(HOEST// LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 26 Februari HARDNEKKIGE UIT DE RIJNSTREEK. e as" SCHEEPSTIJDINGEN Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag 1 Maart des morgens te 9 uur 15 in openbare vergadering bijeen ter bespre king der volgende punten: 1. Beëedlging van den heer L. Onder water als lid van den Gemeenteraad. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrootlng 1934. 4. Alsvoren tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920, voor de bij zondere schoolbesturen over 1934. 5. Alsvoren tot vaststelling van het ko hier der hondenbelasting over 1934. 6. Verzoek van het plaatselijk Crisis- comité, met voorstel van B. en W„ om gel den beschikbaar te stellen voor extra- steun aan werkloozen 4 steun B 7. Verzoek van het Bestuur van het Wlt- Gele Kruis Dorp, alhier, met voorstel van B. en W., om subsidie te verleenen voor de t. b. s.-bestrijdlng in 1934. 8. Benoeming van de leden der commis sie tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding dier commissie op 1 April 1934. De aanbeveling luidt als volgt: Vacature Schouten (onderwijzer bij het bijz. lager onderwijs)1. J. Schouten; 2. J. van Aalzum. Vacature Jac. de Jong (ouders enz van schoolgaande kinderen): 1. P. C. Paarde- kooper; 2. W. de Jong. Vacature J. P. de Bruijn (overige meerder), ingezetenen der gemeente): 1. J. P. de Bruijn; 2. L. v. d. Valk. Vacature J. van de Ruit (onderwijzer bij het openb. lager onderwijs)1. J. van de Ruit; 2. H. R. C H. Kruis. Opgemerkt zij, dat de heer Jac. de Jong niet herkiesbaar is, omdat hij geen school gaande kinderen meer heeft. 9. Benoeming leden stembureaux. De aanbeveling luidt: Vacature Th. Bergers (plaatsverv. lid hoofdstembureau en van het bureau in distr. HI) L. Onderwater. Vacature Th. Tijssen (plaatsverv. lid stembureau district II) A. Berg. 10. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener overeenkomst inzake hulp bij brand met de gemeente Leiderdorp. 11. Beroep van de N.V. Exploitatie maatschappij „Eigen woning" te Oegst- geest, inzake weigering bouwvergunning, met prae-advies en voorstel van B. en W. 12. Verzoek van P. Sep om verkoop bouwgrond met prae-advies en voorstel van B. en W. lid RECLAME- 6675 /Onmiddellijk behan- delen met Siroop Fa- mei - het door artsen aanbevolen genees- lil middel, dat het slijn losmaakt en Uw luchtwegen zuivert. iHaacffidocklieivan. Uut dobit! f ORIGINEELE FLACON THANS nOK ItJ KLEINE.FLACONS Q «5 ONDERLINGE HULPVERLEENING 3IJ BRAND. Zuid-Holland in elf districten tc ve-decleu. De Provinciale Zuld-Hollandsche Brana- wterbond en de afdceling Zuid-Rolland van Nederland.che Gemeenten stellen reeds sinds lang pogingen In het werk om te komen tot eer. ïegel'ng voor onderlinge hu.pverleening bij orand in de onder scheiden gemeenten in Zuid-Holland. Ook Ged. Staten van deze provincie staan zeer sympathiek tegenover dit stre ven, omdat reeds eenlge malen gebleken ls, dat bij groote branden onderlinge hulp van groote beteekenis moet worden ge acht. Het. plan is thans ln zooverre uitge werkt, dat dezer dagen in het huis der gemeente te Alphen aan den Rijn, op Ini tiatief van de hierboven genoemde orga nisaties een vergadering kon worden ge houden met burgemeesters uit omliggende gemeenten, met het doel te komen tot een definitieve regeling. Uit de besprekingen bleek, dat alle aan wezigen doordrongen waren van de nood zakelijkheid van onderlinge hulpverlee ning. Het ligt in de bedoeling om ln deze provincie elf districten te vormen. Als eerste van deze districten werd opgericht dat voor N.W. Zuid-Holland met Alphen aan den Rijn als centrumgemeente. Bij dit district zullen dan voorts zijn aangeslo ten de gemeenten Ter Aar, Zevenhoven, Nieuwveen, Nieuwkoop, Woubrugge, Rljn- zaterwoude en Letmuiden. Hef district Alphen aan den Rijn zal dan weer grenzen aan de districten Gouda en Leiden, welke nog moeten worden op gericht. De plannen zullen thans nader worden uitgewerkt, zoodat spoedig een definitieve regeling voor onderlinge hulpverleening bij brand in de geheele provincie Zuld- Holland kan worden tegemoet gezien. N.R Crt. AARLANDERVEEN. De pluimveever. „Eendracht" hield in „Het Oude Rechthuis" een algemeene le denvergadering. Uit de verslagen bleek, dat de vereeniging die dit jaar haar eer ste lustrum herdacht, zich over een blij vende en toenemende belangstelling mag verheugen. Het aantal leden neemt nog steeds toe. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Ook het afgeloopen jaar kon met een batig saldo worden gesloten. ALPHEN. Cursus Chr. Jeugdcentrale. De Geref. Jeugdcentrale hield In „Con cordia" haar eerste cursus-vergadering. Als spreker trad op ds. J. H. A. Bosch, die behandelde „De afscheiding". Spr. gaf de feiten aan, die het gevolg waren voor de afscheiding, de afscheiding zelf en de ge volgen na de scheiding. Nog volgde een geanimeerde gedach- tenwlsseling. Kostelooze inenting. Woensdag as. zal ln onze gemeente de gelegenheid zijn opengesteld voor koste looze inenting en herinenting en wel: le. voor de Ingezetenen van Aarlanderveen, ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts voorm. 9 uur: idem van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam in het Raadhuis des nam. 2 uur; idem van de L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aar- brug met inbegrip van de Rldderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. van Wermeskerkcn, arts, des nam. 2 uur; idem van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Jullanastraat, des nam. 2 uur; idem van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Hazerswoude in het Huis der gemeente in de Juliana- straat des voorm. 9 uur. Ten behoeve van de kerk en diaco nie ontving ds. Bosch, geref. predikant, alhier, de afgeloopen week een gift van 25 gulden. BODEGRAVEN. Een gratis ritje? Terwijl onze plaatsgenoot, de graanhan delaar B. zich ten huize van den land bouwer V. aan den Goudslulscheweg be vond, kwam hij bij zijn terugkeer tot de minder prettige ontdekking, dat men tij dens zijn bezoek zijn Fordauto had ont vreemd. Door de politie werd terstond een uitgebreid onderzoek ingesteld. Later op den avond werd de auto onbeheerd terug gevonden op de z.g. Schoordijk, alhier. Omtrent de daders is tot nu toe niets be kend, doch waarschijnlijk zijn het eenige Jongelui, die de verleiding niet hebben kunnen weerstaan om een gratis toertje te maken! De reis bleek evenwel niet ver te zijn geweest! BOSKOOP. ADRES AAN DEN MINISTER INZAKE DE TEELTBEPERKING. Tegen regeeringsbemoeiingen. De vereen, voor „Boskoopsche Culturen", Pomologische vereeniging, heeft aan den Minister van Econ. Zaken een adres ver zonden, waarin adressanten, in verband met het instellen van een commissie tot teeltbeperking, om. het volgende kenbaar maken „De steun, die de Regeering aan de Boom- kweekerij kan geven is, door het sluiten van handelsverdragen, en in de verruiming van export onze producten te bevorderen. Adressanten schrijven verder: waar dit echter niet zoo maar kan geschieden, is het noodzakelijk, dat het surplus door de Regeering wordt afgekocht en beschikbaar wordt gesteld aan publiekrechterlijke li chamen ter bevordering van het land- schapschoon, echter tegen zulke prijzen dat dit nimmer een aansporing mag zijn tot uitbreiding. Deze aankoop van het sur plus, zoo vervolgen adressanten, zou een vermindering van het boomkweekerscre- diet en van aanvragen voor nieuwe cre- dieten met zich meebrengen, terwijl door teeltbeperking en inkrimping van het- be drijf een aflossing van dit crediet zeer zou worden bemoeilijkt. De vereen, voor „Bos koopsche Culturen" verzoekt mitsdien, dat voorloopig niet verder gegaan zal worden, dan een registratie der kweekerijen, zoo daaraan behoefte bestaat, doch dat niet een commissie wordt benoemd, welke de bevoegdheid heeft om ten aanzien van het centrum van Boskoop teeltregeling of in krimping voor te schrijven. Op het gebied van saneering en inkrim ping verwacht de vereeniging voor Bos koopsche culturen in geen enkel opzicht verbetering van den toestand en verzoekt daarom het centrum Boskoop te laten buiten „regeeringsbemoeiingen", opdat ieder naar eigen inzicht en initiatief zijn cultures kan inrichten. Hij loopt daarmede een risico van prijsstijging of prijsdaling welk risico schier wekelijks veranderd en dat een Regeeringscommissie wel zal kun nen vermeerderen, maar bezwaarlijk zal kunnen verminderen. Het adres is onderteekend door de heeren D. Veerman Jr., voorz., en W. de Ruyter, secretaris. Jaarvergadering Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. De vereeniging voor Chr. Nat. School onderwijs heeft haar jaarvergadering ge houden. De voorzitter, de heer E. Gulde- mond, opende met een hartelijk welkom. Een keurig verzorgd jaarverslag van den w.n. secretaris, waarin o.m. gememoreerd werd het overlijden van den heer D. Mes man Wz. die op verdienstelijke wijze meer dan 30 jaren de vereeniging als se cretaris heeft gediend, kon ieders goed keuring wegdragen. Als bestuurslid wer den herkozen de heeren H. Haring en A. Keyzer. In de vacature van den heer D. Mesman werd gekozen de heer G. Bo- gaards. Hiema volgde sluiting. Vergadering der Boskoopsche Middenstandsvereeniging. De Boskoopsche Middenstandsvereeni ging heeft in hotel „Neuf" hare algemeene jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer W. M. de Vos, opende met een har telijke toespraak, waarin spr. zijn teleur stelling uitsprak over de geringe opkomst der leden. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging niettegenstaande de crisis er nog goed voorstaat. In het afgeloopen jaar is wederom veel en nuttig werk ver richt. Het verslag van den penningmeester gaf ook reden tot tevredenheid, en gaf een behoorlijk batig saldo aan. De aftredende bestuursleden, de heeren: A. v. d. Hoeven en T. Goudhade werden met alg. st. her kozen. Na een onbelangrijke rondvraag, volgde sluiting. Examens Tuin bouw cursus. Op de gehouden eindles van den tuin- bouwwintercursus alhier, werd het diploma uitgereikt aanM. Kooy, A. v. Gemeren, G. de Jong, H. Wijsman, L. Trimp, H. Stolker, J. v. Tol, J. Hendriksen. J. Verburg, D. Bij land. J. Streng, J. Mathot, A. Nederlof, A. Goudkade, H. van Tol, J. Uittenbogaard, allen te Boskoop; Joh. Wezelenburg, G. de Wilde, C. Qualm, C. v Ofwegen, A. Tase allen te Hazerswoude: G. v. Dijk, Arnhem; B. Stumpel, Leiden en K. Edelman, Zwam merdam Een aanteekening op hun di ploma ontvingen: K. Hellaart, H. 't Hart, H- Peters, J. Houtman, J. v Bergen, J. van Barlingen, A. Veerman, allen te Boskoop; C. J. v. d. Bosch, Waddinxveen en Th. Louwers, Hazerswoude. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Th. Soet, 35 jaar en S. van Gemeren, 30 jaar. Geboren: Catharina. Helena, dochter van G. A. v. d. Vliet en A. A. Blom. Overleden: Corneiis Binnekade, 92 jaar Maria Stolwijk, wed. van W. Pannebak ker, 79 jaar. HAZERSWOUDE. Vergadering der Geref. Jongelingsvereen. De Ring „Koudekerk en Omstreken" van Jongeiingsvereenigingen op G. G. verga derde in het lokaal achter de Geref. Kerk, bijgewoond door vele leden. De voorzitter van den Ring, de heer G. Drexhage opende. Door den heer Reijneveld van Koudekerk werd een inleiding gegeven op het onderwerp „Het bewarend element" in de J. V., waarbij spr. stilstond bij: le. De eenheid in arbeid der Jongeiingsvereeni gingen; 2e. De beginselvastheid noodzaak, en ten 3e. Bewarend karakter in alle ar beid. inleidingen en besprekingen hoofd zaak. Er volgde een uitvoerige bespreking op deze inleiding. Verder werd door den secretaris, den heer H. J. Pels het jaarver slag en het Centraal rapport uitgebracht. De heer Reyeveld ging voor in dankgebed. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M. van Rijssel, geb. van der Velde, D. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan alhier als werkloos ingeschreven 231 personen, waarvan 73 steuntrekkend. LEIDERDORP. Feestavond in „Irene". De meisjesver. „Van Knop tot Bloem" en de Knapenver. „Samuel" beiden uit gaande van de oudervereeniging op Geref. Grondslag hielden in „Irene" het jaar feest. De leider, de heer D. de Haas, opende op de gebruikelijke wijze. Van ver schillende zustervereenigingen waren af gevaardigden aanwezig. Het programma voor dezen avond bevatte o.m. inleidingen over gew. geschiedenis en kerkgeschiede nis, benevens eenige luimige nummers. Van deze laatste vielen in het bijzonder in den smaak „Poppendans" en „Baan veger". De zeer gezellige avond werd met dankzegging gesloten door den heer v. d. Zwet. Burgerlijke Stand. Geboren: Williminas D. van G. J. Stree- der en J. M. Hofman Josephina Maria, D. van C. F. Wisse en L. Saintfiet Hen- drikus Laurentius, Z. van P. H. Kerkvliet en C. van Gerven. Gehuwd: J. C. Bruné en J. v. d. Pol. De heer A. J. Streng heeft zijn benoe ming tot lid van de commissie van toe zicht op het L. O. aangenomen. NIEUWKOOP. Steun voor riet. Uit Nieuwkoop, Noorden en Zevenhoven hebben zich 31 rietland-eigenaren aange meld, die in aanmerking wenschen te ko men voor regeeringssteun voor het doen snijden van het nog vaststaande riet. ROELOFARENDSVEEN. DE OPENING DER BLOEMEN- EN HUISVLIJTTENTOONSTELLIN G. Door Burgemeester Mr. Peek. Zaterdagmiddag had in tegenwoordig heid van tal van genoodigden de officieele opening plaats van de bloemen- en huis- vlij ttentoonsteiling Tunahycro en Teza- vas. De directeur van het jeugdwerk, kap. A. Buijs, opende met den Kolpingsgroet. Zeer veel arbeid is aan deze tentoonstel lingen voorafgegaan, doch hetgeen spr. tevoren reeds heeft mogen zien, heelt verre zijn verwachtingen overtroffen. Een groote verscheidenheid van bloe men is tentoongesteld. Ook over de huisvlijt was spr. zeer te vreden. Namens de juryleden sprak de heer Dikx uit Haarlem er zijn groote voldoe ning over uit, dat de jeugd van Roelof- arendsveen wederom zooveel heeft gepres teerd, Rseds enkele malen mocht hij deel uitmaken van de jury, zoodat zijn vre- wachtingen hoog waren gesteld. Toch overtroffen zij ditmaal nog zijn verwach tingen. Er is wederom keurig werk gele verd en wanneer men niet beter wist, zou men eraan twijfelen of dit alles uitslui tend werk is van patronaats- en gezellen- leden. daar men vooral op het gebied van nieuwigheden vaak vakwerk ziet. Spr. wenschte de tentoonstellingscommissie en de inzenders van harte geluk met de be reikte resultaten. Voor de bloemen was de uitslag als volgt: Afd. Gezellen. Verplichte groep. Eerste prijs zilv. wisselbeker aangeboden door A. Goodchild te Londen, Gebrs. Straathof; 2e pr. wisselmedaille, aange boden door de Lissesche kistenfabriek, Gebrs. de Koning: 3e pr. Gebrs. de Ko ning; 4e pr. J. Warmerdam, 5e pr. L. J. Koek. Vrije inzending narcissen: le pr. Gebrs. de Koning, 2e pr. Gebrs. Straathof, 3e pr. J. Klein Hzn., Gebrs. van Klink en W. Schouten. Groep Tulpen le pr. J. War merdam en L. J. Koek, 2e pr. S. en H. Loos, 3e pr. Gebrs. de Koning en S. van Ruiten, 4e pr. J. Klein, 5e pr. C. de Jong en 6e pr. Th. Huigsloot. Groep Hyacinthen 3e pr. A. Elstgeest. Patronaat-afdeeling. Verplichte groep le pr. G. de Koning, 2e pr. N. Straathof, 3e pr. J. van Klink, 4e pr. H. Straathof en 5e pr. J. Hoogenboom. Vrije Inzending tul pen eerste prijs H. Loos Jaczn. 2e pr. H. v. Ruiten, 3e pr. Gebrs. Volwater, 4e pr. J. Elstgeest. Vrije Inzending crocussen le pr. N, Straathof, Namens de jury voor de huisvlijt deelde de heer C. M. Vesseur de bekroningen mede. De uitslag was: Gezellen teeken- werk 2e pr. P. Heemskerk en C. v. d. Klugt; 3e pr. J. Heemskerk, 4e pr. J. van Beek. Patronaat Teekenwerk, le pr. C. de Bruijn, 2e pr. C. Heemskerk, 3e pr. A. Bak ker, 4e pr. N. Heemskerk. Zaag- en snij werk Gezellen: le pr. J. Verhaar en J. Klein, 2e pr. J. Elstgeest en N. Rodewij k, 3e pr. W. Loos. Patronaat: 2e pr. Th. Hoo genboom en P. v. d. Hoorn, 3e pr. W. van Veen. Vakgroep: le pr. J. Heemskerk en 2e pr. P. Heemskerk. De directeur bracht dank aan de jury leden voor hun beoordeeling en gaf hierna het woord aan den burgemeester van Al kemade, mr. J. W. Peek. Deze zeide aan het verzoek om deze tentoonstelling te openen, gaarne te wil len voldoen. Uit deze grootsch opgezette tentoonstelling spreekt de groote aanleg, ijver en toewijding die voor het vak be staat, en wijst er tevens op hoe de jeugd hier haar vrijen tijd nuttig besteedt. Zij zal er toe bijdragen de welvaart in onze plaats te helpen bevorderen. De indruk die spr. van deze tentoonstelling krijgt, is, dat men hier met taaie volharding te gen de tijdsomstandighedeen vecht, waar door een mooi bewijs wordt geleverd, wat kunde en willen vermogen. Voorts acht spr. het tijdstip buitengewoon gunstig ge kozen, getuige het optimisme van den min. van Ec. Zaken voor het naderend seizoen. Spr. hoopte, dat dit zal blijken gegrond te zijn, en dat het succes van deze tentoonstelling zoodanig zal zijn, dat allen weer met vernieuwden lust en ijver zullen gaan werken voor de volgende ex positie. Hulde bracht de burgemeester aan de initiatiefnemers en dacht hierbij o.m. aan de besturen der belde vereenigingen, en niet minder aan de stille werkers. Met den wensch, dat deze tentoonstelling zeer veel bezoekers zal mogen trekken, ver klaarde de burgemeester haar voor ge opend. Hierna werd een rondgang door de zalen gemaakt. Het eerst werd de afdeeling bloemen in oogenschouw genomen. Het is een lust voor het oog wat men hier te ge nieten krijgt: tulpen in alle soorten en kleuren, narcissen in alle grootten, serin gen, crocussen, en hyacinthen. Ook het decoratieve gedeelte in het midden van de zaal trekt zeer veel belangstelling. Vanuit deze zaal komt men in de afd. huisvlijt. In het midden op de tafel ziet men een miniatuurdak tot in de kleinste details verzorgd. Het aantal uren hieraan besteed is niet te schatten. Veel hanglam pen, de een nog mooier dan de ander keu rig uitgezaagd, trekken onze aandacht. Een bespeelbare viool, vervaardigd door den gezel P. Heemskerk is ook het bezich tigen waard. Verder zien we een natuur getrouw verkleinde Veensche bagger praam, zelfs baggerbeugel en schop ont breken niet. Bijzondere vermelding ver dient een in lijst gevatte houtgravure van den gezel J. Verhaar, die kans heeft ge zien uit hout van nog geen halve mili- meter dikte een madonna te zagen en deze met de noodige versieringen op een houten achterwand te plakken. De, jury beloonde zijn werk met een eersten prijs en een eervolle vermelding. Op het gebied van snijwerk zijn de gezellen en patro naatsleden geen onbekenden. Mooie werk stukken ziet men hier vervaardigd. Ook tal van teekeningen, hoewel niet oorspron kelijk, zijn ditmaal weer binnengekomen. Pastoor Onel bracht nog dank aan kap. Buijs voor zijn moeite en zorgen. Hierna reikte de burgemeester na een geestig speechje den wisselbeker aan den oudste der Gebrs. Straathof, over. Het woord werd nog gevoerd door praeses van Galen uit Amsterdam, die met den districts- praeses, den heer Th. v. d. Lugt, tevens oud-kapelaan van de Veen naar hier was gekomen, om getuige te zijn van dit plechtig gebeuren. Na een woord van den pastoor van O.- Wetering, werd op de viool, vervaardigd door P. Heemskerk een muzieknummer gespeeld, waaruit Inderdaad bleek, dat het instrument zeer goed bespeelbaar is. Na een dankwoord van kap. Buijs die een warme belangstelling inriep voor de ten toonstelling. werd deze voor het publiek opengesteld. De belangstelling was den eersten avond zeer groot. o WADDINXVEEN. Te water gereden. De kruidenier D., die met een driewielige bakfiets zijn klanten bediende, reed van de werf van een boerderij te water, daar hij zijn stuur niet meer meester was. Toe geschoten hulp hielp hem uit zijn nete lige positie. De kruidenierswaren waren door de waterschade onverkoopbaar ge worden. De jeugdige scholier B. speelde met haar vriendinnetjes in de gang van de school. Zij vlei en had het ongeluk haar been te breken. Bij het gehouden examen der Ned. Vereeniging E. H. B. O. afd. Waddinxveen en afgenomen door dr. Montagne te Gouda zijn geslaagd de dames: M. Asscheman, J. M. Bitter, C. Bos, J. Borg, J. F. Enkelaar, M. P. Herfst, J. Krabbendam, A. J. Kemp- kes, L. Lyklema, N. Starreveld, L. Troost en de heeren P. Both en A. P. van Eek. Aan hen zal een diploma met insigne van wege den Bond worden uitgereikt. De heeren J. de Jager en L. van dei- Valk zijn gekozen tot bestuursleden van den Waddinxveenschen Chr. Bestuurders- bond. ZWAMMERDAM. Auto-botsing. In het nauwe dorpsgedeelte, tusschen de hulzen van den timmerman v. G. en de dames W. wilden twee groote vrachtauto's elkaar passeeren. Dat zulks op dit nauwe punt niet mogelijk is, werd te laat inge zien. De uit de richting Bodegraven ko mende vrachtauto met tractor, afkomstig uit Veenendaal, reed met kracht tegen de woning van den heer v. G. op, waardoor de voorgevel van dit pand, alsmede de daaraan verbonden lichtleiding voor de electrische straatlantaarn, ernstig werden beschadigd. De motor was door de botsing geheel onklaar geraakt, zoodat de auto niet verder kon en den geheelen voormid dag op dit drukke, nauwe gedeelte van den Rijsweg, een ware „sta in den weg" vormde. Politietoezicht was dan ook lan gen ty.a noodig, RECLAME Ouderavond der Herv. Schot In de lokalen der School met den de Herv. school, werd weder de jj sche Ouderavond gehouden, jj goede belangstelling bestond. Ds. sj den opende, heette allen hartelijk f en uitte zijn genoegen over de f komst. Vervolgens werd een get Matth. 6 gelezen, waarover hij een] woord sprak. Het hoofd der heer W. v. d. Brink, hield een I over „Het kind en de zending", den nadruk leggende op de wem heid van Zendings-onderwijs school; het nut en den zegen hien de zending en meer nog voor de ziel. In de pauze was er gelegen) werk en de vorderingen der leeilii bezichtigen. Bijzondere aandacht l| de nuttige en fraaie handwerk! meisjes, het mooie figuurzaagwal een jongensclub en de vele ten) stelde teekeningen of schetsen, zong de heer Kuiper met zijn mooie! stem enkele liederen, op het oretf leid door jongejuffrouw H. Noo| wat zeer gewaardeerd werd. De heer D. Groenendijk, onden een boeiend Zendingsverhaal voo der leverden van de ouders de he^ Goebel Cz. en H. Zwynenburg i kleine bijdrage, waarvoor zij denéiJ den voorzitter in ontvangst hadf nemen. Nog vond een verloting van figni werk plaats, belangeloos door dt cli schikbaar gesteld. Nadat de heaf zich nogmaals had doen hooren,| deze goed geslaagde en door ds. v. Woerden met sloten. ROTTERDAM—ZTHD-AMERIKi I ALCYONE, 24 Februari van B. Rotterdam. HALCYON LIJN. STAD ZAANDAM, 24 Februari van deen te Viaardingen. VREDENBURG, 23 Februari van 1 dam te B. Aires. MAASBURG, 23 Februari v. Porto f ROZENBURG, Gent naar ImK pass. 24 Februari Vlissingen. MIJ. OCEAAN. EURYBATES, 24 Februari van Bata| Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIE UE OUDERKERK, uitreis, 24 Flebrual Shanghae. HOLLANDwest-AFRIKA LU AMSTELKERK, 24 Februari van Afrika te Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MIL CLIO, 24 Febr. van Bremen te Hal KON. PAKETV. DILI. LE MAIRE. arr. 23. Febr. te Port] (Mauritius). „l NIEUW HOLLAND, 23 Februari van bane naar Singapore. f JAVA—CHINA—JAPAN LID'. TJINEGARA, 22 Februari van SN te Manilla. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS, thuisreis, 23 Fet*< Singapore. JAVA—NEW-YOKK LIJN MADOERA, Java naar New Wh I 22 Februari Perim. silver-java-pacific lijn TOSARI, 23 Februari van CalcuttaJJ Pacific Kust. B. KON. BOLL. LLOÏD. WATERLAND, 24 Februari van te Amsterdam. vülI ZEELANDIA, uitreis, 24 Februan van Rio Grande. DIVERSE STOOMVAARTBEHlC' FRIESLAND, 23 Februari van 1 Hamburg. HOOGLAND. 23 Februari van naar de Tyne. t KEILEHAVEN, 23 Februari V. w naar Rouaan. KERKPLEIN B. Aires naai u» v.o., pass. 23 Febr. Fernando LEEGHWATER, La Plata MAT - was 23 Febr. 200 mijlen V GALGEWATER, La Plata naar pass. 23 Februari Finlsterre BEYERLAND, 23 Febr. van Kopenhagen. a,fj SCHOKLAND, 23 Febr. van O' Goole,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8