KLEUR- EN KNIPPLAAT CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. Alle kinderbrieven krijg ik des Maandags al om 12 uur, dan werk ik er den geheelen middag en ook nog 's avonds aan, ik had dus het grootste deel der correspondentie al klaar, toen mij Dinsdag het treurige bericht bereikte, dat onze lieve Koningin- Moeder was heengegaan. Toen wilde ik daar niet op het einde der correspondentie over schrijven, al waren mijne gedachten er ook geheel van vervuld. Natuurlijk, lieve kinderen, was ik er zeer bedroefd over, dat begrijpen jullie, hoop ik, allen wel, al stond er toen niets in mijne corresponden tie. Welk goed Nederlander zou niet treu ren over zoo'n groot verlies. Jullie zult er nu allen ook wel heel veel over gehoord en gelezen hebben in de afgeloopen dagen, dus zal ik er niet verder over schrijven. Ik hoop dat de harten van mijn raadsel- jeugd warm kloppen voor ons geliefd Oranjehuis en dat jullie dus evenals lk, veel verdriet hebben, dat zoo'n edele goede lieve Komngin-Moeder voor altijd de oogen heeft gesloten. Op school en thuis hebben jullie natuurlijk nu veel over onze Koningin-Moeder gehoord, daar ben ik van overtuigd. Daarom is dit van mij maar een heel kort woordje al zou ik er ook heel v e e 1 en lang over kunnen schrijven. Willen allen er aan denken dat het de volgende week Maandag 2e Paasch- dag is, dus dan kan het pakket brieven niet aan mij worden verzonden, pas 24 uur later dus dan heb ik geen tijd voor lange correspondentie en aparte antwoor den. Schrijft dus geen brieven bij de raadsels, enkel maar de oplossingen, zoo doen we immers ieder jaar met Paschen en Pinksteren. Ik wensch allen prettige vacantiedagen, geniet er maar van, en natuurlijk mag iedereen die uitgaat of logees of gasten krijgt, wel eens overslaan, daar ben ik nooit boos om, want dat begrijp ik o, zoo goed. Joop Langhout daar kan ik heusch niets aan doen, als ik Je brief niet krijg en je naam daardoor niet kan vermelden. Had Je den brief wel vóór Maandagsmorgens 9 uur bezorgd. Annie Keyzer nog wel gefeliciteerd, heb je een vroolijken verjaardag gehad? Jacobus en Leendert Moraal dat hoop ik ook voor jullie, dat het in de Paasch- vacantie veel mooi weer zal zijn, zoodat je veel buiten kunt spelen. Sari Minnee ik hoop voor je dat je een mooi rapport had, want net zooals je schreef, dan is de vacantie veel prettiger. Nita en Bep Cammenga allebei gefelici teerd met je verjaardag. Wat grappig dat jullie een dag na elkaar jarig bent. Dus nu behooren jullie beiden tot de grooteren. Rensje Buurman, zoo, lag je ziek te bed, wat scheelt er aan, toch niet erg hoop ik. Beterschap hoor. Lijntje Bauer en Emmy Geerdes na tuurlijk kon het feest niet doorgaan, alle feesten werden afgezegd. Voor heel lange brieven Keb ik heusch geen tijd, nu er zóóvelen meedoen. Marie Heenk en Margje Bol nu waren jullie brieven prachtig op tijd. Ga zoo voort. Jacob Koome ik hoop dat je broertje nu weer beter is en geen pijn meer heeft. Noem wij maar Tante. Drietal de Geus ja dat begrijp ik dat er. in Wassenaar ook vele vlaggen halfstok hangen en eene herdenking wordt gehou den. dat is het heele land door. Anny Tonkes vond je de raadsels zoo moeilijk? nu een ander keer weer gemak kelijker. Martha van Dam jullie zijn gezellig thuis met eenige kinderen. Dit is weer aar dig postpapier hoor. Miesje en Wiesje van der Bent in de va cantie mogen jullie gerust overslaan. Annie Cats was het een prettige feest dag, zeker wel hè. Rie en Klaas Oudshoorn in de vacantie mogen jullie ook overslaan als Rie niet naar Leiden gaat. Aardig die openbare les. vrancina en Bald de Wit neen ik kon onmogelijk voorbij het paleis trekken, dat is veel te vermoeiend. Johan Hoogstraten het is zoo als je zegt, Paschen is nu zóó vroeg, de bloemenvelden staan nog niet in bloei. Piet van Schayk ga maar pret tig in je tuintje werken in de vacantie. Marietje en Everdientje Verboon voor- loopig nog geen nieuwe raadsels en anec dotes sturen, ik heb nog genoeg. Lientje Oostveen je had dat klokje als spaarpot heel aardig voor mij uitgetee- kend. Annie van Weizen, beterschap met alle grieppatiënten, ik hoop dat Je weer gauw in je tuintje mag gaan werken. Henny van Wijk om te wandelen was het Zondag prachtig, maar de wind is nog heel frisch, nog niet lente-achtig. Deze plaatjes zullen wij een netjes op zetten. We trekken eerst de plaatjes en de drie hoekjes op dun, doorzichtig papier over. Daarna plakken we ze op dun karton. Vervolgens gaan we de plaatjes kleu ren. Je mag daarvoor zelf de kleuren kie zen. die je het mooist vindt. Als dit klaar is, worden plaatjes en driehoekjes uitgeknipt. Voorzichtig, dat 't (Nadruk verboden) Cornelis de Jong, ziek geweest? Ja, hoor dan mag je met potlood schrijven. Beter schap. Mijntje v. d. Berg. neen ik ga niet naar de stoet kijken, dat is te vermoeiend, in gedachten volg ik het. Stientje Griffioen was het prettig op de gymnastiekuitvoering. Corry v. d. Kerkhof, ja, nietwaar wat een massa's kinderen doen er nu mee. Tot je 16e jaar mag je meedoen. Bep Peter en Mlep Kriek, jullie schrij ven belden: mijn nichtje doet mee, mo gen we samen insturen? Bedoel je daar elkaar mee? Zeker mag dat. Rietje Trap neen hoor. het is nog geen zacht mild lenteweer, daarvoor is de wind te koud. Wim Broekema ik heb nog zóóveel raad sels liggen, ik kan niet alles tegelijk plaatsen. Jo Dreef, ben je een jongen of een meisje? ben je al lang ziek? Leni Groeneveld als Rita al 7 jaar is, mag ze meedoen. Tinie Deegenaars, dat vind ik heel mooi dat jullie op school allemaal een portret van de Koningin-Moeder krijgen. Neen, ik zie de stoet niet. Jan Brokaar, heb je al veel dieren in je aquarium. Bep en Wim Nieboer neen ik was dien avond niet in de kerk, ik kan en mag niet zooveel uitgaan, vooral 's avonds niet. Jopie Brilman ik wensch je veel plezier in Brabant en veel mooi weer. Marietje en Nico Verboom, ja ik weet de Vliet wel. Ik kan niet veel wandelen, bij mooi weer ga ik rijden. Hennie de l'Ecluse, zoo, mocht je ook mee naar den Haag, natuurlijk zal het ge weldig druk zijn. Willy Flaman, als je nieuwe raadsels hebt, bewaar die dan maar, ik heb nog zooveel in voorraad. Jo en Tiel v .d. Linden, ik wensch jullie prettige vacantiedagen. Cor en Henk Bousie. natuurlijk mogen jullie samen inzenden, dat schrijf ik toch altijd. De anecdote zal ik later eens plaat sen. Drie zusjes Hartevelt, dus spoedig wor den het 4 zusjes, dan helpen jullie de jong ste maar wat, jullie doet al een poos mee. Janna Schinkel, neen ik kon helaas niet deelnemen aan het défilé, dat is veel te vermoeiend voor mij. Hester Hageman, je schrijft: de kuiken tjes mogen nog niet in het kippenhok, dat is te koud, nu staan ze in de kelder, is het daar dan niet te koud? Joop Hofstra, ja die namen herinner ik mij wel, zoo, zijn dat broers van je? Triny en Hendrientje Blotkamp, waren Jullie verleden week allemaal ziek? allen tegelijk? en nu weer allen beter? Pietertje en Saartje Lagendijk, prettig haasje geen oor en de tulpen geen bli verliezen! Nu vouwen we de driehoekjes op stippellijnen om. De smalle reepjes wo den met lijm of gluton bestreken en t slotte tegen de plaatjes geplakt, (b langste tegen de bloemen en het korts tegen 't haasje). We wenschen ieder, die dit leest: Vroolijk Paascbfeest. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER: 1. Bloemenvelden. 2. Schiedam. Edam. De laatste 4 letb van Schiedam is Edam. 3. In heel oude kranten, want wat da in staat, is nu geen nieuws meer. 4. Delft. 5. Twaalf ambachten, dertien on: lukken. 6.Bergen op Zoom. 7. 94 postzegels van '/t cent 0.47 1 postzegel van 3 cent 0.03 5 postzegels van 10 cent 0.50 f. 1— 8. Gouda, goud. dat je beiden wordt verhoogd. Ja, je he al heel veel gemaakt op de handwerkles Lies Tibboel, o, dus dat duurt nog eenl weken voor dat die uitvoering is. Moet jullie veel repeteeren? Arie en Piet Smittenaar, ja zeker vind het erg naar, lees maar wat ik in het b gin der correspondentie schreef. Adriaan Sasberg, je hebt gelijk, er si dikwijls raadsels bij, waar je wat door km leeren. Gerard Oostergo, houdt de poes zoove van je, dan voelt ze zeker dat jij goed wx dieren bent. Aardig dat ze je altijd goede morgen zegt. Daan de Graaf, ik heb met het moe: weer wel gereden en dus gezien dat er zóóvele vlaggen halfstok hangen in de Haag. Tiny en Leonie Impeta, ik hoop dat )U lie je vaders verjaardag prettig hebt kun nen vieren. Aardig hè zoo'n legkaart. Beppie en Wilhelmina Groenhuizen, heeft mijn vader 43 jaar geleden het hu welijk van je grootouders ingezegeni hoorde je dat zeggen? hoe aardig. Sientje Timmermans ik zie geheel m je brief hoe Oranjegezind je bent en da je erg treurt om onze lieve Koningin Moeder, dat is heel goed hoor kindlief Nu is het Dinsdag 27 Maart nu ik dd correspondentie eindig. Ik begroette de« morgen, zooals duizenden en nosnlSI duizenden met mij zullen gedaan he" ben, vol dankbaarheid de zon die scheet de Oranjezon, die onze geliefde Konrngn Moeder heden vergezelt op haar laatste tocht te midden van het volk dat zóó oprecht en innig heeft liefgehad. Mej. KOOPMANS VAN BOEKER0 Den Haag, van Beuningenstraat 42,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 22