LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 16 April 1934 B.E.C. n—ALPHEN II 6—2. Moest het eerste der Rij 115treekbewoners Inet groote cijfers de meerderheid erken nen aan z'n tegenstanders, het tweede deed het al niet minder. Als excuus kan hier wel gelden, dat met 4 invallers de strijd moest worden aangebonden, name lijk voor de geheele achterhoede en de linkshalf.-Vanzelfsprekend beteekende dit een geduchte verzwakking. Desondanks was ongeveer 15 minuten voor het einde de stand nog gelijk. De Delftenaren kwa men toen zoo onstuimig opzetten, dat er voor de uit invallers bestaande achter hoede geen houden meer aan was. met als gevolg, dat keeper Grobbe nog vier maal de bal uit het net moest halen, zoodat het einde kwam met een 62 overwinning voor de thuisclub. Alphen n heeft hiermede den laatsten competitie-wedstrijd gespeeld voor dit sei zoen en kan over haar debuut in de reserve tweede klas wel bijzonder tevreden zijn. immers wordt momenteel de derde plaats op de ranglijst ingenomen. 0 15-JARIG BESTAAN VAN „ALPHIA". Op 1 Juni a.s. zal het 15 jaar geleden zijn dat de voetbalvereenlging „Alphia" werd opgericht. Ter gelegenheid van dit feit zullen jubileum serie-wedstrijden wor den georganiseerd. Door het ijverige be stuur met een daarvoor speciaal saam- gestelde commissie zijn verschillende plan nen vastgr/teld, die echter nog nader moe. ten worden uitgewerkt, zoodat wij binnen kort op een en ander terug hopen tè komen. ROUWKOOP I KAMPIOEN. Gistermiddag heeft Rouwkoop I, door met 52 te winnen van U.V.S. IV beslag gelegd op het kampioenschap 2e klasse van den L.VR. Er was voor dezen wedstrijd zeer veel be langstelling toen omstreeks half vijf scheidsrechter v. Deventer liet beginnen. Het was een wedstrijd met aardige mo menten, waarin vooral Rouwkoop een tempo vlugger speelde en doortastender was dan U.V.S. Na afloop werden de spelers gehuldigd met bloemen. Deze Jonge vereeniging heeft in Voor schoten in korten tijd vele vrienden en aanhangers gewonnen. 0 LJJ.W.S. O—LUGDUNUM H 10—5. Na 5 minuten ontstaat een misverstand in de Lugd. achterhoede, waarvan Herreur gebruik maakt. LD.W5. heeft nu 't beste van het spel en al gauw maakt Herreur 2—0. Dan komt Lugd. geweldig opzetten en uit een vrijen trap verkleint Dool den ach terstand, 21. Lugd. is dan steeds in den aanval, maar succes komt juist aan den anderen kant door Herreur, 31. Lugd. is eenigszins ontmoedigd, waarvan LU.W.S. gebruik maakt om den stand door Starre op te voeren tot 51. Even voor de rust maakt Koolloos voor Lugd. met een ver schot een doelpunt, zoodat de rust ingaat met een 52 voorsprong voor L.D.W.S. Tien minuten 113 de rust heeft Lugd. door doelpunten van Koolloos en de Roo den achterstand verkleint tot 54. Na 20 minuten ziet Lugd. kans om uit een corner gelijk te maken, 55. Dan is 't plotseling met het Lugd. overwicht uit en L.D.W.S. maakt in 5 minuten 3 doelpunten. De LD.W.S. aanhang roept 10 - 10 en waarlijk slaagt Brouwer er in om nog 2 doelpunten te scoren, zoodat L.D.W.S. dezen belang rijken wedstrijd wint met korfbalcijfers. Scheidsrechter Verwoerd leidde uit stekend. L. D. W. S. m—SPORTMAN Hl 4—4. L.D.WS., dat met tal van invallers ver schijnt. is veel sterker dan Sportman, maar zij weet van de vele kansen geen ge bruik te maken. Dat spelletje duurt tot 5 minuten voor de rust, dan maakt Ouwer- kerk 10. Na een minuut maakt Sportman gelijk, 11. Na de rust is L.D.WB. weer sterker, maar Sportman neemt de leiding, 12. Dan maakt Sire met een ver schot gelijk, 22. Weer is 't Sportman, die de lei ding neemt en weer maakt L.D.W.S. ge lijk. De strijd is spannend en 5 minuten voor 't einde maakt Sportman een mooi doelpunt, 34. Vanaf den aftrap maakt L.D.WB. echter 44. Met dezen stand komt "t einde. De scheidsrechter floot tot ieders genoegen. 0 LUGD. IV ONGESLAGEN KAMPIOEN. Eerst nu is het Lugdunum IV door een 61 overwinning op U.V.S. V, gelukt het kampioenschap der 2de kl. B te behalen. Van de 15 gespeelde wedstrijden werden er 12 gewonnen en drie gelijk gespeeld, zoodat het kampioenschap ongeslagen werd behaald. Teeuwen en zijn „kerels" is hier zeker op zijn plaats. De wedstrijd, tegen U.V.S. V had niet veel om het lijf. Groen-wit leidde met de rust met 3—1, terwijl zij na de rust steeds sterker was en tenslotte met 61 won. o KAGIA—LUGD. V 2. Kagia is kampioen. Het begin is voor Lugd. en zij scoort na 15 min. 10. Kagia bekomt dan eenigszins van haar zenuwen en 10 min. later maakt Dekker met een schitterend schot van grooten af stand gelijk 1—1. Het spel gaat dan gelijk op. Na 35 min. krijgt Lugd. een strafschop welke zij benut 2—1. Echter geeft Kagia den moed niet op en na eenig heen en weer getrap scoort Lugd. zelf den gelijkmaker 22. Na de thee is Kagia steeds in de meer derheid en weer is het Dekker die scoort 32. Hierdoor is Kagia kampioen in haar 3e klasse-afdeeling. 0 SPORTMAN IV—AS.C. V 2—10. Spoedig blijkt dat AB C. sterker is en zij drukt dit in doelpunten uit. De stand is bij rust 50 voor A.S.C. Na de thee verkleint Sportman uit een penalty den achterstand tot 51, even later gevolgd door een mooi schot van den linksbinnen 52. Daarmede blijkt al het kruit verschoten en A.S.C. kan zonder moeite den stond op 10—2 brengen. ALPHEN III—ROODENBURG I 1—3. Na ongeveer een kwartier weet de mid- voor van Alphen v. d. Steen te passeeren. Kort daarop krijgt Roodenburg een mooie kans om gelijk te maken als Alphen in het strafschopgebied hands maakt. De vrije schop wordt echter keurig door den Alphen-doelman gestopt, Na de rust gaat Roodenburg direct tot den aanval over en zij heeft eindelijk succes als uit een mooien voorzet van links J. Nieuwehuizen keurig inkopt. Roodenburg gaat nu beter spelen en het is A. v. d. Vlist die uit een van de talrijke aanvallen met een goed gericht schot zijn club de leiding geeft (12). Vlak voor het einde weet A. du Prie den stand op 31 te brengen. De leiding was in goede handen. LUGDUNUM VI KAMPIOEN. Na een spannende nek aan nek-race met het aanvankelijk onoverwinlijke Nieuw-Vennep is het Lugdunum VI ge lukt na een uitstekend seizoen, waarin slechts drie punten verloren gingen, het kampioenschap der 3de kl. B. te behalen. Na een kort Alphen-overwicht opende De Kier de score (I0), die nog voor de rust tot 40 werd opgevoerd. Ook na de rust een veel sterker Lugd.-elftal, dat nog zes malen het Alphen-doel doorboorde en met een eclatante 100 zege kwam het einde. ■o- AALSMEER I—ANIMO I 6—2. Vooir de A.V.B. jubileum-bekerwedstrij den werd deze wedstrijd gespeeld. Aanvan kelijk zag het er rüet naar uit, dat Aals meer met zoo hooge score zou winnen, daar reeds na twee minuten, Animo op zeer fraaie wijze de leiding nam door zijn linksbuiten (01). Eerst na ongeveer een half uur maakte Aalsmeer gelijk uit een strafschop (11). Nog voor de rust nam Aalsmeer de lei ding. door zijn linksbinnen met een oer- hard schot uit een troughe-pass van den rechtsbinnen (21). Na de hervatting benutte de Aalsmeer linksbinnen al spoedig een goeden voorzet van den rechtsbuiten (31). Nadat Animo een penalty had gemist, bracht de Aals meer linksbuiten op zijn eentje den stand op 41. Animo beantwoordde dit met een doelpunt van den middenvoor (42) waar na de Aalsmeer linksbinnen en midden voor achtereenvolgens nog elk eenmaal scoorden, waarmede de eindstand op 62 kwam. -0- AJLC. n—WOUBRUGGE I 4—2. A.R.C. wist een 20 voorsprong te be halen, alvorens de linksbinnen der Wou- bruggenaren den achterstand verkleinde. Na de rust ontaardde de wedstrijd helaas In een gooi- en smijtpartij. Er werden ten slotte twee spelers van het veld gezonden, van elk der partijen. Het einde van deze vertooning was, dat A.R.C. nog twee- en Woubrugge nog één maal doelpuntte, zoodat de eindstand 42 voor A.R.C. was, waardoor deze haar kleine kans op het kampioenschap behield. 0 SIZO I (HILLEGOM) KAMPIOEN. De wedstrijd Sizo IIJ.F.C. is afgeloo- pen met 21. Sizo was en bleef voor de rust de sterkste met 20. Na de rust zag het er geheel anders uit, de linksbuiten van UJF.C. wist te scoren 21. De spanning steeg toen elke minuut terwijl er nog een half uur gespeeld moest worden. De achterhoede en vooral de keeper der Oranje-ploeg kreeg het hard te verduren, maar de gelijkmaker bleef uit. Sizo I, dat het eerste competitie-seizoen speelde, is kampioen in de B-afdeeling, wat een overgang beteekent in het volgen de seizoen naar de eerste afdeellng. 0 LUGD. (Al—ZUIDERKWARTIER (A) 2-2. Een keurig partijtje, dat het aanzien ten volle waard was. Voor de rust wisten beide partijen éénmaal te scoren. Na de rust had groen wit het eerst succes (21) en het duurde tot 2 min. voor het einde, totdat Z.kw. alhoewel verdiend, gelijk maakte. SPORTMAN JUN—ALPHEN JUN. 2—4. In de eerste 40 min. geven beiden par tijen elkaar geen duimbreed toe. In de laatste vijf min. is Alphen echter de ge lukkige en de stand is 01. Na half time weet Sportman door haar linksbuiten gelijk te maken 11. Nu is de beurt weer aan Alphen en het wordt 13. Sportman weet den achterstand tot 32 te verkleinen. Kort voor het einde voegt Alphen er nog een doelpunt aan toe 24. Een woord van lof komt scheidsrechter Hogervorst zeker toe, voor zijn keurige leiding. 0 ALPHEN ADS.—A.S.C. (b) ADS. 12—1. Door deze groote overwinning behaal den de Alphenaren het kampioenschap van hun afdeeling. De Alphenaren waren liliputter voortdurend in de meerderheid en met een regelmaat als van klok werd de score dan ook opgevoerd. In de ploeg der Alphenaren is het vooral de midvoor Bouthoorn, die opviel door zijn goede spel. Hij maakte niet minder dan 11 doelpunten.. Met de rust had Alphen reeds een 60 voorsprong dank zij D. Bouthoorn en J. v. Zwieten. Na de rust slaagde AS.C. er in een alles zins verdiende tegen-goal te maken. Al- phen's midvoor zorgde tenslotte dat de stand 12—1 werd en als kampioen verlie ten de jongste vertegenwoordigers het veld. 0 C. G. W.—6e R. V. A. Morgenavond speelt op het N. B. L. O. terrein aan den Zoeterwoudsche Singel te 5.15 uur C.G.W. I tegen 6e R.V.A. om een verzilverde tok. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Gistermiddag had op het Boys-terrein aan het Noordeinde te Boskoop het restant van den op 26 November J.l. gestaakten wedstrijd plaats tusschen het le elftal van De Boys en Zwervers 1. Vermeld zij nog dat beide partijen, inge volge eene beslissing van het bestuur van den Goudschen Voetbalbond slechts met 10 man moeten uitkomen, terwijl de wed strijd met een 10 Boys voorsprong begon. Zooals was te verwachten, was er voor dezen wedstrijd zeer veel belangstelling, te meer daar De Boys het kampioenschap in het zicht hadden. De uitslag was 22. zoodat een beslis singswedstrijd om het kampioenschap noodig zal zijn. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. In Luxemburg is voor 19000 toeschou wers, waaronder zich een groot aantal Franschen bevond, de landenwedstrijd LuxemburgFrankrijk gespeeld, als voor wedstrijd van het tournooi om het we reldkampioenschap. In de eerste helft had Frankrijk een klein overwicht, dat in twee doelpunten werd uitgedrukt, Na de rust kwamen de Luxemburgers sterk opzetten. Reeds inde eerste minuut verkleinde Speicher den achterstand (12). Dezelfde speler miste daarop een penalty. Frankrijk slaagde er daarna in het spel in handen te nemen en nog vier maal te scoren (16). Be halve de beide doelverdedigers, Mattier (Frankrijk) en Relners (Luxemburg), die zeer goed in vorm waren, blonk verder in beide ploegen niemand uit. Het staat nu vast dat Frankrijk naar Italië gaat. Vijftigduizend toeschouwers hebben op de Hohen Warte te Weenen den landen wedstrijd OostenrijkHongarije bijge woond. De Oostenrijkers Bican, Sindeler en Schall gaven uitstekend spel te zien. De Hongaren namen door Sarosi de lei ding, maar vier minuten later maakte Zi- schek gelijk (11). Viertel maakte het tweede Oostenrijksche doelpunt, waarna Sarosi voor Hongarije gelijk maakte. Na de rust hadden de Hongaren niet veel meer in te brengen. Oostenrijk scoorde nog drie maal. door Schall en Bican (2), zoodat het 'n 52 overwinning behaalde. In het Wembley-stadion te Londen won Engeland met 30 van Schotland, nadat de rust met een 10 voorsprong was in gegaan. 0 DE SCHORSING VAN VOORHOOF OPGEHEVEN. Naar wij vernemen is de schorsing van den Belgischen speler Voorhoof ingetrok ken, zoodat hij voor het Belgische natio nale team beschikbaar is en eventueel tegen Nederland zal medespelen. Voorhoof was destijds door zijn club de Liersche Sportkring geschorst omdat hij zonder toestemming van het bestuur te Bergen in een liefdadigheidswedstrijd eener andere club had meegespeeld. Wat de training van het Belgische elf tal betreft, men overweegt momenteel om twee villa's te Heyst aan Zee ter beschik king te stellen van de Belgische interna tionals en hen daar een week van te vo ren bijeen te brengen. Het denkbeeld is uitgegaan van den Belgischen trainer Goetinck. Men vreest echter, dat dit plan geen doorgang zal kunnen vinden, omdat waar schijnlijk verschillende spelers geen week uit hun werkzaamheden kunnen komen. In ieder geval wordt in België al het mogelijke gedaan om zoo sterk mogelijk tegen Holland in het veld te komen. NIEUW STADION TE ANTWERPEN IN GEVAAR. Naar verluidt dreigt het plan van den Antwerpschen burgemeester Huysmans om op den linkeroever van de Schelde een groot stadion voor de Belgisch-Nederland- sche wedstrijden te laten bouwen, nu op het laatste oogenblik toch nog in het water te vallen. Men weet, dat het Antwerpsche gemeentebestuur een bedrag van 22 mil- Uoen francs bij de Bank van den Arbeid had gedoponeerd en dat dit deposito als gevolg van de moeilijkheden van de socia listische bank zooal niet verloren, dan toch voor onafzienbaren tijd geblokkeerd is. Onder deze omstandigheden acht men het te Antwerpen twijfelachtig, of de stad den bouw van het nieuwe stadion zal kunnen financieren. Mocht deze Informatie juist blijken te zijn. dan zou men te elfder ure toch zijn toevlucht moeten nemen tot de door den Belgischen voetbalbond voorge stelde uitbreiding van het Antwerpsch sta dion te Deurne, welke oplossing de heer Huysmans tot dusver steeds hardnekkig van de hand heeft gewezen. (Hbld.) -o- DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste klasse. Aston VillaBirmingham11 ChelseaEverton 20 Huddersfield TNewcastle U 41 Leicester CSheffield W 20 LiverpoolArsenal 23 PortsmouthBlackburn R 20 Sheffield U—W. Bromwich A01 Stoke CLeeds U12 SunderlandMiddlesbrough 20 Tottenham HManchester C 51 WhamptonDerby C30 Tweede klasse. Bolton W—Notts C 1—0 BradfordHull C31 BrentfordSwansea T 20 BurnleyMlllwall 21 Grimsby TFulham 31 Manchester UPort Vale20 Nottingham FSouthampton 41 Oldham ALincoln City 30 Plymouth ABradford C 30 Preston NEBury 03 West Ham U—Blackpool 1—2 ■o- ZWEMMEN. TWEE WERELDRECORDS VERBETERD. SCHITTERENDE PRESTATIES DER NEDERLANDSCHE DAMES. Vooral Willy den Ouden onderscheidt zich. Door de sportvereeniging „Hillegers- berg" zijn Zaterdag en gisteren interna tionale zwemwedstrijden gehouden, waar bij twee wereldrecords zijn verbeterd! Een schitterende prestaties onzer zwemsters, bij wie vooral Willy den Ouden zich weer heeft onderscheiden. Zaterdag zou een poging worden gedaan tot verbetering van het Europeesch re cord 4 x 100 M. vrije slag. doch men koes terde reeds vooraf dat het wereldrecord zou worden overtroffen. Mej. Selbach startte het eerst en maakte een tijd van 1 min. 10.9 sec.; mej. Timmermans. van de R.D.Z. had 10.9.1 noodig. mej. R. Mastenbroek van de O.D.Z. noteerde een tijd van 1 min. 8.7 sec. Ten slotte zwom Willy den Ouden de 100 M. in 1 m. 4 3/5 sec. en het record, staande op naam van Amerika met 4 min. 38 sec. was hiermede door de Nederlandsche es tafetteploeg met 4.7 sec. verbeterd en ge bracht op 4 min. 33.3 sec. De tijd van Willy den Ouden beteekende tevens een verbe tering van haar eigen wereldrecord op de 100 M. vrije slag, maar omdat thans in estafette was gezwommen kon het niet erkend worden. De verdere uitslagen luiden: 100 M. vrije slag heeren, internationaal: 1. A. Szekely (Hongarije) 1 min. 11/5 sec.: 2. Haas (Duitschland) 1 min. 1 3/5 sec.; 3. Schwartz (Duitschl.), 1 min. 2 4/5 sec.; 4. Mooy (Nederland H.P.C.) 1 min. 3 3/5 s. 100 M. rugslag dames seniores: 1. Puck Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 20 4/5 sec.; 2. Nico Helm (Y) 1 min. 341/5 sec.: 3. B. Martin (O.D.Z.) 1 min. 24 4/5 sec. 5 x 50 M vrije slag estafette heeren internationaal: 1. Hongarije. 2 min. 22 2'5 sec.: H.Z.P.C 2 min. 23 1/5 sec.: 3. C. N. Bernard (België) 2 min. 271/5 sec.; 4. Poseidon (Keulen) 2 min. 28 sec. Schoonspringen heeren internationaal: 1. C. Tomalin (Engeland) 70.06 p.; 2. H. Plumanus (Duitschland) 68.99 p.; 3. H. Lottgerlng (Y) 58.61 p. 100 M. schoolslag heeren internationaal 1. P. Kruythof (R Z.C.) 1 min. 18 2/5 sec.; 2. en 3. Graf (Duitschland) en F. Mesey (Hongarije) beiden in 1 min. 19 sec.; 4. A. van Kalken (B.JJK.) 1 min. 211/5 sec. Waterpolo: De KikvorschenHonga rije 47. Gistermiddag werden de internationale wedstrijden in het Oostelijk Zwembad voortgezet. De 100 Meter vrije slag dames was zeez spannend. Willy den Ouden nam onmid dellijk de leiding en het zag er al dadelijk naar uit, dat zij opnieuw haar wereldre cord omlaag zou brengen. De laatst» 25 Meter werden in een formidabelen eind spurt afgelegd en hierdoor bereikte zij den nieuwen wereldrecordtijd van 1 min. 4 4/5 sec. De ovaties waren niet van de lucht. Bij de 5 x 50 Meter vrije slag dames, nam mej. Hoogeweg van R.D.Z. al dade lijk de leiding. De volgende drie zwem sters van dezelfde ploeg slaagden erin den voorsprong nog iets te vergrooten. De laatste 50 meter werden afgelegd door Willy den Ouden, die ook nu weer buiten gewoon snel zwom en daardoor den voor sprong nog belangrijk opvoerde. De tijd van 2 min. 38 2/5 sec. beteekent een nieuw Nederlandsch record op dezen afstand. De gedetailleerde uitslagen luidden: 100 M. vrije slag Dames: 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 4 4/5 sec. (nieuw wereldrecord); 2. R. Mastenbroek (OD.Z.) 1 min. 9 1/5 sec.; 3. Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 9 1/5 sec. 200 M. rugslag heeren: 1. S. Scheffer (D.J.K.), 1 min. 13 2/5 sec. 2. F. G. Mllton (Engeland) 1 min. 18 2/5 sec.: 3. Prevost (Brussel) 1 min. 20 2/5 sec. De Hongaar Nagy. die een tijd had gemaakt van 1 min. 16 3'5 sec. werd gediskwalificeerd. 200 Meter schoolslag dames: 1. Jenny Kastein (Y) 3 min. 6 4/5 sec.: 2. F. Hessel (Y) 3 min. 8 4/5 sec.; 3. J. H. Huybers (Y) 3 min. 14 3/5 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. L. Korpers- hoek (Vlaardingen) 2 min. 54 3'5 sec.; 2. P. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 56 4/5 sec. 3 x 50 M. estafette wisselslag heeren: 1. Hongarije 1 min. 361/5 sec.; 2. D.J.K. 1 min 37 3/5 sec.; 3. Poseidon (Keulen) 1 min. 39 2/5 sec. 5 x 50 M. estafette vrije slag dames: 1. Rotterd. Dames Zwemclub 2 min. 38 2/5 sec. (nieuw Nederlandsch record) Het oude record stond reeds op naam van RD.Z. met 2 min. 40 1/5 sec. De ploeg be stond uit de dames A. Hoogeweg, Truus Baumeister. G. Brouwers. A. Timmermans en Willy den Ouden: 2. O D.Z. 2 min. 44 2/5 sec. 3. A.D.Z. 2 min. 49 3/5 sec. Schoonspringen. heeren: 1. Tomalin (Engeland) 141.73 p.; 2. Plumanns (Keulen) 139.26 pnt.; 3. Lotgering (Ned.) 129.61 pnt. Waterpolo: KikvorschenPoseidon 35 (rust 31); HongarijeBrussel 83 (rust 61.) 0 KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Koog ZaandijkWordt Kwiek 50. Kampioenschap v. h. Oosten: E.K.C.A. D.O.S. 2—3. Promotie en degTadatie: N.-H. I: D.E.D. —Sportief 1—1. Z.H. I: Die Haghe—D.K.C. 0—2. Z.H. n: Ready—H.S.V. II 2—1. Competitie: N.H. I: D.T.V.—D.D.V. 4—4. O. IA: OverschotjeRapiditas 33. O. IB: AchillesW. Blauw 23. Noord I: DioVitesse 00. ZH. DA: Rood Wit—Fluks H 5—4. Z.H. IIB: Ter GouwDeetos II 37. Buiten de competities: Maasstad-beker: R'damsch XII—A'damsch XII 1—6. Zilveren Korf: O. EibernestFluks 52. 0 Overzicht. Wordt Kwiek is, na haar 50 nederlaag van gisteren definitief uitgeschakeld in den strijd om het landskampioenschap. De cijfers toonen duidelijk de superioriteit aan van de Koog-Zaandijkers, die nu kalm af dienen te wachten tegen wie zij uit zm. len komen in de finale. Dit zal rijn tegen Deetos of D.O.C., dat gisteren door haar 32 zege op E.K.C.A. opnieuw Oostelijk kampioen werd. De Fnschedeëers zullen zich nu moeten meten tegen Deetos, dat sinds enkele weken niet meer ln het veij is geweest. De promotie-wedstrijd tusschen D.ED en Sportief eindigde in een 1—1 spel, Iets waarbij D.D.V. het best bij vaart In Zuid-Holland speelde D.K.C. <m Groenendaal haar eerste degradatie-wed- strijd tegen Die Haghe, dat we een week geleden hier ter stede zagen spelen Reeds toen gaven we haar weinig kans op et-a eventueele promotie en het bleek, dat we goed gezien hadden, want, hoewel de 2-o overwinning van D.K.C. nog wel niet zoo heel veel zegt. de Delftenaren waren gis- teren onbetwist de sterksten. De geheele wedstrijd door oefenden ze een druk op de Haagsche korf uit. D.K.C. bleek echter haar schot in Delft te hebben gelaten; ze kon althans slechts twee keer de juiste richting vinden, doch dat was voldoende om beide puntjes machtig te worden Voor de competitie werden nog ver schillende onbelangrijke ontmoetingen ge speeld. Slechts merken we even op, dat Wit Blauw met 32 van Achilles won en dus nog een zeer kleine kans op redding behoudt. Voorts speelde Fluks II haar laatsten wedstrijd tegen de hekkesluiters, waartegen ze het echter moest afleg- gen (54). Fluks ls het niet gelukt zich in de derde ronde voor de zilveren korf te plaatsen. Met 52 won Ons Eibernest gisteren. Memoreeren we tenslotte nog de groote nederlaag van het Rotterdamsch Xn-lal tegen het Amsterdamsch XH-tal (6—ij, ZILVEREN KORF. Ons EibernestFluks 52. In een ondraaglijke temperatuur voor korfbal en op een zeer oneffen veld, bond Fluks gisteren den strijd aan tegen Ons Eibernest. Nadat onze stadgenooten de leiding hadden genomen door de Wolf, maakte Eibernest gelijk. Kort daarop nam Fluks wederom de leiding door een goed schot van Meijlink, doch een kwartier voor de rust bracht een Eibernest-dame (e partijen opnieuw op gelijken voet. In de eerste helft werd er niet meer gescoord. Ook na de rust bleven beide verdedigin gen aanvankelijk de baas. Eerst 11a 20 minuten maakte Koster Sr. op ulters; fraaie wijze 32. Toen even later dezelfdt speler opnieuw succes had, bood Fluks weinig tegenstand meer. In den Teste renden tijd voegde Hedeman er nog éa punt aan toe, zoodat de Haagsche geheel onthouders zich in de 3de ronde plaatsten 0 ROOD WIT—FLUKS II 5—4. Rood Wit had met de rust een 20 voor sprong, ondanks het feit dat de Fiuks- aanval zich vele kansen had weten te scheppen. Na de pauze bracht Rood Wit den stand zelfs op 30. Toen scoorde J. van Nierop tegen. Fluks drong de thuis club geheel terug en Wassenaar noteerde spoedig 32. De thuisclub had toen echter niet over tegenslag te klagen, want door twee verre schoten liep zij zelfs tot 5—2 uit. S. Buys en J. van Nierop maakten resp. 53 en 5—4. De strijd werd spannend doch eenzijdig, want de Haagsche aanval kreeg maar sporadisch den bal, terwijl die van Fluks het werk haast niet aan kon. Talrijke kansen werden gemist en toen het einde kwam had Fluks II met 5-4 verloren. 0 FLUKS in—'s-GRAVENHAGE 4—1. Fluks III heeft haar laatsten competi tie-wedstrijd tegen het sterke 's-Graven- hage, dat met kampioensillusies rondliep, op overtuigende wijze gewonnen. Fluks in kan met voldoening terugzien op dit eerste oompetitiejaar. Na pl.m. 15 minuten geeft A. Rijnsbur ger Fluks met een keurig schot de leiding, wat na 5 minuten gevolgd wordt door een punt van Mastenbroek (20). Crama weet tenslotte met een ver schot Fluks in schijnbaar veilige haven te brengen (3—01 Na de rust wordt Fluks teruggedrongen en hoewel de verdediging der rood-witten keurig volhoudt, moet ze zwichten voor een schot van 's-Gravenhage (31). De gasten blijven aanvallen en de Fluks-voor- sprong lijkt in gevaar, maar wanneer v. d. Waals, geheel vrijstaand, kalm in schiet, geeft 's-Gravenhage zich gewonnen. 0 H. K. V. V—KLIMOP 1 1—5. Klimop I Kampioen, De zoo met spanning tegemoet geziene wedstrijd is overwacht in een groote over winning voor de Leidsche groen-witten geëindigd. Immers alléén door een overwinning waren de Leidenaars zeker van het kam pioenschap, daar zij dan door veel beter doelgemiddelde aan den kop gingen. Onmiddellijk na den aanvang is Klimop veel sterker en weldra leidt zij met 2—0. De Leidsche aanvallen blijven gevaar lijker Succes blijft dan ook niet uit. Van onder den paal is het wederom een dame die den voorsprong vergroot (03). On middellijk er op weet Klimop den stand op 04 en 05 te brengen. Na rust blijft Klimop sterker, maar er wordt niet gescoord. Daarentegen weet H.K.V. de eer te redden. Na afloop wordt de Leidsche aanvoer der met een krans ontvangen. Een van de eersten die hem met het behaalde kampioenschap gelukwenscht is de Haag sche aanvoerder. O.a. komt nog de heer Hogendonk, competitieleider, de Leide naars namens den Haag. Korfbalb. com plimenteeren. De tegenstanders in de promotiecompetitie zijn: „Ons Eibernest 3; Ons Eibernest 4 en H.B.S. 2. Klimop I neemt pas sedert 2 jaren aan de competitie deel. Het vorige jaar wist zU het kampioenschap van haar afdeeling te veroveren. Toen promoveerde zij naar"; 2e klasse, van welke afdeeling zij nu ne« kampioenschap wist te behalen. |J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12