Redactie1507 Directie en Administr. 2500 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 16 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN BEURS0VERZ1CHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 763. telegrafisch weerbericht v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 769,0 te Marseille. Laagste stand 735.3 te Torshaven, yerwachting tot den avond van 17 April. Zwakke tot matige. Zuld-Oostclljke tot BI Zuid" Westelij ken wind. Meest licht tot lialibewolkt. Droog weer, behoudens ge ringe kans op regen. Warm overdag. buiteneandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie in het Westen heeft zich i in noordoostelijke richting verplaatst en I de hooge drukking is uit Scandinavië ver- 1 Menen, terwijl op het Vasteland de hooge I drukking zich verder ontwikkelde. De I rotachtige zuidelijke luchtstroomen I hebben de temperatuur in onze omgeving Iplaatselijk sterk doen stijgen, zoodat gis- I teren te Maastricht reeds 27 graden be- I reikt werd, en de vorst nu ook wel uit I jJoord-Scandinavië verdreven zal worden, f Jn Schotland stormt het uit Zuid-West, laan de Noorsche kust uit Zuid, op IJs- I land valt sneeuw bij koude noordenwin den. Zuid-Frankrijk en Zwitserland heb- I ben windstil weer met een vrij koelen I echtend, maar groote warmte overdag. Regen viel alleen op de Britsche eilan- I den en in Scandinavië. In verband met I de nadering van een nieuwe depressie in ■het Zuid-Westen is voortduren van het Iwarme weer met slechts geringe onweers- llans waarschijnlijk. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 15'/i gr. C. (60 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (65 gr. F.) 3 uur nam.: 19Vi gr. C. (67 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 4 u. 37 min.; nam. te 4 u. 55 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 7.29 nam. tot 4.30 voorm. MAANS. OP- EN ONDERGANG. 16 April: op: 5 u. 25; onder: 22 u. 46. JUBILEUM INSPECTIE KON. MARECHAUSSEE. Het is vandaag 25 jaren geleden, dat de Inspectie der Koninklijke Marechaussee t werd Ingesteld. Vóórdien berustte het toe- richt op het wapen der marechaussee bij' den inspecteur der cavalerie. Generaal-majoor G. A. van Haeften was I van de instelling der zelfstandige inspectie in 1909 af tot zijn pensionneerlng in 1923 inspecteur van het wapen der Kon. Mare- 1 chaussee. Het lag in het voornemen, bij de herden king van het 25-jarig Bestaan dezer inspectie den generaal Van Haeften te huldigen, doch nu onlangs de generaal is overleden, heeft de tegenwoordige in specteur, kolonel J. H. G. Kappelhoff, gemeend, ook de herdenking van het 25-jarig bestaan onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Toch hebben verschillende autoriteiten vandaag de inspectie der Kon. Marechaus seemet het 25-jarig bestaan gecomplimen teerd. DIEFSTALLEN UIT RIJDENDE AUTO'S. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, schrijft: Nadat het een pooslang klaarblijkelijk goed is gegaan, althans van klachten wei nig werd gehoord, wordt in den Iaatsten üjd door vrachtautohouders weer sterk geklaagd over beschadigingen aan hun wagens, speciaal aan dekzeilen, en over diefstallen van goederen. Dit soort klachten komt uit ver schillende plaatsen, maar speciaal Rot terdam dreigt een soort beruchtheid te krijgen. Het zijn in het bijzonder de auto's waarmede fruit wordt vervoerd, waarop wen het gemunt heeft. Vervoerders klagen er zeer over. dat hun dekzeilen herhaal delijk worden stukgesneden en dat ver missingen van een deel der lading aan de orde van den dag zijn. Waarschijnlijk is net niet de straatjeugd, die aan deze ver nielingen en diefstallen schuldig is. want net komt niet zelden voor. dat vrij ste vige kisten met ruw geweld worden open gebroken en leeggeroofd. Doordat het verkeer te Rotterdam op tal von plaatsen tot vertraagd tempo wordt gedwongen, wordt het den plegers van dit ,dietstallon uiteraard gemakkelijk SLoi te bedrijven. Er staat cven- ^=1111 BenovSr' dat betrapping ook gemak- eiijker wordt gemaakt, omdat het ter- waarop speciaal toezicht noodig is, of Daalde punten wordt beperkt. Pni»—j desbetreffende vraag aan de d!> n™amsche poOitte-autoriteiten heeft aanfii- nu bericht ontvangen, dat ten evtfo v?n het onderwerpelijke euvel «tra toezicht is gelast. ONDERHANDELINGEN IN DE CEMENT- INDUSTRIE. Naar ons ter oore komt, hebben er ln den Iaatsten tijd onderhandelingen plaaü ge had tusschen de groepen van Nederland sche. Duitsche en Belgische belanghebben den bij de cementindustrie. De Nederlandsche groep wenschte een regeling .te treffen, waarbij een zekere stabiliteit op de blnnenlandsche markt werd verzekerd en er voor gewaakt werd dat de Nederlandsche industrie door het buitenland verdrongen zou worden. Deze onderhandelingen hebben niet tot het gewenschte resultaat geleid. In verband hiermede is de Regeering er toe overgegaan den invoer van cement van alle soorten te contingenteeren. Dit Ko ninklijk Besluit zal hedenavond in de Staatscourant worden gepubliceerd. De invoer van cement zal slechts zijn toegelaten tot een gewicht van 50 °/o van het gemiddeld gewicht der ingevoerde hoe veelheden in 1931 en 1932. De bepalingen zullen voor één jaar van kracht zijn en te rekenen van 1 April af. gelden. contingenteering. De Staatscourant zal hedenavond een Koninklijk Besluit bevatten, waarbij de in voer van gegoten, geëmailleerde badkuipen en closetreservoirs wordt geconttngenteerd voor den tijd van 8 maanden (1 April—30 November) op 50 °/o van het gewicht der in 1932 ingevoerde hoeveelheid STEEKPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks half elf is de 36- jarige A. Stijger door een zekere F. v. B. ln een café aan den Aaldenkerkerweg te Tegelen bij een vechtpartij zoodanig door messteken gewond, dat hij enkele oogen- blikken later overleed. De dader handelde uit minnenijd. Hij is door de politie gearresteerd. De dader en zijn slachtoffer waren bei den gehuwd. o In herinnering wordt gebracht, dat vandaag tien jaren geleden de arbeldsge- schiilenwet in werking trad. UIT NED. OOST-INDIE. PROCUREUR-GENERAAL. BUITENZORG, 16 April. (Aneta). Be noemd is tot procureur-generaal van het Hooggerechtshof van Ned.-Indië mr. G. Vonk. UIT DEN DIENST. BUITENZORG, 16 April. (Aneta). Met ingang van 26 Mei a.s. is eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten den lande bewezen, M. Hamerster, resident van Banka en Onder - hoorigheden. NED.-INDISCH VOETBALELFTAL. BATAVIA, 16 April. (Aneta). Het voet balteam, dat Ned.-Indië op de Olympische Spelen voor het Verre Oosten, te Manilla zal vertegenwoordigen, is als volgt samen gesteld Wolf (doel), Denkelaar, Tanchinwat (achterhoede). Baumgarten, Fransmeeng, Amrein (middenlinie), Onong, Tetalepta, Jahn, Lontoh, Thiok Ek Boo (voorhoede). Reservespelers zijn: The Heng Kie, The Hong Tjien, Tio Hiang Wan, en Asmoeadji. AALSMEER. De bloemenhandel. In de afgeloopen week zijn de prijzen voor snijbloemen beduidend gedaald. Dit vond wel hoofdzakelijk daarin zijn oor zaak, dat de vraag naar het buitenland afneemt, terwijl ook in ons land thans weinig behoefte aan bloemen aan den dag treedt. Wat de seringen betreft, hoewel het aanbod gedurende de laatste dagen nog groot was. kan toch geconstateerd worden, dat de aanvoer nu steeds kleiner wordt; zij zijn steeds laag in prijs. Een gevoelige daling kwam in de prijzen der lathyrus, eveneens in die van verschillende soorten bolbloemen. De narcissen waren soms niet te verkoo- oen. In roz*n was nog steeds een vlugge randel, al waren de prijzen over het alge meen dan ook niet hoog. De stemming voor Am. anjelieren, welke veel in het binnen land worden afgenomen, was steeds heel goed; de beste kwaliteit ging nog boven de 10 cent per stuk. Door de zeer groote aanvoeren van potplanten zijn de prijzen ook niet hoog meer, terwijl die van perk- planten, waarvan massale voorraden be schikbaar zijn, veelal heel laag zijn. 't Is wel te verwachten, dat voor ons bloemencentrum thans weer de tijd voor de deur staat, waarin de opbrengst van vele producten heel sober zal zijn! Aanbesteding. Door den bouwkundige C. v. Damme werd aanbesteed het bouwen van een dub bel woonhuis met schuren, aan de Sport- laan (Plan Zuid), voor rekening van den heer H. Ottevanger. Laagste Inschrijvers waren: metselwerk J. v. Scheppingen. Hoofddorp f.2141; tim merwerk Gebrs. Overbeek, Hoofddorp 1698; metsel- en timmerwerk Gebrs. Van Luiing, Haarlemmermeer f. 3693; loodgie- terswerk Pierable, Amstelveen f. 386; schil derwerk G. Helsloot. Aalsmeer f.410; massa Gebrs. Van Luiing, Haarlemmer meer f. 4478. - De opbrengst der collecten enz. bij de Ned. Herv. Gemeente in de maand Maart is geweest: Diaconie dorp en Oost. benevens Avondmaalstafel f. 309.82»/», busjes zending etc. f. 161.50, waaronder gift van f. 50.—. Voor de tweede predi kantsplaats: rondgang f. 129.69'/i, extra collecte dorp en Oost f. 112.76, collecte- Oost f. 45.08, totaal f. 287.53»/». Aan de Kerkvoogden werd een 35- tai boomen ten geschenke aangeboden vour beplanting terrein van de Ned. Herv. Kerk té Aalsmeer-Oost. HILLEGOM. De draadversperring wederom vernield. De draadversperring in de Meerlaan, be kend door de foto en het artikel in dit blad, wordt niet met rust gelaten. De draden van de afscheiding zijn nu voor de tweede maal vernield. Na de eerste vernieling liet de Provincie de afscheiding herstellen; nu is des nachts wederom het draad stuk gemaakt en een gedeelte daar van in een sloot teruggevonden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Gevonden: sleutel, rozenkrans, ge kleurde bal. Inlichtingen bij de politie. LISSE. Uitvoering van R. O. D. A. In samenwerking met de heeren-afdee- ling van „Excelsior" uit Lelden gaf de Prot. Gymnastiek-vereen. R.O.D.A. alhier ln gebouw „Rehoboth" een uitvoering, die goed geslaagd mag heeten. De programma-nummers werden uitste kend ten uitvoer gebracht. Ook Excelsior leverde technisch goed verzorgd werk. Voor sportliefhebbers as 't wederom een mooie avond De vereeniging „Oranje Nassau" werkte tot het welslagen van dezen avond even eens mee! Voor de organisatie van de te houden bazar voor de nieuw te bouwen Ned. Herv. Kleuterschool heeft zich een comité ge vormd bestaande uit de dames: mevr. Tichelaar, presidente; mevr. dr. M. de Graaf, penningmeesteresse; mevr. Tib- Boel-Tanis, 2e penn.esse; mevr. J. Dekker, secretaresse; mevr. G. van Parijs, mevr. H. Dekker en mevr. A. Boot. Het voorbereidend werk zal met kracht worden aangevat. Gevonden: een blauw gekleurd hoedje, een sleutel, een paar bruin lederen hand schoenen. Verloren: eèn zilveren armband. Inlichtingen verstrekt de politie. NOORDWIJK. Eerste lustrum der afd. Noordwijk Centrale Bond Nederl. P.T.T.-personeel. De afd. Noordwijk van den Centraien Bond van Ned. Post, Telegraaf- en Tele foonpersoneel bestond 5 jaar. Dit feit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Voor die gelegenheid werd Zaterdagavond in café „Flora" een feestavond georganiseerd. De zaal was geheel gevuld met leden en be langstellenden, toen de heer Dullemond, voorzitter der afdeeling, te ongeveer 8 uur opende. Spr. heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom, inzonderheid den directeur van het postkantoor te Noordwijk den heer v. Hellemond, den oud-directeur den heer Roodzant en diens echtgenoote, den beheerder van het Radio station den heer van Duren, den bonds- directeur den heer ^Stoffels en het dag. bestuur der afd. Leiden. Spreker releveerde hierna eenige feiten uit het vereenigingsleven. Dank bracht spr. aan de oud-voorzitters de heeren van Schendel en Korsman en allen die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt tot den groeir.der afdeeling. De afd. Noord wijk neemt een bijzondere positie in, daar de leden zoo verspreid zijn. Spr. wees op het groote nut van organisatie, van welke richting ook de organisatie en wekt niet- georganiseerden op zich aan te sluiten. Ingekomen waren telegrammen van geluk- wenschen aan de heeren van Schendel en Korsman, die verhinderd waren tegen woordig te zijn. Nadat de voorzitter de aanwezigen een prettigen avond had toe- gewenscht verkreeg de Bondsdirecteur de heer Stoffels het woord. Deze bracht zijn gelukwenschen over namens het Hoofd bestuur. De afd. Noordwijk is in deze 5 jaren een belangrijke afdeeling geworden. Onwillekeurig stelde spr. zich de vraag of er nog reden is om feest te vieren. De wereld toch verkeert in een stemming om geen feest te vieren. De toestand is niet rooskleurig; nog het vorig jaar moest door de organisatie een protestvergadering worden gehouden. Tenslotte zeide spreker: „Iemand, die onze actie niet steunt, staat zichzelf en anderen in den weg. Wij ambtenaren nemen een bijzondere positie in. Wat een critiek wordt op ons ambte naren gebracht! Spr. waarschuwde voor de anti-Democratische strooming in Duitschland, die men buiten onze grenzen moet houden, eindigde spr. zijn rede. Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen Allereerst gaven de heeren Hoek en Verloop (piano en cello) ons een prachtig voorbeeld te hooren van hun muzikaal talent. Een dankbaar ap plaus was hiervoor hu wen verdiende be looning. Vervolgens kwam de tooneelclub aan het woord. Deze wist met de opvoe ring van een familietafreel in een bedrijf „De Aardschok" de lachspieren danig in beweging te brengen. De clou van dezen avond werd wel na de pauze het vroolijk spel in één bedrijf „Arme Rijken". Er is onbedaarlijk ge lachen om de komische tooneelen, die telkens voorkwamen. Deze tooneelclub had een uitbundig succes en verschafte de aanwezigen een genotvoilen avond. Allen hebben zeer goed en vlot gespeeld. Dit bleek genoegzaam uit den bijval. De heer W. Bemelman luisterde met zijn band den avond met zeer goede muziek op. De pauze werd in beslag genomen door een tombola waarvoor alle loten waren uitverkocht. Aan het einde dankte de voorzitter de leden der tooneelclub en de heeren Hoek en Verloop voor hunne schitterende presta ties, de schenkers der prijzen voor de tombola voor hunne groote offervaardig heid en ten slotte allen die er toe hadden bijgedragen dezen avond te doen slagen! Een gezellig bal onder leiding van den heer van Dalen besloot dezen zeer ge slaagden feestavond. Het was pl.m. 4 uur toen de aanwezigen (velen gewapend met één of meer mooie prijzen) huiswaarts keerden. ZEVENHOVEN. Verzoek om wegverbetering. Van gemeentewege is medewerking der omliggende gemeenten en der polders tot verbetering van .wegen verzocht. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Na goedkeuring der notulen vraagt de voorzitter den secretaris de belde nieuw benoemde raadsleden, de heeren L. J. Tobé en H. Lombert binnen te leiden. Belden leggen de vereischte eeden af en nemen, door» den voorzitter gelukge- wenscht, hun plaatsen bij de R.K. frac tie in. Door Ged. Staten is de begrooting voor 1934 goedgekeurd. Ingekomen is het voorstel Braggaar de Does om f. 7500 meer subsidie te ver leenen aan de Ver. voor Schoolkindervoe ding en kleeding. Zal behandeld worden na afloop der agenda evenals een voorstel van de heeren Wilmer, Bergers en Wilbrink om de sub sidie aan de Vereeniging voor Schoolkin dervoeding en kleeding te verhoogen met f, 5000.Beide voorstellen beoogen dat iederen dag weer voedsel kan worden ver strekt inplaats van drie dagen per week. Dit geld is te vinden uit de vervallende subsidie van Stadsverkeer en desnoods uit Onvoorzien, aldus het voorstel van rechts. De verkeersregeling zal volgende zitting worden behandeld. Amendementen moeten tijdig worden ingediend, willen zij behan deld worden. AGENDA. 2o. Benoeming van een lid van de Com missie van Financiën (vacature: de heer Mr. H. F. A. Donders). Benoemd wordt de heer Lombert. 3. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Strafvorderingen (vacature de heer Mr. H. F. A. Donders.) Benoemd wordt de heer Beekenkamp, 4. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (vacature: de heer H. M. Simonis.) Benoemd wordt de heer Cosier. 5o. Benoeming van een lid van de Com missie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werküeder. ln dienst van de Gemeente Leiden (vaca ture: de heer Mr. H. F. A. Donders.) Benoemd wordt de heer Tobè. 6. Benoeming van een voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der Gemeente Leiden (vacature: de heer Mr. H. F. A. Donders.) Benoemd wordt de heer Beekenkamp. 7o. Benoeming van zeven leden van de Noorder-Commissie en van zeven leden van de Zuider-Commissie tot wering van Schoolverzuim. (62) De aftredenden worden herkozen. 8o. Benoeming van twee leden van het bestuur der vereeniging „de Ambachts school." (61) Benoemd worden de heren ir. F. Chr. Rauwenhoff en A. E. v. d. Voet. 9o. Benoeming van een onderwijzeres aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Langebrug A. (63) Benoemd wordt mej. M. C. Eterman. lOo. Rekening, dienst 1933, van de plaat selijke Schoolcommissie. (64) Goedgekeurd. llo. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van strook jes grond aan de van der Werf f straat hoek Korte Paradijssteeg, den Witten Singel, de Breestraat hoek Diefsteeg, de Donkersteeg hoek Ouden Rijn, de Groenesteeg hoek Waardgracht, de Doelensteeg hoek Doelen gracht en aan de Tesselschadestraat. (65) Conform besloten na een korte opmer king van den heer Coster. 12o. Voorstel inzake de verhuring van het winkelhuis Breestraat 92 aan E. J. Timmerman. (66) Conform besloten. 13o. Voorstel inzake de verhuring van de perceelen Breestraat 114b en 114c aan H. D. Sala. (67) Conform besloten. 14o. Voorstel: a tot verkoop aan J. en M. Koudijs te Noordwijkerhout van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg onder de gemeente Noordwijkerhout; b. tot verhuring aan M. Koudijs te Noordwijkerhout van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg onder de gemeente Noordwijkerhout. (68) Conform besloten. 15o. Voorstel inzake de verpachting van de exploitatie van de buffetten in de Stads-Gehoorzaal aan W. F. van Ingen Schenau Jr. (69) De heer GROENEVELT klaagt, dat de Raad weer geen tijd heeft voor een andere beslissing als hij. dit zou willen, waar het contract 1 Mei afloopt. Men zal daarom het voorstel wel moeten aanvaarden. -Spr. heeft toch eenige bezwaren. Het stoken der verwarming zal nu aan den pachter wor den overgelaten tegen een vergoeding van f. 300. Zal een vakman dat dan blijven doen? Wat het tooneel betreft, is voor het tooneeldecor gezorgd, zooals wethouder Splinter in Januari toezeide? En zijn de huren der zaal verhoogd, zooals spr. ver nam Wethouder SPLINTER erkent, dat de tijd kort is, doch daarvoor was reden, naar hij nader uiteenzet. De zaak moet opnieuw onderzocht worden. De verhuur geldt daar om maar voor 1 jaar om nader te kunnen oordeelen. In eigen exploitatie van het tooneel, daar ziet spr. geen heil, evenmin als de C. v. F. De verwarming zal aan een bevoegde worden opgedragen naar genoe gen van B. en W. De zaalhuur is hier niet terzake dienende, deze heeft niets met de verpachting te maken. De heer GROENEVELT. repliceerend, ontkent dit laatste. De huren staan in het contract vermeld. De VOORZITTER: jawel, ter oriëntatie van den pachter, meer niet. Z. h. st. wordt dan conform besloten, 16o. Voorstel om met den Raad van de Gereformeerde Kerk te Oegstgeest een overeenkomst aan te gaan tot het in erf pacht ontvangen van een stukje grond aan de Mauritslaan in die gemeente, ten be hoeve van de vestiging van een hoog spanningsstation door de Electriciteits- fabriek. (70) Conform besloten. 17o. Voorstel inzake wijziging van de met de gemeente Leiderdorp aangegane overeenkomst betreffende de levering van electriciteit door de Stedelijke Electrici- teitsfabriek. (71). Conform besloten. CltPe tltape fluuij SBggE.a AMSTERDAM 16 April. De A'damsche fondsenmarkt had heden een lusteloos verloop; tiet publiek houdt zich geheel op den achtergrond, zoodat de beroepshandel vrij veel invloed op de fondsenmarkt uitoefent. De markt is eenigszins verdeeld, doch de richting is grootendeels naar beneden door de on zekerheid van de politieke situatie in de VS. Van de Industrieelen vond een kalme aanval op Aku's plaats, die in verband met de marktpositie succes had De vaste koers stelde zich op 45, later iets lager en daarna weer iets beter. Unilever en Philips prijshoudend. Ned. Ford vaster en stegen tot 59. Olies ongeanimeerd .Koninklijke openden 1 pet. beneden het vorig slot, doch herstelden zich nagenoeg geheel. Amerik. soorten nauwelijks prijshou dend. Rubbers flauw. A'dam Rubbers openden l'/i'/o zwakker, terwijl ook de overige soorten terugliepen, waarschijn lijk in verband met de berichten, dat de restrictie nog slechts een kwestie van de planters en niet meer van de regeering is. Tabakken iets verdeeld. Suikers verkeer den lichtelijk in reactie Redjangs flauw en 3°/o lager. Ameri kanen ongeanimeerd. Duitsche obligaties zwakker. Youngleening kwam tot 37 3/8. Ned. en Ned.-Indische obligatiën goed prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 7.61»/» (7.62); Duitschland 53.30 (58.36); Frankrijk 9.75 (9.75»/»)België 34 52>/i (34.54'/»)Zwitserland 47.35 (47.85): Denemarken 34.05 (34.55); Zweden 3920 (39.30); New-York 1.47 3/4 (1.47 3/4) Prolongatie 1 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) LEIDEN. 14 April. Aangevoerd 8584 st. eieren. Kippeneieren f. 2.052.65. Eenden eieren f. 2.10—2.40 p. 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM. 16 April. Veemarkt Aan gevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 609 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5660, 2e kw. 50—54. 3e kw. 4048 ct. per K.G. slacht- gewicht. Mindere soorten 3438 ct. 80 melk- en kalfkoeien 160220 per stuk. 178 vette kalveren le kw. 5458. 2e kw. 4652, 3e kw. 36—42 ct. per K.G. levend gewicht. 142 nuchtere kalveren 36 per stuk. 64 schapen 16—20 per stuk. 741 varkens: Vleeschvarkens, wengende van 90—110 K.G, 4243. enkele boven noteering. zware varkens 4142, vette varkens 4041 ct. per K.G. slachtgewicht. 8 paarden 65100 per stuk. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, handel stug door hooge vraagprijzen, af brokkelende prijzen. Vette kalveren voor den Maandag groote aanvoer, handel sle pend en prijzen lager. Varkens behoorlijke aanvoer, handel lui met iets zakkende prijzen. BOSKOOP, 14 April De Boskoopsche veiling Rozen per bosEdith Helen 27 45 ct.; Rosalandia 34—44 ct.: Golden Op helia 25 ct.; Florex 36 ct.; Butterfly 37— 40 ct.; Hadley 30—38 ct.; Briarcliff 24— 27 ct.; Wilh. Kordes 20 ct.; Claudius Per- net 1621 ct.; Ellen Poulsen 1725 ct.; Gloria Meende 30—51 ct.; Mac Keiler 23 ct.; Else Poulsen 60—110 ct.; Pauls Scarlet 41 ct.; Chas. P. Kilham 2635 ct.;' Gemengde rozen 1420 ct. Diversen per bos: Seringentakken 1620 ct.; Cerasus Hisakura 90—130 ct.; Rhododendronbloe- men 1020 ct.; Clematis Prins Hendrik 130—220 ct.; idem Nelly Moser 53 ct.; idem Miss Beekman 14 ct. Lathyrus 10 12 ct.; Tulpen 68 ct. ROTTERDAM. 16 April. Veemarkt. Aan voer 1882 totaal. 660 runderen. 254 vette kalveren 221 schapen en lammeren. 773 varkens, 7 nuchtere kalveren. Prijzen per KG. Vette koeien 54—58, 45—52. 38—42, vette ossen 5256. 4448. 3640, vette kalveren 90100 7080 5565, varkens (lev. gew.) 3436. 3032. 2628. schapen 45. 40, 35. lammeren 47. 42. 37. Prijzen per stuk: schapen 22. 16. 10, lammeren 19, 13 10 Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer minder handel lui, prijzen iets lager, tot 2 ct. boven noteering; vette kalveren iets ruimer aanvoer, handel kalm. prijzen lager tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren iets minder aanvoer handel lui. Drijzen lager, varkens aanvoer korter, handel williger, prijzen als vorige week. VEUR, 14 April. Engelsche komkommers le soort f. 19.20—21.40. 2e f. 14.10—16.80. 3e f. 9.2010.30. Gele komkommers, le soort f.18—19.50. 2e f. 14.60—17.10. 3e f. 8.50—10.30. Kropsla, le soort f. 3.10— 7.50. 2e f. 1.80—3.50. Stoofsla f 8—12. Peen f. 2021. Andijvie per K G. f. 1314. Spi nazie f. 1436. Postelein f. 21—23. Rabar ber per 100 bos f. 24. Snijboonen f. 1.20 —1.40. Radijs f. 1.10—2.50. Prei f. 2.10— 2.80. Seldery f. 1.101.80. Aardbeien f 1.20 —1.90. WESTLAND, 14 April. Irissen 15—22 ct. Copland 713, Elisabeth 1015, Bartigon 10—12, Le Notre 10—12, Wm. Pitt 11—14, Sanders 11—13, Yellow 15—19, Clara Butt 913, Rouwenhoff 1214, Cram. Brillant 1112 ct. per dozijn; Japansche Lelies 67.—, Lelium Regalis 3.— p. 100: Lathy rus 1222 ct. Anemonen 47 ct. per bos; rozen 1.60—2.60 per 100. Export-spinazie 34 ct. per K.G.; sla le le soort 3—6.—, 2e soort 0.50—3— per 100: radijs 1.40—1.80 p. 100 bos; rhabar- ber 2.803.10 per 100 bos; postelein 14 ct. per K.G.; andijvie 20—70 ct. per bak. 3—i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3