VELO LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 24 Februari PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. doet uw wasch snel laat tijd en lust voor uw gezin KATWIJK AAN ZEE Chr. School Slulsweg 14 Aanoifte van nieuwe leerlingen, AGFNDA. EERSTE KAMER. CONVERSIE-WET. Met grooten spoed heeft de Senaat het ontwerp Inzake de Indische Conversle- leeningwet afgedaan. Minister Colijn, betuigde daarvoor er kentelijkheid; elke week geeft een ton gouds besparing, zei hij. Alle niet-lngewis. elde stukken zei hij zullen op goud- basis worden afgelost. Toen haastte de Kamer zich nog meer en nam het ontwerp zonder hoofdelijke stemming aan. BEGROOTING VAN FIN ANCIEN. Vervolgens heeft de Kamer in een snel trein-vaartje de begrooting van financiën afgedaan. In hoofdzaak kwamen er slechts- twee vragen aan de orde. Wil de minister vroeg de heer Sllngenberg den termijn binnen welken foutieve belastingaangif ten hersteld (lees: verhoogd) kunnen worden, verlengen. Ja zei de minister dat was lk trouwens al van plan ge weest. Onze landgenooten, die het niet al te nauw namen, hebben dus nog gelegen heid hun geweten te laten spreken. Is de minister bereid vroeg vervolgens de heer De Jong geld toe te staan voor verbetering van den consulairen dienst? Neen zei de minister daar heb lk geen geld voor. En toen werd de begrooting aangeno men en ging de Kamer huls-toe. TWEEDE KAMER. INDISCHE BEGROOTING. Het Lagerhuis amuseerde zich met re plieken op de rede van minister Colijn. Er is voor ons geen reden, op die re plieken uitvoerig ln te gaan. Nieuws brachten zij niet, of het moest zijn de bereidverklaring van den soclaal-demo- cratischen heer Cramer, om met de twee de bezuiniglngs-étappe (van 340 op 300 millioen) mee te gaan, nu gebleken is dat de minister geen afbraak wilde. De heer Westerman achtte de rede des mi nisters te optimistisch en de heer Boet- selaar vroeg, of het staatsrechtelijk wel te verantwoorden viel, dat de minister zoo. veel aan het Indische Gouvernement over laat. Mr. Rutgers wees in het bijzonder op de rede van den communist Roestan cm aan te toonen, dat deze afgevaardigde in het parlement „niet thuis hoort"; hij beval hem daarom in de aandacht aan van de dezer dagen benoemde commissie- Kooien. Waarop de heer Roestan een tweede editie leverde van zijn rede en opnieuw door den voorzitter eenlge malen werd ultgenoodlgd, bepaalde uitdrukkin gen te wijzigen. „Zegt u maar, hoe u het ban hebben wilt", riep de communist. Maar daar bedankte de president voor. Op deze replieken en die van de hee ren Van Poll. Joekes, De Visser en Van Kampen heeft minister Colijn nog nader van antwoord gediend. HIJ heeft nogmaals in het licht gesteld, dat de rljkseenheld- gc-dachte op het gebied der handelspolitiek gezien de verschillende omstandigheden cn den prijs der artikelen, nu eenmaal niet volledig tot ontwikkeling komen kan. Ook de sterk-verminderde koopkracht der be volking ln Indië is hier een factor van beteekenis. Wanneer men er in slagen zou aldus de Minister om de goedkoope Japansche artikelen uit Indië weg te wer ken dan zou dit nog volstrekt niet betee- k-nen. dat Indië dan de dure Nederland- ■ohe producten zou koopen. Opnieuw zette de minister uiteen, dat er eenlge omstan digheden zijn. die reden geven om te zeg gen dat er uitzicht Is. En deze overtuiging zal ook psychologisch invloed oefenen. Ook de financieele positie van Neder land met betrekking tot de Indische staatsschuld heeft de Minister nog eens geschetst. Zeker is Nederland voor een 2i-er hoog bedrag als garant bij de Indi sche leeningen betrokken (800 millioen), maar het Nederlandsche Parlement heeft d'e leeningen ln vroeger jaren toegestaan en de daarin gegeven waarborg moet na tuurlijk worden nagekomen. D" Minister betoogde ook nog, dat, even als in Nederland, de ambtenaren in Indië zich van staatkund'ge agitatie hebben te onthouden, vooral nu de meeningen vaak zoo fel op elkander botsen. Ten aanzien van het verwijt, dat hli te veel aan de Indische Regeering overlaat, wees de Mi nister op het merkwaardige feit dat, naar mate de autonomie van Indië m-ooter wordt, het Voorloonig Verslag der Kamer ln dikte toeneemt. En nu is die belangstel ling wel aardig aldus ongeveer de Pre- m'»r maar een tikje gevaar ligt er toch ook wel in. Hiermee waren de algemeene be schouwingen over de Indische Beeroot'ng afgeloooen. De elnd-'ndruk omtrent het rcveerings-lozieht bliift deze, dat de Mi nister van Koloniëi) (en zeer vermoedel'ik ook de Gouverneur-Oeneraal) z'ch den zorgvollen financleelen en eeonomischen toestand volkomen bewust zijn. maar in het Ucht van de genomen en nog te nemen maatregelen vertrouwen en verwachten, dat Indië de crisis wel te boven zal komen. HAGENAAR, ALOYS SENEFELDER. 26 Febr. a.s. zal het honderd jaar geleden zin. dat Aloys Senefelder, de u'tvinder van de steendrukkunst overleed. Uit eer biedige hulde aan de nagedachtenis van dezen uitvinder werden door de N V. Druk kerij Senefelder een drietal reproduc ties uitgegeven naar door hemzelf op steen geteekende litho's, welke tot onder werp hebben: „Dieu. que les pays sont Jr^ats", Je le sauverai ou ie oerdrai la vie" en „Nous Avons la vlctoire! fanfan Ze zijn vereenlgd in een maoie tezamen met een portret van Senefelder en een sorekenden frisschen ka'ender voor het j"ir 1934 naar ontwerp van Stefan Schle- singer. HET LOON IN DE BLOEMBOLLENSTREEK Door den Ned, Chr. Landarbeidersbond Is het besluit genomen het Collectief Ar- beids-Contract voor de bloembollenstreek, waarbij het loon wordt bepaald op zes maanden f. 19,50 en zes maanden f. 18,50 per week te aanvaarden. Dit besluit is bij referendum over de geheele streek genomen. De werkgevers- vereenlglngen zijn met dit besluit in ken nis gesteld. o AALSMEER. E. K. H. van der Stadtï Te Amsterdam overleed ln een zieken- lnrlchting, waarheen hl) voor een behan deling was vervoerd, de heer E. K. H. van der Stadt. De thans overledene was vele Jaren alhier ln functie als ophaler der verschillende bruggen en niet alleen bij de schippers bekend door zijn voorbeel- digen IJver om hen steeds terwille te zijn doch welhaast ieder plaatsgenoot kende den vriendelljken heer v. d. Stadt en sprak gaarne met hem. Hij bereikte den leeftijd van 57 jaren. HAARLEMMERMEER. Een pas aangekochte hengst onvtreemd. Een combinatie van personen uit Haar lemmermeer en den Houtrakpolder had ln Groningen een hengst aangekocht. Toen men het paard 's morgens kwam afhalen, bleek het uit den stal ontvreemd te zijn. De politie werd er direct mee in kennis gesteld en slaagde er in de auto, waarin de hengst vervoerd werd, bij de Duitsche grens aan te houden. Ned. Protestanten Bond. Vanwege de afdeeling Haarlemmermeer e.o. van den Ned. Protestantenbond werd in het kerkgebouw te Hoofddorp onder veel belangstelling een bijeenkomst ge houden, waarin als spreker optrad ds. J. M. Leendertz te Haarlem, met het onder werp: ..Goethe's Faust". Het gesprokene werd door lichtbeelden afgewisseld en door de aanwezigen met groote aandacht ge volgd Het was een nuttige en leerzame avond. Kleuterschool. In verband met het plan tot stichting van een Kleuterschool te Hoofddorp uit gaande van de Bijzondere Schoolvereen. aldaar, vernemen we, dat deze school, die twee lokalen zal bevatten, zal worden gebouwd aan den Nieuweweg nabü de bijzondere school. Met dezen bouw zak spoedig een aahvang worden gemaakt. De aangevaren Crnquius-brug. Wijl het nog wel een paar maanden zal duren eer de nieuwgebouwde brug over de Ringvaart bij de Cruquius in gebruik kan worden genomen en met de herstel ling van de aangevaren oude brug eenige weken gemoeid zal zijn, heeft het bestuur van den Haarlemmermeerpolder besloten het verkeer ter plaatse met een pont gaande te houden. Bij 'n landbouwer aan den Spieringweg ln Haarlemmermeer is een kalf ln beslag genomen, dat aldaar was geslacht zonder dat er aangifte van gedaan was. Tegen den slachter, die de slachting had ver richt, is door de politie ook proces-verbaal opgemaakt. HILLEGOM. De Zondagsdienst wordt morgen hier waargenomen door dr. Steenmeijer. DE KAAG. Bedankt. Ds. H. J. van Rooyen, gep. O.L pred. te Heemstede heeft bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Kerk alhier. KATWIJK AAN ZEE. Jaarfeest van de Geref. Jongemeisjes- Vereeniging „Trijfosa". Deze meisjesvereeniging. waarvan mevr. Ingwersen leidster is en die wordt bijge staan door de dames Cor Parlevllet en Mien van Tongeren hield haar jaarfeest in Irene. Ds. Ingwersen opende en sprak een inleidend woord. De jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse wer den uitgebracht door L. Boot en Jo Bone faas. Door Mertje van Rijn werd een Bijbelsche inleid, gehouden. Verschillende voordrachten werden gedaan door Gerda Gillebaard. Lena Mourlk. en GuusHouwe- ling. Door eenige meisjesleden werd voor gedragen „De Jaargetijden" in zelf ver vaardigde kleedjes. Dit nummer oogstte veel succes. Na de pauze werd vertoond het tableau: „Geloof, Hoop en Liefde" Nu volgde weer een rijtje voordrachten van Antje Klok, Marie Parlevliet. Pleun- tje Poot, Jo Mieras en Cor Parlevliet Cd. Er werd gelachen om de daarop volgende pantomime. Ten slotte volgden nog een viertal voordrachten gespeeld door Janïe de Wal. Weina van Leeuwen, Cor Parle vllet en Mien van Tongeren. Men heeft zich den geheelen avond op vroolljke wijze geamuseerd, waarna met dankzeg ging werd geëindigd. Het visscherijbedrijf. Ons verband met het visscherijbedrijf wint de laatst® Jaren in aanschouwelijk heid! Evenals verleden winter Is ook nu het gezicht op het Prins Hendrikkanaal verlevendigd door de aanwezigheid van een aantal Katwijksche loggers. Een negental heeft er op het oogenblik lig plaats. Om het roestproces bij deze vaar tuigen zooveel mogelijk tegen te gaan. worden de forsche rompen een tweetal malen gevlied, om daarna met menie of Indien de teerkwast eerst gehanteerd ls, met olie bestreden te worden Tijdens de trawlvisscherij op non-activiteit, nemen deze schepen straks deel aan de haring vangst. Het aantal Katwijksche schepen, dat thans de Noordzeegolven klieft ter uit oefening der trawlvisscherij niet min- 1 RECLAME- 6609 Jaren. In dit getal zijn natuurlijk ook die vaartuigen begrepen, welke door een vroegere visscherfamilie of een combina tie geëxploiteerd worden. Nog altijd heb ben de trawlvisscho'figuurlijk gespro ken, met een sterk»:) tegenwind te kam pen. de gesloten bui'enlandsche grenzen Al wordt de een wat meer dan de andei met het geluk begunstigd, ia 't aig»meen bliiven de besommingen zoodanig gr.cer peil, dat er, nog wel met eigen beman ning werkend en onafgebroken het be drijf voortzettend, heigeen sroeren arbeid vordert, nauwelijks van een ulters' sobere broodwinning gesproken kan worden. Daar de Katwijksche vloot tegenwoordig niet meer dan 95 schepen telt, bedraagt het getal vaartuigen, niet aan 't trawlen deelnemend, ruim 20. Ver. voor vrijwillige bijdragen ten bate der Oude Kerk. Bovengenoemde vereeniging kwam onder presidium van ds. P. Pras in het Weeshuis in jaarvergadering bijeen. De voorzitter opende met gebed en sprak een kort openingswoord, waarna de secre taris, de heer C. Bloot Pz. de notulen der vorige ledenvergadering las, welke onge wijzigd werden gearresteerd. De penningmeester de heer W. Haas noot bracht het financieel verslag uit. De kascommlssie bestaande uit de heeren C. Jonker en A. Kuyt bracht een gunstig rap port uit omtrent het beheer van den pen ningmeester en adviseerde derhalve tot décharge Aan de beurt van aftreden wa ren de bestuursleden de heeren C. Bloot Pz. en J. Houwaard, welke beiden met op I na algem. st. werden herkozen. De voorz. benoemde nu in de kascom- missie over 1934 de heeren Jac. Schuite maker en J. v. d. Plas: tot plaatsvervan gers de heeren D v. d. Boon en M. Hus. Na rondvraag volgde sluiting. De Padvindsters geïnstalleerd. De plaatselijke afdeeling van de Pad vindsters is te Den Haag geïnstalleerd en maakt nu een zelfstandige groep uit. Het bestuur bestaat uit mevr. Woldringh v. d. Hoop, voorzitster; mevr. Wouda. secreta resse; mevr. Lodder, penningmeesteresse: mevr. Bergman en mevr. Houwelinge. De Chr. Werkliedenvereeniging „De Eendracht" zal haar 50-jarig bestaan her denken op 16 Maart a.s. in de zaal voor Prot. Belangen. Deze school met 7 leerjaren hiedt gelegen heid tot opleiding voor Cymoasiucn- en tot toelaling vóór de U 1.0. scholen. jN'a de gewone schooluren bestaat er een cursus iFranscli.ieUai-Ctt w~atoe:*ch, Fransck vanat het 5e leerjaar. Twee uur per week h f.per maand. die vóór of op 1 April 6 jaar moeien xijo, dagelijks bij bet Hoold der school 6"8S H. VAN RÜLZEN. LISSE. Auto-dieven gesnapt. Door de Amsterdamsche politie zijn drie mannen gesnapt, die een auto hebben ge stolen en dezen wagen alhier trachtten te verkoopen. De auto is in beslag genomen en de mannen zijn ter beschikking van de Justi tie gesteld. R.K. Propaganda-club. De R.K. Propaganda-club hield in de kleine zaal van het Patronaat een buiten gewone propaganda vergadering. De heer J Kortekaas, bestuurslid der Kiesvereeniglng, hield een propaganda- rede. Met klem wees spr. er op, dat de vrijheden die wij bezitten niet mogen wor den losgelaten, daar wij dan een gelijken toestand krijgen als in Duitschland. Alleen als wij in eendracht sterk staan zullen de groots geestelijke goederen behouder, en beveiligd kunnen worden. De spreker werd met aandacht gevolgd. Naar wij vernemen, zijn de plannen om tot oprichting van een letterkundige club te komen in een vergevorderd sta dium en zal spoedig de definitieve oprich tingsvergadering worden gehouden. NOORDWIJKERHOUT. BLOEMENTENTOONSTELLING VAN DEN RJC. VOLKSBOND. Een zeer mooie expositie. Voor de eerste maal wordt hier een bloemententoonstelling gehouden, georga niseerd door de afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond. De groote zaal van het nieuwe moderne café „De Zwaan" ls in een lusthof her schapen. Gsiteravond werd de tentoonstelling ge opend in het bijzijn van genoodigden, in zenders en honderden belangstellenden. De voorzitter der commissie, de heer J. v. d. Voet, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester v. Iersel. de RJt. geestelijkheid, de gemeentesecre taris en de besturen der verschillende or ganisaties als Bloembollencultuur, Holl. Bloemb. Kweekers-Genootschap, St. Deus Dédit enz. Spr. zette het doel dezer ten toonstelling uitesn; er moet uit blijken, dat de Noordwijkerhoutsche kweekers eerste vaklui zijn, doch in dezen tijd van werkloosheid en malaise was het voor velen, die niets te doen hadden een heer lijke bezigheid bloemeD te forceeren uit liefhebberij en deze thans in vol ornaat te zien prijken. De bekende bloemist-firma J. v. d. Berg-Smit had met prachtige pal men de zaal versierd en ruim 80 inzenders van huis. en kasbroei dingen mee naar een prijs. Burgemeester van Iersel nam hierop het woord. Hl) zeide verstomd te staan over de pracht van deze tentoonstelling en hij zou zich verbeelden zich te bevinden op een expositie in Haarlem of andere groote plaats. Het stemt hem hoopvol voor de toekomst, dat de kweekers moed gevon den hebben in dezen slechten tijd zoo iets tot stand te brengen. Hierna voerden het woord, de voorzitter van Bloembollencultuur, van het Holl. Bloemb. Kweekers-Genootschap, de voor zitter van den Volksbond en kapelaan Mlnneboo als geestelijk adviseur van den Volksbond en als voorzitter van „Dëus Dédit". De jury, die reeds den geheelen dag bezig was, met het toekennen der prijzen, deelde nu de uitslag mede: Mooiste Inzending bloemen en planten, in zijn geheel, ter opluistering van de tentoonstelling, fa. v. d. Berg-Smit, eer ste prijs. Verplichte huisbroei hyacinthen, tul pen, narcissen: Hyacinthen, le pr. P. Bader; 2e pr. G. Weyers; 3e prijs J. Nul- kes; eervolle vermelding J. v. d. Bosch, N. Kromhout. Tulpen: le prijs G. Weyers; 2e prijs H. van Amsterdam; 3e prijs C. Nulkes; eer volle vermelding C. van Noort en Nic. Dui venvoorden. Narcissen: le prijs C. Jansen; 2e prijs Th. Verlaan; 3e prijs H. van Amsterdam; eervolle vermelding H. Kromhout en P. de Haas. Vrije huisbroei, geheele collectie: le pr. C. v. d. Berg; 2e pr. J. v. d. Bosch; 3e pr. C. v. d. Berg; .eervolle vermelding J. Nulkes, G. Weyers. Mooiste potten tulpen: le prijs Gen. de Wet, C. Nulkes; 2e prijs Brillant Star, C. van Noort; 3e prijs Peach Blossem G. Weyers. Mooiste potten hyacinthen: le prijs l'Innocence, J. v. d. Bosch; 2e prijs La Vlctoire, C. Buschman; 3e prijs Grand Maitre, W. Kapteyn. Mooiste kisten Narcissen: le prijs J. Looyestein; 2e prijs TB. Verlaan; 3e prijs Th. Verlaan. Kasbroei: le prijs J. van Noort; 2e prijs Gebrs. Kapteyn: 3e prijs J. v. d. Berg. Verplichte huisbroei. mooiste geheel: le prijs G. Weyers; 2e prijs H. v. Amsterdam; 3e prijs C. Jansen: 4e prijs Th. Verlaan. Hierna werd uitgereikt de wisselbeker door burgemeester Van Iersel aan G. Weyers. In tegenstelling met andere ge meenten, is deze tentoonstelling, die eenige dagen voor alle bloemliefhebbers geopend blijft, geheel kosteloos te bezich tigen, onder 't motto: „Geen entree, doch bloemenliefhebber!)". De tentoonstelling wordt bekostigd door een voorschot uit de kas en door geschonken geldelijke bijdra gen van verschillende vereenigingen en personen. De voorzitter dankte alle aanwezigen voor de belangstelling en sprak een bij zonder woord van waardeering voor me vrouw v. d. Berg-Smit, voor haar groot aandeel in het arrangeeren van alle bloemen en planten. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering der O.S.P. In de zaal aan den Julianaweg alhier belegde de O.SP. een openbare vergade ring, die geopend werd door den heer Heemskerk uit Leiden. Spr. herdacht de gevallen soc. arbeiders in Oostenrijk en gaf het woord aan den spreker den heer de Kadt uit Haarlem, die een rede hield over den politieken toestand. Als uitgangsount schetste spr. het ontstaan en de ontwikke ling van de machtspositie der soc.-dem. in Oostenrijk. Door den grooten aanhang wisten de soc.-dem. daadwerkelijke rech ten te verkrijgen voor de arbeidersklasse, in tegenstelling met Duitschland waar zij slechts over papleren rechten beschikte. In geen enkel land, aldus spr., heeft de arbeidersklasse er zóó mooi voorgestaan als in Oostenrijk. De bourgeoisie was daar evenwel niet van gediend en wist, langs de wegen der geleidelijkheid, dank zij de ka pitalistisch economische machtspositie, den invloed der arbeidersklasse terug te dringen. De soc.-dem. consequent vast houdend aan hun beginsel namen een af wachtende houding aan, waren bereid tot onderhandelingen met de regeering enz. met het gevolg dat allengs verslechterin gen intraden, waardoor de arbeiders het vertrouwen in hun partij gingen verliezen. Strijd voor het behoud van hun rechten werd niet gevoerd, om burgeroorlog te ver mijden. De fatale ondergang kwam ten slotte, nadat een groep voorvechters naar de wapenen had gegrepen. Spr. hekelde die afwachtende houding der soc.-dem. en ver weet hun, dat zij niet op tijd hebben in gegrepen; een uiteindelijke strijd is on vermijdelijk wanneer een der partijen wil vechten. Oostenrijk tot voorbeeld stellend, wekte spr. op strijdvaardig te zijn, omdat een strijd altijd verloren wordt als te laat wordt ingegrepen, 't gaat om de dictatuur van 't proletariaat, de democratie is van later zorg. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. OEGSTGEEST. Vergadering der N.SJB. In „Het Witte Huis" is een openbare vergadering gehouden van den groep Oegstgeest van de Nat. Soc. Beweging. Deze werd geopend door den voorzitter, de heer H. W. L. Benit, met een woord van welkom. Deze gaf het woord aan den spreker, de heer van Kampen, uit Am sterdam. Spr. had als onderwerp gekozen „Gevaarlijke sleur". Hij merkte op, dat de N.SB. voor velen een aangenaam object blijkt om te bespreken en te becritiseeren. Zien wij met open oog om ons heen dan bemerken wij dat zeer velen een duizeling nabij zijn. Gewaakt echter moet worden voor den sleur der dingen, die veelal ge vaarlijk kan worden. Zoo herinnerde spr. aan de vele hooge winstgevende betrekkingen van overheids personen en becritiseerde het feit dat zoo vele arbeiders om hun principe moeten HEDEN. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te nam. Zomerlust: Tooneeluitvoering nam. Zondag. Concordia; Ned. Tooneel „George wil wel", 8 uur nam. Trianon-theater: I. v. A. O. Jk mensch gedood" 10 uur voorm. Vrije Evang. Gem.: Samenko uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Oud-Hortuszichte Leldsche Radl 8i/i uur nam. P.A.S.-gebouw (Haven 18b): Rg H. Sneevliet te 8 uur. Schouwburg: Ned.-Indisch Toop vier Mullers". 81/4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst v Praeventieve kunde Consultatiebureau voor kinderen. Halfdrie tbt halfvier. tegen dipbterie 4—5 uur nam Woensdags: Inst. v. Praeventie neesRunae Consultatiebureau ï<xj holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst, v Praeventieve kunde. Consultatiebureau voor keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theoter. Stationsweg, 8 g „42ste Straat". Woensaag en Zaterdag nam 2 Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en Trianon-Theater Breestraat, 8 u „Ik ben geen engel". Woensuag en saterdag nam 2 Zondag nam 2 uur 4 uur 30 ea Roxy-Theater, Haarlemmers 8 uur nam. „Vader Adam". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Casino-theater, Hoogewoerd 49 I „Tijgerhaai". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 a- De avond-, nacht- en Zondags apotheken wordt van Maandag 1 met Zondag 25 Februari as. waai r'.oor apotheek P. du Croix, Rapt Telef. 807. De geneeskundige Zondagsdienst den wordt van Zaterdagavond I Maandagmorgen 8 uur waargeno de doctoren van Alphen, van Boe perse, Meyboom en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze di waargenomen door dr. Vareka 1916. worden uitgeschakeld. Zoo sprak verwondering uit over het onter ir. Mussert en Juichte het door h genomen besluit van harte toe. zullen wij voortgaan te werken verwezenlijking van ons groote Vervolgens besprak de heer v. ojn. de bestrijding van het fa_ ons land, de werkloosheid, de sclr de aantastbaarheid van de vele en pensioenen, corruptie en het amb verbod. Hiertegenover besprak hij rntv doel van de N.S.B. en verklaarde druk dat de opvatting, als zou vol N.S.B. het Nederlandsche volk a onjuist is. Wij strijden, voor het! belang, het welzijn van ons volk, kerming van de religie, 'rilheid voeding voor de jeugd en vrijbe het volk. Daarna besprak hij ver van het algemeen volkspeil en schap, vrijheid in economisch en lijk opzicht en de te voeren Jeug ganda. Wij moeten voelen om o genade de belangen van ons volk hartigen met behoud van het Or- Wij moeten zijn een beweging de hand aan de ploeg te slaan, a sluiting van het egoïsme en stri) handhaving van de volksgenie tegen alle verdeeldheid. In de pauze werd gelegenheid tot indienen van schriftelijke waarvan door velen werd gebruik Na de pauze heeft de heer van deze vragen breedvoerig beant« vergadering werd gesloten met hei van het eerste couplet van het w Door W. N. V. alhier werd gedaan van diefstal van een waschpot, welke achter zijn den tuin had gestaan. Reeds 0' dag kwam de politie ter oore, pot in Leiden te koop was se_ Bij verder onderzoek bleek een' N. G„ wonende te Leiden den P" ben medegenomen en bij zien hebben. De pot is inbeslag gebjr wijl tegen G., die beweerd de V> ben gevonden, proces-verbaai maakt. Door H. v. d. A. alhier *5 politie aangifte gedaan van van een heerenrijwiel door ee R. V. wonende te Leiden. Eef is ingesteld. RIJNSBURG. De Groetenhanii'' Aan de groentenveiling fferc" gende prijzen besteed: *t\ Peen 0.80—1.00 per 50 K0- 0.45 per 50 K.G. Kroten i K.G. Sprultkool 13.00—14.00 ff Gele kool 6.50—10.00 per 100 kool 5.757.00 per 100 stuks:9 1.80—2.50 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6