LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 12 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Jaarvergadering van „Bloemenlust". De Coöperatieve Veilingsver. .Bloemen lust" hield haar jaarvergadering in het veilinggebouw, onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Meer Pzn. Deze sprak een hartelijk woord van wel kom, in het bijzonder tot den heer Joh. Mensing, secretaris A. T. Bond. Verder wees de voorzitter op den merkwaardlgen tijd. welken men thans doormaakt, een tijd vol van problemen, welke medebrengen, dat de overheid steeds meer moet ingrij pen in de vrijheden van het volk. Daarbij 'herinnerde spr. aan de diverse crisiswet- ten, doch de bloemisterij was daar tot nu toe buiten gesloten doch daarvoor dreigt ook wat op saneeringsgebled. De voorzit ter bedoelde echter geenszins, dat van teeltbeperking geen gunstig resultaat ook voor de bloemisterij zou mogen verwacht worden. En in dat opzicht staat er ook voor ons wat te gebeuren; nieuwe bedrij ven zullen niet meer mogen worden inge richt en ook uitbreiding van de bestaande bloemisterijen zal aanstonds verboden zijn. Voor hetgeen de bloemist aan kassen materiaal gebouwd heeft vanaf Januari beloopt hij groote kans geen teeltvergun ning meer te krijgen. Sprekende over de verhooging van de minimum-prijzen der snijbloemen, werd daarvan geen heil verwacht; men ver kocht er toch geen bloem meer door, doch zeker minder, wanneer de prijs hooger werd. Voorts deed de voorzitter mededee ling van de oprichting van den Kring van Veillngsvereenigingen, omvattende onge veer 4000 leden. Hoewel de voorzitter meende, dat er nog weinig kracht van een dergelijke organisatie kan uitgaan, wilde ook .Bloemenlust" zich niet aan die orga nisatie onttrekken. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan het kan toorpersoneel, dat ongevraagd helpt wat het kan in de veiling gedurende den druk ken tulpentijd. De secretaris, de heer G. H. v. Iterzon, las de notulen welke onveranderd onder dank werden vastgesteld. Dan bracht de voorzitter in behandeling het jaarverslag met balans en exploitatie rekening 1933. Nadat enkele inlichtingen waren gevraagd en verstrekt, volgde goed keuring. Met groote meerderheid verleende de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel van het bestuur, om aan den Proeftuin te Aalsmeer een bedrag van f. 1000 tot- f. 2000 ter leen te geven voor den bouw eener kweekkas, onder voorwaarde, dat het geld renteloos werd verstrekt met een j aarlij ksche aflossing van f.200 tot f. 400. De heer Mensing gaf dan verslag der handelingen van den Aalsmeerschen Tuin- bouwbond over 1933. Ongetwijfeld geen opwekkend beeld, zoo zelde de heer Men sing, dat hij over het afgeloopen Jaar kon geven. De omzetten der vellingen liepen weer terug. nl. 10 pet. vergeleken bij 1932. Was de teruggang in 1931 bij 1930 verge leken 7 pet., 1932—1931 23 pet., 1933 gaf met 1930 een nadeelig verschil van 35 1/4 pet. Het eerste kwartaal van dit jaar bracht gelukkig weer een kleine kentering ten goedede heer Mensing hoopte, dat de kweekers daaruit weer nieuwen moed zou den putten. Als een gelukkige omstandig heid meende de secretaris te kunnen con- stateeren. dat de tuinbouwbedrijven zich reeds voor een goed deel hebben aangepast bij de gewijzigde omstandigheden. Dan werd besproken het Kweekerscrediet van de regeering, wat wel niet ideaal, doch zeker hulp in den hoogsten nood had gege ven; 83 credieten waren toegestaan met een totaal bedrag van f. 62.262. Verder gaf de heer Mensing een opsom ming van den arbeid door den A. N. B. in 1933 verricht in verband met den binnen- en buitenlandschen handel, terwijl tevens gereleveerd werd. dat talrijke excursies door deze organisatie in het afgeloopen jaar werden rondgeleid. In de verschillen de plaatselijke bloemistbedrijven werd in 1933 een som van f. 54.000 aan bouwkosten uitgegeven. In 1933 werden 66842, in 1933 73000 kisten bloemen verzonden; 21224 brieven en andere stukken hadden in 1933 het kantoor van den A. T. B. verlaten. De heer Mensing sprak in» zijn slot beschouwing den wensch uit, dat de eco nomische lijn zich thans reeds in opwaart- sche richting zou mogen bewegen en mocht het niet zoo zijn, dat de kweekers dan de moeilijkheden energiek zouden te gemoet treden om. uiteindelijk te zege vieren. De voorzitter bracht den heer Mensing een hartelijk dankwoord voor zijn jaarver slag. Verder deelde hij mede, dat aan Bloemenlust" over het eerste kwartaal 1934 de omzet f. 100.000 hooger was dan in hetzelfde tijdvak van 1933. Ook April gaf tot nu toe geen teruggang te zien in den omzet. De vergadering machtigde het bestuur tot het doen opbouwen van de onlangs af gebrande emballage-loods, in den trant, zooals het college zich dat voorgenomen heeft. Na rondvraag volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Tentoonstelling Bakkersvereeniging. In de Landbouw te Hoofddorp werd onder groote belangstelling een tentoon stelling gehouden, uitgaande van de Bak kersvereeniging „Haarlemmermeer". Deze tentoonstelling bevatte het werk van de leerlingen, die den in de bakkerij van den heer Gorthuis te Hoofddorp gehouden cur sus „Gameeren" hebben gevolgd. De voorzitter, de heer M. A. de Man, opende de tentoonstelling met een toepas selijk woord, waarna het werk werd bezich tigd. Er waren 19 leerlingen, waarvoor 3 prijzen beschikbaar waren gesteld. De jury kende deze als volgt toe: W. Roodenburg, le prijs: A. J. van Gent, 2e prijs en W. Vermeulen, 3e prijs. De leeraaT. de heer Jasper uit Leiden, sprak zijn leerlingen hartelijk toe. waarna het diploma werd toegezegd. Vervolgens werd het verdere tentoongestelde in oogen- scjaouw genomen, oa. brood, broodvlecht werk, suikerwerk en taarten. De avond werd verder doorgebracht met het verloten van eenige taarten en gereedschappen, onder het genot van een goed verzorgd stukje muziek door de Hoofddorpsche Gr- kestvereeniging. Den heer Gorthuis werd dank gebracht voor het vrijwillig afstaan van zijn bakkerij gedurende de wintermaanden en voor deze medewerking een keurige bloemenmand aangeboden. Ook tot den heer Jasper werd een hartelijk woord van dank gericht voor hetgeen hij heeft kunnen bereiken, terwijl hij namens het bestuur van de Bakkers vereeniging met bloemen en namens de leerlingen met een schilderij werd vereerd. HILLEGOM. Gemeente-versiering. Bij de Asselerbrug in den Stationsweg is, na vele jaren sukkelen een plantsoentje aangelegd. De muur van de oude huisjes is door heesters gemaskeerd. De oude heer H. Veldhuyzen van Zan ten, eertijds wethouder, is zeer ernstig ongesteld. Het driehoekje tegenover de Twent- sche Bank wordt gerestaureerd. Dit was noodig omdat de Hoofdstraat verhoogd is en de verharding met roode ketelas niet voldeed. Nu worden er roode tegels gelegd en zal een papiermand worden geplaatst. KATWIJK AAN ZEE. UITVOERING VAN DE CHR. ZANGVER. „HALLELUJAH". Een mooie avond! Deze gemengde zangyereeniging heeft in de Zaal van Prot. Belangen haar 34ste uitvoering gegeven. Onder leiding van haar ominenten directeur, den heer P. de Rook uit Leiden was zij in topvorm; in de jaar boeken der Vereeniging mag deze wel als een der best gegevene vermeld worden. Dit belooft veel voor de volgende, wanneer het 7de lustrum feestelijk herdacht zal worden! Ds. P. Pras sprak een inleidend woord, nadat eerst gezamenlijk gezongen was Ps. 146 1, begeleid door den heer Kr. Haasnoot op het kerkorgel. Spr. noemde het een voorrecht hier een kort openings woord te mogen spreken ter gelegenheid van deze uitvoering. Dat er in dezen tijd nog gezongen wordt is een zegen, daar er in deze donkere tijden, waar veel geleden wordt, zoo geklaagd wordt. WIJ zijn hier gekomen om te luisteren naar „Halle lujah", om den Heer te prijzen. Spr. hoopt, dat hierin een zegen zal gelegen zijn. Hij sprak een welkomstwoord tot den directeur P. de Rook, tot mej. De Roode, die den zang begeleiden zou en tot de soliste mevrouw VerloopKruijt en deelde mede, dat we gens 't overlijden van wijlen de Koningin- Moeder de soliste, in plaats van een drie tal Dultsche liederen, die op 't programma vermeld stonden, zou zingen „Van een Koningsvrouwe" en „Zalig zijn de dooden, die in den Heere sterven." Na allen een goeden avond toegewenscht te hebben, ging spr. voor in gebed. De heer De Rook nam met zijn koor nu de leiding over. De eerste nummers wer den a-capella gezongen; begonnen werd met den 122sten Psalm, van Sweelinck, ge volgd door „Zondagslied" van Ter Braake. Goed op dreef kwam het koor bij 't derde nummer „Daar is een lied" van Jac Bon set, dat zeer mooi klonk. Ook werd ver dienstelijk ten gehooge gebracht „Op het meer" van Mendelssohn. Verleden jaar heeft ..Hallelujah" daarmee op het te Lei den gehouden zangconcours in de eere- afdeeling den lsten prijs behaald. De twee daar gezongen nummers stonden nu ook op het programma, nl. het toen verplichte „Morgengebed" van Leo Mens en het vrije nummer .De Winter" van Philip Loots. Zij bewezen voldoende op welk hoog peil dit zangkoor staat. Wederom was de welwillende medewer king ingeroepen van mevr. VerloopKruijt als soliste en haar zang werd ten volste gewaardeerd; haar schoone stem blijft een ieder voortdurend bekoren. O.a zong zij het bekende lied „Van een Konings vrouwe" van Arnold Spoel, dat juist nu zoo toepasselijk was in verband met het heengaan van die „Vrouwe". Na de pauze begeleidde mej. De Roode de liederen voortreffelijk op de piano. Ge noemd mag worden „Eeuwig is God" van Verhulst, waar de sopraan, alt, tenor en bas soli uitmuntten. Wij zullen al de ge zongen liederen niet opnoemen, omdat de weergave van alle bijna zonder uitzonde ring voortreffelijk was Ds. Pras sprak het slotwoord. Spr. noem de het een kostelijk voorrecht naar deze liederen geluisterd te hebben. Hij bracht dank aan den directeur met zijn groote gaven, aan mej. De Roode voor haar zoo uitmuntende begeleiding, aan den schoo- nen zang van de soliste mevr. Verloop Kruijt en aan den organist den heer Haasnoot. Nadat staande gezongen was Gezang 96, sloot ds. Pras met dankgebed. De piano was uit het magazijn van den heer Nic. van Beelen. D. S. uit Rijnsburg deed bij de politie aangifte van het feit, dat twee onbekende personen uit baldadigheid in de Badstraat een vat petroleum, dat zich op een bakfiets bevond op de straat hebben geworpen, waardoor een hoeveelheid petroleum ver loren ging. Als de daders daarvan heeft de politie aangehouden P. v. d. P. en G. v. D. tegen wie ter zake van dat feit procesver baal zal worden opgemaakt. A. J. H. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn zoon is mishandeld door Van D. van den Sluisweg. N. H„ uit de Hessenstraat deed bij de jolitie aangifte van het feit, dat hij ge reten is door een hond van de gebrs. Den H. uit de Zuidstraat, waardoor hij werd gewond en zijn pantalon beschadigd werd. LISSE. Het Circus Armanda Roberti. Op een terrein van de Hobaho aan de Schoolstraat heeft het circus Armanda Roberti zijn eerste voorstelling gegeven. Velen hebben genoten van de dertig num mers, waarbij de paardendressuur een groote plaats inneemt. Het paardenspel in gijn ouden, romantischen vorm staat voor op, daarnaast zijn er acrobaten, clowns, rijwielkunstenaars enz. OEGSTGEEST. Geslaagde liefdadigheidsuitvoering. Ten bate van de plaatselijke afdeeling van het Nat. Crisis-comité gaf de Chr. Korfbal vereeniging ..Fiks" in samenwer king met de RK. Harmonie „Triumph" een uitvoering in het Patronaatsgebouw, dat voor dit doel welwillend was beschikbaar gesteld doo het RK. Kerkbestuur. De belangstelling voor deze uitvoering was buitengewoon groot. De geheele zaal was tot in alle hoeken bezet. Namens de organiseerende vereeniging ..Fiks" riep de voorzitter de heer H. F. v. d. Horst de aanwezigen een hartelijk wel kom toe. In zijn openingsrede herinnerde spr. aan de j.l. gehouden propaganda uit voering in „Irene" waar bleek, dat de be langstelling zóó groot was, dat overwogen werd een herhaling te geven van het dien avond opgevoerde blijspel: Hij, Zij en Hot tentot, .Spoedig werd dan ook besloten een opvoering aan het Crisis-comité aan te bieden, waarbij de R.K. Har. „Triumph" werd verzocht medewerking te willen ver-- leenen. Spontaan nam deze vereeniging een desbetreffend besluit, waaraan ook de directeur, de heer Jac. Kroon zich wilde verbinden. In de behoefte van een goede gelegen heid stelde het RK. Kerkbestuur het patro- naatsgebouw beschikbaar waarvoor spr. zijn hartelijken dank uitsprak. Direct daarop Werd een aanvang gemaagt met de afwerking van een afwisselend programma. De heer Jac. Kroon trad het ebrst op als viool-solist met een drietal welgekozen nummers, begeleid door den heer P. J. Eikerbout aan den vleugel. Inzonderheid noemen wij van hem .Traiimerei" van R. Schumann en het later op den avond gespeelde Frühllngs- lied" van F. Mendelssohn Bartholdy. Door de Fiks-leden werd het geestige blijspel in drie bedrijven: .Hij, Zij en Hot tentot" opgevoerd. De grime hiervan be rustte bij de firma Hoppezak. Tot in de kleinste bijzonderheden, in vlot tempo en zonder eenige storing van welken aard ook, is dit tooneelstuk op bijzonder te loven wijze ten uitvoer gebracht. Het daverend applaus dat opklonk is zeer zeker als een welverdiende belooning te beschou wen voor alle medewerkenden zonder uit zondering. Tusschen het tweede en derde bedrijf heeft de Harmonie ..Triumph" onder lei ding van den heer Jac. Kroon een viertal muziek nummers op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Getuige het applaus, waren de aanwezigen voor deze medewer king zeer dankbaar. Na afloop van het laatste bedrijf van het tooneelstuk sprak de voorzitter van het Crisis-comité, de heer H Ch. Gooszen. die met groote dankbaarheid herinnerde aan de begin Maart jl. gebrachte mededeeling van den heer T. van Egmond dat de Chr. Korfbalvereenlging .Fiks" voor het Crisis- comité een herhaling aanbood van het tooneelstuk Hij. Zij en Hottentot. Met nadruk zelde spr. dat hij dezen avond heeft mogen constateeren dat twee zoo uiteenloopende vereenigingen als .Fiks" en ..Triumph" door aangename samenwer king zoo verbazend vWl kunnen bereiken. Hij dankte allen en hdopte dat beide ver eenigingen op den ingeslagen weg mogen voortgaan. Loop der bevolking. Gevestigd: E. Hoogendoorn, arts, Nas- saulaan 33, van Leiden J. P. M. Men sing, ass. O. Inst., W. Spaargarenstr. 32, van Cairo Wed. G. Metzelaar geb. Ak kerman, Fred. Hendriklaan 33. van Am sterdam F. H. J. A. Wilmar. Rijnzicht- weg 46, van Leiden W. J. J. Tcttero, db. Koninginnelaan 6, van den Haag H. L. A. Gimberg. ingenieur, Terweeweg 69. v. Amsterdam M. Zettel, db., Regentesse- laan 28, van Leiden S. J. Hasselbach, Warmonderweg 80, van Leiden L. J. Chr. A. Gordon en vr„ Wilhelminapark 27 van Leiden W. J. D. Posthumus, oud kap. ter zee, Prins Hendriklaan 11, van Amsterdam A. Kapfenberger en gezin, schoorsteenbouwer, Sumatrastraat 12, v. Leiden. Vertrokken: G. H. Runneboom, verpl., van Endegeest naar Leiden. Rijnsburger- weg 10 M. E. Zaalberg, winkelj., van de Kempenaerstraat 23, naar Zoeterwoude H.R. F 5 M. G. Stipdonk, db., van Nas- saulaan 22, naar Sassenheim, Kerklaan 22 C. de Mooij en vr., groentenkoopman, van Rijnsburgerweg 76, naar Rijnsburg, B. Meijboomstraat 42 A. B. v. d. Meer, bankb., van Regentesselaan 10, naar Wa teringen. Kwintsheul A. v. d. Meer. van Regentesselaan 10, naar Sassenheim, Rusthoflaan 1 D. Ladan, verffabr.. van W. Spaargarenstr. 26. naar Leiden, Nieuw straat 11 I. Bregman, landbouwer, van Broekweg 5, naar Voorburg. Noordenburg- laan 48 C. A. A. Kerckhoff, koopman, van W. de Zwijgerlaan 22. naar Wasse naar, Amazonelaan 1 J. J. Versluijs, burg., van Leidschestraatweg 7, naar Oud Vossemeer. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelis Leendert Dorst, 73 jaar. Ondertrouwd: Pieter Schippers, 24 jaar en Alida Breedijk 25 jaar. RIJNSBURG. Jaarvergadering der Burgerwacht. De Rijnsburgsche Burgerwacht vergader de onder voorzitterschap van den heer J. Kromhout Jz. Deze opende met een harte lijk woord van welkom inzonderheid tot den burgemeester en herdacht het over lijden van HM. de Koningin-Moeder. Op zijn verzoek werd staande het Wilhelmus gezongen. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen door den secr. den heer Joh. Oudwater en werden ongewijzigd goedgekeurd. Deze bracht het jaarverslag uit, dat getuigde van een opgewekt ver- eenigingsleven en toenemende belangstel ling bij de schietoefeningen. Gememoreerd werd ook de verwisseling van den Com mandant. Door het bedanken van den heer C. Haasnoot is benoemd de heer J. Oud water. De penningmeester de heer J. v. Rootse- laar gaf een overzicht van de financiën. De inkomsten bedroegen f. 637.01; de uit gaven f. 438.22. dus een batig saldo van f. 198.79. De kas-controle-commissle ver klaarde bij monde van den heer G. Vos, dat alle bescheiden in dé beste orde zijn bevonden. Den penningmeester werd vol ledige décharge verleend IDe bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende heeren J. Kromhout Jz., Joh. Oudwater. C. Haasnoot en H. Ravens- bergen met bijna alg. st. werden herkozen. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer T. Heemskerk werd na eanlge stemmingen en een herstemming gekozen de heer Jo v. d. Gugten Wzn.. die zijn benoeming aannam. Hierna werd medegedeeld dat de schiet oefeningen te Katwijk 24 April a.s. zullen aanvangen, terwijl verschillende vereeni gingen werden genoemd, welker lidmaat schap onvereenigbaar is met dat der Bur gerwacht. De commandant gaf inlichtingen omtrent de a.s. schietwedstrijden Oja. ook die om den wisselbeker. Bij de rondvraag werden vra gen gesteld door de heeren G Vos. C. Zwaan en C. Wischmeyer, welke alle naar genoegen werden beantwoord. Daarna volgde de uitreiking van diplo ma's en prijzen in het afgeloopen Jaar ge wonnen. Tot slot de gebruikelijke verloting, waarna de voorzitter deze opgewekte ver gadering sloot. De verkoop van het Emma-bloempje beeft in deze gemeente f. 72.25 opgebracht. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Overleden: J. W. van der Voorn, 3 Jaar, z. van W. J. van der Voorn en H. A van der Zwaan Antje Broer. 5 Jaar, d. van J. Broer en D. Haak. Getrouwd: J. J. C. Floor. 28 Jaar en C. C. van Rtjsen, 31 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: P. A. W. Remmerswaal, Men- neweg 23. van Noordwijk A. W. J. Otto, Rusthofflaan 1. van Alkemade E. Zijer- veld. Hoofdstraat 106, van Lelden A. van der Meer en gezin, Rusthofflaan 3. van Oegstgeest A. M. Onderwater. Hoofd straat 355, van Lisse M. Koot. Klinken berg 13. van Alkemade W. C. J. Meijer. J. v. Beierenlaan 5. van Den Haag J. Domisse en gezin. Hoofdstraat 324, van Utrecht L. F van der Eist, Verl. Kerk laan 8. van Zoeterwoude. Vertrokken: C. C. van Rijzen, Kerklaan 80, naar Voorhout J. Wagemans. Zuider straat 8, naar Hlllegom S. Mahlszenoki, Hoofdstraat 302, naar Berlijn A. C. Was senaar. Hoofdstraat 190. naar Heemstede J. de Bruljn. Hoofdstraat 141. naar Hille- gom F. H. Staffelen. Burchtstraat 10, naar Loosdrecht J. Dekker. Kerklaan 51. naar Zevenbergen. Tentoonstelling in „Bloemlust". De commissie .Bloemlust" heeft gisteren een pernamente tentoonstelling voor afge sneden Narcissenbloemen geopend. Deze tentoonstelling is den geheelen dag ge opend en voor iedere belangstelldende gra tis te bezichtigen. Verschillende firma's hebben reeds aardige inzendingen gedaan het is dus zeker de moeite waard .Bloem lust" met een verzoek te vereeren. Naar wij vernemen zal er hoogst waar schijnlijk volgende week een .speciale" tentoonstelling van afgesneden Narcissen bloemen gehouden worden. De datum van aanvang zal door de commissie nog nader bepaald worden. Het zoontje van den heer V. viel te water, doch wist zich zelf te redden. Gevonden: een heerenhandschoen, een alpinomuts met speldje, een rood lede ren damestasch inhoud. Inlichtingen bij de politie. Zaterdagavond, halfacht zal prof. G. Wisse van Apeldoorn in de Chr. Geref. Kerk alhier een openbare tijdrede houden over het onderwerp: „Is de zaak van God bankroet?" De toegang is vrij. De publieke telefooncel aan de Têy- lingerlaan is thans voor het publiek open gesteld. De prijs der melk is alhier met 1 ct. verlaagd en bedraagt thans 9 cent per liter. o VEURLEIDSCHENDAM. Vergadering Kath. Middenstandsvereon. De kath. Jongeren Middenstandsvereen. hield 'n goed bezochte vergadering, waar in als spr. optrad de heer J. Mol. De voor zitter de heer W. Bleijs opende met de K.J.M.V.-groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer Mol. Deze zette in een gloedvolle rede uiteen het onderwerp „Waarom Middenstands organisatie. Opgegroeid in de K.J.M.V., aldus spr., is het te begrijpen, dat het mij genoegzaam bekend is, wat de taak der K.J.M.V. is en hoe moeilijk die taak is. Ongeveer 30 jaar geleden begon een groep Middenstanders met de organisatie eener vereeniging; dit werd toen belache lijk gevonden, doch na veel moeilijkheden te hebben overwonnen, slaagde men er in een organisatie te vormen, welke nu 20.000 leden telt. Om een sterke middenstands positie te krijgen, moeten uitgesloten wor den het groot kapitaal, warenhuizen enz. In duidelijke bewoordingen zette spr. uit een, hoe er moet worden samengewerkt op maatschappelijk economisch en zedelijk godsdienstig gebied om tot een stevige organisatie te komen. Wij moeten blijven streven, aldus spreker voor een publiek rechterlijke bedrijfsorganisatie, waarvan hij de bedoeling uiteenzette en daarbij aantoonde, hoe dit doel bereikt kan wor den. Spreker wijdde eenige woorden aan het middenstandsvraagstuk, wees op de gevaren, welke medewerken aan de ver zwakking van den middenstand en op het groote voordeel van gezamenlijke reclame. Hij keurde het cadeaustelsel af en merkte op, dat de maatregelen der regeering wel doeltreffend zijn. Tot slot zette spr. in het kort uiteen het gehouden congres in Den Haag. Gelukkig komt de middenstand tot bewustzijn en dit is duidelijk gebleken op dit congres. Laten wij allen medewer ken met alle mogelijke middelen ajn den opbouw en den bloei en groei van den middenstand. De spreker had een hartelijk dankwoord van den voorzitter en een dankbaar ap plaus der vergadering te accepteeren. Met een woord van dank en een aan- sporig tot daadwerkelijke medewerking sloot de voorzitter de vergadering. HEDEN. Haven 18b: V.V.S.O. Spr. P. J. Schmidt. 8 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 5 en 8 uur nam. Stadszaal: Concert Mij. voor Toonkunst en MIJ tot bev. der Toonkunst. 8.15 uur nam. Vrijdag. Den Burcht: Verg. van melkveehouders. 8 uur nam. BIOSCOrEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. „De twee weezen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Zijn zwaarste strijd." Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u. mm. „Uit het dagboek van een Vrouwenarts". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steen- straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. De politie heeft tegen eenige inwoners proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet voldoen aan de hen gezonden aan schrijving om voor 1 April j.l. te vellen iepenboomen. in verband met de iepziekte. De aanschrijving berust op de bepalingen aan de Boschwet. VOORSCHOTEN. In Hotel Deurloo is voor een geheel gevulde zaal met belangstellenden ver toond de film .B.O.S. Ijsberg" de span nende «xpedltiefilm, met mooie natuur opnamen. Aan de vertooning gingen vooraf een Journaal, enkele aardige teekenfilms en een uittreksel van de film „de begra fenis van H.M. de Koningin Moeder". Met groote aandacht is het programma ge volgd. o WARMOND. GEMEENTERAAD. Hulde gebracht voor aankoop „Eendenkooi" - Geldleening a f. 23.000. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Nadat de bijeenkomst was geopend en door den secretaris de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, deelde de voorzitter mede, dat de navolgende stuk ken waren binnengekomen: Een schrijven van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur afd. Warmond e. a., houdende verzoek tot wijziging der brand weerverordening met betrekking tot de vuilverbranding. Overeenkomstig het prae- advies van B. en W. werd dit schrijven naar hun College gerenvoyeerd om nader rapport. Een schrijven van Ged. Staten, houdende bemerkingen op de voorwaarden voor de levering van water door het ge meentelijk waterleidingbedrijf. Ook dit schrijven wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om praeadvies. Van deze gelegenheid maakte de heer Weyers gebruik om aan den voorzitter eenige inlichtingen te ver zoeken met betrekking tot de in deze ge meente opgeworpen kwestie inzake de af sluiting van de waterleiding van een huur der van een perceel, hoewel deze huurder de verschuldigde huur had betaald en ook bereid was de verschuldigde abonnements kosten inzake het waterleidingtarief te voldoen. De voorzitter gaf een uiteenzet ting van den loop dezer aangelegenheid, waarbij hij aantoonde dat, waar het huur betrof, een kwestie tusschen den huiseige naar en de gemeente, de gemeente alleen met den huiseigenaar te maken heeft, zulks conform de bestaande verordening en zich inzake de kwestie huurder en ver huurder geen partij mag en kan stellen. Nog was binnengekomen een schrijven van Ged. Staten, waarbij mededeeling werd gedaan, dat de begrooting voor het water leidingbedrijf dienstjaar 1934 was goedge keurd. Voorlezing werd gedaan van een ingekomen schrijven van het bestuur van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", waarbij deze instelling hulde bracht aan het initiatief tot aankoop van de eendenkooi. Deze daad, aldus dit schrij ven, is voor de gemeente in het algemeen en voor den middenstand in het bizonder van zeer groote beteekenis en het bestuur is er van overtuigd, dat, zoo deze kooi met de daaraan verbonden rechten, in parti culier bezit zou zijn gekomen, of mogelijk in het bezit van een andere gemeente, dit voor Warmond van onberekenbare schade had kunnen zijn. De voorzitter zoo wel als de heer Weyers deelen volkomen de zienswijze van De Hanze. Voor de ge meente. aldus de voorzitter, is het bedrag zeer zeker niet te hoog, want voor de ge meente stonden zeer groote belangen op het spel, hetgeen genoegzaam bekend is. Aan de orde kwam hierna de vaststelling van een instructie voor den gemeentebe steller. Deze instructie werd conform het Ingediende concept met alg. st. aange nomen Het hierna aan den Raad overge legde concept contract, houdende voor waarden tot verpachting van de Eenden- 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6