LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 26 Februari! Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité SPORT. TELEGRAMMEN. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. BELGIE. Amnestie. Zaterdag heeft het koningspaar een rondrit door de stad Brussel gemaakt en ls in de 8t. Gudule een Te Deum gehouden. Mgr. Van Roey heeft het jonge konings paar toegesproken en verzekerd, dat de R.-K. geestelijkheid trouw achter den troon staat. Mooi weer met zonneschijn verhoogde den luister van den Intocht. Het eerste besluit van koning Leopold III ls In het staatsblad verschenen. Het bevat de bepalingen voor de amnestie, die aan veroordeelden wordt verleend. Am nestie wordt toegekend aan alle veroor deelden, die niet wegens crlmlneele mis daden zijn gevonnisd of zoover geen ge vangenisstraffen van meer dan 120 dagen of geldboeten van hooger dan 50 francs »Un opgelegd. Aan hen. die voor niet meer dan 8 maanden veroordeeld zijn, wordt 4 maan den van de straf kwijtgescholden. Deze kwijtschelding wordt verdubbeld voor ond- strijders, die veroordeeld mochten zijn. Gisteren was de toeloop te Marche-les Dames buitengewoon. Onwillekeurig dacht men een oogenbllk aan de eerste drukke dagen van Beauraingdezelfde menig te, hetzelfde leger venters, bedelaars en ongelukklgen langs heel den weg. Eén aaneengesloten stoet auto's, waar onder tal van wagens uit Nederland, be woog zich van Namen naai' Marche-les Dames, dus over een afstand van Vit K.M. Het verkeer van voetgangers was al even druk. De duizenden verdrongen zich tegenover de plaats van het ongeval, die met prikkeldraad is afgezet. Steeds meer en meer bloemen en kransen stapelen zich op, aangedragen utt alle deelen des lands Volgens de verklaringen van den bur gemeester van Namen zal op de plaats zelve slechts een eenvoudige gedenksteen worden opgericht, teneinde het landschap zoo min mogelijk te schaden. Te Brussel zijn vijf communisten ge arresteerd 4 mannen en 1 vrouw die een blad drukte, waarin met vette letters stond „Weg met het koningschap, leve de sovjet". FRANKRIJK. Groeiende onrust. Dc handelsbetrekkingen met Engeland. De commissie van onderzoek inzake Stavlsky heeft in haar eerste zitting be sloten onverwijld de lijsten en foto's der chéques van Stavlsky, de resultaten der in de verschillende ministeries ingestelde onderzoeken, de documenten welke be trekking hebben op de Sureté Générale en de Juridische politie, zoomede de stuk ken, welke zich in deze affaire op het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken bevin den, op te eischen, ten einde verdere be sluiten te kunnen nemen. De commissie zal iederen Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag 's middags van 3 tot 7 uur zitting houden In de moordzaak Prince heeft het tot nu toe gehouden onderzoek geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Dit laatste veroorzaakt een vrij hevige deining onder 't publiek, zoodat de uiter ste kracht wordt ingespannen, om licht in deze kwestie te brengen. Het schijnt dat de vroegere premier Chautemps in een onbewaakt oogenbllk zich heeft laten ontvallen, al die drukte niet te begrijpen, daar toch zelfmoord moest worden aangenomen. Dit heeft veel kwaad bloed gezet! En een nieuw schandaal vergroot de onrust. Inspecteurs hebben den Roemeenschen bankier Constantln Costachesco. directeur van een Parljsche bank, aangehouden, in verband met verschillende klachten. Men weet niet. hoe groot het tekort is. V f De Fransche regeering heeft besloten het invoerquotum voor Engelsche steen kolen ln Frankrllk niet te verminderen. Dit besluit is blijkbaar plotseling op het laatste oogenblik genomen, daar verschei dene importeurs reeds een met 10 procent verlaagde invoervergunning hadden ge- kresen. Men gelooft, dat dit besluit van de Fransche regeering een gevolg is van den wensch om iedere verscherping van de Fransch-Engelsche handelsbetrekkingen te vermijden. Oo 21 Februari J.l. had de Fransche re- geerig de Engelsche steenkoolexporteurs gewaarschuwd dat het quantum met 10 procent zou worden verlaagd, indien niet vóór 1 Maart een algemeene handelsover eenkomst was tot stand gekomen. Naar vernomen wordt, was de regeering voor nemens tegelijkertijd ook de quota voor Nederland en Polen te verlagen. ENGELAND. Tegengesproken geruchten. Het gezantschap te Parijs. De hongermarsch. Het overschot op de begrooting heeft nog al verwachtingen gewekt inzake de begrooting voor 1934—'35. Minister Cham berlain heeft ta een rede te Plymouth daartegen gewaarschuwd Ook geruchten over een regeerings- reorganisatle vinden geen bevestiging, ai schijnt op langen termijn daaraan wel te worden gedacht. i Medegedeeld wordt, dat de Engelsche ambassadeur te Parijs Lord Tyrrell, die sedert 1928 deze functie bekleedt, zich bin nenkort in het ambtelooze leven terug trekken zal. Hij wordt opgevolgd door Sir George Russell. De betooging van de deelnemers aan de hongermarsch ln het Hyde Park te Lon den, heeft een rustig verloop gehad. Mede tengevolge van het slechte weer was het aantal betoogers slechts zeer gering. Naar verluidde waren veel meer politie-agentcn dan demonstranten op de been. Er waren n.L slechts 2000 demonstranten. De de monstranten Hepen ln rijen van vier en marcheerden, geëscorteerd door de politie, naar de buitenwijken. Aan het slot van de betooging werd een resolutie aange nomen, waarin onmiddellijke intrekking der werkloozenwet en invoering der 40-urenweek eePbcht wordt. De betoogers zullen voorloocig nog te Londen blijven en hebben het plan delegaties te zenden naar het Lagerhuis en den P-ejnier. DUITSCHLAND. Heldengcdenkdag Eed van trouw aan Hitler Ropressaillcs tcten Tsjecho- Slowakije Ter gelegenheid van den Heldeugedenk- dag zijn gisteren van alle dienstgebouwen van Rijk, landen, gemeenten en open bare lichamen, zoomede kerken en parti culiere huizen, de vlaggen halfstok ge hangen. In de kerken, zoowel ln de evangelische als in de katholieke, werden de doode helden herdacht. In de staatsopera Unter den Linden werd gistermiddag de groote „Staatsakt" gehouden. Hier waren aanwezig: Rijks- president v. Hindenburg, Rijkskanselier Hitler, die uit Munchen was teruggekeerd, vice-kanselier v. Papen, dr. Goebbels, Blomberg, Goering, Seldte, baron v. Neu- rath, graaf Schwerin v. Krosigk, dr. Guert- ner en baron v. Eltz Ruebenach. Hindenburg legde een krans op het eere-monument, nadat Hitler op den lei der in den grooten oorlog een Hoch had uitgebracht. Te München hadden de Nazis Zater dag weer eens een groote ceremonie ge organiseerd op welbekende wijze. Op den Köningsplatz vond, onder enorme belangstelling de eedsaflegging plaats van een millloen natlonaal-socia- listen, leiders uit de verschillende cate gorieën der nationaal-sociallstische be weging. Nadat de rijksjeugdleider Baldui von Schirach en de stafleider der politieke organisatie, dr. Ley, de belofte van trouw aan Hitier hadden afgelegd, had de mas sale eedsaflegging plaats. Hitler's plaats vervanger, Rudolf Hess, zegde den eed voor. die door de menigte langzaam en plechtig werd uitgesproken. HIJ luidde: „Ik zweer Adolf Hitler on verbrekelijke trouw, hem en den door hem aangewezen leiders onvoorwaardelijke ge hoorzaamheid". Hess besloot de plechigheid met de woorden: „De grootste eedsaflegging der geschiedenis is beëindigd". Voor de politieke leiders heeft Hess daarop een rede gehouden, waarin hij o.m, verklaarde: „Wij eeren het helden dom als zoodanig en kunnen daarom onze achting ook niet onthouden aan hen, die in Oostenrijk het leven lieten voor idee en plicht. Wij gelooven wel is waar, dat die idee verkeerd ls, maar het sterven van hen, die er hun leven voor offerden, was niet minder heldhaftig dan de dood der mannen, die bij de vervulling van hun. plicht als soldaat dapper streden en stier ven. Wij koesteren de hoop, dat ln den. broederkrijg in Oostenrijk weer iets heeft gewerkt van datgene, dat „steeds het booze wil en steeds het goede schept". Hitier hield een rede, welke ruim een uur duurde. Hij herinnerde aan den dag, toen 14 jaar geleden, de oudstrijders voor de eerste maal als een kleine en onbe kende beweging bijeenkwamen. Toen was het Duitsche volk nog vervuld van onbe kendheid met zijn lot, met onverschillig heid en twijfel. Thans staan wij aan het begin van een nieuwe Duitsche toekomst, waaraan het geheele volk gelooft, weinigen konden vermoeden, dat wij ons nog eens omhoog zouden werken tot een nieuw krachtig Duitsch rijk. Men heeft ingezien, dat de keering van het lot niet kan uit gaan van hen, die het volk eerst in het ongeluk hebben gestort. Niet de mannen uit het verleden kun nen de leiders der toekomst zijn. Geschie denis wordt niet gemaakt door namen, maar door principes te veranderen. Slechts één middel bestond: klein beginnen, om zoo de nieuwe organisatie draagster te laten worden van de nieuwe toekomst. De leiding der Duitsche geschiedenis moest thans uitgaan van geheel andere, jeugdige lieden. Niet uit het moeras der oude par tijen kon de redding voor Duttschland ko men, slechts uit dat deel der natie, dat zijn plicht gedaan heeft. Zoo hebben wij ge sticht de Nationaal-Socia'.istlsche Duitsche Arbeidersnartij. De nieuwe partij moest vervuld zijn van het ijzeren beginsel: wij dulden geen tweede politieke verschijning naast deze in Duitschland. Wilde de^ partij haar doel bereiken, dan diende zij een nieuwe Duitsche volksgemeenschap te stichten. Heldhaftigheid is niet alleen op het slagveld, doch op den vaderiandschen bodem noodig. Hitler gaf vervolgens een schildering van de ontwlkking der bewe ging en betoogde dat zii zich terecht even goed nationale als socialistische partij kon noemen. Beide woorden hebben wij geno men. om te verhindering, dat personen zich bij ons aansloten, die slechts een van beide willen. Door het nationalisme en soc'ah'me te v°''een'B»n. hebben wij zoowel de burgerlijke nationalisten als de internationale Marxisten van ons afge houden. Te Berliln hebben in de Lustgarten on geveer 75 000 politl-ke leiders den eed afgelegd. Dr Goebbels was hier aan wezig. Officieel wordt medegedeeld: In strijd met het internationale gebruik van bescherming en erkenning van vreem de vlaggen en kleuren, wordt in Tsjecho- Slowakije het particulier demonstreeren cïer zwart-wltroode vlag, alsmede het voe ren van het Hakenkruis in vlaggen, wim pels, insignes cn dergelijke, door de autoriteiten onverbiddelijk vervolgd. Herhaalde démarches bij de Tsjechische regeering bleven vruchteloos, ook toen er op gewezen werd. dat de voortdurende descriminatle der Duitsche vlaggen en sou- vereiniteitsteekens noodzakelilk tegen maatregelen in Duitschland tot gevolg moest hebben. De rijksregeering heeft zich derhalve tot handhaving van de eer van het Duitsche volk genoodzaakt gezien, voor het rijks gebied de volgende verordening af te kon digen: 1. Het door particulieren toonen van Tsjechische vlaggen en wimpels, alsmede hei door particulieren dragen van insignes in de Tsiechische kleuren, is verboden. 2. Voorweroen. die in strijd met dit ver bod worden getoond, of gedragen, moeten door de politie in beslag worden genomen. Van dit verbod ziin uitgezonderd de vlaggen en insignes, die de diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers oersoon- iliik dragen, of toonen, of in hun bureaux, of woningen, aan hun auto's, enz. beves tigd hebben en meevoeren. OOSTENRIJK. Gespannen atmosfeer. Hoezeer de atmosfeer geladen is, wordt wel het beste bewezen door in omloop gebrachte geruchten als zouden aan de Ina 2 legers tegenover elkaar staan: aan de Duitsche zijde 10.000 gewapende Nazi6, aan de andere zijde troepen en Heim- wehr! Deze geruchten worden met stellig heid gedementeerd. Het Vaderlandsche front van Oosten- rijksche soldaten verklaart in een oproep aan haar leden, dat het na de houding, die de Duitsche regeering aangenomen heeft bij de roode oproerpoging van 12 Februari, niet meer geoorloofd is voor Oostenrljksche officieren Duitsche onder scheidingen te dragen, en wekt haar leden op alle Duitsche decoraties, die zij bezit ten, terug te zenden bij wijze van protest tegen „Het laaghartige, onduitsche optre den der tegenwoordige Rijksregeering". Verder wordt er gezegd, dat geen Oos- tenrijksch officier of soldaat meer prijs zal stellen op een decoratie, gedragen door een Hitier en een Goering. Voorzitter van het Vaderlandsche front van Oostenrljksche soldaten is prins Schenburg Hartenstein, de staatssecreta ris van de weermacht. POLEN. Beek voldaan. In verband met de uitwisseling der rati ficatie-oorkonden van het Duitsch-Pool- sche verdrag verklaarde de Poolsche minis ter van buitenlandsche zaken, Beek, aan een vertegenwoordiger van het semi-offl- cieele agentschap „Iskra". dat hij deze laatste offlcieele daad, die noodzakelijk was om het verdrag van kracht te doen worden, van harte toejuicht. „Ik ben er van overtuigd, aldus verklaar de de minister woorde'ijk, ,dat wij thans een nieuw en beter stadium in de betrek kingen met Duitschland ingaan. Met bij zondere voldoening zie ik ln deze overeen- komts een voorbeeld voor constructieven arbeid, welke een dam opwerpt tegen de golf van pessimisme, welke zich, vooral den laatsten tijd steeds meer over de intern, betrekkingen uitspreidt. Ik ben er van overtuigd dat de politieke gedachte van maarschalk Pilsudski, welke in de buiten landsche politiek van Po'en tot uitdrukking komt. de meest reëele en scheppende basis voor den vrede vormt". VEREENIGDE STATEN. Brunnerwet aangenomen. in Alabama. Staking In het Huis van Afgevaardigden verzet ten de republikeinen zich fel tegen de Brunner wet, welke voorziet in het gebruik van militaire vliegers voor het vervoeren van de mail. Dit wegens de vele ongevallen. Zij noemen dit „gewettige moord" en stel len voor aan elke we*uwe van militaire vliegers, die om het.' teven komen. 10.000 dollar uit to betalen. Na een bespreking van 6 uur werd de Brunner-wet met 248 tegen 81 stemmen aangenomen. Vier compagnieën van de nationale garde en een afdeellng infanterie zijn naar Coleanor in Alabama vertrokken in ver band met de staking in de mijnen. Vol gens de weinige berichten, die hierover ontvangen zijn, hebben de stakers de voornaamste wegen versperd en de troe pen, die de mijnen moesten bewaken, ontwapend. DE VATICAANSCHE STAAT. Rede van den Paus. In de consistoriekamer van het Vaticaan heeft in tegenwoordigheid van den Paus, kardinalen, talrijke prelaten en ongeveer 500 bedevaartgangers uit Spanje Italië en Zuid-Amerika de voorlezing plaats gehad van het decreet der heiligverklaring van Cottolengo en van Antonio Claret Clara, a'smede van het decreet, dat de wonderen bevestigt, op grond waarvan de heiligver klaring van Conrad von Parzham is ge schied Na deze voorlezing hield de Paus een toespraak, waarin hij het leven en de wer ken van Cottolengo en van Claret her dacht. Daarna sprak hij over Conrad von Parzham. De Paus wenschte de drie naties, waartoe deze mannen behoorden, geluk. In zijn rede keerde de Paus zich echter ook tegen de stroomtngen in Duitschland, die willen terackeeren tot 'n soort heiden dom en tegen de rassen-verheerlijking. HOCKEY. LEIDEN III—H.D.M. III 2—5. Dames - jeugdcompetitie) Voor de rust ging het Bpel ongeveer gelijk op. Het gelukte HUM. de eerste goal te maken. Daarna kwam Leiden echter enthousiast opzetten en scoorde den gelijkmaker (1-1). Nog bleef Leiden in den aanval en vlak voor de rust bracht de mid-voor den stand op 2—1 voor Lelden. Na de rust echter kwam H.D.M. opzetten en zij had spoedig met 32 de leiding. Leiden herstelde zich nu iets maar kon toch niet door de verdediging van HD.M. heenkomen. Vooral de rechtsback van H.D.M. speelde een uitstekenden wedstrijd. Steeds bleef H.D.M. ln den aanval en de rechtsbuiten bracht met een mooi hard schot den stand op 42. Vlak voor het eind lukte het H.D.M. nog een maal te scoren 5—2. Hiermee eindigde deze wedstrijd die goed werd geleld. ONTWAPENING 1 PARIJS. 26 Febr. (Reuter). De mili taire medewerker van de Echo de Paris, André Pironnenau, die als een vertrouwde van den Generalen staf geldt, verlangt in het blad, dat Frankrijk een kerntroep van beroepsoldaten instelt, welke gebruikt kan worden om de politiek van Frankrijk bul ten de grenzen met kracht door te voeren. DE FRANSCHE NEO-SOCIALISTEN. PARIJS. 26 Febr. (Renter). De Cen trale Raad van de Fransche Socialistische partij heeft een resolutie aangenomen, waarin het besluit van de parlementaire fractie wordt goedgekeurd om Marquet op eigen verantwoording toe te staan deel te nemen aan de regeering. De raad legt echter den nadruk op het feit dat zoowel partij als partyfracüe ge heel onafhankelijk tegenover de regeering staan, aangezien deze geen regeering van nationale unie is. o VERVOLGING VAN VROEGEREN BEIERSCHEN MINISTER. REGENSBURG, 26 Febr. iD.N.B.I. Tegen den vroegeren Beierschen minister Wutzhofer is een bevel tot ln hechtenis neming uitgevaardigd. Hij wordt beschul digd van bedrog ten bedrage van 500.300 mark. Volgens de bladen is Wufczlhofer naar Engeland gevlucht. CHINA EN MANDSJOEKWO. SHANGHAE. 26 Febr. (V. D.) De regee ring te Nanking heeft een decreet uitge vaardigd volgens hetwelk een invoerrecht op rijst, tarwe en meel, afkomstig uit Mandsjoekwo, zal worden geheven. Deze maatregel zal met ingang van 1 Maart a.s. in werking treden. o DROOGLEGGING EN DRANKVERBOD IN DE VER. STATEN. NEW YORK, 26 Febr. (V. D.) Volgens een officieel overzicht zijn ln de Vereenigde Staten na de intrekking van het acht tiende amendement nog tien van de acht enveertig staten door een staatsdi ankver bod drooggelegd. Vierentwintig staten zijn „nat", in dien zin, dat alle soorten alcohol houdende dranken er verkocht mogen worden, terwijl elf staten den verkoop van bier en wijn toestaan doch spiritualiën er verboden zijn. SCHEEPSBOTSING. LONDEN. 26 Febr. (Reuter). Heden ochtend is het Britsche stoomschip „Fau- vetto" voor Ostende gezonken, na een bot sing met de naar Rotterdam varende „Penelope". De bemanning en dc beide passagiers van de „Fauvette" zijn gered. MUITERIJ OP AUSTRALISCHE KRUISER? LONDEN, 26 Febr. (Reuter). Naar de „Daily Mail" bericht, gaat te Melbourne het gerucht, dat op den Australischen kruiser „Canbarra" onlusten onder de be manning zijn uitgebroken over het eten. Ook in het marine-depot in de Jervis- baai moet met staking gedreigd zijn. De Australische minister van defensie Pearce, verklaarde deze geruchten niet te gelooven. zoolang hij geen officieel bericht heeft ontvangen. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. PARIJS, 26 Febr. (Reuter). Nabij Parigueur in het departement Nordagne is een auto, waarin de chauffeur van den prefect van het departement met zijn vrouw en beide kinderen zat, door een trein gegrepen en vernield. De vier inzittenden kwamen om het leven. De chauffeur had de boomen van den overweg, die gesloten waren, doen openen door de dochter van den baanwachter en reed door op het moment, dat de trein passeerde. o VERMIST VLIEGTUIG VERONGELUKT. SALTLAKE CITY, 26 Febr. (Reuter). - Het vliegtuig, dat vermist werd is in de Wasatsch-bergen, aan den rand van een enge kloof gevonden. Het toestel ls geheel vernield en alle 8 Inzittenden zijn om het leven gekomen. Het vliegtuig was in een sneeuwstorm geraakt en verongelukt. SNEEUWSTORM IN AMERIKA. NEW-YORK, 26 Febr. (Reuter). Nieuw- Eugeland en New-York zijn opnieuw door een heftigen sneeuwstorm geteisterd. Het verkeer is gestremd. Te Illinois is 20 c.M. sneeuw gevallen, in West-Virginia 40 c.M. Te Philadelphia is een vrouw doodgevroren Te Maridian zijn in een tornado zeven personen gedood en een dozijn gewond. Ook Mississippi, Alabama en Georgië zijn door tornado's geteisterd. In Alahaba zijn 17 personen om het leven gekomen en velen gewond. Een ge heele familie, bestaande uit zes personen is om het leven gekomen, toen hun huis door den storm werd vernield. NEGEN SLACHTOFFERS VAN KOLENDAMP. HANNOVER (New Hampshire), 26 Febr. (Reuter). Negen studenten van de Dart- mouth-universiteit zijn door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen tijdens hun slaap. ONGELUK TIJDENS AUTO-RACES. BUENOS AIRES. 26 Febr. (V.D.) Tijdens de races te Rosarlo om den Grand Prix des Automobiles van Argentinië slipte een der deelnemende auto's in een bocht en reed met volle vaart op de toeschouwers ln. Zeven personen werden gedood en vijftien zwaar gewond. (Buiten verantwoordelijkheid Cs Cople van de al of niet gepia» stukken wordt niet teruggen— AAN HET CORPS VAN BRIEy BESTELLERS TE LEIDEN M. H. Uit ons Indië schrijft men ons: Ik meen de gevoelens van hier in Indië in stad en binnen) vertolken wanneer ik U allen dank zeg voor Uwe sympathies de brieven door ouders familie en den, verzonden aan hun kinderen a wanten in het Moederland, mede te pen dislrubueeren op Zondag 31 ber 1933. Toen heel onze hoop er op geve" dat de Pelikaan vlucht mocht ptf een ieder Hollander trots was op weldige prestatie van de kranige' nlng en Smirnoff en de zijnen n ook 30 December nog arriveerden, hebt U tenslotte nog spontaan med pen distribueeren op Zondag 31 prestatie, hebt gij meerdere ur Uwen vrijen dag opgeofferd. Wees er van overtuigd dat dit blij nationaal voelen door ons hier in ei land dubbel gewaardeerd is geword OUD-LEIDEN DE KWESTIE R.V.C. In het L.D. van een dezer dagen1 u, dat de voetbalwedstrijden van gen. vereen, tegen Laakkwartier, Hi en AJS.C. niet overgespeeld behoe! worden, omdat de termijn van r op het meedoen van een onge: speler reeds verstreken was. Indien dit zoo is, zou dit toch de d heid gekroond zijn. Immers, ook wedstrijd-formulier, ingezonden R.V.C. bij den K.N.V.B. hebben lil bewuston speler laten doorgaan, la zeggen voor Pieterse, terwijl hij heet. Op zijn zachtst uitgedrukt d drog. En zou nu, afgescheiden of niet gedupeerd zijn van andere eenigingen, de K.N.V.B. het zich welgevallen dat hij op een nette om den tuin is geleid? Ook al is maand geleden? En zou de Bond reeds vergeten zijn, dat zulks achter elkaar is geschied? „Hé oblige". De adel legt verplichting- Laat de Koninklijke N.V.B. in koninklijk, d.i. in de eerste plaats vaardig handelen. Doet hij dat niet schept hij zich niet alleen een ger precedent. maar tevens krijgt zijn p een knauw. En: „waar blijft de teit?" G. T. DE G Noot van de redactie Wij zijn mee eens (en hebben dat reeds ge ven) dat de betreffende regeling billijkheid inhoudt. Overigens ir Bond zich te houden aan voorst die door de algemeene vergadering vastgesteld. RECTIFICATIE. In ons Blad van 21 Februari werd ding gemaakt van veroordeeling van Leidenaar wegens molestatie van een cistisch colporteur. Men verzoekt ons thans te melden het geen fascist betrof doch een j tal leden van den Hulpdienst van Verband voor Nationaal Herstel. KAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft heden arrest ge»'« de zaak tegen den o5-Jarigen J. B.r wezen hoofdcontroleur der R. E-f ged„ die door de Rechtbank te Rotter ter zake van oplichting is veroordee cén jaar gevangenisstraf. Zooals bekend heeft S. een ondergeschikten voor belangrijke s bedragen opgelicht. Bovendien ZU van de benadeelden en diens eentga; die op aandringen van verdachte m pleegden, ter zake veroordeeld. Het Hof vernietigde het vonnis Rechtbank en veroordeelde S. op gronden overeenkomstig den eisen advocaat-generaal tot 1 Jaar &e;3 straf met aftrek van 4 maander. arrest. e j Bevestigd werd het vonnis van de sche Rechtbank, waarbij dc grondie cler A. den U., uit Boskoop ter uitlokking van meineed is veroord 1 jaar gevangenisstraf. NIEUWE VERKEERSSEINEN ?E NEW YORK. NEW YORK, 26 Febr. (VU) OP°e Avenue, de beroemdste winkels»*3 New York is een nieuw verkeien- voetgangers ingevoerd. Op oeps3 schenpoozen worden alle verKC,„;Y,erj „Rood" gezet, waardoor de voet*3 J legcnheid krijgen zich zonder ge de andere zijde van de straat re De winkeliers hebben reeds bem als gevolg hiervan de verkoop s De winkeliers van Broadway he stappen gedaan om het „Roof!3 sein ook hier ingevoerd te krijs* VLIEGONGEVAL BIJ MAN>'HtLl BERLIJN, 26 Febr. (VU.h vliegveld Mannheim kwam 1{l, sportvliegtuig, dat ln vol PIa"nrJün{ een der draagvlakken in aawrj de schoorsteen van een woom rJj door het toestel van een hooe meter omlaag stortte. Terwhlg, licht gewond werd. werd de P 46-jarig koopman uit Mannne jj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2