k hum LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 28 Februari HET AMBTENARENGERECHT RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGE f r 'l' ferblinden d licht belommerd zicht., rouw ge FRANKRIJK. Doumergue overwinnaar in den Senaat - Robin gouverneur-generaal van Indo-China - De schandalen Ook in den Senaat heeft Doumergue ge makkelijk gezegevierd. Met 277 tegen 19 stemmen heeft de Senaat besloten de door de regeering ge vraagde volmachten, om bij decreet bezui nigingsmaatregelen door te voeren, te ver- leenen. Minister-president Doumergue had te voren de vertrouwenskwestie gesteld. De Senaat heeft voorts met 296 tegen IS stemmen de begrooting voor 1934 goedge keurd. De inkomsten worden gesteld op 48.292 mlllioen francs en de uitgaven op 48.267 mlllioen. De ministerraad heeft Robin benoemd tot gouverneur van Indo-China ter ver vanging van Pasquier, die, zooals men zich zal herinneren, bij de ramp van de „Eme- raude" om 't leven kwam. Robin was reeds waarnemend gouverneur van Indo-China. Op instructie van den minister van justitie is in twee zaken, die in verband staan met de affaire-Stavisky, een ge rechtelijk onderzoek begonnen Het betreft hier de twee directe medewerkers van Stavlsky, Romagnilo en Deoardon, die een belangrijk bedrag van Stavisky hebben gekregen. Zij worden beschuldigd van be drog en heling. Romagnilo is spoorloos verdwenen De elfde kamer heeft den bankier Oustric en vijf procuratiehouders van de bank van Oustric opnieuw veroordeeld wegens overtredlngeh der bepalingen inzake de stichting van vennootschaopen tot geld boeten van 3000 tot 10 000 francs. De afgevaardigde Bonnaure is vanavond weder haar zijn cel in het huis van be waring overgebracht, daar de geneesheer verklaard had, dat zijn langer verblijf in het ziekenhuis niet noodzakelijk was. OOSTENRIJK. Interview met Starhemberg. In een interview met vertegenwoordi gers van de buitenlandsche pers verklaar de Starhemberg, dat het nieuwe Oosten rijk volkomen anti-democratisch en abso luut fascistisch zal zijn. Het lot van de democratie in de wereld is bezegeld. Star hemberg voegde hieraan toe, dat een spoedige terugkeer der Habsburgers als particuliere Ingezetenen verwacht kan worden, wanneer de verbanningswetten zullen zijn opgeheven; hun geconfisqueer de bezittingen zullen dan waarschijnlijk geleidelijk door den staat hen worden te ruggegeven. De restauratie van de Habs- burgsche monarchie is echter aldus Starhemberg een delicate kwestie, die buiten de sfeer van de practische politiek ligt. Voortgaande zette Starhemberg uiteen, dat er een scherp verschil bestaat tus- schen de Duitsche nationaal socialisten en de Oostenrijksche fascisten. Habicht, de nat. soc. inspecteur van Oostenrijk is een misdadig verrader van het Deutsch- tum en persoonlijk verantwoordelijk voor het Dultsch-Oostenrijksche conflict. De Parijsche correspondent van het Tsjecho-Slowaaksche persbureau heeft te bevoegder plaatse in Frankrijk vernomen, dat de Fransche opvatting over een even- tueelen terugkeer van de Habsburgers op den Oostenrijkschen en Hongaarschen Troon zich sinds het besluit der groote mogendheden van 2 Februari 1920 niet gewijzigd heeft. Destijds werd te kennen gegeven, dat 'n terugkeer van de Habs burgers op den Hongaarschen Troon als 'n bedreiging van den vrede en dus als ontoelaatbaar beschouwd zou worden. De Fransche regeering neemt dezelfde hou ding aan ten opzichte van den Oosten rijkschen Troon. De Tiroolsche Landdag heeft met de stemmen der Groot-Duitschers en van den afgevaardigde van den Standenbond tegen een grondwetswijzigende machti gingswet aangenomen, waarin de Land dag wordt ontbonden tot aan de nieuwe regeling van de grondwettige verhoudin gen met overdracht van al zijn rechten op den Landeshauptmann en de hem ter z(jde staande commissie van advies. Dc Landdag van Opper-Oostenrijk heeft een dergelijk besluit genomen betreffende wijziging van den Opper-Oostenrijkschen lands-grondwet, waarbij alle bevoegdhe den van den Landdag aan de landsregee- ring worden overgedragen De ambtspe riode van den Landdag eindigt op 28 Fe bruari. JAPAN. Teneinde de zijde-industrie te steunen. Dc Minister van landbouw heeft Ingrij pende maatregelen genomen, om de zijde- industrie te hulp te komen en den grooten zij de-voorraad te doen verminderen. Hij heeft thans een verordening afgekondigd, waarbij alle onderwijzers aan middelbare en lagere scholen in de prefectuur Gumma (midden-Japan) tezamen 5.000 man, voor taan zijden kleeren moeten dragen. Een deel dezer zijde zal gratis aan de onderwijzers ter beschikking worden ge steld en het overige moet tegen een vast- gestelden prijs worden gekocht. Als deze maatregel doelmatig blijkt, zal een dergelijke verordening ook voor de andere deelen van Japan worden afgekon digd. ZUID-SLA VIE. Gelukkig land Bij het indienen van de begrooting in het parlement heeft de minister van fi nanciën. Georgevitsj, medegedeeld, dat, met uitzondering van Bulgarije, in Joego slavië de belastingen het laagst zijn. De rijks- en provinciale belastingen be dragen per hoofd niet meer dan 20 gulden in Nederlandsch geld. De minister verklaarde verder, dat de inkomsten gedurende de eerste negen maanden van het loopende belastingjaar een overschot hebben aangewezen van ruim 30 mlllioen gulden. ONTWAPENING! TOKIO, 28 Febr. (V.-D.) De Japan- sche minister van marine Ozuml verklaarde te Osaka tegenover persvertegenwoordigers dat Japan zijn vloot moet versterken om het evenwicht op den Stillen Oleaan te handhaven. Ook heeft Japan een sterke vloot noodlg om Dairen en de Japansche handelsbelangen in de Chineesche wateren tegen verrassingen te kunnen beschermen o DE FRANSCHE SCHANDALEN. PARIJS. 27 Feb. (Reuter) Hedenmiddag heeft Guiboug-Ribaud, door den rechter van instructie gehoord, verklaard, in Nov. van 1932 chèques te hebben ontvangen en ze in November en December te hebben ge bruikt, dat is dus drie maanden vóór de vorming van het minlsterie-Daladler. Debarion, die ongeveer 30 mlllioen aan chèques ontving, werd in staat van be schuldiging gesteld wegens medeplichtig heid aan bedrog. Debardon deelde mede, dat hij belast was met de uitbetaling van de coupons der obligaties van de Com pagnie Foncière. PARIJS, 28 Febr. (Reuter). De justitie verzegelde heden de deuren van een bank, waarvan de directeur, Goupy genaamd, naar Venezuela is gevlucht. Mevrouw Goupy is gearresteerd. Het passief wordt geschat op 4 5 millioen. PARIJS, 28 Febr. (Reuter). Hedenavond werd op het Elysee een tweede minister raad gehouden, waarin de minister van Justitie, Chéron, mededeeling deed van het rapport van den president van het hof van cassatie, Lescoucé. Uit dit rapport blijkt, dat de chef van het parket van de Seine, Pressard, fouten heeft gemaakt in de uit oefening van zijn beroep, waardoor een zware verantwoordelijkheid op hem rust. Chéron heeft daarom aan den president een besluit ter teekening voorgelegd, waar bij de benoeming van Pressard tot raads heer in het hof van Cassatie wordt inge trokken, evenals die van Pailhé tot procu reur der Republiek te Parijs in plaats van Pressard. Bij een tweede besluit is Gomier, advo- oaat-generaal bij het hof te Parijs, be noemd tot procureur der republiek in- plaats van Pressard, die tot een andere functie zal worden geroepen. PARIJS, 28 Febr. (Reuter). De socialisti- sohe .Populaire" schrijft, dat de vroegere burgemeester van Bayonne. Garat, die zich momenteel in hechtenis bevindt, bij een verhoor door den rechter van instructie een tot dusver geheim gehouden verklaring heeft afgelegd. Garat zou hebben verklaard, dat hij Stavlsky heeft leeren kennen aan 'n diner, dat door den gewezen politie-perfect van Parijs, Chiappe, was aangericht. RUSLAND. Dc aankomst van Dimitroff c.s. Bij hun aankomst op het vliegveld van Moskou werden de Bulgaarsche revolution- naaren Dimitroff, Popoff en Taneff har telijk ontvangen door de meest op den voorgrond tredende vertegenwoordigers van de Komintern, arbeidersdelegaties en delegaties der universiteiten. Toen Dimi troff c.s. uit het vliegtuig stapten, weer klonken de tonen van de Internationale en barstte de saamgestroomde menigte in stormachtige toejuichingen uit. De drie Bulgaren zagen er zeer vermoeid uit. Naar verluidt zal door geheel sovjet- Rusland een groote propaganda-actie worden gevoerd met de komst der Bul garen, die juist zijn vrijgelaten op den eersten verjaardag van den Rijksdagbrand MANDSJOEKWO. De kroning van Poe-ji. Uit Hsinking, de hoofdplaats van Mant- sjoekwo, wordt gemeld, dat daar duizenden en duizenden menschen arriveeren, om er morgen de kroning van Poe-ji bij te wonen. Om zich geestelijk en physiek voor te be reiden op den grooten dag is Poe-ji Maan dag begonnen met te vasten, dat hij vier dagen zal volhouden. Er komen veel ge schenken binnen voor den aanstaanden Keizer en het baart eenige moeite deze alle op geschikte wijze onder te brengen. Het vasten bedoelt den jongen vorst voldoende reinheid bij te brengen om hem het recht te geven ,den hemel aan te roepen en uit den hooge het mandaat te ontvangen. Ge durende deze vier dagen worden de Kei zerin en zijn vrouwelijke verwanten van Poe-ji verwijderd gehouden. Hij brengt den tijd door in stille overpeinzing en over weegt de plichten van een vorst jegens zijn volk. Oude hovelingen uit den tijd der Mantsjoedynastie staan hem bij en lezen en verklaren voor hem uittreksels uit de leer van Confusius. Daar hij bij de troons bestijging in kostbaar gewaad zal zijn en letterlijk begraven zal wezen onder de diamanten, heeft de politie, die zoowel voor de veiligheid van den jongen vorst als voor de keizerlijke kostbaarheden moet waken ,een drukke en enerveerende taak. VEREENIGDE STATEN. Het program van Nationaal Herstel. Honderden hadden zich, op uitnoodiging van generaal Johnson, naar de groote ver gadering, ln den volksmond Forum Ro manian" genaamd, begeven. De uitnoodi ging beoogde de openbare meening in de gelegenheid te stellen haar grieven te richten tegen de N. R. A. (National Re- construction Administration). Voordat echter de aanwezigen in staat waren ge weest een woord te zeggen, kondigde gene raal Johnson een vérstrekkende herziening van de code 'aan, welke herziening twaalf punten omvat en zoo mogelijk in werking zal worden gesteld bij presidentsbesluit. Op deze herziening zal een campagne vol gen voor een uitgebreidere toepassing van de „Blauwe Adelaar", het het doel dit zin nebeeld van de N. R. A. voor alle zaken verplichtend te stellen. De gelegenheid voor de openbare mee ning om zich daarover uit te spreken zal een week duren en wel tot 5 Maart a.s. Onder de twaalf punten van herziening zijn te noemen; een meer uniforme en billijke regeling voor de stabiliseering van de prijzen en om verkoopen beneden in koopsprijs te beletten, uniformiteit van loonen en werkuren in concurrecrende be drijven, en nieuwe vermindering van het aantal werkuren en een nieuwe verhoo ging van uurloonen. bescherming tegen monopolies en tegen maatregelen van druk op kleine ondernemingen. DE FRANSCHEN IN MAROKKO. PARIJS, 28 Febr. (Reuter) De op- marsch der Fransche troepen ln Zuld-Ma- rokko wordt nog steeds voortgezet. Tot- dusver werden 1000 inboorlingen-families, behoorende tot verschillende stammen onderworpen en bewogen den Sultan van Marokko als hun hoofd te erkennen. Ge neraal Glraud, de Fransche opperbevel hebber in Marokko laat een groote auto weg aanleggen om de verbinding met het achterland te verzekeren. HET SAARGEBIED. MADRID, 28 Febr., (Reuter). De minis terraad heeft besloten dat een zending van guardia civil naar het Saargebled om het behoorlijk verloop van de volksstemming aldaar te verzekeren, onmogelijk is. Naar verluidt zou een Duitsch voorstel in die richting zijn gedaan. De Spaansche regeering verklaart dat zij zulk een voor stel, zelfs wanneer de Duitsche regeering, het officieel zou doen, zou moeten af wijzen. UIT OOSTENRIJK. WEENEN, 28 Febr. (V.D.) Volgens een heden gepubliceerde verordening der Oos tenrijksche bondsregeering kan de Bonds- kanselarij uit overweging tot handhaving van de openbare rust, orde en veiligheid personen, die in publiekrechterlijk dienst verband staan uit hun functies ontslaan. De salarissen der ontslagenen kunnen in dit geval tot 2/3 verlaagd wordt. Hetzelf de geldt voor personen in privaatrechte lijk dienstverband van publieke lichamen, zooals b.v. de Bondsspoorwegen. DE ONRUST IN SPANJE. HUELVA, 28 Febr. (Reuter). In de Rio Tinto mijnen weigeren 200 werklieden de mijnen te verlaten uit protest tegen het handhaven van een opzichter, die ontsla gen moest worden. Men vreest, dat aan deze staking een revolutionaire beweging ten grondslag ligt. RUSSISCH—JAPANSCH INCIDENT. TOKIO, 28 Febr. (Reuter). Volgens een officieel militair rapport hebben 23 dezer Sovjet-Russische troepen mitrailleurvuur geopend op een Japansch vliegtuig, dat nabij de samenvloeiing van de Amoer en Ussuri boven Mandsjoekwo-gebied de werk zaamheden van de bandieten verkende. De piloot werd licht gewond, doch het toestel werd niet beschadigd. CHINKESCH-JAPANSCHE TOENADERING. TOKIO, 28 Febr. (Reuter). Officieel wordt medegedeeld dat zes doorgangen door den Grooten Chineeschen Muur, waaronder die van Kupeicow, waar bij den opmarsch van de Japanners in Jehol zulke bloedige gevechten zijn geleverd, aan China zijn teruggegeven. De Japansche bezetting langs den Groo ten Muur is hiermede opgegeven. BOTSING TE STRAATSBURG. STRAATSBURG, 28 Febr. (Reuter). Rechtstaande elementen hebben een door Communisten en socialisten be'egde vrij denkers-vergadering overvallen, waarbij hevige vechtpartijen ontstonden. Verscheidene personen werden gewond. De politie greep ten slotte in en liet de zaal ontruimen. SNEEUWSTORMEN IN ENGELAND. LONDEN. 28 Febr. (Reuter). Aan de Noord-Oostelijke kust van Engeland heb ben gisteren hevige sneeuwstormen gewoed De storm had een sne'heid van ruim 100 K.M. per uur. In Hull is eveneens zeer veel sneeuw ge vallen. Zeshonderd telefoondraden zijn door de sneeuwvracht vernield. In de haven van Scarborough werden eenige schepen van hun ankers losgeslagen. Te Bridlington heeft een zeer hevige hagelstorm gewoed. DE FRANSCHE LOTERIJ. PARIJS, 18 Febr. (Reuter) Gister avond heeft de zevende trekking plaats gehad van de Nationale Loterij. De groote prijs van 5 millioen francs viel ten deel aan een koopvrouw te Qulssec, een moeder van drie kinderen. Totdusver zijn alle groote prijzen aan kleine luiden ten deel gevallen. o LAWINE DOODT EEN GROOT AANTAL DIEREN. AOSTA, 28 Febr. (V.-D.) Uit Aosta wordt gemeld, dat in de omgeving van het naburige plaatsje Cogne, een groot aantal gemzen en steenbokken door een lawine om het leven zijn gekomen. Ver schillende bergbewoners waren getuige van het tragische schouwspel, doch zij konden, uit vrees voor een volgende la wine, geen enkele reddingspoging wagen. BANKROOVERS SLAAN HUN SLAG. NEW YORK. 28 Febr. (V.-D.) Uit Kansas-City in den staat Missouri wordt gemeld, dat bij een overval van een bank filiaal een bode werd gedood, terwijl de bandieten met een bedrag van 190.524 dol lar in baar geld en effecten wisten te ont komen. o ONTPLOFFING IN VUURWERKFABRIEK PARIJS, 28 Febr. (Reuter). In een vuur werk-fabriek te Decines in het departe ment van de Ysere, heeft bij boorwerk een ontploffing plaats gehad. Een ingenieur en 7 arbeiders werden ernstig gewond. DE POLITIE-CHEF TE LISSE. Het Ambtenarengerecht behandelde heden de zaak van den gewezen waarne mend chef der politie te Lisse. J. B. Kaas, tegen den burgemeester van Lisse. De heer Kaas is door den burgemeester wegens onbehoorlijk optreden en onge schiktheid gedegradeerd. Hij vorderde ver nietiging van de beslissing van den burge meester. schadevergoeding tot betering van eer en goeden naam en aanvulling van het thans lagere salaris. De heer Kaas is op 16 November j.l. ontslagen uit zijn toen malige functie. Als gemachtigde van K. trad op mr. Nathans te 's-Gravenhage, en als gemach tigde van den burgemeester van Lisse, dr. S. van Wijnbergen, die mede aanwezig was mr. Nord Thomson. De burgemeester verklaarde, dat K. een berisping had ontvangen wegens niet-aan- wezig zijn op zijn post, drankgebruik onder diensttijd en een onbehoorlijke uitlating tegen een superieur. Wegens ongehoorzaamheid werd hem op een anderen keer een vrije dag ingehou den. De reden tot het ontslag was een ver keerde behandeling van den gedetineerde Werkhoven, dien hij in staat stelde te tele- foneeren. De burgemeester verklaarde, dat hij om laatstgenoemde reden den heer K. niet kon handhaven in een vertrouwensfunctie. De voorzitter, mr. Van HaeringenWaar aan ontleent de burgemeester de bevoegd heid om te straffen? Mr. Nord Thomson: Ais hoofd der po litie, niet krachtens het ambtenarenregle ment. Mr. Nathans merkte op. dat Kaas al zeer lang in politiedienst is. Juist in den laat- sten tijd kwamen eenige straffen naar voren. Sinds wanneer ls de heer v. Wijn bergen burgemeester? Dr. v. Wijnbergen: Sinds 15 Mei 1931. Toen ik in functie kwam, is mij uit den raad reeds medegedeeld, dat er een rotte plek was in Lisse, n.l. de politie. Kaas in begrepen. Spr. heeft één en ander een jaar aangezien en toen den politiedienst gereor ganiseerd. Het bleek, dat Kaas ongeschikt was. Hii had zijn tijd gehad. Getuige J Warmenhoven, chef-veld wachter te Lisse met den titel van inspec teur, verklaarde dat hij sinds 15 April 1932 chef-veldwachter te Lisse is. Hij was daar vóór wachtmeester der marechaussee. Toen getuige K. leerde kennen, achtte hij hem ongeschikt. Hij was niet actief. Herhaalde lijk waren er dienaangaande klachten Hij zat een keer in de kroeg onder diensttijd. De heer Kaas: Dat is niet waar. U moet waarheid vertellen. Getuige Warmenhoven: De gedetineerde Werkhoven kreeg een normale bediening. Voorrechten genoot hij niet. Kaas heeft goedgevonden dat Werkhoven zich tele fonisch in verbinding stelde met zekeren heer Speelman, die dit hoogst zonderling vond. De gedetineerde werd verdacht van verduisteringen. Mr. Nathans: Werden arrestant lakens verstrekt, terwijl daarvóór dit nimmer ge schiedde aan arrestanten, werden hem si garen verstrekt en couranten? Getuige Warmenhoven beantwoordt al deze vragen bevestigend. Mi- Nathans merkt op, dat deze verd. met meer onderscheiding werd behandeld dan andere verdachten en dat dus een ondergeschikte kon afleiden, dat de ver dachte niet zoo streng behandeld behoefde te worden. Getuige verklaarde, dat van een bij zondere behandeling geen sprake is. Als getuige werd vervolgens gehoord C. Werkhoven, automobielhandelaar te den Haag. Hij gaf toe, dat hem door K. werd toegestaan, te telefoneeren. Hij zag daar in niets bijzonders. Overigens was getuige daar vrij. Hij had het goed en werd be leefd behandeld. Mr. Nord Thomson merkte op, dat deze getuige directeur is geweest van een N.V. in Lisse. K. heeft van deze N.V. voortdurend geld ontvangen. Getuige verklaart, dat dit mogelijk is. Het was bedoeld voor de politie in 't alge meen. President: Wist u dit burgemeester? Burgemeester v. Wijnbergen: Ik zou het gaarne geweten hebben, het aannemen van giften is tegen alle voorschriften in! Inspecteur WarmenhovenAndere politie ambtenaren hebben van dit geld niet mee genoten. J. W. Minck, veldwachter te Lisse, is de volgende getuige. Getuige verklaarde, dat hij nimmer eenig geld heeft ontvangen van de N.V. De behandeling van den ver dachte was gewoon. Alleen viel hem op, dat een bijzonder nachtleger werd ver schaft. Getuige verklaart, dat wel de ver- eeniging „Bloembollencultuur" geld aan de politie gaf. De vorige burgemeester vond dat goed. Mr. Nathans merkte op( dat de wijze, waarop Kaas hier voor het ambtenaren gerecht door de wederpartij is geatta queerd, in strijd is met iedere behoorlijke procesorde. Voor pleiter zijn volkomen nieuwe feiten aangevoerd, die de inspec teur alleen uit ambtsonderzoek weet. PI. kon dus geen behoorlijke verdediging voe ren, b.v. in de kwestie van het geld. PI. kon zich niet voorstellen, dat Kaas, die 36 jaren dienst had, zich maar liet om- koopen, doceurtjes in ontvangst nam en zijn collega's van het geld niets gaf. De heele N.V. wist van dit geld af en de menschen zouden het dus van het dak hebben geschreeuwd, als het gebeurd was zooals hier is beweerd. PI. betoogde voorts, dat dit feit in ieder geval niet gegolden heeft bij het ontslag en dat de verdachte v. W., die in Lisse een persoon van standing was geweest, een bijzondere behandeling genoot, uiterst welwillend en clement. Kaas kon dus meenen, dat deze verdachte niet al te streng behandeld moest worden. Nergens staat ook, dat een verdachte, die in ver zekerde bewaring zich bevindt, moet af gesloten blijven, van de buitenwereld. Een voorschrift om niet te laten telefoneeren, bestaat niet. Daarmee vervalt ook het recht van den burgemeester om te degra- deeren. Is Kaas ongeschikt, dan kan Kaas eer vol uit den dienst ontslagen worden. Mo reel en juridisch achtte pleiter de degra datie verkeerd. Mi'. Nord Thomson zeide, dat de gege vens omtrent de aangenomen steekpen ningen bij het onderzoek naar voren zijn gekomen. Van omkooperij is geen sprake, maar wel heeft hij geld aangenomen. Een zoo voortreffelijke politieman is Kaas dus niet. Deze gegevens werpen den klager. Pleiters tegenpleiter heeft g«nJ argumenten naar voren gebracht de een gevoelspleidool. een betoog. Alleen de functie van waas chef-veldwachter is aan K. ontrm burgemeester is volkomen 5,^ hiërarchische indeeling van het v te regelen. De Commissaris de: -j heeft K ontslagen als veldwachtf-J ongeschiktheid. Als hij nu niet teJ voor de laagste politle-functie, zojï wel geschikt zijn om een hoogerej te vervullen? Er is nu getracht aan te het toestaan van het telefoonges logisch gevolg was van een biJzotS handeling. Dit heele betoog steuntl lijk op de beddelakens, die andere! tanten niet kregen. Het is niet aan I men, dat K., die 38 jaren dienst! zoo maar een arrestant laat telefo# K. heeft ook wel begrepen, dat 1 in orde was, want hij heeft er nL gerapporteerd. Deze man is, naarj meent, volkomen terecht gestraft hij concludeerde tot ongegrondverl^ De heer Kaas verklaarde nog, zich nimmer geld toegeëigend hee. voor zlfn collega's bestemd was De uitspraak werd bepaald op 211| HAAGSCHE POLITIERECHT Tegen den niet verschenen L. J.l slager te Wassenaar, eischte de of van justitie mr. Cohen Tervaart maand gev. straf, wegens diefst eenige geldsbedragen ten nadeele ,1] tweetal vrienden, die onder den 1 van sterken drank waren. De pollta ter veroordeelde verd. overeenkomst eisch. Terecht stond R. W. S., chauftd Wassenaar, wegens mishandeling va zekeren D. aldaar op 12 Januari 1 tweetal getuigen werd gehoord. Dol cier van justitie mr. Cohen Teil eischte 6 maanden gevangenisstra!.] De politierechter veroordeelde ven f. 10, subs. 2 dagen hechtenis. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Haagsch Gerechtshof deed t morgen uitspraak in de zaak tegeal B. en A. H, beiden uit Zoeterwou# op 14 dezer in hooger beroep tereelf ben gestaan van een vonnis van litierechter, waarbij zij respect waren veroordeeld tot 2 en 1 mai vangenisstraf wegens oplichting vi dienst van Maatschappelijk Hulp! der gemeente Zoeterwoude. Mr. baron Speyart van Woerdei vrijspraak gevraagd op grond dat ten laste was gelegd het aannenü een valsche hoedanigheid, nl. vai looze terwijl men gewerkt had da laste legging hier niet kon opga» dat, als men slechts eenige urenve een week, men zijn hoedanighell werklooze niet verliest. Ht Hof sprak beide verdachten n Hedenmorgen deed het Hof uiti in de zaak tegen den groentenhaa Th. J. M. M. uit Den Haag, die op 11 in hooger beroep terecht heeft gt van een vonnis van (ien Haagschen bank, waarbij hij was veroordeeld t geldboete van f. 75, subs. 25 dagen «j een aanrijding op 26 December SI Kerstdag) op den Rijksstraatweg te senaar, waardoor 3e motorrijder F. M. Jr. uit Leiden zwaar lichamelijk had bekomen, de advocaat-generaal baron Speyart van Woerden had tiging gevraagd van het vonnis. Het bevestigde het vonnis. De navolgende schepen zijn o' radiotelegrafisch te bereiken via net 1 station Scheveningen Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Crijnssen, 1* Flandria, Jan Pietersz. Coen, Jon. de Joh. van Oldenbarnevelt. Kota a Kota Nopan, Kota Pinang. Mam. vu Aldegonde, Orania, Poelau Roebian, w fontein, Rietfontein, Statendam, zuela, Volendam. Behalve bovengen» schepen zijn de meeste Nedcrlano vrachtschepen eveneens via Scheve™ Radio te bereiken. Bij verzending V3D radiotelegram via Scheveningen bedragen de totale kosten 44 een» woord.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2