CORRESPONDENTIE. ARME BRUIN. Prijsraadsels! Is het een verrassing? Zeker wel hè. Ik heb maar gewacht tot de vacantie weer voorbij was, want ln de vacanties gaan er altijd zoovelen uit en die kunnen dan niet meedoen aan de prijs raadsels en dat is jammer. Wil iedereen nu alsjeblieft lezen wat ik bij de prijs raadsels heb geschreven, wie naam of leeftijd vergeet, mag niet meeloten, dat vertel ik toch immers iederen keer, dus willen jullie mij dat pleziertje wel doen, ik doe jullie het pleziertje van prijsraad sels, dus ierter wat, dat is eerlijk. Nu is iedereen natuurlijk weer naar school en de vacantiepret is uit. Het is bijna altijd prachtig weer geweest, dus jullie hebt wel kunnen genieten. Ziezoo, nu eens een heeleboel aparte antwoorden. Piet en Arie Smittenaar, ja hoor ik heb ook genoten van die mooie zonnige dagen. Annie van Weizen, zoo, heb je in de vacantie je prijs gelezen, ik ben blij, dat het zoo'n mooi boek is. Lies Deumer zoo, woon je nu in Leider dorp; ja dat Is zeker dichter bij Leiden dan Wissekerke. Ik heb vroeger in Leiden gewoond, maar het is al vele jaren ge leden dat ik in Leiderdorp ben geweest. Marius en Marjanna v. d. Anker, bij gewone raadsels mag dat gerust, samen onderteekenen, maar niet bij prijsraadsels. Met het zonnige weer ging ik lederen dag uit. Nel Wagemans. zoo'n fijne vacantie ge had? Goed kunnen genieten van al je poppekinderen. Gelukkig dat alle goud- vischjes nog leven; alleen de kikker dood. Time Deegenaars, liggen je broertje en zusje met roodvonk in het ziekenhuis, dan mag je ze toch zeker niet bezoeken. Wim Kruit, dat begrijp ik, dat je het mooi vond de kerk te Delft met den graf kelder. Lenl Groeneveld, als je dit leest, is het juist je verjaardag en ben je zeker aan het feestvieren als de kinderkrant komt. Hartelijk gefeliciteerd. Adriana Pison, ja dat zal wel heerlijk zijn. voortaan zoo'n groote tuin. Mocht je mee helpen om het kippehok af te breken; heb je ook al geholpen om het weer op te bouwen. Rietje La man, dat vind ik aardig, dat jij de verhaaltjes en versjes ook voorleest aan je broerties, dat vinden ze zeker erg prettig. Bep Vos, wat ben je toch ijverig aan het handwerken. Staat er een konijn op die nachtzak; hoe grappig. Jan Brokaar, doe je zelf ook aan voet ballen of luister je alleen maar naar den uitslag van de wedstrijden. Drietal de Geus, dat was een schrik toen jullie thuis kwamen uit Oegstgeest en niet in huis konden. Duurde het lang? Ja een eer'te schooldag na de vacantie is altijd wartat begrijpt iedereen wel, hoor. Eempien en Jo Wassenaar, zoo is Jo een week uit logeeren geweest; zeker wel pret tig. Luisteren jullie Zondags altijd naar de radio, maar toch zeker niet als het mooi weer is en je buiten kunt zijn. Rietje Trap, je hebt gelijk, de boomen, planten, bloemen verlangden erg naar regen, dat was te zien. Marietje en Nicolaas Verboom, neen het is nu niet bepaald een raadsel. Is het een aardige club' waar M. op is? Leeren jullie allerlei. Gaat Nico zoo graag naar school, dat is flink hoor. Henk Giliams, had je dat zelf geteekend, dan had je het heel goed gedaan, hoor. Is de kiespijn weer geheel over? All en Adri Crama, prettig gespeeld ln de vacantie? Zijn jullie maar samen, of nog meer kinderen thuis. Nico Koning en Henk Brandt, ik was heelemaal niet kwaad, omdat jullie er toch bij had geschreven, ik word heusch niet zoo gauw kwaad, geloof dat maar. Conny van Vliet, dat vind ik prettig voor je, die prijs voor den kalenderwed strijd. En heb je nu wat moois gekocht voor dat geld als aandenken daaraan. Vier zusjes Hartevelt. zoo is de kleinste de dikste, dan denk ik dat ze ook heel flink kan eten en dat is gezond. Henny van Wijk, natuurlijk mag je eerst wat. denken eer je je brief gaat schrijven. Ik lees altijd wat de raadseljeugd mij schrijft en daar antwoord ik dan op. Lientje Oostveen, als ik naar radio kan luisteren, dan is het naar mooie muziek of zoo. want voetballen heb ik geen lief hebberij in. Wat ben je gezellig aan het werken voor je poppen. Corrie Holleman, ik hoop voor je dat de zanguitvoering een prettige avond zal zijn. In 't kleine poppenledikant Ligt Bruin, de teddybeer. Hij is zoo ziek, die arme Bruin: Zijn hoofdje doet zoo zeer! En naast het bedje daar zit To; Ze past haar beertje op. Ze deed een zachten, warmen doek Om Teddy's berenkop. Zoo nu en dan, als Teddy huilt, Dan sust ze: Wees maar zoet! Kom. drink een beetje uit dit glas, Dat doet je stellig goed! (Nadruk verboden). Dan zingt ze Bruin een liedje voor Of stopt hem warmpjes in, En Bruintje kijkt haar dankbaar aan; Zoo is 't wel maar z'n zip! De and're poppen, heusch, 't is waar! Die zijn een beetje kwaad, Dat moeder To den teddybeer Maar zoo verwennen gaat! Doch Tootje zegt: Foei, schaam je wat!| De teddybeer heeft pijn En voor een zieke kun je heusch Toch nooit te vriend'lijk zijn! RO FRANKFORT-WERKENDAM. I Sientje Timmermans, ja, ik had ook goede Paaschdagen, kalm maar gezellig en het was gelukkig mooi zonnig weer. Jopie Brilman, ben je zoo prettig uit logeeren geweest. Ben je heelemaal per auto gegaan en dus met de auto op de pont? Wim Broekema, zoo, heb je je vaders verjaardag zoo prettig gevierd, en mocht je toen ter eere van het feest zoo lang opblijven. Marie Voorzaat en Annie Cats, zijn jullie samen gaan wandelen en fietsen in de vacantie. wonen jullie ook dicht bij el kaar? Jo en Kitty Dreef, zeker mogen jullie samen insturen. Gelukkig dat Jo nu weer beter is. Janna Schinkel, aardig dat je uit lo geeren bent geweest. Heb je familie wo nen in Kamerik? Piet van Schayk, in de vacantie mag je gerust eens overslaan. Wilhelmina en Beppie Groenhuyzen, hè wat trof dat slecht dat jullie allebei roode hond had, nu heb je heelemaal niet uit kunnen gaan in de vacantie, dat was jammer. Drietal Mulder en Theo Swaak, ik miste jullie al een heele poos en dacht al aan zieken. Wordt kleine Tonnie al zoo aardig. Wim Clements en Johan Bey, dat raad sel heeft er al eens ingestaan. Mijntje v. d. Berg, zóóveel uitgeweest in de vacantie, dan zal je wel hebben ge noten, denk ik. Hennie de 'lEcluse je schreef wel dat het zoo druk was, maar vertelde niet of je de stoet goed hebt gezien. Paula en Edward ten Hooven, zoo was Paula naar Amsterdam en heeft Eduard het toen maar alleen gedaan, dat is flink hoor. Toosje en Beppie Bouter, wat een ar- dig kiekje van jullie beiden wel bedankt er voor. Men mag vanaf 7 jaar meedoen, want anders is het nog te moeilijk. Wan neer wordt Beppie 7 jaar? Claslena Möhlman en Petra v. Waveren, zeker mogen jullie de brieven in dezelfde enveloppe doen. Zitten jullie op school in dezelfde klasse? Mientje van Riet, ik merk wel dat jij een heel prettige vacantie hebt gehad en I blij was dat het steeds zulk mooi weer was I Triny en Hendrientje Blotkamp, zijnl Jullie nu al bruin verbrand van de zon, dat is gauw hoor, jullie loopen dan ook zeker altijd met bloot hoofd in de zon. Stientje Griffioen, alleen op het laatst I dei vacantie wat regen dus we hadden niet te klagen, niet waar? Cor en Henk Bousie. ik ben gelukkig niet I ziek en bij mooi weer mag ik uit, maar ik moet altijd heel voorzichtig zijn. Bep en Wim Nieboer, op dat eene wat I Bep mij verleden week schreef, heb 11c toen niet geantwoord, want ik antwoordde aan niemand apart, maar ik vond het erg vervelend voor je. Lilly van der Leeuw, 2 van je 3 raad sels kan ik gebruiken, maar voorloopig I geen nieuwe sturen, ik heb er nog genoeg Martin van der Meer, als je een nieuw raadsel instuurt, dan moet je er meteen de oplossing bij schrijven. Jaantje en Bep Braxhoven, je hebt ge lijk, 's winters doen er veel meer kinde ren mee, wel tweemaal zooveel als 's zo mers. Cisca van Gijzen, nog wel gefeliciteerd hoor. Wat heb je veel cadcaux gehad. Ik wist niet dat je al 2 maanden niet naar school had mogen gaan. Van harte beterschap hoor. Martha van Dam, ja dat weet ik dat alle schoolkinderen een portret van de Koningin Moeder hebben gekregen. Vond je het Paleis mooi, ik begrijp dat je dat mooier vclid dan de Gevangenpoort. Viertal van Vliet, aardig als jullie voortaan ook mee mogen doen met die handwerktentoonstelling van de buurt- vereeniging. Doet maar allen goed je best voor dé prijsraadsels en leest goed alles wat ik er bij schreef. Hartelijke groeten van, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 42,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16