PAARDENVLEESCH oppers, corsets EXPOSITIE VOOR 1STE KWALITEIT Fa. A. A. DEN OS :H DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 Maart 1931 UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBERICHTEN. OPENBAAR SLACHTHUIS Corsets Corselettes en Bustehouders zijn niet duur, wèl beter n enkele deelen eenigszins hln- IÏLj gevoelen, lotteer werd echter weer uitste- èongen en dat gat aan het geheel J! hooger waarde. Een bekroning avond, waarmede het te kort [«wiel, krachtig, zuiver en be- 'iras de afwerking. „.partijen werden talentvol ver- Jmr mevr. Ankie Wickevoort Crom- rïk een bijzondere herinnering be- i aan haar het Recitatief „Mijn „efd is in mij mijne ziel" enz. fhet einde sprak de voorzitter wel- ide woorden van dank aan de solis- het bijzonder, en aan den heer ren voor zijn onvermoeiden arbeid, aj zijn talenten en volharding, is bekroond, fond werd gesloten met dankgebed. SASSENHEIM. Rijkspostspaarbank. het postkantoor alhier werd gedu- he maand Februari 1934 ingelegd ■51 en terugbetaald f. 7030.65. Het [door dit kantoor uitgegeven boekje I het nummer 3650. VOORSCHOTEN. Mooie Volkszangavond. iet gebouw voor Chr. Belangen aan to»aardenlaan heeft de eerste volks bond plaats gehad onder auspiciën toorschoten's Mannenkoor. Het ge- tras nagenoeg geheel bezet met een Ctig publiek, toen de heer D. J. [voorzitter van Voorschoten's Man- tr „d.E.W." een openingswoord |tn allen welkom heette. Hierna ging over aan den bekenden volks- Jder Arnold Spoel, die met zijn Ih koor aanwezig was. Arnold Spoel kien met het Wilhelmus, dat staan- (erd gezongen, en na verbeterd te »r den zangleider, gedeeltelijk werd jongen, waarna het tweede gedeelte Eter ging. Van dit oogenblik af was r uitgesloten, aldus Arnold Spoel l men slechts luisteren of zingen, jezongen naar hartelust en wij be- J niet, waarom het Mannenkoor zou ïk zijn gelederen kan versterken! Vmenstemmen waren dezen avond Et in de meerderheid, maar er wa- jenoeg adspirant koorleden en in- Ivan een Haagsch koor, had hier t podium best een groot mannen- hinnen staan! Geeft u op en blijft WARMOND. Kheiding voor den heer Koppers. s wij destijds reeds meldden mocht ten plaatsgenoot, den heer H. G. k, met gevaar voor eigen leven, ten eenige kinderen te redden uit het ■nabij het Rapenburg te Lelden, pen burgemeester dier gemeente is »r deze heldhaftige daad een door hgin verleende oorkonde uitge bet de bronzen eerepenning voor dievend hulpbetoon. Met reeht Jee burgemeester bij de uitreiking [wijzen, dat de maatschappij aan pke menschen een voorbeeld moet De werkloosheid. let plaatselijk orgaan der arbeids deling staan ingeschreven als ge- lerkloos 121 personen, waarvan 41 pn ingevolge een steunregeling p gesteund. Hiervan behoorden 8 [bouwvakarbeiders, 26 tot de land- pbouwbedrijven en 7 tot het trans- ■irijf. WASSENAAR. Loop der Bevolking. tetigd: A. G. Goedemans, uit Sas- Ridderlaan 1 Mr. C. L. H. I Den Haag, Ridderlaan 1 W. lOberhausen, Santhertlaan 19 P. ult-Ackenheil, Amsterdam, Vijver- J. W. Wernink geb. Gale, Ber- Santhorstlaan 31 K. Kissing, Haag, pr. Marlelaan 11 Ch. L. [Nijmegen, Jagerslaan 3 H. Pol- Bohenberg, v. Z. v. Nijeveltstr. 172 M. van der Hoeven, Veur, School 112 A. C. C. de Vette, Alkemade, V' '1 M. Biberacher, Lelden, L. ism 4 e, Weber, Den Haag, Louise 120 E. Knoblauch, Bottrop, Wit- tenb.weg 160 A. Dettmar, Oegstgeest, Laan van Koot 45 K. Scheblecker, Den Haag, Accacialaan 15 M. Krekemeijer, Den Haag Zijdeweg 22a W. Ph. van Ockenburg, Amsterdam. Rijksstraatweg 747 M. H. Fabian-Schnoeberg, Berlijn, Zijdeweg 42 J. A. Boening, Den Haag, Park Oud Wassenaar 1 R. Pyttlick, Den Haag, v. Z, v. Nijeveltstr. 79 W. Honders, Rhenen, P. Twentlaan 3 H. M. Bakker, Zwolle, Pr, Hendriklaan 7 C. M. Lammers, Lelden, Gravestraat 2 M. Redicker, Helmond, Gravestraat 1 C. B. J. Hondong, Assen, Kamp Waals dorp E. A. van Waalwijk van den Doorn, Rotterdam, Koninginneweg 4 Wed. H. Westerman geb. Witteveen, Den Haag, Hyacinthstraat 22b. Vertrokken: A. Fruhwirt, Den Haag, Zuylichemstraat 10 C. J. Lunenburg en z„ Den Haag, Mient 223 E. S. Lichter- berg, Neede, Hofmaat A 143 J. C. ie Cointre en gez. Den Haag, Thorbeckelaan 264 B. Grosse Lochtmann, Amsterdam, Hoofddorpplein 5 O. D. Kuiper en vr„ Den Haag, v. Alkemadelaan 350 J. H. Kolk, idem, Soestdljkschekade 596 I. Studier, idem, Ruychroklaan 30 R. J. de Jong, ld., Celslusstraat 127 A. Schewe, id., Adr. Goedkooplaan 59 A. M. Lenz- ner, Noordwijk, Huis ter Duinstr. Wed. G. Lether, Zeist, Odijkerweg 28 W. Praasterink, Hilversum, Ten Katelaan 4 J. van Oort, Driebergen. Traavwev 40 D. Rop"1 ■■""n en vr„ B^ricum ,r- pad 6 C. Berger, Den Haag, Schenck- soraat 132a C. M. A. P. Ben-... ..i, Amsterdam, Prinsegracht 681 F. Mel- cher en vr. Den Haag, Scheldestraat 24 F. de Vries Soerabaya, Julianaboule- vard 5 A. M. Stuijt, Heemstede, Kerk- laan 127 J, W. Bos. Delft, Konings plein 27 G. Jansen en gez., Den Haag, Loosdreehtschestraat 33 K. W. Lemke Den Haag, Banaanstraat 47 C. A. Mes man, Boxmeer, Gasthuis H. Hart G. C. Werlemann, Den Haag, Waalsdorper- weg 32. Burgerlijke Stand. Geboren: Philippus Johannes Rutger, z. van G. P. Wielenga en A. G. Schoep; Jo hanna Cornelia, d. van A, P, Bunnik en W. M. van Leeuwen; Willem James Oscar, z. van W. M. Palm en L. O. K. Holstein; Cornelia Catharina, d. van G. A. v. d. Drift en P. M. v. d. Velde; Teuntje Hade- wina Elizabeth, d. van A. Holleman en A. v. d. Sluljs. Overleden: Christina Margeretha Wal- ther, 78 jaar, wed. van J. P. Schmal; Jeane Marguerite Meeng, 41 jaar, echtgen. van J. C. Peppink. Ondertrouwd: W. A. Timmers en H, C. A. Piasmeier; P. W. Pander en A. Todd; J. H. Kolk en S. M. J. Schols; J. A. C. Holle en E. L. L. Jullien. Verkeersongelukken. De wielrijdster K. wilde bij het Kerke- hout den Rijksstraatweg oversteken, toen S. van hier uit de richting den Haag na derde met zijn auto. Om een aanrijding te voorkomen remde S. uit alle macht. Door de gladheid slipte zijn wagen en botste tegen een lichtmast, die afknapte. Een wielrijdster D. stak den Rijksstraat weg over. toen P. uit Leiden op zijn motor uit de Raaphorstlaan kwam. Een aanrij ding had plaats, waarby mej. D, een ver wonding aan den enkel bekwam, terwijl haar rijwiel werd vernield. Door slippen vloog de auto van M. uit Amsterdam in de spiegelruit van een win kel op de Ryksstraatweg by het Kerke- hout. De zwaar beschadigde auto is door garage Jansen weggesleept. De brandweer bluschte een schoor steenbrand by den heer H. op den Wit- tenburgerweg. ZOETERWOUDE GEMEENTERAAD. Beëediging nieuw Raadslid - Benoemingen Het beroepschrift der N.V. Expl. Mij. „Die Leythe". De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester. Aanwe zig 7 leden, terwyi de heeren Noordman en van Leeuwen, wethouders, afwezig wa ren wegens ziekte en de heer van Benne- kom wegens verhindering. Na opening las de secretaris de notulen die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna had de beëediging plaats van den heer L. Onderwater, die daartoe bin nengeleid door den heer Paardekooper, in handen van den voorzitter de vereischte eeden aflegde. Na een korte toespraak van den voorzitter en een dankwoord van den heer Onderwater, nam laatstgenoemde plaats. De voorzitter deed mededeeling dat de raadsbesluiten tot converteering van geld- leeningen de goedkeuring van Ged. Staten hebben verkregen en de leeningscontrac- ten inmiddels zijn geteekend. Voor kennis geving aangenomen. Op een drietal recla mes schoolgeldbelasting besloot de Raad afwyzend conform het voorstel van B. en W„ nadat de heer Paardekooper had op gemerkt, dat men niet steeds voor de con sequenties moet terugschrikken by inwilli ging van dergelyke verzoeken, wanneer het groote gezinnen betreft. De begrooting 1934 en van het water leidingbedrijf, die beiden de goedkeuring van Ged. Staten hebben verkregen, wer den op ondergeschikte punten gewyzigd conform het voorstel van B. en W„ nadat de heer Meydam had opgemerkt dat het aanbeveling verdient om te komen tot ver mindering der uitgaven wegens telefoon. Aan de byz. schoolbesturen werd een voorschot op de vergoeding voor 1934 ver leend, bedragende voor de R.K. School Hooge Ründyk f. 1554,26; R.K. Meisjessch. Zuidbuurt f. 2598.18 en R.K. Jongensschool Schenkelweg f. 2478.87. Het kohier der hondenbelasting 1934 werd vastgesteld In totaal op f.491. Aan het pl. crisiscomité werd een sub sidie verleend van f. 140.70 (waarvan de helft te declareeren aan het Ryk) voor steun aan werkloozen gedurende het eer ste halfjaar 1934. Aan de R.K. Ver. Wit-Gele Kruis Dorp werd ten behoeve van de t.b.c.-bestryding voor 1934 een subsidie verleend van f. 400, met alleen de stem van den heer Meijdam tegen, zulks op grond van financieele be zwaren voor de gemeente. Laatstgenoemde wilde eene korting toegepast zien van 10°/o, waartegen de heeren Wessel, Paardekoo per en de heer de Graaf bezwaren had den, terwyi zy het nut der vereeniging nog eens aantoonden. Volgde benoeming van leden der com missie tot wering van schoolverzuim. De heeren Schouten en van de Ruit werden herbenoemd; de heer Piet Paardekooper ln plaats van den heer Jac. de Jong, die niet meer herkiesbaar was omdat hij geen schoolgaande kinderen meer heeft en de heer Verwoerd in de plaats van den heer J. P. de Bruin, buiten de aanbeveling van B. en W. om. Tot plaatsvervangend lid van het hoofd stembureau en van het stembureau in district III werd benoemd de heer L. Onderwater; tot plaatsvervangend lid van het stembureau II de heer A. Berg. Besloten werd accoord te gaan met de door de gemeente Leiderdorp voorgestelde regeling voor hulpverleening by brand, met dien verstande dat die hulp slechts verleend behoeft te worden, wanneer de burgemeester, een lid van het college van B. en W., of de directeur der brandweer een daartoe strekkend verzoek doet. De kosten dier hulpverleening bedragen f. 50 per uur of gedeelte daarvan. Daarna kwam in behandeling het ingediende be roepschrift van de N.V. Expl. My. „Eigen Woning" te Oegstgeest, Inzake weigering bouwvergunning in hgt park „Die Leythe". B. en W. hadden een uitvoerig gesteld prae-advies, waarin de kwestie van a tot z voor de raadsleden was uiteengezet, uit gebracht en een concept raadsbesluit, be helzende de ongegrondverklaring van het beroep, bygevoegd. De heer Meijdam meende dat de vergunning door den Raad verleend kon worden omdat feitelijk in 1924 het bouwplan reeds was ingediend. De heer de Graaf, tydeiyk wethouder, zette op duidelyke wijze uiteen, dat het verlee- nen der gevraagde vergunning onmogeiyk was, op grond van het door den Raad zelve gelegde bouwverbod en het bes'uit tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan. Na lange besprekingen werd ten slotte het beroep ongegrond verklaard op de door B. en W. aangevoerde gronden, met de stem van den heer Meydam tegen. Met alg. st. werd vervolgens afwyzend beschikt op het verzoek van den heer S. om hem een stuk bouwgrond te verkoo- pen, naby het terrein voor lichameiyke oefeningen op grond van het feit. dat de gemeente bedoeld stuk grond in de toe komst nog noodlg kan hebben, alsmede omdat de koopsom te laag is. Na een on- belangryke rondvraag volgde s'uiting. AARLANDERVEEN. Jaarvergadering Eieren, en Pluimvee-Ver. De Eieren- en Plulmvee-Vereeniging alhier, hield haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat het afgeloopen Jaar geveild waren 133 160 stuks eieren De doorsneeprys der eieren had bedragen f. 2,80, hoogste f. 7,10, laagste f. 1,50. De totaal ontvangsten waren f. 4871,59. Uit gaven f. 4802,42, zoodat het afgeloopen Jaar met een batig saldo van f. 83,17 kon worden afgesloten. By de gehouden be- bestuursverkiezlng werd het aftredende lid de heer P. v. d. Lyn, herkozen. ALPHEN. R.K. Vereen, voor Ziekenhuisverpleging. Door de R.K. Vereeniging voor Zieken huisverpleging werd de jaarvergadering gehouden. Na opening door den voorzitter den heer J. S. v. d. Sandt, volgde uitbren- glng van de verslagen. Hieruit stippen wy aan dat de ontvangsten het afgeloopen jaar hebben bedragen f. 2794,87. Uitgaven f. 2640,32, zoodat het afgeloopen jaar met een klein batig saldo kon worden afge sloten. Verpleegd waren het afgeloopen jaar 27 patiënten met 466 verpleegdagen, terwyi het ledenaantal met 110 was voor uitgegaan en nu reeds de 1500 gepasseerd is. Boeken en bescheiden van den pen ningmeester waren in goede orde bevon den. De aftredende bestuursleden de hee ren v. d. Sandt, Fakkeldij en Verkley wer den herkozen, terwijl tot lid van de con trolecommissie werd benoemd de heer N. Verkleij. BODEGRAVEN. Filmavond „Goede Tempelieren". Een welgeslaagde filmavond werd hier gehouden van de Int. Orde van Goede Tempelieren. De zaal was uitstekend bezet. Na een toelichting door den filmoperateur werd de mooie film van de Nederlandsche orde gedraaid. Daarin was verwerkt het mooie werk, wat de orde over de wereld doet, onder het motto „Voorkomen is beter dan genezen". Ook de internationale -zitting in Den Haag, het werk in de tehuizen, het kwaad van den drank, tot voorkomen van de eerste kennismaking met den drank en wat gedaan wordt om de verslaafde dronkaard weer op den goeden weg te brengen. Er heerschte groote aandacht. Een gevaariyke dronk. Een meisje van R. aan den Overtocht dronk in een onbewaakt oogenblik kokend heete thee. Het kind verbrandde deeriyk den slokdarm en moest onmiddeliyk naar het Ziekenhuis te Leiden worden ge bracht, waar het in zorgwekkenden toe stand werd opgenomen. Een schipper uit Koudekerk, die ach teruit het gangboord uitliep, toen zyn schuit in de sluiskolk lag, stapte mis en plonsde achterover in het water. Onmid deliyk was de sluiswachter present en met behulp van een paar toeschouwers werd de man, die hevig geschrokken was, weer op het droge gehaald. BOSKOOP. In een vergadering van de verschil lende alhier gevestigde omroepvereenigin- gen, met de plaatseiyke radio-centrale „Ardo" ls besloten, om voor de door de crisis sterk getroffen luisteraars, die by de centrale aangesloten zyn een wekelijk- sche reductie op de contributie toe te passen. HAZERSWOUDE. Ouderavond der Ned. Herv. School. In „Salvatori" is de eerste ouderavond der Chr. school der Ned. Herv. Gem. ge houden. Vooraf kon men het werk der leerlingen bezichtigen waarover alle lof gesproken werd, gezien ook het feit dat de school pas 7 maanden bestaat. De opkomst was zeer groot. De voorzitter ds. P. L. Kiehl opende met het laten zingen van Psalm 100 vers 2 en 4 en gebed, waarna gelezen werd Markus 6 vers 17 tot 27, waarna spr. een toe- passeiyke rede hield. In het verslag van den secretaris wer den de oorzaak en het goed recht van de oprichting der school uiteengezet. Het verslag van den penningmeester toonde aan dat de kas er zeer bevredigend voor staat. al ls versterking aan te bevelen. De hoofdonderwyzer de heer M. Jansen hield een mooie rede over „De onder- wyzer die alleen kennis aanbrengt is een handwerksman en de onderwyzer die het karakter vormt is een kunstenaar". Een der onderwyzeressen, mej. H. M. Matze las een mooi stukje proza over „Het probleem". Het geheel werd afge wisseld door zang en declamatie van leden der dameskrans met behulp van eenige leden der schoolvereeniglng, welke eenige zeer verdlensteiyke nummers ten gehoor brachten. De collecte voor de school bracht f. 24 op. Na nog een woord van ds. Klehl sloot de heer Jansen met dankgebed. Vergadering der Jongelingsvereeniging „Filadelfia". Door de jongelingsvereen. „Filadelfia" is in het lokaal achter de Geref. Kerk 'n openbare vergadering gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer G. Dreschage. De opkomst was goed. De voorzitter sprak een openingswoord. De secretaris, de heer P. J, v. d. Haven las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Hierby werd het overlijden herdacht van den heer J. Hassefras. In dankbare herinnering bracht men diens arbeid, ver richt als secretaris der vereeniging naar voren. Door den heer J. v. Hoff werd een inleiding gegeven op „Het boek van den profeet Hoséa", waarop bespreking volgde. Nog volgden een drietal memorisaties door de heeren T. van Elswyk, A. van Aalst en A. Bol. Vervolgens werden enkele stukken gelezen en voordrachten gehouden, afge wisseld door het zingen van een dubbel- kwartet van een mannenkoor. Afgevaar digden van vereenigingen van hier en uit den omtrek brachten hun gelukwenschen voor „Filadelfia" over. Namens den ker- keraad werd het woord gevoerd door den heer Jae Bol, die het slotwoord sprak en voorging in dankgebed. Aan den gemeente-veldwachter A. Plalzier alhier, is voor 20-jarigen trou wen dienst, door den burgemeester dezer gemeente, het zilveren Politiekruis van den Algemeenen Nederlandschen Politie bond uitgereikt. LEIDERDORP. 10-jarig beslaan der Chr. Knapen-Ver. „Obadja". Bovengenoemde vereeniging vierde met opgewektheid het 10-jarig bestaan. Het feest werd begonnen met het gezamen- ïyk zingen van ps. 68 vers 10, waarna de leider der Ver. de heer M. v. Winkel voor ging in gebed. Hierop volgde het uitbren gen van verslagen door den secretaris en den penningmeester. De verdere avond werd gevuld met enkele inleidingen, het vertoonen van een schimmenspel en het houden van samenspraken. Na het zin gen van den „Avondzang", sloot de eere voorzitter ds. G. J. Streeder deze prettige avond met dankgebed. IJMUIDEN, 2 Maart. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 0.95. Tongen f. 0 95— 0.75. Groote schol p. kist van 50 K.G. f 10. Middelschol f. 14. Zetschol f. 20. Kleine schol f. 15—8.50. Bot f .6.50. Schar f. 10— 1.30. Pieterman en Poontjes f. 10.50—8.50 Midel schelv. f 35. Kleinmiddel schelv. f3024. Kleine schelv. f219. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f40—19. Gullen per 50 K.G. f 11—6.50. Wijting f 7.50—5.20. Lengen per stuk f 1.25—0.55. Koolvisch f 0.320.11. Heilbot per K.G. f0.90. Aangekomen 4 stoomtrawlers: RO 46, met f 1870; IJM 384. met f520; IJM 52, met f696; IJM 29, met f1162. En 2 Joggers: KW 140, met 1586; KW 42, met f663; 2 beugers VL 85, met f824; VL 172, met f887. Levende Beugvisch; Leng f3.10 p. st. Gul f 0.73—0.17 p. st. Kabeljauw f4.90 0.85. Doode Beugvisch; Kabeljauw f25— 14.50 p. 125 K.G. Tarbot f 1.10 p. K.G. Vleet f. 1.85—1.25 p. st. Rog f. 17.50—5 per hoop. Wüting f 6.80—6.30 p. 50 K.G. Groo te Gul f9.108.10 p. 50 K.G. Kleine gul f8—5.80 p. 50 K.G. 3017 ALLEEN NAAR P. K. K00RSTEEG 21 Door het verbindend wor den der eenige tevens 6lotuit- deelingshjst is het faillisse ment van S. KUIPER, Visch- handelaar te Alphen aan den Rijn geëindigd. 6926 De Curator: Mr. C. J. GOUD6MTT. LET WEL LET WEL Groote afslag. 3055a Kalfslappen 25 ct. p. p. Kalfsgehakt -30 ct. p. p. Kalfsfric. 40 en 50 ct. p. p. Kalfscarbonade 2 p. 30 ct. Kalfslever 35 ct. p. p. I'alfstongen 28 ct. p. stuk Prima HoU. Rundvleesch tegen concurr. prijzen. WED. A. CIERE, Tel. 1517. Lammermarkt 30. ZATERDAGMORGEN 8 UUR VERKOOP VAN EEN ZEER GROOTE PARTIJ RUNDVLEESCH (voorw. goedgekeurd). LAPPEN vanaf 25, ROSBIEF 35, BIEFSTUK 50 CT. PER POND. 3048a H. F. VAN WEEREN Co., Tel. 1674 en 2311 Heen die advertenties op het gebied van geneesmiddelen en geneeswijzen, waar tegen bij de Commissie van Controle geen bezwaren bestaan, worden in het Leidsch Dagblad opgenomen. Het Secretariaat van bovengenoemde Commissie is gevestigd: Segbroekiaan 33, Den Haag, onzer nieuwste modellen In de merken: Ski, C. P. a la Sirène Paris en Charme- reine Paris. Zie de etalages. LEIDEN - MAARSMANSSTEEG 23 - TELEF. 577 Den Haag - R'dam Arnhem Groningen Delft Dordrecht- 6884 8—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7