iSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 Maart 1934 BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. loistermiddag 3 uur; 766. (Hedenmiddag 3 uur: 766. TELEGRAFISCH WEERBERICHT |lL Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt. Hoogste Stand 772.1 te Valencia. Laagste Stand 749.1 te Vestmanoer. (verwachting tot den avond van 28 Mrt.: Jjleest zwakke winden uit Oostelijke Ktingen. Helder tot halt bewolkt, droog >r Lichte vorst des nachts, overdag jiig verandering in temperatuur. BüITENLANHSCH weerbericht. idegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. gisteren vermelde secundaire over de Etsche eilanden en over de Oostzee heeft I barometer steeds doen dalen, maar het ;e drukgebied uit het Westen breidt verder over de Britsche eilanden en [Noordzee uit. terwijl de depressie over I Middellandsche Zee gisteren iets toe- ui, zoodat aanvankelijk voortduring a de Oostelijke winden te wachten is. Jen snelle opklaring bracht lichte vorst [onze omgeving, in Scandinavië nam de st af. op IJsland toe. ten '.rij diepe nieuwe depressie doet op [iand de barometer snel dalen, waar- lijnlijk trekt deze in Noord-oostelijke Biting. Behalve in Noord-Noorwegen en het Siden van IJsland is de wind overal zwak [matig, maar op den Oceaan waalt een bimachtige Zuid-Westelijken wind, door [ord-West gevolgd. Er viel nergens meer matige regen. luchttemperatuur. J uur voorm.t 6 gr. C. (43 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 1 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.) «GWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag, loorm. te 1 u. 21 min.; nam. te 1 u. 38 LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Iiidag: 6.54 nam. tot 5.17 voonn. f JIAANS- OP- EN ONDERGANG. blaart: onder: 4 u. 33; op: 14 u. 28. pen: perceel I f. 1730; 2 f. 829; 3 f. 497; 1.299; 5 f. 307; 6 f. 613. W. L. van der to en Zn., Rijnsburg: perceel 2 f.742; 1251; J. Lovink en H. Averbeek. Leiden: k. 3 f. 360; 4 f. 200; 5 f. 300. Ch. Riet- rken, Leiden: perc. 2 f. 880; 3 f. 460; '1 270; 5 f. 320; 6 f. 560. L. Heywegen, Ibbeldamperc. 2 f. 745: 3 f. 390; 4 [40; 5 f. 220; 6 f. 575. P. v. d. Wijngaard, pen: perc. 2 f. 1150; 4 f. 598; 5 f. 630. IMarcelis, perceel 3 f. 510: 4 f. 360; 5. 350: L. C. v. d Voort en Zn. Leiden, per- fi' 3 f. 351; 4 f. 332; 5 f. 314; 6 f. 671. 1 Ziegelaar, Leiden, perceel 1 f. 1652; 2 1189: 3 f. 489; 4 f. 324; 5 f. 384; 6 f. 824. IJ. Bleys. Leiden, perceel 1: f. 1665; 2. 1*398: 3 f. 464; 4 f. 290; 5 f. 325: 6 f. 572. |L Burgers, Lelden, perceel 2 f. 455; 3 |215: 4 f. 235; 5 f. 130; 6 f. 344. M. van t Leiden, perceel 2 f. 795; 3 f. 510; 4 5 f. 400; 6 f. 640. toslotte werd aanbesteed het verrich- van saus- en silicaatswerken aan ge- ntegebouwen, in 9 perceelen. Hier- lr waren de volgende biljetten inge- "len: Verhoef perc. 1 f. 297, 2 f. 590, 3 f. 215, 360. 5 f 300, 6 f. 380, 7 f. 460, 8 f. 230, 360; N.V. Stucadoorsbedrijf. dir. Joh. «st 1 f. 239, 2 f 520, 3 f 320, 4 f. 390, <19. 6 f. 313, 7 f 680, 8 f. 322. 9 f. 319; v. Meygaarden 1 f. 275, 3 f. 207, 4 f. 295, 234 6 f. 278, 9 f. 275; Fred A. Wempe 139. 2 f 339. 3 f. 290, 4 f. 325, 5 f. 269, 325 8 f. 279, 9 f. 325. JOe inschrijvers zijn te Leiden woon- otig. De gunning is aangehouden. Hedennacht is aangehouden de ■lange t. k. uit Rotterdam, die hier «vend werd aangetroffen. Heden- "sen is hij op transport gesteld naar i woonplaats. OVERREDEN EN GEDOOD. 5?„. afgeloopen nacht is in het zie- fuiuis te venlo overleden de 65-jarige POWde arbeider Hilberts uit Belfeld, 'aldaar gisteravond bij het oversteken «ico weV door een vrachtauto werd toeden en zwaar gewond. DE POSTVLUCHTEN. Pelikaan" (thuisreis» is heden uit *£«d vertrokken en te Cairo aange- m,.. e toestand van baron van Harden- w,Jan Hardenbroek, kamerheer-cere- van H.M. de Koningin was ""tochtend bevredigend. ALPHEN. Herdenking van HJL de Koningin-Moeder. Verschillende bclastingverardeningen aan genomen. - Interpellatie van den heer den Uijl. Gisteravond kwam de raad onzer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed, voordat de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld wer den, hield de burgemeester de navolgende rede, die door allen staande werd aange hoord. „Aan den vooravond van den dag, waarop het stoffelijk overschot van HM. de Koningin-Moeder ter raste zal worden gelegd, willen wij een wijle ons bepalen bij het verlies, dat Vorstenhuis en volk door dit zoo droef verscheiden trof. Ook wij ge voelen in deze dagen van nationale rouw dubbel, welk een kostbaar bezit ons volk in deze vorstin had ontvangen. God nam Haar weg van de Haren en van ons, Haar toegewijd volk. Met de woorden: „een lich tend leven", is misschien het zuiverst uit gedrukt, welke plaats Zij gedurende de vijf en vijftig jaren van Haar verblijf in Ne derland, onder ons volk innam. Uitvoerig uiteen te zetten, waarin al haar bijzondere verdiensten bestonden, zou slechts zijn een herhalen en dan nog slechts gebrek kig van wat in woord en geschrift door anderen op uitnemende wijze is vertolkt. Geen opsomming dus van wat Ze deed, maar met een hart van weedom, stil ge denken aan maar ook danken voor het onnoemelijk vele. dat God in Haar aan onze Natie heeft willen schenken. Haar optreden onder een volk, dat toch aanvankelijk het Hare niet was, was zóó dat, wij Haar geleidelijk aan en tenslotte uitsluitend zijn gaan noemen „Koningin- Moeder". Een verheven combinatie, Konin gin en Moeder. Moeder van haar Konin klijke dochter Vorstin en Moeder beide, van gansch een volk. Zij gaf zich met al de liefde van Haar hart aan héél ons volk, maar indien wij van eenlge voorkeur mo gen spreken, dan ging die uit naar alles wat onder dat volk misdeeld was of lij dende. En wij zeggen het naAls een leven van zoo hooge roeping, van zooveel zorgen, van zoo menigvuldigen en gewichtigen ar beid, zóó wordt volbracht, dat het hart van een oorspronkelijk Haar vreemd volk zóó moet worden gewonnen, dan moet er in dat leven een verborgenheid, een mysterie zijn; en dat was er ook, de Koningin-Moe der bezat de gave om zich te geven. Wij staren Haar na, met diepe vereering en meenden in den geest van den Raad te handelen, toen wij een schrijven van rouw beklag zonden van den volgenden inhoud: „Met diepe ontroering en groote smart namen wij kennis van de treurige tijding van het verlies, dat Uw Huis en de Natie heeft geleden door het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Het is ons behoefte mede namens den Raad dezer gemeente in het leed dat Uw Huis trof deelneming uit te spreken. Dankbaar herdenken wij de uitnemende gave welke God ons heeft geschonken in deze geliefde Vorstin. Haar leven was geheel gewijd aan de bevordering van de belangen van ons volk. Moge de Almach tige Uwe Majesteit en Haar Doorluchtig gezin steunen om dit smartelijk verlies te dragen". Voorts zal onze gemeente bij de uitvaart worden vertegenwoordigd door den burge meester. Mededeelingenop de vragen van den heer Groeneveld ten aanzien van het voor komen van lekken in de waterleidingbui zen a. d. Groeneweg antwoordden B. en W. dat de omlegging dier buizen ten sterkste ontraden moet worden, omdat dit met groote kosten gepaard gaat, terwijl eer lang het zware autoverkeer, sterk vermin deren zal. Uit de ingekomen stukken blijkt dat de straf door B. en W. op een stoker van de Gasfabriek toegepast, door de hoo- gere instantie gehandhaafd is. Het be stuur der R.K. H.BJS. te Leiden vroeg sub sidie. Besloten werd, dat bijgedragen zal worden ln de kosten voor de leerlingen uit deze gemeente, op denzelfden schaal als dit geschiedt aan de H B S. te Woerden. Het voorstel tot verlaging huurprijs perceel Hooftstraat werd z. h. st. aange nomen. Inzake vaststelling eener veror dening betr. het agentschap der arbeids bemiddeling kwam op aandrang van den heer Den Uijl art. 8 der voorgestelde ver ordening te vervallen, zoodat de arbeids bemiddeling in geval van werkstaking bui ten werking gesteld wordt. Verder werd het voorstel z. h. st. aangenomen. Even eens volgde aanneming z. h. st. van de voorstellen van B. en W. tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Ter-Aar voor toelating van kinderen op de O. L. scholen, en den ver koop van diverse perceelen grond. Bij het voorstel van B. en W. tot aanvulling van de aigemeene politieverordening met een bepaling i. z. het venten, wenscht de heer Den Uijl, dat voor het verkrijgen van een ventvergunning scherpere voorwaarden gesteld werden en dat de belangenvere niging daarover konden adviseeren. De voorzitter zeide, dat iemand, die de ver gunning vraagt voor een zekere waarde aan koopwaar moet kunnen toonen. Z. h. st. aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 12 Februari 1934 werd z. h. st. aangenomen. Het voorstel tot het verleenen van een voorschot ingevolge art. 103 der L.O.-wet 1920 v. h. jaar 1934 aan de bijz. scholen voor 1 o., werd z. h. st. aangenomen. De bespreking der vaststel ling van verschillende belastingverorde ningen t. w. voor de vermakehjkheidsbe- UIT NED. OOST-INDIE. DE PIEK VAN DEN KOR1NTJI. FADANG, 27 Maart. (Aneta). Bij be stijging van de piek van de Korintji bleek, dat het oppervlak van het krater- meer 156 meter lager gelegen is dan bij de laatste waarneming in Augustus 1933. De bodem ls slechts met kokende zwavel- modder bedekt. In den krater-wand vertoonden zich groote spleten in de richting van den bodem van. het meer. waaruit dampen opkomen, die gepaard gaan met harde knallen. De temperatuur op den top bedraagt bij zonnig weer 17 graden Celsius, doch bij het opkomen van nevels loopt de tem peratuur 7 graden Celsius terug. lasting, legesverordening, precario-verar- dening en der hondenbelasting vorderde ▼ed tijd. Bij de vermakelijkheidsbelasting had de heer Boeren het succes, dat B. en W. na e enige aarzeling zijn voorstel over nam, can elke vereenlging toe te staan twee uitvoeringen per jaar te geven, mits de minimum-toegangsprijs 40 cent ls, terwijl de raad met 9 tegen 8 stemmen (de A.-R. en de C.-H„ behalve de heer Koren) een voorstel van den heer Van Kleef aannam, waarbij bepaald werd, dat de oude regeling voor de oppervlaktebelasting gehandhaafd blijft. Bij de legesverordening kreeg de heer Boeren gedaan, dat ook op Woens dagmorgen tegen een laag tarief een hu welijk gesloten kan worden. De heer Den Ouden had bezwaren tegen de pecarlo- verordening. Zij werden althans alle aan vaard. De hondenbelasting werd aanvaard, zooals er voorgesteld was. De heer Rutlng had geen sucoes, toen hij probeerde voor de honden der landbouwers een uitzonde ring te maken. Zij betalen ook f. 4 per waakhond. De voorstellen tot wijziging, ln verband met de instelling v. h. instituut van erkende installateurs, van de verord. betr. de levering van electriciteit, gas en water; verlenging der verordening op het beheer der water- en bchtbedrijven; tot aanvulling van het tarief op de levering van gas. werden alle z. h. st. aangenomen. Tot leden der schattingscommissie voor de Rijks Inkomstenbelasting werden ge kozen de heeren Cocx, Van Dam, Kroon en Tolk. De heer I>en Uijl kreeg hierna op de door hem gestelde vragen ten aanzien van de door B. en W. aan alle werklooze ar beiders uitgereikte circulaire ten antwoord dat de onmiddellijke aanleiding dier cir culaire was het colporteeren met een pamflet „Neen". In dat pamflet was een teekening opgenomen, die naar het oordeel van B. en W. godslasterlijk was. Uit de verdere antwoorden bleek, dat B. en W. gelooven. dat zij geenszins te ver gingen, toen zij waarschuwden, dat het colportee ren van dergelijke godslasterlijke en ge zagsondermijnende lectuur het inhouden van steun tengevolge zou hebben. De heer Den Uijl was het daarmee niet eens. Hij meende, dat er onderscheid gemaakt wordt. B. en W. straffen nu den werklooze, die colporteert; anderen gaan vrij uit. De heeren Boeren,en Verdonk spraken woor den van instemming met de houding van B. en W. De voorz. geloofde, dat de inter- pellant een slechte zaak verdedigen wil. Dat B. en W. niet buiten hun boekje gin gen, bewijst wel het bescheid, dat de Min. v. Soc. zaken gaf aan den heer Hermans, die dit geval in de Kamer ter sprake bracht. Het colporteeren van zulke lectuur en het prediken van oproer op de openbare straat is geen staatkundig recht en de circulaire zal dan ook met kracht gehand haafd worden. De heer van Kleef oor deelde dat het beter is deze circulaire in de steunregeling op te nemen. De heer den Uijl wilde de plaat in het blad in kwestie niet verdedigen. Er wordt trouwens niet meer mee gecolporteerd, maar meende dat hier wel terdege rechten in het geding zijn. De vooz. kwam daartegen nog weer met klem op. Bij de rondvraag drong de heer Boeren er op aan, dat de gemeente voor alle kleine karweitjes niet steeds prijsopgaaf vooruit zou vragen bij verschillende gegadigden. Verder vroeg hij opnieuw verhooging van het trottoir v. h. St. Josephgesticht en kreeg hij ten antwoord op een andere vraag, dat de vaklui btf de contra-presta tie vergoeding krijgen voor hun gereed schap. De heer Ruting vroeg opruiming van houtgewas aan den Machineweg. De heer van Kleef drong er op aan dat het gemeentebestuur niet mee zou gaan in het streven der spoorwegen om de autobussen opgeruimd te krijgen. De voorzitter ant woordde, dat eerst wanneer het nieuwe spoor een jaar in exploitatie is, nader ad vies aan Ged. St. gegeven zal worden. De heer Lam vroeg naar de geneeskundige verzorging van de crisis werkloozen. De voorz. zette uitvoerig uiteen, hoe er gere geld gewerkt wordt aan een regeling met de geneesheeren. Het wachten is echter tot nog toe op een regeling van den Minister. De heer den Uijl informeerde naar de leve ring van rijwielen aan de Gasfabriek. Weth. Herngreen antwoordde, dat voor den tijd van 2 jaar een regeling getroffen is, omdat deze aanbieding voor het bedrijf het voordeeligst was. Nadat de heer Koele- wijn nog een vraag gesteld had over de toepassing der steunregeling werd de open bare vergadering gesloten Om half twaalf ging de raad nog in geheime zitting. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, dochter van A. Mlid- delkoop en G W. Joukers. Ondertrouwd: A. Helder en Z. A. van Kooten. Getrouwd: J. Noorlander, 28 jaar en W. C. Kranenburg. 22 jaar J. J. Spijker, 26 jaar en P. W. Fijnagel, 21 jaar. Gevonden: paar lederen wanten; por- temonnaie met inh.: bril in etui; Jrinder- taschje; bos sleutels; paar motorkappen; belastingmerk; pakje g eb ander oleerd vet; verschillende boren en een want. Inlich tingen politiebureau. Rouwdienst in de Gerei. K erk. In de Geref. Kerk had een nauwdienst plaats in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Als spekers traden op de predikanten Petersen, Jacobs en Btjdemast, De Bloemenveilingen. Het bestuur van de Coöpu vereeniging „De Boskoop6che veiRng" heeft besloten, zulks met het oog op den grooteren aan voeren van snijbloemen. mq(t ingang van deze week ook op Zaterdag 'te vellen. LEIDERDOT.iP. Burgerlijke Sti.nd. Geboren: Jacob, zqon van K. Spaarga ren en C. van Harskamp Willem, zoon van W. Goedhart en G. wan 't Riet. Getrouwd: Pleter Anfker en Geertje Klomp. Rouwdienst Herv. Kerk. Aan den oproep var/ de Chr. Oranjever. voor den herdenking:(dienst van H. M de Koningin-Moeder in de Ned. Herv. Kerk alhier was door een groote schare gevolg gegeven. Het ruime k* rkgebouw was tot de laatste plaats bezet. De eere-voorz. der vereeniging, burge meester K. Brug. sprak een kort openings woord. Ds. J. J Dijk. Geref. pred, en ds. G. J. Streeder, pred. der Ned. Herv. Gcm voer den hierna het woord. LISSE. Sluiting Conversatie-avonden. In een feestelijke bijeenkomst werden de Conversatie-avonden voor de Pro- testantsche Jeugd gesloten De heer I. van der Meulen had dezen avond dé leiding. Een kort woord werd door hem gesproken en een Bijbelsche vertelling gehouden Het verdere van den avond werd gevuld met voordrachten in ernst en luim Een improvisatie wedstrijd gaf bijzonder in teressante momenten. Door den heer Batenburg werd een ernstig slotwoord gesproken. Aan het eincie van dezen avond werd gezongen Psalm 72 11. De Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden inge schreven: 425 landarbeiders. 31 bouwvak arbeiders en 38 personen tot diverse an dere groepen behoorend. Totaal 494. Geplaatst werden: 6 schippersknechts en 13 landarbeiders. Goedkoope boter. Ten behoeve van werklooze gezinnen werden in de afgeloopen week 660 pakjes goedkoope boter gedistribueerd 11 cent per pakje. NOORDWI.TKERHOUT. Sluiting B.K. Tuinbouw-Wintercursus. In de R.K St. Jozef-scholen werd de elndles gehouden van den R.K. tuinbouw- wintercursus van den L.T.B. Aanwezig Waren de Burgemeester, de Kapelaan, afgevaardigden van het Rijks- schooltoezlcht en drie leeraren. Verschillende sprekers voerden het woord. De cursus telde 21 leerlingen, waar van er echter twee afvielen. Bij den Voorzitter van den R.K. Landarbeidersbond. den heer Johs. v. d. Voet, alhier, kunnen zich aanmelden, ge organiseerde, jeugdige werkloozen om te worden uitgezonden naar een werkkamp te Baarn. Geheel Kosteloos kunnen de Jongelui daar 8 dagen vertoeven, terwijl er gezorgd wordt voor arbeid en voor ontspanning. De tragische kolendamp-vergiftiging. De geheele bevolking is nog steeds diep onder den indruk van het droevig sterf geval van den h.eer Th. Langeveld, die van 1923 af lid van den Gemeenteraad -as. Ook was hij penningmeester var. 'net R.K. Armbestuur. Hij bereikte den leeftijd van 63 jaren. Als oorzaak van de kolendamp-vergif tiging wordt algemeen aangenomen, dat de vulkachel te veel was afgesloten. De toestand van de echtgcnoote van den heer L. is nog steeds zorgwekkend. RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling werden de vol gende prijzen besteed: Gele kool I 11—13 per 100 stuks: idem II 7—9.50 per 100 stuks; Roode kool I 7.50 9.00 per 100 stuks; idem II 5.007.00 per 700 stuks; Peen 5.00—6.00 per 100 KG.; Kroten 3.60—4.00 per 100 K.G.; Uien 1.30—1.70 per 100 K G. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Elske. d. van G. Dijkstra en L. Vogel Corr.elis, z. van A. Molenaar en J. Blljleven Jan Egbert, z. van J. Hoekstra en M. Duyn Jan, z. van J. D. van der Sluis en G. Zwiers. Loop der Bevolking. Ingekomen: P. van der Kraan en gezin, Hoofdstraat 301, van Maasland C. Roomen, Hoofdstraat 167, van Didam M. M. Weiss, J. P. Gouverneurlaan 54, van Loenen a. d. Vecht. Vertrokken: J. van Leeuwen, Oude Haven 5, naar Hazerswoude J. L. Bak ker. Klinkenberg 14, naar Den Haag P. G. Warmerdam en gezin. Beukenlaan 13, naar Wijk aan Zee C. A. Noorder- meer, van Heemstrastraat 37, naar Heemstede J. M. Bentum, J. P. Gou verneurlaan 50, naar Weesp. Het Crisis-Comité. Het Crisis-Comité alhier is thans samenr gesteld als volgt; Comité A: H. Bader, voorzitter; K. W. v. Breda. 2e voorz.; M. G. M. Bazgen. secretaris voor de finan ciën; L. Dekker, secr. voor natura: A. J. T n ^chrama: G. Dannijs; A. Vogelaar; H. Otto; mevr. v. Reisen-Vree- burg (pres. R.K. Vrouwenbond) en mevr. WesterbeekKlyn (pres. Cbr. Vrouwen bond). Comité B: K. W. v. Breda, voorz.; E. Dijkstra, secretaris; P. W. v. Niekerk; B. Jansen; J. W. Kortekaas; D. Bol en L. v. d. Berg. Het comité A verleent steun in crisis- gevallen, terwijl comité B steun verleent als „extra hulp" voor de werkloozen. Deze steun wordt alleen ln natura verleend. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen alhier bedraagt op het oogenblik nog 237. VEURLEIDSCHENDAM. E. K. Volksbond. De R. K Volksbond hield haar leden vergadering in het Patronaat. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Haver secretaris van Herwonnen Levenskracht' den spreker. De notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd. De spreker, die hierna het woord ver kreeg, zette in een gloedvolle en duide lijke rede uiteen, hoe noodzakelijk het is. dat Herwonnen Levenskracht door allen wordt gesteund, omdat nog zoovelen wachten om opgenomen te worden in het Sanatorium; hij beval vooral «21 Stuivers actie", opdat daardoor nog meer geholpen kan worden.. Aan het einde zijner rede had de spreker een dank baar en verdiend applaus en een harte lijk dankwoord van den voorzitter te ac cepteer en. Hierna verkreeg de heer Lagerberg he t woord, die in korte trekken het giwte werk van kapelaan Vugt uiteenzette, n L de werkloozen retraite, welke zoo schilt- terend is geslaagd. Als blijvend aanden ken werd aan kapelaan Vugt immens cfe werkloozen die aan de retraite haddf ei deelgenomen, een foto aangeboden de deelnemers. In korte bewoordingen dankte kape laan Vugt voor de waardeering voor zijn werk. De pastoor memoreerde het groi>te werk, dat kapelaan Vugt heeft gepres teerd om deze retraite tot stand te d oen komen. waarbU Burgemeester Keljser zich aansloot, terwijl hij opmerkte, dat men in het Retraitehuis zeer tevrfiden was over het retraitanten van Leidschnin- dam. Van de rondvraag werd door eialiele leden gebruik gemaakt, waarna de voor zitter met een woord van dank mét» ge bed sloot. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. A. C. Steeds, geb Veameer, D. J. M. H. Blonk. geb. de Vreedf D. Overleden: G. v. der Drift, M. 83. j. LEIDEN. 27 Maart. Vette Varke» ismarkt 254 zware 3836 ct. per K.G-. levend gewicht; 4 lichte, geen noteering. Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN. 2fl Maart. N.V. Tulnbouwvereeniging „Alpfnen aan den Rijn". Spinazie per 100 KG. f. 7/8010 50; Dunsel f.1820; Sprultkool I f.1515.50; Radijs per 100 bos f. 3.90; Seldeffly f. 1.40; Kropsla II f. 5.50. BODEGRAVEN, 27 Maart. Ai invoer 93 wagens, 4124 stuks. 37,016 KGt; le soort met Rijksmerk f. 0.20—0.22: 2e soort met Rijksmerk f 0.17—0.19. Handel matig. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos-, koopsche Veiling". 26 Mrt. Rozen per bos:] Ellen Poulsen 29—40 ct,, Babyrozen 507C» ct,, Paul Grampel 90—120 ot„ Rosalandi:t 36—55 ct., Briarcllff 3542 ot Golden Ophelia 4—52 ct.. Hadley 30—40 ct.. Klli- ham 50—60 ct., Talisman 27 ct., Butterfly 3040 ct., Gemengde rozen 2435 est. Diversen per bos: Cerasus Hisaikura 150 220 ct.. idem 3040 ctPrunustakken 25- 42 ct., Tulpen 10—15 ct.. Gerbere 35 ct.. Azalea-bloemen 6090 ct., Rhododeradro n- bloemen 40—50 ct., Lathyrus 47 et., Lelie's 30 ct. Malustakken 2634 ct., - ringentakken 3560 ct. Diversen per stuflt: Hortensia's 59—74 ct„ Rhododendronplam- ten 1421 ct. Azalia-Indica 4560 ct. Eterenveiling, 26 Maart. Voor Idpeie ren werden ter veiling alhier, prijzen bestieed van f. 2.40—2.60 per 100 stuks. HAZERSWOUDE, 26 Maart. AaiiVCier 11.774 eieren. Kipeieren f.2.30—2106; eendeleren f.2—2.15 per 100 stuks. NIEUW-VENNEP, 26 Maart. 22160 "kip peneieren f. 2.20—3.10; 1320 eendeneieren f. 2,002,50; 12 ganzeneieren 18 ct.; 21 kalkoeneleren 7 ct.Konijnen f. 0,221,15; Slachthanen f 0.90—1,30.' ROTTERDAM. 26 Maart. Binnenlmnidsche granen. Haver f. 5.756.10. Chevaücr Gerst f55.50. Kl Gr. Erwten f. 78.25, Sdhok- kers f. 10—13, extra beste kwaliteit hooger betaald. Br. Boonen f89, Karwljzaad f. 22—24, Inclusief, BI. Maanzaad 1.141T, inclusief. AHes per 100 KG. netto. ROTTERDAM, 27 Maart. Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 146 paarden; 1338 magere runderen; 1802 nuchtere kalveren; 1 varken; 437 vette runderen; 120 graskalveren: 19 biggen; 1 ezel; 188 vette kalveren; 240 schapen of lammiiren, 31 bokken of gelten. Prijzen per kilo; koeien (vet) 55-60 ct., 50-54 ct., 38-42 ct.; ossen 52-56, -«-48, 36-40 ct.; stiren 50-52, 45-47, 38-40 ct.; kalveren (vet) 100-110, 80-70, 60-70 ct.; export kalveren (nuchter) 20 en 15 ct.;1 schapen 50, 44, 40 ct.; per stuk f. 23, f17 en f. 11; lammeren 52, 48, 44 ct.; jser stitk f.20. f.14. f.11. Prijzen per stuk van mager vee; melk koeien f.240, f.170, f.140; stiereap. 250, 170, 140; graskalveren 60, 40, 28; panrden 160, 125, 80; slachtpaarden 145, llf), 85; hitten 90. 70. 60; fok nuchtere kalveren 20, 14, 10; slacht nuchtere kalveren' 9, 5, 3; kalfkoelen 245, 195, 145; pinken '95, 70, 50; vaarzen 130, 105, 85; biggen 8, Bg big gen per week 1.20, 1.10. VEUR, 26 Maart Kropsla, le srt. f 5,40 —7,90; idem 2e srt. f. 2,504,20; Stoof sla 9—18, Andijvie per 100 8086; Spinazie 2845; Rabarber per 100 bos 56; Snij- boonen 120125; Radijs 2.403.10; Prei 1.80—3.40; Seldery 120—2.10; AandbeieiX 34 per stuk. WESTLAND, Westlandsche Bloemenvei ling van 26 Maart. Anjers 6.10—9J0. Oaüa 1017.00, Gerbera 9.00. Briarcllff 4.00 pee 100; Amaryilll-kelken 7—8.00, Lelium Fül- penza 9.00. Japansche Lelies 15.00 per lOOf Bartigon 25—31 ct., Wm. Pitt 35—31 ct, Le Notre 29—32 ct.. Pr. Elisabeth 28—35 ct.. Mad Krelage 2224 ctBaron de Iaton- naye 2225 ct.. Copland 1523 ot, Vlctotre 26—31 ct.. Patent Lady 29—30 ct., La Tulipe Noire 21—26 ct„ Yellow 22—25 ct., Irissen 31—39 ct.. Narcissen 5—18 ctper dozijn.;' Primula Vera 85—1.75 Madelieven 2033 ctViolen 2540 ct. per bak; Plumosa. 32 45 ct., Sprengery 35—40 ct.. Freesia Y1 23 ct.. Lathyrus 29—47 ct.. Anemonen S3 30 ct.. per bos; Hortensia 85—120, Azalea 65—1 00 Cineraria 20—34 ct. per pot. Middelprljs van de bij den Bond Westland aangesloten vellingen van 26 Maait. Aardbeien 2—10 ct. per stuk; dun sel 15 ct. postelein 3038 ct.. spinazie 415 ct., witlof 10—18 ct per K-G.( aard appelen 1.301.50 oer mandje; andijvie 30—86 ct per bak; sla le srt. 2—3.40 2e soort 1.20—2 00 per 100; eieren 2.40—2 90 per 100; kelen 40—1 40 peterselie 3.90— 6 80, prei 1—2.90, radijs 2.504.20, rabar ber 6—9.50, seldery 75—1.50 per 100 bos;1 boerekool 3040 ct. per kist. i. 82

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7