LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 28 Februari UIT DE OMSTREKEN. AGFNDA. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Het beroepschrift der N.V. Jachthaven D. Dragt en Zn. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den heer J. Kastelein, burge meester. Alle leden aanwezig. Na opening werden de notulen vastge steld. Ingekomen was een uitnoodiging van God. Staten een nieuwe loonregeling voor het werklledenpersoneel vast te stel len. Hieraan zullen B. en W. zoo spoedig mogelijk gevolg geven. Besloten werd tot dit voorjaar te verrichten beplantingen van boom- en andere gewassen aan nieuwe lanen, wegen, enz. Voor kennisgeving werd aangenomen de mededeellng van B. en W„ dat de Kroon haar goedkeuring heelt gehecht aan het provinciaal besluit, tot onttrekking van de oude Kanaalbrurg aan het openbaar verkeer. Ingekomen was een beroepschrift der N.V. Jachthaven R. Dragt en Zn., tegen afwijzende beschik king van B. en W. betreffende den bouw van een schuitenhuis. In de vorige zitting werd in deze zaak besloten, dat B. en W. nog eens zouden confereeren met Dragt en De Vries, om de mogelijkheden eener minnelijke oplossing in deze kwestie onder het oog te zien. De resultaten van dit nader onderzoek hadden echter geen nieuwe gezichtspunten geopend, weshalve B .en W. handhaafden hun voorstel, om bedoeld beroep ongegrond te verklaren. De heer D. Jongkind betreurde het, dat afwijzend werd geadviseerd. Spr. vroeg of er geen oplossing zou zijn te verkrijgen tusschen beide partijen door middel van koop en ruil van gemeentewater. De heer A. Baardse is ter plaatse be kend; hij ziet geen oplossing m het idee van Jongkind. De heer H. v. Iterson acht het niet verwonderlijk, dat, al heeft men water in eigendom, zooals Dragt. men daar maar niet mee mag doen wat men gaarne zou willen. Gaf men Dragt toestemming voor den bouw van het schuitenhuis, dan waren de prachtige seringenakkers van De Vries onbruikbaar. Wethouder Bergshoef merkt op, dat de bezwaren van De Vries niet onder den voet geloopen mogen worden. Overeen komstig het voorstel van B. en W. ver- eenigde de raad zich met het standpunt van het college, om het beroep van Dragt en Zonen ongegrond te verklaren. (De heer Jongkind wenschte aanteekenlng te gengestemd te hebben). Aan de besturen der bljz. scholen wer den voorschotten op de gemeentevergoe ding over dit Jaar verleend. Tot onderwijzer aan de UX.O.-school werd met alg. st. benoemd de heer D. Voortman, te 's-Gravenhage. Aan de onderwijzeres J. Reitsma werd op haar verzoek om restitutie van door haar betaalde schadevergoeding, wegens ontijdige opzegging pension, een schade vergoeding van f.20 verleend. Op voorstel van B. en W. gaf de raad zijn goedkeuring aan het ontwerp-beslutt, om de door de gemeente van de op brengst van effecten verschuldigde cou ponbelasting bij de uitbetaling van die opbrengst aan de daarop rechthebbenden af te houden. Eveneens verleende de raad zijn goed keuring aan het voorstel van B. en W., tot wijziging van 't bemalingscontract met den Stommeerpolder (uitmalen rioolwa ter). De kosten verminderen daardoor (gerekend naar het tegenwoordig inwo nertal van Plan Zuid) met ongeveer f.50 per jaar. Aan den heer P. Klstemaker werd een perceeltje weiland, groot 70 RR. verhuurd voor f. X per jaar. Op het verzoek der Middenstandsvereenlging tot het aanbren gen van een lamp, hoek Weteringstraat, werd gunstig beschikt. Op voorstel van B. en W. verklaarde de raad de woning Kudelstaatscheweg 283 onbewoonbaar. In verband met een mi- nisterieele aanschrijving verleende de raad, op voorstel van B. en W., zijn goed keuring tot wijziging en aanvulling der ambtenaren-reglementen. De raad ging dan over in besloten zit ting. Einddiploma's Rijkstuinbouwschool. Na afgelegd examen kon aan de vol gende leerlingen een einddiploma worden uitgereikt: S. v. Dodeweerd, Amsterdam Fransch, Engelsch en bloemschikken); G. Keessen, Aalsmeer (Idem); E. Kok, Naar- den (idem); G. Margadant, Aerdenhout (idem); K. Oud, Aalsmeer (idem); A. Padt, Zandvoort (idem); M. Jongkind. Aals meer (Fransch en Engelsch); J. Steeds- kamp. Aerdenhout (idem); M. Koens, Utrecht, (bloemschikken): T. Scherpen- huizen, Haarlem (idem); P. v. d. Zwaard, Haarlemmermeer (idem); J. D. Frerichs, Haarlem: P. Hendriks. Amsterdam; M. v. cl. Mei, Zevenhuizen (Gr.): F. Scheepens, Amsterdam; J. Munniks, Sneek en H. J. van Zljverden (bloemschikken). HAARLEMMERMEER. Het 25-jarig bestaan van „Vooruit". Naar ons thans werd medegedeeld, is bij nadere raadpleging der boeken gebleken, dat de vereeniglng „Vooruit" niet op 9 Maart maar op 26 Maart werd opgericht en in verband daarmede zal de herdenking van dit feit tot een nader door het bestuur te bepalen datum worden verschoven. Na een bijeenkomst, waarin als spreker optrad mr. dr. M. Visser, werd in de Bad- hoevebuurt te Rijk alhier, opgericht een afd. van de Chr. Historische Unie. Het bestuur werd voorloopig samengesteld uit de heeren Kooy, Gros, Plessius en Kost. Aan een groot gevaar ontsnapt. De bestuurder van een met een paard bespannen wagen, waarachter nog een landbouwwerktuig was gekoppeld, had blijkbaar terwijl hij den onbewaakten overweg aan den IJ weg bij Hoofddorp in aantocht was. De machinist, die het ge vaar zag, remde uit alle macht en wist, terwijl het gerij zich reeds op de spoorlijn bevond, den trein tot stilstand te brengen, waardoor een ernstig ongeluk voorkomen werd. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. HILLEGOM. Bezoek van leerlingen der Tuinbouwschool De leerlingen van de Rijkstuinbouw school te Lisse hebben de zieke hyacin- thenplanten in het Veilinggebouw alhier bezocht. De wedstrijd voor ziek-zoekers is gesloten, maar de bakken met gezonde en zieke planten staan nog altijd uitgestald, alleen met dit verschil dat de bloemen thans voor het grootste deel afgesneden zijn. Onder geleide van den directeur en de leeraren hebben de leerlingen klasse- gewijs het geëxposeerde bezichtigd en beoordeeld. Feitelijk is in de veilingzaal les gegeven, want de leeraren hebben veel toegelicht en verklaard. Hiermede is met de daad getoond, dat de directeur Ir. Vol- kersz het werk van den heer D. van Egmond Jr. voor de Veilingvereeniging „Hlllegom" bijzonder op prijs stelt. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Als de raad een commissie benoemt Een langdurige vergadering. Onder leiding van den burgemeester, mr. Woldringh van der Hoop, kwam de Raad gisteravond in openbare vergade ring bijeen. Na opening met gebed werden de notu len goedgekeurd. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van enkele ingekomen stukken, hou dende goedkeuring van verschillende raadsbesluiten, het jaarverslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim en een adres van de Ver. tot Drankbestrij ding met verzoek om subsidie, dat in handen van B. en W. werd gesteld, even als een adres met eensluidende strekking van de Ver. tot TB.C.-bestrijding. Eveneens werd in handen van B. en W. gesteld het adres van de Ver. van Kleine Bloembollenkweekers in Zuid-Holland met verzoek een garantie van f. 5000.be schikbaar te willen stellen, teneinde te voorzien in een dringend gebrek aan be- bedrljfskapitaal onder deze groep van kweekers te Katwijk. In de vacatures in de Commissie van Toezicht op de Bewaarschool te Katwijk aan Zee, ontstaan door het bedanken van mevr. PrasHoving en het periodiek aftreden van mevr. v. d. LaanEmous, werd voorzien door de benoeming van mej. P. Boorsma en de herbenoeming van mevr. van der LaanEmous. In verband met het feit, dat de veror dening, regelende de heffing van school geld voor het gewoon Lager Onderwijs en Uitgebreid Lager Onderwijs bij K.B. is goedgekeurd en thans geldig is tot 3 April 1934, stellen B. en W. den Raad voor de eerste klasse der ontheffingsverordening te bepalen van f. 500f. 700, dus het minimum te verlagen van f. 600 tot f. 500. Na een langdurige en vaak min of meer verwarde discussie werd de verordening na opmerkingen en vragen van de heeren M. en B. v. d. Bent en P. Guyt en voor stellen van de heeren M. en B. van der Bent, welke met 4 stemmen vóór werden verworpen, met de stemmen van de heeren W. Kulk. B. v. d. Bent, M. v. d. Bent en P. Guyt tegen en 13 vóór aangenomen. Voorts stelden B. en W. voor de veror dening regelende de invordering van het desbetreffend schoolgeld in dezen zin te wijzigen. Nadat er op verzoek van den heer P. Guyt aan toegevoegd was, dat er min stens 5 termijnen van invordering zullen zijn, werd aldus z. h. s. besloten. B. en W. adviseerden den raad over te gaan tot den verkoop van 531 M2. grond aan de Tarbotstraat-Oostzijde aan den heer G. de Best J_Azn. te Katwijk aan Zee tegen den prijs van f.5 per M2., aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Zeebad-Katwijk" te Voorburg een perceel grond ter grootte van 1690 M2. aan de Oostzijde van den Drieplassenweg met het recht van voorkeur tot 1 Juli 1934 van het aangrenzende perceel groot 1392 M2. voor den prijs van f. 10 per M2. en van een per ceel groot 542 M2. ter Oostzijde van de Tarbotstraat aan de Gebrs. Jac. en P. van Duljn te Katwijk aan Zee voor den prijs van f5 per M2. Conform besloten. Tevens gaven B. en W. den Raad in overweging aan de firma N. Haasnoot te Katwijk aan Zee te verhuren een perceel grond ter grootte van 16 Aren aan de Remisestraat tegen den prijs van f.80 per jaar en geldende voor een termijn van 5 achtereenvolgende jaren. Conform besloten. Op verzoek van den heer H. Bestebroer te Kamerik. aan wien bij Raadsbesluit van 20 December 1933 voor den tijd van 5 jaren het hulppostkantoor met woning te Kat wijk aan den Rijn was verhuurd, stelden B. en W. den raad voor den termijn van 5 jaren te veranderen in één jaar met een opzeggingstermijn van 3 maanden. Conform besloten. Ingevolge de wet tot heffing van een couponbelasting stelden B. en W. voor de heffing te verhalen op de bezitters der obligaties In totaal zal deze heffing voor deze gemeente een bedrag van f. 138 uit maken. Conform besloten. Naar aanleiding van een verzoek van J. C. Ippel te Katwijk aan Zee om ontheffing van de betaling van het tengevolge van het scheuren van een gedeelte van het hem verhuurde weiland naast het voor malige Mallegat verhoogde huurbedrag ten bedrage van f. 129.03 stelden B. en W. den Raad voor hierop gunstig te beschikken met de bepaling, dat geen motieven aan wezig zijn om over te gaan tot verlaging van den huur. Conform besloten. Door B. en W. werd de Raad geadviseerd afwijzend te beschikken op het verzoek van A. Pronk te Katwijk aan Zee om ver laging van den huurprijs van het door hem voor den prijs van f. 0.55 per RR van de gemeente gepachte land. Aangehouden tot nader onderzoek. In verband met besluit van de plaatse lijke vereeniglng tot bevordering van het vreemdelingenverkeer om niet meer de he'ft der kosten der reclamecampagne voor haar rekening te nemen besloot de Raad dd 23 November 1933 het daarvoor uitge trokken bedrag ad. f 187,50 van de begroo ting af te voe-en Waar de betrokken ver- eenigine thans besloten heeft voor dit doel f 93.75 beschikbaar te stellen adviseerden B. en W. den Raad alsnog een gelijk be drag op de gemeentebegroottng uit te trekken. Conform besloten. Ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs wet hebben de besturen der verschillende bijzondere scholen B. en W. om een voor schot op de krachtens dit artikel bepaalde vergöeding gevraagd. In totaal bedraagt het voorschot voor het jaar 1934 f. 20.126,80 nog te verminderen met f. 653,60 krach tens de op 29 Juni 1933 vastgestelde drie- jaarlljksche afrekening met de gemeente. B. en W. stelden den Raad voor de beta ling van het voorschot te doen geschieden in vier termijnen en wel per 31 Maart, 30 Juni, 29 September en 31 December. Conform besloten. Besloten werd ter verbetering van de verkeersveiligheid in de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn vier boomen staande voor perceel No. 2 aldaar welke door den eigenaar, den heer Van Riessen gratis zijn afgestaan, te doen rooien. Na overleg met de commissie van fabri cage stelden B. en W. den Raad voor over te gaan tot aanschaffing van twee nieuwe vuilnisauto's. De kosten, f. 6000, zullen verdeeld worden over vier jaar. De heer Parlevliet herinnerde aan het door de Commissie van Fabricage inge stelde onderzoek en sprak er zijn bevreem ding over uit, dat thans plotseling "twee nieuwe auto's moeten worden aange schaft. Voorts gaf spr. B. en W. in over weging een reinigingsdienst, georgani seerd door particulieren in den trant der gemeente Noordwijk te bevorderen. Andere leden van genoemde commissie bestreden de opvatting van den heer Parlevliet be treffende het ingestelde onderzoek. Conform besloten. In de raadsvergadering van 20 Dec. '33 is besloten tot het instellen van 'n rechts vordering tegen de huurster Aaltje Schaap te Katwijk aan den Rijn en haar borgen L. Schaap en W. Schaap, beiden te Kat wijk aan Zee inzake een vordering der gemeente ten bedrage van f. 195.-. Thans stelden B. en W. den raad voor een rechts vordering in te stellen tegen deze perso nen over een bedrag van f. 197.50. Conform besloten. In den vervolge zullen B. en W. gemach tigd zijn tot het instellen van een rechts vordering zonder voorafgaande goedkeu ring van den raad. Conform het voorstel van B. en W. werd de gemeentebegrooting gewijzigd. De raad keurde het voorstel, aan de N.V. voorheen C. den Duik te Katwijk aan Zee vergunning te verleenen voor het bouwen van een houten loods aan de Mr. C. Fockstraat, goed. Op verzoek van bestuurders van motor rijtuigen enz. werd door B. en W. den raad voorgesteld het betegelde pad, on middellijk gelegen ten Zuiden van de Voorstraat, tusschen de Zuidstraat en de Duinoordstraat, de Duinoordstraat en den Zeeweg te bestemmen tot rijwielpad en het meest Zuidelijke pad als voetpad aan te wijzen. Verschillende heeren wezen er B. en W. op, dat het bestaande rijwielpad te smal is om in het drukke seizoen de vele fietsen uit beide richtingen te verwerken. Indien het de bedoeling van B. en W. is het pad langs de huizen als voetpad te bestemmen, dan hield het voorstel van andere heeren veel goeds in, anderzijds wees men op de practische onuitvoerbaar heid yan het voorstel in alle onderdeelen. Dr. Hueting juicht het voorstel van B. en W. ten zeerste toe. Met de stemmen van de heeren Parlevliet, Dubbeldam, Velt- kamp, Van Riessen, dr. Hueting en Meer burg vóór werd het voorstel tenslotte ver worpen. Ter voldoening van de toezegging om vóór 1 Maart met nieuwe voorstellen tot salarisverlaging te komen boden B. en W. den raad een overzicht aan, waarin de algemeene herziening van alle bezoldi- gingsregelen was verwerkt en een nieuwe klasse-indeeling voor de bezoldiging van het gemeentepersoneel. In de toelichting betuigden B. en W. hun spijt over de eenmaal gedane toezegging, daar de tijd van voorbereiding te kort was om alle on billijkheden te vermijden Bij nadere over weging achtten B. en W. thans de tijd nog niet gekomen voor een min of meer ingrijpende wijziging in de materieele rechtspositie van het gemeentepersoneel, weshalve het college een uitstel van eenige maanden bepleitte, daar dan een betere beoordeeling mogelijk zal zijn, althans beschikt zal kunnen worden over een beter overzicht van de maatregelen, welke mede in verband met het rapport der staatscommissie-Schouten van regee- ringswege noodzakelijk zullen worden geacht. Teneinde aard en strekking der nieuwe voorstellen nader te bezien stelden B. en W. den raad voor een commissie te be noemen. welke de voorstellen nader kan bestudeeren en advies kan uitbrengen. De heer C. van Tongeren achtte het bezwaarlijk thans vóór het Rijk en andere gemeenten een nieuwe salarisschaal te ontwerpen, dus een experiment te nemen. Anderzijds kan spr. zich niet vereenigen met de opvatting van B. en W. dat de tijd voor een ingrijpende verlaging nog niet rijp zou zijn. De heer Veltkamp wees op de toezegging van B. en W. waardoor het aan tijd heeft ontbroken behoorlijk voeling te houden met deskundigen. Ten sterkste be pleitte spr. de instelling van een commis sie als door B. en W. bedoeld. Indien door B. en W. niet vóór 1 Maart een plan zou zijn ingediend, dan zou de raad ook met verwijten zijn gekomen. Dr. Eikelenboom herinnerde aan de ver gadering, waarin het voorstel van Ton geren werd behandeld en waaruit deze termijn van 1 Maart is voortgekomen. Spr. vreesde dat de moeilijkheden welke B. en W. hebben ondervonden verschoven zullen worden naar de Raadscommissie; een verzoek om uitstel ware hun aange namer geweest. De burgemeester wees er op, dat de commissie de beschikking zal hebben over een geheel gereed voorstel van B. en W. dat opgebouwd is volgens de nieuwe normen van het Rijk; het oordeel van andere gemeenten, dus ervaring, achtte spr. noodzakelijk. Tenslotte werd gestemd over de samen stelling der commissie, bij de eerste stem ming werden gekozen de heeren Grim bergen, Guyt en Perk, de heer Meerburg werd bij de tweede stemming gekozen en na 2 vrije stemmingen en een herstemming staakte de sternen 77 tusschen de heeren v. d. Zwan en van Tongeren. Het lot wees den heer van Tongeren aan, die het noo- dig oordeelde te bedanken hij had dit trouwens aangekondigd waarna de heer v. d. Zwan wérd benoemd. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat Zaterdag as. voor de Raads leden een excursie gehouden zal worden naar de Gasfabriek. Hierna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. KATWIJK AAN DEN RIJN. Chr. Meisjesvereeniging „Bidt en Werkt". Ter gelegenheid van het 40-jarig Jubi leum had mevr. Eerdbeek-Klaassen boven genoemde vereeniging een lichtbeelden avond in de zaal der Chr. Jongelingsver. aan de Voorstraat, bereid. De presidente, mej. v. Munnik opende met het laten zingen van Ps. 89 7 en ging voor in gebed. Daarna heette zij mevr Eerdbeek hartelijk welkom alsmede ook mevr. Warmoltz, waarna mevr. Eerd beek het woord nam. Tal van mooie platen van Valkenburg, Katwijk Rijn en Zee, als mede het ontstaan der kerken, waarvan wij reeds verslag gaven, werden getoond. Wegens afwezigheid van ds. Warmoltz die tot zijn leedwezen niet aanwezig kon zijn, dankte de presidente mevr. Eerdbeek namens allen voor het genotene. er op wijzende, dat ondanks alle verschil er maar één naam onder den hemel gegeven is tot zaligheid, opwekkende hiertoe de toevlucht te nemen. Na het zingen van Gez. 189 4 sloot de presidente met gebed. Voldaan keerde ieder huiswaarts. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen: Te bevragen op het politiebureau een zwart gelakt heerenrijwiel, dat onbeheerd in de Ten Brittenstraat is aangetroffen en 2 nieuwe kinderschoentjes, 1 bruin en 1 zwart, en een hondenriem. Tot lid van het bestuur der Her vormde Scholen alhier is, in plaats van den heer C. Zwitser, die als zoodanig af trad, gekozen de heer B. Dubbelaar. LEIDSCHENDAM. Morgen, 1 Maart, zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer H. Hil, voorman- bankwerker alhier, bij de Ned. Spoor wegen in dienst trad. LISSE. Weer konijnen gestolen! Na eenige weken rust worden nu weer konijnen gestolen. Thans werd ten nadeele van den heer v. Gr. aan den Achterweg een 5-tal konijnen ontvreemd. Sluiting der Huisbroeitentoonstelling. Onder groote belangstelling heeft bur gemeester Van Wijnbergen de gehouden Huisbroeitentoonstelling gesloten en tevens de prijzen uitgereikt. Ook door enkele andere sprekers werd nog het woord gevoerd. Jaarvergadering der E.H.B.O. De afd. Lisse van „Eerste Hulp bij On gelukken" hield haar jaarvergadering. De voorzitter opende en heette de aan wezigen welkom. De Secretaris las de no tulen en het jaarverslag, waarvoor hem dank werd gezegd. De penningmeester bracht zijn financieel verdrag uit. Bij de bestuursverkiezing werd als voorzitter ge kozen de heer Buurman; de heer Laman werd herkozen, terwijl in de vacature- Sprengers werd gekozen de heer Pollé. De contributie werd vastgesteld op f2.— plus 50 cent voor post. Besprekingen werden gehouden over nieuwe cursussen, hoofdzakelijk voor da mes, nader te regelen door het. bestuur. Men gaf het bestuur machtiging tot het aanschaffen van verbandmiddelen, enz. Bij monde van den heer Freriks werd den voorzitter dank gebracht voor zijn werkzaamheden. De heer Dekker sloot deze vergadering en bracht dank voor de medewerking van de leden, constateerde tevens dankbaar de toenemende groei en de gezonde krachtige financieele positie der vereeniging. De „E.H.B.O." zal steeds op zijn post zijn! NOORDWIJK. Opsporing verzocht. Door de politie alhier wordt opsporing verzocht van den 14-jarigen voogdijjon gen, Petrus Martinus Rynders, die alhier in gezinsverpleging was en sedert Woens dag 14 Februari jl. verdwenen is. Signalement; flink postuur, bleek ge laat, donkerblond haar, draagt bril met hoornen montuur, is blootshoofds en ge kleed met bruine sportkiel met opgestikte zakken, korte grijs bruine manchester broek, zwarte kousen en hooge rijgschoe nen. Hij is weggegaan op een oud hee renrijwiel, waarvan het zadel met een touw door de neusveer aan de horizon tale frame-buis verbonden is. Een vierwielig motorrijtuig bestuurd door den heer J. te 's-Gravenhage, is gis teravond ten gevolgee van de gladheid van den weg, op den Heerenweg in'n sloot gereden. De auto is door een kraanwagen gelicht. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Gevonden voorwerpen: 1 bruine cein tuur; 1 damesportemonnaie met inhoud; 1 wit konijn; 2 gummi beenstukken; 1 rij- wielbelastingmerk; 1 handschoen; 1 arm band doublé; 1 oud heerenrijwiel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politiebureele te Noordwij k-Binnen ver strekt. o NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adrianus Maria, z. v. A. M. M. v. d. Meij—Duivenvoorden Gerardus Jacobus Martinus, z. v. P. Th. van Gijlswijk—Hoogeduin Huberta Eli sabeth, d. v. Wilhelmus A BramaWit- teman Petronella Cornelia, d. v. P. J. GeerlingsVan der Berg Simon Petrus Leonardus, z. v. S. P. C. J. Verdegaal— Smit Quirinus Hendrikus Andreas, z. v. W. Th. van den Berg—v. d. Ploeg Agatha Petronella Maria. d. v. W. G. Lan- geveldDieben Cornelia Catharlna, d v. W. van der SlotBrama Cornelis. z. v. W. F. WarmerdamDisseldorp Wil helmus Barbara, z. v. H. Th. Turnhout Burgmeijer Maria Johanna Elisabeth, HEDEN. Den Burcht; Tentoonstelling e brikaat". 25 en 710 uur nam. Stadszaal: Chr. Hist. Unie, g Oegstgeest (Pauluskerk). i Rozemand, 8 uur nam. Donderdag. Den Burcht: Tentoonstelling brikaat". 25 en 710 uur nam.' In den vergulden Turk: Jaa™ „Koninginnedag"; 81/4 uur nam. Schelpenkade 31: Jaarvergafe „School- en Werktulnen", By. uut Oegstgeest (Pauluskerk) m. ring van „Hallelujah", 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxe heater. Stationsweg, 8 uurl „42ste Straat". Woensdag en Zaterdag nam 2 g Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 ca i Tnanon-Theater Breestraat, 8 am „Ik ben geen engel". Woensdag en zaterdag nam. 2 g Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en Roxy-Theater, Haarlemmerstra 8 uur nam. „Vader Adam". Woensdag en Zaterdag nam. 2 g Casino-theater, Hoogewoerd 49 l „Tijgerhaai". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur.l De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Maandag 2(1 tot en met Zondag 4 Maart a.s. nomen door apotheek; M. Boekwijt,f markt 8, telef. 552. d. v. A. WarmerdamKoot Nil Petrus Jozef, z. v. N. van Gljlsw-fl Winter Petrus Aloijsius, Maria, i M. v. d. BarselaarWarmerdam. Overleden: Johannes HulseboschJ echtgenoot van Maria J. Zwarter hannes H. Doesburg 54 j„ echtgenod Martha M. V. Leeuwen Bernards) Hilkman, 50 j., echtgenoot van Jac Laane Antonie Rader, 64 j., echtd van Jacoba van Harsbergen Md W. A. Jansen, 1 j„ Cornelis Maf j„ echtgenoot van Catharlna M. J.l hart Gijsbertus van Dam, 74 j., i naar van Marijtje Duivenvoorden.I Getrouwd: Wilhelmus J. SeijsenK, en Maria C. Vink 24 j. Joham Bruggen 60 j. en Elisabeth M. W.l Wiel 44 j. Dirk J. Roubos 25 j. cs| drika M. Scheepmaker 28 j. De heer Bakker, postambtens Haarlem, is tijdelijk belast met de J neming als kantoorhouder, van het J postkantoor, alhier. VALKENBURG. Bijeenkomst der Chr. Hist, Jongen Voor de Chr. Hist. Jongerengroep jj sprak de heer J. Valkenburg uit I" over het .Religieus Socialisme", r handelde eerst enkele der vooraf kenmerken van het religieus Het is een poging om Christendom cialisme samen te voegen. Dit blijkt, wel tot groote moeilijkheden te Van de zijde van het Christendom men verschillende concessies do® wij niet kunnen goedkeuren. Spr. delde uitvoerig de verschillende die er aan het religieus socialisme 1 Zijn rede werd met belangstelling t hoord. Tenslotte werden staande twee pletten van het Wilhelmus gezonsi De heer B. Imthorn eindigde met gebed. De maandelijksche collecte in de Herv. Kerk, inzake restauratie ran kerkgebouw heeft opgebracht de van f. 60,60. I lo VOORHOUT. Verhooging van het Waterleiding'» Het dag. bestuur dezer gemeente van Ged. Staten een schrijven #n™ waarin deze aandringen op verni van het waterleidingtarief. Over 19" het tekort f. 6000 bedragen; over een tekort van f. 4500 geraamd, voor 1934 volgens de bedrljfsbw het tekort f. 5400 zal bedragen, oei ten meenen dat hierin niet langer worden berust. De bedrijfsreservei» voor een groot gedeelte gebruist indien thans geen maatregelen genomen, de gemeente het texo eigen middelen zou moeten hetgeen met het oog op den druk welke hier reeds tot het a* -., opgevoerd, vrijwel onmogelijk _i B. en W. stellen voor niet het if tekort op de tarieven te varlia deze dan veel te hoog zoMeJ. zij willen een verhooging in die dat ongeveer het halve tek°rl dekt zal worden en doen het voorstel: 1-kamerwoning tarief is f. wordt f. 8,40; 2-kamerwoning "r f. 16,20; 3-kamerwonlng f- jj'ÏJ f. 24,00; 4-kamerwoning f- 2I',, f. 31,80; 5-kamerwoning f- af™ f. 39,60; 6-kamerwoning f. J,,f f. 47,40 7-kamerwoning w0,rff jjjil wol 8 of meer-kamerwoning wordt Ook de maandabonnement®^ wol naar verhouding verhoogd. W" hooging zou er een vermeerde^ Inkomsten ontstaan van f. 21 re schen B. en W. over te Saan Lybi voudiging van inning der j menten. Deze worden thans huurder betaald; B. en W. ste' geleidelijk te veranderen en a <jt huiseigenaar te innen, hierdoor^j, een salarisverlmneine van ad^azbli een salarisverhooging van a en geldophaler achterwege hum*

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6