HET LANDBOU W-CRISIS FONDS LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 Maart 1934 Derde Blad No. 22690 BINNENLAND. erland en belgie. ietverleening aan den middenstand. verzwegen miluoenen. reclame- PARLEMENTAIR OVERZICHT eerste kamer. KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. Jaargang jb segers door minister lans en senator rollin bestreden. Zijo beweringen onwaar cn kwaadwillig. leische minister van buitenland en Paul Hymans. heeft gisteren Uc'he standpunt uiteengezet ten van de Nederlandsch-Belgische een. leische neutraliteit aldus spr. rvallen als gevolg van de toetre- n België tot den Volkenbond en t pact van Locarno. Daar Neder- het Volkenbondspact zonder eenlg oud heeft onderteekend, heeft, het k de opheffing van de Belgische teit in rechte en in feite erkend, den Nederlandschen minister De Is spreker het eens dat discussie t dit punt practisch geen zin meer België beschouwt de debatten als definitief gesloten. 8 ster Hymans is vervolgens van leer en tegen het rapport van den Se- Segers. wiens opvatting aanleiding nnen geven tot misverstand en po li zou kunnen uitlokken, welke een g van het probleem zouden kun- moellijken. rapport beroept zich veelal op me zen van de pers, die niet in over- -ing met de waarheid zijn." eer Hymans schilderde het verloop rekingen, die tusschen'de heeren auwelaert en Colijn hebben plaats en verklaarde met nadruk, dat de ng als zou België zich door Neder- n hetl ijntje hebben laten houden, en male onjuist is. kunnen integendeel zeggen, dat 'tuatie op het oogenblik beter is 1920 of ln 1925 het geval was. Ons keer wordt beschermd door de vaartpremie, door de gratis sleep en door de opheffing van de sur- 'entrepot. De verbindingen van Ant met Luik en met de havens van hterland aan Maas en Moezel angrijk voor onze groote nationale and zullen aanmerkelijk ver worden door den aanleg van het anaal en de verbetering van de kanalen alsmede door den aanleg ",t traject, dat ons in staat zal stel- enclave van Maastricht te vermij- ij verkeeren dus in een veel gun- positie dan tevoren, en kunnen het oogenblik afwachten, waarop blleke opinie in Nederland haar belang beter zal leeren inzien en rekenschap van zal geven, dat 'n komst tusschen de beide landen en noodig is en dat zulk een ovcr- 'mst slechts billijk kan zijn, indien partijen bereid zijn, water 111 hun te doen." olgens heeft Senator Rollin nog 4e uitlatingen van den heer Segers d. Hij verklaarde dat de beschul- en inzake doorvoer van ammunitie edetl.-Limburgsche spoorwegen on- eld niet geleverd zou kunnen wor- Onder instemming van verschillende verklaarde hij dat dergelijke 'willige beschuldiging de toenade- met Nederland onnoodig moeilijk i regeering wenscht ten HOOGSTE twee millioen BESCHIKBAAR te stellen. ediend is een wetsontwerp tot wijzi- van het zevende hoofdstuk B der jrooting over het dienstjaar 1934, Ij wordt vastgesteld, een memorie- uit te trekken: vergoeding aan de landsche Middenstandsbank wegens "n. door deze instelling geleden op totstandkoming dezer wet verleende "ten aan in liquiditeitsmoeilijkheden te, overigens echter volwaardige, enstandsbedrijven en wegens kosten maatregelen door haar getroffen ter rking van het Nederlandsche mid- "ndscrediet. de memorie van toelichting zegt de "ter van Financiën, dat hij maatrege- eft overwogen, teneinde tegemoet te aan de tengevolge van de crisis in teitsmoellijkheden geraakte midden bedrijven. hulp van Overheidswege, in dezen te "nen, kan een tweeledig karakter dra- ZIJ kan vooreerst strekken om bedrij en den handeldrijvenden en indus- en middenstand, die op een hechten zijn gevestigd, en welker in houding uit een oogpunt van alge- bolang aanbeveling verdient, doch indien geen hulp geboden werd, ten zouden gaan, door een krediet- ]ng bij te staan. En in de tweede schijnt overheidshulp gerech tvaar- om, voor zooveel noodig, de organi- ^vari het middenstandscredietwezen beter bestand te doen zijn tegen jgere eischen, waaraan deze organi- *n omstandigheden, als waaronder !ümoet voldoen. r dit tweeledig doel een krediet aan A°en. dat de Regeering op ten hoog- millioen bepaald zou wenschen te p oe strekking van het wetsontwerp, -«egeering stolt zich voor bij de be- Kredietverstrekking gebruik te ma- ï!e Nederlandsche Middenstands- NJ I als het centrale orgaan van N^'andsche middenstandskrediet de aarborgen biedt voor een doel- tepf11 ont)artijdige besteding der gel ei voortdurende inachtneming van - waarvoor zij zijn toegestaan. 0VPri&e meent de Regeering V va°en ten aanzien van de be- loorha Jlct aangevraagde bedrag niet °aat aan bepaalde regelen te bin- "^-minister waszink. vn°'lr-Se,?leester van Roermond mr. hA 7r,overr hersteld. dat ?elicnhuL3 naar zijn woning nicht. De oud-minister moet nog 5 "ist hebben. meer dan 30 millioen in den haag. üit Den Haag wordt gemeld, dat in die gemeente het totaal aan te weinig opge geven vermogen tot f. 29.695.000 en aan te weinig opgegeven inkomen tot f. 2.150.000. of ln totaal ruim 30 millioen is gestegen. De grootste te 's-Gravenhage aangegeven ontduiking bedraagt f. 1.320.000 vermogen en f. 75.000 inkomen, beide bedragen over drie jaar gerekend, op gemiddeld f. 440.000 vermogen en f. 25.000 inkomen per jaar. Voor het rijk komt de ontdoken belasting neer op een bedrag van rond een ton voor de vermogensbelasting <3 per mille) en f. 250.000 op de inkomstenbelasting (12 k 15 pCt.). Men verwaoht tegen 1 Mei in totaal een bedrag van een half millioen te weinig betaalde belastingen over de laatste drie jaar te hebben achterhaald, alleen ln Den Haag! De op 25 Februari in werking getreden coupon-belasting schijnt vooral den stoot tot die groote aangifte te hebben gegeven. Te Haarlem raamt men het totaal dei- verzwegen vermogens op ruim 10 millioen. DE reis van minister colijn naar indie. Een verblijf van veertien dagen. Naar wij vernemen, wordt er op gere kend, dat minister Colijn 14 dagen ln Indië zal blijven. Hij wordt alleen verge zeld van den heer Hardeman, van het Commissariaat voor Indische Zaken. Het plan is, dat de heer Hardeman met den minister naar Nederland zal terugkeeren. (N.R.Ct.) ONJUISTE MEDEDEELINGEN VAN Ir. MUSSERT. De minister overweegt maatregelen. Op vragen van het Eerste Kamerlid Polak, betreffende door den heer ir. A. A. Mussert geuite beweringen met betrekking tot de komende Nederlandsche Stavisky- en Dreyfus-zaken" heeft de minister van Justitie als volgt geantwoord: Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de heer Mussert met de Dreyfus-zaak bedoelt het ontslag uit Overheidsdienst van den heer Geelkerken, den graaf de Marchant d'Ansembourg en hem zelf. Im mers is, volgens den heer Mussert. de be schuldiging van revolutionnalre gezindheid voor de voile honderd procent onwaar en dus even onwaar als de beschuldiging van landverraad, waarop kapitein Dreyfus uit het leger verwijderd is. Met de Stavisky-affalre wordt op één lijn gesteld de loopende kwestie van de fraude met voor export bestemde bacon- varkens. Voorts heeft de heer Mussert den indruk, dat deze fraude niet op zich zelf staat. De minister merkt nog op dat, ofschoon hij van oordeel is, dat men verstandig doet den inhoud van onjuiste en eenzijdige berichten niet te overschatten, hij toch erkent, dat zoodanige berichtgeving onder bepaalde omstandigheden noodeloos onrust onder de bevolking kan wekken. Hii over weegt dan ook. voor zoover het gestelde niet reeds onder de strafwet valt. de mo gelijkheid en wenscheldkheid een verdere voorziening ter beteugeling van dit euvel te treffen. minister kalff ongesteld. De gezondheidstoestand van minister Kalff laat veel te wenschen over. Na de behandeling der Waterstaatsbegrooting door de Eerste Kamer zal hij eenigen tijd rust nemen. ——o de postvluchten. De „Oehoe" (uitreis) arriveerde gis teren te Rome. De „Kwartel (thuisreis) vertrok uit Athene en landde te Marseille verspreide berichten. Met ingang van 1 April is op zijn ver zoek eervol ontslagen dr. J. B. L. c. c. Baron de Wijkerslooth de Weerdesteijn als lid van den Raad van State met dank betuiging voor de gew'chtige diensten in die betrekking bewezen en met benoeming tevens tot commandeur in de Oranje- Nassau Orde. Als opvolger van wijlen den heer Steger is benoemd tot directeur van den stenografischen dienst van de Staten Generaal de waarnemend directeur de heer c. v. d. Berg. AANRIJDING OP DEN STATIONSWEG. Een ooggetuige van de aanrijding op den Stationsweg, bedoeld in ons Kanion- gerechtverslag van Dinsdag j.l„ maakt bezwaren tegen verschillende zinsneden. Z.i. heeft de verdachte J. R. uit Leider dorp wel degelijk een ricntingaanwijzer uitgestoken en had de trambestuurder A. K. de aanrijding moeten voorkomen KLACHT VAN RIJNSBURGER WEG- BEWONERS. Eemge bewoners van den Rijnsburger- weg. waarachter de Leidsche Houtschool is gebouwd, voelen zich ontevreden, om dat langs den muur dier school een ge bouwtje is geplaatst tot berging van straatmakersgereedschappen, terwijl het langs die muur gelegen pad gebruikt wordt voor berging van hand- en krui wagens steenen, zand etc Bovendien wordt door vele van de daar steeds komende werklieden de muur als urinoir gebezigd. Vanuit de huiskamers daarop steeds te moeten zien. is geen fraai gezicht. Zou dit gebouwtje, alsmede de op het pad opgeslagen materialen niet ver plaatst kunnen worden naar het terrein aan het einde van het laantje der L. H. School, bij den van SUngerlandtweg? 7-268 HET VRAAGSTUK DER GEHUWDE AMBTENARES. SPOEDIG EEN BESLISSING. Gisteren Is Minister Marchant met zijn begrooting voor den Senaat verschenen. En reeds met den eersten spreker zaten we in een oud en netelig vraagstuk: de schrijfwijze der Nederlandsche taal. Het was de heer Heerkëns Thyssen, die het spellingvraagstuk ter sprake bracht en de hoop uitsprak, dat de Minister naar alle kanten advies zou inwinnen, alvorens tot wijziging over te gaan. Wij hebben het zoolang gedaan met de tegenwoordige spelling zei hij dat er nog wel een tijdje bij kan. En de heer Van Sasse van IJsselt be sprak ook een zeer speciaal onderwerp: de monumenten-zorg, met name die voor oude kerkgebouwen, op welk gebied men wel eens te laat ingrijpt. Met den heer De Zeeuw kwamen wij in de algemeene onderwijs-politiek, en in de critiek op 's Ministers beleid.Want deze socialistische afgevaardigde is van oor deel, dat de Minister veel te kras optreedt inzake de onderwijs-bezuiniging; hij let eerst op de financiën en dan op het on derwijs en hij heeft aldus de heer De Zeeuw zijn verleden als democraat vol komen verloochend. De Minister gaat dwars tegen de onderwijsontwikkeling in: hij heft maar openbare scholen op; hij vermindert het peil van ons onderwijs. En de heer De Zeeuw vroeg, waarom de Minister niet liever den achtjarigen leer plicht invoert, dan zou het volksbelang worden gediend en dan zouden bovendien tal van onderwijzers weer emplooi krijgen De heer Nivard heeft een pleidooi ge houden voor het ontslag der gehuwde on derwijzeres. er op v/ijzend dat 'l niet aan gaat aan één gezin twee salarissen toe te kennen, terwij] andere gezinnen zonder salaris zijn. Tal van onderwerpen werden met een enkel woord door den heer Smeenge ter sprake gebracht. Hij verklaarde zich daar bij een voorstander van spelling-wijziging mits de veranderingen gering zouden zijn. Natuurlijk behandelde hij ook zijn gelief de onderwerp: het onderwijs aan schip perskinderen. dat nog altijd niet voldoen de geregeld is. En ten aanzien van an dere kinderen klaagde hij, dat zij dikwijls op het platte land veel te groote afstanden moeten afleggen, om de school te bereiken. Voor subsldieering van over heid en tooneel brak de heer Wibaut een lans; voor de belangen van het nijver heids-onderwijs trad de heer Kuiper op. De Minister vond, tegenover den aanval van den heer De Zeeuw, een verdediger van zijn beleid in mr. Slingenberg, die volstrekt ontkende, dat het onderwijs-be- lang zou worden geschaad, al dwingen de tijdsomstandigheden tot verschillende maatregelen Doet de S.D.A.P. soms geen concessies? vroeg hij. Stemmen de so ciaal-democraten in verschillende colle ges niet voor salaris-verlagingen, waar zij vroeger zoo scherp tegen waren? Zoo die nen zij ook te bedenken aldus de heer Slingenberg dat hun desiderata op on- derwijs-gebled op het oogenblik ook on mogelijk kunnen worden verwezenlijkt. Minister Marchant heeft de sprekers beantwoord: Natuurlijk beloofde hij over weging van verschillende wenken en wen schen. Teil aanzien van het ontslag der gehuwde onderwijzeres deelde hij mede, dat de Kamer daaromtrent bij de herzie ning der Onderwijswet een beslissing zal kunnen nemen. Inzake steun aan de dra matische kunst wil de Minister zich ook wei eens beraden, maar een „ordenings orgaan" zou toch eerst na afloop van de crisis in functie kunnen treden. Wat het spelling-vraagstuk betreft, meende de Mi nister. dat er meer eenheid in de schrijf wijze dient te komen en dat allerlei tegen- VOORLOOPIG VERSLAG DER TWEEDE KAMER Verschenen ls het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrootingen Landbouw-Crisis-fonds voor 1933 en 1933. Hieraan wordt het volgende ontleend; Men betreurde het, dat de begrootingen zoo Iaat zijn ingediend en met klem werd er op aangedrongen, dat de begrooting voor 1935 tegelijk met de Rijksbegrooting zal worden ingediend. Verscheidene leden wezen er op. dat dc begrootingen, welke thans aan de Kamer zijn voorgelegd, dien naam eigenlijk niet kunnen dragen. Zonwel de «nkomsten als de uitgaven van het fonds zijn in hooge mate afhankelijk van factoren als het ver loop van de prijzen od de wereldmarkt, waarop de regeering weinig of geen in vloed kan uitoefenen. In verband daar mede komen op deze begrooting zeer vele memorieDOsteo voor. Het is daarom vrii- wel onmogelijk, zich een zuiver beeld te vormen van de inkomsten en uitgaven van het fonds. Zou het niet moeeütk ziin, zoo werd gevraagd, dat de regeering drie maandelijks of desnoods met langere tus- schenpoozen een balans en een winst- en v^rUesrekemng over het afgeloopen tijd perk overlegt? Nimmer heeft een reeeering in ons land zoo uitgebreide bevoeedheden ontvangen a's die. welke bii de Landbouw-Crisiswet zijn geschied; dan moet het echter ook mogelijk zijn on de hanteering dezer be voegdheden, ook in financieel opzicht, af doende toe te zien. Sommige leden vroegen nadere inlich tingen omtrent den last. welk» in totaal op de consumenten wordt gelegd. Vele leden uitten hun waardeering over de krachtige wiize, waaron de regeering het landbouwende gedeelte onzer bevol king voor den ondergang heeft behoed. Andere Ied»n hadden bezwaren tegen de groote verschillen, welke h. i. bestaan tus schen de wijze van behandel'ng van den landbouw eenerziids en van industrie, scheenvaart en andere takken van bedrijf anderzijds. De reeeering, aldus sommige leden, mag zich niet oo het standount stellen, dat zii voor de nijverheid genoeg doet door een deel daarvan met contingenteeringen te heioen en verder nronaeanda te mak»n voor het gebruik van Nederlandsch fahri- kaat. De weivaart van ons volk als geheel !s nog steeds dalende, de handelsbalans is, bliikens het Dercentage van den door uit voer gedekten invoer, zeer ongunst'e. de kosten van het levensonderhoud stijgen. Vooral dit laatste achtten alle hier aan het woord ziinde leden hoogst bpdenke- Hik. De regeerine !mm«vs legt den na druk on de noodzake'iikheid van loons verlaging. Eenerziids doet zii door haar steunmaatregelen aan den landbouw de kosten van het levensonderhoud stügen, anderzijds wü zii de loonen doen dalen. Daarin schuilt.. moerde men, een inner- liike teeenstriidieheid De oolitiek der reeeering kan od dit mint van eenzijdig heid niet worden vriieenleit. Enkele led=n vroeeen of dp minister een steunverleening aan de industrie door middel van credipten wil h»vorderen. Verscheidene leden verzetten zich met kracht teven den aandrang om dp loonen huiten den landbouw neer te halen tot het landhouwneil. Aangedrongen werd door sommige leden od het verkriiehaar stellen te<»en eeredu- ceerden nriis voor morkioozen van de voor naamste levensmiddelen, als asrdannelen en margarine. Ook werd aangedrongen od tegemoetkoming aan de groote gezinnen. Sommige leden hadden ernstig b»zwaar tegen de bevoordeeling, welke h. i. de coö peraties genieten boven den particulieren handel. Als voorbeelden van een derge lijke hevoordepüng noemden zii o.a dat krachtens de Tarwewet landbouwcoönera- ties zijn erkend als handelaar, hoewel zij tevoren geen of vriiwel geen handel in tarwe dreven: dat in Gelderland en Over ijssel on ruimere schaal vark»nsmerken ziin afgegeven voor de afnemers van den coöneratieven veevoeder- en knnstmest- verkoOD dan voor anderen: dat vlugger geld verstrekt wordt aan cliënten van de boerenleenbankelf dan aan hen. die rela ties met andere bankinstellingen hebben. Met klem kwamen deze leden tegen zulk een bevoorrechting op. Verscheidene leden opperden bezwaren tegen het belasten van sterk belangheb- 1 benden met de uitvoering van crisiswetten. Voorts zouden verscheidene leden gaarne i vernemen, volgens welk systeem de ver- I schillende heffingen in onderling verband plaats hebben Om tot een rechtvaardige verdeeling te komen achtten zij de instel ling van een organisatie boven de be staande instanties noodig: dit lichaam zou tot taak moeten hebben den minister te adviseeren t a.v. den te verleenen steun aan de verschillende onderdeelen van het landbouwbedrijf. Vele leden betreurden, dat ook thans nog bij het bedrijfsleven groote onzeker heid bestaat ten ODZichte van de maat regelen, welke de Reeeerlne voor den ko menden oogst wil nemen. Met klem dron gen zij eroo aan. dat thans met bekwamen SDoed tot publicatie der te verwachten maatregelen zal worden overgegaan. Hoe staat het. zoo vroegen enkele leden verder nog, met de plannen der Regeering ten aanzien van de crisisrechtspraak? Zijn de berichten juist, dat de Regeering 13 tuchtcolleges en één centraal tuchtcollege in het leven zal roepen om voor hen, die bij de crisismaatregelen betrokken zijn. de rechtszekerheid te vergrooten? Dit zou men toejuichen, doch men zou het ver keerd achten, indien het derde lid dier colleges steeds uit de kringen der land bouwers zou moeten worden gekoz»n. Ook andere bedrijfstakken niiverheld, han del en scheepvaart hebben bil een rechtvaardige uitvoering der landbouw steunmaatregelen groot belang. Verscheidene leden hadden ernstige be zwaren tegen de Dlannen der Regeertng tot verlaging van den richtprijs der tarwe. Zij vreesden, dat deze verlaging zou lei den tot een nieuwe daling der arbelders- loonen. wat in ieder geval zeer onge- «enscht is. Andere leden hadden den indruk, dat de tarwesteun zeer ruim is; tegen een ge ringe verlaging van den tarweprljs zou den zij geen bezwaar hebben. Voorts vestigen een aantal leden er de aandacht op, dat de grondstof voor de broodbereiding niet duurder is dan in 1913, doch dat in vele plaatsen niettemin de broodprijs het dubbele bedraagt van dien in dat jaar. Verschillende leden achtten het noodig den afzet van boter ln het binnenland te vergrooten. Gevraagd werd. welke de condities zijn, waaronder aan de vleeschwarenfabrikan- ten de verwerking der afgeslachte koeien is opgedragen. Is export van deze koeien geheel uitgesloten? Sommige leden stelden de vraag of het oogenblik niet is gekomen om opheffing van de varkenscentrale te overwegen. Voorts gaven een aantal leden als hun meening te kennen dat de Varkenscentrale zich zooveel mogelijk behoort te onthou den van bemoeiingen met den blnnen- landschen varkenshandel. Verscheidene leden wezen er od. dat den laatsten tijd een zekere tegenstelling is geschaDen tusschen riet- en bietsuiker. Naar het oordeel dezer leden ls voor een dergelijke teeensteiling geen reden. De Java-su'kercultuur kan hi. niet ol althans nauwelijks worden gesteund door de sui kerbietenteelt in ons land priis te geven en hier uitsluitend Indische rietsuiker te gebruiken. Andere leden bestreden deze opvatting. Verscheidene leden drongen er bij den minister op aan. DOg'ngen in het werk te stellen om te komen tot een verlaging van de distributiekosten der tuinbouwnroduc- ten. Aangedrongen werd on het verhoogen van het bedrag, dat hoschikhaar is voor het verleenen van credieten aan de bollen- kweekers, daar de getroffen maatregelen eerst op den duur resultaten zullen op- levpren. Voorts werd een ruimere credietverlee- ning aan boom- en bloemkweekers bepleit. strijdigheden dienen te worden opgege ven, tegenstrijdigheden, welke geen enkel deskundige kan verklaren. De Minster is van plan in deze richting het vraagstuk ter hand te nemen. Natuurlijk heeft de Minister zich ook tegenover den heer De Zeeuw krachtig verdedigd. Hij stelde in het licht, dat iedereen in dezen tijd wel concessies aan een vroe gere overtuiging moet doen. De sociaal democraten doen dat ook. En wanneer men nu bedenkt, dat van de 400 millioen staatsuitgaven het onderwijs er 150 vor dert, is het dan niet duidelijk dat ook op deze begrooting aanzienlijk moet worden bezuinigd? Zonder bezuiniging is ons on derwijs niet te redden. „Men kan maar niet aan het uitgeven blijven, zooals u als wethouder deed!", voegde de Minister den heer De Zeeuw toe. Met groote be slistheid ontkende de Minister dat zijn maatregelen het onderwijs zouden scha den. Maar het is „pompen of verdrinken". En zoo riep de Minister uit de goed- koopere organisatie van ons onderwijs, welke wij verkrijgen, zal een betere zijn. En omdat van de 150 millioen gulden er 80"/o aan salarissen worden besteed, zal er natuurlijk ook personeel moeten wor den ontslagen zoo zullen er wachtgelders komen. De Minister besloot zijn rede met te zeggen, dat hij nog steeds voorstander is van de vier spreuken, die op een kerk in zijn geboortestad Deventer staan: wees waakzaam; pleeg overleg; handel als een kloek man: vertrouw op God. De Kamer heeft de Onderwijs-Begroo- ting aangenomen. De heer Van Citlers heeft verlol gekre gen, om op nader te bepalen dag den Minister te interpelleeren over zijn ant woord inzake het optreden van enkele hoogleeraren die verleden jaar in een op roep den studenten en docenten hebben geadviseerd hun wetenschap niet in dienst te stellen van militairisme en oor logsvoorbereiding. hagenaar- OVERSCHOTJE. Geen ander stuk van Dario Niccodeml heeft ln Holland zulk een sterk en lang aanhoudend succes gevonden als zijn „Overschotje" waarin Annie van der Lugt Melsertvan Ees een harer mooiste tooneelkarakters heeft gevormd. Dinsdag 13 Maart a.s. wordt dit stuk in den Leidschen Schouwburg alhier met haar in de titelrol en Cor van der Lugt Melsert als Titus gegeven. De overige rollen zijn bezet door de dames en heeren Piet Bron, Mimi Boes- nach. Anton Roemer. Joekie Broedeiet, Jan v. d. Linden. PIERRE MONTEUX NEEMT ONTSLAG De dirigent Pierre Monteux heeft aan het bestuur van het Concertgebouw te Amsterdam meegedeeld, niet meer voor een verbintenis in aanmerking te willen komen. Monteux verklaart daarbii. tot dit beslu't te ziin eekomen. omdat hii teeen- woorrtig zeer bezet is Hii heeft zich echter bereid vervlaard te allen tiide terug te komen, indien men hem noodig heeft en zijn werkzaamheden hem zulks veroor loven. Het Concertaebouwbestnur is inmiddels in onderhandeling met Bruno Walter voor d» eprcto drie rnaand»n van liet. seizoen 1934/35 Deze onderhandehneen zijn reeds in een vergevorderd stad'um J. H. te L - De loting voor de lichting 1935 heeft reeds plaats gehad. De kans, dat u bent vrijgeloot is minimaal klein.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9