HONIG'S GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 3 Aprfl 1934 BINNENLAND. SPORT. AGENDA. DE ECONOMISCHE BETREKKINGEN TUSSCHEN JAPAN EN NED.-INDIË. De onderhandelingen met Nederland. Men meldt ons uit Tokio: Haruichi Na- gaoka, de vroegere Japansche ambassa deur te Parijs en Saichiro Koshida, de Japansche consul-generaal te Batavia, zijn benoemd tot gedelegeerden bij de Neder- landschJapansche handelsbesprekingen. Intusschen bestudeert de minister van handel plannen voor een verhoogden in voer van ruwe olie uit Nederlandsch Oost Indië om te trachten meer evenwicht te brengen in de handelsbalans tusschen Japan en Nederlandsch Oost Indië. CADEAU IN VOLLE ZEE. Hoe prof. Van der Wielen verrast werd. De Amsterdamsche hoogleeraar prof. P. van der Wielen, die Donderdag den dag herdacht waarop hij een kwart eeuw ge leden het hoogleeraarschap aanvaardde, doch die van geen huldiging wilde weten en deswege een buitenlandsche reis ging maken, is toch, ondanks deze pogingen, niet aan een huldebetoon ontsnapt. Zulks als gevolg van de actie van een aantal oud-leerlingen, die hem te slim af waren. Prof. van der Wielen dobberde Donder dagmorgen in de Middellandsche Zee toen de gezagvoerder van het Italiaansche stoomschip waarop hij voer, op hem toe kwam en hem met een korte rede een ge schenk overhandigde, waaraan hij tevens zijn gelukwenschen vastknoopte. Het ge schenk was een jubileumboek, een attentie van een aantal pharmaceutische en me dische oud-leerlingen, waarin oorspronke lijke wetenschappelijke mededeelingen van de hand van een twintigtal hunner voor kwamen. De oud-leerlingen waren namelijk te weten gekomen, dat hun professor te Ve netië aan boord van een schip zou stap pen. Spoedig was uitgevischt, welk vaar tuig dat was. Met behulp van het consu laat te Venetië en de directie der stoom vaartmaatschappij werd het geschenk in handen gesteld van den gezagvoerder, met verzoek Donderdagmorgen een felicitatie te willen uitspreken en het boek te over handigen. En dat het in goede handen is gekomen bleek uit een radio-telegram, dat één hunner in den loop van den dag van den varenden hoogleeraar ontving: duizend maal dank! N. R. Crt. o BEZICHTIGING DER NIEUWE KERK TE DELFT. Wegens de enorme belangstelling voor de Nieuwe Kerk te Delft is besloten deze, in den huidigen toestand van rouw, nog de geheele komende week voor de bezioh- tiging open te stellen. Aanmelding bij het kerkgebouw. o PAASCHDRUKTE. Vooral op den Tweeden Faaschdag is het bijzonder druk geweest op de wegen. Om hiervan een beeld te krijgen heeft men te Utrecht, waar alle verkeer tusschen Oost en West passeeren moet, controle gehou den. Tusschen 4 en 5 uur zijn gisteren (Maan dag) middag alléén aan de Museumbrug 950 motor-rijtuigen gepasseerd, tusschen 5 en 6 uur steeg dat cijfer voor de Museum- brug tot boven de 1000; in het daarop vol gende uur, 6 tot 7, daalde het tot 890. En vervolgens nam het steeds af. In de druk ste oogenblikken gingen er dus 16 a 17 auto's in de minuut voorbij! Dat is voor den Tweeden Paaschdag een groot getal. DE VERLAGING DER PENSIOENEN VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Naar wij vernemen heeft de Commissie van Bijstand voor het Pensioenfonds der Nederlandsche Spoorwegen de directie voorstellen tot verlaging der Pensioenen voor het Spoorwegpersoneel afgewezen. Zet de Directie haar voornemen tot wijziging der Pensioengrondslagen door, dan zullen de voorstellen binnenkort in handen van de vakvereenigingen ter be oordeeling worden gesteld. o NATIONALE COMMISSIE TEGEN ALCOHOLISME. In de te Utrecht gehouden vergadering van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, herdacht de voorzitter, ds. A. J. Montijn met enkele woorden het over lijden van H. M. Koningin Emma, en werd vervolgens door hem herinnerd aan den zoo goed geslaagden N.C.A.-dag op 16 Dec. j.l. De Vereeniging Alcohol bestrijding by het Snelverkeer (V.A.S.) vierde haar eer ste lustrum! zij trad als lid tot de N.C.A. toe Getracht zal worden in gemeenten, waar zulks zin heeft, de besturen te ver zoeken een algeheel drankverbod voor dansgelegenheden uit te vaardigen. Er zal een commissie worden ingesteld naar bestaande misstanden inzake alco holgebruik op de visschersvloot. Getracht zal worden de Militaire Can- tine drankvrij te maken, door het doen van stappen bij de betrokken comman danten. Bij de regeering zal er op worden aan gedrongen de gegevens in de Crimineele Statistiek omtrent het verband tusschen alcoholisme en misdadigheid, jaarlijks te verstrekken. Tevens zal aan de Regeering worden verzocht ons land zich te doen aansluiten bij de Conventie van Helsingfors inzake smokkelarij. Aan de Regeering zal worden gevraagd te bepalen, dat het zitting houden van officieele organen ter uitvoering van crisismaatregelen uitsluitend mag geschie den in drankvrije lokaliteiten. o CHRISTELIJK NATION. VAKVERBOND. Op 1 Juli zal het Christelijk Nationaal Vakverbond 25 jaar hebben bestaan. Het ligt in de bedoeling, dat dit jubi leum zal worden gevierd met eenige ver gaderingen en de uitgave van een ge denkboek. De bij het C. N. V. aangesloten organisaties zijn voornemens een film als jubileumgeschenk aan te bieden. RECLAME. 5630 PER ZWEEFVLIEFTUIG VAN AMSTERDAM NAAR HILVERSUM. Op den 2en Paaschdag heeft de bekende zweefvlieger W. v. Nijenhoff een tocht van Amsterdam naar Hilversum ondernomen. Om ongeveer kwart over twee steeg het zweefvliegtuig, met een kabel verbonden aan het motorvliegtuig van den heer Sluyter, van Schiphol op. Om even voor drie arriveerden de vliegtuigen boven het landingsterrein bij Hilversum. De beves tiging met den kabel werd verbroken. Het zweefvliegtuig bleef nog ongeveer een kwartier in de lucht. Onder geweldig ge juich van het talrijke publiek, daalde de „Adelaar" precies 10 min. vóór half vier. Oud-generaal Snijders kwam o.a. den heer v. Nijenhoff complimenteeren. Deze schitterend geslaagde vlucht, zal veel bijdragen tot de populariseering van de zweefsport in Nederland. UIT NED. OOST-INDIE. DE MUITERIJ OP DE „DE ZEVEN PROVINCIËN". DE TEN LASTE LEGGING DER OFFICIEREN VOOR DEN ZEE KRIJGSRAAD. SOERABAJA, 31 Maart. (Aneta). Aan de op 14 April voor den Zeekrijgsraad te Soe- rabaja terecht staande 16 officieren van de „De Zeven Provinciën", is ten laste ge legd, dat zij op de „De Zeven Provinciën" in den avond van 4 Februari 1933, terwijl beklaagde W. F. J. Fels, luitenant ter zee eerste klasse, bij afwezigheid van den com- mantant- kapiteinjuitenant ter zee P. Eikenboom, oudst-aanwezend zee-officier aan boord was, en beklaagde E. M. Hornsveld, luitenant ter zee tweede klasse, officier van de wacht was, na vernomen te hebben dat dienzelfden avond munitie uit een verlaatrolkast was ontvreemd, dat voorts meerdere manschappen, kennelijk met kwade bedoelingen in een der wale- gangen waren op- en samengedrongen en zich aan de geweerrekken hadden vergre pen, deze eigenmachtig hadden ontsloten en zich van geweren meester maakten of hadden gemaakt; in ieder geval na uit soortgelijke berichten begrepen te hebben dat een deel der bemanning zich op onge oorloofde wijze eigenmachtig van geweren en munitie had meester gemaakt, en zich had gewapend; na zich na het alarm- geroep van een geladen pistool hebben voorzien en zich naar het opperdek hebben begeven, alwaar zij constateerden dat het voorschip in donker was gezet, aan hen de vrije beschikking over de beide in gebruik zijnde motorsloepen was onttrokken, de statie-trap aan stuurboord door eenige manschappen werd gehesohen en verschei dene schepelingen op het opperdek samen- groepten, kortom uit de door hen waarge7 nomen situatie aan boord in verband met de reeds ontvangen berichten, begrepen, althans moesten begrijpen, dat een deel der bemanning tegen het wettig gezag aan boord in opstand was gekomen en een aantal hunner voorzien van geweren en munitie zich op het voorschip bevond; derhalve er van getuige zijnde dat zij van hun vrijheid van handeling werden be roofd; opzettelijk nalieten tegen de daders de door het belang der zaak gevorderde maatregelen van geweld naar vermogen aan te wenden, voor wat betreft beklaagde Fels door rich niet aan het hoofd te stellen van eenige te zijner beschikking staande gewapende ondergeschikten, nüar voren te gaan en tegen voornoemd gedeelte der be manning van de vuurwapens gebruik te maken, of te doen gebruikmaken, dan wel eenige andere noodzakelijke maatregel van geweld toe te passen; voor wat betreft beklaagde Hornsveld door zich niet in de richting van het voorschip te begeven en niet middels gebruikmaking van zijn vuur wapen dan wel op eenige andere geweld dadige wijze tegen de delinqueerende schepelingen op te treden, teneinde voren omschreven handelingen van de zijde van de bemanning onmiddellijk te doen beëin digen, althans hun voortgang te stuiten, in ieder geval den omvang daarvan te ver minderen, hebbende zij geen enkelen maatregel van geweld aangewend en in stede daarvan zich naar de campagne en vandaar in een inmiddels gestreken vlet gegeven en zich zoo snel mogelijk van het schip verwijderd. Ten aanzien van den derden tot veer tienden beklaagde (de luitenants ter zee 2de klasse L. D. de Kroon en D. Dekker, de luit. ter zee 3de klasse A. E. J. Modderman, R. Ritsema van Eek, J. A. Agelink van Rentergem, H. T. Koppen W. J. Reynierse en A. N. Baron de Vos van Steenwijk, de officieren M. S. D. 2de klasse L. de Wilde, G. Smits. C. M. W. van Balkom en den officier van gezondheid der tweede klasse H. C. Bos), luidt de ten laste legging: dat zij, getuige zijnde dat een deel der bemanning, derhalve hun minderen, zich kennelijk met kwade bedoelingen op onge oorloofde wijze eigenmachtig van wapens en munitie meester maakte, althans had gemaakt, zich van geweren met bajonet en van pistolen had voorzien en deze wapens openlijk droeg., aldus gewapend het voor- er. middenschip, en de toegangen tot het voorschip, de machinekamers, stookplaat sen en de brug bezette, derhalve vaardig was om bij een eventueel actief optreden der officieren van vuurwapens tegen deze meerderen gebruik te maken; de aan boord aanwezige officieren en de zich bij deze gevoegd hebbende onderofficieren al dus met wapengeweld bedreigde, voorts, dat het schip door de bemanning eigen machtig onder stoom werd gebracht en ge houden, het anker werd gelicht, de machi nes in werking werden gesteld, de commu nicatie met den wal werd verbroken en het schip van zijn ankerplaats werd weggeva ren, door welke gezamenlijke handelingen de beklaagden door hun minderen opzet telijk werden verhinderd de noodige maat regelen, waaronder de instandhouding der verbinding met den wal en de bewerkstel liging van persoonlijk contact met den af wezigen commandant, te nemen; opzette lijk nalieten tegen de daders de door 't be lang der zaak gevorderde maatregelen van geweld naar vermogen aan te wenden, door. hoewel zij gewapend waren en de beschikking hadden over een zevental ge wapende onderofficieren van den aan vang af gedurende ongeveer drie uren, waarin de leiding, welke van beklaagde WIELRENNEN. WIELERBAAN GOUDA. Op de Wielerbaan te Gouda vonden gis termiddag de openingswedstrijden plaats. De uitslagen hiervan luiden als volgt: Sprintwedstrijd voor profs, en onafh. over 4 ronden: 1. Osmella (Keulen) tijd laatste ronde II sec, 2. Heslinga (Den Haag). 3. Riethoven (Leiden). Achtervolging over 5 KM.: Cor Wals (Nederland) haalt Buysse (België) in na 11 ronden en 70 M. Afvalwedstrijd voor prof. en onafh.: 1. W. Matena (Den Haag). 2. J. Schnitzler (Dortmund). 3. H. van Hoeck (Eindho ven). 10 K.M. wedstrijd op eigen kracht voor amateurs en onafh,: T. A. Cattel; 2. P. Biesheuvel; 3. v. d. Meer; 4. Riethoven Jr. 2 uurs koppelwedstrijd met 6 klasse menten: l. Cor Wals en H. van Hoek, afgelegd 87.500 K.M. (30 pnt.) 2. Buysse- Deneef (België), 17 pnt, 3. Riethoven- Verschoor (op 3 ronden) 15 pnt. 4. Hes linga—Matena (op 3 ronden) 3 pnt. 5. Maes-Van Dijk )op vier ronden) 13 pnt, 6. Oszmella-Schnitzler (Duitschland) op 4 ronden, 0 pnt. LEIDSCHE REN- EN TOER-VER. „SWIFT" Zondag heeft „Swift" den traditioneelen Paasch wedstrijd gehouden om Paasch- eieren. Aan den wedstrijd, die ging in het pl.m. 100 M. langzaam fietsen, werd deelgeno men door 15 leden. Het jongste „Swift"-lid A. Lodewijks behaalde den eersten prijs nl. 40 eieren; A. van Amsterdam 2e prijs 35 stuks; A. de Roode 3e prijs 25 stuks; C. Gros 4e prijs 20 stuks; N. Kop 5e prijs 15 stuks; Chr. Hillebrand 6e prijs 13 stuk; A, J. Graaf- mans 7e prijs 10 stuks; W. Kuhn 8e prijs 10 stuks; C. van Amsterdam 9e prijs S stuks; M, Verwoerdt 10e prijs 6 stuks; L. Bosman 11e prijs 4"stuks; Chr. de Roode 12e prijs 3 stuks; J. Schuller 13e prijs 2 stuks; A. van Egmond 14 prijs 2 stuks; W. Kaapaan, 15e prijs 1 ex. Na afloop werden de prijzen onder groote hilariteit in het clublokaal aan de win naars uitgereikt. 2en Paaschdag hebben de A-klassers en Junioren den laatsten wedstrijd gereden der competitie, terwijl de B-klassers 50 K.M. reden om den „Swiff'-wisselbeker. Nadat de groepen waren ingedeeld werd er om 9.20 uur gestart door de A-klassers voor de 40 K.M. en 10 min. daarna start ten de B-klassers voor de 50 K.M. Waar er geen motorcontrole aanwezig was, moeten wij volstaan met den eind uitslag, die is geworden: A-klassers: 1. Chr. Vink 10 p.; 2. A. v. Egmond 8 p.; 3. Chr.- Hillebrand 6 p.; 4. J. van Wezel 4 p.; deze laatste, die zijn Fels en na diens vertrek van den luitenant ter zee der tweede klasse Van Boven, als oudst-aanwezend zeeofficier, had behoo- ren uit te gaan, ontbrak, na te laten, hetzij gezamenlijk, hetzij individueel, tegen de muitende manschappen van de vuurwa pens gebruik te maken of te doen gebruik maken, althans eenigen anderen maat regel van geweld toe te passen, teneinde de orde en de tucht te herstellen, voren omschreven handelingen der bemanning onmiddellijk te doen beëindigen, althans in hun voortgang te stuiten, in ieder geval in omvang te verminderen, hebbende zij geen enkelen maatregel van geweld aan gewend, terwijl in het bijzonder de be klaagden de Wilde. Smits, en Van Balkom opzettelijk nalieten de toegangen tot de machine-kamers en de stookplaatsen zoo noodig met wapengeweld te forceeren en de manschappen te dwingen hun ontoe laatbare verrichtingen te staken, en de beklaagden, Dekker, Ritsema van Eek, Agelink van Rentergem, Koppen, en De Vos van Stëenwijk, toen zij zich onder aanvoering van luitenant Van Boven ge wapend naar den brug wilden begeven, en door een aldaar geposteerden gewapenden schepeling een geweerschot werd gelost, opzettelijk hebben nagelaten het vuur te openen, doch den terugtocht hebben on dernomen. De tenlaste legging van luitenant Baron de Vos van Steenwijk houdt bovendien nog in dat hij in genoemden nacht, toen hij zich in de radiohut bevond en deed uit luisteren naar radioseinen en over een ge laden pistool beschikte, opzettelijk naliet tegen den korporaal-machinist M. Bos- hart, die hem onder bedreiging met een pistool dwong de radiohut te verlaten, al thans onder voorhouding van een pistool aandrang op hem uitoefende tot het ver laten van bedoelde radiohut, met gebruik making van zijn vuurwapen gewelddadig op te treden, althans tegen dezen korpo raal eenigen geweldmaaitregel, welke nood zakelijk was ter verzekering van de radio communicatie aan te wenden. Voorts luidt de ten laste legging ten aanzien van de beklaagden De Kroon, Dekker, Modderman, Ritsema van Eek, Agelink van Rentergem, Koppen, Rey nierse, De Vos van Steenwijk, De Wilde, Smits, Van Balkom, Bos, Cool en Stege- man: dat zij gedurende den verderen loop van den naoht zich bij voortduring van ge welddadig optreden onthielden, zelfs toen eenige minderen het door beklaagden be zette aohtersdhip betraden en de door be klaagden ontkoppelde stooimstuurinrich- ting weder inschakelden; voorts dat zij nimmer gedurende vijf achtereenvolgende dagen een gewapenden uitval ondernamen met het doel het schip onder het wettig gezag te brengen of het gedeelte van het schip waar zich de machine-kamers be vonden, te bezetten; terwijl zij daarentegen bij herhaling muitende schepelingen in het door hen bezette gedeelte van het schip toelieten. Tenslotte wordt nog aan den luitenant ter zee derde klasse Cool en den officier M ,S. D. tweede klasse Smits ten laste ge legd, dat zij nalieten hun vuurwapenen te gebruiken toen gewapende schepelingen de campagne, waar deze beklaagden zich bevonden, bezetten met het doel contact tusschen hen en de overige officieren te verhinderen. stuur had gebroken, kon daardoor niet alles geven. Bij de B-klassers wist C. van Ruiten zich eerste te plaatsen, direct gevolgd door J. Poel; 3e C. de Roode, 4e J. Riet broek, 5e W. Kaapaan, 6e C. Gros, 7e. W. Kuhn. A. Strijk heeft in de rit wegens bandenpech moeten opgeven. De Junioren reden een 15 K.M. handi cap wedstrijd die gewonnen werd door C. Bol, die 3.5 meter voorsprong had gekre gen; 2e. J. Schuller zonder voorgift; 3e. C. van Amsterdam met 2 m. voorgift; 4e A. Lodewijks met 5.5 meter voorgift; 5e J. de Roode met 1 meter voorgift. Zondag 22 April a.s. organiseert de W. V. 's-Gravenhage, haar jaarlijkschen 5 stedentocht (Den Haag-Rotterdam-Gouda Leiden-Den Haag), afstand plm. 80 K.M. Hieraan kunnen deelnemen renners, die verplicht zijn dezen afstand te rijden binnen 3.30 uur; Junioren en Veteranen binnen 4 uur en dames en heerentoeris ten binnen 4.30 uur. Zij of hij die dezen afstand binnen den vastgestelden rijtijd volbrengt, ontvangt een schitterende draagmedaille. De afrit is 9 uur vanaf het einde van de Laan van N. O. Indië. Inschrijving voor deze rit kan geschieden tot 18 April a.s. bij den heer J. van Meizen, N. Bees tenmarkt 13. De „Swift"-leden A. van Aart en A. v. Amsterdam hebben gisteren voor het eerst deelgenomen aan nationale wieler wedstrijden te Rotterdam. Door het ontactisch rijden in de sprint hebben zij daarin niets kunnen maken, terwijl zij beide in de 8 K.M. persoonlijke race zoo zijn komen te vallen dat A. van Amsterdam van verder deelnemen moest afZjen In de 60 K.M. koppelwedstrijd kreeg Van Aart als koppelgenoot J. Kipping. Met hem heeft hij de 4e plaats weten te bemachtigen nadat hij een ronde, die z'n maat was achtergeraakt, had herwonnen, waarmede hij een ovatie in ontvangst had te nemen. Hiermede heeft hij z'n eerste deelname schitterend beloond gezien. MOTORSPORT. MOTORRACES TE DORDRECHT. Op het Sportpark Reeweg te Dor drecht werd Zondag het motor-seizoen geopend met nationale races op gras- banen. Niet minder dan 55 rijders, waaronder ruim 20 seniores van naam, namen aan aan de wedstrijden deel, die door het talrijke publiek met groote belangstel ling werden gevolgd. De senior A. Hartman Jr. had een schitterenden dag. Behalve een beker, die hem werd toegewezen voor de snelste ronde, wist hij in alle races, waarin hij uitkwam, beslag te leggen op den eersten prijs. De uitslagen waren: Nieuwelingen (motoren t/m 250 c.c. zes baanronden 3870 M.)1. N. G. Zijp (O. K. Supreme) 3.56 sëc. Juniores (idem idem): 1. J. Vurluis (O.K. Supreme) 3.44 1/5 sec., 3 pnt. Nieuwelingen (motoren t/m 350 c.c., zes baanronden)1. J. v. Zon (Sunbeam) 3 47 4/5 S€C. Juniores (idem idem): 1. O. Moeke (B.S.A.) 3.36 3/5 sec., 2 pnt. Seniores (motoren t/m 250 c.c., zes baan ronden): 1. N. Kuyper (bhater Lea) 3.15 sec., 3 pnt. Nieuwelingen (motoren t/m 500 c.c., zes baanronden): 1. J. Eeninkwinkel (Ariël) 3.38 2/5 sec. Seniores (motoren t/m 350 c.c., zes baan ronden) 1. A. Hartman Jr. (Lady) 3.26 2/5 sec. Juniores (motoren t/m 500 c.c., zes baanronden)1. H. Hamers (Royal En- field) 3.31 sec. Seniores (motoren t/m 500 c.c., zes baan ronden) 1. A. Hartman Sr. (Excelsior) 3.23 2/5 sec. Seniores (motoren t/m 350 c.c., lange afstandsrace over 10 baanronden, 6350 M.) 1. A. Hartman Jr. (Lady) 5.53 4/5 sec. Seniores (motoren t/m 500 c.c., lange afstandsrace over 10 baanronden): 1, A. Hartman Sr. (Excelsior) 5.43 4/5 sec. AUTOMOBILISME. GROOTE PRIJS VAN MONTE CARLO. Guy Moll winnaar. Voor de zesde maal werd gisteren voor een record aantal toeschouwers de beken de autorace door de straten van Monte Carlo gehouden om den Grooten Prijs van Monaco (Monte Carlo). Honderd maal moesten de coureurs de 3.180 K.M. lange afstand door de straten afleggen. Meer dan drie uur lang was de stad vol van motorgeronk. Er ontspon zich aan den kop een scherpen strijd tusschen Chiron en Guy Moll, welke beslist werd ten voor- deele van Moll. Maar het pechduiveltje had Chiron ook ditmaal weer te pakken gehad. In de 98ste ronde botste Chiron tegen een zandzakkenbarricade op en hiervan profiteerde Moll onmiddellijk door de leiding over te nemen en te win nen met ruim 1 minuut voorsprong op zijn concurrent. Nadat Moll door de finish was gegaan werden de andere coureurs „gestopt". Het resultaat was: 1. Guy Moll Frank rijk Alfa Romeo 318 K.M. in 3 uur 31 min. 31.4 sec. Gemiddelde uursnelheid van 90.112 K.M. 2. Chiron Frankrijk Alfa Romeo, 3 uur 32 min. 33,4 sec. 3. Dreyfus Frankrijk, Bugatti in 99 ronden, 3 uur 32 min. 39 sec. 4. Lehoux Frankrijk, Alfa Romeo 98 ronden in 3 uur 33 min. 18 sec. 5. Nuvolari Italië, Alfa Romeo 98 ronden, in 3 uur 33 min. 38 sec. 6. Varzi Italië, Alfa Romeo 98 ronden, in 3 uur 33 min. 38 sec. 7. Whtiney Straight, Ver. St., Ma- searti, 96 ronden, 3 uur 32 min. 48 sec. 8. Siena Italië, op Masearti. 9. Veyron Frank rijk, op Bugatti. 10. Lord Howe Engeland op Masearti. o GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De tweede wedstrijd om den Dixon- beker, 18 holes tegen bogey, welke de Noordwijksche Golfclub gisteren organi seerde had tot resultaat: 1. F. Cremers (24) met 2 down; 2. R. de Gorter (20) met 5 downf' Woensdag. Staalwijk: Bazaar Chr. Harmoniever. 2 uur nam. Vrijdag. Stadszaal: Vijfde Volksbijeenkomst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Mein Madel 1st elne Verkauferin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Wij zijn gezworen kameraden". Woensdag en zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Het geheim van de blauwe kamer". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Cavalcade". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 3 tot en met Zondag 8 April a.s. waargenomen door apotheek:: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. BILJARTEN. PERSOONLIJKE COMPETITIE L.BK. De uislagen zijn: 2e afeellng. A. L. lerson C. J. Bauw H. Rietiergen A. L. lerson J. Ohrtpéjn C. J. Rauw H. Rietergen Joh. Buman (125) 125 44 13 2.82 (135) 78 43 9 1.81 (140) 127 49 12 2.59 (125) 125 49 8 2.55 (140) 114 41 15 2.78 (135) 135 41 11 3.29 (140) 140 61 9 2.29 (150) 108 60 8 1.86 PAARDENSPORT. lOURSES VAN DUINDIGT. Voor de eerste maal van dit seizoen zijn gteren op Duindigt rennen en dra- verijer gehouden, waarvan de uitslagen als vo;t luidden: Albaosprijs, prijzendraverij 4e klasse over '40 Meter: 1. Xilandra G., (eig. W. P. varLook). 2. Willy S (eig. E. G. in 't Veen) Ave Caesar-prijs, serie-prijzendraverij le klsse. Ie irie: 1. Gleaner (eig. Stal Hilver sum). 2e serie: 1. Galumet Aster (eig. Stal ïmbrandt). 2. Senator Brewer (eig. Stal 0 Onorlinge Snelheidsproef over 1700 M.l I. Fluntln (eig. Oranje Manege). Asti Romanaprijs, prijzendraverij) 2e en 3tklasse over 2000 M.: 1. Vlieger D (eig. de Vlieger). 2. Tonny Sec van Kerri»n (eig. H. L. Nijveld). Alcatarprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1)40 M.: 1. Xilandra G. (eig. W. P. van Dok). 2. Willy Balwin (eig. R. F. Sormhi) Eeite Heerrijdersprijs, handicap le kl. over 2000 M.: 1. Uitblinker K. (eig. C. Kleyu). 2, Edzard (eig. M. France). DAMMEN. DATCLUB THEORIE EN PRACTUK. Deliitslagen der vijfde ronde van den Bodea-wedstrijd zijn als volgt: A Gde Jeu—E. van Tongeren 2—0 - lekker—K. Tol 0—2 ;voet—Th. Barten 20 ■efenger—N. Wassenaar 0—2 lier—F. Zeilstra afgebr. TongerenC. Jansen 2—0 Wijk—W. F. van Tongeren 2—0 Jong—M. J. Moerkens 11 eling—S. Willems 2—0 lievenI. Ju afgebr. D(- uitslagen de« afgebroken (partijen der orige ronden zijn: F. BrefengerE. van Tongeren 02 G. lijlevenH. Enseling 02 M. Moerkens—T. Berefenger 2—0 S. d JongM. J. Moerkens 0—2 SCHAKEN. COMPETITIE SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Le leide afgebroken partijen van den wetLtrid Leiderdorp—Philidor zijn door den aniter dr. M. Euwe te Amsterdam als Tolit beslist: 8e brd: P. Herfkens (Ph.)G. de Koning Az. (Ld) 0—1; 10e bord; A. J. J. NIcaise (Ph.)—G. den Blanken (Ld.) Va De sand is dus wederom gelijk 4'/i—4'/« en nog één te spelen partij S. P. Ouwer- kerk Ld)—W. H. v. d. Nat (Ph.). De stand ier competitie luidt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. tot. Leider.orp 6 5 41-18 10 Hazersroude 6 5 I 41-19 10 Philidf 6 3 1 1 35-24 7 Bodegaven I 6 3 1 2 34V.-25Va 7 L. Arl. Sch.cl. 6 2 4 22»/a-37Va 4 S.c.a.ec. (Unitas) 6—15 19-41 1 Bodegaven II 6 15 16-44 1 De vijf onderste plaatsen zijn dus definiief. Wordt de laatste partij door Philior gewonnen, dan bezetten Leider-, dorp :n Hazerswoude, beide met 10 pun ten ei 41 bordpunten voor en 19 tegen, de e<rste en tweede plaats en zal nog één vedstrijd of twee moeten beslissen, wie hmpioen is. Bij gelijk spel of winst voor Leiderdorp is deze club ongeslagen kamüoen. w

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6