LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 9 Maart KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 11 MAART. ABBENES. Ned. Herv. Kerk: geen opgave. BENTHUIZEN Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltlen. ds. Jacobs van Boskoop; nam. 6 uur, leesdlenst Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 2 en 8 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltlen en nam. 6 uur, J. Goslinga van Utrecht. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam, 6 uur (H. A. en Dankz.), ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 9 en nam 6 uur, leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Haumerse. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. de Bruin van Rotterdam; nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm, halftlen en nam. 6 uur. ds. BIJdemast. Remonstr. Kerk: Voorm. 101/4 uur, de. H. A. ten Bruggencate van Voorbuig. H OOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bel. KATWUK AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. E. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Metering. KATWUK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur, leeedlenst. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. (halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv, Kerk: Voorm. halftlen, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrle. ds. Aalders. NIEUWKOOP. Ned. Herv, Kerk: Voorm. halftlen. ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. leesdlenst; nam. halfzeven.ds. Bos van Oude-Wetering. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. Cramer van Gouda. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Evangelisatie: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven (HA. en Dankz.), ds. Speelman. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrle, ds. Bouwman. Geref. Kerk: Voorm. halftlen. ds. Smilde; nam. halfdrle, ds. Kuiper van Sassenhelm. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrle. de heer Aangeenbrug. NOORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (Jeugd dienst), ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur. ds. Henne- rnann; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoon hoven. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, de heer Ridderbos, cand te Kampen. Chr, Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur. leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf. prof. dr. B. D. Eerdmans van Leiden. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. HD.) en nam. halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftlen. ds. War- nlnk: nam. halfzeven, leesdlenst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEID SCHEND AM. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 6 uur. ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Ginkel van Gouda; nam. 6 uur. ds. Steen- heek V3n Oudewater. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Grlsnlgt. WARMOND. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Herv, Gem. (Dorpskerk): Voorm. 10 uur. de heer G. Maan: nam. halfzes, ds. L. Boer van Scheveningen. Kievietkerk: Voorm, 10.05 uur, dr. Honders. AALSMEER. KENTERING IN HET VEILING CONFLICT? Waarschijnlijke samenbrenging van partijen. Gisteravond laat nog eens ter bevoegder plaatse naar den stand van het veiling- conflict informeerende, leek het niet uit gesloten, dat er een kentering ln de richting van toenadering tusschen belde partijen zich bezig was te voltrekken. De Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken heeft n.l. haar bemiddeling aangeboden, welke echter door de leiding der Centrale Veiling niet kan aanvaard worden. Wel heeft het bestuur ln den loop der besprekingen te kennen gegeven als zijn wensch, dat de K v. K. zich betref fende het conflict zal verstaan met het Provinciaal Bureau voor Veilingen ln Noord Holland en dat uit dit Bureau bemiddelaars zouden worden benoemd. Daar ook de ex porteurs hiertegen geen bezwaar hebben, zouden hedenmorgen de besprekingen om zoo mogelijk tot een vergelijk tusschen belde partijen te komen, een aanvang nemen. De Ver. „Nut en Genoegen" alhier heeft een druk bezochten avond gehouden ln „De Oude Veiling", waarbij de heer Jhr. dr. J. C. Mollerus van Haarlem, een spreek beurt heeft vervuld. Als onderwerp werd behandeld: „Ervaringen gedurende een luchtreis van Schiphol naar Nederlandsch Oost-Indlë". „Aalsmeer's Harmonie" (directeur de heer G. Damen) en „Bloemenlust's Klein Mannenkoor" (directeur de heer S. v. Wil- legem hebben een gezamenlijk concert gegeven in „Bloemenlust". Zoowel door de Harmonie als het Koor werd een flink pro gramma afgewerkt, waarvan elk nummer een welverdiend applaus kreeg. Zoowel van de muziek als zang is veel genoten. Bij aanvang ls een welkomstwoord gesproken door den heer D. Jongkind Mzn.. terwijl de heer Mus, lid der Commissie van Bijstand der Harmonie, den uitstekend geslaagden avond sloot. Den directeuren werden bloe men aangeboden, terwijl besloten werd met een bal. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Vertrokken: Sophia J. Hensing. van Lis- serweg 500 naar Hillegom, Ambachtstr. 7 Teunis de Regt, van Venneperweg 869 naar Bennebroek, Kleine Sparrelaan 18 Egberdina G. Aarsen, wed. A. H. J. Meeuwlsse, van IJweg 79 naar Almelo, Boomsbroeksdwarsweg 3 Hendrik Du- wel, van Dennenlaan 5 naar Amsterdam, Fazantenweg 51 Marigje Spek, van Spieringweg 547 naar Haarlem, Tulpen- straat 15 Gerardus S. Slip, van Bad hoevelaan 89 naar Amsterdam, Sloter- straatweg 1059 Hendrik A. Blom. van Eikenweg 30 naar Amsterdam, Egelantier straat 151 3 hg Gerardus J. van Keste- ren, van Bennebroekerweg 23 naar Heem stede, Gllpperweg 48 Cornelia A. M. Veldt van IJweg 951 naar Amsterdam, Willem Pastoorstraat Jan A. Struik, van IJweg 114 naar Amsterdam, le Hugo de Grootstraat 58 3 hg Hendrik Roest, van Spieringweg 992 naar Ouder-Amstel, Rondehoek 7 Willemina J. van Dam, wed. I. Goedegebuure, van Hillegommer- dljk 140 naar Llsse, Vreewijk 13 David Reinhart, van Nieuwemeerdijk 378 naar Amsterdam, Kanaalstraat 163 huis Cor nelia van Zeideren, van Aalsmeerderweg 802 naar Aalsmeer, Aalsmeerderweg 50 Jacob Olthoff, van IJweg 149 naar Am sterdam, Rijpgracht 55 2 hg Elisabeth de Boo. van Hoofdweg 666 n. Dordrecht, Gevaertsweg 4 Fokko M. de Weerd, van Parklaan 26 naar Haarlem, Klever parkweg 156 Marlnus Chr. J. Besselsen, van Venneperweg 430 naar Hillegom, Treslongdwarsstraat 3 Adriana Chr. M. Offerhaus, van Marktlaan 12 naar Eind hoven, Kalmoesstr. 76 Pieter M. Mast, van Sloterweg 1090, naar Dubbeldam, Elsplaathoeve Abraham M. Lindhoud, van Sloterweg 1090 naar Dubbeldam, Els plaathoeve Johannes van Aalst, van WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Jellema, Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven (Bed. H.A.), ds. Nauta. ZOETERWOUDE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te IJsselstein A. G .Ooster huls te Eemnes-Buiten. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Arnhem (3de pred.pl.) J. C. J. Kuiper te O. en W. Souburg, M. B. v. 't Veer te Zevenbergen en mr. W. S. de Bries te Voorburg. CHR. GEREF. BERK. Beroepen: Te Barendrecht C. Smits te Nieuwpoort. WAALSCHE GEMEENTE. Aangenomen Naar Delft ds. Enée Ma- hieu te Fetit-Esalnes (België). Ds. J. C. KLOMP. Ds. J. C. Klomp, Ned. Herv. predikant te Westbroek, heeft na een diensttijd van ruim 43 jaar bij het Prov. Kerkbestuur van Utrecht tegen 1 Juni a.s. eervol eme ritaat aangevraagd. Ds. Klomp werd 16 Dec 1858 geboren en ln 1890 candidaat ln Noord-Holland, om 4 Jan. 1891 het predikambt te Lun- teren te aanvaarden. HIJ diende de ge meenten van Oud-Beijerland. Lunteren (2e maal), SUjk-Ewijk, Hillegersberg, Rijssen en sedert 26 Maart 1922 die van Westbroek. Ds. Klomp, die tot den Geref. Bond behoort, is scriba-quaestor van het classicaal bestuur van Amersfoort. Hij preekt ondanks zijn 75 jaar nog geregeld eiken Zondag 2 soms 3 maal. Zwanenburgerdijk 409 naar Amsterdam, Wormerveerstr. 7 1 hg Adriaan Jozlasse van Spaarnwouderweg 981 naar Oostka- pelle, Grijpekerkscheweg Trijntje de Graaf, van Llsserdijk 341 naar Lisse, Crocussenstraat Johanna Stam, wed.L. Elzinga, van Sloterweg 92 naar Amster dam, Gerard Camburgerstraat 22 huis. Gevestigd: Piet van den Berg, van Bus- sum, Godelindestraat 69 naar Nieuwe meerdijk 243a Marinus Brouwers, van 's Gravenhage, Breedstraat 43 naar Slo terweg 543 Josephus A. van Gijn, van Heemstede, Lombokstraat 29 naar Kruis weg 1274 Sijbren de Jong, van Heem stede, Madoerastraat 17 naar Kruisweg 1230 Marljtje de Vries wed. P. Kees- sen, van Aalsmeer, Uiterweg 384, naar Aalsmeerderdljk 588 Dirkje J. Floris, wed. R. Romkema, van Aalsmeer. Kanaal straat 1 naar Nieuwemeerdijk 133 Geertje Visser, van Heemstede, huize „Meer en Bosch", naar IJweg 984 Maria Th. van Steijn, van Llsse, Akervoordelaan 35 naar Llsserdijk 543 Pieter van Rljs- bergen. van Eethen, Babylonienbroek G16 naar Stationsweg 21 William Picard, van Rotterdam, vliegveld „Waalhaven' naar Plesmanlaan 15 Margaretha C. Nieuwenhuizen, van Oostzaan, Kerkstraat 210, naar IJweg 1644 Willem L. H. Na gel, van Haarlem, Kleverlaan 54 naar Olmenlaan 76 Sljke J. Koningen, van Haarlemmerllede ca. Plein 27, naar IJweg 77 Gerardus A. Dongelmans, van Heer- Hugowaard, Veenhulzen, Middenweg, naar Hoofdweg 1040 Leonardus Chr. Broers, van Maastricht, Wllhelminasingel 88 naar Schinkeldijk 35 Janna Bouthoorn, van Lelden, Rijnsburgerweg 16 naar Hoofdweg 1327 Cornells Hooljberg. van Amster dam, Vancouverstraat 9 2 hg naar Aker- dijk 29. Burgerlijke Stand. Geboren: Jenneke, dochter van H. Smorenburgen G. M. Niedekker Joostinus Jacobus, zoon van D. van Breda en S. L. van Leij- den Alida Margaretha Maria, dochter van P. Th. Koper en S. E. M. Sondag Johannes Petrus, zoon van D. v. d. Brink en M. J. Driessen Frederlkus Petrus, zoon van F. v. d. Klauw en G. Valentijn Adrianus, zoon van J. de Gier en J. Bokhorst Derk Petrus, zoon van F. van Hees en A. v. d. Brand Jan Johannes Harmen, zoon van J. H. Oudshoom en J. M. A. Been Sljtje, dochter van D. van Rijswijk en H. Sauer Heiltje, dochter van P. C. Griekspoor en S. J. Schreuders Johan Christiaan, zoon v. J. Nieuwen- burg en C. E. Janssen Wijger Cornells, zoon van G. van Essen en A. M. Keessen Helena Maria, dochter van J. Robijn en H. M. Laarman. Ondertrouwd: C. Steuteknuel, 41 jaar, wedr en W. E. H. Kuiper, 30 jaar A. Mantel, 26 j. en G. van Krimpen, 21 j. T. Hol, wedr 65 j. en A. Blootshoofd wede 67 j. D. J. W. C. Dekker, 23 j. en A. van Mastrigt, 25 j. R. A. de Boer, 20 j. en M. Robijn, 18 j. Getrouwd: C. Tas, 21 j. en A. de Groot, 18 j. D. Plantenga, wedr, 54 j. en T. Jansen, 52 j. A. de Vlieg, 47 j. en A. Overbeek, 34 j. Overleden: Gerrit Boeregeest, 8.0 j.wedr van C. Kool Cornelia Doolaard, 58 j., geh. met D. de Blaeij Neeltje van Til, 66 geh. met C. J. Bouman. HILLEGOM. Met Stcrt. No. 48 zijn verzonden de acten van oprichting der N.V. Buurman en Prins alhier. KATWIJK AAN ZEE. PROPAGANDA-AVOND DER „DRIEHOEKMEISJES". Buitengewone belangstelling. Voor deze eerste openbare uitvoering, die door de Driehoekmeisjes in de Zaal voor Prot. Belangen gegeven werd, was buitengewone belangstelling: méér dan duizend personen waren in de zaal aan wezig. De oprichtster van de Katwijksche groep mevr. PrasHoving heeft met haar werk groot succes gehad, evenals de overige dames van de commissie, mevr. Van DaalenAdriaanse, mevr. Parlevllet- Donner en mevr. VerloopKruyt. Aan wezig waren ook vele afgevaardigden, o.a. uit Leiden en de heer A. Brouwer van de plaatselijke padvindersgroep „Juliana". De leiding berustte in handen van den heer A. den Dikken, die met zijn voorbe reidende maatregelen er voor gezorgd heeft, dat alles prachtig van stapel liep, daarbij geholpen door de offies Wiethoff en Penseel uit Leiden en de hulpleidsters Verloop en Plomp alhier. Nadat gezongen was Ps. 86 6 sprak de heer Den Dikken een openingswoord. Spr. zei. dat het damescomité hem gevraagd had de leiding van dezen avond op zich te nemen, aan welk verzoek hij met blijd schap had voldaan. Spr. zette uiteen wat deze beweging beoogt. Het jeugdleven moet in Christelijken zin tot goede uiting komen. De Driehoeksbeweging is evange- lisatle-werk op nieuwe manier, die reeds in meer dan 40 plaatsen in ons land af- deelingen heeft. Na nog de indeeling in groepen verklaard te hebben, sprak spr. een opwekkend woord en wenschte een ieder een succesvollen avond toe, waarna hij voorging hl gebed. Hierna volgde de opmarsch door alle clubs, de driehoekvorming, het zingen van het clublied, het opzeggen van wet, motto en voortrekkersleuze en de verklaring van het insigne. Eenige voortrekkers gaven een demon stratie van E.HB.O., die zeer goed slaagde. Een prachtig nummer was de „gymnastiek op klompen". Dit nummer oogstte een ver bazend succes! Dit was eveneens het geval met de groep der grooteren; ook hierop volgde daverend applaus! Den heer Den Dikken werd door enkele meisjes namen allen een mooie mand met tulpen aangeboden. Na de pauze werden twee coupletten van het Wilhelmus staande gezongen, waarna het hoofdnum mer van het programma volgde .Ben spel van Lente. Zomer en Driehoekmeisjes. Dit was een prachtnummer met de bloempjes Prins Maart, Koningin Lente, de elfjes, het kampleven met de driehoekmeisjes, de Woudfee en verschillende feeën met een aantal dwergen en de zon. Het goede spel en de zang, waarbij de prachtige aanklee ding uitkwam, verhoogde het effect. Het applaus was niet van de lucht! De offies en leidsters werden bloemstukken aan geboden. Een woord van dank bracht de heer Den Dikken aan mej. Van Daalen, een van de driehoekmeisjes, die dit geheele stuk in elkaar gezet had en aan mevr. Van Daalen, in wier huls al die mooie jurkjes enz. vervaardigd waren. Tenslotte werd nog een kampvuur ge houden en het kampvuurlied gezongen, waarmee het programma ten einde was. De heer Den Dikken sprak een sluitings woord. Hij bracht dank aan de meisjes, die zoo"n mooien avond bezorgd hadden. Hij deed de mededeeling, dat er een groep voor jongere meisjes, de z.g. streepjes- meisjes zal opgericht worden met mej. M. v. d. Laan als „offie" en mej. G. Pras als hulpleldster. Na nog op het nut van deze beweging gewezen te hebben en met de hoop, dat deze avond moge strekken tot heil der meisjes van de plaats onzer In woning. Het spr. zingen den Avondzang, waarna hij met dankzegging sloot. De heer Kr. Haasnoot bespeelde het kerk orgel. A. v. D. uit de Tarbotstraat deed bij de politie aangifte, dat van zijn rijwiel een rijwielbelastingmerk is ontvreemd. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Cornells, zn. van M. Kortekaas en A. M. v. Duin Maria Lucia, d. van G. T. Doeswijk en van B. F. Arrachart Hubertha Theodora, d. van L. C. v. d. Vlugt en van M. Oostdam Frederikus Johannes, zn. van F. J. v. Rooljen en van A. C. v. Riek Adriana Pietemella Maria, d. van C. Vermeij en van L. A. Rijsdam. Ondertrouwd: D. v. d. Tang en M. M. v. Essen. Loop der bevolking. Gevestigd: B. Dubbeldam en gezin, van Giessendam, Emmastr. 16 Wed. I. Goe degebuure en kind, van Haarlemmermeer, Vreewijk 13 Wed. J. Borst, van Leimui- den, Kanaalstraat 237 N. P. v. Lierop, van den Haag, Julianastr. 73 W. H. P. Reinicke. van Amsterdam, Kanaalstr. 3 Mej. M. J. Jelierse, van Heemstede, Kanaal straat 116. Vertrokken: C. C. Nolf, naar Tholen K. Griekspoorde Ruijter, naar Tholen J. SauerbierCouvee, naar 's-Gravenhage Mej. A. P. v. Eijk, naar Lelden Mej. B. J. Vos, naar Leiden Mej. W. A. Vos, naar Hillegom Mej. M. M. v. Dijk, naar Lei den Mej. M. C. de Beus, naar Amster dam G. J. Pater, naar Schagen. Uitvoering van „Klein Excelsior". Op de bovenzaal van hotel „De Witte Zwaan" werd de 10e uitvoering gegeven van het kinderkoor „Klein Excelsior", on der leiding van den dirigent den heer Tn. Westerdaal. Door den eere-voorzitter, dr. Th. Ruvs Jr., werd geopend. Deze memoreerde het feit dat „Klein Excelsior" thans reeds haar 2e lustrum-uitvoering geven mag. Wij kunnen dankbaar constateeren, dat de verwachtingen niet beschaamd werden. Vanzelfsprekend werd het eene nummer mooier en technisch zuiverder uitgevoerd dan het andere, maar het is o.i. voor een dirigent van een. kinderkoor een zeer moeilijke taak. om een stuk zóó in te studeeren, dat het bij het publiek een goed effect maakt. Een groote rol speelt de tekst der liedjes. Een komisch liedje valt bij een uitvoering van een kin derkoor veelal goed in den smaak; door de luim wordt het succes vaak zeer ver hoogd. Toch dient niet uit het ook ver loren dat een op het oog wat minder vroolijk nummer soms oneindig veel meer studie vereischt. Dit getuigde ook het dezen avond ten gehoore gebrachte. De dirigent heeft een groot succes mogen oogsten Nog dient vermeld dat mevr. Kooning- Pool, alt, met haar schoone zang niet weinig heeft bijgedragen tot het welsla gen van dezen avond. Vergadering R.-K. Ziekenzorg. Onder voorzitterschap van den heer L. Kapiteyn werd de 10e jaarvergadering ge houden van de vereeniging R.-K. Zieken huiszorg. De opkomst was goed. Na vaststelling der notulen werd het jaarverslag uitgebracht. De penningmees ter deelde mede, naast een ontvangst van f. 5877.81, een uitgaaf was te boeken van f. 6095.65, zoodat het reserverfonds eenigs zins verminderde en nu bedraagt de som van f. 5579.20. Het aantal verpleegden was 79 met tezamen 1638 ligdagen. Het leden tal der vereeniging bedraagt thans 2167. Medegedeeld werd, dat het aantal ver- pleegdagen wederom op 60 is gesteld. Voor de eerste zending naar een Sanatorium werd wederom 1.40 gevoteerd. Na enkele mededeelingen volgde sluiting. Pluimvee- en Konijnensportvereeniging. Een goed bezochte ledenvergadering werd gehouden in „De Vereeniging" on der leiding van den voorzitter, den heer W. F. Daudey. Deze opende met een kort woord, waarna de secretaris de notulen las, die goedgekeurd werden. Enkele nieu we leden werden geballoteerd. Bij monde van den heer Van der Wel werd verslag uitgebracht van het onder zoek der kasbescheiden. Het accurate be heer werd geroemd. Wegens bedanken van den heer M. J. Kaak Cz. als 2e secre taris werd in zijn plaats met groote meer derheid van stemmen gekozen de heer K. J. Smits. De a.s. tentoonstelling zal worden ge houden op 26 en 27 December a.s. De heer Daudey werd als voorzitier gekozen en de heer Ruigrok als seor.-penningm. Na rond vraag volgde sluiting. Tot typist ter gemeente-secretarie ls door B. en W. benoemd de heer Schone- veld uit Oegstgeest, thans volontair ter gemeente-secretarie te Sassenhelm. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier ls benoemd de heer I. Janse te Tholen. o NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. van Raalte, van Nijmegen, Weezenlaan 17, naar Zwarteweg 20 J. Prosper, van St. Maarten, Stroet B. 153, naar Hoofdstr. 8 A. Hundt en fam., van Groningen, Groote Markt 40, naar Noord Boulevard 1 J. Vink en fam., van Anna Paulowna, Breezand, Zandvaart 7, naar Sluispad 4 J. G. van den Berg, van Hil versum. Bordetstraat 14, naar Marcellus- straat 8 M. A. de Winter, van Noord- HEDEN. Remonstr. Kerk: Ver. „Gem??. Spr. prof. Heering. 8'/i uur nam. Volkshuls: Prop. avond Leidsel» il weer-Comité. 8 uur nam. Katwijk aan Zee: (Irene) 1 Chr. Vrouwenbond. Spr. ds. le Rojl Zaterdag. V.C.F.-Huis: Verg. N.B.A.S. V!, Maandag. Schouwburg: De Boer van Rijt., ble. „Opoe". 81/4 uur nam. Stadszaal: Fragmenten uit ,De ij 81/4 uur nam. Dinsdag. Schouwburg: Ver. R-damsch h»( tooneel „Overschotje". 81/4 uur na? Woensdag. Concordia: Ontspanningsavond werkloozen. 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve a kunde: Consultatiebureau voor me kinderen. Halfdrle tot halfvier lm tegen diphterie 4—5 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventlen neeskunde: Consultatiebureau vooi holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve a kunde. Consultatiebureau voor Be keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 un „Ein Lied geht um die Welt", Woensdag en Zaterdag nam 2 u« Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en Trianon-Theater Breestraat, 8 uur „Anna en Elisabeth." Woensdag en Zaterdag nam. 2 ui Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. Zondag van 2 uur af d« pende voorstelling. „Zijn laatste gang." Casino-theater. Hoogewoerd 49.81 „De wraak van Mr. Wong." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uu:, De avond-, nacht- en Zondag der apotheken wordt van Maandag en met Zondag 11 Maart a.s. waai men door de apotheken: G. F. Steenstraat 35, telefoon 136; en Donk, Doezastraat 31, telefoon 111 wijkerhout, Schoolstraat 11 naar Zee 6 J. S. Brandts Buys en fam, Noordwljkerhout, Regenvlietweg 2 m Hardenbr.weg 1" b. Vertrokken: G. E. van der Zalm Van Limburg Stirumstraat 8 naar Paulowna, Meerweg 10. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, zn. van H. van wen en M. van Haberden. Ondertrouwd: J. Schoneveld en der Niet. Overleden: Frederike Wilhelmine genkamp, 79 j. weduwe van D. Webst Klara Slats, 39 j., geh. m. G. Wassens Adriaan Bernard van der Boon. 19 RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling werden cte gende prijzen besteed: Le Notre 15-! Victoire 1625 ct., Murillo 1519 ct., Prins 15—26 ct., Copland 16-21 ct. der Hoef 2124 ct., Bartigon 1825 Elisabeth 1525 ct., Aurora 13 ct., V baak 22—24 ct., Ibis 13—19 ct., Prospl 14—18 ct.. La Reine 11—14 ct., Prins Oostenrijk 13—17 ct., Flamingo 12—n Theeroos 2023 ct„ Pelikaan 18—3 Pitt 12—21 ct., Aurore 12—14 ct., Scb 16—20 ct., Azalea 19—20 ct., Krelage 1 alles per dozijn; Iris 45 ct„ Anjers 18 Crocussen 75210 ct. per 100, Ornatus 45 ct., Costers 812 ct., Hyacinthen f 6.90 per 100, Anemonen 39 ct., Mi! f. 2,80—f. 4.70, Primula 15—16 ct. De veiling „Flora". Aan de veiling „Flora" bedroeg de ol van October 1933 tot 8 Maart 1. 491.379.37. Over het gelijknamige ti)« 1932—1933 was dit f. 424.033.52: s een vermeerdering van den omzet- f. 67.345.85. SASSENHEIM- „Willem de Mop" 80 jaar. Maandag a.s. hoopt Willem van Voorn zijn 80sten verjaardag te Het opschrift hierboven is geen, s naam, integendeel een „eerenaam dankt aan zijn opgewektheid e geestigen humor, en aan het feit 0 hij, alleen zijnde, steeds loopt te Iedere Sassenheimer kent Wille® lem kent iederen Sassenheime® oI| Sinds eenige jaren geniet hl) ce" zorgde rust in het gesticht Bernar wil evenwel niet zeggen dat nu dagen in ledigheid slijt; daar is de man niet naar. Neen. Ho is t het factotum van Huize BOTa»£J alle pensionaires verricht hu de u sche boodschappen. Dag aan dag door het dorp, steeds ringende, „g ter naar postkantoor, van wins winkelier. Eén ding zal Willem oo slaan: en wel het voeren der e het park in het morgenuur. Ij hij zich ook in de vraag: »waD, ,enid de ooievaars er zijn?" en wat den tijd denkt hij: „hoeveel J°® len ze hebben?" totdat ook de opgelost ls! dis* Wij hopen, dat v. d. Voorn noi z'n dagelijksche boodschappen ^j! zelfde opgeruimdheid moge ven

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6