 15222 15227 15243 15249 15251 15261 15265 15285 15314 15337 15384 15422 15442 15444 15446 15455 15458 15478 15517 15521 15544 15571 15587 15593 15608 15635 15677 15757 15774 15776 15790 15811 15816 15829 15830 15833 15926 15983 16013 16053 16076 16122 16126 16190 16215 16250 16267 16271 16294 16297 16402 16429 16463 16470 16485 16523 16531 16581 16612 16632 16656 16682 16697 16699 16708 16728 16737 16759 16773 16789 16799 16800 16834 16879 16387 16897 16919 16959 16985 17016 17070 17076 17093 17144 17170 17304 17334 17342 17372 17409 17444 17457 17476 17526 17625 17653 17667 17713 17739 17743 17746 17783 17833 17844 17849 17878 17892 17943 17992 18022 18049 18073 18084 18093 18129 18162 18171 18205 18243 18248 18275 18297 18300 18316 18333 18375 18384 18434 18481 18515 18586 18604 18633 18638 18682 18689 18702 18732 18747 18758 18788 18798 18812 18816 18826 18828 18899 18905 18908 18917 18946 18993 19039 19062 19076 19077 19129 19169 19185 19188 19207 19231 19255 19307 1933S 19346 19365 19407 19415 19453 19477 19482 19483 19523 19561 19612 19651 19659 19703 19769 19794; 19844 19852 19870 19887 19894 19912 19926 19936 19989 20010 20017 20019 20024 20026 20028 20070 20106 20128 20155 20213 20243 20283 20315 20322 20343 20345 20451 20490 20498 20531 20563 20570 20593 20612 2G650 20655 20659 20679 20725 20730 20736 20752 20862 20878 20882 20896 20923 20939 20961 i OSCAR TOURNIAIRE. Naar de ..Tel." verneemt zal Oscar Tour- niau'e het volgend seizoen geen deel meer uitmaken van het Centraal Tooneel. Tourniaire heeft een engagement aan vaard bij de Amsterdamsche Tooneelver- eeniging, dir. van Dalsum en Defresne. WEEKBLADEN. „De Wereldkroniek" opent met een mooi spelmoment uit de Nederlandsche voetbal triomf. Diverse foto's brengen het ver gaan van de „Tsjeljoeskin" in beeld;; voorts beelden van de „onderwereld" te Parijs. „De Haagsche Post" brengt artikelen over: „Op weg naar overeenstemming", „Postzegels verzamelen is 'n wetenschap", „Vreugde in het A'damsche stadion en geestdrift op 15.000 K.M. afstand", „Front verandering tegenover de Defensie", „Wat de Indianen de wereld leerden", enz. UIT HET VERRE OOSTEN. De verkoop van den Noord-Mandsjoerijschen Spoorweg. Naar verluidt zullen de onderhandeling gen tusschen de regeering van Mands- joekwo en de Sovjetregeering over den verkoop van den Noord-Mandsjoerijschen spoorweg waarschijnlijk uiterlijk op 20 April a.s. worden hervat. De Mandsjoerij- sche onder-minister van Buitenlandsche zaken Ohashi zal naar verwacht wordt den Sovjet vertegenwoordigers en uiterst verzoeningsgezind plan voorleggen. In Mandsjoerijsche regeeringskringen is men van meening, dat wanneer de Sovjet ver tegenwoordigers tot eenige redelijke con cessies bereid zijn. zelfs geen commissie van deskundigen behoeft te worden be noemd om tot een regeling te komen. 8—S I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7