LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 Maart I934I TELEGRAMMEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS RECHTZAKEN. AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité LETLAND. Geheime communistische organisatie ontdekt. Na een langdusige voorbereiding, la de Letlandsche polltieko politie er in ge slaagd de geltelme communistische orga nisatie In het' land een zwaren slag toe te brengen. Meer dan 75 vooraanstaande communisten, die voor een groot deel hun opleiding te Moskou genoten hebben, zijn op verschillende plaatsen, te lilga, Llbau, Mltau enz. gearresteerd, Naar de politie meedeelt, stuurden de ontmaskerde or ganisaties systematisch voor de propa- gande geschikte personen voof hun ver dere opleiding naar Moskou; aanvankelijk werden zij over de grens gesmokkeld, la ter gingen zij op hun buitenlandsche pas sen naar Hamburg en vandaar langs om wegen naar de Sovjet-unie, Fr zouden nog meer arrestaties te wachten zijn. o JAPAN. Mandsjoerijsche minister op bezoek. De Mandsjoerijsche minister-president Cheng Hsiao Hsu en de minister van fi nanciën Hsi Hsia, zijn met hun gevolg voor een officieel bezoek aan Japan uit Kobe te Tokio aangekomen. Aan het station werden zij begroet door den holminister Yuassa en den minister van buitenlandsche zaken Hlrota, alsmede vele andore hooggeplaatste autoriteiten. Heden zullen zij door den keizer en de keizerin ontvangen worden. Zij zullen de gast zijn van de keizerlijke familie. VEREENIGDE STATEN. De arbeidsconflicten. Gisteren ls reeds ln het kort melding gemaakt van de regeling van het geschil in de auto-lndustrle. Het recht van de Amerlkaansche ar beiders om ztch te organlseeren, zooals dit ls vastgelegd ln het vermaarde artikel 71 van de wet op het nationaal herstel ls nu, na maanden van argumenteeren en tegen strijdig Interpreteeren door officieele In stanties, door Roosevelt duidelijk vast gelegd. De President heelt verklaard: le, dat de arbeiders het recht hebben zich in een groep of groepen te vereeni gen; 2e, dat deze groepen hun vertegenwoor digers gezamenlijk door de werkgevers ontvangen zullen worden; zij zullen ver der geschillen moeten zien op te lossen en de arbeidsvoorwaarden bevorderen; 3e, dat diserlmlneerende maatregelen van de werkgevers tegen de werknemers wegens hun arbeidsorganisatie of andere j „onjuiste" redenen, belet zullen worden. 1 De vaststelling van deze punten, welke basis vormen van de regeling van Zondag van het geschil ln de auto-industrie, wordt beschouwd als een succes voor de Am. Federatie van den Arbeid. Sinds de Natio nal Reoovery Act vorlgen zomer werd aangenomen, heeft de Federatie gestre den om haar voordeel te doen met artikel 71 en de groote massa van de Amerikaan - sche arbeiders, die betrekkelijk weinig georganiseerd zijn, in een nationale fede ratie onder te brengen. De leiders der vakvereenigingen van spoorwegpersoneel hebben gisteren beslo ten nadat hun besprekingen met de onder nemers vruchteloos bleven, de zaak bij het Witte Huis aanhangig te maken De voorzitter van de groep van besturen heeft den president der V.S. om een onderhoud verzocht. In het taxi-conflict is een wapenstil stand tot stand gekomen, waarbij de chauffeurs-vakvereeniglng haar leden op dracht heeft gegeven zich van geweld daden te onthouden. Uit Queensland in Ohio wordt gemeld, dat tusschen politie en eenige duizenden inwoners, die uit sympathie met de sta kende textielarbeiders een groote betoo ging organiseerden een ernstige botsing ontstond, waarbij de politie van traan- gasbommen gebruik maakte. De Senaat heeft hét door het Huis van Afgevaardigden reeds goedgekeurde wets voorstel betreffende de betaling van 83 mlllioen dollar aan oorlogsveteranen en 126 milltoen dollar voor betaling van sala rissen aan regeeringsambtenaren aange nomen, Oorspronkelijk had de Senaat hiervoor resp 118 en 190 mlllioen dollar gevoteerd Het doel van het uitbetalen dezer bedragen is een deel van de onder het bezuinigingsprogram der regeering Ingevoerde verlagingen weer goed te ma ken. RECLAME- 3712 OUD-PRESIDENT REITZ t KAAPSTAD, 27 Maart (V. D.) Op 89-jarigen leeftijd is hedenmorgen over leden de oud-president van den Oranje- Vrijstaat F. W. Reltz. In de laatste jaren van zijn leven had Reltz zich geheel teruggetrokken uit het politieke en maatschappelijke leven. UIT AMERIKA. WASHINGTON, 27 Maart, (Reuter). President Roosevelt heeft zijn veto ge hecht aan het wetsontwerp betreffende de ultkeerlng aan de oud-strijders. CLEVELAND (Ohio), 27 Maart. (Reu ter). Uit betrouwbare bron wordt verno men, dat de arbeiders ln de staalindustrie vanaf l April een tien procents loonsver- hooglng krijgen. Deze geldt voor 420.000 werklieden, de veertig-urige weekweek blijft echter on gewijzigd bestaan. RECLAME- 8385 BLIJVENDE ZORGEN. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro No. §074 verzoekt ons plaats voor het volgende: Hoewel wij den indruk hebben, dat onze laatste berichten bij velen weerklank heb ben gevonden, moeten wtj toch helaas constateeren. dat de inkomsten te laag blijven. In totaal hebben wij deze maand ontvangen f. 37.000 en over dit bijna ver- loopen kwartaal in zijn geheel f. 90 000 van de f. 210.000, die cr noodig waren. De toe stand begint ons met steeds stijgende zor gen te,vervullen. Wij hebben aan alle pre dikanten der Ned. Herv. Kerk nu het ver zoek gericht dezen toestand aan de ge meenten bekend te maken. Want ook als er geen vgrmogen of bereidwilligheid bij de gemeenten zou bestaan ln ruimer mate in de behoeften te voorzien, dan is het toch noodzakelijk, dat men goed wete. dat er nog veel verder 'gaande Inkrimping van het werk aan de orde, gesteld zal moeten worden als het zoo doorgaat. Dat bij een achterstand over 1933 van f. 200.000 en een nieuwen achterstand over deze drie maanden van f. 150 000 onze waarschu wingen niet voor den vorm gegeven wor den, maar uit den bitteren nood voort komen, behoeft toch waarlijk niet nader betoogd te worden. DREIGBRIEVEN AAN MC. DONALD. LONDEN, 27 Maart. (Reuter). Mac Donald heeft onlangs dreigbrieven ont vangen en de politieke politie heeft deze zaak reeds ln onderzoek, aldus meldt de „Daily Herald". Uit de brieven blijkt, zoo vervolgt het blad, dat de schrijver de gewoonten van den eersten minister nauwlettend gade slaat. Zij bevatten o.a. nauwkeurige aan duidingen over Mac Donald's ochtend wandelingen in het St. James-Park. Ook werd nauwkeurig met uren en mi nuten aangegeven, waar en wanneer Mc. Donald zich op een bepaalde plek in het park bevond. Mac Donald wil echter hiervoor zijn ochtendwandelingen niet in den steek laten. Op aandrang van bevoegde zijde, heeft hij er echter ln toegestemd zich voortaan te laten vergezellen door twee politie agenten, en niet, zooals tot dusver, door één beambte. WOELIG SPANJE. MADRID, 27 Maart (Reuter) Ten ge volge van sabotagepleglng door de werk lieden der electrische centrale, heeft de stad Valencia gisteravond urenlang in'ihet donker gezeten Des nachts hebben vervol gens alle werk'eeden der electrische cen trale, gasfabrieken en waterleiding het werk neergelegd: deze staking heeft de regeering voor onwettig verklaard. Studen ten der technische scholen en militairen probeeren de bedrijven, voor zoover zij on ontbeerlijk zijn, aan den gang te houden. Te Saragossa hebben Syndicalisten een zware bom laten ontploffen voor een poli tiebureau, waarmede zli de aflossing van een speciale politie-macht, ter sterkte van 25 man, wilden dooden. De bom ontplofte echter te vroeg. Een kind en een volwas sen voorbijganger werden gedood en nog vier andere voorbijgangers, die er part noch deel aan hadden, werden ernstig ge- kwetst. Ook te Barcelona duren de daden van terreur voort. Kassiers van een bioscoop, die vergezeld werden door verscheidene stille" politie-agenten, werden door ban dieten overvallen. De roovers waren in vier auto's de kassiers achterna gegaan, en openden onverwachts vanuit machine-geweren het vuur op de kassiers en de beambten, die het vuur beantwoordden. Twee politie agenten werden ernstig, en twee voorbij gangers licht gewond. De bandieten ont kwamen met een buit van 20 000 pesetas. Te Madrid duurt de staking der metaal arbeiders nog onafgebroken voort. FRANSCHE BEZUINIGINGEN. PARIJS, 27 Maart (Reuter) Volgens de „Petit Parlsien" zouden de bezuini gingsmaatregelen van het kabinet Dou- mergue oa. behelzen een vervroegde pen sioneering van 60 tot 80.000 ambtenaren. In weerwil van de hierdoor ontstane verhoogde pensioen-uitgaven, zou de be sparing aanzienlijk zijn en ongeveer een milliard francs bedragen, daar de meeste gepensioneerden niet door andere ambte naren vervangen worden. De pensioneering van een groot aantal oudere ambtenaren zou het bovendien mogelijk maken jongeren hiervoor in de plaats te stellen. HET GEBEUREN OP 6 FEBRUARI. PARIJS, 27 Maart. (Reuter) Bij het verhoor van ooggetuigen door de parle mentaire commissie van onderzoek naar de gebeurtenissen van 6 Februari, waren vooral de uiteenzettingen van den eere voorzitter der „Camelots du Roi", Maxime Real del Sarte, van belang. HIJ verklaarde, dat een onbekende hem verzocht had den minister van blnnen- landsche zaken, Prot te bezoeken, want Prot alleen wa» in staat, de noodzakelijk- geworden dictatuur te verwezenlijken Sarte had dit verzoek echter van de hand gewezen. Over de bewapening van zijn politieke vrienden zei hl) het volgende Waarschijnlijk, en naar ik hoop, be schikken mijn vrienden voor hun per soonlijke verdediging over revolvers en gummistokken. Wapcnvoorraden bezitten wij echter ntet, hetgeen lk buitengewoon betreur. HET PROCES ONNES VAN NIJENRODE. De negentiende zitting van het Onnes van Nijenrode-proces ls reeds te negen uur aangevangen. De Officier mr. van Dullemen, begint met mede te deelen. dat hij nog eenige stukken betreffende de financieele positie van verd. Onnes ln het geding wenscht te brengen. Hierbij zijn o.a. een schoenmakersreke ning en een rekening van een reisbureau, voor geleverde reisbiljetten. Ook legt de Officier verschillende brieven over, waarin hij wordt aangemaand om te betalen. De verdachte merkt op, dat hij altijd zijn rekeningen betaalde, doch dat het wel eens voorkwam, dat hij geen gereed geld had. Het getuigenverhoor wordt dan voort gezet. Een juffrouw, die vroeger hulp in de hulshouding was bij den detective Johan knegt, vertelt het een en ander over haar ondervindingen in de woning van den speurder. Zij had den indruk gekregen, dat Johanknegt serieuse pogingen deed om het gestolen goed op te sporen. Zij meende, dat Mees Gerritsen en Biesing hem daarbij hielpen. Verschillende keeren had zij Johanknegt met kostbaarheden zien thuis komen. Pres.: „Waarmee?" Getuige's geheugen laat haar op dit punt in den steek. Wel weet getuige te vertellen, dat het goed in kleine gedeelten in huis ls ge bracht. Pres.: „Heeft Johanknegt ooit gezegd, dat hij wist wie de inbraak gepleegd hadden?" Getuige: „Ja, van het begih af aan heeft hij gezegd, dat Maag, Van Binsbergen en „een derde" het hadden gedaan en dat de zaak gefingeerd was!" Pres.: „Is van der Dussel wel eens in het huis van Johanknegt geweest?" Het blijkt, dat zij zich het bezoek van v. d. D. herinnert, omdat vlak daarna de kostbaarheden zijn ingepakt en in een auto werden vervoerd. De president informeert dan naar de beide Utrechtsche rechercheurs, die met Johanknegt hebben „samengewerkt". Het tweetal was m den huize Johan knegt zeer gezien, de heeren kwamen her haaldelijk eten. Pres.: „Werden er ook wel eens feestjes gegeven?" Getuige: „Ja, meneer de president, het was er soms erg vroolijk, muziek, oesters en champagne I" Pres. (verbaasd)„Oesters en cham pagne?" Getuige: „Oh ja, daj kwam dikwijls ge noeg voor, en de rechercheurs dronken mee, als ze er kans toe zagen. „Van Cooten dronk niet als hij dienst had" voegt ge tuige er vergoelijkend aan toe. Pres.: „Maar zijn bezoeken bij Johan knegt waren toch óók zakelijk!" Getuige: „Nu, niet altijd." „Werd de naam Koning wel eens door Johanknegt genoemd!" vraagt de presi dent dan. Getuige antwoordt bevestigend, maar wanneer dat voor het eerst gebeurde weet ze zich niet precies meer te herinneren. Pres.: „Sprak Johanknegt wel eens over commissaris Harrebomee?" Getuige: „Ja, dikwijls, dat was een heele goede vriend van hem, hij kwam er ook wel aan huis." Pres.: „Hebt u Johanknegt wel eens geld geleend?" Getuige: „Ja.... aan geld en borgstel lingen heb ik f. 2700 geleend. De juffrouw breekt ln snikken uit, als zij bijzonderhe den vertelt over het geldleenen aan Jo hanknegt. Voor een groot deel had zij het geld zelf op moeten nemen om Johan knegt te helpen." „Nu ben ik alles kwijt, m'n meubels en alles wat ik had zijn weg Pres „Heeft v. d. Dussen u niet terug betaald?" Getuige: „Neen geen cent." Het blijkt later, dat deze zeer bedroef de dame, van haar gescheiden echtgenoot een alimentatie van f. 325 per maand ont vangt, welke mededeeling het medelijden in de zaal aanmerkelijk tempert. Mr. Muller Massis brengt de schilderijen ter sprake. Getuige heeft ze nooit gezien en erg precies is ze niet ln haar mede- deelingen over de schilderijen. „U moet niet vergeten, meneer Muller Massis, dat ik daar den heelen dag over de zaak Onnës hoorde praten, ik kan alles niet uit elkaar houden." Hieruit blijkt dus wel, hoe „geheimzin nig" de detective te werk ging. Pres „Hebt u wel eens over „overschil deren" van de schilderijen gehoord? En heeft Johanknegt wel eens gezegd, dat de schilderijen valsch waren. De juffrouw antwoordt bevestigend, maar ook nu weet zij geen bijzondere heden. Mr. Muller Massis: „De Burgemeester van Breukelen beeft ook eens bij Johan knegt gegeten, hietwaar?" Getuige: „Ja zeker". Mr. Muller Massis: „Heeft Johanknegt u niet gezegd, dat de burgemeester een stuk had onderteekend, waarin hij ver klaarde dat aan Johanknegt f.3500 als belooning moesten worden uitbetaald',"' Getuige: „Ja, maar ik heb dat stuk nooit gezien". De zitting wordt wegens de begrafenis plechtigheid te elf uur geschorst tot drie uur hedenmiddag. DE BELGISCHE KLEINE SPAARDERS. BRUSSEL, 27 Maart. (Reuter). Een gis teravond na afloop van den kabinetsraad uitgegeven communiqué vermeldt o.a., dat de regeering, die de belangen van de kleine spaarders wil waarborgen, van meening was zich niet te moeten verzet ten tegen een door de Spaarkas te ver strekken voorschot aan de Socialistische coöperatieve maatschappijen. Dit voorschot behoefde niet hooger te i zijn dan 150 millioen francs. HAAGSCHE RECHTBANK. DOODELIJKE AANRIJDING HET DE BLAUWE TRAM. Hedenmorgen deed de Haagsche Recht bank uitspraak in de zaak tegen de 30 jarigen bestuurder der Noord-Zuld-Hol- landsche Tramweg MIJ. C. B. uit Voor burg. die zich op 15 dezer te verantwoor den had wegens overtreding van art. 307 W. v. S. en tegen wie 3 maanden hechte nis was geëischt. De zaak betreft het ongeval met de z.g. Blauwe Tram (waarvan B. bestuurder was), dat ln den vroegen ochtend van 19 October van het vorig jaar op den Raam- weg. ter hoogte van „Huize Katwijk" plaats vond. Terwijl een colonne van het 2e Reg. veld-artlllerle, bestaande uit 12 caissons, elk met vier paarden bespannen de trambaan kruiste, kwam de tram uit de richting Maliebaan met snelle vaart aanrijden met het gevolg, dat de laatste caisson in de flank werd aangereden. De stukrijder L Egas uit Hardlnxveld werd met het door hem bereden paard, over een gTooten afstand meegesleurd en vervol gens op de rails neergesmakt. Onderweg bezweek E. aan de bekomen verwondingen. De Rechtbank achtte hetgeen verdacht* bij dagvaarding ten laste was gelegd niet bewezen en sprak hem vrij. De Haagsche Rechtbank deed heden Uitspraak in de zaak tegen S. L. uit Am sterdam, die op 20 Maart in hooger beroep terecht stond van een vonnis van den Haagschen Kantonrechter waarbij verd. was veroordeeld tot f200.sub. 100 dagen hechtenis wegens het veroorzaken van een aanrijding te Wassenaar nabij de Van Ouden Meulenlaan. De Officier v. Justitie had bevestiging geëischt. De Rechtbank sprak verd. vrij. m Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen F. H. uit Stompwijk, die op 20 Maart in hooger beroep terecht stond van een vonnis van den Kanton rechter te Delft waarbij vera, was ver oordeeld tot 3 maanden prlnclpleele hech tenis wegens overtreding der vleesch- keuringswet. De officier van Justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank bevestigde het vonnis van den Kanton rechter. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak ln de zaak tegen M. B. uit Leiden, die op 13 dezer terecht stond van een vonnis van den Haagschen Rechtbank waarbij ver dachte was veroordeeld tot een geldboete van f. 40.subs. 20 dagen hechtenis, we gens overtreding der motor- en rljwielwet. De Rechtbank bevestigde het vonnis van den Kantonrechter. Uitspraak werd gedaan in de zaak tegen C, B. uit Katwijk aan Zee, die op 13 dezer in hooger beroep terecht gestaan heeft van een vonnis van den Leidschen Kanton rechter en waarbij verdachte was ver oordeeld tot een geldboete van f. 10, sub sidiair 5 dagen hechtenis wegens over treding der motor, en rijwielwet. Verd. had te Katwijk aan Zee links van den weg gereden met zijn rijwiel en daardoor de 15-jarige C. de Vreugd aangereden. De officier van justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank bevestigde het vonnis van den Kanton rechter te Leiden, met betaling van f. 4,90 schadeloosstelling van de gescheurde klee- ren van den aangeredene. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den motorrijwielhersteller P. M. G uit Noordwijk-Binnen, die op 13 dezer terecht heeft gestaan wegens het veroor zaken van lichamelijk letsel door schuld. Verdachte had op den Rijksstraatweg een aanrijding veroorzaakt. De officier van Justitie had tegen verdachte geëischt drie weken hechtenis. De Rechtbank veroor deelde verd. tot f. 75, subs. 15 dagen hech tenis. De Rechtbank deed vervolgens uit spraak in de zaak tegen den 32-Jarlgen C. S. uit Leiden, die op 13 dezer in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Leidschen Kantonrechter, waarbij verd. was veroordeeld tot f. 30, subs. 15 dagen hechtenis wegens het ver oorzaken van een aanrijding te Oegst geest (in de Dorpsstraat op 25 Juni 1933) en waarbij de 78-jarige Christiaanse bloe dende verwondingen opliep. De officier van justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank bevestigde het vonnis van den Kantonrechter te Leiden. IJ MUIDEN. 27 Maart. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.30—0.75, Griet per kist van 50 K.G. f. 3615. Tongen per K.G. f. 1.60—0.90. Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 12.50, Middelschol f. 17—14, Zetschol f. 2215. Kleine Schol f. 143.20, Schar i. 60.80, Tongschar f38. Roggen per 20 stuks f. 146, Vleeten per stuk f30.90, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 103.50. Groote Schelvisch f. 31—20, Mid del Schelvisch f. 2519, KleinmiddeTSchel visch f 22.5013, Kleine Schelvisch f. 15 6.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 3818.50, Gullen per kist van 50 K.G. f.134 90, Lengen per stuk f.1.600.31, Heilbot per K.G. f, 1.250.90, Wijting per kist van 50 K.G f.5 501 80. Koolvisch per stuk f. 0.800.06. Makreel per kist Van 50 K.G. f. 12.50—10. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: LJM 49 met f.2539, IJM. 131 met f.1667, IJM. 18 met f.2414, IJM, 56 met f 1752 IJM. 176 met f.1482 IJM. 59 met f.2324. IJM. 37 met f.3696, IJM. 73 met f.2437. IJM. 7 met f.1438; 1 locger: K W. 163 met f.488; de kotters: O 305 met f. 250, E 549 met f.259, E 179 met f.485 E 400 met f.642, E 111 met f. 405. Den Burcht: Verg. van Melkveehi te 8 uur nam. HEDEN. "oudeul Ned. Leger des Hells: Rouwdienst Zeevaartschool: Stadsevangelisatie t» 8 uur nam. Woensdag. Gerecht 10: Cursusverg. O SP SDr I Tas. Vit uur nam. 111 Mare 1: Jaarl. verg. v. aandeelhoude-,1 N V. Leidsche Broodfabriek. 4 uur nam I Prediker: Jaarverg. Leidsche Chr ora» I jever., 8 uur. n.m. -I Remonstr. Kerk: Paaschwijdinesdio,,, I o. I. v. ds. Sirks. 8'/. uur nam. 1 Stadszaat: N.S.B. Spr. ds. van Duyl 8»l nam. 1 De avond-, nacht- en Zondgsdienst d» I apotheken wordt van Maandag 26 Maanl tot-en met Zondag 1 April (lsten Paasch I dag as. waargenomen door apotheek cl B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Maandag 2 April (2den Paaschdaei neemt waar apotheekP. du Croix, Ra. I penburg, telef. 807. DE urn'AART VAN H.M DE KONINGIN-1 MOEDER. Van de gelegenheid om gisteravond reedsl plaatsbewijzen aan het station te halen lil druk gebruik gemaakt. Reeds met den eer-l sten trein uit Utrecht kwamen hedenmoi- gen veel reizigers aan voor Den Haag, L de meeste gewapend met stoeltjes en pus F viand-zakken. Om even 6 uur begon de l drukte reeds op het station en stonden veie I reizigers op de eerste treinen naar Deal Haag te wachten. De stationschef had ver-1 schillende maatregelen genomen om ge-[ drang te voorkomen; o.a. was aan heil einde van het station bij het gebouw van I de Posterijen een extra controle ingang in. F gericht voor reizigers die reeds van een I plaatskaart voorzien waren, waardoor je-| drang ln de vestibule werd voorkomen, ter wijl alle loketten voor den verkoop vaa I plaatskaarten waren geopend, om onnoodi? wachten en gedrang te voorkomen, Kiel-1 tegenstaande de drukken en uitgebraden treinenloop, was er geen stagnatie en ver-1 trokken alle treinen precies op tijd. Ook bij den overweg viel het met de ver- I wachte verkeersopstoppingen erg mee. De I politie -had onder leiding van inspectear van der Wal uitgebreide vóorzorgsrm:- regelen genomen, waardoor alles een vlot I en ordelijk verloop had. De automobiliste: hadden gevolg gegeven aan het ln ons Bid I tot hen gerichte verzoek en bleven lm de stad. De N.Z.H. had haar gecomtar- den LeidenOegstgeest dienst gespit I liet de niet-doorgaande tramitreines tl I Katwijk en Noordwljk aan gene zijde «21 den overweg wachten, terwijl ook de HTS! in de ochtenduren hét eindpunt had legd van de Haarlemmerstraat s« Posthof. Tengevolge van al deze maatregelen is L van een verkeersopstopping geen oogenbuk I sprake. Wel gingen van morgen tusschenr en 10 uur de afsluitboomen ongeveer elk I vijf minuten naar beneden, doch van lan-1 gen duur was dit niet en de tuschenpoozea, gedurende welke het verkeer ..vrij" r waren ruimschoots voldoende om de watt-1 tenden te laten passeeren. Op den Haagweg was het -autoverkeer I aanmerkelijk drukker, doch toch ook niet 1 van dien aard, dat het aanleiding gal t» moeilijkheden. AANBESTEDINGEN. «iininiiiiiiiiiiiniiDinonniiii iimniiiiimiiiniiniiiiiiuiuniiiiiiiniiiiu Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hedenmorgen ls door den directeur van I Gemeentewerken namens B. en W. aaa-l besteed het bouwen van een recreatie- gebouw met rijwielbergplaats, portiers-1 verblijf, wachtkamer enz. op het terrein van het krankzinnigengesticht r?f geest" te Oegstgeest. Er waren 34 biljetten ingekomen, waarop als volgt was uge- schreven Ingenieurs-Bureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest f. 55262; N.V. Wem»»» Beton-Mij. f. 67500; Gebr. A. en J-öen Ouden, Alphen aan den Rijn en Oegsj1 geest f. 55370; Fa. Gebrs. G. en A. V. Loo, Rotterdam f. 61642; L. RaaymaW'* Wouw f. 58770; N.V. Nat. Aann-MiJ va v. d. Velden en De Jong, Oegstg#* I. 49790; De Later en Meyers, Oegstgec-k f. 61100; H. C. Geerding, Usselo f. 6'»". C. v. d. Vliet, Den Haag f. 57990; Kuype" en Kloppers, Schiedam f. 63700; Bregge, Boeree en v. Wengerden, N>eu" veen f. 55320; P. Terrehorst, Aalsmee' I. 72400; Gesman en Zoetemeyer, Alpw" f. 63390; J. J. Kol. Voorburg f. 67960; K» IJmuiden S. 53377; A, Voordouw. Zoeu woude f. 58800; A. van Nieuwkoop, sas senhelm f. 53690; A. Mooten, Moorarec. 1. 52737; H. J. v. d. Baan, Den?"» t. 68300; P. Scheepbouwer, Castries f. 56400; H. H. Brink, LeeuwarM» I. 64167; P. Pot en A. van Rossu-H.^. Haag f. 62195; G. en J. Broertjes, Beew stede en Bloemendaal f. 49949; Tec Bureau en Aann.-Mij v. h. J. H. oe w Gouda f. 59924; D. Kaaij en Zonen, geest f. 58900; N.V. v. d. Hoeks BOUW- Aann.-Mlj, Den Haag f. 64069; Aanh,;." H. en P. Voormolen, Rotterdam l,9°j.rp W. Hennlpman en J„ de Wit, WMW.J I. 77777: Kort en V. d. Wiel, MTO- aan Zee f. 61833; H. C. Heemskerk^. den f 56763; Gebr. H. V. en J. deV.- Scheveningen f. 59600; C. Boel, v0°' ,j f. 58370; J. Gesman. H. Turken» Oudenes, Alphen f. 63287. Verder werd aanbesteed het verr!c„'1ge- van bulten- en binnenverfwerken aa meentegebouwen, ln 6 perceelen- schreven was als volgt: T f ,{7J. A. van Lunteren, Leiden: perceel'si 2 f. 787; 3 f. 485; 4 f. 295; 5 f. 315.W Th. Witteman, Leiden: perceel I 1 4 f. 376; 5 f. 349; 6 f. 633. Joh. 3. 1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6