ISCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 26 Maart 1934 NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. VISSCHERMBERirHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. ktermiddag 3 uur: 767. fjenmlddag 3 uur: 766. egrafïsch weerbericht l Kon. Ned. MeteoroL lust te De Bildt. stand 770.3 te Hemoesandt. 3ste stand 743.8 te Janmayen. Achting tot den avond van 27 Zwakke veranderlijke wind, later lostelijke richtingen. Gedeeltelijk be- Weinig of geen regen. Weinig bdering in temperatuur. bsch weerbericht. sedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. I', hooge drukgebied over de Britsche jcen. dat gisteren opklaring bracht, Ea&r Scandinavië, terwijl zich bij IJs- I een diepe depressie vormde, die thans |het Noord-Oosten aftrekt en door een grijk hooge drukgebied wordt gevolgd, «undaire over de Britsche Eilanden jüdelijk de bewoliking wat hooger doen |en zonder veel kans op neerslag. In avië kwam weer vrij sterke vorst f Zuid-Duitschland kwam lichte vorst aire in Oost-Frankrijk is de bewol- |ïrij zwaar, in Oost-Duit.schland en bij [anaal valt regen, op IJsland sneeuw, lalve aan de Noorsche kust is de wind stormachtig, maar de temperatuur i overal onder normaal. ^rloopig is nog vrij kalm weer met g of geen neerslag en af en toe zonne- te verwachten. luchttemperatuur. lur voorm.: 5 gr. C. (41 g. F.), lur 's midd.: 8 gr. C. (46 gr. F.), lur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). gwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. km. te 12 u. 41 m.; nam. te 1 u. 02 m. LICHT op voor fietsers e.a. g: 6.52 n.m. tot 5.19 v.m. NS- op- en ondergang. bart: onder: 4 u. 18; op: 13 u. 14. Wordeinde begeven: de boden der r zullen naast de chauffeurs zitten. I tommissie uit de Eerste Kamer zal IDonderdagmiddag te 5 uur van haar |Mjten. Voetbrug geslagen. |w de Pontonniers uit Dordrecht ls "J een sterke voetbrug gelegd over de Jolentjes" vaart te Delft, zulks in ver liet de te verwachten groole drukte. De slippendragers en dragers. ler is bepaald, dat de volgende kamer als slippendragers zullen dienst I ler weerszijden van den rouwwagen ii rouwstoet: Jhr. mr. dr. A. G. Schim- Bninck. waarnemend grootmeester 'M de Koningin-Moeder, mr. D. J. A. l van Harinxma thoe Slooten. kamer- ller beschikking van H.M. de Konin- oeder, C. S. Sixma baron van Heem- larticuller secretaris van H.M. de Ko- m-Moeder en E. H. Juckema van Bur- 1 Baron Rengers van Warmenhuizen, varschalk van H.M. de Koningin- lier 121 kamerheeren, dragers van het stof- overschot van H.M. de Koningin- die in den stoet ter weerszijden lflen rouwwagen zullen gaan, zijn de Bde: jthts van den rouwwagen, van ach- af: de heeren Jhr. E. R. van der Jhr. c. A. de Pesters, A. W. J. J. Van Nagell, Jhr. mr. F. J. J. M. Wkevorsel, Jhr. mr. H. G. v. Holthe «hten, Mr. dr. J. A. baron de Vos v. E. M. L. baron van Geen. Mr. W. Graaf van Limburg Stirum, baron Tets van Amerongen. Jhr. M. de Brauw, Jhr. mr. dr. W. F. J. Looxma van Weideren baron :ers. [tes van den rouwwagen van achteren heeren R. F. C baron Bentinck van Jhheeten, Mr .A. baron Schimmel- P™ van der Oye, mr. G. W. H. baron Jfhnoft, Mr. C. J. baron van Tuyll van «kerken, Jhr H. J. Repelaer van K L. J. H. M. Graaf Marchant ■tmbourg, w. A. A. J. baron Schim- «nnlnck van der Oye, mr. J. C. baron 5- J. Baron van Tuyll van Seroos- Mr. j. f. baron van Haersolte, ,M. H. baron Speyart van Woer- le-ne' M- H- E- J- baron de Weichs De Kamer van Koophandel. PulJd, hoezeer in alle geledingen Nederlandsche bedrijfsleven diepe «me wordt gevoeld bij het verschei- y Koningin-Moeder, zullen de Ka- aiiv ^°°Phandel en Fabrieken als verLcgenwoordigers van handel zich bij de uitvaart doen ver- ets RpWtters en de Secretarissen der ln h'aatsen gereserveerd ten einde tedi^1 te «tellen aldaar een laatsten namens het Nederland- •-■jfsleven te brengen. Namens alle Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland ls door de Heeren A. G. Verbeek en Mr. J. E. Claringbould een krans met de nationale kleuren als eerbiedige hulde ten paleize aan het Voor hout neergelegd. Hedenmiddag werd door het Comité, ge vormd door de heeren P. van Santen (Goodyear), mr. B. C. Slotemaker (Ned. Werkgevers! en mr. J. Visser (Hoboken's Bank), namens vele Nederlandsche in gezetenen ten Paleize een groote krans van roode rozen afgegeven. In het Paleis van den Gouverneur-Generaal. BUITENZORG, 26 Maart (Aneta). He denmorgen heeft in het Landvoogdelijk Paleis alhier eene plechtige herdenking plaats gehad van wijlen H.M. de Konin gin-Moeder. Onder de aanwezigen bevon den zich alle plaatselijke autoriteiten, de hoofden van de verschillende proefsta tions, vertegenwoordigers uit de wereld der cultures enz. enz. Te klokslag 12 uur betrad Gouverneur- Generaal Jhr. de Jonge met zijne echt- genoote de binnengalerij van het Paleis, waar de plechtigheid gehouden zou wor den. Er heerschte een diepe stilte. Achter den Gouvernev-Generaal en mevrouw de Jonge schaarden zich de oudste zoon en de freules met den intendant van het huis van den Gouverneur-Generaal, rit meester De Stoppelaar, de adjudant luite nant-ter zee 1ste klasse Van Bemmelen, de algemeen secretaris, de heer P. Gerke met hunne dames. De Resident van Buitenzorg, de heer A. H. de Jong, trad nu naar voren en eerde de nagedachtenis van Koningin Emma ln een redevoering, waarin hij uiting gaf aan de gevoelens van rouw en dank bracht voor deze hem geboden gelegenheid om daaraan uiting te geven. De Gouverneur-Generaal heeft vervol gens dank gebracht voor de uiting van deze gevoelens. Z.E. schetste het wezen en de groote populairiteit van H.M de Koningin-Moeder, populairiteit, welke be grepen mag worden in de hoogste en ver- hevenste beteekenis van dit woord. Dc plechtigheid in de Kerk te Delft Aan het programma voor de plechtige begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder wordt ontleend, dat het tenue is groot costuum. De kokarde aan den steek, dra gon, epauletten, nestels en decoratiën (niet het lint Grootkruis) moeten gehuld zijn in zwart krip; om den linker boven arm een zwart krippen band, breed 77, cM. zonder roset. Het programma voor de plechtigheden bij en in de Nieuwe Kerk te Delft luidt als volgt: Wanneer de rouwwagen voor het voor portaal ls aangekomen, houdt de geheele stoet halt. H.M. de Koningin, H.K.H. de Prinses en de overige Vorstinnen bevinden zich aan den ingang van de kerk. Het stoffelijk overschot wordt van den rouwwagen afgenomen en door de 12 hier voor aangewezen leden van het personeel van H.M. de Koningin-Moeder gedragen naar de daarvoor bestemde plaats midden in het Choor der kerk. Het stoffelijk overschot wordt vooraf gegaan door den waarnemenden Kamer heer-Ceremoniemeester, waarachter de Opper-Ceremoniemeester, gevolgd door den Hofmaarschalk dragende de Kroon met ordeteekens op een kussen. Het stoffelijk overschot wordt gevolgd door: Vorst van Waldeck en Pyrmont: H.M. de Koningin; Vorstin van ErbachSchon- burg. Prins Eugen van Zweden; Vorstin van Waldeck en Pyrmont; Prins der Neder landen. Felix Prins van Luxemburg; Prinses Ju liana der Nederlanden; Prins Karei van België. Hertog Adolf Friedrich van Mecklen burg; Hertogin van Saksen Coburg en Gotha; Erf groothertogin van Oldenburg. Vorst van Bentheim en Steinfurt; Vor stin van Wied; Erfprins van Waldeck en Pyrmont. Prins Maxmilian van Waldeck en Pyr mont; Lady May Abel Smith; Prins Georg Wilhelm van Waldeck en Pyrmont. Prins Hubertus van Saksen Coburg en Gotha; Erf groothertogin van Oldenburg; Vorst van Wied. Erfprins van ErbachSchönberg; Prin ses Vlktoria van Bentheim en Steinfurt; Erfprinses van Waldeck en Pyrmont, Erfprinses v. Wied; Douairière Freifrau van Doernberg geb. Prinses van Erbach Schönberg; Prinses Maximilian van Wal deck en Pyrmont. Erfprinses van Wied: Prinses Georg Wilhelm van Waldeck en Pyrmont. In het Choor der Kerk aangekomen, worden de vorstelijke personen naar de voor hen bestemde zetels geleid door den waarnemenden Kamerheer-Ceremonie meesters. Nadat de baar op de daarvoor bestem de plaats is nedergezet, wordt deze over dekt met het rouwkleed; de kroon en de ordeteekens op het kussen worden door der. Hofmaarschalk aan den Opperkamer heer overhandigd, die deze op de kist plaatst. De Opper-Ceremoniemeester, de Kamer heer-Ceremoniemeester en de vier slip pendragers plaatsen zich bij de baar, de slippendragers rechts en links van het stoffelijk overschot. Hierna vangt de plechtige kerkdienst aan. voorgegaan door Prof. Obbink. Na het uitspreken van het „Amen", waarmede de dienst beëindigd is, bege ven zich de Opperkamerheer, dc Hofmaar schalk en het daarvoor bestemde perso neel van H. M. de Koningin-Moeder naar de baar. De kroon en de ordeteekens wor den op een wenk van den Opperceremo- niemeester afgenomen en overgegeven aan den Opperkamerheer om daarna door den Hofmaarschalk in bewaring te wor den genomen. Vervolgens wordt de kist van het rouwkleed ontdaan, door de hier voor bestemde dragers en, voorafgegaan door den Commissaris van den Konink lijken Grafkelder en Professor Obbink in den Grafkelder neergedragen en ge plaatst in de vestibule. Het stoffelijk overschot wordt gevolgd door: H.M. de Koningin, Z.D.H. de Vorst van Waldeck en Pyrmont, H.D H. de Vorstin van ErbachSchönberg, HK H. Prinses Juliana der Nederlanden Dc toegang tot den Grafkelder wordt nu met een gordijn afgesloten. Thans begeeft (Ie Commissaris van den Koninklijken DOUMERGUE EN DE OUD-FRONTSTRIJDERS. PARIJS, 26 Maart. (V.D.) Bij de ont vangst van een delegatie van voormalige frontstrijders, die dezer dagen te Parijs een congres hielden, heeft Minister-Pre sident Doumergye een rede gehouden, waarin hij volgens de „Excelsior" ver klaarde, dat hij bij het overnemen der regeering voor een veel moeilijker situatie kwam te staan dan algemeen bekend was. De flnancieele toestand was zeer ernstig. Het tekort op de begrooting beloopt vier milliard, en het volgend jaar vervalt een bedrag van tien milliard, dat betaald moet worden. De regeering heeft niet de bedoeling den voormallgen frontstrijders een offer op te dringen. Wanneer het ech ter noodig is, zal men van alle Franschen een offer moeten elschen. De oud-front- strljders zouden-dit offer kunnen weige ren, doch dan zou Doumergue aftreden. De regeering was pas twee maanden aan het bewind, de crisis duurde echter al twee jaar. Men kon de belastingschroeven niet nog verder aandraaien. Men kan ook van hen, die lijden, niet meer verlangen. Ook van den staat kan men echter niet meer elschen. Doumergue verwaarloosde de rechten der oud-frontstrijders niet, doch er bestonden geen rechten zonder offers. De Minister-President sprak de hoop uit, dat de oud-frontstrijders zijn beroep op hun plichtsgevoel en hun va derlandsliefde hadden begrepen. EINDE VAN EEN BANDIET. MADRID, 26 Mrt. (V.D.). De politie is er eindelijk in geslaagd een van de laatste Spaansche bandieten onschadelijk te maken. Toen Pasos Largos zich naar zijn ver blijfplaats in de bergen begaf met zijn bekende lange stappen, die hem den bij naam „langestapper" hadden bezorgd, ls hij door eenige politiemannen en een bloedhond gevolgd, die tot in zijn schuil plaats wisten door te dringen. Hoewel de bandiet vertwijfeld vocht, was hij toch tegen de overmacht niet op gewassen. Een schot in de longen maakte een einde aan zijn leven. De bandiet was reeds 62 jaar oud en hoogst waarschijnlijk niet meer zoo flink als vroeger, zoodat de taak van de politie, hoewel gevaarlijk, wel niet zoo moeilijk zal zijn geweest. De bandiet stond als een vriendelijk man bekend. Hij had wit haar en was schraal. Vele jaren geleden, zoo wordt van hem verhaald, heeft hij een blauwtje geloopen bij een meisje, waarop hij dol verliefd ge worden was. De man vatte hierna een haat op tegen de gemeenschap. Hij nam de wijk naar de bergen en beroofden daar de reizigers. Evenwel gebruikte hij het van de rijken geroofde geld meermalen om het aan arme lieden uit te deelen. De dorps bewoners waren dan ook zeer met hem bevriend. Met de handhavers van het ge zag kon hij het echter niet goed vinden. Dezen, die vast besloten waren hem dood of levend te vatten, had hij eeuwige wraak gezw oren. o ARRESTATIE DOOR DE GPOE. REVAL, 26 Maart. (Reuter). Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn 16 directeuren en ingenieurs door het volkscommissariaat voor de zware industrie wegens slechte leiding van hun post ontzet. Zij zijn door de GPOE gearresteerd wegens 'net overtreden van de wet op het staatseigendom. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Heden werden veroordeeld wegens overtreding Wegenbelasting M. v. d. B„ koopman te Wassenaar tot f 15 sub. 15 dagen hechtenis; M. C. v. d. M. te Zoe- termeer tot f. 5 sub. 5 dagen hechtenis: A. I. J„ metaalbewerker te Leiden tot f.5 sub. 10 dagen hechtenis; A. J. R. te Wassenaar tot f. 5 sub 10 dagen hechte nis (beide laatsten wegens het rijden met een rijwiel zonder rijwielplaatje). GEBOREN: Wilhelmus Jacobus zn. v. W. v. Slinger land en A. de Graaf. ONDERTROUWD. A. J. Schreuder jm. 23 jaar en M. E. Houps, jd. 21 jaar J. Wagemaker jm. 21 jaar en W. J. Boon jd. 22 jaar W. v. d.. Wijngaard jm. 27 jaar en E. J. Chlench jd. 27 jaar. OVERLEDEN. N. Massaar, Wedn. 84 jaar A. H. de Kort zn. 15 Jaar. Grafkelder zich naar den Minister van Justitie en diens Secretaris-Generaal en verzoekt hen namens Hare Majesteit in den Grafkelder af te dalen, teneinde over te gaan tot het verzegelen der kist ln tegenwoordigheid van de in de vestibule aanwezigen. Tijdens den duur van deze plechtigheid in den Grafkelder blijven alle overige aan wezigen. voorzoover zij zich ln de kerk be vinden op hunne plaatsen. Zoodra Professor Obbink uit den' Graf kelder komende weder verschijnt, begeven zich de Prins der Nederlanden, alsmede de in de kerk aanwezige Vorsten en Vorstin nen naar den uitgang met hun respectie velijk gevolg. Zij nemen plaats ln hunne auto's. De overige, niet genoemde Hofdignitarissen blijven op hunne plaatsen ln de kerk en verlaten deze eerst, nadat Hare Majesteit de Koningin vertrokken is. vergezeld van H D H. de Vorstin van Erbach Schönberg, H.K.H. Prinses Juliana, Z.D.H. den Vorst van Waldeck en Pyrmont met Hunne diensten. Hiermede de plechtigheden beëindigd zijnde, vertrekken de ln de kerk aanwezige Hof-dignitarissen, A.s. Woensdagmiddag te 12 uur zal de heer P A. Hlbma, hoofd voor de openbare school voor Mulo-school in de Pieters kerkstraat die den gemeentedienst met pensioen gaat verlaten, ln de consistorie kamer der Doopsgezinde Gemeente af scheid nemen van onderwijzend personeel, leerlingen en verdere belangstellenden. HET OVERLIJDEN VAN WETHOUDER NOORDMAN TE ZOETERWOUDE. Naar wij nader vernemen omtrent het overlijden van Weth. H. F. Noordman te Zoeterwoude (Men zie onder die ge meente) is deze raadslid van Zoeterwoude geweest vanaf 20 Mei 1919, wethouder v.af 2 Sept. 1927 en loco-burgemeester vanaf 1931. Nog was de overledene voorzitter van de R.K. Raadsfractie, eerst bestuurslid, daarna voorz. van den Oosthoekpolder, voor zitter van den R K Boerenbond, voorzitter van den R.K Melkveehoudersbond, be stuurslid der Gew. Varkenscentrale enz. Zijn enorme werkkracht werd alom gepre zen. Vèr buiten de gemeent Zoeterwoude genoot hij groote bekendheid. De teraardebestelling vindt plaats Woensdagmorgen te half tien in de Paro chiekerk Zuidbuurt te Zoeterwoude. BOERENWONING AFGEBRAND. Hedenmorgen te omstreeks halfelf brak brand uit ln de boerenwoning, bewoond door en eigendom van den landbouwer Van Rooy aan de Waterstraat te Oss. Het geheele huis en de inboedel werden een prooi der vlammen. De Ossche brandweer, die spoedig ter plaatse was. kon, wegens gebrek aan wa ter, weinig hulp bieden. Verzekering dekt de schade. VOERMAN GEDOOD. Toen hedenmorgen de 65-jarlge voer man V. te Tegelen op den Roermondschen weg reed. werd hij door een vrachtauto aangereden, bestuurd door zekere S. uit Horn V. werd op slag gedood. Ook het paard werd gedood. De chauffeur is gearresteerd. o BRANDJE TE EINDHOVEN. Hedenmorgen omstreeks halfelf ls door onbekende oorzaak brand uitgebroken Ln een houten magazijntje van 25 bij 5 Meter, dat gelegen is achter en toebehoort aan de firma Kersemakers, linnenweverij aan de Hoofdstraat te Eindhoven. Het houten magazijntje, dat met brandbaar mate riaal was gevuld, brandde geheel uit. De belendende fabriek kon door de brandweer van het vuur bevrijd blijven. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond heeft de automobilist de R. uit Eindhoven op den Valkenwaardsche- weg onder Valkenswaard de 20-jarlge K., die daar fietste .aangereden. Kdie slin gerend over den "weg reed. werd. hoewel de heer de R. met zijn auto, ten einde den Jongeman niet. te raken, tegen een boom reed, gegrepen en ernstig gewond. Hij overleed eenigen tijd later. De heer de R. kreeg lichte blessuren. HET CENTRAAL POSTGIROKANTOOR DINSDAG GESLOTEN. Nader blijkt, dat tengevolge van de ver keersmaatregelen te 's-Gravcnhage het Centraal Postgirokantoor op het Spaarne- plein te den Haag Dinsdag van alle ver keer ls afgesloten. Vanwege Ged. Staten der Provincie Zuid-Holland werd heden aanbesteed het verbeteren van een gedeelte van den weg LeiderdorpAardam wegvak van de kom van Leiderdorp tot den Munnikenweg, be staande uit het verbreeden van het be staande en het maken van een nieuw ge deelte weglichaam, het maken van een dulkerbrug van gewapend beton, het aan brengen van een gewalste fundeering en het aanbrengen van een oppervlaktebe handeling, een en ander met bljbehoo- rende en bijkomende werken in de ge meente Leiderdorp. Het laagst werd Inge schreven door de N.V. Kraayenveld's Aan neming Mij. en R. Hofman te Haarlem voor f. 44.450. UIT NED. OOST-INDIE. DE VERDUISTERING BIJ JACOBSON VAN DEN BERG. BATAVIA, 26 Maart (Aneta). - De ChL- neesche kassier van de importeursfirma Jacobson van den Berg. ln wiens kas, na dat hij niet meer ten kantore was ver- scheenen een tekort van f. 34.000 was ont dekt, en omtrent wlen het vermoeden heerschte, dat hij naar China zou zijn uitgeweken, ls thans aangetroffen in de kampong Lima alhier en door de recherche gearresteerd. De ontrouwe kassier blijkt eenigen tijd doorgebracht te hebben te Tjiandoer en te Soekaboemi. De verduis terde gelden werden niet meer op hem aangetroffen. Het schijnt dat hij ze zou hebben aangewend om daarmede de ver liezen te dekken, die een hem in privé toebehoorende toko sedert 1929 heeft ge leden. o MOTORONGELUK. BATAVIA, 26 Maart (Aneta). Op den weg naar Serang heeft een droevig motor ongeluk plaats gehad. De ongeveer 20- jarige E. van Munster, die als passagier op de duo-zitting van een motorrijwiel op weg was naar Serang, werd door het slip pen van net voertuig van zijn plaats ge slingerd en kreeg een dubbele beenbreuk alsmede inwendige kneuzingen, 't Slacht offer werd opgenomen in de CBZ te Batavia, alwaar hij aan de bekomen'ver- ?,erLe1en' bestuurder van het motorrijwiel bekwam geen letsel De politie stelt een onderzoek in, zulks mede ln verband met het feit, dat het gebleken if'i wh ^semoetrijdend voertuig een tol bij dit OQgeval gespeeld heeft. DE PEST IN MIDDEN-JAVA. DJOKJAKARTA. 26 Maart. (Aneta). Het aantal pestgevallen in Djokjakarta en om geving is stijgende. In de periode van 18 tot 24 Maart werden 19 doodelijke gevallen geconstateerd, waarvan een 12-tal hun pesthaard te Kota Gedeh vonden Alle slachtoffers waren bewoners van wonin gen. die nog niet verbeterd waren door den Dienst voor de Pestbestrijding. o DE REIS VAN MINISTER COLIJN. BATAVIA. 26 Maart. (Aneta). Volgens de „Java-Bode" zal Minister Colijn gedu rende zijn verblijf in Ned.-Indië met het oog op het gunstige klimaat te Buiten zorg logeeren. De bij dit ministerieele bezoek te hou den vergaderingen zouden echter te Ba tavia plaatshebben. Voorts acht het blad het niet uitgesloten dat de Minister van Koloniën zich ook naar Soerabaja zal begeven, teneinde daar een bezoek af te leggen bij de marine-etablissementen. IJMUIDEN, 27 Maart 1934. Tarbot per kilo f. 1.751 50, griet per kist van 50 kilo f 3616.50, tongen per kilo f. 1.601.00. groote schol per kist van 50 kilo f. 13.50—12 50, middelschol f. 18—15, zetschol f 21 5016 50, bot f. 4—2.90. schar f 6 501 60, tongschar f4116, roggen p. 20 stuks f. 1610, vleeten per stuk f. 1.50- f. 0.86, pieterman en poontjes f. 104.40, groote schelv. f. 30, middel schelvlsch f 3125, kleinmiddel schelv. f. 31—15, kleine schelv f. 207.50, kabeljauw p. kist van 125 kilo f4220 50, gullen per kist van 50 kilo f. 13.505.50, lengen per stuk f. 1 70—0.38. heilbot per kilo f. 1 40—0.80, wijting per kist van 50 kilo f. 7.501.80, koolvlsch per stuk f. 0.300.12. Levende beugvisch: kabeljauw f.30.90 per stuk, gul f.0.640.17 per stuk. Doode beugvisch: leng f. 2.30 per stuk, vleet f. 20.70 per stuk, rog f. 195 per hoop, tarbot f. 1.50 per kilo, kabeljauw f 3018 per 125 kilo, wijting f.9—2 per 50 kilo, groote gul f. 9—7 per 50 kilo, kleine gul f9f. 5.70 per 50 kilo. Aangekomen 14 stoomtrawlers: IJM 22 met f 3150. IJM 135 met f.1890, IJM 158 met f. 1900. IJM 140 met f 1890, IJM 97 met f. 1250, IJM 28 met f. 1650. IJM 42 met f. 1750, IJM 70 met f. 1700, IJM 491 met f.2480, IJM 196 met f.4190, IJM 2 met f 2660, IJM 112 met f. 5180, 2 beugers VL 80 met f. 840 en VL 3 met f. 840; de kotters E 120 met f350, E 401 met f. 664 en de log gers KW 89 met f. 550, KW 175 met f. 470, KW 162 met f.700, KW 60 met f.560, KW 55 met f. 430. KW 34 met f680, KW 171 met f.760, KW 70 met f.630, KW 178 met f. 530, KW 112 met f. 450, KW 154 met f. 440. KW 91 met f 568. KW 28 met f. 586, KW 167 met f.630. KW 158 met f.430, KW 62 met f.490, KW 22 met f.569, KW 35 met f.670, KW 147 met f.629 en KW 35 met f. 670, KW 147 met f. 620, KW 25 met f673, SCH. 107 met f. 742, SCH. 297 met rf. 790 ,SCH. 402 met f. 768, SCH. 108 met f.478. AMSTERDAM, 26 Maart. De wijziging van het arbeldersconflict in de Am. automobielindustrie heeft hier wei nig invloed uitgeoefend. Weliswaar lagen Arner.k fondsen vast en algemeen boven New-Yorksche pariteit, doch op de locale markt was de stemming weinig geani meerd. De koersen stelden zich wel hier en daar iets boven 't vorig slot. De rede van den Dultschen minister van Financiën versterkt het vertrouwen niet, terwijl daarnaast de invoer niet gunstig werkte. Tabakken waren derhalve flauw. Want Duitschland nam nog veel Suma- trakruid af. Senembah's daalden eenige procenten, evenals Rubbers De stemming voor deze papieren was ongeanimeerd. A'dam Rubbers verkeerden lichtelijk ln reactie. Van de Industrleelen lagen Aku's 1 V,°/o hooger. in verband met de transactie, waarbij de pref. aandeelen in obligaties worden omgezet. Unilever nauwelijks prijshoudend. Philips konden van een koerswinst van 27,%> slechts een deel be houden. Petroleums ondergingen nauwelijks eenige wijziging. Redjang's waren vast doch sloten be neden het hoogste peil. Duitsche obliga ties konden zich handhaven evenals Ned. Staatsfondsen. De geldmarkt was heden Iets vaster. Prolongatie liep weer tot 11/4 pet. op. WISSELKOERSEN. Engeland 7.55','i (7.56)Duitschland 58.937, (58.95); Frankrijk 9.78 <9 78)België 34 64 (34.60); Zwitserland 47.987, (47.98); Dene marken 33.85 (33.80); Zweden 39.10 (39 05) Noorwegen 38.10 (38 05); New-York 1.48 5/8 (1481/4). Prolongatie 1.1/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. LELDEN, 24 Maart Leidsche Eieren- Veiling. Totale aanvoer 15.733 stuks De prijzen waren: kipeleren f.2—2 50 per stuk. Handel matig. AMSTERDAM, Veemarkt 26 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 465 Vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 57—62; 2e kwaliteit 50—56; 3e kwaliteit 4348 per K G slachtgewicht. 87 Melk. en kalfkoeien 150—200 per stuk. 168 Vette kalveren: le kwaliteit 6068; 2e kwaliteit 54—58; 3e kwaliteit 42—52 per K.G. levendgewicht. 172 Nuchtere kalve ren 2.50—5.50 per stuk 93 Schapen 1828 per stuk. 717 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4243; Zware varkens 4243: Vette varkens 4142 per KG slachtgewicht. 27 Paarden 70100 per stuk. ROTTERDAM. 26 Maart. Veemarkt. To taal aanvoer 2094 stuks. 772 vette runderen 365 vette kalveren, 48 nuchtere kalveren 4 bokken. 215 schapen en lammeren 699 varkens. Prijzen per K.G. Vette koelen 56 —60, 50—54, 32—42; vette ossen 52—56 4448, 36—38; stieren 5052, 4648 38 40: vette kalveren 100—110, 85—95 60—70- varkens (lev. gew.) 35—37, 31—33, 27—29: schapen 50, 44, 40; lammeren 52, 48 44*. Prijzen per stuk: schapen 24, 17, 11; lam- fflëïëB 20, IJ, 11; Stieren 250, 190 140.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3