Kloosterbalsem Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur. TOM DE NEGERJONGEN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 27 Maart 193^ 173ste Algemeene Vergadering. Er gaat geen leven boven 'n goed leven SPORT. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur hield gisteren te Haarlem onder voorzitterschap van den heer Ernst H. Krelage haar 173e Algeiheene Vergade ring. Do voorzitter, jde heer Ernst H. Krelage opent met de volgende woorden: „Wij komen heden bijeen onder den droeven indruk van het smartelijk verlies dat H M. de Koningin, Hare Familie, en het geheele Nederlandsche volk de vorige week geleden heeft. Als Nederlanders zijn wij van diepen eerbied en innlgen dank baarheid vervuld jegens de Koningin-Moe der voor alles wat Zij gedurende meer dan een halve eeuw voor ons land ls geweest, onder dikwijls buitengewoon moeilijke om standigheden. Als leden dezer Vereeniging zijn wij in het bijzonder dank verschuldigd aan de Hooge beschermvrouwe, die gedu rende een tijdvak van 43 jaar Hare nim mer verflauwende belangstelling heeft willen betoonen voor het lief en leed van de bloembollenstreek; die nimmer ontbrak, wanneer de vereeniging den vooruitgang van het bedrijf aan de wereld wilde too- nen op haar groote tentoonstellingen; die tot in hoogen ouderdom onvermoeid zich voor onze belangen bleef interesseeren. Namens de vereeniging heeft het Hoofd bestuur in een brief van rouwbeklag aan H M de Koningin en door het leggen van een krans aan de baar der overleden Vorstin de gevoelens der leden trachten te vertolken". Staande hoorden de aanwezigen deze herdenking aan. Over de a.s. tentoonstelling deelde de voorzitter in zijn rede het volgende mede: Ofschoon nog bijna een vol jaar verloo- pen moet eer zij geopend wordt, is thans reeds de beplanting van het 20 H.A. groote terrein volkomen verzekerd door de ingekomen aanmeldingen, vooral van tal van plaatselijke afdeelingen. die er een eer in hebben gesteld hun beste en schoon ste- producten uit eigen omgeving aan de wereld te toonen. En wat nog meer zegt, ook het welslagen der vijf in het groote gebouw te houden tentoonstellingen is nu reeds verzekerd, dank zij de krachtige medewerking en definitieve toezeggingen van de gezamenlijke Aalsmeersche en Bos- koopsche kweekers en van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Het buitenland laat zich evenmin onbetuigd, zoodat het internationale ka rakter der tentoonstelling zich niet zal verloochenen. Wij meenen geen voedsel te mogen ge ven aan het autarkisch streven van on zen tijd, maar onze deuren te moeten openen voor de daarvoor ln aanmerking komende inzendingen uit het buitenland. Wij hopen een talrijke schare der beste vertegenwoordigers van den buitenland- schen tuinbouw saam te brengen op deze tentoonstelling waaruit voor» henzelven onderlinge wederkeerige waurdeejnng moge opbloeien tot Verbetering der internatio- nafe betrekkingen. Zonder iets prijs te geven van een gezond nationaal bewust zijn, achten wij het een voorrecht hierdoor iets te mogen bijdragen tot bevorderen van internationale vriendschap en vrede. Het jaarverslag ,.n den secretaris-pen ningmeester z. h. st, goedgekeurd evenals de rekening en verantwoording. Het saldo van ontvangsten en uitgaven sluit met een bedrag van f. 53.581.74":. De voorzitter deelt dan mede, dat eenige moties zijn ingekomen, nadat de agenda voor deze vergadering reeds was vastge steld. zoodat zij slechts besproken kunnen worden, doch niet in stemming gebracht. De afdeeling Bovenkarspel wenscht dat de inmenging van de regeering in de sa neering van het bloembollenvak gestaakt worde. De afgevaardigde licht de motie toe. Ook in de afdeeling Hoogkarspel spreekt zich tegen de saneering van ïegeeringswege uit, de afgevaardigde van deze afdeeling vraagt zich af. of er geen mogelijkheden bestaan om de omzet te vergrooten. inplaats van tot vernietiging over te gaan. De afd. Voorhout wenscht de regeerings- inmenging te behouden. De voorzitter merkt op, dat het H.B. het oogenblik nog niet gekomen acht om te beslissen over al of niet voortgaan met de saneeringsmaatregelen Dit kan pas in den loop van het jaar worden beoordeeld. Wel meent het HB. dat de saneering niet moet worden uitgebreid. Een motie van de afd. Westland kwam hierop ln bespreking, om het H.B, op te dragen te bevoegder plaatse de aandacht te vestigen op de billikheid, dat bij de vaststelling van het tuinbouw beperkings percentage eerst de oppervlakte bloem bollen mag worden afgetrokken, aange zien voor bloembollen reeds teeltbeperking heeft plaatsgehad. Het H.B. Is van oordeel, dat onderschel den moet worden tusschen die terreinen, die uitsluitend voor bollenteelt worden gebruikt en die. waarop voor- en nateelt van bollen geschiedt. In het laatste geval moet het tuinbouwbeperkings-percentage worden toegepast: in 't andere geval is het billijk, dat dit niet nóg eens geschiedt, daar voor bollenterrein reeds een beper king is toegepast. Het H.B. zal zich hier over tot de regeering wenden. Na rondvraag hield Prof. dr. E. van Slogteren, directeur van het laboratorium voor Btoembollenonderzoek te Lisse, een lezing over: ..Dringende problemen voor de' cultuur en export van bloembollen. Hii zeide o.a.: Het meest urgente probleem voor de bloembollencultuur is stellig gelijk aan dat van vele andere takken van land-, tuin bouw- en industrie, nl. de zoo snel moge- lijke oplossing van de economische moei lijkheden. welke samenhangen met de aleemeene malaise over de geheele wereld. Hoe groote rol de depressie, waarin we nu leven echter ook bij de huidige inzin king van de welvaart van de bloembollen cultuur moge spelen, toch zal deze wel licht later nog haar goede zijde blijken re hebben gehad, indien ze dwingt tot een beter inzicht in de factoren, welke de ont wikkeling van de bloembollencultuur in ai haar takken van-bestaan beheerschen. Spr. citeert een gedeelte van een inlei ding, welke hij in 1930 voor een meer be perkte kring van vakgenooten heeft ge houden en waarin hij reeds heeft gewezen op de noodzakelijkheid om ook in de toen malige tijden" van voorspoed te onderzoe ken, welke factoren de verhouding tus schen vraag en aanbod beheerschen. Hij is overtuigd, dat men ook nu niet alle tegenslagen uitsluitend aan de algemeene malaise moet toeschrijven en alleen van een opleving van handel en industrie ver betering kan verwachten. De te snelle en onevenredige groei van export en' cultuur in de laatste 15 jaren moest wel leiden tot een wanverhouding tusschen vraag en aanbod; vooral omdat volgens spreker de zoo groote toename vdn den omzet van bloembollen niet uitslui tend was toe te schrijven aan eeh zooveel grootere populariteit der bloembollen. Door de verandering in de Maatschappe lijke verhoudingen na den oorlog is het verbruik van bloemen buitengewoon toe genomen. waarvan ook de bloembollen automatisch hebben geprofiteerd. Tegelijk werd echter de concurrentie met andere bloemgewassen zooveel groo- ter. dat de strijd voor de bloembollen veel zwaarder moet zijn geworden. Lang heeft men nog aan dezen concurrentie strijd weerstand kunnen bieden door steeds verbeterde behandelingsmethoden der bollen, opvoering van kwaliteit en ver lenging der verbruiksperioden. Toen ech ter naast de overal in de wereld optre dende neiging tot protectie, zich uitende in steeds hooger wordende tarieven, con- tigehteering en invoerverboden ook nog de koopkracht der afnemers plotseling zeer sterk daalde, moest er wel een acute crisis ontstaan. De op grond van de crisis-wetgeving door de regeering tot stand gebrachte productiebeperking zal zeker haar gun stige invloed doen gelden en naar gehoopt wordt een verdere afzakking voorkomen. Indien men echter slechts door beper king van de productie de balans in even wicht kan houden, dan beteekent dit min stens eén stilstand en dus achteruitgang. Waren dus de crisismaatregelen in de ge ven omstandigheden wel de snelste weg tot verbetering van het evenwicht, toch kunnen deze als éénzijdige correctie slechts worden aanvaard als een nood zakelijk kwaad, en moet in de toekomst de aandacht blijven gevestigd op een sti muleering van de vraag, waardoor een vergrooting van de afzet wordt ver kregen. Voor de toekomstige welvaart van de bloembollencultuur zal daarom ook in deze slechte tijden noottig zijn, nauwkeurig te onderzoeken welke invloeden, samenhan gende met de techniek van cultuur en handel in haar producten en met de eigen schappen Van het product zelve, de we deropbloei van de welvaart zouden kun nen remmen. Spreker ziet de toekomst van de bloem bollencultuur in het geheel niet somber in, omdat de oppervlakte der wereld, waar bloembollen worden geteeld, zoo klein ls in verhouding tot het gedeelte, waar ze kunnen worden gebruikt, dat voor een product, dat zooveel goede eigenschappen bezit, een plaats moet zijn te vinden. Wanneer men zich rekenschap geeft van hetgeen in het afzetgebied, waar bloembollen kunnen worden geplaatst, ge schiedt, dan ziet men daar de laatste ja ren de volgende veranderingen optreden. 1. Het phytopathologisch onderzoek breidt zich over de geheele wereld uit en tracht in de eerste plaats voor elk land, waarin het wordt beoefend, de inviel' van ziek materiaal te voorkomen, zoowel om de invoer van voor andere gewassen, ge vaarlijke parasieten te beletten, als om eigen landgenooten tegen nadeel door ontvangst van minderwaardige producten te beschermen. 2. Daarnaast treedt helaas overal in de wereld een neiging tot protectie op. Men meent op economische gronden de invoer te moeten beperken en het gebruik van eigen voortbrengselen te stimuleeren en gaat door steeds hooger wordende tarie ven onze producten de concurrentiestrijd zeer moeilijk maken. Waar 1 en 2 samengaan en z.g. phyto- pathologische argumenten voor protectie- doeleinden worden misbruikt, is elk ver- verzet op wetenschappelijke basis on mogelijk en kan slechts redding ko men, doordat de betreffende regeeringen door het volgen van hun voorbeeld tegen hun eigen producten, zelf de schade van deze politiek ondervinden. De gronden in l en 2 genoemd moeten we echter elk afzonderlijk aanvaarden en dan is het een levenskwestie voor onze cultuur om er in de eerste plaats voor te zorgen, dat A. aan de sub. 1 genoemde phytopatho- logen geen grond voor rechtmatige be zwaren wordt geheven, B. door verlaging van den productieprijs, zooveel mogelijk gepaard gaande met ver betering der kwaliteit, de concurrentie voor ons product, ondanks alle beperkende ta rieven, mogelijk te maken en C. waar ln het buitenland de neiging tot protectie er toe moge lelden om onze pro ducten geheel te willen doen uitsluiten ls voor ons slechts bescherming te verwach ten van tevreden klanten welke een hun populair artikel willen behouden en hun eigen belang verdedigende tevens voor onze belangen opkomen. Met het voorgaande rekening houdende kunnen we vaststellen dat aan de zlekten- bestrijding met groote energie is gewerkt en zooveel is bereikt, dat we met een vol komen gerust geweten de juist in het Lagerhuis geuite klachten kunnen aanhoo- ren en zonder eenige bezorgdheid het toe gezegde phytopathologisch onderzoek kun nen afwachten. Het ligt echter voor de hand, dat ook in tijden van slechte prijzen en minder loonende cultuur onze zorgen in dit opzicht niet mogen verslappen. Niet alleen in verband met de eischen van ge zondheid door het buitenland gesteld, maar vooral ook voor een economische cultuur. Wel zal echter nog zeer veel kunnen worden verbeterd doordat helaas nog al te vaak de groote zorgen aan de behandeling der bollen in Holland besteed waardeloos worden gemaakt doordat: le. de verbruikers de maatregelen nood zakelijk voor een goed bloei-resultaat ver- waarloozen en door het opplanten in be smette aarde, door het broeien bij te hooge temperaturen of op een onjuist tijdstip ve'.e goede bloembollen verloren gaan. 2e. invloeden van klimaat ln het afzet gebied of gedurende de reis zoodanig op de bollen inwerken, dat de goede bloeicapaci- teiten voor een groot deel verloren gaan. Een groot bezwaar is vooral, dat behalve het geldelijk verlies, dat door dit bederf wordt veroorzaakt, ook de goede reputatie van ons product lijdt, omdat de afnemers en ook de buitenlandsche deskundigen, maar al te zeer geneigd zijn, de gebreken aan de afzenders te wijten. De onderzoekingen in het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in de laatste jaren verricht, hebben vooral beoogd om gedeeltelijk in overleg en samenwerking met buitenlandsche deskundigen zoodanig materiaal te verzamelen, dat de schade in de toekomst tot een minimum kan worden teruggebracht en vooral ook duidelijk wordt, dat de gebreken, welke in het bui tenland ontstaan door fouten der broeiers of ongunstige klimaatinvloeden niet aan kwade trouw van onze kweekers of expor teurs mogen worden toegeschreven. Spreker gaf vervolgens een overzicht van een aantal proefnemingen, waarbij ln het bijzonder het verschepingsprobleem werd besproken. Hij sprak de overtuiging uit, dat gedeeltelijk door wijziging vap het tijdstip van verzending üi verband met het klimaat van het Igrüj.van bestemming, gedeeltelijk door het. gébruik van speciaal daarvoor ingerichte transportmiddelen een groote verbetering kan worden verkregen voor de bloeiprestatie's van onze bloem bollen in het buitenland, waardoor de vraag naar onze producten zeer belangrijk .zal kunnen worden vergroot. De wijze, waarop de bloembollenkweekers, meer dan in eenige andere tak van land- of tuin bouw in ons land het wetenschappelijk on derzoek, zoowel moreel als materieel heb ben gesteund, toont beter dan iets anders hoezeer zij bezield zijn met de wensch om hun producten aan de hoogste redelijk te stellen eischen te laten voldoen. Al mogen op het oogenblik de zeer ab normale verhoudingen over de geheele wereld ook sterk haar invloed doen gelden op de welvaart van de bloembollenstreek, toch heeft spreker de overtuiging, dat men zich weldra aan alle eischen, die aan hun producten kunnen worden gesteld zal aan passen en deze overtuiging doet hem de toekomst van de bloembollencultuur zeer hoopvol inzien. Daarvoor zijn de goede eigenschappen van de bloembollen van te groote waarde! RECLAME 211. En jawel, daar kwam hij in hun richting. Zouden zij door het nog open staande luik naar binnen kunnen komen? Nee, dat ging niet meer. Maar even af wachten. En daar kwam de leeuw naar de kooi, keek heelemaal niet naar het dak daarvan, maar rende regelrecht onder den schuif door.... in den val. Kloosterbalsem is steeds onschade lijk en is het onovertroffen wrijf- middel bij rhcumatiek, rheumatische zenuwpijnen, jicht, spit, stramheid, splërverrekkingen, enz. Ook echter ongeëvenaard bij brandwonden, uit slag, oude- en nieuwe wonden, zweren, puisten, muggebeten, enz. Neemt dus ook bij wonden en zweren, huidaandoeningen, brandblaren, enz. Kon zich door Rhcumatiek niet bewegen Gelukkig leven is alleen maar mogelijk bij goede gezondheid. Alleen zij, die lijden, erkennen dit ten volle. 9Bet kwam in eensl Ik zat de courant te lezen, ik maakte een onsehuldige bukbeaeging en schreeuwde het toen uit van de pijn. Drie jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meèr kwijt zou. raken. Al mijn onschul dige genoegens, zooals wandelen, fietsen, moest ik opgeven en ik was al blij, als ik niet behoefde uit te gaan, want alles was mij te veel. Men zeide mg, dat ik rhcumatiek had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerkzaam gemaaikt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf. En werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn m\jn pijnen verdwenen. Ik peddel weer als voorheen, maak wandeltochtenzonder maar in *t minst last te hebben. Ieder beveel ik den Kloosterbalsem aan, die mij zoo uitstekend geholpen heeft." AKKER's S. SL te B. (Origineel ter inzage). Per pot vanaf 62% cent! u .Geca goud ZOO goed" Alom verkrijgbar; NMMMI INVOERRECHT OP VLEESCH. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch en ge koeld vleesch deze heeft vastgesteld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 KG. f.55: paardevleesch, versch of gekoeld, 100 KG. f. 40. Gedurende de maand April 1934 zjl mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen: 20 pCt. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde f. 11 per 100 KG. bruto; 12'/: pCt. van de waar de, voor het paardevleesch vastgesteld, zijnde f 5 per 1Q0 KG, bruto. UITVOER VAN RUNDVLEESCH. Vergoedingsbedragen per KG. vastgesteld. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat ten behoeve van de houders van rundvee uit het Landbouw- Crisisfonds bij uitvoer van de navolgende producten, de daarachter genoemde be dragen per KG. vergoed zullen worden: Niet uitgebeend versch rundvleesch f 0.08; uitgebeend versch rundvleesch f. 0.10; niet uitgebeend gezouten vleesch f. 0.10; uitgebeend gezouten vleesch f0.12; gerookte billen en hazen f. 0.15; rund vleesch in blik bruto voor netto f.0.12; voor zoover de uitvoer plaats had na 15 October 1933, doch voor 15 October 1934 en onder overlegging van een vanwege de stichting Crisis-Rundvee-Centrale, geves tigd te 's-Gravenhage, als deugdelijk er kend bewijsstuk van uitvoer; met dien verstande, dat door of van wege voornoemde stichting kan worden verlangd, dat te harer genoegen wordt aangetoond, dat de krachtens art. 2 van het Crisis-Rundvee-besluit 1933 verschul digde gelden zijn voldaan ten aanzien van de partij vleesch, betreffende welke resti tutie wordt gevraagd; voorts zijn als groep van producenten van crisisproducten erkend de houders van rundvee. Deze beschikking' zal worden aange haald onder den titel „Crisis-Restitutié- beschikking 1934 V (rundvleesch)" DE PRIJS DER MELK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 7 April 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemeik, gekocht op Regee- ringscontract, voor de verschillende" klas sen melk is vastgesteld op 5 3/4, 6 en 6 1/4 cent per liter en dat het bedrag der af dracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 3 cent per liter. Tevens wordt bekend gemaakt, dat bo venbedoelde prijs voor de periode van 8 tot en met 14 April 1934 voor de verschil lende klassen melk is bepaald op: 4 3/4, 5 en 5 1/4 cent per liter, terwijl de afdracht op andere in consumptie gebrachte melk 2'/; cent per liter zal bedragen. VOETBAL. ZWALUWEN—KOODE DUIVELS. 212. Nee maar. mooier kon het al niet. Daar was nu het beestje toch gevangen en dat zonder de minste moeite. Hij wou het zelf, dacht Tom, wat een gek beest! Pijl en Leeuwenhart lieten gauw den schuif naar beneden, om hem niet weer hetzelfde oogenblik te laten ontsnappen. Maar ze waren iets te gauw geweest, want de staart van ons leeuwtje met zijn mooien kwast, was buiten gebleven. Het Belgische elftal gewijzigd. In het elftal der Roode Duivels, dat morgenavond op het V.U.C.-terreirute Den Haag tegen het Zwaluwen-elftal zal uitkomen, is, daar vier spelers bij de competitie-wedstrijden van Zondag jj. geblesseerd zijn, een wijziging gekomen. Het veranderde elftal ziet er als volgt uit: Doel: Badjou (Daring-club Brussel" Achter: v. d. Bosch (Beerschot) cn Ha mers (R.C. Mechelen). Midden: Verstraeten (FC. Mechelen), Welkenhuysen (Union Sint Guilloise) en F. v. d. Eynde (Union Sint GuUloise). Voor: Lambreehts (F.C. Luik). Voorhoof (Liersche Sport Kring); Desmedt (Ukkel Sport). Sayes (C.S. Brugge) en Putmans (Union van Goei). DE KAMPIOENSCOMPETIT1E, Voor April en Mei. De K. N. V. B. heeft de volgende strijden in de maanden April en Mei (in geschreven: 15 April: VelocitasAjax: Heracl- K.F.C. 22 April: AjaxK.F.C.Kampioen Zuid-Velocitas. 6 Mei: JC.F.C.Ajax; Heracles—Kam( pioen Zuid. 10 MeiVeloxHeracles. 13 Mei: AjaxKampioen Zuid; K.F.C, Velocitas 19 Mei: Ajax—Kampioen Zuid 21 Mei: VelocitasK.F.C. HOCKEY. NEDERLAND—FRANKRIJK (HEERENI, Naar wij vernemen zal de landenwfd-; strijd Frankrijk—Nederland (heerenl.i welke -ontmoeting was uitgesteld in ver-| band met het overlijden van H M. de Ko ningin-Moeder, thans op Zaterdag 7 Ap~ •a.s te Parijs worden gespeeld. WATERSPORT. RONDVAART DOOR NEDERLAND De Commissie voor de Rondvaart c'-r Nederland, samengesteld uit de verteaj woordigers van de Kon. Verbondet Watersportvereenigingen, den A.S! den Ned. Roeibond, den Amsterdam/a Rceibond. den Westelijken Roeibond t Ned. Kanobond, den Noord-Nederland Watérsportbond en den Roeibond w Rotterdam éh omstreken, heeft ooi jaar weer een rondvaart door Nederia uitgeschreven. Met het oog op de Paaschvacantie is deelneming opengesteld met ingang 30 Maart a s. Iedere eigenaar of huurd van een motor-, zeil-, roeivaartuig of fcn kan er voor inschrijven en de deelneMJ hebben de keus tusschen zestien verse"' lende tochten, waarvan twee alleen zeewaardige vaartuigen. Sommige tochten zijn in het bijzon» aanbevolen voor motorbooten, andere r zeiljachten, weer andere voor kleine KJ vaartuigen, wherries, kano's enzent ook uitsluitend voor kano's ëli roeivadi tuigen. De tochten zijn zoo samengesteld, cj, het mogelijk is eenige ervan desgewenst tweeaan twee samen te voegen De palingen komen in hoofdzaak overeen m die van vroegere rondvaarten. BOKSEN. WEDSTRIJD VOOR PROFESSIONAL TE ROTTERDAM. Aide van Vliet verliest, zijn titel. In het Gebouw voor K. en W. te terdam vonden gisteravond onder groote belangstelling bokswedstrijden), professionals plaats. De hoofdontmoe was die tusschen Arie van Vliet en t Sanders om het middengewicht pioenschap van Nederland. Een inleidende partij in het lichtge®1', tusschen den Rotterdammer Emiie KG.) en den te Antwerpen Hollander Springer (59 KG) over 6 r» den van 3 minuten werd door den Kb'1 dammer in de derde ronde gewonnen gens oogblessure van Springer. Vervolgens bokste de kampioen van derland in het halfzwaargewicht de Boer (76'/: KG.) tegen den Bels kampioen Steyart (76°/o KG.) onbes «J De partij tusschen Arie de JorlSJM KG.) en Ferd. Diessen (67 KG.). uit Rotterdam werd in de vijfde door interventie van den scheniesr" gestaakt wegens oogblessure van Die- Door de jury werd geen uitslag gW-TTJu Na de pauze kwam de hoofdpa™) schen den titelhouder Arie van vno Leen Sanders (uitdager). m,41 De kleine beweeglijke Sanders nee» jj reet de leiding en behoudt deze gvd» g het geheele gevecht. Hij is zeer g"™^ vorm. In de vierde ronde komt va» wat opzetten, doch Sanders dekt ui J tend. In de zesde ronde vallen er klappen en het gevecht is dan ven fraai. Reeds in de zevende ronde» ders ver op punten voor. Van zijn titel tot het uiterste vwdeo«te{fn tracht het gevecht te forceeren, hem echter niet gelukt. Sanden onbedreigd winnaar en komt da tevens in het bezit van den kaM" I titel.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10