TOM DE NEGERJONGEN- LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 12 AprO 1934 AUTO-ROUTE DOOR DE BLOEMBOLLENSTREEK RECHTZAKEN. INGEZONDEN. LAND- EN TUINBOUW. KERK- EN SCH00LNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. ZONDAG DE EERSTE „BOLLENDAG". Het groeizame weer van de laatste dagen vettigt de verwachting, dat het reeds a.s. Zondag een „bollendag" zal zi)n, hoewel men de schoonste bloemen en dus de grootste drukte eerst op Zondag 22 April verwacht. Alle narcissen, zeer veel hyacin then en ook de eerste tulpen zullen dan ln eersten bloei staan. De narcissen zal men vooral ten Zuiden van Sassenheim aan treffen, terwijl van de hyacinthenvelden Lisse en Hilllegom het middelpunt vormen. In verband met de door velen te maken plannen voor een bollentocht, lijkt het aanbeveling te verdienen, hun, die van plan zijn met een auto den tocht te onder nemen, eenlge aanwijzingen te geven om trent de wegen, waarlangs men het best kan rijden om zoo veel mogelijk van de kleurrijke velden te genieten. Een alleraardgste tocht is b.v. de vol gende: Van hier uit eerst rechtstreeks over dea Rijksstraatweg tot ongeveer 3 K.M. voor Haarlem waar men den weg naar Aerden- hout (Zandvoort) inslaat, óm dezen te volgen tot de spoorbaan en dan links af te slaan. Op dezen weg krijgt men reeds een voorproefje, van wat straks de bollenvelden te zien zullen geven. Men blijft rechtdoor rijden totdat de weg, welke eerst naar rechts is afgebogen en over den spoorbaan geleid wordt, op een viersprong uitkomt. Hier buigt men scherp links af tot men na weer de spoorbaan gekruist te hebben den rijksstraatweg HaarlemLeiden, Iets be noorden Hillegom bereikt. Rechtsaf en Hillegom doorrijden tot men links van den weg (ongeveer aan het Zuideinde van het dorp) de RX. kerk ziet. Tegenover deze kerk (dus aan de rechterzijde van den weg) slaat men de Veenenburgerlaan in. Deze weg ligt hoog boven de velden uit en aan weerskanten kan men volop van de bloeiende hyacinthen genieten. Na 0.8 K.M. volgt een driesprong. Rechtsaf moet men de Loosterweg III volgen, na brug (0.9 K.M.) links afslaan (Beeklaan) en bij de spoorwegovergang rechtuit blijven rijden. Na 1 K.M. (bij de school) kan men rechtsaf slaande en dadelijk daarna links gaande over een zeer goeden weg Noordwijkerhout bereiken. Wie echter niet op ziet tegen het rijden van een slechten weg, welke echter een prachtig onderdeel van een bollenvel- denbezoek kan uitmaken, rijdt rechtuit. Aan het einde van dezen weg (2 K.M.) rechtsafslaan naar Ruygenhoek (0.7 K.M.) Hier linksaf naar Noordwijkerhout (3.7 K.M.) Bij driesprong rechtshouden naar Noord- wijk. Binnenweg volgen tot Noordwijk .(3 5 K.M.). In Noordwijk bij Handwijzer linksaf tot de trambaan. Trambaan volgen tot wacht huisje (links). Hier zet men de auto even aan den kant van den weg en gaat te voet de Prins Hendrikstraat in. Deze voert naar een hoogte, vanwaar men een prachtig uit zicht krijgt over de bollenvelden. Op den achtergrond ziet men de kerk en huizen van Noordwijk. Van Noordwijk volgt men den weg naar Voorhout (2 K.M.). Hier linksaf naar kwee- kerij 't Soldaatje. Bij deze kweekerij recht door rijden tot vierde zijweg rechts. Deze inslaan tot Lisse. Linksaf straatweg volgen in de richting van Hillegom. Voorbij de bocht bij de steenfabriek (links), de weg links inslaan tot driesprong. Rechts de Veenenburgerlaan oprijden tot Hillegom. Deze tot het einde toe volgen. Men bereikt dan bij Hillegom weer den grooten weg. Het ligt voor de hand, dat deze route voor tal van grootere en kleinere Wijzigin gen vatbaar is. Zij kan echter goed als basis voor het voorgenomen bollenvelden- bezoek dienst doen. Een goede raad is echter bij een bezoek aan de bollenvelden de binnenwegen vooral niet te vergeten. Deze doen de natuurlief hebbers oneindig meer genieten, dan de uitzichten, welke men van den grooten weg af op de bollenvelden heeft. Een tweede raad: Rijdt bij groote drukte vooral voorzichtig en volgt stipt de even tueel door de politie te geven aanwijzin gen! De waarschijnlijke bloeitijden voor de verschillende bolgewassen zijn: Narcissen: 120 April; Hyacinthen: 5 25 April; Vroege tulpen: 15 Aprilbegin Mei: Late tulpen: begin Mei25 Mei. Tot slot zij er nog op gewezen, dat dit jaar de bollenvelden niet het schouwspel van andere jaren zullen bieden. Men zal n.l. tusschen de bloemtapijten in, velden braak zien liggen. Dit houdt verband met de bollenvernietiging, welke door de Regee ring is voorgeschreven teneinde de bollen- cultuur te saneeren. De export was n.l. veel te klein in verhouding tot de teelt, zoodat de bollenstreek aandrong op Regeerings- steun. Teneinde het evenwicht te herstel len greep de regeering in en bepaalde, dat groote partijen bollen vernietigd moesten worden. o GEEN POLITIEK IN DE RECHTSZAAL. PRESIDENT ONTNEEMT DEN VERDEDIGER HET WOORD. Incident voor bet Haagsche Hof. In de namiddagzitting van het Haagsch Gerechtshof werden gisteren een aantal kleinere zaken ln hooger beroep behan deld, o.m. die van den grossier C. van der L. uit Lelden appellant van een vonnis van den politierechter waarbij hij ter zake van mishandeling tweemaal gepleegd, is ver oordeeld tot een geldboete van f. 10 subs. 10 dagen. Verdachte zou op zekeren nacht na een woordenwisseling met zijn bovenburen den heer W. P., en diens schoonvader I. P., een slag in het gezicht hebben gegeven. Deze zaak, waarin Mr. Tj. P. Schaper te Leiden als verdediger optrad, gaf gedu rende het getuigenverhoor eenige malen aanleiding tot interventie van den presi dent Mr. E. Jellinghaus, welke ten slotte eindigde met het ontnemen van het woord aan de verdediging. Mr. S. stelde n.l. den eersten getuige W. P. de vraag of hij communist was, waarop de president tusschenbeide kwam en zelde, dat hij deze vraag niet kon toelaten omdat dit niet ter zake dienende was. Ditzelfde geschiedde toen Mr. S. de vraag stelde of de getuige naar Londen was geweest en al daar in het proefproces Van der Lubbe als getuige was opgetreden. Mr. S. zeide daarop dat hij zijn taak als verdediger zou vervullen zooals hij die zag. President: „U loopt dan groote kans dat het hof zal weigeren U aan het woord te laten". Mr. S.Als U mij niet wilt laten uitspre ken dan zal ik de verdediging neerleggen. President: Ja, dan doet U dat maar. Vervolgens stelde Mr. S. vragen omtrent het schrijven van de woorden: „koopt niet bij fascisten" op den stoep van verdachte. President: Hoe komt U daarbij? Uit de stukken blijkt van dat alles niets. Als Mr. S. doorgaat met dergelijke vra gen te stellen, zegt de president: U komt hier met allerlei dingen waarvan niets vaststaat. Mr. S.: Het is hier Juist de auctor intel lectualis, die Advocaat-generaal: Hoe weet U dat? Toch niet uit de stukken Presdent: Als U zich niet bij de zaak kunt bepalen, moet U de verdediging liever .neerleggen. Mr. S.: Maar ik heb toch zeker als ver dediger het recht de vragen te stellen, zooals ik die wil. U kunt zeggen, dat U ze niet toelaat. Ook bij het verhoor van den tweeden getuige, die eveneens door ver dachte zou zijn mishandeld heeft een der gelijke woordenwisseling tusschen den pre sident en den verdediger plaats en toen Mr. S. opnieuw de zaak Van der Lubbe ter sprake bracht, zeide de president dat het Hof van oordeel was dat den verdediger het woord moest worden ontnomen. Deze wilde zich aanvankelijk verwijderen, doch nam daarop weder plaats in de advocaten- bank. Nadat de advocaat-generaal bevestiging van het vonnis had gevraagd, zeide de pre sident den verdediger gelegenheid te wil len geven zijn pleidooi te houden. Mr. S. ving toen aan met te wijzen op de vroeger bestaande tegenstellingen tusschen kapitaal en arbeid, zooals die in de ge schriften o.a. uit het werk van Troelstra en anderen werden belicht. Deze tegen stelling. zeide spr., is geleidelijk meer uitgesloten om plaats te maken voor die tusschen communisme en fascisme. Mr. Schaper wilde hierop nader in gaan, doch Mr. Jellinghaus hamerde en zeide: Mijnheer de verdediger luistert U nu toch eens even. U kunt de verdediging voeren, zooals U die goeddunkt mits U maar bij de zaak blijft, maar het hof gaat er niet mede accoord, dat U hier over poli tieke onderwerpen, zooals communisme, fascisme en straks misschien over anti semitisme gaat spreken, terwijl dit niets, maar dan ook niets met deze zaak uit staande heeft. Voor het laatst wijs ik U er op dat, U dat nalaten moet. Toen Mr. S. evenwel doorging met op dezelfde wijze de verdediging te voeren, zei de president „nu heb ik er genoeg van, ik ontneem U verder het woord, waarop de verdediger ging zitten. Mr. Jellinghaus vroeg vervolgens den verdachte of deze nog iets in het midden te brengen had, waarop deze eenige nadere toelichting gaf. Toen tijdens dit verhoor Mr. S. tusschen beide wilde komen, verbood de president hem verder het woord te voeren. Het hof bepaalde hierop het arrest op 25 April a.s. DE ADVOCATEN BIJ HET ONNES-PROCES. Hun bewegingsvrijheid blijft beperkt, behoudens souplesse die de president zal blijven toepassen. Dinsdag werd de ochtendzitting van het Onnes-proces te Amsterdam besloten met een heftig incident tusschen mr. Kokosky en den president der Vijfde Kamer, mr. J. G. de Vries. De President had, zooals men zich her innert, den veldwachter opdracht gegeven ook de tweede deur, die toegang geeft tot de zittingszaal af te sluiten. De eerste, die door dezen maatregel werd getroffen, was mr. Kokosky, die zich uit de zittingszaal wilde verwijderen, daar besprekingen op zijn kantoor zijn aanwezigheid daar nood zakelijk maakten. Op uitdrukkelijk en her haald verzoek van mr. Kokosky weigerde de President de deur te doen ontsluiten, zoodat hij de zitting tot de pauze moest blijven bijwonen. Het gevolg was, dat de verdedigers in de zaken, samenhangende met de Onnes-zaak, zich dermate in hun bewegingsvrijheid beknot gevoelden dat zij unaniem besloten, de zittingen niet eerder weer bij te wonen, dan dat het conflict was opgelost. Mr. Kokosky en de overige advocaten wendden zich tot den Deken van de Orde, mr. Worst. Deze stelde zich op zijn beurt weer in verbinding met den President, mr. de Vries, waarmede hij over de kwestie een uitvoerig onderhoud had. De Deken heeft het resultaat van dit onderhoud aan de be trokken advocaten medegedeeld. De President beschouwt alle- advocaten, die niet direct als verdedigers optreden, als (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE ONTEIGENING. Geachte Redactie, Met belangstelling heb ik het stukje ge lezen van den heer J. J. de Cler naar aan leiding van mijn beschouwing over de ont eigening. Ik moge het volgende opmerken: le. Het spijt mij, dat de heer De Cler mijn kwaliteit van advocaat in het debat heeft gebracht. Ik heb zulks zorgvuldig vermeden en meen volkomen objectief te zijn gebleven; 2e. De heer De Cler wenscht den Kan tonrechter te zien optreden inplaats van de Rechtbank. In principe kan ik in de liierbedoelde gevallen hiervoor voelen, al is het niet de bedoeling van den wetgever geweest. Practisch zou het wellicht mo gelijk zijir, omdat art. 43 van de wet op ue rechterlijke organisatie de gelegenheid openstelt om in alle gevallen, welke voor dading vatbaar zijn, de beslissing van den Kantonrechter in te roepen. De vraag is of de Kantonrechter niet zal zeggen, dat deze zeer bijzondere uitzonderingsbepaling alleen geschreven is voor die geschillen, waarin partijen rechtstreeks en zonder meer samen naar hem toekomen om hem een beslissing als „vrederechter" te vragen. In de onderhavige gevallen toch zal het wenschelijk blijven, dat ook voor den Kantonrechter een toelichting plaats vindt door advocaten over de juridische problemen, welke voor de partijen van be. teekenis kunnen zijn. M. i. elscht juist de rechtszekerheidvoor de eigenaren, dat een dergelijke toelich ting plaatsvindt. 3e. Inderdaad zullen, in dit systeem, als de Kantonrechter wil medewerken, de kos ten minder worden; de Rechtbankkosten (griffie en procureur) zullen worden ver meden en de deskundigen en advocaten, die zich niet behoeven te verplaatsen, zullen met kleinere honoraria tevreden kunnen zijn. 4e. Mij is niets liever dan dat de des kundigen den eigenaren een goed hart zullen toedragen, maar zij zijn dan niet onpartijdig. Als een advocaat, zooals de heer De Cler schrijft, de Rechtbank cle mentie vraagt voor zijn cliënt (dit komt natuurlijk alleen in strafzaken voor) is hij ook niet onpartijdig. Dit is ook niet de rol van den advocaat, deze moet partijdig zijn en voor zijn cliënt een zoo goed mo gelijk resultaat zien te bereiken. Resum eerend Het systeem van den Verhuurdersbond (benoeming deskundigen door den Kan tonrechter) plus toelichting door advo caten voor deskundigen, aangevuld met het systeem van den heer De Cler (be slissing door den Kantonrechter) plus toelichting door advocaten voor den Kantonrechter is een aanbevelens waardige oplossing, indien althans de Kantonrechter op grond van het hier- bovengenoemde art. 43 R. O. wil mede werken. De eigenaren hebben op deze wijze dezelfde waarborgen, welke de Onteigeningswet geeft, volgens een in derdaad eenvoudigere en goedkoopere methode. Ik heb mij in verband hiermede tot den Kantonrechter gewend met de vraag of Z.E.A. voor eenige onteigeningen, welke door mij worden behandeld, bereid zou zijn mede te werken, indien ik met de Ge meente niet in der minne tot overeen stemming kom en indien ook de Gemeente dezen weg zou willen volgen. Het resultaat hiervan hoop ik nader mede te deelen. NORD THOMSON. belangstellende toeschouwers. Voor hen blijven de ordemaatregelen, zooals die reeds van den aanvang af gelden, toege past. Voor mr. Muller Massis en mr. Kap- peyne gelden de ordemaatregelen niet. In den loop van de verschillende zittin gen is deze toepassing echter aanmerkelijk soepeler geworden. Deze souplesse zal de President ook in de toekomst laten voort bestaan. Tot zoover het resultaat der besprekin gen. De verdedigers van Koning. Wit- braad. kortom van alle bijfiguren blijven dus in hun bewegingsvrijheid beperkt door de ordemaatregelen, welker soepele toe passing ieder oogenblik weer in een zeer strenge handhaving kan omslaan. De verschillende advocaten zullen be raadslagen, welke houding zij zullen aan nemen. GEHEIME DISTILLEERDERIJ TE NIEUWKOOP. In Februari van het vorige jaar werd op de boerderij van de Wed. J. J. van den B. in den Haak te Nieuwkoop een distll- leertoestel met een hoeveelheid gedistil leerd gevonden en in beslag genomen. De wed. Van den B. werd door de Recht bank te Utrecht veroordeeld tot een geld boete van f. 120 en haar zoon J. Th. van den B. wegens het vervaardigen van een distilleertoestel en het stoken van gedis tilleerd tot 2-maal 3 weken gevangenis straf. Van dit vonnis gingen beide ver dachten in hooger beroep en deswege stonden zij terecht voor het Gerechtshof te Amsterdam. De wed. Van den B. hoorde thans f. 200 boete tegen zich eischen, ter wijl tegen den zoon bevestiging van het vonnis van de Rechtbank te Utrecht werd gevraagd. De uitspraak is bepaald op 24 April a.s. Zooals wij reeds eerder berichtten, is de vorige week wederom op de boerderij van de Wed. Van den B. een distilleertoestel met toebehooren in beslag genomen; dit zal waarschijnlijk wel geen goed aan de zaak gedaan hebben. o VALSCHE BONS UITGEGEVEN. In hooger beroep stond terecht de 47-jarige schoenmaker J. D. uit Stomp- wijk, die door den Politierechter was ver oordeeld tot 3 maanden gev.-straf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder bijzondere voorwaarden. De offi cier van Justitie was van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Verd. had bons laten vervaardigen en deze ter inwisseling aangeboden bij de firma Bieslot te Leiden. De adv.-generaal vroeg vernietiging van het vonnis van den Politierechter en eischte tegen verd. 2 j maanden gev.-straf. Vonnis 25 April a.s. MELKPRIJS. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend dat voor de periode van 15 tot en met 21 April 1934 de prijs voor 't taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regee- ringscontract, is bepaald op 4 3/4 cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwallteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van 1/4 cent. De afdracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2'/t ct. per liter. o UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Nieuwe minimum-prijzen vastgesteld. De minister van economische zaken heeft in het Bloembollensaneeringsplan 1933 (export) nieuwe exportprijzen vast gesteld voor wat den kleinhandel betreft, alsmede nieuwe minimum-prijzen voor de uit te voeren bollen op de binnenlandsche markt. o VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Heb een Azalea behandeld volgens voorschrift. De plant heeft weinig blad, terwijl de knoppen op één hoogte blijven. De plant heeft iets armoedigs over zich. Hoe te handelen? W. B. te L. Antw.: Vermoedelijk heeft uw plant't in den vorigen zomer wat armoedig ge had. Zoodra u ziet dat de knoppen merk baar zwellen, geef dan in water opgeloste bloemenmest en geregeld dagelijks water. Maak dagelijks de bladeren en knoppen vochtig, liefst met lauw water. Verder kunt u er nu niet aan doen. Vraag: Hoe met kunstmest te mes ten een land, waarvan de helft met aard appelen en de helft met groenten moet worden beteeld? A. T. te L. Antw.: Mest het gedeelte, waarop aard appelen zullen worden geteeld met (per 10 vierk. Meter) 3 ons Chillsalpeter, 6 ons superfosfaat en 8 ons patentkall. Spit deze meststoffen in. Geef het gedeelte, bestemd voor groententeelt op dezelfde oppervlakte 6 ons Chili, 8 ons superfos faat en 10 ons patentkali, eveneens geza menlijk uitstrooien en inspitten. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw." GEREF. KERKEN. Tweetal: te Wanswerd J. Koppe te Wa genborgen en I. Wolff te Mussel. Ds. P. M. EIGEMAN. A.s. Zondag viert ds. P. M. Eigeman, Ned. Herv. predikant te Willemstad, zijn 40-jarig ambtsjubileum. Paulus Marius Eigeman werd 17 Mei 1867 te Leiderdorp, waar zijn vader predi kant was, geboren en studeerde aan de gymnasia te Utrecht en Kampen en aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1893 candidaat geworden in Zeeland, aan vaardde de jubilaris 15 April 1894 het predikambt bij de Ned. Herv. Gem. van Nigtevecht, waar zijn vader, toen te Nieuw-Loosdrecht. hem bevestigde en waar ds. Eigeman intrede deed met Rom. 1 11 en 12. In 1900 vertrok de jubilaris naar zijn tegenwoordige gemeente, waar ds. B. de Planque van Zelhem hem beves tigde en waar ds. Eigeman intrede deed met Hand. 10 29. Ds. Eigeman is praeses vtn het classicaal bestuur van Breda en praetor van den ring Willemstad. In zijn woonplaats is hij eere-voorZitter van de Chr. Hist. Kiesvereeniging. De jubilaris is voornemens a.s. Zondag middag 'n gedachtenisrede uit te spreken. VOOR VRIJDAG 13 APRIL. Hilversum, 301 M. 9.00: VARA. 12.00: AVRO. 4.00: VARA. 8.00: VPRO. 11.00: VARA. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgen wijding VPRO. 10.15: Declamatie R. Numan 10.30: Orgelspel C. Steyn 11.00: Vervolg declamatie 11.20: Netty Klos (sopraan) en J. Jon (piano) 11.30 Gr.pl. 11.36: Vervolg zang 11.50: Gr.pl. 12.00: Concert door de „Min- streels" 2.15: Gr.pl. 2.30: Causerie door K. J. Budde 3.00: Pianorecital d. Theja Schwartz 3.30: Gr.pl. 4.00 Gr.pl. 4 30: Voor de kinderen 5.30: Gr.pl. 5.45: Klein VARA-ensemble o.l.v. F. Bakels 6.30: Gr.pl. 6.45: Sportult- zending 7.00: De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst, m.m.v. A. de Booy (zang) 7.30: „Een halve eeuw socialistische ar- beidersstrijd", causerie en Gr.pl. 8.00: Causerie Ds. D. Bakker 8.30: Pianore cital Jan Couvée 9.00: Causerie Prof. Dr. J. Lindeboom 9.30: Vervolg piano recital 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10.15: Causerie Ant. Donker 11.00: Gr.pl. Huizen, 1875 M. Algemeen Program ma verzorgd door de NCRV. 8.00Schrift lezing en meditatie 8.159.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. K. Fern- hout 11.00: Ensemble v. d. Horst 12.15: Gr.pl. 12.30: Vervolg ensemble v. d. Horst 1.30: Zang door W. Snoeks (tenor) m.m.v. M. Jansen (piano) 2.30: Chr. Lectuur 3.00: Concert door het Haagsche Trio 5.00: Orgelspel D. Lincy 6.00: Gr.pl. 6.30: Causerie A. J. Her wig 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gr.pl. 7.30: Literaire causerie 8.00: Orat. „Jephta" van Handel. M.m.v. To van der Sluys (sopraan), M. Reidel (alt), L. v. Tulder (tenor), N. Schey (bas), Oos- terbeeksche Zangvereeniging „Kunst ver edelt", Arnhemsche Orkestvereen. en G. Dekker (piano). Leiding: Co van Beinum. Ca. 9.20—9.40: Vaz Dias 10.20—10.30: Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein cn berichten 11.0511.20: Lezing 12.20: Orgelspel A. Stephenson 12.50: BBC-dansorkest ol. v. H. Hall 1.35: Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge 2.20: Concert door D. Donaldson (sopraan), H. Just (cello) en K. Thomson (piano) 3.20: Gr.pl. 3.50: Ch. Manning en zijn orkest 4.50: E. Colombo en zijn orkest 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Zang dooi G. Parker (bariton) 7.10, 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20: 33C-orkest o.l.v. S. Robinson 9.20: Berichten. Lezing. 10.00: „Doctor Faustus", spel van Chr. Marlowe 11.1512.20: Harry Roy en zijn band. Parijs „Radio-Paris". 1648 M. 6.20 en 7.20: Gr.pl. 11.20: Joodsch concert 11.50: Erettly-orkest 8.05: „Mercadet", spel van Balzac. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 f Concert uit rest. „Wlvex" 2.204.20: C. Rydahl's orkest 7.20: Jutlandsche Bij eenkomst 9.35: Gr.pl. 9.50: Mando- llneconcert door Trio 10.2011.50: Dans muziek o.l.v. O. Lington. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50: Gr.pl. 11.20: Omroeporkest o.l.v. Sey- fert! 12.20: Sted. Orkest te Remscheld 0.1.v. Oberborbeck 3.20: Gevar. concert. 4 35: Concert 6.20: Weragkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 8.30: „Bastien und Bas- ttenne", opera van Mozart. Microfoonbe werking en regie: Gehly. Muzik. leiding: Kühn 10.20—11.50: Omroeporkest oi.v. Rischka. Rome, 421 M. 8.05: Concert m.m.v, orkest, sopraan en viool 8.50: Radio- tooneel 9.40: Vervolg concert. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 11.20: Omroepkleinorkest 12.30: Gr.pl. 4.20: Dansmuziek 5.20: Gr.pl. 5.50: Om roepkleinorkest 7.20: Dansmuziek en Radiotooneel 9.30: Gr.pl. 404 M.: 11.20: Gr.pl. 12.30: Omroep kleinorkest 4.20: Omroeporkest o.l.v. André 5.35 en 5.50 en 6.20: Gr.pl. 7 20: Voor Oud-Strijders: Militair concert 9.30: Gr.pl. 9.45—10.20: Orkestcon cert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: „In Sachen: Wollhandkrabbe", hoorspel van R. Kinau 8.25: Concert uit Breslau o. l.v. P. Richter 9.20 en 10.05: Berichten. 10.2011.50: Populair concert uit Bres lau o.l.v. G. E. Rischka. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 13 April. lste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 3.05afl.Luxemburg 9.20—14.30: Langenberg 14.3015.20: Kalundborg 15.20—17.20: Langenberg - 17.20—19.35: Brussel VI. 19.35—22.20: Warschau 22.20—afl.: Deutschl.sender. 4de Programma: 11.2016.35: Daventry 16.35—20.00: Londen Reg. 20.00 23.00: Locale uitzending waaraan mede werken: I. The Blue Rhythm Boys, o.l.v. den heer Jac. Smit (amusementsmuz.) H. De heer S. Ouwerkerk (plano) III. De heeren W. Stouten en B. Langenzaal (xy- lophoon-muziek) 23.00afl.: Daventry. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijziging voorbehouden. 235. En niet lang hadden ze allen zoo geloopen, of daar kwam hen een mooie boom in den weg, prachtig geschikt voor het doel. Toen de mannen ervoor waren, sloeg Tom zijn tak om den stam, die er in paste alsof hij er voor gegroeid was. Maar o wee. Wat er nu gebeurde, had Tom niet bedoeld. 236. Voor iemand wist wat er eigenlijk aan de hand was, voelden de mannen, hoe hun de kooi uit de handen werd gerukt. Ze waren natuurlijk, onkundig van wat Tom had uitgehaald, doorgeloopen. maar de kooi kon niet verder, doordat het touw strakgespannen stond. En daardoor ge beurde het ongeluk. Een vreeselijk gekraak klonk ,als van brekend hout, en de man nen stoven verschrikt uit elkaar. M

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11