Redactie1507 Directie en Mministr 2500 iSCH DAGBLAD - Tweede Blad LAATSTE BERICHTEN. SPORT. HET OVERLIJDEN VAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RECHTZAKEN. BEURSOVEHZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. llermlddag 3 uur: 749. Jjenmlddag 3 uur: 743. elegkafisch weerbericht I Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt. jgste stand: 762.3 te Seydistjord, ïgste stand: 744.8 te Brest, lichting tot den avond van 21 Maart: jkke tot matige veranderlijke wind. fult Noordelijke richtingen. Afnemen- jewolking. Aanvankelijk nog kans op l Later iets kouder. iitenlandsch weerbericht. Igedeeld door het Kon. Ned. Metcorol. Instituut te De Bildt. I depressie aan de Noorsche kust en jet Kanaal nemen snel in diepte af en lea langzaam oostwaarts, vooral op ntsche Eilanden stijgt de barometer maar ook in het Zuidwesten en in Jdinavië terwijl in het verre Westen nieuwe depressie nadert. De warmere Jstroom die thans uit het Zuidwesten |ons land trekt, en waarvan de voor- de vorst bijna geheel uit Scandl- verdreven hebben zal dus weer door koudere stroom uit het noorden wor- I verdrongen, waarbij echter opkla- lis te wachten, zoodat zonneschijn de Ie overdag temperen zal. T West-Europa en Scandinavië valt 'neerslag. In de Golf van Biscaje waalt ware storm uit Noordwest ot West, jordelijke winden op de Britsche fcen zullen in kracht toenemen. LUCHTTEMPERATUUR. rvoorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.) |nr 's midd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) rnam.: 8'/: gr. C. (47 gr. F.) jiGIVATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. lorm. te 6.17 uur; nam. te 6.57 min. I LICHT OP VOOR FIETSERS b.a. lnsdag: 6.41 nam. tot 5.33 v.m. IJ1AANS- OP- EN ONDERGANG. Maart: op 7.24 uur. STADSNIEUWS. liVDIENST IN DE PIETERSKERK. wij vernemen zal aan den voor- 1 van den dag der ter-aarde-bestel- Iran het stoffelijk overschot van H.M. mgin Emma, 's avonds te kwart over een Rouwdienst in de Pieterskerk s vinden. ACADEMISCHE EXAMENS. laagd voor doctoraal examen Slavi- f letteren mej. V. R, Spatkowa (Lelden) foraal-examen rechtsgeleerdheid, de A. van Rossem (den Haag)can- Ftsexamert rechtsgeleerdheid mej. G. fhoorn (Leiden) en de heeren A. E. J| Braam Houckgeest (den Haag), J. pang (Alphen a. d. Rijn) en P. J. van I Mark (Amersfoort)voor het voorbe- |eM Kerkelijk examen de heer A. F. T°-te (Hijlaard, Fr.) -Men verzocht ons mede te deelen, dat ■»el de Academie in verband met het fvlden van H.M. de Koningin-Moeder lj'"s gesloten is de colleges van prof. T® Woensdag- en Donderdagmiddag uur wèl doorgang vinden. BINNENLAND. DE WINKELSLUITINGSWET. den heer C. Jamin is een telegram ï~.-- n aan den voorzitter der Tweede fci» waarin h'l constateert dat onder- E[? w ontwrichting van een geregeld ij,:,uietsvermindering en werkloos- i m'gevolg zijn van de winkelsluitlngs- k ter z!!gt dat het voorstol van den l»n. 2 uur verruiming op Zondag K on i onvoldoende is en dringt Lrht ?e, 1® intrekking van de onge- belemmeringen. TE BOVEN-HARDINXVELD. - afgeloopen nacht had in de Boven Hardinxveld een drama ia? w Aan den dijk woont het «ren T0gel' een 8ezin met 3 jonge I" burl'n den uigeloopen nacht heb- fc „en wel eenig gestommel gehoord, idaor j eeft hierop geen acht gesla- «tsb.ii ónderen ziek zijn. Groot was k 'Wnis toen men hedenmorgen r» „enterzijde van het huis het lijk ;en Jt?aw vond. Het huis ligt aan den C'irziiH .^ddat de vrouw die aan de ■öropi nit het raam is gevallen of is l heeft staat nlet vast) een val van 8 gemaakt. De vrouw is met een «get, t,.eJdst'g gewond en deze verwon- doort vermoedelijk reeds eerder baar e u gev°lge gehad. De man die ""echt uit het raam 's gesprongen Kis».!, j 2661 onsamenhangende mede- oiLï°®n- Het Parket uit Dordrecht ltjns tse verschenen. Bekend is, dat aa'-sien tijd zeer zwaarmoedig - vrouw was ongeveer 33 jaar oud. ZWITSERSCHE DAG OP DE JAARBEURS. Vaidaag is een Zwltsersche dag gehou den op de Utrechtsche Jaarbeurs. Het Zwitsersche gezelschap, bestaande uit ongeveer veertig personen onder lei ding van Minister dr. Walter Stucki, di recteur van de af deeling handel va.i het Zwitsersche Ministerie van Economische Zaken, arriveerde hedenochtend te 9.53 uur te Utrecht. Op het station werden de gasten begroet door het bestuur van de Jaarbeurs. Te halfdrie in den middag vond in het Jaarbeursgebouw een offlcieele begroeting door het bestuur van de Nederlandsche Jaarbeurs plaats. De voorzitter van den Raad van Beheer, de heer F. H. Fentener van Vlissingen, heette de Zwitsersche gasten in een korte rede welkom. Gedurende de middaguren vertoefden de bezoekers op de jaarbeurs, waar zij eerst het Zwitsersche paviljoen op het Vredenburg bezichtigden en daarna een groote gedeelte van de andere exposities ter jaarbeurs in oogenschouw namen. Ter gelegenheid van den Zwitserschen dag belegde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht een buitenge wone zitting in het gebouw der kamer onder leiding van den voorzitter, den heer F. H. Fentener van Vlissingen, pre sident van de Internationale Kamer van Koophandel. Deze zitting werd o.a. bijgewoond door den Zwitserschen gezant den heer A. de Pury, den handelsattaché der Zwitsersche legatie dr. B. von Fischer, den burgemees ter van Utrecht mr. dr. G. A. W. ter Pelk- wijk, den adviseur van het Departement van Economische Zaken F. K. J. Heringa, den directeur-generaal van Handel en Nijverheid dr. H. M. Hirschfeld. den voor zitter van den Economischen Raad prof. ir. I. P. de Vooys, te Arnhem, dr. J. A. Nederbragt van de afdeeling Economische Zaken van het departement van Buiten- landsche Zaken, C. J. Ph. Zaalberg, voor zitter van den Nijverheidsraad, mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, voorzitter van den Middenstandsraade Gottfried H. Crone, A. G. Verbeek, W. A. Engelbregt en J. H. van Lonkhuyzen, voorzitter van de Kamers van Koophandel, resp. te Am sterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam en Amersfoort en verder voorzitters en se cretarissen van het Verbond van Neder landsche Fabrikanten Vereenlgingen, het R.-K. Werkgevers Verbond en het Chris telijk Werkgevers Verbond. Na een inleiding docr den heer Fente ner van Vlissingen hield de heey dr. Mein- rad C. Lienert, directeur van de Zwitser sche Centrale ter bevordering van den handel te Zürich een voordracht over: „Het bijzondere karakter van de Zwitser sche productie". Na deze rede volgde de vertooning van een interessante film van de Zwitsersche industrie. Tenslotte hield dr. A. Masnata, direc teur van de Zwitsersche Centrale ter be vordering van den handel te Lausanne, een voordracht over ,.De handelsbetrek kingen tusschen Nederland en Zwitser land." BRAND. Vanmorgen half elf is te Rotterdam brand ontstaan in de garage van den zakkenhandel van J. E. Vrleze in de 2e Weenastraat No. 18. In deze garage lagen 5000 zakken, die voor het vervoer van Chili-salpeter hadden gediend en boven dien lagen er eenige bussen benzine. De chauffeur ontdekte den brand, toen hij den wagen naar buiten had gereden. Hij waarschuwde zijn patroon en men begon met een mlnimax te blusschen. Het vuur verspreidde zich echter zeer snel, zoodat de brandweer gewaarschuwd moest wor den. Toen de brand even woedde, volgde er een groote serie explosies, veroorzaakt door het ontploffen van de bussen ben zine en het ontploffen van de resten sal peter in de zakken. Het blusschingswerk was door deze ontploffingen niet zonder gevaar. Groot materiaal werd ontboden en daarmee wist men tenslotte den brand te blusschen. De garage brandde geheel uit. De partij zakken is geheel verloren gegaan. De lei ding van het blusschingswerk berustte bij hoofdman Kruis. De brand veroorzaakte zeer veel dikke rook, welke ook in de huizen aan de over zijde van de straat binnendrong. Een 45-jarige Italiaansche artist werd in zijn kamer door de rook bedwelmd. Gelukkig werd hij nog bijtijds gevonden en door den Geneeskundigen Dienst be handeld. waardoor het bewustzijn terug keerde. Verscheidene personen in de hui zen aan den overkant moesten deze door de rook gedwongen, verlaten. Een onder zoek naar de oorzaak van den brand wordt ingesteld. Het vermoeden bestaat dat deze aan kortsluiting te wijten is. SPEELGELEGENHEID IN DE BADPLAATSEN. De Algemeene Nederlandsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer heeft in een adres aan den ministerraad adhaesie betuigd aan het adres van den raad van beheer der N.V. Exploitatie-Maatschappij Scheveningen, aan den ministerraad ge richt inzake 't toestaan van de gelegenheid tot spelen, onder strenge controle, in de groote badplaatsen. VOETBAL. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. De wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels, welke morgen, Woensdagavond op het verlichte V U.C.-terrein te Den Haag zou worden gespeeld is in verband met het overlijden van Hare Maiestett de Ko ningin-Moeder afgelast. Vermoedelijk zal deze wedstrijd nu gespeeld worden op Woensdagavond 28 Maart en anders op Woensdagavond 11 April De genummerde plaatsbewijzen blijven geldig. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Derde Blad. EEN KONINKLIJKE BOODSCHAP In de vergadering der Tweede Kamer heeft de voorzitter hedenmiddag de vol gende Koninklijke boodschap voorgelezen: „Het heeft God behaagd Onze be minde Moeder, na een kort ziekbed tot Zich te roepen. Met diepe droefheid geven Wij u daarvan kennis. Wij zijn overtuigd dat u en geheel ons Volk deeicn in de smart, die ons en de oiizc.i vervult en hiermede bevelen Wij U in Gode's Heilige Bescherming aan. w.g. WILHELMINA. 's-Gravenhage, 20 Maart 1934. De voorzitter hield vervolgens de vol gende rede: ..De hoop van heel het land werd niet vervuld, dat gevreesd werd dag en nacht is over ons gekomen. Een zware slag treft het Vorsten-Huts. een zware slag treft ook de natie. Treffelijke gade, Wijs bestuurster, in waren Koninklijken eenvoud trouwe Moeder, Grootmoeder vol van teere zorgen voor het beminde kleinkind zoo zag de natie Haar. Zij had Haar lief. Wat Zij gegeven heeft aan Nederland, gaf Nederland Haar weer. Zij schonk ons gansch Haar hart; ons Volk gaf Haar het zijne. De weemoed over dit verscheiden wordt omgloord door den glans der rijke gave, die in Haar geschonken werd. Wij buigen het hoofd en danken God voor wat Hij ons bestemde." Besloten wordt de boodschap te beant woorden met een adres van antwoord en de behandeling der op de agenda staande punten uit te stellen. Dit adres zal worden opgesteld door een commissie van redactie, aan .het hoofd waarvan de voorzitter. In de bedoeling ligt 't om het adres dan morgen na afdeelingsonderzoek in open bare vergadering te behandelen, waarna de Kamer ten teeken van rouw zal worden verdaagd. Een buitengewone Staatscourant bevat de volgende kennisgeving van het overlij den \'an H.M. de Koningin Moeder: „Het heeft God behaagd Mijn be minde Moeder na een kort ziekbed tot Zich te roepen. Zij is hedenmorgen zacht ingeslapen. Het is met diepe droefheid dat Ik daarvan kennis geef. Ik ben overtuigd van aller deelneming in Mijn smart en die van dc Mijnen en in het verlies dat Haar voor het gan- sche Volk, zoo hier als overzee, be- teekent. T- w-.g. WILHELMINA. 's-Gravenhage, den 20en Maart 1934. Blijken van deelneming uit het buitenland. Rijkspresident Von Hindenburg heeft het volgende telegram aan H. M. de Ko ningin gezonden: „Het bericht van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder heeft mij diep bewogen. Het is mij een behoefte Uwe Majesteit en de Koninklijke Familie te verzekeren van de oprechte gevoelens van deelneming van mij en 't Duitsche volk." De Duitsche Staatssecretaris dr. Meis- ner legde hedenmorgen in persoonlijke opdracht van den Rijkspresident, een rouwbezoek af bij den Nederlandschen gezant te Berlijn, mr. P. J. Graaf van Limburg Stirum. De Koning en de Koningin van Enge land hebben in een persoonlijke bood schap aan Koningin Wilhelmina uiting gegeven van hun deelneming, met het overlijden van H. M. de Koningin Moeder Te Londen gedenkt men met groote sym pathie het laatste bezoek van Koningin Emma aan Londen ter gelegenheid van de tentoonstelling van Nederlandsche kunst in 1929, waarbij Zij door Haar in nemend optreden vele vrienden verwierf. De Belgische minister van buitenland- sche zaken, Hymans, heeft hedenmorgen een condoleantiebezoek gebracht aan de Nederlandsche legatie te Brussel. De reactie in Indië. BATAVIA. 20 Maart. (Aneta). ..Alsof het niet waar kon zijn", zoo reageerde aan vankelijk de bevolking van Ned. Indie op de ernstige berichten omtrent de ziekte van H.M. de Koningin-Moeder. Indië leeft mede met het lot der Konin gin-Moeder, leefde zoozeer mede, dat elke wending ten goede met een zucht van ver lichting werd ontvangen, elk bericht om trent de mogelijkheid van beterschap met ontroering werd vernomen. Wederom betuigde Indië in deze dagen van de verknochtheid der bevolking aan het Koningshuis, en alom werd gebeden dat „de liefste oude dame van Europa" maar vooral de moeder van onze Koningin, de crisis zou doorstaan. In den namiddag (Java-tijd) ontving men bericht van het overlijden, waarop van alle openbare gebouwen en consulaten, alsmede van vele kantoren de vlag half stok werd geheschen, terwijl allerwege orde werd gegeven het ten gehoore brengen van muziek te staken. Men meldt ons nader uit Den Haag: Op de in de paleizen liggende condo leanceregisters werd nog o.a. geteekend door dr. Loder, oud-president van het Permanente Hof van Internationale Jus titie, ir. Damme, directeur-generaal der PT.T.; verscheidene directeuren van Rijksdiensten; de oud-minister van Oor log, de heer Bosboom; R. Zuyderhoff, voorzitter van de Alg. Rekenkamer; ver scheidene Staatsraden; ds. Weiter, oud- Hofprediker. Naarmate het middaguur naderde, werd het steeds drukker in de stad. De meeste wandelaars gingen even bij de paleizen, waar de belangstelling zeer groot bleef, kijken. De Residentie, die steeds zoo mee leeft met het Koninklijk Gezin waar het feestelijke gebeurtenissen betreft, geeft thans ook weer blijken van een intens medeleven, nu dit Gezin door 'n zoo droe vig lol getroffen is. Hedenavond te 8 uur zal door de Her vormde Kerk te Amsterdam een rouw dienst wolden gehouden in de Nieuwe Kerk op den Dam, voorgaan de predi kanten W. van Limburgh en R. Dijkstra. In de Geref Kerk 's-Gravenhage-Oost wordt morgenavond te 8 uur een rouw dienst gehouden. De Amsterdamcche gemeenteraad houdt morgenmiddag te 2 uur een rouwzitting, waarin de waarnemend burgemeester, de heer mr. Kropman, een herdenkingsrede zal houden. De zitting zal daarna geslo ten worden. De Senaat van de Amsterdamsche ge meente-universiteit heeft in een manifest uiting gegeven aan z'n diepe leedwezen met het overlijden van H. M. de Konin gin-Moeder. Op den dag van de bijzetting zal de Universiteit aldaar ten teeken van rouw gesloten zijn. Tot en met den dag der bijzetting zul len verder in de hoofdstad de klokken der openbare gebouwen en kerken van 12 uur tot kwart over 12 luiden. Bij den aanvang van de Beurs is de nagedachtenis van H. M. de Koningin- Moeder door een minuut stilte geëerd. In een buitengewone vergadering van den Raad van State heeft de vice-presi dent de overleden Vorstin herdacht in hetgeen Zij als Koningin, als Regentes en als Koningin-Moeder voor het Vaderland geweest is, en uiting gegeven aan 's Raads gevoelens van innige deelneming met de beproefde Koninklijke Familie. Besloten werd audiëntie aan te vragen bij H.M. de Koningin, Z.KH. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana. Even voor het verschijnen van dit Blad vernemen wij uit Den Haag, dat de datum der begrafenis nog niet is vastgesteld. Volgens het Protocol, zoo vernemen wij, vindt de begrafenis van vorstelijke per sonen op z'n vroegst na tien en uiterlijk dertien dagen na het overlijden plaats, tenzij de betrokkene zelf anuers beschikt heeft. Hedenmiddag tusschen half twee en twee uur zijn de dames en heeren van de Hofhouding van wijlen H.M. de Koningin Moeder, alsmede de leden van het per soneel der hofhouding in de gelegenheid gesteld een laatste groet te brengen aan het stoffelijk overschot van Koningin Emma. Het stoffelijk omhulsel van do Koningin Moeder bevindt zich in het slaap vertrek op de tweede etage van de linker vleugel van het Paleis. Het stoffelij'k hulsel ligt op het bed, waar de Vorstin ook tijdens Haar ziekte gelegen heeft. Zij ligt in een eenvoudige witte lijkwade, terwijl eenige bloemen op het doodsbed zijn gestikt. Ook draagt Koningin Emma het bekende witte weduwe-kapje dat Zij tijdens Haar leven droeg. De leden der Hofhouding ver toefden allen eenige oogenblikken in de doodenkamer. Het Dag, Bestuur der Vereeniging P?r- koemoelan Islam heeft het volgende tele gram aan H.M. de Koningin verzonden: „Wij betuigen Uwe Majesteit innig leed wezen en smeeken allen Toewan Allah bijstand. Onder hen, die hedenmorgen de regis ter* van rouwbeklag ten Paleize kwamen teekenen, bevond zich ook de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bak- huyzen. Het Engelsche Hof zal gedurende twee weken den rouw aannemen. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen J. W. uit Leiden, die in hooger beroep op 6 dezer terecht stond van een vonnis van den Haagschen Kantonrechter waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van f. 200 sub 100 dagen hechtenis terzake van het in gevaar brengen van het verkeer, toen hij te Wassenaar met een vrachtauto reed. De Officier van Justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot f. 50.sub 10 dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde J. L. B. uit Leiden tot f. 20.sub. 10 dagen hechtenis wegens overtreding der crisls-zulvelwet. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen A. J. S. uit Noordwijk aan Zee. die op 6 dezer in hooger beroep te recht gestaan heeft van een vonnis van den Kantonrechter te Leiden, waarbij hij veroordeeld was tot 2 x f. 10, sub. 2x5 dagen hechtenis wegens het veroorzaken van een aanrijding op 27 Juni '33 op het kruispunt Oude Zeeweg—Huis ter Duin straat te Noordwijk aan Zee. De officier had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank verklaarde de dagvaarding nietig. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) AMSTERDAM, 20 Maart. Ondanks de zwakke houding der Ame- rikaansche markten, heerschte heden ter beurze van Amsterdam een hoogere tendenz Dit moest worden toegeschreven aan de thans bekend geworden bepalin gen der gewijzigde wet op de Amerik. effectenhandel, die minder drastisch zijn dan werd verwacht. Men hoopt dat Wallstreet deze meeval ler zal beantwoorden door een kocrsherstel de beurs liep hierop vooruit Amenkaansche fondsen noteerden dan ook algemeen boven New Yorksche pari teit. Van de Industriefondsen openden Aku's wat lager, doch spoedig trad een herstel m. Philips werden ruJm 3°/n ho°" ger afgedaan. Unilevers lagen prijshou dend. Rubberaandeelen ontmoetten vraag. Naast de algemeene stemming werkts hier de meening uit dat de Engelsche be richten, dat een mislukking der restric tiebesprekingen moet worden verwacht, overdreven. A'dam Rubbers waren l"'o hooger. Tabakken waren vast Suikerwaar- den goed prijshoudend. Petroleumwaar- den trokken aan. Koninklijke Olie avan ceerden tot boven 169 waarna een reactie volgde, 't Slot was vast Redjangs konden hooger koerspeil bereiken. Duit sche obligaties waren prijshoudender. Youngleenlng stelden zich op de hoog ste koersen van gisteren. Ned. Staatsfond sen waren verdeeld doch neigden tot reactie. WISSELKOERSEN. Engeland 9.58"i (7.56'/,): Duitschland 58.61' (58.57); Frankrijk 9.781/, (9.77'/,); Belgie 34 64'/, (34.63); Zwitserland 48.00 (47.961; Denemarken 33 90 (33 80): Zwe den 39.15 139.00); Noorwegen 38.15 (38.00); New York 1.43 11/16 (1.54 5/8). Prolongatie l°/o. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 19 Maart. 1934. Noteering Coop, groneten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstr." Roode Kool f. 4 40 9.90; Savoye Kool f. 3.10—13.80: Pieterselie f. 1—7.60; Prei f.1—2 60; Radijs f 4—5.40; Kropsalade f. 1 507.50; Selderie f. 1—2.40; Knolselderie f. 12.50 per 100 stuks. Kroten, gek. f. 5—8; Witloof f. 5—20; Boe ren Kool f 4.10—7.40; Spinazie f. 11—20; Uien f.1—1.80; Wortelen f. 3.50—6.50; Spruiten I f. 13—22; Spruiten II f. 515;- per 100 kilo; Andijvie per kist f. 0.55—1.01. LEIDEN. 20 Maart. Vette varkens- markt. Aangevoerd 332 stuks; zwaar 306; licht 26. Prijs per K G. levend ge wicht; zwaar f. 0.37f. 0.36; licht f. 0.34 tot f. 0.33. HandeL zeer matig. BODEGRAVEN. 20 Maart. Kaasmarkt - Aanvoer 83 wagens, in totaal 3750 stuks, wegende 33750 KGè Prijzen 1ste soort met rijksmerk f. 0 20—f.0 22; 2de soort idem f. 0.17—0.19. Handel flauw. BOSKOOP. Coöp. ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Paul Grampel 65 ct„ Ellen Poulsen 50 ct., Edith Helen 80 ct., Hadley 50—70 ct., Talisman 40 ct., Ge mengde rozen 60 ct. Diversen per stuk: Seringentakken 5070 ct., Prunustakken 3135 ct., Cerasus-Hisakura 1.50—2.90 ct., idem Roséa 50—70 ct., Rhododendronbloe- men 40—50 ct., Azalea-mollus-bloemeri (gelijmd) le srt. 1.80—2.20 ct., idem 2e srt. 80—1.10 ct., Asparagus 16 ct., Balrozen 28 43 ct. Diversen per stuk: Azalea-Indica 4577 ct„ Rhododendronplanten 2139 ct. ROTTERDAM. 19 Maart. Blnnenland- sche Granen. Haver van f. 5.75—6.10; Chevalier Gerst van f.55.50: KI. Gr. Erwten van f.7—8.25; Schokkers van f.10—13.50; Extra beste kwaliteit hooger betaald; Br Boonen van f.89, soms Iets meer Karwljzaad van f. 2224, in clusief; BI. Maanzaad van f. 1618, in clusief. Alles per 100 K G. netto ROTTERDAM, 20 Maart. Veemarkt. Totaal aangevoerd 4981 stuks vee. Paar den 206. Magere en vette runderen: 1470 magere. 675 vette. Vette en graskalveren: 239 vette. 84 gras.; 2061 nuchtere kal veren. 182 schapen en lammeren; 10 var kens; 48 biggen; 41 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien le kwal. 55-60 ct,. 2e kwal. 5054 ct.. 3e kwal. 38 tot 42 cent; vette ossen 5256, 44-48, 36-40 ct.; stieren 50-52, 45-47, 38-40 ct.; vette kalveren f. 1-1.10, 85-95, 65-75 ct.; schapen 56, 50, 46 ct.; lammeren 58, 54, 50 ct.; graskalveren 49 44, 39 ct.; nuch tere kalveren 21, 16 ct.; slachtpaarden 44, 39, 35 cent. Prijzen per stuk: schapen le kwal. f.25, 2e kwal. f.19, 3e kwal. f.13; lammeren f.22, f.16, f.13; nuchtere slachtkalveren f.7, f.5, f.3 50; nuchtere fokkalveren f.20, f.14, f. 10, biggen f.8, f.6; slacht paarden f.145, f.110, f.85; werkpaarden f.160, f.125, f.80; hitten f.90, f.70. f.60; stieren f.250, f.190, f 140; kalfkoeien f 245, f.195, f.145: melkkoeien f 240, f.190, f.140; vaarzen f.130, f.105, f.85; pinken f.95. f.70, f.50; graskalveren f.60, f.40. f.28: biggen per v/eek f. 1.101.20. HAZERSWOUDE, 19 Mrt Aanvoer 11560 stuks. Prijs kipeieren f. 2.10—2.60, eend eieren f.1 802.20 alles per 100 stuks. WESTLAND, 19 Maart Westlandschë Bloemenveiling. Anjers f.5 30—8; Calla f. 12—17 per 100: Amarylli-kelken f.11; Jap. Lelies f.14 per 100; Bartigon 2029 ct.; Pltt 2026 ct.;1 Le Notre 2226 ct.; Elisabeth 2432 ct.;' Copland 17—24 ct.; Sanders 2022 ct.;' Theeroos 24 ct.; Mr. v. d. Hocff 34 ct.; La Reine 18 ctirissen 4162 ct.; Anemo nen 18—26 ct.; Couleur Cardinaal 1822 ct.; Victoire 2226 ct. per dozijn; Plu- mosa 2741 ct.; Sprengery 3240 ct.;' Freesia 1823 ct.; Lathyrus 3147 ct. per bos: Azalea f. 0.651.10; Hortensia f. 0.80—1.20 per pot; Violen 45—65 ct. Primula Vera 55 ct. per bak. Middenprijs van de bij den bond West- land aangesloten veilingen van 19 Maart. Andijvie 4876 ct.; boerenkool 4060 ct. per kist; dunsel 38 ct.; spinazie 8 tot 16 cent; witlof 10 tot 22 cent; stoofperen 10 tot 14 cent per kilogram: eieren f.2 503.50; kelen f.11.50 per 100; peterselie f. 1.803.20; prei f.1 2 50; radijs f. 3.505; rabarber f.410; seldery f. 1—1.80 per 100 bos; sla f. 1.PJJ .350 per 100 krop; spruiten f. 1.25—3.25 per zak of kist. ZOETERWOUDE. 19 Maart. Aangevoerd 5900 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kippen eieren f. 2.10—2.64. Eendeneieren f. 2.20— 240. Kaas 2030 ct. p. pond. Kippen 55 ct. p. stuk. Hanen 95 ct. Duiven 1119 ct. Konijnen f. 0.30—1.15.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7