KER.CACHE15 BIJ HET ZILVEREN JUBILEUM VAN „ALPHEN." mentair overzicht LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 Februari 1934 Derde Biad No. 22682 tweede kamer. SPREEKCEL. BINNENLAND. bescherming der openbare orde. nieuwe motofl en rijwiel- wet te wachten. GREPEN UIT DE HISTORIE. Steunt met Uw gaven het Leiüsch Crisis-Comité Jaargang INDISCHE BEGROOTING. voortzetting van de behandeling he Begrooting waren we gena de hoofdstukken, de afzonderlijke -rpen. tr Bakker—Nort had al dadelijk dé een lievelings-onderwerp op 'htspositie van Europeaansclie gehuwd ..met Mohamedaansche 'ér s." men. Bakker gebruikt het woord Eg" hoewel ons Indië zoo niet e afgevaardigden kwamen met onderwerpen: de weeskamers, e zaken te traag worden behan- militair strafrecht, dat wijziging de arbeidskantoren; een enkel 'elingsgeval; bezuiniging op de inspectie. -r Colljn deelde ook thans als attlng mede, dat in deze Kamer reking van allerlei Indische on- r.iet steeds tot een positief d kan leiden, en vooral niet wan- et overleg daaromtrent met Indië nde is. De minister beloofde over- van verschillende wenschen, o.a. t een sneller werken van de wees- Hij verdedigde verschillende be- gen: er is in dezen tijd nu een- ets. dat aan de bezuiniging kan pen. Zoo moet ook op de arbeids- e worden bespaard, maar de cen- 'ding er van zal onaangetast blij- misbruiken zal zoo beloofde ter steeds een ernstig onder- rden ingesteld, mits men de ge- "uidelijk aanwijst. Aan sociale wet kan thans niet gedacht worden; op beter tijden wachten. De sitie van de bovenbedoelde vrou- jn studie. mer heeft het hoofdstuk „Justi- der stemming aangenomen, ijFinanciën" heeft zich een korte ■nwisseling ontwikkeld over en- derwerpen, waarbij de heer Van -er aandrong op afschaffing van regie. Maar de Minister meende, ede het verbruik niet zou ver- i; de regie wordt aan het verbruik -ar gemaakt. Ook dit hoofdstuk, enkele andere, werden aangeno- :e afdeeling „Binnenlandsch Be- heeft de Minister verzekerd, dat ouding van het Europeesche tot dsche bestuur over het algemeen ■g worden genoemd. Zoo mogelijk bepaalde streken naar bestuurs- '-g gestreefd, en daarbij zal, wan tijd daartoe gekomen is, de be voegdheid aan inlanders worden agen, maar een krachtige Euro leiding kan op verschillende nog niet worden ontbeerd, hoofdstuk „Onderwijs en Eere— gaf, als steeds, aanleiding tot ver te redevoeringen. de sociaal-democraten ver- heer Ter Laan, dat zij zich met idstuk niet konden vereenigen, t volgens hen veel te veel op on- wordt bezuinigd, in het bijzonder jirkrimping van het aantal scholen In gelijken geest spraken de com- Roestam en de half-communist t. Ook de heer Rutgers erkende, aan deze bezuiniging wel bezwaren 'en zijn, maar ze is onvermijdelijk. obering van het hooger onderwijs te heer Van Boetzelaer; tegen toe van de Zending op Java de heer Minister Colijn heeft in het licht dat de hoofdtaak der Regeering [gebied is te zorgen voor algemeen .d lager onderwijs voor de volks- hieraan allereerst moet het geld besteed, en de bezuiniging moet worden gericht op die punten, 1.het minst schaadt. Zijn er bij de mg fouten gemaakt, b.v. ten aan- an het bijzonder onderwijs, dan "t worden hersteld. Opheffing van .er onderwijs acht de Minister enscht: hij noemde het niet alleen «hik belang, maar ook „een sym- wat de veelbesproken kwestie van pp Bali betreft: daaromtrent Ee beslissing bij den landvoogd blij- Minister beloofde, dat hij op spoed dringen inzake de verschijning van pport der Herzieningscommissie op .s-gebied. dit hoofdstuk werd tenslotte aan- Zoo zeilen we de afzonderlijke wrPen der begrooting door. HAGENAAR. RECLAME. 6770 "With Wordt U gekweld door ver schietende pijnen, soms in hoofd of aangezicht, dan veer in Uw ledematen? La- Jen "AKKERTJES" U daar van afhelpen, want die wer ken verrassend bij zenuw pijnen, rheumatische pijnen, spierpijnen, vrouwenpijnen, hoofdpijnen, kies- en tand pijn enGe proeft niets 1 Gebruilcf dut voortaan uitsluitend 1 r#t*P' van Apotheker Dumont "AKKERTJES" KLACHT. ber 'le »fot,„ecn klacht over de lang- itiiii n werben aan het postkan- ,n de afdeeling Spaarbank °*Uyankken de beambten zich wb en gaan rustig hun MISBRUIK VAN DE VRIJHEID VAN DRUKPERS. Verklaring van den Minister van Justitie. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer in zake het wetsontwerp, houdende nadere voorziening inzake be scherming van de openbare orde, merkt de minister van Justitie op, dat het ont werp moet worden gezien als herziening van een deel van de betreffende bepalin gen. In aansluiting aan een eerste wet op dit gebied, het z.g.n. uniformverbod, hei-ziet het ontwerp een aantal bepalin gen betreffende de openbare orde uit het wetboek van strafrecht. Verdere voorzie ningen worden overwogen. Het is zeer wel mogelijk dat daarbij ook een wijziging van de regeling van het vereenigingsrecht aan de orde zal komen. Dit hangt mede van de ontwikkeling van de gebeurtenis sen af. De minister kan niet instemmen met de leden, die meenen dat de waarschuwing gepast is, dat niet te spoedig moet wor den toegegeven aan de stemming van het oogenblik. Te dezen aanzien brengt hij onder de aandacht, dat in den laatsten tijd op een grove wijze misbruik is ge maakt van de vrijheid van drukpers, zoo dat de ingetreden reactie niet uitsluitend aan de groote gevoeligheid mag worden geweten. Wie opruiende uitlatingen of ge schriften van anderen afdrukt, maakt zich niet schuldig aan verspreiding in den zin van artikel 132: onder „verspreiding" in dit artikel valt toch alleen het in omloop brengen van exemplaren van het oor spronkelijke geschrift. Wel kan het af drukken onder omstandigheden weder een zelfstandige opruiing vormen, in den zin van artikel 131. Men denke in dit verband b.v. aan het juist onlangs gewijzigde regie ment van orde van de Kamer. Ingevolge den nieuwen tekst kan de voorzitter een lid, dat zich schuldig maakt aan opruiing in een redevoering ter openbare vergade ring, in de gelegenheid stellen de betref fende woorden terug te nemen. Zij wor den dan in het stenografisch verslag niet vermeld. Ook kan de voorzitter zelf onder bepaalde voorwaarden een opruiend ge deelte van een redt -oering uit het ste nografisch verslag weren. Indirect ligt in een zoodanig terugnemen of weren opge sloten dat de algemeene bekendmaking van de woorden met opruiend karakter ongewenscht wordt geacht. Indien de cor respondent van eenig dagblad deze ge deelten van de redevoering nu toch pu bliceert, al dan niet in verkorten vorm, is toepassing van artikel 131 zeker niet onder alle omstandigheden uitgesloten. FLUITSIGNALEN BIJ MIST BIJ ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroeting van waterstaat voor 1934. Hieraan wordt ontleend, dat de minis ter hoopt, binnenkort de indiening van een ontwerp voor een nieuwe motor, en rijwielwet te bevorderen. In 1933 is bij rechterlijke uitspraak in bijna 550 gevallen van straf, aan bestuur ders van motorrijtuigen opgelegd, de straf van ontzegging van rijbevoegdheid uit gesproken. Dit is niet weinig. Versnelling van het tempo van uitvoe ring van de werken tot verbetering van de Maas voor groote afvoeren in dit jaar zal nog slechts binnen beperkte grenzen mo gelijk zijn, doch daarna zal naar zoo spoedig mogelijke voltooiing worden ge streefd. In het voorloopig programma van de werken, welke in aanmerking zouden kunnen komen om te worden bestreden uit de 60 millioen, is dan ook er op gere kend, een zeker bedrag voor bedoelde werken te bestemmen. Wat betreft de AmsterdamRijnverbin. ding, is het maken van den zijtak naar Vreeswijk, in welk onderdeel der werken de belanghebbenden niet behoeven bij te dragen, met kracht aangevat. Nadat te voren reeds een werkhaven was gemaakt, werd het sluisgebouw voor de nieuwe sluis te Vreeswijk met de voorhavendijken bij aanbesteding gegund voor f. 2.543,000 en 't aansluitende kanaalvak voor f. 536.600; het maken van de hefdeuren en van een brug over de sluis, geraamd of f. 215.000, werd onlangs aanbesteed. Zoodra de belanghebbenden de ver- eischte bijdragen zullen hebben toegezegd, zal ook met de verdere werken spoed kun nen worden betracht. De herstellingen ten behoeve der Diesel- electrische tractie zullen worden uitge voerd in de door bezuiniging vrijgekomen locomotiefherstelloods in de werkplaats Haarlem. Aangevangen is met het aanbrengen van een inrichting op de locomotieven, waardoor het mogelijk wordt, door de machinisten bij mist, bij nadering van onbewaakte overwegen, fluitseinen te doen geven. Het is de bedoeling, vóór het in treden der volgende mlstperiode. dus b.v. 1 October 1934 met het geven van fluit seinen voor onbewaakte overwegen bij mist te doen beginnen. -o NEDERLAND EN BELGIË. Overeenkomst inzake de contingen- teeringen van beide landen. Onlangs hebben, gelijk werd gemeld, minister Verschuur en de Belgische minis ter van landbouw, prof. Sap In Den Haag onderhandeld over de contingentoerings- maatregelen van beide landen. Een voorloopig accoord werd toen be reikt. De uitvoering van dit accoord werd gisteren te Brussel tusschen beide minis ter nader geregeld. Een voorbeide partijen bevredigende opiossing werd bereikt, wat betreft den invoer in België van aardappelen, groen ten. varkensvleesch en schapenvleescb en zal te rekenen van 1 Maart a.s. af van kracht worden. De Belgische minister van landbouw behoudt de controle op den prijs en de hoeveelheid van de ingevoerde producten. Met 1 Maart zal in verband hi<"-inede ook het accoord wat den invoer in Neder land betreft, van Belgische nijverhelös- woducten, in weriüns treden. KOLONEL E. W. BISCHOFF VAN HEEMSKERCK Een der oude helden van Atjeh. In 83-jarigen ouderdom is te Den Haag overleden de gep. kolonel E. W. Blschoff van Heemskerck, der Infanterie van het K.N.I.L. Met hem is waarschijnlijk de oudste vechtofficler van het Kon. Ned. Ind. Leger heengegaan, een officier die zich, vooral in Atjeh, zoodanig heeft weten te onderschel den, dat hij, nog pas tweede luitenant, reeds een eervolle vermelding en het rid derkruis 4e kl. der Militaire Willemsorde bezat. Vermoedelijk is met hem ook heengegaan een der laatsten. zoo niet de laatste, die aan den zoo ongelukkig afgeloopen eerste expeditie tegen het Rijk Atjeh in 1873 onder generaal-majoor Kohier heeft deel genomen. o UITZETTINGEN VAN VREEMDELINGEN. De heer Vliegen heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gericht: Is den Minister bekend dat de burge meester van de Gemeente Laren (NH.) eenlge vreemdelingen van Duitsche natio naliteit, die naar zijn oordeel in Nederland niet mochten verblijven, over de Duitsche grens heeft doen zetten? En acht de Mi nister zulks in overeenstemming met art. 12 van de Vreemdelingenwet? Behoort het tot de bevoegdheid van den burgemeester om bij dergelijke uitzettin gen eigenmachtig te beslissen over welke grens de betrokken personen zullen worden verwijderd Is het overeen te brengen met de Neder- landsche opvatting van het asyl-recht dat in gevallen waarin dat recht buiten wer king wordt gesteld, de niet toegelaten per sonen over de grens worden gebracht van bet land waar ze zeker aan politieke ver volging zijn overgeleverd? Heeft men de bedoelde personen niet in de gelegenheid gesteld zelf het land aan te wijzen over welks grens ze uit het land zouden worden verwijderd? Indien ook de Minister van oordeel is dat in dit geval niet is gehandeld naar een richtige opvatting van de vreemdelingen wet, welke maatregelen denkt hij dan te nemen om zulke feiten voor het vervolg te voorkomen? o FEDERATIE VAN CONFECTIE- FABRIKANTEN. In een gisteren in het American Hotel te Amsterdam gehouden vergadering is besloten tot de stichting van de Federatie van Vereenigingen van h'eöerlar.dsche Confectiefabrikanten. Tot deze federatie zijn toegetreden de volgende organisaties: de Vereeniging voor Nederlandsche Con fectiefabrikanten te Amsterdam; de Landelijke Bond van Confectiefabri kanten te Rotterdam; de Oostelijke Bond van Confectiefabri kanten te Enschedé; de Bond van Kledingfabrikanten te Groningen, en de Vereeniging van Confectiefabrikan ten in en buiten Twente. Het bestuur zal bestaan uit tien leden Als voorzitter werd gekozen de heer M. Susan, lid der firma De Vries en Susan te Amsterdam. Tot secretaris mr. W. A. Moerel te Am sterdam. o CONTINGENTEERING VAN PETTEN EN BARETTEN. De Staatscourant bevat een Koninklijk besluit, waarbij de invoer van petten en baretten wordt gecontingenteerd. Deze maatregel geldt van 31 Januari tot 1 Februari 1935. Het percentage van den toegestanen invoer is bepaald op 45 pCt. van de waar de van den gemiddelden invoer in de ja ren 1931 en 1932, met dien verstande, dat uit ieder land niet meer zal worden in gevoerd dan 50 pCt. van de hoeveelheid, welke in genoemde jaren is ingevoerd. HET BESTUUR DER JUBILEERENDE VEREENIGING. Van links naar rechts, zittend de heeren J. Ramkema; W. Dijkman, secretaris; G. J. v. d. Kolk, voorzitter; D. Soeteman, penningmeester; A. Henrij. Staande van links naar rechts: J. Verruijt, J. v. d. Leek, W. Noordenbos, 2de penningmeester; J. C. de Bruin. IR. MUSSERT ONTSLAGEN. In de vergadering van Provinciale Sta ten van Utrecht, kwam gistermiddag aan de orde, het voorstel van Gedeputeerde Staten tot het verleenen van eervol ont slag aan Ir. A. A. Mussert, hoofdingenieur bij den Provincialen Waterstaat. In de afdeelingen zijn omtrent dit voor stel geen opmerkingen gemaakt en ook de commissie van rapporteurs adviseerde conform. In de vergadering der staten vroeg evenmin iemand het woord. De voordracht werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. DE ZILVERMEEUW. Het K.L.M.-vliegtuig „De Zilvermeeuw", dat van nieuwe motoren voorzien is, heeft onder commando van Smirnoff proef ge vlogen. Het komt morgen in den dienst Am sterdam—Berlij n. TE ARNHEM RUIM f. 1.000.000 VERZWEGEN VERMOGEN. De gelegenheid, welke de minister van Financiën heeft opengesteld om verzwegen vermogen straffeloos alsnog onder de aan dacht der belastingautoriteiten te bren gen, heeft ook te Arnhem succes gehad. Niet minder dan f. 1 000.000 is thans reeds bij de inspectie der directe belastingen als verzwegen vermogen aangegeven, toebe- hoorende aan ongeveer tweehonderd be lastingplichtigen. En men verwacht dat dit bedrag gezien de nog tot 1 Mei a.s. open gestelde termijn, nog aanmerkelijk zal stijgen. o VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren is te Hilversum in den ouder dom van 69 jaren overleden de heer H. G. van der Wijk. directeur der N.V. „Dagblad de Gooi en Eemlander". De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer heeft mededeeling ont vangen dat de heer E. J. M. Stumpel, be noemd lid van de Tweede Kamer, zijn be noeming aanneemt. Volgens het Hbld. zal ir. Louwes te Zwolle zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aannemen. Opvolger is de heer lr, J. M. U Otten. te MeppeL Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de besturen der toentertijd te Alphen be staande vereenigingen „Olympia" en „R. V. V." (Rijnlandsche Voetbal-Vereenlging) besloten tot fus.e over te gaan. De nieuwe vereeniging zou aanvankelijk D. V.S. ge noemd worden en kreeg een speelterrein viak achter hotel „De Vergulde Wagen", daar waar nu de Van Boetselaerstraat is. De nieuwe vereeniging begon haar vcetballoopbaan in den Goudschen Voet balbond. met twee elftallen. Na een ver blijf van vier jaren in den G.V. B. promo veerde het eerste elftal bij keuze naar de derde klasse N. V. B. Doordat het reizen gedurende den oor log bezwaarlijk en kostbaar was, (men ging er dikwijls met een zgn. Jan Plezier op uit) werd „Alphen" met het tweede elftal ge durende een paar jaar in den L.V.B. inge deeld. Dit verhuizen van den eenen bond naar den andere was toen mogelijk, omdat de N. V. B. Alphen aan den Rijn blijkbaar als neutraal terrein beschouwde Sedert 1929 is ..Alphen" met haar lagere elftallen ge huisvest in den Leldschen Voetbal-Bond. In het seizoen 1923—1924 slaagde ook het tweede elftal er in, door het kampioen schap van den G. V. B. te behalen, den N. V. B. te bereiken. Inmiddels werd met vier elftallen aan de competities deelgenomen. In 1924—1925, 1925—1926 en 1928—1929 werd door „Alphen I" het kampioenschap van de derde klasse behaald, doch de pro motiewedstrijden bleken steeds het groote struikelblok In het seizoen 19311932 kon opnieuw de kampioensvlag geheschen worden. Door uiterst serieuze training slaagde het elftal er in ook in de promo tiewedstrijden als nummer één te eindigen, al moest, om dit te bereiken, nog een be- sbssingswedstrijd gespeeld worden tegen „Zandvoort". Wie herinnert zich dezen wedstrijd niet meer. welke gespeeld werd op het A.S.C -terrein te Leiden en bijge woond werd door duizenden toeschouwers? Na een spannenden strijd bleef ..Aiohen" de meerdere met 51. waarmede de pro motie naar de tweede klasse een feit was geworden. Het tweede elftal volgde een jaar later het eerste en slaagde er in zoowel in de competitie als in de Dromotie-competit'e te zegevieren, zoodat dit elftal thans in de Rcs. Tweede Klasse v. d. K.N.V.B. speelt. Een zonnige jeugd heeft „Alphen" niet gekend, integendeel, zullen weinig veree nigingen met zooveel moeilijkheden te kampen hebben gehad. Was reeds het'ver- eenigingsleven in 1914 als gevolg der mo bilisatie zeer moeilijk, in dat iaar kwam het gemeente-bestuur van Aarlanderveen op de gedachte een voetbalverbod uit te vaardigen. Dit beteekende voor het toen malige bestuur een jaar van strijd en actie. Onder leiding van den uitnemenden voorzitter, den heer Joh. van Zwieten werd de strijd aangehouden en voorwaar met schitterend resultaat. Na verschillende protestvergaderingen o. a. onder leiding van het dagelljksch be stuur van den G. V. B„ de heeren Larsen en Hardeman, protesten in de bladen enz. enz., volgde tenslotte vrijspraak voor het Kantongerecht te Alphen aan den Rijn. Na de mobilisatiejaren zoo goed mogelijk doorgeworsteld te hebben, trof de vereeni ging in 1919 een nieuwe ramp. Op eert Zondagmorgen werd de tribune, de trots der vereeniging, door een geweldigen or kaan vernield Ook nu weer was Holland in last-, maar men ging niet bij de pakken neerzitten. Een beroep werd gedaan op do milddadigheid van de inwoners en zuster- vereenigingen en weer spoedig was het publiek „onder dak". Ook thans maakt de vereeniging weer een voetbalbeperking door. Nadat aan vankelijk niet te veel last van deze beper king ondervonden werd, is het rantsoen thans zóó schamel, dat ook hierdoor weer de grootste moeilijkheden ontstaan, dio alleen maar bij insiders bekend zijn. Als vooraanstaande bestuursleden van do afgeloopen 25 jaar mag in de eerste plaats wel de huidige voorzitter, de heer G. J. v. d. Kolk, genoemd worden, die reeds vanaf de oprichting in het bestuur der vereeni ging zitting heeft. Ook hebben de heeren Joh. v. Zwieten, M. J. v. Hellemond en wijlen de heer L. Honselaar tijdens hun verblijf in het bestuur een werkzaam aan deel gehad. Vooral in de laatste 10 jaren is de vereeniging, dank zij het ijverige be stuur met reuzen sprongen vooruitgegaan, werd de kwaliteit verhoogd door het pro- moveeren van de hoogste twee elftallen en de kwantiteit vergroot door vermeerde ring van het aantal elftallen tot acht, waaronder een juniores- en een adsplran- ten-elftal. Met deze elftallen wordt mo menteel aan de competities met afwisse lend succes deelgenomen. Het is morgen verder precies 5 jaar geleden, dat weer be sloten werd het reeds tweemaal ODgeheven „Clubnieuws" uit te geven. Het blad staat onder de uitstekende leiding van den heer Soeteman en heeft zich tallooze vrienden weten te verschaffen. Het is zoo langza merhand een onmisbaar blad geworden voor de leden en supoorters. Het kranige bestuur stelt steeds alles in het werk om. de Alphen-kleuren hoog te houden en weet steeds de bakens op het juiste getij te verzetten. De ijveriee secretaris, de heer W. Dijk man. heeft reeds gedurende een viertal jaren zitting in het bestuur van den Leld schen Voetbal-Bond. In de 25 iaar dat de vereeniging bestaat, heeft zij meerdere malen bewezen, dat het fundament hecht en sterk is en dat de vereeniging een stootje kan hebben. In verband met de plannen omtrent een nieuw terrein, door ons reeds gepubliceerd, die hopelijk dit jaar verwezenlijkt zullen worden, zal dit jubi leum in intiemen kring herdacht worden. Hierop zullen wij nader terugkomen. Ook vanaf deze plaats wenschen wij het A. V. V.-bestuur met zijn 5de lustrum van harte succes, met den wensch dat d't nog door vele lustra zal worden gevolgd! UIT NED. OOST-INDIE. DE P. N. I. TER SUMATRA'S WESTKUST. PADANG, 27 Febr. (Aneta). De Resi dent van Sumatra's Westkust gelastte het verrichten van huiszoekingen bij ver schillende leden der P.N.I. te Padang, Fort de Koek. Padangpandjang, Maninö- jau en Pariaman. De resultaten zijn nog niet bekend. Het onderzoek duurt voort. DE GROOTE VERDUISTERING. DJOKJA, 27 Febr. Aneta). De door den heer H. J. de Br. gepleegde ver duisteringen beloopen f. 63.000, waarvan slechts f. 1300 aan incassogelden. De Br toekende destijds, met het diploma HBS. op zak, voor het Indische leger. Hij verliet den dienst als sergeant- majoor met f. 60 pensioen per maand 10 Jaar geleden pleegde hij als penningmees ter van den Katholiek-Socialen Bond fraude, die echter met den mantel der liefde werd bedekt. De laatste jaren stop- hij het eene gat met het andere. H.j keerde zijn geldschieters 10 tot 15 procent rente uit, waarop deze steeds bereid ble ten hem nieuw geld te leenen. DE MUITERIJ OP DE „DE ZEVEN PROVINCIËN." De vijfde muitersgroep voor den Zeekrijgsraad. DERABAJA, 27 Febr. (Aneta). De Zee krijgsraad behandelde hedenmorgen de zaak tegen de vijfde groep muiters van de „De Zeven Provinciën", bestaande uit 23 Europeanen (14 mariniers en 9 matrc- zenL wien in het algemeen ten laste wordt gelegd: muiterij aan boord van 'n oorlogsschip. De mariniers worden bijge staan door den eersten luitenant der Ma riniers Romswinckel, de matrozen door den Officier van den Marine Stoomvaart dienst Bussemaker. Na voorlezing der verklaringen door de beklaagden in het vooronderzoek afge legd volgde het getuigenverhoor, dat mor gen zal worden voortgezet.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9